PDA

Tüm Versiyonu Göster : lutfen yardim

bebeto4832
08 02 2005, 18:00
can kardes usa de ki konumunla ilgili bi fikrim yok ama askerlikle ilgili sana sunu soyliyeyim senin tr de parali askerlik yapman gibi bir durum soz konusu olcani sanmiyorum sebep dersen suan tr de parali askerlik die bisi soz konusu deil zaten askerlik suresi kisaldi bu sebepten parali askerlik yok..kaldi ki kimseye yurt disinda die parali askerlik yaptirmaslar senin gibi kuzenim de almanyada mahsur kaldi..alman vatandasligina kismi gecis yaptiysa da tr ye gelemiyor..cunku geldigi anda 12 ay askere alcaklar.. dersen ki parali askerlik cikarmi onumuzdeki 2 yil zor..
bu arada eger 2 yildir yasal calisiosan kalan iki yil kacakmiydin...bende bunu arastiriyorum eger bir fikrin varsa forumun vamerican vizeleri kisminda usa de kacak kalan varmi basligina bisiler yasarmisin..yolun acik,sansin bol olsun.bebetodan saygilar..

pride888
08 02 2005, 18:00
Merhaba.Adim Can KILIC .Amerika da 4 yildir yasamakta ve 2 yildir yasal olarak calismaktayim.Burada ulkesinden uzak yasayan birisi olarak yasal konularda bircok bilmedigim seyler var.

Daha oncede soyledigim gibi 4 yildir usa deyim ve 2 yildir bir amerikaliyla evlilik yaptim.Birinci yesil kartim geleli neredeyse iki yil olacak.Fakat bu 4 yillik amerika maceramdan sonra Turkiye ve aile ozleminden dolayi burada yapamiyacagima karar verdim fakat esim Turkiyede yasamaya yanasmiyor.sonuc olarak bu birkac sorum yesil kart ve turkiyedeki askerlik durumumla ilgi.Yardimci olabailirseniz kisaca cok minnettar olurum.(ayrica sorularimin genel tek amaci turkiyeye en kisa zamanda kesin donus yapip askerlik problemi yasamadan bir isa baslayabilmek.)

Ilk kartimi aldim ikinci kartin tahminen elime gecmesi nekadar surer?
Bildigim kadariyla ikinci karta basvurmadan vatandasligada basvurabiliyormus .Bu daha akilci bi secim mi?
Burada 3 yil yasal olarak calistigimi kanitlarsam parali askerlige hak kazaniyormuyum?
Ikinci kartimi almadan askerligimi su an en fazla nekadar uzattirabilirim?

Yukaridada belirttigim gibi buradaki yasal statumu kaybetmeden en kisa zamandaTurkiyeye geri donmek ve askerlik problemi yasamadan(en azindan bir sure) calismaya baslamak istiyorum.Bir yol gosterirseniz cok mutlu olurum

khaled
09 02 2005, 18:00
ORDA TURK KONSOLOSLUGU ASKERLIK UZATMASINI YAPIYOR ARKADASIM AYNI DURUMDAYDI ORDAN ASKERLIGINI UZATTI VE TURKIYEYE GITTI