PDA

Tüm Versiyonu Göster : HAYATTA EN BUYUK EGLENCE - *5*FENER*1*BAHCE

Sayfalar : [1] 2

Savasan Sahin
21 10 2004, 17:00
keske bu dosya bir ay once acilsaydi... neyse, canimiz kanimiz sari tavsanimiz bundan sonra bizi burada eglendirmeye devam edecek :)

Savasan Sahin
21 10 2004, 17:00
Bismillah diyelim:

Sampiyonlar liginde Fenerbahce ile oynayan takimlarin kolay galibiyetleri ve averajlarini yukseltmeleri diger gruplardaki takimlari huzursuz ediyordu. Her grupta bir Fenerbahce olmamasi nedeniyle suregelen haksiz rekabeti gidermek amaciyla dun aksam olagandisi toplanan UEFA Fenerbahce'ye her atilan 2 golun 1 gol sayilmasi kararini aldi.

Cift sayi olan gol adedi direkt 2'ye bolunurken, tek sayi olan gol adedi 2'ye bolundukten sonra bir ust sayiya yuvarlanacak (orn: normal skor 9 - 1, Ozel uygulamaya gore: 5 - 1).

Baskan Aziz Yildivim yaptigi aciklamada uygulamanin memnuniyet verici oldugunu, yalniz kusuratli rakamlarin asagiya yuvarlanmasi gerektigini belirtip O. Lyon macinin 1-1 sayilmasi gerektigini, bu konuda tahkim kuruluna basvuracaklarini acikladi.

sinner
22 10 2004, 17:00
sen ne kadar bos konusuyorsun ya
biri su bosu alsinnnn.. gorsan nerdesin masadaki bosu alll

yankeemert
Savasan herkes konussunda sen konusma bari,biz bu 6 yi baska 6 larlada hatirliyoruz dimi.Hani aylardan bi gun alti idi

Savasan Sahin
Ben bunu nasil kacirmisim...

here is my favourite:

Fener'in Avrupa macerası!!!
ha ha ha harika....yurt icinde %50 indirim kampanyasi. Fenerliysen 6 yemene gerek yok artik 90 dk 6-2 degil,sadece 3-1! Yararlanmak icin KESTANE YAZ 1907 YE GONDER...

:)

Savasan Sahin
Gecen haftaki gaziantep-Fener6ahce macinda hic bahsedilmeyen bir olayi hatirlatmak istedim...

Ikinci yarida sahaya bir yabanci madde daldi, soyle orta sahaya kosar gibi yapip, sonra manevra yaparak direk Rustu'ye yoneldi ve birden Rustu'ye sarildi...

Uzaktan kadayiiiiiif nickli Fatiiiiih'e benzettim bu kisiyi...

Dogru mu benzetmisim? :D

kadayif üstü dondurm
su 6s li savasan ordegı sımdı bır 6ma alacam cok fena olacak ama :mad:

orcundeniz
hahaahah ama aziz baba itiraz etsede bu sefer bise yapamaz UEFA turkiye federasyonuna benzemez orda adami yoktur . :) :) fenerbahce ye wimbledon tenis turnuvasinda basarilar dilerim ilk iki set 6-2 3-1

Flas Flas Flas.. alinan son habere gore fenerbahceye yurt icinde %50 indirim yapilmis.. iceride 1-3 disarida 2-6 hayili olsun.

Savasan Sahin
24 10 2004, 17:00
UNUTULMAZLAR:

fener6ahce takiminda bir cok unutulmaz olay olur ve biz bunlari haftalarca, aylarca, hatta hatta yillarca unutmayiz. Orjinal olan ise, unutmak istesek de unutamayiz.

Bu hafta fener6ahce'nin unutulmazi olarak Alyanak Cuncay'in butun Manchester United taraftarini susturdugu ani sectik. Attigi gol ile butun dunyayi bir anda sessizlige burundurmustu. :)

Psikologlar, bu susturma isleminin arka planini halen arastiriyor.

modzedefaateh
24 10 2004, 17:00
savasan ördek öperim seni bak :cool:

Savasan Sahin
25 10 2004, 17:00
UNUTULMAYANLAR - 2

Group F - Season 2001-2002

Clubs -------------------------Pld ------W -------D -------L ----------GS ---------GA ------------Pts

Barcelona ----------------------6 -------5 -------0 --------1 ---------12 -----------5 -------------15
Leverkusen --------------------6 -------4 -------0 --------2 ---------10 -----------9 -------------12
Lyon ----------------------------6 -------3 -------0 --------3 ---------10 -----------9 -------------9
Fener6ahçe -----------------6 -------0 -------0 --------6 ---------3 -----------12 -------------0

Pld: Matches played
W: Won
D :D rawn
L: Lost
GS: Goals for
GA: Goals against
Pts: Points

Matches

Lyon 0 - 1 Leverkusen

Fener6ahçe 0 - 3 Barcelona
Fener6ahçe 0 - 1 Lyon

Leverkusen 2 - 1 Barcelona

Leverkusen 2 - 1 Fener6ahçe

Barcelona 2 - 0 Lyon

Lyon 3 - 1 Fener6ahçe

Barcelona 2 - 1 Leverkusen

Fener6ahçe 1 - 2 Leverkusen

Lyon 2 - 3 Barcelona
Leverkusen 2 - 4 Lyon

Barcelona 1 - 0 Fener6ahçe

<a target=new href=http://www.uefa.com/competitions/UCL/AllTimeStatistics/Season=2001/round=1545/Group=1383.html]Unutamayiz... Turk Milleti icin bir utanc sezonuydu o sezon... [/url]

Savasan Sahin
Badem Agaci,

Biz Turkiye'yi temsil ettigimiz zaman, yenilgilerimizi unutmayiz... Her turlu sonucu da hatirlariz.

Hatta UEFA kupasini aldigimiz sene, Milan'i son dakikada attigimiz penaltiyla UEFA'ya kaldigimizi da hatirlariz.

UEFA Kupasini aldigimiz sene, o kupayi hic yenilgi almadan aldigimizi da hatirlariz...

Gordugun gibi, biz tarihimizi iyileriyle, kotuleriyle hatirlariz...

F6, ne yazik ki hatirlayacak iyi birseyi olmadigindan, hep kotuleri hatirlayacak, hatirlatilacak. :)

Savasan Sahin
Evet, biz 100 yilda bir olan, UEFA Kupasini almasini bildik...

Manchester'la berabere kalin, oyle konusalim bu konuyu...

Veya, Avrupa'da gercek bir basari elde edin... Gecmisinizi unutmamlisiniz...

Savasan Sahin
eglencemize devam edelim:

Kadıköy'de yeni bir şey yok!

* Avrupa, Fener'e XXL geliyor...
* 20 milyon dolarlık lüks lambası...
* Kadıköy'de yeni bir şey yok...
* Aziz Yıldırım gerçekten bir dünya takımı kurdu. Fener dünyanın her yerinden gol yiyor!
* Fenerbahçe, Lyon maçında bir trilyondan fazla hasılat elde etmiş ama nafile, parayla saadet olmuyor işte...
* 25 Mayıs'ta Olimpiyat Stadı'nda final oynamak istiyorsa Fener grup değiştirsin. İşte Fener'in yeni grubu: Akçaabat Sebat, Siirt Köy Hizmetleri, Çemişkezek İdman Yurdu...
* Herr Daum, Olimpiyat Stadı'nda yerinizi ayırttık, tabii tribünde...
* Avrupa senin neyine, hadi ordan kestane...
* Meclis kararı, Fener Avrupa'ya üç kez geçecek. Stat yerleri de açıklandı: Sami Yen, İnönü ve Güngören.
* Avrupa'da kornalara tek müzik zorunluluğu. Rooeneey, Rooneyyy.

Savasan Sahin
Su benim en cok guldugum oldu

* Meclis kararı, Fener Avrupa'ya üç kez geçecek. Stat yerleri de açıklandı: Sami Yen, İnönü ve Güngören.

Savasan Sahin
O zaman, yenin... :) hay allah, bu laf cok komigime gitti birden :D :D :D :D

Gruptan cikarsaniz, veya UEFA'ya kalirsaniz gururumuz olursunuz...

Gruptan cikamazsaniz, citir cerez eglencemiz olursunuz...

gerci siz zaten bizim eglencemizsiniz F6'liler :)

bAdEm-AgAcI
manchesterdan 6 gol yememizi kafaya takmisiniz da, kendiniz manchesterdan 4 gol yedikten sonra gol atamadan dondugunuzu, chelsae'ye (ki o zamanlar su anki kadrosu yoktu) samiyende 5-0 yenildiginizi unutmayin. insan gecmisini cok cabuk unuturmus...

bAdEm-AgAcI
manchester unitedtan 6 yemesini de biliriz, 40 yil boyunca kimsenin hayal edemedigi seyi gerceklestirmeyi de biliriz. mancehterla sadece berabere kalabildiginizi unutmayin bence...

bAdEm-AgAcI
manchestere orada yendik biz :) yenmek varken neden berabere kalalim? daha elenmedik, erken konusmayin bence :)

Savasan Sahin
26 10 2004, 17:00
Ve beklenen oldu...

F. Akyel'e yol verildi...

zavalli bir F6'li olarak, futbol hayatini copluk haline getirdi...

Savasan Sahin
27 10 2004, 17:00
Fener6ahce'ye bildirilmesi gereken cok onemli bir sey:

Galatasaray'i her yerde degil, sadece Avrupa'da taklit edin... Daha iyi bir klup olursunuz.. belki...

bAdEm-AgAcI
27 10 2004, 17:00
Fatih bizim icin hala Fatihtir. 6sye gitse bile Fakyel olmayacaktir. umarim Fakyel dediginizi bir dahaki donem kadroya almazsiniz. Ergun Gursoyun en buyuk istegidir Fatihi kadroya almak.

Savasan Sahin
28 10 2004, 17:00
Insallah almayiz...

Ama alsak da, almasak da o bizim gozumuzde de, gonlumuzde de hep bir F. Akyel kalacak...

Sen begensen de, begenmesen de....

Savasan Sahin
Senes Erzik'in roportajindan bir kesit... Senes Erzik bile futbldan anliyor, ama burda da olmak uzere, bir cok kisi Senes Erzik'in gordugunu gormemekte inat ediyor... keci inadi keci..

Neyse, biz eglencemize donelim...

Fenerbahçe’nin gidişatı nasıl?
Sakaryaspor maçını izledim ve üzüldüm. Aslında Sakaryaspor’a da acıdım. Çünkü iki takım eşit şartlarla yarışmıyor. Ama bakıyorum Fenerbahçe ilk 23 dakika 2-3 pası ileriye doğru dürüst yapamadı. İyi pas yapmaya başladıktan sonra ise goller geldi. Açık söylemeliyim, bu futbolla Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olması zaten mucize. Bakıyorsunuz son 2 maçta 9 gol yemiş.

Savasan Sahin
Su anda 11. haftadayiz.. Siz 10. haftada oynadiniz Sakarya'yla... Galatasaray 4. haftada oynadi, deplasmanda... 4. haftada Sakarya daha ununu eleyip duvara asmamisti elegini... Daha ilk galibiyetini 9. haftada almis bir takim, 10. hafta fener6ahceyle oynuyor...

ezik buzuk bir takim haline sokulmus fener6ahce, sen kabul etsen de etmesen de, sakaryaspor'a karsi ilk yarim saatte hicbirsey yapamadi, ki bu takimda hersey bitmis...

kisaca ben her zaman 6enerbahcenin ezik ve buzuk bir takim oldugunu belirtiyorum... inanmadigim birseyi soylemem ve F6nin ezik ve buzuk olduguna tum kalbimle inaniyorum... :)

fener eziktir, buzuktur...

Savasan Sahin
Ekleyeyim... Hayatta en buyuke glence, Fener6ahce :D

Savasan Sahin
DUYURU:

Turkiye'de resmi tavsan avlama sezonu 12 Aralik'ta baslayacaktir.

Tum Aslanlarin bu ava istiraki bahusus istirham edilir.

Savasan Sahin
Fener6ahceli arkadaslarin yere goge sigdiramadigi, Brezilya Milli takiminin kaptani Alex, fizik gucunun yetersizliginden dolayi milli takim kadrosuna alinmamis...

Hep Eglence...
Tam Eglence...

bAdEm-AgAcI
peki ayni sakaryaya karsi siz de mucadele ettiniz. kimse iki takim arasinda buyuk fark var demedi. ki siz cok da kolay yenemediniz. burada da kendi ezikliginizi yazmissiniz ama farketmemissiniz. 12 aralikta ak koyun kara koyun belli olur illaki

faateh4ever
daha ıyı ya
adam taaa oraya gıdecek gelecek ıyıce yorulcaktı wallaaaaa
belkı de fenere kıyak olsun dıye almadı
parrerıa ıyı adamdır

Savasan Sahin
29 10 2004, 17:00
Dünyaca ünlü bilgisayar oyunu şirketi SEGA'nın piyasaya sürdüğü yeni bir futbol oyunu, Fenerbahçeliler'i kızdıracak gibi görünüyor

Football Manager 2005 adlı oyunda, Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü İskoç Graeme Souness'ın, takımının 1996 yılındaki Türkiye Kupası zaferi sonrasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın ortasına Sarı - Kırmızılı bayrağı diktiği ve aylarca tartışılan ünlü sahnesi de yer alıyor.

Başkan kızdırıyor
Oyun, iki ezeli rakip arasında oynanacak kupa maçı öncesi Fenerbahçe Başkanı'nın Souness'a yönelik, Bu sakat adam bir takımı yürütecek ne beceriye, ne de teknik kapasiteye sahip sözleri ile başlıyor. Bu sözlere kızan İskoç hoca, futbolcularından intikamını almalarını istiyor. Galatasaraylı futbolcular da kupayı kazanıyor. Oyun, Souness'ın dev bayrağı sahanın ortasına dikmesi ile sona eriyor.
Hep Eglence
Tam Eglence

Savasan Sahin
<< daha ıyı ya

adam taaa oraya gıdecek gelecek ıyıce yorulcaktı wallaaaaa

belkı de fenere kıyak olsun dıye almadı

parrerıa ıyı adamdır ]]Besiktas macinda, Alex'e gelen top sayisi 22 imis... Tum sahada en cok top gelen kisi sayisinda 16. siradaymis Alex... :D
Hep Eglence
Tam Eglence
karsimizda Fener6ahce

Savasan Sahin
Arkadas dosyamiza uygun sekilde yazmamis fikralari... dosyanin kendisine aykiri bir davranis bu...

Ben simdi teker teker duzelticem bu fikralari... :D

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Hayvanat bahçesinde duran yaşlı bir tavsanla, özgür olan genç bir tavsan arkadaşmışlar. Genç tavsan, artık ben yaşayacağımı yaşadım, yiyecek peşinden koşmak istemiyorum diyerek, hayvanat bahçesindeki yaşlı tavsandan, onu da hayvanat bahçesine aldırmasını istemiş. Birkaç gün sonra, genç tavsan da hayvanat bahçesine kabul edilmiş. İlk gün yemekte, yaşlı tavsana marul, genç olana yem gelmiş. Aynı şey ikinci gün de olmuş. 10-15 gün yemekler böyle olunca, genç tavsan artık sıkılmış ve yaşlı tavsana sormuş:
-Niye sana yemekte marul veriliyor da bana yem veriliyor?
-Vallahi boşta tavsan kadrosu yoktu, bakıcılarla konuştum, seni kanarya kontenjanından işe aldılar...

Savasan Sahin
HAYATTA EN BUYUK EGLENCE, FENER6AHCE

Bu besiktas maciyla ilgili ince noktalar bilahere getirilecek bu dosyaya :)

Bir balon gibi sisirilmis bir fener6ahce fisladikca, havasi sonecek... :)

Savasan Sahin
Daum:

Alex kucuk maclarda cok iyi oynuyor, buyuk maclarda ortada yok

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Fener6ahcenin Umit Ozat'la devam etmesini can-i gonulden istiyorum. Bu adam karakter olarak cok iyi bir insan, cok yardimsever bir kisiymis ve her firsatta yardim edermis.

Ama bu iyilikseverligi saha disinda, ve bu guzel birsey.

Saha icine gelince, kimse alinmasin, ama bu adamda hicbir sekilde kabiliyet yok...

iste bu yuzden fener6ahcenin Umit Ozat'la devam etmesini istiyorum... Eglencemiz tam olsun :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Alyanakli guzel Kiz Cuncay bugun besiktas macina yedek soyundu. Bunun sebebi, her ne kadar Daum dinlendirmek icin dese de, Sakaryaspor macinda mac bitmeden stadi terketmesi deniliyor.

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Hadi yavrum, Buyu de Gel

Carew, degisikligi yapilirken, Hoijdonk'u hafifce oksayip, hadi yavrum buyu de gel dedi.. :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Hoijdonk'un en son free kick'ten gol attigi tarih ne zamandi? hatirlayan var mi? :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

restaw
Bir MAYMUN varmis nerede bir ASLAN gorse mikermis. Cok da cabukmus.
Neyse birgun Aslan'in birini mikmis ve hemen agaca cikmis.Eline de gazete almis.
Aslan da onu miken seyi aramaya baslamis. Bir bakmis agacta bir maymun.
ASLAN: nE OKUYORSUN MAYMUN orada demis
Maymun Aslanin birini maymun mikmis de onu okuyorum demis
ASLAN caresiz, Desene maymun kotu haber cabuk yayiliyor... :D

restaw
Hayvanat bahçesinde duran yaşlı bir aslanla, özgür olan genç bir aslan arkadaşmışlar. Genç aslan, artık ben yaşayacağımı yaşadım, yiyecek peşinden koşmak istemiyorum diyerek, hayvanat bahçesindeki yaşlı aslandan, onu da hayvanat bahçesine aldırmasını istemiş. Birkaç gün sonra, genç aslan da hayvanat bahçesine kabul edilmiş. İlk gün yemekte, yaşlı aslana et, genç olana muz gelmiş. Aynı şey ikinci gün de olmuş. 10-15 gün yemekler böyle olunca, genç aslan artık sıkılmış ve yaşlı aslana sormuş:
-Niye sana yemekte et veriliyor da bana muz veriliyor?
-Vallahi boşta aslan kadrosu yoktu, bakıcılarla konuştum, seni maymun kontenjanından işe aldılar... :D

restaw
Birgün eşekle arslan arkadaş olmuşlar dağları,tepeleri beraber geziyorlarmış, Arslan birgün,eşek kardeş benim canım sevişmek istiyor gel dişi bir arslan bulalım der, saatlerce günlerce ararlar bir dişi aslan bulamazlar,eşeğe dönerek eşek kardeş gördüğün gibi bulamadık bana bir sefer versene der, eşek; ayıp ettin aslan kardeş geç demiş dönmüş. aslan işini görürken eşek kardeş dudağından öpebilirmiyim demiş,eşek hayhay deyip dudakları uzatmış. Aradan birhayli zaman geçtikten sonra eşek aslana, aslan kardeş gel bana dişi eşek bulalım canım istedi demiş; yine birlikte dağları tepeleri aşmışlar bir dişi eşek bulamamışlar eşek aslana dönerek; aslan kardeş veripte istemek gibi olmasın ama bana bir verirmisin demiş,aslan böbürlene-rek ayıp ettin demiş eşek bir yüklenmiş ense köküne kadar, aslana dönerek aslan kardeş dudaklarından bir öpebilirmiyim demiş. aslan eşeğe:boynumu çevirebilsem yedi sülaleni S......

restaw
aslan her akşam saat 23 olduğunda arkadaşlar bana müsaade yengeniz bekler diyerek barı terkedermiş. bir gün öküz birayı fazla kaçırdığı için aslana ulan birde ormanlar kralı olacaksın. senin kadar kılıbık hayvan görmedim.yengeden ammada korkuyorsun ha. diyerek onu eletirmiş.
Aslan hiddetle ulan öküz demiş. beni senin gibi evde inek beklemiyorki ?.

restaw
aslan bir gün ormanda giderken tavşanı görür ve ona sorar ben kimim lan der tavşanda sen buraların kıralısın efendim der daha sonra tilkiye rastlar ve ona sorar ben kimim lan der o da sen buraların kıralısın efendim der sonra fil e rastlar ve ona sorar ben kimim der filde onu tutar ve hortumuyla ağaca fırlatır aslanda şaşkın bir ifadeyle şöyle der :bilmiyorsan bilmiyorum de be karde
şim ne vuruyorsun der.

orcundeniz
fener inonude boguldu 2-1 ahahahhhhahahha

faateh4ever
ulen bu haın daum resmen tazmınat olup sıktırıp gıtmek ıcın fenerımızı katledıyor
serhat saha da yok almıyor
al erkanı defansa
mehmet tıkır tıkır oynuyor
tuncayı kesıyor
yaa manyak bu yaaaaaaaaaa
abı bu adam kafayı yemıs :mad:

Savasan Sahin
30 10 2004, 17:00
Memduh Bayraktaroglu'nun yazisi:

GERCEK FENER6AHCE

Gerçek Fenerbahçe bu...

Fenerbahçe kötü top oynuyor diyorum; küfür işitiyorum..
Fenerbahçe pamuk gibi takımları yeniyor diyorum, hakarete uğruyorum...
Buyurun..
Bundan önceki maçlarından 3 puanla ayrılan Fenerbahçe maç kazanmıyordu ki..
Rakipleri maç kaybediyordu..
İlk kez dişli bir rakiple oynayınca ne hale geldiğini hep birlikte gördük..
Maçtan önce Fener, dünü bırak bugüne gel başlığı altında yayımlanan makalemde; Mustafa Doğan ve Emre Aşık'ın, Piere ve Nobre'ye top göstermeyeceklerini iddia etmiştim..
Aynen öyle oldu...
Alex ise sahada vardı ama görünmemek için her şeyi yaptı..
İbrahim Üzülmez kırmızı kart gördükten sonra oyuna denge geldi..
Çünkü; İbrahim oyun dışı kalıncaya kadar Fenerbahçe Alex oyunda olmadığı için zaten 10 kişi oynuyordu..
Fenerbahçe'nin golleri için Ümit Özat ortalıyor, uzak direkte Hoijdoonk kafa vuruyor gol oluyor. Bunu çözüp tedbir alan takım Fener'den gol yemez diyordum..
Fenerbahçe taraftarları kızıyorlardı..
Efendim, bana ne kızıyorsunuz?..
Daum'a kızın..
Buyurun görün..
Biraz dişli bir takım olunca Fenerbahçe kilitleniyor..
Fener'in kazandığı penaltından önce de köşe vuruşu falan yoktu..
İbrahim topa elle müdahale edeceğine bıraksa ve gol olsa; Beşiktaş o golden sonra daha en az 2 gol atardı ama 10 kişi kalınca güçten düştü..
Fenerbahçe'de orta saha diye bir şey yok..
Olmayan orta sahada Alex orta saha oyuncusu gibi oynamaya kalkınca Fener'in orta sahası sadece Aurelio'ya kalıyor..
Biraz sıkı bir rakiple karşılaşınca da sahadan boyunları bükük ayrılıyorlar..
Fenerbahçe'nin önümüzdeki hafta kendi sahasında oynayacağı maç da zor..
Ankaraspor, deplâsmanda iyi top oynayan, seri bir takım..
Çabuk hücuma kalkıyorlar..
Ağır Fener savunması tedbir alınmazsa önümüzdeki hafta da yara alabilir..
Hele ondan sonraki maç çok zor...
Trabzonspor ile Avni Aker'de oynayacaklar..
Daha da fenası...
Bu moral ve bu takımla Olympic Lion'da ne yapacaklarını çok merak ediyorum..
İnşallah; Luciano'suz bir takımla ve hücumu düşünerek oynarlar..
Eğer Lion'da da,Beşiktaş'a karşı oynadıkları gibi savunma oynamaya kalkarlarsa; perişan olurlar..
Benden söylemesi...

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Fener6ahce Siyah Sever :)
Ferdinand, Madida, Amokachi, Nouma, Carew

Hep Eglence

Tam Eglence

Fener6ahce

Savasan Sahin
Sabah geldim, Galatasaray macini seyretmek icin hazirliklairmi yaptim, actim televizyonu...

Televizyonda spor haberleri... Konu fener6ahcenin bu sabahki antremanindan goruntuler... Buyrun, beraber izleyelim, gulelim, eglenelim... :)
- Serkan Balci ve Murat Hacioglu sebebini bilmedigimiz bir nedenden dolayi tartismaya basliyorlar. Karsilikli laflasmaya kadar gidiyor ortam. Sonra, Kiz Cuncay gelip Balci'yi uzaklastiriyor. O da ne? Balci basliyor kale diregini tekmelemeye... Iceri goturmek istiyorlar. Gitmiyor... Kramponlarini teker teker cikartip, bi tarafa dogru firlatiyor... Once sag krampon, sonra sol :) Iki dakika sonra, orda calistigini sandigim bir kisi, bu kramponlari ayagina kadar getiriyor Balci'nin... Balci yine firlatiyor bu ayakkabilari... :D

- Antremana devam ediyoruz... Kale onunde eski kaleci Recep ve simdi kim oldugunu hatirlamadigim birisi carpisiyor ve antronor penalti veriyor. Iste simdi komedi basliyor :D Recep penalti olmadigini iddia ediyor ve kaleye gecmeyi reddediyor... Butun takim bir olup, Recep'i ikna etmeye calisiyor kaleye gecsin diye.. :D Uzun ugraslar sonucunda kaleye geciyor Recep... :D :D :D

- Penaltiyi Volkan'a attiriyorlar. Ama atmadan once tembihliyorlar, topu auta atsin diye :D

- Antreman maci devam ediyor. Orta sahalara yakin bir yer... Kiz Cuncay biseye kizmis galiba ki, orta sahada topa bir abaniyor, top taca gidiyor... Antronor de bu kadar ters seyin pespese gelmesi ustune, antremani iptal ediyor... :D :D :D :D
Not: Daum bu antremanda yoktu...

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
31 10 2004, 18:00
GUNUN DEDIKODUSU:

Futbol dünyamızda en çok satan fısıltı gazetesi, şu sıralar en çok Fenerbahçe'de tiraj yapıyor. Gazetenin manşeti Daum...

Ve gazetenin manşetinde de, Şampiyonlar Ligi çöküşü ile Beşiktaş yenilgisi sonrası elbetteki Daum yer alıyor. Fenerbahçe yönetiminin, Alman hocayı göndermek için formül üretmeye çalıştığı manşetin başlıklarını süslüyor. Söylentilere göre, Daum'un veliahtı da hazır: ERSUN YANAL Futbol Federasyonu ile yetki krizi yaşayan ve yöneticilerle bir türlü yıldızı barışmayan Yanal'ın, Ukranya ile İstanbul'da oynanacak milli maçın ardından görevini bırakarak, Fenerbahçe'de işbaşı yapacağı bile konuşuluyor. Kadıköy ile daha önce sıcak ilişkiler yaşayan Ersun Yanal'ın da yeni görevine yeşil ışık yaktığı iddia ediliyor.

Kocaman da listede

Fenerbahçe'de, kulaktan kulağa dolaşan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Sarı - Lacivertli camiada bazı çevrelerin Ersun Yanal ismine sırtını çevirdiği biliniyor. İşte bu yüzden, ligin en karizmatik ve başarılı hocası Aykut Kocaman'ın da, Malatya - İstanbul bileti için haber beklediği ileri sürülüyor. Kocaman'ın, kulislerdeki isminin oldukça ağırlık kazandığı vurgulanıyor...

Dedik ya; dedikodu kazanı fokur fokur kaynıyor, fısıltı gazetesi yok satıyor. Ama bir gerçek de göz ardı edilmiyor: Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Savasan Sahin
Bademcim... senin butun karalarin kurban olsun Hakan Sukur'e... :) Hepsini toplasan bir Hakan etmezler... Inanmiyorsan, vaktiyle yazdigim asagidaki yaziyi oku :)

Hakan SUkur'u Fenerbahceliler pek sevmez, hatta her firsatta Hakan Sukur'u kucuk dusurup, alaya alabilmek icin ellerinden geleni yaparlar. Bugun bunun sebebinin ne oldugu az da olsa anlasildi.

Fenerbahce'nin Hakan Sukur'le tanismasi, tam 12 sene oncesine uzaniyor... 1992'nin Agustos'unda resmi olarak, Turkiye Spor Yazarlari Dernegi kupasinda kendisini Fenerbahce'ye tanistiriyor Hakan Sukur...

92-93 sezonunda, 1-4 alinan bir skorla, Galatasaray Feneri yeniyor, Hakan Sukur de eski arkadasi Fenere bir selam cakiyor...

93'un Agustos'unda, tekrar bir TSYD kupasinda, Hakan Sukur sahneye cikiyor, adini tekrar ettiriyor Fenere...

93-94 sezonunda, Aslan'in 2-1 aldigi macta Hakan Sukur Galibiyet golunu atiyor, ve sanirim Hakan Sukur sendromu Fenerbahce'de bu sezondan sonra basliyor.

95-96 sezonunda, 2-0'lik galibiyette de Hakan Sukur'un bir golu var... Artik Fener icin Hakan Sukur'u durdurabilme kabiliyeti resmen ortadan kalkmis, onun yerine camur at izi kalsin, alay et fenerli gulsun devri baslamis oluyordu.

97 sezonu ve Cumhurbaskanligi Kupasi ve mekan Ankara ve sahnede Hakan Sukur ve 3-0 alinan bir mac... Ilk gol Hakan Sukur... Ikinci gol Hakan Sukur... Ucuncu gol Hakan Sukur... hat-trick diye mi yaziliyordu? galiba oyleydi, Hakan Sukur hat-trick yaparak Fener filelerini 3 defa pespese sarsiyordu...

ve 98 sezonu basinda oynanan TSYD kupasi ve mekan Kadikoy ve Hakan Sukur'un de tek golle katki sagladigi 1-4'luk bir galibiyet....

98'de yine bir lig maci ve fenerlilerin dilinde bir defa daha Yine mi Hakan Sukur? cumlesi...

99 yili ve yer Ali Sami Yen ve fener icin rakip Galatasaray mi, yoksa Hakan Sukur mu belli degil... 2-0, Galatasaray!

Sonra Hakan Sukur Turkiye liglerinden Italya'ya gidiyor, 2003-2004 sezonunda, yine gonullerin takimi, 15 sene sampiyon olarak 3 yildizla rutbesini yukselten, UEFA kupasini Turkiye'ye getiren, hem Galatasaraylilarin hem de Turkiye'nin gururu Galatasaray'a geri donuyor.

2003 yilinda, bir cok terslikle bogusan, mali konularda kendisini duze cikartmak icin kararli adimlar atan, yeniden yapilanmaya giden, ve Ali Sami Yen'den gecici bir sureligine ayrilip, Olimpiyat stadinda maclarini yapan Galatasaray, fenerle yapilan macta, Hakan Sukur'un attigi bir golle durumu 2-2 yapiyordu. Luciano'nun son dakika voleybol gosterisiyle, fener belki 1 puani kurtatiyordu, ama Hakan Sukur sendromuna tekrardan basliyordu...

Iste Hakan Sukur farki...

Tarih Organizasyon Stat Sonuç Gol

16.08.92 TSYD Kup. &#221;nönü 3-2 1

11.04.93 Lig Fener. 4-1 1

21.08.93 TSYD Kup. Fener. 2-2 1

12.03.94 Lig A.Sami Yen 2-1 1

22.03.96 Lig A.Sami Yen 2-0 1

12.03.97 Cumhur.Kup. Ankara 3-0 3

26.07.98 TSYD Kup. Fener. 4-1 1

20.09.98 Lig Fener. 2-2 1

07.03.99 Lig A.Sami Yen 2-0 1

21.09.03 Lig Atatürk Olimp.2-2 1

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

The_Last_Ninja
Savasan, senin yasin kacti hocam?

bAdEm-AgAcI
<< Fener6ahce Siyah Sever :)
Ferdinand, Madida, Amokachi, Nouma, Carew

Hep Eglence

Tam Eglence

Fener6ahce

:) ]]
siyah dedigin yerde durman lazim

6saray diyor siyah benim tarzim

1 2 derken doyamadim hadi bu son

3uncusunu de tak DANIEL ATKINSON

bAdEm-AgAcI
siyah dedin yine aklima geldi
90 dakikanin sonunu bekledi
siyahin kralidir kendi
6sarayi yendi JOHNSONun fendi!

bAdEm-AgAcI
Mujde Mujde size

OKOCHAdan Mujde size

Zarif saglam ve esnek koyar guzel koyar
MUJDEEEEEE :D

(0-4 ali samiyen stadinda Okocha'nin maestrolugunu ustlendigi galibiyet sonrasi dillere destan olan sarki)

valla siyah konusunda 6saray bizden daha fanatik gibi

bAdEm-AgAcI
Yesil sahalar zenci doldu
6saray karalara doydu
UCHE OKECHUKWU koydu
adi DENIZ ULUC oldu

:) bence siz daha cok seviyorsunuz karalari

bAdEm-AgAcI
simdi de beyazlari mi sayacaz sayin savasan sahin. :)

hakan pekerin 6sarayin zenci askina bestelettigi sarkiyi dinliyorum su an.

Karam aşkın sevgin bu mu
Ne olacak bu aşkın sonu
Bir barışır karam bi küsersin
Beni böyle divane edersin
Kömür gözler yaban dudaklar (burada sair Johnsona isaret etmektedir)
Ya bu endam cılve bu nazlar
o dudaklar helalin haktır (burada Johnsona isaret edilmis gibi gorunse de ikinci seferde Ucheye isaret edilmistir)
Bende canım banada günahtır

:D

biz bir forveti 12 yil tutmuyoruz. biz esitlikten yanayiz. herkes 6sye gol atma hazzini yasamali. o yuzden cok topcu degistiriyoruz. mesela bir rivayet Atkinsonun aslinda sirf 6sye gol atmasi icin alindigini 2 macta attigi gollerden sonra diger maclarda da oynamak istedigi icin kaldigini soyluyor. :D

Savasan Sahin
01 11 2004, 18:00
Ayip ettin Badem Agacim...

beyazlar icin de tek Umit Karan'imiz yeter :)

Sizin tum beyazlariniz, tum siyahlariniz bir araya gelse, bizim iki futbolcumuz etmiyor :)

Sizin atkinsonlariniz, andersonlariniz... say sayabildigin kadar... bunlar gelirler gumburtulerle, hava alaninda omuzlarda dolastirilirlar... :D

Sonrasini sen bitir istersen :D :D :D Nasil gittiklerini sen anlat...

Mesela, Ortega'dan baslayabilirsin :D

Az biraz sabretsek, Daum'un ve Alex'in da hikayelerini dinlerdik senden... Ama canli canli izlemek daha heyecan veriyor :)

Savasan Sahin
<< Gunes balcikla sivanmaz, Saban armuttur ]]

Sari tavsancim :)

haklisin, gunes balcikla sivanmaz... Fener6ahce'den cacik olmaz...

Savasan Sahin
<< umit karan 6sdeyken fenere kac gol atmis? ben sahislarin fenerbahcede top oynarken 6sye attiklari golleri soyluyorum. bizim de Hasan Vezirimiz, Aykut kocamanimiz, Oguz Cetinimiz vardi. Bence renksel ayrima girmeyelim. unutmamak lazim ki fenerbahce ile 6s maclarinda Fenerbahce daha fazla gol atti ;)

orteganin hikayesi uzundur. ama en basi ve en sonudur onemli olan. 11 milyon dolara gelmistir. gitmesine ragmen 11 milyon dolar bize donmustur (7.5 milyon dolar teminat mektubu+3.5 milyon dolar su anki klubune transfer ucreti).
Jardel vardi zamaninda. topculuguna iyiydi. 28 milyon dolara geldi. siz onu kaca satmistiniz? 3 milyon muydu? 5 milyon muydu?
Emre ve Okan gibi 5-10 milyon dolara satabileceginiz topcular size neden hic bonservis geliri getirmedi? ]]
Ilk olarak, dun soylemeyi unutmusum, bugun soyleyeyim... Besiktas macindan sonra yasadiginiz 2 gunluk travmadan cikmis olmana sevindim, aramiza hos geldin. :) Senin gibi sansli olamayip, hala travmada yasayan cok fener6ahceli vardir... Onlara da gecmis olsun diyelim :D

Umit Karan hic gol atti mi, atmadi mi fener6ahceye, onu senin arastirma-bulma kabiliyetine birakiyorum :)

Ortega'dan demek paranizi geri alabildiniz? hmmm... o konuda bilgim yoktu, ben hala paranin pesinde kostugunuzu saniyordum... Ama canim bademim, onemli olan para degil, paradan bahsetmiyoruz biz... Benim anlatmak istedigim, senin de anladigin ama anlamamazliktan gelmeye calistigin nokta sudur: <a target=new href=http://www.antifenerbahce.net/multimedya/ortegaizdihami.wmv]Olay budur sayin Badem agacim :) [/url]

Yoksa, kim Galatasaray'a ne kadar para kazandirmis, kim ne kadara satilmis... Bu konulari konusmak gerekirse, inan fener6ahcenin her sene transfere harcadigi ve tefe koyup kovdugu futbolcularin maliyeti senin bile dudaklarinda ucuk cikmasina sebep olur. :)

Daum 15 tane futbolcu sutlamis takimdan... sen artik git ince ince hesaplarini yap :D
Evet , ne demistik? :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Fatih Terim'in ikinci doneminde Galatasaray'da yasadiklari, Galatasaray tarihinde cok onemli ve buyuk derslerin alinacagi bir donemdir. Dedigin gibi cok paralar harcanmis, hedeflerden uzaklastirilmis, en kotusu takim gercekten buyuk bir ucurumun kenarina gelmistir. Ama Buyuk Galatasaray Camiasi, bu gibi seylerin ustesinden her zaman gelmesini bilmistir ve bugunku durum da bunun en guzel ispatidir. Bize de kiskananlar catlasin demekten baska birsey dusmemektedir... :)

<a target=new href=http://www.antifenerbahce.net/multimedya/multiafbtv.html]O link calismiyorsa, bu linki dene Bademim :) [/url] Ortega Izdihami ve en ustteki Medyum Ayten goruntulerini izle :D

Umit Karan kac gol atmis, onu da sen arastir getir... Benim hatirladigim gecen sezon fener6ahceye attigi golleri hatirliyorum... Umit o kadar cok firsat bulamiyor Galatasaray'da... Ama yeri saglam... :)
Ne demistik?

Hep Eglence
Tam Eglence
fener6ahce

Savasan Sahin
ayni yardimi anadolu kluplerine de istiyoruz biz.

:D :D :D :D :D Badem, sayende gunluk gulme kotami doldurdum bugun :) :) :) :) :) Allah ne muradin varsa versin.. :D :D :D

Senenin espirisi olarak kabul edilmeli bu bence... :D :D :D :D :D :

kanaria
Gunes balcikla sivanmaz, Saban armuttur

kanaria
Milli takimi birakmadim daha demis, ulan seni birakan coktan birakmis zaten hala ruyada Saban

bAdEm-AgAcI
umit karan 6sdeyken fenere kac gol atmis? ben sahislarin fenerbahcede top oynarken 6sye attiklari golleri soyluyorum. bizim de Hasan Vezirimiz, Aykut kocamanimiz, Oguz Cetinimiz vardi. Bence renksel ayrima girmeyelim. unutmamak lazim ki fenerbahce ile 6s maclarinda Fenerbahce daha fazla gol atti ;)

orteganin hikayesi uzundur. ama en basi ve en sonudur onemli olan. 11 milyon dolara gelmistir. gitmesine ragmen 11 milyon dolar bize donmustur (7.5 milyon dolar teminat mektubu+3.5 milyon dolar su anki klubune transfer ucreti).

Jardel vardi zamaninda. topculuguna iyiydi. 28 milyon dolara geldi. siz onu kaca satmistiniz? 3 milyon muydu? 5 milyon muydu?

Emre ve Okan gibi 5-10 milyon dolara satabileceginiz topcular size neden hic bonservis geliri getirmedi?

bAdEm-AgAcI
Tanju Colak? :D

bAdEm-AgAcI
Fatih Terimin son senesinde 40 milyon dolarlik bos transfer ve adam gonderme operasyonu yaptigini hepimiz biliyoruz. Biz olan paramizi savuruyoruz. belli bir guvencemiz var ki yapiyoruz. ya siz neden yapiyorsunuz? bak sonra devletin sebebi belirsiz kiyaklarina muhtac kaliyorsunuz. tabii ki devlet dengeleri saglayacaktir, sizin dusmus oldugunuz durumdan sizi kurtarmak icin caba gosterecektir ama ayni yardimi anadolu kluplerine de istiyoruz biz.

Umit Karan 6sdeyken fenere kac gol atmistir diye sordum. 5i gecmis mi? bence soz iddia makaminindir.

verdigin link calismiyor bu arada

orcundeniz
saban maban siz adamin kariyerine bakin.. soruyorum size turkiye'de bu adamin kariyerine sahip biri daha varmi? turkiyeyide gectim bi milli takimlarda dunyada onun basarisina sahip kac adam var?? 96 97 macta 47 48 gol atmis ben buna bakarim gerisi beni ilgilendirmez

kanaria
02 11 2004, 18:00
Cimbomlu ilk defa dediklerine katiliyorum arkadas. Su moronlarin hepsini birakacan Fransa'da ne yaparlarsa yapsinlar. Hele o Hoduk Ozat,,,,30 yasina geldi herif hala orta yapmayi ogrenemedi...Deniz denen sabalak zaten tam samata,,20 metre otedeki adamdan korkup geri pas atiyor dallama. Bir sozumde su Daum okuzune....Ligdeki 11 macta Selcuk'a 2 dakika sans vermis (bu macta takimin yildiziydi)Sana da yaziklar olsun.Kasap Servet 3 macta 2 kirmizi gorerek yine takimi yakti...Gerci Fransizlar bizden her halukarda 3 gomlek ustundu ama yine de su mactan bir puan almamiz gerekiyordu. Al Yunan takimlari bu hafta bir galibiyet bir maglubiyet,,,seneye bir takim bile sokamayiz biz C.Ligine,,,yazik yazik

cimbomlu23
02 11 2004, 18:00
HAYATTAEN BUYUK EGLENCE FENER6BANHCE BU SEFER BIZI GERCEKDEN UZDU...
BEN EN AZ 5 YERLER DIYE DUSUNURKEN...
FENERDEKI SEREF KATSAYISI NORMALE YAKIN FUTBOLCULARIN ORTAYA KOYDUGU OLGAN USTU GAYRET NEREDEYSE FENERE BU MACI GETIRIYORDU...

GERCEKDEN UZULDUM VE KENDI ACIMDAN BU MACI 2-2 BITMIS GORUYORUM...VE SEZON BASINDAN BERI FENER IN OYNADIGI EN IYI FUTBOLU ALKISLIYORUM....
TUNCAY ,SERKAN,SELCUK,AULARIE,KIRMIZIYI GORENE KADAR SERVET (KI MACIN KILIT ADAMI)

ALEX BILE KENDINDEN BEKLENENI OLMASA BILE ESKISINE GORE DAHA IYI BIR PERFORMANS GOSTERDI...ONADA TEBRIKLER...

FAKAT....MILLI SALAK RUSDU,DENIZ,UMIT OZAT,SERHAT,LUCIONA,BIRI BANA BU ADAMLARIN 11 KISIYI DOLDURMAKDAN BASKA NE YAPTIGINI ANLATSIN....

orcundeniz
03 11 2004, 18:00
kanaria ve cimbomlu ikinizede katiliyorum cok dogru yorumlar. fb de 2 tane adam tanirim bilirim tuncay ve serkan balci gerisi daum ve surusu.. luciano fabiano servet deniz serhat .. bunlar bu takimda oynarmi? fb gibi buyuk bi kulube yakisan adamlarmi hele o rustu .. kesinlikle eski rustu degil ve olacaginada inanmiyorum.

faateh4ever
abıcım lucıanonun kesın kesık yemesı lazum bu takımda
yanı hıc olmuyor
herkes dauma yuklenıyor
ulen yazık degıl mı o serkan denen adama
zavallı tek basına cırpındı
hele basıt goller yendıkce gozlerımden yas gelmıs
ya abıcım var mı boyle bır sey
hangı ulkede gorulmus ıkı golun pası da bızım oyunculardan
offfffff anam offffffffffff

faateh4ever
top gol oluyor rustu topa atlıyor
bıraz futboldan anlayan rustunun artık eskı reflexlere sahıp olmadıgını anlar
ahhhhh daum ahhhhhhhhhhh
sımdı volkan cok daha ıyı olmustu

crespo
05 11 2004, 18:00
cincon yenilmis...neden yenildi bilen varmı?bence yenilmemesi gerekiyor...hemde diyarbakır a

Savasan Sahin
06 11 2004, 18:00
Fener6ahce yine rekor kirdi... :)

4 maç sonunda yediği 13 golle, 32 takım içinde en kötü defansa sahip olan Fenerbahçe, kalan iki maçta 13 yıllık Şampiyonlar Ligi tarihinin kalesinde en çok gol gören takımı olmamak için de mücadele edecek. Rekoru 1996’dan beri elinde bulunduran Ferencvaros’un ilk 4 maç sonunda yediği gol sayısı 12 idi.

1995-1996 Şampiyonlar Ligi’nde D Grubu’nda mücadele eden Macar ekibi Ferencvaros’un, 6 maç sonunda yediği 19 gol, halen bu alanda rekoru elinde bulundurmasına yetiyor. Ferencvaros’un ilk 4 maçta kalesinde gördüğü gol sayısı ise 12.
Her zamanki gibi

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
07 11 2004, 18:00
Fenerin lyon macindaki yenilgisini, fenerli arkadaslarin cok uzulduklerini dusunerek hicbirsey yazmamaya karar vermistim.

Gordum ki, bu takim taraftarinin daha cok gelismesi ve cok firin ekmek yemesi gerekiyor.

Neyse, onumuzde daha cok mac var... ve her zaman ki gibi, eglencemiz devam ediyor, edecek :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

kanaria
Yok canim o kadar da yemeyiz, yoksa yermiyiz; ne bileyim konu Avrupa olunca Fener'i cozemiyorum ben, Sigma'dan ve benfica'dan 7, cannes'dan 4 yemistik bir ara,,, Su Lyon olurda Mancester'i Old Trafford'da yenebilirse ki cok daha iyi takim, gorun bakalim Fener'im 2.turda neler yapacak....

crespo
sana helal olsun valla savasan abi...senin takımın diyarbakır a yenilmis....pas hatasi rekoru kırmıs sen hala eglence diyorsun....fener diyorsun....bu kadar buyuk bir ask olurmu.....helal vallahi...

-Action-
08 11 2004, 18:00
büyüklük lafla olmuyor Crespo bunu en iyi savaşan biliyor sen merak etme ;)

Savasan Sahin
<< sana helal olsun valla savasan abi...senin takımın diyarbakır a yenilmis....pas hatasi rekoru kırmıs sen hala eglence diyorsun....fener diyorsun....bu kadar buyuk bir ask olurmu.....helal vallahi... ]]

Crespo, Galatasaray'in top kaybi gercekten fazlaydi. Diyarbakir'in top kaybi ne kadardi, bir bilgin var mi? Yine Galatasaray'dan sayica azdi pas hatalari, ama Galatasaray'in ucte ikisinden biraz daha fazlaydi Diyarbakir'in top kaybi...

Sen onu bunu birak da, su son Lyon macinda Kiz Cuncay yine bi sus isareti yapti... Onu niye yapti? :) Bu cocuga kimse bu hareketin ne demek oldugunu soylemiyor mu? :D

Savasan Sahin
<< Zirtcell ayin altin adamlari yarismasinda Hakan Unsal'i diyarbakir macindaki akil dolu asistinden dolayi altin adam secmisler. hakeden aliyor tabii ki. ]]UEFA Lyon macindan beri Fener6ahceden kimi altin dam secsek diye konusuyormus... Butun uyelerin farkli farkli secimi varmis, ama muthis ve hararetli bir tartisma oluyormus UEFA merkezinde... Umit Ozat salladigi guzel ortalardan, Rustu de uzatmanin iki dakikasinda yedigi iki golden dolayi onde giriyorlarmis... Beklemedeyiz... hak eden secilecek, biz de eglenmeye devam edecegiz... :)

UEFA'daki bu toplantinin adini da soyle koymuslar:

Hep Eglence
Tam Eglence
fener6ahce

Savasan Sahin
<< büyüklük lafla olmuyor Crespo bunu en iyi savaşan biliyor sen merak etme ;) ]]ne demek istedin tam anlayamadim... buyukluk isle oluyor, atalarimiz bile soylemis, ainesi istir kisinin, lafa bakilmaz diye...

lafla is olmuyor... varsa isiniz, buyrun soyleyin, bilelim... 2 sene ust uste sampiyon olamama isiniz var... sampiyonlar liginde 0 cekme rekoru isiniz var... su siralar da gol yeme rekoru isiniz var... Arastirsalar, uzatmalarda 2 dakikada 2 gol yeme rekoru isini de ustlenmis bile olabilirsiniz... :) Var mi baska isiniz?

lafla olmuyor buyukluk, bunu ben biliyorum da, bir turlu fener6ahceliler bilmek istemiyor...

Hep Eglence
Tam Eglence
fener6ahce

bAdEm-AgAcI
Zirtcell ayin altin adamlari yarismasinda Hakan Unsal'i diyarbakir macindaki akil dolu asistinden dolayi altin adam secmisler. hakeden aliyor tabii ki.

bAdEm-AgAcI
6-0 yenilginiz var. biz hepsini unuturuz. lyonu da manchesteri da. ama siz bunu unutamazsiniz. :D

bAdEm-AgAcI
aslinda en temizi 6n (altin) takim olarak 6syi secmeliler. en guzel 6, en guzel sifir.... Sukru Saracoglunda :D

rustu son dakikada 2 gol yedi ama altin adam secemeyiz onu. oliver kahn da sampiyonlar liginde son dakikada 2 gol yemisti bir keresinde. hem de final maciydi. simdi onu altin adam secmeyip rustuyu secersek, uzulur kahn. o yuzden mondragona verdik 6n kaleci odulunu :D

-Action-
09 11 2004, 18:00
<< << büyüklük lafla olmuyor Crespo bunu en iyi savaşan biliyor sen merak etme ;) ]]ne demek istedin tam anlayamadim... buyukluk isle oluyor, atalarimiz bile soylemis, ainesi istir kisinin, lafa bakilmaz diye...

lafla is olmuyor... varsa isiniz, buyrun soyleyin, bilelim... 2 sene ust uste sampiyon olamama isiniz var... sampiyonlar liginde 0 cekme rekoru isiniz var... su siralar da gol yeme rekoru isiniz var... Arastirsalar, uzatmalarda 2 dakikada 2 gol yeme rekoru isini de ustlenmis bile olabilirsiniz... :) Var mi baska isiniz?

lafla olmuyor buyukluk, bunu ben biliyorum da, bir turlu fener6ahceliler bilmek istemiyor...

Savaşan hocam söyle bakalım siz 15 sene şampiyonluk kovalarken biz o zamanlar ne yapıyorduk? Sizinle bjk nin şampiyonluk sayılarının toplamı bizimkini ancak buluyordu. Bu ülkede geçmişi bilenler kimin ne olduğunu bilirler ama son 10-15 seneyi ele alanlar ancak yalancı tarihi bilmiş olurlar. Ben 88-89 sezonunda bu takımı tanıdım o zaman 12 yaşındaydım ve maçları artık rüyalarımda görmeye başlamıştım. O derece vurulmuştum bu takıma ve biz o sene 103 gol atıp TR liginin gol rekorunu kırarak eze eze şampiyon olmuştuk. Sizin durumunuzu da çok iyi hatırlıyorum Ali Tanrıyar başkanınız 15 sene sonra şampiyon olduğunuzda ağlamıştı :) Haklıdır tabi bu rezillik sona ermişti. Şimdi bizi eleştiriyorsun ama bence geçmişine bir bak öyle eleştir ;)
Hep Büyük
Tam Büyük
FENERBAHÇE

:) ]]

-Action-
09 11 2004, 18:00
bu ülkede en büyük camia,en büyük takım F.BAHÇE'dir. Bunu herkes çok iyi biliyor ve bu yüzden biz sürekli takip ediliyoruz. gs Avrupa'da başarılı oldu,insanlar sokağa çıktı hemde sadece gs liler değil milliyetçi olan başka takım taraftarı insanlarda çıktı ama 2000 senesinde FB'nin şampiyon olduktan sonra sokaklara dağılan kalabalığı gibi olamadı hiçbir zaman! Ben bjk 100. yılında şampiyon olduğunda kendimce off yollar kapanmıştır diyip hayıflanmıştım ama bir baktım ki yollarda üç beş araba korna çalıyor gerisi bomboş. Bu büyüklüğü hazmetmek kolay değil.Bir tarafta 15 sene şampiyonluk beklemiş bir takım,diğer tarafta 13 sene şampiyon olamamış ve zaten hiçbir zaman büyük olamamış bir diğer takım sürekli bizimle uğraşıyorsunuz. Asıl eğlence siz oldunuz ama farkında değilsiniz. Açın gözleriniz bence.

irresistable
12 11 2004, 18:00
:) ))))))))))

Fenerbahce'nin isterse tum Turkiye taraftari olsun ne yazar ki!!!

kanaria
22 11 2004, 18:00
Nipton siz UEFA Kupasini hangi yil aldiniz? Zannedersem 2000 yiliydi, peki soylermisin bana 98'de,99'da bu kupayi kim aldi, 2001'de kim aldi, peki 2002'de, bunuda bilemezsen gecen yil kim aldi??? Bak hicbirimiz bilmiyoruz, bunun anlami Avrupa'dada GS nin UEFA basarisini su an kimse hatirlamiyor.Avrupa'nin 2.kupasini almaniz bir basaridir sonucta ama siz oyle bir anlatiyorsunuz ki sanki butun Dunya su kupayi aldiniz diye sizleri izledi, hala sizi hatirliyor!!!!Cok gecikilmis bir basaridir Turk futbolu icin ve yine tekrarliyorum kazandiginiz 2000 yilinin UEFA kupasidir yani UEFA'nin koca tarihinde sadece bir kere, kupayi daha once kazanan takimlara baktiginda bugun kendi ulkelerinde 2.ligde olan takimdan tut, bugun burun kivirdiginiz Yugoslavya, Ukrayna, Macaristan takimlarinin oldugunuda goreceksin. 4 yil gecmis aradan baska bir basariniz yok ortada hala isitip isitip onumuze getiriyorsunuz. 2054 yilinda siz hala UEFA kupasini almistik diye mi sayikliyacaksiniz????

niptonipple
22 11 2004, 18:00
sevgili fenerliler turkiyenin adini duyuran akla gelmiycek basarrlara imza atan uefa super ve milli oyunculariyla world 3.. alan takim hangisi bence bu takim adini agziniza almadan once bi daha dusunun!
:cool:
:eek:

:cool:

sinner
23 11 2004, 18:00
savasan fener avrupada mac kazandigi icin yuh cekiyorsun degil mi?
aferin sana , tam yasina basina yakisan olgunlukta bir davranis..

Savasan Sahin
Kanarya, helal olsun :)

UEFA kupasinin bir manasi yok.. Super Kupanin bir manasi yok...

hele bu kupalari almak tamamen hasbelkader bir sey...

Hem de 4-5 sene once aldigimiz birsey...

pardon, duzeltiyorum.. helal olsun degil, sana okkali bir YUH diyorum....

kanaria
Dolayli yoldan ayni familia grubundan arkadasim Baykush; Ben ne demisim sen ne yaziyorsun; Yok Arsenal'i elemissiniz falan?abicim herhalde Beykoz'u eleye eleye UEFA'yi alamazsin. Benim dedigim eski adi Fuar Kupasi olan Avrupa'nin 2 no'lu kupasini hasbilkader bir kere 4 yil once almisiniz..Git simdi herhangi bir yabanciya sor 2000 yilinin UEFA sampiyonu kim diye adam bon bon bakar sana...Ama bir gercek varki GS disarida daha cok taniniyor..

Baykush
kanaria'cim lutfen Galatasaray'in eledigi takimlari bir arastir, o zamanki performanslarina gore degerlendir(simdiye gore degerlendirsen de olur), hic yenilmedigini hesaba kat ve finalde de Arsenal ile karsilastigini hesaba kat...bu kadar da bodoslama fanatiklik yapilmazki be kardesim....kupayi da aldik Kadikoy'e bayragi da diktik, var mi otesi simdiye kadar sizin memlekette...yoksa tevekkulle susmasini bilecen.....

Secretshow®
Bence Feneri Edirneden otesine gondermemk lazim :D

orcundeniz
kanaria bende bjk liyim. ama bence basariya saygi duymalisin bizim takimlarimiz o basariyi elde ettilermide konusacaz?

-Action-
24 11 2004, 18:00
Piram biz UEFA'da bir iki tur geçip eleniriz atlanacak ekstra turlar beni şaşırtır. Bizim camianın senelerdir tek rakibi yine kendisidir. Bak işte Daum sözleşmemi uzatmayabilirim düşüneceğim diyor! Be adam sus işte ne konuşuyorsun uzatmayacaksan yönetimle konuş konsantrasyonu neden bozuyorsun? Zaten karışmaya yatkın bir kulubüz birde bunlar olunca başarı gelmiyor. Bu yüzden ben çok büyük bir sıçrama beklemiyorum. Kurada çıkacak rakiplere bağlı ama yine de çok büyük bir başarı beklemiyorum.

-Action-
F.Bahçe son zamanların en iyi kadrosunu elinde bulunduruyor. Yaş ortalaması 25 lerde olan bir takım, hepsi milli futbolcu ve gerçekten kaliteli bir kadromuz var.Bu takıma çok iyi takviyeler yapılıp önümüzdeki sene CL'de başarı beklenebilir ama bunların hepsi heyecanlı işini bilen bir TD ile daha kolay yapılır. Ben Ersun Yanal'ı beğeniyordum, onun elinde bu takım çok başarılı olabilirdi ama mill takıma gitti ve maalesef kariyerini tehlikeye attı. Bize senin de dediğin gibi Brezilyalı veya Arjantin'li bir hoca iyi gider. Hem disiplinli hem de heyecanlı olması yeterli olur. Daum'un pek heyecanı kalmamış bu belli oluyor.

-Action-
<< artik gecmisle yasamayi terk eder belki boylece.

iyi guzelde 15 senedir fener gecmisle yasiyordu manchesteri 1-0 yendiler diye.. ama sonra noldu manchester 6 taneyle cevap verdi.. simdi gecmislede yasayamiyolar :D

fenerbahcede kactane topcu var biri saysin yahu lutfen cok merak ettim :p tuncay,serkan,alex,nobre,aurelio haricinde?

ersun yanal ,ziya dogan bunlar buyuk takim hocasi degil 3 buyuklerde yapamazlar ]]orcundeniz bak sana ne göstereceğim belki bir şeylerin netleşmesi adına yardımcı olur.

1 Fenerbahçe 13 11 1 1 31 8 34
2 Trabzonspor 13 9 2 2 26 11 29
3 Galatasaray 13 9 2 2 25 10 29
4 Denizlispor 13 8 1 4 19 15 25
5 Ç.Rizespor 13 6 4 3 18 10 22
6 Malatyaspor 13 6 3 4 22 15 21
7 G.Antep 13 5 3 5 16 15 18
8 Konyaspor 13 4 6 3 24 25 18
9 G.Birliği 13 5 3 5 15 16 18
10 Beşiktaş 13 4 5 4 26 20 17
11 Samsunspor 13 5 2 6 20 21 17
12 B.B Ankaraspor 13 4 3 6 17 20 15
13 D.Bakırspor 13 4 3 6 12 19 15
14 Ankaragücü 13 4 3 6 9 16 15
15 İstanbulspor 13 2 4 7 10 21 10
16 Kayserispor 13 2 2 9 14 28 8
17 Sakaryaspor 13 2 1 10 11 29 7
18 A. Sebatspor 13 0 6 7 14 30 6

-Action-
Fenerbahçe
OYUNCU GOL PENALTI OYUNDA (dak) İLK11'DE

Marcio Nobre 8 0/0 907 10
Pierre Van Hooijdonk 8 2/2 1065 12
Alex de Souza 6 1/1 990 11
Tuncay Şanlı 3 0/0 940 11
Deniz Barış 1 0/0 500 6
Fabio Luciano 1 0/0 1080 12
Mehmet Yozgatlı 1 0/0 300 2
Serhat Akın 1 0/0 618 7
Servet Çetin 1 0/0 1069 12

Toplam 31 gol. 3 tanesi penaltıdan.

bjk

OYUNCU GOL PENALTI OYUNDA(dak) İLK11'DE

Emre Aşık 1 0/0 461 6
Sergen Yalçın 2 0/0 733 8
Tümer Metin 1 1/1 215 2
Juan Francisco Gargia 1 0/0 619 7
Tayfun Korkut 1 0/0 576 7
John Carew 8 4/4 969 12
Mustafa Doğan 2 0/0 419 5
Ali Güneş 2 0/0 936 10
İbrahim Akın 5 0/0 736 6
Ahmed Hassan 2 1/1 536 5
toplam 26 gol 6 tanesi penaltıdan. (3 penaltı hakem hediyesi!!!)

yenilen gollerde de FB sadece 8 gol yedi, bjk ise toplam 20 gol yedi. Bu durumda sizin takımdan FB ye alınabilecek tek bir oyuncu olduğu görülüyor o da genç olduğu için ibrahim akın(O da kimi keser o ayrı bir konu). Onun haricindekilerin hepsini salla! Peki sen bu eleştirdiğin FB'den kimleri takımına almak istersin???

-Action-
bir bjkliler ne yüzle avrupa başarısından bahsediyorlar inanın hiç anlamıyorum. Hadi gs bir şeyler yaptı da bjk ne yaptı?? 2000 - 2001 sezonunda Cl'ye katıldığında yaşadığı rezilliği unuttuk mu? grubunda 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 yenilgi ile sonuncu oldu.4 gol atıp 17 gol yedi . Rakipleri Milan L.United ve Barcelona idi. Bunları unuttuk mu zannediyorsunuz. gs' nin chelsea'den kendi evinde 5 yediğini unuttuk mu zannediyorsunuz??

Savasan Sahin
Manchester ilk mac oncesi biletlere 0-1 yazdirip, seneler onceki maci hatirlatarak taraftarini stada cagirmisti. Buna benzer sekilde fener6ahce de bilete tavsan resmi seklinde 6-2 yazip taraftari stada cagirabilir. iyi bir marketing olur benim kanimca... :)

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
Haftanin hit parcasi:

Bir gun gelir de Avrupa'ya gidersen
Ucer beser golleri yersen
Aglatma
6ener aglatma...

Savasan Sahin
Ben fener6ahceliler gibi kara batak olamam, sorry... Galatasaray iyiyken de kotuyken de hep yanindayim... fener6ahce bizim icin hep eglence oldugundan pozisyonunun ne oldugu onemli degil. fener6ahcenin her pozisyonu bizim icin eglence :)

Bak, her zaman ne diyoruz:

Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce

Savasan Sahin
biz su siralar

Bir gun gelir de Avrupa'ya gidersen
Ucer beser golleri yersen
Aglatma
6ener aglatma...

turkusunu cigirtiyoruz :)

X_X
Fenerin uefa sampiyonu olmasini gercekten cok istiyorum. Galatasaray zamiasi artik gecmisle yasamayi terk eder belki boylece. Ha bir de super kupayi alsin ki ayni mavali tekrar tekrar dinlemeyelim. Ha fenerim yapabilir mi bunu? Hic sanmiyorum fenerim avrupa'da tavsan iceride kurt :D

X_X
Actioncim size Fransiz, Italyan veya Brezilyali hoca lazim. Akdenizli veya latin, takima hucum oynatacak atesli eleman sorunu cozer. Stad super, zamia super, para var e iyi bir hoca da alinir artik herhalde. Acikcasi ben Fenerden umitliyim onumuzdeki 5 yil icinde guzel isler yapacak Avrupa'da.

mystery in truth
savasan hocam
barı fener yerlerdeyken cık ortaya
yanı ne bılıyım
kımse dınlemez senı de ondan dıyorum

crespo
tabi fener mazojistler icin cok buyuk bir eglence olabilir....hatta o kadar buyuk bir eglence olurki....onlar bagırırlar 1-2-3 yetmez 4-5-6 olsun diye...

orcundeniz
artik gecmisle yasamayi terk eder belki boylece.
iyi guzelde 15 senedir fener gecmisle yasiyordu manchesteri 1-0 yendiler diye.. ama sonra noldu manchester 6 taneyle cevap verdi.. simdi gecmislede yasayamiyolar :D
fenerbahcede kactane topcu var biri saysin yahu lutfen cok merak ettim :p tuncay,serkan,alex,nobre,aurelio haricinde?
ersun yanal ,ziya dogan bunlar buyuk takim hocasi degil 3 buyuklerde yapamazlar

orcundeniz
ACTION KOMIKSIN KOMIK... neyse kucuk yazayim iyice sinir oldum zaten, anlamiyormusun kardesim sen???

SIMDI BAK IYI OKU ...
1. BEN BESIKTASLA FENERI KIYASLAMADIM
2. BEN BESIKTASLA ILGILI BUYUK BIR AVRUPA BASARISI VAR DEMEDIM
3.BEN KIM NE KADAR GOL ATTI KIM NE KADAR YEDI ONLA ILGILI BI ISTATISTIKMI ISTEDIM BI KARSILASTIRMAMI YAPTIM?
4.FENERIN PENALTILARI GOLLERI HAKKINDA YORUMMU YAPTIM?
5.BEN SANA FENERIN CL DE 0 CEKTIGI SEZONDAN BAHSETTIMMIDE SEN BJK YE LAF EDIYORSUN? HA BU ARADA SUNUDA UNUTMA... CEVAP VERMICEKTIM AMA DELI ETTIN.. BJK GECEN SENE 7 PUAN YAPTI HATIRLATIRIM.. VE BIZIM GRUBUMUZDA LAZIO VE CHELSEA VARDI. 4 PUAN YAPARKENDE MILAN VE BARCA.
6. FENERDEN TUNCAY VE SERKAN BALCIYI ALMAK ISTERIM

yani arkadasim butun bunlari yazarken eger mutlu oluyosan devam et... :) hayir nedeninin anlamaya calisiyorum, ama bilmiyorum bendemi sorun var yaptiklarini cozmus degilim... cozen varsa bana bi anlatsin rica ediyorum.

orcundeniz
su istatistiklere harcadigin zamanda baska neler yapardin kimbilir..

sinner
25 11 2004, 18:00
savasan cok komiksin
nasil oluyorda fener size eglence olabiliyor,
sizi dunyada en cok yenen takimiz, hatta yenmeyi birak eze eze yenen takimiz,
asil siz bizim icin eglencesiniz, her sene en azindan 3 puanimiz garanti ..

bosuna dememisler, esegi her koyde aslani KADIKOYDE........

-Action-
<< ACTION KOMIKSIN KOMIK... neyse kucuk yazayim iyice sinir oldum zaten, anlamiyormusun kardesim sen???

SIMDI BAK IYI OKU ...

1. BEN BESIKTASLA FENERI KIYASLAMADIM

2. BEN BESIKTASLA ILGILI BUYUK BIR AVRUPA BASARISI VAR DEMEDIM

3.BEN KIM NE KADAR GOL ATTI KIM NE KADAR YEDI ONLA ILGILI BI ISTATISTIKMI ISTEDIM BI KARSILASTIRMAMI YAPTIM?

4.FENERIN PENALTILARI GOLLERI HAKKINDA YORUMMU YAPTIM?

5.BEN SANA FENERIN CL DE 0 CEKTIGI SEZONDAN BAHSETTIMMIDE SEN BJK YE LAF EDIYORSUN? HA BU ARADA SUNUDA UNUTMA... CEVAP VERMICEKTIM AMA DELI ETTIN.. BJK GECEN SENE 7 PUAN YAPTI HATIRLATIRIM.. VE BIZIM GRUBUMUZDA LAZIO VE CHELSEA VARDI. 4 PUAN YAPARKENDE MILAN VE BARCA.

6. FENERDEN TUNCAY VE SERKAN BALCIYI ALMAK ISTERIM
yani arkadasim butun bunlari yazarken eger mutlu oluyosan devam et... :) hayir nedeninin anlamaya calisiyorum, ama bilmiyorum bendemi sorun var yaptiklarini cozmus degilim... cozen varsa bana bi anlatsin rica ediyorum. ]]
orcundeniz önce mesaj yazdığın konunun başlığına bir zahmet bakarsan benim bu mesajları neden yazdığımı anlarsın arkadaşım. Biz gs lilerle atışırken araya girip laf sokmaya çalışırsan bende sana cevabını böyle veririm bak hakaret yok küfür yok sadece rakam ve istatistik var dikkat ettiysen.

Savasan Sahin
Avrupa'yla isi olursa, kanarya da gider tavsan dogurur...
olay bu mudur?
evet, olay da budur...

Hep Eglence
Tam Eglence
6ener2ahce

cimbomlu23
ADAMIN BIRINI TURKIYE SINIRLARI ICINDE POLIS CEVIRIR VE AVRUPADA ARANAN BIR ZANLI OLDUGU ORTAYA CIKAR...

KONUSMAYI AYNEN AKTARIYORUM...

POLIS: BEYEFENDI YAPTIGIMIZ ARASTIRMA SONUCU SIZIN AVRUPA DA ARANAN BIR ZANLI OLDUGUNUZ BELIRLENDI LUTFEN ARABA DAN ININIZ.

ZANLI: HAYIR MEMUR BEY BEN FENERBAHCE LIYIM AVRUPA ILE HIC ISIM OLMAZ :)

orcundeniz
orcundeniz önce mesaj yazdığın konunun başlığına bir zahmet bakarsan benim bu mesajları neden yazdığımı anlarsın arkadaşım. Biz gs lilerle atışırken araya girip laf sokmaya çalışırsan bende sana cevabını böyle veririm bak hakaret yok küfür yok sadece rakam ve istatistik var dikkat ettiysen.

wauww!! uslubuna hayran kaldim..
saol be beni susturdun. bu solediklerinde karsisinda kelimelerim kifayetsiz kaldi...
o kadar haklisinki cevap veremiyorum, gercekten tarifsiz duygular icinde kaldim.. bu eziklikten nasi kurtulacam of of.. :)

sana basarilar dilerim arkadas!..

orcundeniz

mystery in truth
26 11 2004, 18:00
cımbomlu olum kafayı mı yedın sen
dıyarbakır rakıp sahada en pasıf oynayan takım
bıraz sonra sen we seın gıbı zawallı cımbomlular ıcın ızleyecem macı
we baska bır sey daha soylıyım
dun comboomu tuttum
nıye mı
baktım trabzondan bır nane olmaz
barı cımbom bızı sampıyonluk yarısında yalnız bırakmasın
uzuluyorum walla rakıpsız kalmaya
bızım formumuzu da etkılıyor

cimbomlu23
26 11 2004, 18:00
saat cumartesi 10 35 am eglence nin baslamasina 1.5 saat daha var...rakip diyarbakir...delikanli gibi oynasinlar ifbe hicbir sey yapamaz...ozallikle 9 numara cem yanik a dikkat edin...bu cocuk benim istanbul dan lise arkadasim...umarim fener e gerekeni yapar...
Hayatta En Buyuk Eglence 6ener2ahce....

Tavsani ormanda 6ener2ahceyi heryerde....

cimbomlu23
27 11 2004, 18:00
Diyarbakir iyi oynadi tabi maalesef 6ener daha iyiydi...sonucdada yendi zaten...yeterki 6ener boyle adam gibi oynasin...yendigi zaman bizde tebrik ederiz...
Ama yine soyluyorum...Hayatta en buyuk eglence Tabiki sutcubahce

fatihkhan
27 11 2004, 18:00
MANCHESTER ALTI ATTI AMA SIZE NE OLUYOR
ELALEMIN SEYIYLE GERDEGE GIRMEYE NE ZAMAN SO WERECEKSINIZ CIMBOM SEYLERI

bAdEm-AgAcI
28 11 2004, 18:00
ayni diyarbakir 6Sye ne yapmisti? o macta Hakan Unsalin mukemmel oynadigini biliyorum, harika bir de orta acmisti syllaya :) . o ortadan sonra kaleci mondragonun yuzundeki ifade, en yakin adaminin ihanetine ugradigini farkettiginde William Wallace'in yuzundeki ifadeyle ayniydi (bkz. Cesur Yurek filmi) :D . bizim zorlanmadan 3-0 yendigimiz takim, zorlanmadan 6Syi 2-0 yenmisti.

bu hafta ise baska bir film var sahnede. 6Snin 6 kisi defans yaparak zar zor 1-0 yendigi, Turkiye Super liginin en az gol atan taki Ankaragucu ile Fenerbahce oynuyor. 6S-Ankaragucu macindan sonra Fanatik gazetesinin 6Sye ait sayfalarinda baslik soyleydi... OH BE BITTI bakalim Fenerbahce ayni takima karsi ne yapacak :D

The_Last_Ninja
30 11 2004, 18:00
Bademcim, paranoya filan degil bu, belliki cimbomlu arkadasimiz futboldan zerre kadar anlamiyor

bAdEm-AgAcI
:D bir soz vardir cok hosuma gider. sans denen sey olmasa, beceriksizliklerimizi baska turlu nasil aciklayabilirdik demis biri buyuk adam ama kim oldugunu hatirlayamadim. iste bizimle sizin aranizdaki en onemli fark bu. siz bizim basarimizi kaldiramiyorsunuz, ve bunun altinda ezilerek bahaneler buluyorsunuz. :) sizin icin uzgunuz.

biz 9 puan ondeyken sampiyonlugu 6Sye kaptirdigimiz sene, nasil olur da bu kadar beceriksizlik yapariz da, bu puan farkini rakibimizin kapatmasini saglariz diye dovunurken, ne mafyaya olan borclar ve yoneticilerle ilgili masallar uydurup bunlara inandik

ne de rakibimiz 4 sene sampiyon oldu aaa kesin buyu yapmistir da sampiyon olmustur paranoyasina girdik. cunku insan dusunur, onlar buyu yapti da basarili oldu, ya biz armut mu topluyorduk da basarisiz olduk?

ne de sikeden bahsederiz olur olmadik yerlerde. zira zamaninda sampiyonlugu garantilemek icin ayni Ankaragucunu satin alip, maci 8 golle alan takim, 95. dakikada uyduruk bir penaltiyla sampiyonluga kosan bir takim, sampiyon oldugu zamanlarda lehine en cok penalti!? verilen bir takim, bunlarin ustune bir de Turkiyemin futbolunu yoneten mafya babasina bizi sampiyon yapar misin? ricasiyla forma da gonderiyorsa sikenin adi gectiginde basini onune egmelidir. Hagiyi oyundan attigi icin ki Haginin bir dovmedigi kalmisti kendisini, Erol Ersoya bir daha neden 6S maci verilmedigini de Saadettin Teksoy dahil kimse cozememistir hala.

Fenerbahceyi tanimadan bilmeden konustugun yazdigin 4. maddede cok acik ortada. zira Fenerbahce kendisine gol atan futbolculari transfer etmesiyle unlenmisti bir ara. bu yuzden de her forvet oyuncusu Fenerbahceye aslan parcasi kesiliyordu. Fenerbahcede oynamanin on kosulu karakterdir. hem Fenerbahce bazi kulupler gibi alacagi veya satacagi topcuya Fenerbahceye karsi oynamama kosulu getirmez. ezik degiliz ki buna ihtiyac duyalim. hatta kadrosunda yeteri kadar futbolcu bulunmayan gariban takimlara paf takimimizdan oyuncu bile verebiliriz ihtiyaclari oldugunda (hos siz kurtarici olarak kendi paf takim oyunculariniza siginmaya baslamissiniz bile :D cafercan, ki iyi bir topcudur, ama kurtarici olarak goruluyorsa ilk oynadigi karsilasmada bu takimda bazi sorunlar vardir sanirim.

Paranoya diyorum ve bunda da israr ediyorum. siz hala rakibinizin her kazandigi maci sikeye, bahislere, buyulere baglamaya devam edin. bu kafayla dunyada ve avrupada gideceginiz tek yer Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastaneleri olabilir. Avrupada yedigimiz 6 golun sevinciyle alakasiz bir sekilde 6ener yazip, sonra da ulkemize puan getirdiler sagolsunlar varolsunlar diye yazmak, biraz igreti biraz samimiyetsiz durmus. ben olsam ikisinden birinden vazgecerdim. ya 6ener kalsin sahte tesekkur gitsin, ya da sahte tesekkur kalsin 6ener gitsin ve biz de inanmis gibi yapalim samimiyetinize :)

Saygilar Sevgiler...

cimbomlu23
6ENER IN ANKARAGUCU KARSISINDA NE YAPACAKLARINI SORMUS BADEM AGACI...

SOYLIYIM:

1 -BUYU YAPACAK (BAKALIM MACDAN SONRA HANGI HAYVAN AYAGI CIKACAK IFBE KALESININ ICINDEN) :) )
2-OYUNCULARA PARA VERIP SIKE YAPACAK.
3-HAKEME PARA VERIP SIKE YAPACAK.
4-TAKIMININ IYI OYUNCULARINI SIZI SENEYE TRANSFER EDICEZ ONA GORE OYNA(MAYIN DIYECEK.

BENIM BASKA BIR IHTIMAL GELMIYOR AKLIMA HEEE BIRDE BU BAHIS OLAYI CIKDI SIMDI PIYASAYA YANI 5 . IHTIMAL DE ANKARALILAR KENDI MAGLUBIYETLERINE PARA YATIRIP ,FENERI GALIP GETIREBILIRLER,TIPKI SPARTA PRAG MACINDA SPARTA LI OYUNCULAR MI DESEM KI DILIM VARMIYOR ISDE ONLARIN YAPTIGI GIBI...

SIKE MIKE FENER KAZANIP ULKEMIZE PUAN GETIRDI...NE MUTLU BIZE.....

-Action-
01 12 2004, 18:00
<< 6ENER IN ANKARAGUCU KARSISINDA NE YAPACAKLARINI SORMUS BADEM AGACI...
SOYLIYIM:

1 -BUYU YAPACAK (BAKALIM MACDAN SONRA HANGI HAYVAN AYAGI CIKACAK IFBE KALESININ ICINDEN) :) )

2-OYUNCULARA PARA VERIP SIKE YAPACAK.

3-HAKEME PARA VERIP SIKE YAPACAK.

4-TAKIMININ IYI OYUNCULARINI SIZI SENEYE TRANSFER EDICEZ ONA GORE OYNA(MAYIN DIYECEK.

BENIM BASKA BIR IHTIMAL GELMIYOR AKLIMA HEEE BIRDE BU BAHIS OLAYI CIKDI SIMDI PIYASAYA YANI 5 . IHTIMAL DE ANKARALILAR KENDI MAGLUBIYETLERINE PARA YATIRIP ,FENERI GALIP GETIREBILIRLER,TIPKI SPARTA PRAG MACINDA SPARTA LI OYUNCULAR MI DESEM KI DILIM VARMIYOR ISDE ONLARIN YAPTIGI GIBI...

SIKE MIKE FENER KAZANIP ULKEMIZE PUAN GETIRDI...NE MUTLU BIZE..... ]]sevgili kardeşim ben mi yanlış okuyorum yoksa sen yazarken FB yerine gs'nin özelliklerini mi yazdın? Bunlar biraz kuyruk acısıyla yazılmış şeyler çünkü bu yazdıkları TR liginde yapan tek takım gs'dir. O büyü olayını falan geç hocam size 6 tane atarken de mi büyü yaptık :) Geç bunları.

Savasan Sahin
bademcim,

ne basariniz var? Su turk futbolu icin fenerin verdigi ne var? Bunlari bir edfa sana sormustum, o zaman nasil cevap verdin hatirlamiyorum. Ama hazir sirasi gelmisken, yine sorayim... Su fenerinizinturk futboluna ne katkisi oldu? Bir bilelim hangi basarilarinizi kaldiramiyoruz?

Savasan Sahin
Arkadas demis ki, biz 9 puan ondeyken sampiyonlugu Galatasaray'a kaptirdigimiz sene diye baslamis cumlesi, sonra da bundan sonra ne mafyaya olan borclar (????) ne de yoneticilerle ilgili masallar uydurmusmusmuslar.. Yuh derim buna, baska da birsey demem. 96'dan sonra Galatasaray'in her sampiyonluguna bir bahane bulmak icin bin dereden su getiren fenerliler degilmis gibi, nasil da sutten cikmis ak kasik gibi davraniyorlar... Hey Allahim ya! Duyanda sanacak ki, her sampiyonluktan sonra gelip Galatasarayin ve Galatasaraylilarin elini opup, Abi siz buyuksunuz, sizin bileginizi bukemedik, ver opelim demisler... Sonra da kalkip biz oyle yapmadik, boyle yapmadik :D Ulen aksam aksam yine guldum be :)

Yine arkadas demis ki, Ankaragucu'nu alip, 8 gol atmis sampiyonlugu garantilemek icin. Hani bunu besiktaslilar dese, derim ki, biz o sene onlarla sampiyonluk yarisindaydik, o yuzden soyluyorlar. O tamam da, fenerlilere ne oluyor? O sene ununu elemis, elegini asmis bir takim fener. Ki, oyle bile olsa, ayni Ankaragucu'nu, ayni sezon, sampiyonlukta rakibimiz olan besiktas 6-0 yeniyor... onlarin 6-0 yendigi takimi Galatasaray 8-0 yenince, mac satin alinmis oluyor. Ayni kisi yazsinin basinda da diyor ki, biz bahane filan bulmadik, sike yaptiniz demedik... :) Turk filmlerinde gururlu turk cocugunun (kucuk emrah diyebiliriz) aglamasina karsilik Aglamiyorum, sadece gozume toz kacti demesi gibi birsey olmus... :) Hos olmus, guzel olmus... Hosuma gitti :)

Anyways, biz fener icin sevinsek de uzulsek de, biz Galatasaray asigiyiz... Bu aski da hic bir guc, hicbir sekilde sokup alamaz bizim gonlumuzden.

Her zaman oldugu gibi, hep beraber
Hep Eglence

Tam Eglence

6ener2ahce

bAdEm-AgAcI
biz size kendi attigimiz 6 golun tshirtlerini formalarini pankartlarini yaptik. amacimiz sizi ezmekti ki bunda da basarili olduk. yoksa neden gidip baska bir takimin basarisiyla gururlanasiniz ki? biz hic chealsenin size attigi 5 golu ki ali samiyendeydi mac, malzeme yaptik mi? hayir. manchesterdan yediginiz 4 gole karsilik hic gol atamadiginiza laf soyledik mi? yine hayir. cunku biz sizi zaten yeniyoruz. eger sizi yenemeyip, surekli icimizde patlatsaydik sizin gibi, biz de chelase 5 manchester 4 diye sloganlar bulur, web siteleri acardik. soyleyecek lafi olan kisi her zaman konusur. biz en kotu zamanimizda, sizin en iyi doneminizdi, sizi yenmeden once de konustuk, en iyi zamanimizda da konustuk. samiyende 4-0 yendigimizde de, kadikoyde 6-0 yendigimizde de, en kotu zmanimizda sizi Jhonsonun goluyle 1-0 yendigimizde de konustuk maclardan once.

simdi ben konusmayayim, yenersek alin iste biz konusmayiz is yapariz derim, yenilirsek de ben zaten konusmamistim iddiam yoktu bana laf soylemeyin derim stratejisi bir yere varamaz sayin cimbomlu :D . ayrica avrupa kupalarinda yunani da macari da bize karsi desteklediginizi unutmayin. biz yunan bayragi acmayiz yunanlara karsi. bizim actigimiz bayragi cogu kisi bilir Istanbul Since 1453 yazisi ve altta Fatih Sultan Mehmetin atiyla sahlandigi resmi. ayrica bizim kulupten hickimse veya hicbir grup vatan haini olarak nitelenmemistir. bu ozellige haiz olan tek kuluptur galatasaray ve mekteb-i sultanisi. :)

crespo
normaldir....astrolojiden anlayan futboldan anlamayabilir....hatta futbol uzerinede astroloji ile yorum yapabilir....saygı duymak lazım

cimbomlu23
:) bir atasozu vardir,it e dalasacagina caliyi dolas diye maca kadar konusmicam ben yuksek musadenize siginarak bundan sonra :) _ ...yok kardesim bizde boyle ufurukcu ,buyucu,falci varsa verin adresinide ogrenelim...Badem yine uklenmissin yuklen kardes yuklen no problem...

bizmiydik 6-0 lari t-shirt markasi ,kot markasi yapan,macdir olur beceremessin yersin 6 tane...bugun biz yarin siz yersiniz, olayi abartan ayyuka cikaran sizsiniz.

bizim sari tavsan dememiz,ya da bazi munasebetsizlerin www.****yiz.biz seklinde sayfa acmalari tamamen sizin yaptiklariniza bir tepkidir,biz yunanlilarla oynarken gidip yunani destekleyende fener camiasiydi,yani birakin kardesim bu isleri arapcada men dakka dukka diye bir laf vardir ne ekersen onu bicersin...efendi olun efendilik gorursunuz...Yani benim fener puan almis diye sevinmem(ulke puani acisindan) bize tas atan fenere ve fenerlilere gul uzatmam gibi bir sey... tabi anlayana....

Neyse ezeli rekabet ebedi dostlugun herzaman surmesi temennisi ile...en azindan bizim aramizda...

cimbomlu23
Hocam karistirma ne yaptigini 6ener in onemli olan ne yapamadigi degil ne yapacagi.Adam olacak cocuk bokundan belli derler :) bak 6ener e sparta yi 2 macdada ayni scorla yendi ve uefa kupasina katilmayi hak kazandi...buda demek oluyorki eglencemiz daha bitmedi...

hatta onumuzdeki hafta oynanacak manchester macina gencleri cikaracaklarmiski cocuklar tecrube kazansin...ne de olsa uefa garanti....

sinner
02 12 2004, 18:00
zaten bu cimcimelerin eglence anlayislari farkli, adamlar bize yeniliyor EGLENIYOR
6 tane GOL atiyoruz, tarihlerinin en agir yenilgisini tattiriyoruz gene EGLENIYORLAR

bu adamlarin yenmenin zevki kalmadi yaa, alismis kudurmustan bedermis, hep canlari cekiyor simdi...

sinner
bagabu kardes haksiz miyim,
cimcemeyi yada 6s yi nerdeyse her sene yenmiyormuyuz, cimcemenin eglence anlayasi bogleyse onlari eglendirmeye devam edecegiz, haftaya gorusmek uzere...

Bagabu
<< zaten bu cimcimelerin eglence anlayislari farkli, adamlar bize yeniliyor EGLENIYOR, 6 tane GOL atiyoruz, tarihlerinin en agir yenilgisini tattiriyoruz gene EGLENIYORLAR ]]

Sinner,
Allah seni davul etsin! Sabah sabah beni guldurdun :D

Bagabu
5 yapib durdular yine!!! :(

Vardir bir bildikleri...... :)

edul
12/03/04 tarihi itibari ile Superlig lideri kim........ FENERBAHCE

Yensede yenilsede Annesinin ligininin disinda oynanyan takim kim FENERBAHCE

Ee dogal olarak en son sampiyon kim...... aa yine FENERBAHCE ne tesaduf ;)

Bazi arkadaslarimizdaki bu Fenerbahce saplantisini bana bir zamanlarin Cokomik reklamini hatirlatiyor , 'hic aklimdan cikmiyorki 'sozu bu reklamdan sonra oldukca sik tekrarlanir olmustu.........

Bureklami hatirlayan nesil o tarihlerdeki Galatasarayida hatirlayiversin bir zahmet ;)

Ama biz gecmise degil onumuze bakacagiz tabikiii

pardon lider kimdi :)

edul
deseki fener sunu sunu yapti onun icin gururlaniyo onun icin baskalarini eziyo..

ezmek ?? Ne curet ,ne haddimize. :) .......... Orcuncum sen , yazdigin dosyanin konusu hakkinda once bir fikir edin istersen.........

Arkadaslar egleniyor, bizde hem eglenelim hem ogrenelim diyoruz ...... olay bu...... ;)

orcundeniz
Ama biz gecmise degil onumuze bakacagiz tabikiii

edul, zaten gecmise hic bir zaman bakma.. cunku bakilmaya deger hicbisi yok ;)
yahu su fenerlilerin ne icin yada neye guvenip gururlandiklarina bir anlam veremiyorum.. biri aciklasa harbi sevinecem.. deseki fener sunu sunu yapti onun icin gururlaniyo onun icin baskalarini eziyo.. ???

orcundeniz
ve faateh konustu.. faateh senin icin yas tutuyorum kardesim.. :D

kadayifustudondurma
len orcun veledı
gıt kendı kara ks dosyası acsana
belkı bır kac tane kargamel daha gelır senın gıbı
hadı bakıyım nash nash
karı koca arasına gırılmez
yengenle ısımız war bu dosyada
dır dır dır edıyor yıne
ben yıne 6 ısterım dıyor
kardesım her gece her gece de olmaz kı

Just-a-Dream
03 12 2004, 18:00
SU HAYATTA EN BUYUK EGLENCE 6ENERBAHCE
6ENERBAHCE SEN COK YASA.. YASAKI GULDUR BIZLERI DOYA DOYA :D

Savasan Sahin
11 12 2004, 18:00
fener6ahce Avrupa'da oynayamiyor abi!

Ne demistik?

Hep Eglence
Tam Eglence
6ener2ahce

cimbomlu23
Zavallilar.......
Eglenceye devam ...

kadayifustudondurma
NEYSE
BU DA BOYLE BIR MACTI
CIMBOM KADIKOYE DE GELECEK

cimbomlu23
14 12 2004, 18:00
Serkan Balci sahte ehliyet almis ,Acaba kafasi basmadi mi gercegini almaya....

baskan sahtekar olunca futbolcular ne yapsin.... Onlarda ellerinden geldigince buyuk ve sahtekar baskanlarina ayak uyduruyorlar...

yazik yazik.....

kanaria
15 12 2004, 18:00
Yahu arkadas tutturmusunuz sahtekar, sikeci, hayali ihracatci desteksiz sekilde atip tutuyorsunuz. Elinizde bir tane somut ornek yok, su sudur diyemiyorsunuz. Adam NATO'nun Mutahit'i; Miyar dolarlaik sirketleri var,zengin olmak sucmu? bence sadece helel olsun denmesi lazim. BJK macinda Carew+Emre'ye bariz kirmizi kart cikmamis, Trabzon macinda Nobre hala anlasilamayan nedenle oyundan atilmis, insaattan sokulen tas kafasini siyirmis, gecen hafta Aurelio'ya gosterilen komedi sari kart, GS macinda Ayhan hakemin gozune baka baka kufur ediyor hakemden tik yok, forma gonderip sampiyonluk isteyen sizlersiniz....Bak bunlar hep %100 hakli oldugumuz can alici hatalar, hadi isi genisleteyim bana FB'nin bu desteksiz suclamalarini hak ettigi somut bir olay gosterin son bir kac yilda. Ozellikle lig erken kopmasin diye FB bariz sekilde haksizliga ugratiliyor siz hala astari olmayan suclamalar pesindesiniz.
Biz yine acik ara sampiyon oluruz, sinirsiz olanak, tek Avrupai Stad, para, yildiz futbolcu hepsi bizde ama biz sadece esit, kuralli bir lig pesindeyiz.

bAdEm-AgAcI
15 12 2004, 18:00
kanaria

eger bir insanin veya grubun elinde mantikli sebepler olmazsa basarisizliklarini ortmek ve ezikliklerini aciklamak icin yapacaklari tek sey bir yerlerinden birseyler uydurup yaygara yapmak olacaktir. Yoksa icleri gidiyor Aziz Yildirim gibi bir baskanlari olmadigi icin, ama bunu itiraf ederlerse ne olur? kendi ezikliklerini itiraf etmis olurlar. bu yuzden su iddiama bile cesitli yorumlar getirip inkar edecekler, ki eziklikleri hala kumun altinda kalsin deve kusu kafasi gibi...

Taraftarligi basarili olani tercih etmekle bir tutan zihniyetten de baska birsey beklenmez zaten. Bu zihniiyeti tasiyan insan, daha buyuk basarilara imza atmasi kosuluyla kendi takimindan vazgecip diger takima gececektir sanirim. cunku kendi yazdiklari bu gruptaki insanlarin, buna isaret ediyor.

Kendileri bizi yendiklerinde 40 gun 40 gece bayram ilan ederler, ama biz, bizimle esit duruma gelmeleri icin 15 sene boyunca tum derbileri yenmeleri gerektigini hatirlatinca, aaa siz sadece bu maclari degerlendiriyorsunuz, oysaki diger maclara bakin gibi absurd bir yorum yapmaktadirlar. Fenerbahce 6S rekabetinden konusurken Menemensporla yapilan maclari konusmamizin anlami oldugunu dusunmuyorum. siz bir yerinizden bu mantigi uydurmussunuz ki, boyle bir iddiada bulunuyorsunuz. kolay gelsin...

Manchester paf takimiyla veya A takimiyla cikmis karsimiza. Biz bu galibiyeti bu kadar buyutmezken, siz neden surekli aaa ama paf takimlariyla ciktilar o yuzden yendiniz diyerek kiskancliginizi belirtiyorsunuz ki? bizim de 6 eksikle oynadigimiz maclar oldu ama hicbirisinde birsey soylemedik. ezik olmadigimizdan olsa gerek.

Eziklik konusunda eger objektif dusunebilirse insanlar cok guzel bir ornek var elimizde. biz diyoruz ki biz size 6 tane gol attik, siz bize bir gol dahi atamadiniz ve biz 10 kisiydik. hayatinizda aldiginiz en buyuk hezimeti yasattik size. siz cok altta kaldiniz ve caniniz yandi ama bir karsilik veremediniz ya! icinizde kaldi. baktiniz ki uzunca zaman birsey yapamadiniz artik baskalarinin seyine sarildiniz, ne oldugunu soylemeye dilim varmiyor. nasil da 6 atti manchester, aslanim Rooney, kardesim nistelroy muhabbetine girdiniz. Yaw Manchester bile bunun muhabbetini yapmazken, siz 6-0lik hezimetin icinizde biraktigi bosluk ve eziklikle bunu kendinize zafer bellediniz. biz 6 yedigimiz takima 2 gol atmasini bildik. ayrica zamaninda adamlarin 40 yillik tarihlerini de bitirdik. dolayisiyla cok da koymadi o maglubiyet bize. biz size 6 tane gol attik diye, ama en onemlisi G harfi ile 6 sayisinin mantiken benzerliginden oturu size 6S demeye basladik. hani hem Alti Sifir demek icin hem de 6alatasaray demek icin. yani mizah da var, yaraticilik da var, mantik da var, sebep de var. siz 6enerbahce yazarak taklit etmeye calistiniz. herseyden once sizin attiginiz 6 gol degildi o, dolayisiyla umurumuzda degilsiniz. ikincisi 6 ile F harfi arasinda ne bir mantik ne de bir benzerlik var, cok mantiksizsiniz. en onemlisi de bizden caldiginiz fikri tam oturtamadan satmaya calistiniz ama cok basarisiz oldunuz. cok taklitcisiniz. keske kendi basarinizla kendi yaraticiliginizla mantikli birseyler cikarsaydiniz da, biz de 6Sden sonra sizin dustugunuz duruma dusseydik. ama tabii ki bu kadar farkimizin olmasi da normal.

Sike diye orta yerde feryat edenler Ayhanin hakeme iki kere erman toroglunun deyimiyle Astronomi benzeri bir tabirle hitap etmesine neden ses cikarmiyorlar? samimi olun ondan sonra konusmaya baslayin bence.

Haa hala bizi 1-0 yenip de bayram yapanlara lig siralamasindaki yerlerine bakmalarini rica ediyorum. hala altimizdasiniz, fazla inlemeyin.

Savasan Sahin
16 12 2004, 18:00
Bzm Kucuk Emrah yne cosmus, gozler yasartms. :) Yazk bu cocukcagza ya, kendsn nasl da hrpalyor brseyler yazcam dye. Boyle olunca da, dogal olarak sacmalamaya da baslyor. :) Ah garbm, br mac bu kadar m hrpalar, bu kadar m dunyadan eln ayagn keser b nsann? Bu ezklk, ne hayal urunu seyler uretmene sebep oluyor.. Bu da ezklgn verdg br katk galba. Han hersey soyleyeblecegn kabullenmstm de, terorst elebas, skecnn dk alas, her tarafa tehdtler yagdrmay marfet sanan b nsan musvettesn Galatasarayllarn baskan olarak Galatasarayn basnda gormek steyecegn soyleyeblecegn aklmn ucundan gecmezd. Kucum Emrahm benm... Transfer edelm szn baskan... ama uc sentten fazla vermem.. :) Ben azze cn 3 sent verym, Allah da sana akl fkr versn... :) Ezlmenn buzulmenn yen br boyutunu da gosterdn bze ve butun foruma.. :)

Taraftarlgn tsn gostermekten acz br guruhun br parcas olarak, kalkp Galatasarayllara taraftarlg basarl olana terch etme gb br sacmalg da dle getrmssn... Galatasarayllar boyle br sacmalkla dunyada sadece fenerller tham edeblr. Bz de buna vucudun mkan verdg her bolgesyle gulerz. Zavall fenerller, br yenlg ste sz bu kadar tannmaz ve acz klyor... ne dyecegnz blmyorsunuz... Garp garp, ezk ezk, buzuk buzuk uzaktan uzaktan onlar ps, kaka dyeblyorsunuz. Kskananlar catlasn...

Bz fener yennce, fener yendk dye eglenrz... O da en fazla 3 gun.. O da fenerllerle soyle agz tadyla dalga geceblmek cn. Daha fazla da devam ettrrz de, szler de nsan saylrsnz, sosyal hayattan o kadar soyutlamamak lazm. Sonucta b seklde br faydanz olacaktr nsanlara, nsanlga... (szn teror elebas, nsan musveddes azze'y dnlemedgnz surece). Ama elden ne gelr, fenerlsnz, ezksnz, yan dunyann pskologlarn toplasak, yne hastalgnza merhem olamazlar. O yuzden, ne zaman galatasaray' yensenz, 40 gun 40 gece bayram edecek, Avrupa'da elle tutulur br basarnz olmadgndan, Galatasaray' yenelm, sampyon olmasak da olur dyen br mantkla hareket edeceksnz. Neden? cunku topluca e - zk - s - nz!!!!
Manchester paf takmn yennce cok buyutmemslermsmsms :D Yne b Kucuk Emrah klasg.. Emrahcm, sen sessz sakn fnallerne calsrken, dsardak ezk tayfas yedeklernn ble blmem kac mlyon pound tuttugu anl sanl MANCHESTER UNITED' yendgn sagda solda drdr ett durdu... Ha eger sen dyosan, ben lglendrmez, ben demedm, ben soylemedm... Ona da bsey dyemeyz. Soylemek steyp de, cne atarsan boyle seyler, daha da ezklesrsn bu kucuk dunyada, habern olsun... Bak sana brkac ezklk orneg sunaym.. Sen de gor asl ezkler km:

- Mlan'a son dakkada penalt'y atmasaydnz, UEFA'ya kalamayacaktnz.
- UEFA'da oynadgnz takmlar hep en kotu donemlern yasyolard.
- 4 sene ust uste skeyle, hleyle sampyon oldunuz.
- 3 yldz aldnz da ne oldu? Bzm de artk var.
- Aslnda bzm baskandan sz de styosunuz da, dle getremyosunuz.
- 6ener2ahce'y yndnz 40 gun 40 gece bayram edyosunuz.

Ezksnz olum, toptan ezksnz, butun fenerller ezksnz... Ezklkten dolay da acnacak haldesnz... Garpler, boynu bukukler...
Fenerller olarak, o kadar ezldnz k son 20 senede, szn cn Galatasaray'la olan maclarn harcndek maclarn hc br deger, onem yok. Galatasaray' yenelm, gers oneml degl dednz durdunuz. Dun 5 yasnda olanlar, bugun 25 yasndalar, ama topu topu kac fener sampyonlugu gorduler? Dun 5 yasnda olanlar, bugun 25 yasndalar, pek toplam kac galatasaray sampyonlugu gorduler? Zavalllktan ler gtmeyen br kelmeyle acklayamyorum bu fenerllern durumunu. Smd buraya yazaym, lerde de kendm buna referans verrm. Onumuzdek 10 yl boyunca, k mlm lerye adm atamams, hatta lgde rezller oynayacak olan fener ve fenerller, hep bu 6-0'lk mac hatrlatacak.

Adamlarn basar adna anlatablecekler, kabullenp sahpleneceg hc br sey yok. O yuzden br mac cn bnlerce destan yazablyorlar. Oysa galatasaray cn basar ustune basar tum Turkye'y ve Galatasarayllar sevndrd, gururlandrd. Kmler 90 dakkalk br macla kendsn avuturken (bkz: badem agac ve 6-0'lk mac) Galatasaray hem ulke puan adna, hem de klupler baznda hc br Turk takmnn hayalnde goremeyeceg hedeflere ulasyor (bkz: UEFA Kupas (fnalde Arsenal'le oynand) ve Super Kupa (fnalde rakp Real Madrd'd). UEFA tarhnde bugune kadar hc yenlmeden bu kupay alan Galatasaray'dan baska br takm yok. Bunlar uluslararas basarlar... Br de Turkye cnde basarlarmz var. 4 defa ust uste sampyon olmus br takm GALATASARAY ( fenerller lg tarh boyunca hc 3 defa ust uste sampyonluk gormus mu acaba? en son 2 defa ust uste sampyon olduklar sezonlar hang sezonlar acaba? :) ) Pek ucuncu yldz? Boynu bukuk fenerller BUYUK GALATASARAY ucuncu ylz takarken acaba ne haldeydler? Bosuna demyoruz her zaman HERKES HEM HADDINI, HEM RUTBESINI BILECEK dye.

Aradak fark barz ortada. Kmler kendlern 90 dakkalk br macla avuturken, 40 gun 40 gece b kenara senelerdr kutlamalar bu boynu bukuk fenerllern ezklgn, buzuklugunu yasarken, brlernn (bkz. Badem Agac) kalkp da bz sz yendk, oh oh, yandan yandan muhabbetler yapmas, sadece ve sadece kendsn gulunc duruma dusuruyor. Ve bz de guluyoruz dogal olarak.. :)
Sammyetszlk konusunda fenerllerle boy olcusemeyz. o yuzden kmse kalkp da, once samm olun, sonra konusmaya baslayn dyp de, boynundan buyuk laflar etmesn. senelerdr hc br hakemn yapamadgn yapp, Lucano denlen futbol kazmasnn faulunu gorup, cesaretl br seklde krmz kartn da gosteren br hakem ckt. Bunu da yedremeynce, ske mke muhabbetlerne basladnz. Once takmnz top oynasn, ondan sonra dyn k, skeyle yendnz. Ik top oynayamayan b takm ezd gect, rezl kepaze yapt Galatasaray...

Sonucta 1-0 yendk mac, uc gun eglendk, fenerllerle dalgamz gectk. Sonra btt... Pesnden Azzeden nameler dnlyoruz...

:) Sralamada belk su anda knc sradayz... Ama en son km yend? :D

kanaria
Bademcm,
Bu hafta yne fark 5'e ckacak 6Sller yne kaybolacak bu forumdan, tak olurda 6S yne hasblkader br derby alncaya kadar. Savasan Abmzn son yazdg yorum tarhlerne bak br de su son br hafta cnde yazdklarna...Otekler tanmyorum ble yorum yapamyacagm. Son olarakta bzm hc br futbolcumuz kameralara kars Ne yapsak bunlar yenemyoruz dye aglamamstr :) :)

crespo
ayhan da sasırdı,...dumura ugradı hakem kartı lucano ya gosternce...eleman kendne gosterecegn sandg cn kufur ett hakeme hemde 3 kere ust uste ded...hakem lucano ya cıkartınca suratını gormelydnz...usulca cekld kenara...han cnconlular manchester paf takımıyla geldg cn yendnz dyorlar ya...bende aynı mantıkla konusacam mantıgıma uymamasına ragmen...bz gs a macı verdk lg kopmasın dye...sevnsn kardeslermzde braz lgn tadı cksn...ama bu hafta puan falan kaybederlerse br cuval ncr berbat edecekler...

Savasan Sahin
18 12 2004, 18:00
Ezklge br ornek daha vereym:

Brs dems k, acaba yaync kurulus fenere yenlsn dye para m verd?

:D :D :D

b koyduk, felegn sasrd bu ezk tavsanlar :D

[b]Hep Eglence
Tam Eglence
Fener6ahce[b]

bAdEm-AgAcI
19 12 2004, 18:00
Savasan Sahn sayfalarca yazmssn :) zahmet etmssn. ufak brkac sey soylemek styorum.

UEFA kupas fnalndek sansnz, hatta dualarn ve Allahn yardmyla kupann geldgn soyleyen sen ve cmbomlu degl mydnz yaw? :D han karsmda otururken bunlar soylemems olsanz dyecem soyleyen uyduruyordur ama sz dednz valla. mllete ezk derken ayn seyler sen nye soyluyorsun. :D

br de brsey soyleyecem. 6 tanenn acs hala gect m? gectg zaman haber vern b 6 tane daha gecrecez sze cunku :D

hala altmzdasnz aslan parcalar. kvranmak yerne zevk almasn bln bence zra tecavuz kacnlmaz. altta kalmak kadernz szn.

en son km koydu dye bzm 6 yasnda sokakta arkadaslarla yaptgmz muhabbet yapmssn. pek en cok km koydu sayn savasan :D slkmede ve koparmada rekor krmsz, 10-15 sene boyunca tum derbler kazansanz ancak yanasyorsunuz yanmza ve hala konusuyorsunuz. yuzsuzlugun de bu kadar olur canm :D

MercaN9
19 12 2004, 18:00

Savasan Sahin
31 12 2004, 18:00
Ben bu badem gozlu kucuk emrahn yazdklarn nasl kacrmsm yauw? Bugun forumda dolasrken, bzm eglence sayfamz vard, nerde dye baktm da, oyle gordum...

Badem gozlum oyle b anlatms k, sank ben UEFA kupasn sadece dualara ve Allah'n yardmna baglamsm gb analtms. Carpk b zhnyetn urunu boyle seyler ortaya konulunca, mllet ne dusunur, d m? fath Sultan Mehmet Istanbul'u fethettgne yanna br gelp, Padsahm, dualarla aldnz bu sehr dynce, elndek klc gosterp Bunun hakkn unutma dems. Smd Galatasaray duasz, Allah'n yardm olmadan ald bu kupay demek var... O zaman sadece Turkye'dek 60 mlyon (5 mlyon futbolla lglenmeyen, dger 5 mlyonda dallama fenerller katamyoruz bu 60 mlyonun cne) degl, tum dunyadan br cok ulkeden galatasaray cn yaplan dualar gormemezlkten gelmek olur. Bunu Galatasarayllar olarak gormemezlkten gelemeyz. Eger Galatasaray'n yernde ezk tavsanlar olsayd, onlar cn de dualar edlrd... Ama ne yazk k, her Avrupa'ya gdste dller de [b]Br gun gelr de Avrupa'ya gdersen, ucer beser goller yersen, Aglatma fener aglatma[b] turkuler soynd durdu, hala da soylenyor. Soylenmesn de ne yaplsn? Gelen gecrd, gden gecrd...

Ksaca badem gozlum, kucuk emrahm benm... Galatasaray dualarla ald mac, oras dogru... Ama 11 tane aslan da ter doktu yesl sahada... Ckan kollar sarld, oyle oynanld.

Ama gordum k, sen bunlar carptarak anlatma yolunu secmssn... Oneml degl, ezklgn br gostergesdr carptarak konusmak.. E sz de tum cama olarak ezksnz... Yan, yapman gereken yapmssn :D Kzmak stesem de kzamyorum anasn satym bu yuzden :)

Ezk tavsanlar olarak, ezksnz ve ezk kalacaksnz... Hasbel kader su anda ldersnz... Hc problem degl... Al Sam yen'de tecavuzun kacnlmaz oldugunu belrtmstk, nandramadk.. 12 Aralk'a kadar sabretmek zorunda kaldk.. 12 Aralk geld, yen geln eve geld, grdk gerdege, baktk k yen geln flan degl.. Bzdne once grms cok kere gerdege, verdk bavulu elne, yolladk ana evne... :D :D :D

Blyorum, alstnz, yne steyeceksnz.. Ama braz bekletcez... Bu defa szn kend evnzde gerekl slemler gorucez.. Don't worry aslan wll be gentle to the ezk tavsan :)

terbyel kanarya corbamz hazr edersnz artk kz taraf olarak :D :D :D :D
eveeeeeeeeeeeeet
ne demstk?

[b]Hep Eglence
Tam Eglence
fener6ahce[b]

kanaria
01 01 2005, 18:00
Hasbel kader Lder :) :) :) :)

Yazacak sey bulamyorum Savasan Ordek Abcm, sabahn 4unde katla katla guldurdun ben, Saban'da sen guldursun...Had bakalm Romanya'dan 250bn Dolarlk yen super 10 numaranzda gelyormus, Alex'ten yyms ustelk :) :) :) :) :) :)

bAdEm-AgAcI
:D 11 adamnz ter dokmus ama arsenaln penaltlar kacrmas konusunda, sen ble sansn duann yardm olmasa olmazd demstn. ama neyse ben carptms olaym. yne 1 sayfa yazmssn ama 2 cumle de anlatablrdn bunlar. yan badem carpttn sana soyledklerm 1 cumle bz fener yendk 2. cumle. gers hep bos sozler ve kelme sraf.

madem o kadar avrupa buyugusunuz de, neden bu sene yoksunuz? ntertotoyu kaldrms olmasalard, hakknz vard gerc avrupada oynamaya ama neyse saglk olsun. sz avrupaya gdememssnz bu sene, kskanmayn yaw :D bz old traffordda adamlarn tarhn btrrz. cok kzarlar bze alt tane atarlar. 2 taneyle karslk verrz. sonra evmzde onlara br 3 tane daha atarz. bu ezk dedgnz halmzle 9 puan aldk :) yoruma gerek yok sanrm bu konuda.
Al Samyende bz oyun oynamadgmz cn y oynadgnz sandnz. ancak 1-0 yenebldnz bz. 6 tanenn acs hala cnzdeyken, bz 1-0 yenp bayram yapmanza sadece guluyoruz. eger, harbden super br takm olsaydnz gdp denzlspordan zar zor br puan ckarmazdnz. hala 4 puan altmzdasnz ve hala tecavuzden bahsedyorsunuz :D sz 17 haftadr tecavuze ugruyorsunuz, sadece br hafta bz yenerek crpndnz :D bence zevk almasn ogrenn. bakn besktas bunu yapmst mesela.. serefl knclk demst :D sz de oyle brsey yapn. sanrm serefl knclk laf 6Snn sabeler uzerne ckarlmst besktas tarafndan.
manyak br 10 numara gelyor dye yazyor gazeteler. dedm ronaldnho mu gelyor? zdane veya fgo mu gelyor? kmdr bu canavar. :D megerse romanyadan petre ve bratu tadnda br adam daha gelyormus. ama akll br yonetmnz var. paranz olmadg halde borca grp buyuk futbolcular almaya kalkmyorsunuz. :D bzm daumda utanmaz adam, gdp lste verms 5, 10 15 ve 20 mlyon dolarlk alnablecek futbolcular. yahu adam sen blmez msn br yer br baka kyamet ondan kopar. salak alman, hc dusunmezmsn alablen var alamayan var. paras olan var olmayan var. bar gzl sakl yap bu s. :D denzfener program 6Sye kampanya acms sanrm. e tab acn halnden anlayan yardmsever nsanlar da var. :D
bu arada basketbolda Fenerm 80 69 dagtms 6Sy :D . artk en son km koydu zugurt tesellsn degstrmek lazm. futbolda en son km koydu :D bz sze verdgmz bu mutlulukla cennete ble gderz. en son sz koydunuz. sevnn aslanlarm. :D gun szn gununuzdur. (en son km koydu muhabbetyle bakmslar k sampyon olmus. ama taklms plak gb agzlarda ayn ses... en son km koydu :D devam edn)
Galatasaraylılara Özel Açıklama
Sayın Galatasaraylılar, Türk lrasından 6-0'ın atıldığı şu günde lütfen yazar kasa ayarlarınızla oynamayın, szn 6-0'ınız slnmeyecek. :D

crespo
100. yılınızda artık aslanlıgınız kalmadı....artık ayı ya da krp dyeceksnz....yazık

bAdEm-AgAcI
12 01 2005, 18:00
bz dedgmz zaman nanmyorsunuz ama www.cmbom.org yazarlarndan brsnn yazsn asagya kopyalyorum. belk br 6Sl soyledg zaman nanrsnz. br de ben kucukken, besktasl br futbolcu benm cok yakn arkadasmn akrabasyd. Fulya tesslerne hem dger futbolcular, hem de arkadasn akrabasn zyaret etmeye gttk. bana sordular hang takmlsn dye. :) besktas dedm o cocuk aklmla. futbolculardan br tanes de, baksana, tum cocuklar besktasl neredeyse. yen nesl taraftarlar bz destekleyecek demst. ben de cmden tab tab gorursem soylerm demstm :D . zc cocuklar uyanklk yapmslardr ama bunu haber olarak ortalara tasmanz yukarda soyledgm olgu ve olay karmasanza destekleyc brsey olmus.

ste br 6Slnn haykrs. adres verdm, nanmayanlar gdp kendler de nceleyeblrler... cok objektf ve cok gercekc br seklde yazms. helal olsun kendsne...

Aynen öyle bugünü bekledk, durduk, dbne vurmadan
degsklk nerede
yasanms k...
Uzun vade dye tutturan onlarca GS'lnn böyle günler
görmes de naspms.
Her gün br adm daha büyüyecek dye 17 Mays 2000 deja
vu'larna
uyuyanlarn düslernden uyandklar sabahtr bu.
Oysa bunun düs olduguna, kend Matrx'mde dolandgma o
kadar nandrmstm
k kendm.

Br günde kral olmadk, bn ylda o tahttan nmeyz. Bunu br
rakbe
üstünlük olsun dye degl, nereden geldgmz hç
unutmamak, nerede
oldugumuzun farkna varmak, nereye gtmek zorunda oldugumuzu
blmek çn
söyledk.

Gel gör k koydugumuz çtalar kend ellermzle
asagya çekyoruz.
Avrupasz,
Kupasz.

Cestl branslarda türlü ekonomk zorlukla bas ederek...

Bu sene voleyboldak hayal krklklarmz UEFA'nn 2004
krterler le
mazeretlendrrken aklmzdan seçm konusmalar geçt
durdu. Basketboldak
al gülüm-ver gülüm subey
kapattk-açtk-özerklestk derken br raya grd.
Her k bransta da 'Spor Kulübü' olmann asl görev sporcu
yetstrme
hedefnden çok, düsük bütçel subeler yaratp kelmenn
tam anlamyla bu
seney de dare(!) ettk.

Bu dare etme sanat ne öneml olay. Su UEFA krterlern
tutturmas gereken
sube deal(!) takmn bulana kadar bastan sona degst.
Iy dare
edlms...

Sessz ve dernden hedefe gdyoruz dyenler, öyle sessz ve
derndek aman
uyandrmayn, kol da krld, kürek kemg de, hatta
omurgann br ksm da
hasarland, gümbürtü kopmasn beklyoruz, onlar yen
gzleyecek yer
aryorlar. Kötü gün dostuyuz, bzm kürkçü dükkan
bell...

Br stad yapacagz, teors ve güzel maketnden öte brsey
yok. Alternatf
stadn br gün yolu oluyor, orada oynuyoruz, br gün olmuyor, ASY
yernde
kalyor. Acaba yknca Kalams Tessler benzer altnda
kalr myz?

Aday sletemyoruz, bakm masrafna yetsemyoruz dye
kralyoruz;
Kalams' yenleyecegz dye, 4 senedr yklms
lokaln yern
dolduramyoruz. Ezel dost, ayn basmzda katlar
çkyor. Sonra yklan
staddan da otopark yapmak zorunda kalmayalm.

Brsey yönetlyor ama o Galatasaray degl, buna emnm,
çünkü kaybettgmz
sampyonlugun sadece br ksm sahadak, öneml br ksm
çnden 24 saat
çklmayacag dda edlen Florya tessndek büro...Sessz
ve dernden
dedk ya...

Duymas gerekenler duymuyor. Kral çplak...Galatasaray
efend...Hakketmek
çn önce yolunu yordamn blmek lazm. Kötü gdnce lk
kapsacak k
sahsn bahsler açlmstr. Ad bende sakl...

Sz daha db görmednz...

Arkn Akbay

cimbomlu23
12 01 2005, 18:00
bz grmeyel gene sahpsz kalms buralar...

Galatasaray.com okurken enteresan br sey okudum...

szlerle paylasmak stedm...

Bu arada Kepez İlköğretm Okulu'ndan gelen zc grubu, Galatasaraylı futbolcularla fotoğraf çektrd. Fenerbahçel olduklarını söyleyen bazı öğrenclern, Hakan Şükür ve Necat le fotoğraf çektrdkten sonra, bundan böyle Galatasaraylı olduklarını söylemeler dkkat çekt.

En buyuk eglence fenerba(h)ce

Savasan Sahin
11 05 2005, 17:00
GO dedık de bu kadar da GOyulmaz kı CIM BOM!
Hayatta en buyuk eglence
5 fener 1 bahce

Savasan Sahin
13 08 2005, 17:00
Bu dosyayi unutmusuz uzun zamandir. Tozlarini ufurduk, simdi onumuze koyalim... Ne demistik?

Hayatta en buyuk eglence
(gerisi??????)

:D :D :D :D :D :D

Savasan Sahin
Gecen sezondan hatirladiklarim:

Necati'nin Hakan Sukur'un pasini alip, pesine Servet'i takarak, Pembe Panter ve Onder'i yerlerde surundurerek attigi golu hatirliyorum.

Ribery'nin Necati'nin pasindan cikarttigi fuzeyi hatirliyorum...

Necati'nin Ribery'nin pasindan caprazdan uzak direk dibine yolladigi lokumu hatirliyorum...

Necati'nin pasiyla Hakan Sukur'un presiyle Pembe Panter-Deniz iliskisi sonucu dogan sonucu hatirliyorum...

Cihan'in muthis pasiyla Hakan Sukur'un topu onune alip, Pembe Panterin arkasindaki cerceveye yollamasini hatirliyorum...

Ergun'un sol kanattan actigi ortayi KRAL HAKAN SUKUR'un duzeltip, sonra gazetecilere poz verdigini hatirliyorum.

Mactan once beles febes taraftarlarinin bir elleriyle BES diger elleriyle BIR isaretlerini hatirliyorum...

Ikinci derbide Hagi'nin basinin ustunden gosterdigi BES isaretini hala hatirliyorum...

Hayatta en buyuk eglence
*5*fener*1*bahce

Savasan Sahin
beles febes-diyarbakir maci, Volkan cigerlerini parcaliyor : Umit abi, sola sola, Umit abi, solaaaa

Sonra birden birCAAAAAT

Sasi Umit'e sag sol kavramini ogretemez kimse, ancak kolundan tutup, ya saga veya sola cekmeli... Yoksa daha cok CAAAAAT sesi duyulur beles febes kalesinde :D

Savasan Sahin
Fenerbahçe 2 0 2 0 2 2 2 1

Sivasspor 2 0 2 0 1 1 2 1
ha daum, ha lorant... Aradaki 10 farki bulabiliyor musunuz?

Hayatta en buyuk eglence
BelesBesce

Savasan Sahin
14 08 2005, 17:00
Bu isler parayla degil, yurekle olur kocum. Aldigimiz UEFA kupasini parayla degil, yurekle aldik.

Beles febes o kadar para yatirdi, gitti 8 milyon dolar verdi, sonucunu goruyoruz iki haftadir.

Yurek var mi, yurek? Iste onemli olan o. O cok onemli YUREK de parayla satin alinmiyor. Aynen parayla alinamayacak olan SEREF gibi! (futbolcu Seref degil bahsettigim) :)

Parasiz alinan bir sey: Eglence

Savasan Sahin
ANGUTTAN BASLIKLAR:

* (my favourite): Bu fener bu sene kume duser!

*Takımın hiçbir yeri işlemiyorsa nedeni teknik direktördür

*Paniğe Hiç Gerek Yok! 4-5 Hafta Sonra Lider ve Açık Ara Şampiyonuz ( :D :D :D :D :D )

*Hooijdonk`u SATAN/Yedeğe Çeken, ŞAMPİYONLUĞU SATAR

*DAUM ... LORANT mi oldu?

*Alex Durunca Fenerbahçe Oyun Kuramıyor.. Kanatlarımız İşlemiyor..

*Yanlış yabancılarla ite kaka şampiyonluk

*Daum seni anlamak zor!

*Neler oluyor ALEX VE NOBREMİZE?

*Korkularımız gerçeğe dönüşüyor mu?

*3 forvet satipta yerine hicbir forvet alinmayan Fenerbahce takimi basari olabilirmi?
*Daum Kim?

*Zoraki Destek

*TD mü , Sistem mi , futbolcular mı yoksa Yönetim mi?

*Ya bi sakin ya bi sakin ya

*Transfer Yonetimin Degil, Daum un sucudur.

*tuncay'ı gaza getirme topiği

*appiah 8 milyon € edermi?

*ümitsiz ÜMİT...

*Destekse Sonuna Kadar Ama Gerçekleri Görmezden Gelmek Olmaz..

*Anelka Sorunu

*Takımın oyununu, form durumunu geçtim. Anlayamadığım birşey var.

*İşimiz Çok Zor, Dikkatli Olmalıyız!

*Fenerbahce oyunu yavas oynuyor.

*Bu gün her türlü sonuç alınabilir, sakin olalım!

*Formda Olması Gereken Oyuncular Formsuz ve Yedek Kulübesi Yetersiz.. İşte Sorun Bu..

Hep eglence
Tam eglence
Beles Febes
Fenerbesce

BattalGazi
Savasan beles febes demissin ama sizden iyi belesci yok abi.
Aldiginiz futbolcular ya 1 milyon dolarin altinda yada bedava(bonuslari unutmayalim :) )

Savasan Sahin
21 08 2005, 17:00
Bi Luciano vardi voleybol oynayan, vatandasi Nobre'yi de alistirmis galiba, o da voleybol oynamaya baslamis...

Bunlari acaba beles febes bayan voleybol takiminda oynatsalar, daha iyi olmaz miydi? :D :D :D

Savasan Sahin
22 08 2005, 17:00
İmam Celal Tilgen, Cuma Namazı'nda cemaate önceki akşam oynanan maç için Malatyaspor Galatasaray'ı yensin, amin diye dua ettirmişti. Ancak Tilgen ve cemaatin duası, 19 yıllık geleneği bozmaya yetmedi. Tilgen'in de seyrettiği Ali Sami Yen Stadı'ndaki maçta Cimbom, Malatya'yı 5-2 yendi. Bu sonuç, kentte Şeker Hoca'nın gizli Galatasaraylı olduğu ve aslında Galatasaray'ın Malatya'yı yenmesi için dua ettiği espirilerine yol açtı.

Bu hocanin duasi tutmamis... Acaba beles febes hangi hocaya para verip, dua ettirdi de, Rize'yi yendiler? :D
Buyucudur kesin, hoca moca degildir...

Zaten buyuculerden baska sey de kurtaramiyor bu beles febesi

Ne demistik?

Hayatta en buyuk eglence
Belesbahce

Savasan Sahin
22 08 2005, 17:00
YORUMSUZ :D

Beles Febes ----3 1 2 0 4 3 5
Sivasspor ------ 3 1 2 0 3 2 5

Savasan Sahin
02 09 2005, 17:00
beleş febeşli bi kaleci antrönörü, bigün bi telefon açmış, bilin bakalım ne demiş? :D :D :D :D :D

amma korkak rakiplerimiz var... Heinz Galatasaray'a gelmesin diye kaleci antrönörü diye tuttukları adama telefon açtırtıp, adama Galatasaray'a gelme sakın dedirtiyolar...

Korkunun ecele faydası yok :D
beleş febeşin hali .ok :D :D :D :D
Hayatta en büyük eğlence
Beleş Febeşce

Savasan Sahin
03 09 2005, 17:00
Koc, bılıyosun kı Galatasaray'a bu basın sayesınde Fıgo da geldı, Zıdane da. Ilıc geldı, gak guk ettınız... Sımdı Heınze geldı, yıne gak guk edıyosunuz... :)

Immel durup dururken kendısı mı aradı zannedıyosun? :D Vermıslerdır elıne bı hazır kart, ara, bunları bunları soyle demıslerdır.. :D

Korkmayın korkmayın, az acıtıcaz bu sene... :)

Bu arada, herseye tamam derım, bos konusuyo ne de olsa beles febeslı derım de, bır futbolcu ve teknık dırektore 'vatan haını' dedırtmem... Aklını basına devsır, oyle konus.

Her zamankı gıbı bıtırelım:

Hayatta en büyük eğlence
Beleş Febeşce

kanaria
Duyanda Figo'yu getirttiniz sanacak Ketchup Heinz'le bu isler olmaz be Savasan.
Ayrica bizim antrenor Immel yalan mi soylemis adami elestiriyorsunuz. Gelme, parani alamazsin demis bunu da butun Avrupa biliyor zaten.
Vatan haini Saban ve Fatos, dusun artik milli takimin yakasindan!!!!

crespo
siz 101.senenizde kesin sampiyonsunuz gecen seneki gibi ;)

Savasan Sahin
04 09 2005, 17:00
<< siz 101.senenizde kesin sampiyonsunuz gecen seneki gibi ;) ]]

puanı tek hanelı takımların taratfarlarını kaale almıyoruz...

crespo
04 09 2005, 17:00
kaale almiyorsun ama cevap veriyorsun ;)

Savasan Sahin
05 09 2005, 17:00
o kadar da ınsan yerıne koymıyalım mı? sonucta sızler de ınsan sayılırsınız... ;)

Savasan Sahin
09 09 2005, 17:00
<< Milano zaferimiz sali gunu 2.45pm'de DFH ekranlarinda. Fenerbahce Cumhuriyeti Italya'yi isgal edecek. ]]zaferlerle bızı sokaklara dok fenerbaaaazzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

:D :D :D :D :D :D :D

kanaria
Milano zaferimiz sali gunu 2.45pm'de DFH ekranlarinda. Fenerbahce Cumhuriyeti Italya'yi isgal edecek.

crespo
allah razi olsun bu da buyuk bir gelisme

crespo
kanaria maci dfh kesin verecekmi?
yada netten de izleyebilecekmiyiz?
haberin varmi

Larsen
27 09 2005, 17:00
nıhahahahahaha

aslan cimbomum aslan taraftarım

crespo
28 09 2005, 17:00
cincon(avrupa eski fatihi) 1-1 tromso(avrupa yeni fatihi) = hayatta en buyuk eglence

kanaria
29 09 2005, 17:00
Fenerbahce=Turkiye

6S= Somali :) :)

Savasan Sahin
08 10 2005, 17:00
Edulcum,
Seni anliyorum. Icinde birikmis seyleri disariya vurmak icin elinden geleni yapiyorsun.

Hak veriyorum yani bu tavirlarina... ve uzuluyorum senin icin, ama elden de birsey gelmez.

Guzel bir sekilde beni takip ediyorsun anladigim kadariyla. O zaman bilmen gerekirdi, ben her Avrupa maci donemlerinde butun takimlarimiz icin destek olunmasini her zaman soyleyip, yenilgilerde bile laf edilmemesi gerektigini belirtmisimdir.

Ammaaaaaaaaaa... ben ne kadar sagduyulu davransam da, fenerli bi arkadasin (ki kendisi harbi fenerlidir), boyle durumlarda fener yenilmisse, sen de dalga gececeksin, makara yapacaksin, oyle millete abilik taslayip, yok dalga gecmemeli, yok soyle soylenmemeli yok boyle denmemeli gibisinden laflarla benim yaptigimin yanlis oldugunu soylemisti. Ben yine takmazdim, ama abilik taslama lafini kullaninca, isler degisti.

Ama fikrimiz hala degismedi... hala oylesiniz ve hala eglencesiniz :)

Savasan Sahin
Crespo... yukarida yazdigin seyler senin temennilerinden ileriye gitmeyecek seyler. Dunyada Turkiye denilince Galatasaray, Galatasaray denilince Turkiye akla geliyor hala. :) sen ve senin gibi fe5liler istese de, istemese de bu boyle... ;)

Savasan Sahin
Yauw Edulcuk,

komiklikte israr eden sensin. bunun farkinda mi degilsin, yoksa anlamamazliktan mi geliyorsun? Ben Allah'ima bin sukur hep kendimdeyim. Ne bir santim sagda, ne bir santim soldayim. Ama bu forumdaki sen ve senin gibi fe5liler bazen bana boyle laftan anlamayan kas kafali ve yarim akillilar icin hersey reva dedirtiyorsunuz.

Tamam, fe5lisiniz, ve bu sebepten dolayi anlayis kitligi da cekiyorsunuz. Ne yazik ki buna tippin bir cevabi yok. Belki buyuculerin bir cevabi olabilir diycem, ama buyuk bi ihtimalle anlayis kitligi cekmenizin sebebi de buyuculer... Sagolsun buyuculerin okunmus su dokmedigi yer kalmamis Sutcuoglunda, bundan fe5li taraftarlar da anladigim kadariyla nasibini almis. Seni cok sevmis olduklarindan buyuk bi ihtimalle sana torpil bile gecmis olabilirler. :D

Neyse, konumuza donelim... Sen demiyor muydun, ben burda cok yazmiyor olabilirim, ama bu okumadigim manasina gelmez diyen? Ben hatirliyorum oyle bisey dedigini. O zaman git bi oku ;)

Oku dedim, aklima su virgulun konuldugu yere gore manasi degisen meshur cumle aklima geldi :) Oku baban gibi, malum hayvan olma... Ve ikinci sekli: Oku, baban gibi malum hayvan olma... Ama bu cumlelerin ikisinin de seninle bir alakasi yok.. Sadece aklima geldi...

Simdi, titre, kendine gel ve git oku.. Bak bakalim ben nasil her zaman Avrupa'daki takimlari desteklemisim... ;)

Olabildigince de ciddi ol lutfen, komik olma... :D

edul
Lutfen dosyayi en basindan okuyalim..........

Bu dosya sanirim UEFA BILINCSIZLIGI dosyasina tam bir paralellik olusturuyor............
Bana fanatikligi secmis diyen arkadas ............... Hakikaten , sen iyiki Galatasarayliymissin.............. Boyle bir celiski daha once gormemistim ....... Yorum yapmaya bile gerek yok :)

tebrikler......

edul
Yapma be Savasan hakikaten komik oluyorsun,, demek sen Harbi Fenerli bir arkadasin o sekilde konustu diye o ara dusunceni degistirmistin, cok enteresan.......... Yani aslinda turk takimlarini yurt disinda tutardinda o ara Fenerli sozu tutup abilik taslamadin........................

ama simdi aslina dondun oyle mi.............. e guzel buna da sukur............. zararin neresinden donulurse kardir demisler ;)

ayrica benim seni takip etmem soz konusu olsaydi 2 senede hala junior member olmazdim..... sende malzeme o kadar cok ki.... bir soyle bin ah isit durumundasin anliyorum.................. kolay degil.....

bana fanatik diyen kimsenin sadece gercek dusuncunceleri ortaya koydum buda seni cokkkkkkkkkkkk rahatsiz etti ..........

ama sen iyiki Galatasaraylisin :)
Saygilar

crespo
cok egleniyormusunuz bari.....yukarda yazdigim bir cumle dikkatinden kacti galiba

Savasan Sahin
09 10 2005, 17:00
Ya sabir.. Cikis yolu bulamayinca diyor.. kadina bak ya! Edulcum, sana daha kac defa anlatmak lazim bilmiyorum. Lutfen, yalvariyorum, anla artik, walla billa perisan oldum burda! Niye anlamamak icin bu kadar israr ediyorsun?

Iki kere iki dort eder mi? Eder...

Bak, bu islem kadar basit benim soylemek istedigim...

Ben Avrupa'da hicbir takimimizin basarisiz olmasini istemiyorum (bu ilk 2)
Fe5liler benim bu istegimi bana cok goruyorlar (bu ikinci 2)
Fe5lilerin mantigina gore, ben Avrupa'da fenerin yenilmesini istemek zorundayim. (Bu da 4)

Illa fener yenilince hoplayip ziplamami istiyosunuz ya, sizin bi ruh halinize psikolojide ne denir bilmiyorum.

Bak, sana ikinci bi matematik islemi vericem...

iki arti iki dort eder mi? Eder...

Bu islem kadar basit birseyi daha anlaticam...

Ben Galatasaray taraftariyim (bu ilk 2)
Turkiye liglerinde fe5 benim eglence kaynagimdir (bu ikinci 2)
Turkiye liglerinde fe5 kotu duruma dustugunde ben egleniyorum (bu da 4)

Artik ilkokul seviyesinde anlattim. Bunu da alamazsan, elden bisey gelmez. Simdi bekleyip, gorecegiz, gercekten anlamis misin, anlamamis misin?

Savasan Sahin
Eskilerden bir demet sunayim istedim :

Dünyaca ünlü bilgisayar oyunu şirketi SEGA'nın piyasaya sürdüğü yeni bir futbol oyunu, Fenerbahçeliler'i kızdıracak gibi görünüyor

Football Manager 2005 adlı oyunda, Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü İskoç Graeme Souness'ın, takımının 1996 yılındaki Türkiye Kupası zaferi sonrasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın ortasına Sarı - Kırmızılı bayrağı diktiği ve aylarca tartışılan ünlü sahnesi de yer alıyor.

Başkan kızdırıyor
Oyun, iki ezeli rakip arasında oynanacak kupa maçı öncesi Fenerbahçe Başkanı'nın Souness'a yönelik, Bu sakat adam bir takımı yürütecek ne beceriye, ne de teknik kapasiteye sahip sözleri ile başlıyor. Bu sözlere kızan İskoç hoca, futbolcularından intikamını almalarını istiyor. Galatasaraylı futbolcular da kupayı kazanıyor. Oyun, Souness'ın dev bayrağı sahanın ortasına dikmesi ile sona eriyor.

Hep Eglence
Tam Eglence
Fe5ce

Savasan Sahin
<a target=new href=http://www.antifenerbahce.net/multimedia/senaglamafb.mpg]Sona dogru kameralara yansiyan bayanin Edul oldugu dedikodulari geldi kulagima... Ne kadar dogru, ne kadar yanlis bilemem... [/url]
Hep Eglence
Tam Eglence
Beles Fe5ce

Savasan Sahin
sen olayi tamaaaaameeeen yanlis anlamissin Edulcum...

Ben fe5liler istedi diye degil, madem cok istiyosunuz, madem kendiniz istiyosunuz, zaman size gununuzu gostereyim de, gorun dunyanin kac bucak oldugunu diyerek yaptim. Kendi dusen aglamaz sonucta... Benim fener icin Avrupa'da yazdiklarim da iste bunun urunu. Hatta bu Hayatta En Buyuk Eglence - *5*Fener*1*Bahce dosyasinin acilis tarihine bak, sizin Manchester'la 6-2 sonuclanan mactan 1 ay kadar sonra acilmis. Kendi oz irademle actim. Ben beles fe5liler gibi, birisi soyleyince, topluca pesinden gidenler gibi degilim. kapis? ;)

Ben beles fe5li degilim, o yuzden iki yuzlu olamam.. Sense inatla benim oyle oldugumu ispat etmeye calisiyorsun. Gercekler ortada, hersey ortada... Bunun sen de farkindasin... Ama inatcilik, fanatiklikle birlesince, karsimiza klasik bir Edul karakteri cikiyor ;)

yazik yazik... keske boyle olmasa, ama elden ne gelir.. karakterin sartlarini yerine getiriyorsunuz...

artik yazmaya da basladigina gore, hem okur, hem de yazar oldun sayemde... ;)

Savasan Sahin
<< Simdi de Ergun Gursoy agliyor kameralar karsisinda Savasan :) :) Izledin mi goruntuleri?

Uhuuuuu Fener bizi ezdi gecti, biz azimiz acik izliyoruz, uhuuu Aglama Ergun calis sende adam ol... ]]Ligin en cok gol atan takimi kim? GALATASARAY
Lider kim? GALATASARAY

Bu kadar basit... ;)
konu kapanmistir

Savasan Sahin
Cevap veremeyince boyle kacamak guresmeye mi basladin? :) Olur olur, ben alisigim...

Ligde en cok gol atan takim GALATASARAY
Lider GALATASARAY

var mi aksini iddia eden? Yok...

Gelelim Tromso elenmesine... Su oldu, bu oldu diye bahanelere gerek yok. Su anda Tromso'ya elenmis bir Galatasaray var. Galatasaray'in tarihine bir Tromso leke olarak girmistir. Galatasaray'in bir Tromso'su var, diger takimlarin bir kac Tromso'su var... Ne yapalim simdi? Galatasaray elendi de dunyanin sonu mu geldi?

Futbol bu ;) elinin hamuruyla karisan herkesin tam kapasite anlayabilecegi birsey degil. Kim demisti, hatirlamiyorum, ama daha yeni soyledi.. Bu is bayrak yarisidir diye... Dogru da dedi. Cok degil, yakinda Galatasaray tekrar alir o bayragi eline.. Simdilik Fenerbahce ve Besiktas Avrupa'da devam ediyorlar... Insallah sonuna kadar goturur, Super kupa finalini Besiktas ve Fenerbahce oynar.

Gelelim ligimize :D

Tek cumle: Beles fe5 ligde Galatasaray'in pesindedir, onunde degil :)

Savasan Sahin
o muthis fe5li taraftarin kufurlerinden her zaman nasibimi aldim. Kalkiop, kufur etmeyin desem, laf dinleyecekleri yok. Kufurlerine kufurle karsilik versem, o hic olmayacak. Ama sonucta bu kufurlerle Galatasaray'a olan sevgimden dolayi karsilastigimi biliyorum.

Sonucta herkes icindekini disa vuruyor... ;)

Bu dosya eglence dosyasi... Doya doya eglenmek gerek burda... Ben de eglenmeme devam edecegim :)

Nasil mi?

Hayatta en buyuk eglence
Beles fe5ce

;)

edul
Savasan , yine ayni seyi yapiyorsun cikis yolu bulamayinca hakaret............

bukadar mi caresiz kaldin..........

neyi okuyayim............ iste senin yazilarin dosyanin ilk 5 yazisi ana fikir belli istersen sen bir daha oku cok fazla yazinca hafizada problem olabilir mumkundur ..........

ben ve cumle alem okudu..........

Laylay lom Fener CL de 0 cekti kivaminda yazilar yazan insan sonrada gelip kendi takimi koy takimina yenilip daha baslamadan elinince Uefa bilincizliginden yola cikip senin gibi takiye yapar iste olay budur..................

ama yemezler canim...... sende ogreniyorsun :)

edul

Demek Fenerliler istedi diye Avrupada basarisizliklara zil takip oynuyorsun, yani tamamen kendi iraden disinda........

bak dogru anlamisim............ yaw sen hep boyle Fenerli sozu dinlermisin, senin kendi DOGRULARIN yokmudur....... bak buna daha cok uzuldum simdi........

gec bunlari Savasancim, hani demistin yaaaaa Oldu gozlerim dolduuuuuuuu :)

ayrica her zaman son sozu soyleyecegim diye ugrasmana da yazik, madem anlamamisim bana cevap yetistirmek zorunda degilsin .Nede olsa akli kit bir fenerli bayanim ............ paralanma bu kadar herkes neyin ne oldugunu gordu zaten ;)

hata sen bile.................

edul
Evet evet bizdik oooo

Ben ve benim gibi dusunen diger FB li dostlarim....... ezeli rakibimizin Tromso ya elenmesi..... ustune ustluk , Sayin 2. baskan Ergun Gursoyun aciklamalari karsininda gozyaslarimiza hakim olamadik..........

! FENERBAHCE BIZI HER ALANDA GECTI !

biz simdi kiminle rekabet edecegiz
:(

edul
Savasan kardesim sen bir link verip aklinca muziplik edip :) imalarda bulunmussun bende ona karsilik aglama sebebimi yazdim nedir bu agrasiflik neye kime kacak dovusucem her sey gun gibi ortada.......

ama elinin hamuru dedin yaaaa

son noktayi koydun canim kardesim, muhtesem bir zihniyet...................

seni tekrar tekrar tebrik ediyorum............... ben kime ne anlatiyormusum............sen bu kafa yapisiyla ancak o begenmedigin coluk cocuk dedigin kisilerden cevap alirsin sonrada iste bana kufur ediyorlar banane banane bende onlara gosterecem gununu bak nasil cevap yazacam seklinde kendini tatmin edersin deee
ancak bir arpa boyu yol gidersin............

hadi canim selametle.............

kanaria
Simdi de Ergun Gursoy agliyor kameralar karsisinda Savasan :) :) Izledin mi goruntuleri?
Uhuuuuu Fener bizi ezdi gecti, biz azimiz acik izliyoruz, uhuuu Aglama Ergun calis sende adam ol...

crespo
evet evet eglenmeye devam edeceksiniz daha durun arkasi yarin...
avrupa olunca avrupa baktin avrupa gitti bu seferde turkiye liginde biz ondeyiz diyosun...iste o liginde krali biziz....16]15 hadi bakalim
eglenceye devam et...(zaten bir tek sen egleniyorsun)

Savasan Sahin
10 10 2005, 17:00
Eglencede sinir yok :) internetspor.com sayfasinda cikan haber :D :D :D

Essegi boyayip, televizyon diye satmaya calismak diye buna denir: :D :D :D

F.Bahçe'yi bu sezon yabancı yıldızları taşıyor. Aslında bu durum yeni değil, Kanarya'da bu bir gelenek adeta. Ancak sarı-lacivertlilerin yabancıları bu kez ilk 8 haftada attıkları gollerle tarihi bir başarıya imza atıp 16 takımı geride bıraktı. F.Bahçe'nin ANA dişlisi olarak gösterilen Alex, Nobre ve Anelka üçlüsü 5'er gol kaydederken Aurelio da 1 gole imza attı. Böylece F.Bahçe'nin 20 golünün 16'sı yabancılardan geldi. Bu gol sayısıyla Fener'in sadece yabancıları G.Saray hariç ligdeki 16 takımı geçmeyi başardı

Avrupa'da dörtte dört

G.Saray ligde şu ana kadar 20 gol atarken aralarında Beşiktaş (10), Trabzon (10) gibi devlerin de bulunduğu diğer tüm rakiplerine nal toplattı. Kanarya'da Tuncay ile Semih'in ligde 2'şer golü bulunuyor. Sadece lig baz alındığında bu başarıyı yakalayan F.Bahçe'de ilginç olan Şampiyonlar Ligi'nde atılan 4 golün de yine yabancılardan gelmesi oldu. Alex Milan ve PSV'ye toplam 3 gol atarken, Appiah da PSV filelerini havalandırdı. Yani toplamda Fenerin 24 golünün 20'sini yabancılar attı

Sambacı farkı başka

Sadece Luciano golle tanışmazken yabancılarının farkıyla hem Şampiyonlar Ligi'nde, hem de ligde 2. sıraya yerleşen F.Bahçe tüm hedeflerine sağlam adımlarla ilerliyor. Bu arada ligde geride kalan 8 haftalık dönemde toplam 188 gol atılırken bunların 78'i yabancılardan geldi. Yabancıları 16 kez ağlan sarsan F.Bahçe'nin ardından 8 golle yine Brezilyalıları ile coşan Ankaraspor geldi. Beşiktaş'ın yabancıları 6, G.Saray'ın lejyonerleri ise sadece 3 gol atabildi. Kısacası ezeli rakiplerin tersine F.Bahçe yabancı konusunda hedefi 12'den vurdu.
Hep eglence
Tam eglence
Beles Fe5ce

;)

kanaria
10 10 2005, 17:00
Savasan sizin Ketchup Heinz'la Yugoslav Pilici'nin ve rakip forvetleri dagitan (gulmekten) Saban'in istatistiklerinide buraya geciver bir zahmet... Kac gole imza atabildi simdiye kadar bu muhtesem uclu??? Saban bir ara gecen Mayis'ta bir gol atmisti :) :) :)

YETER ARTIK,KAYBOLMAYAN RAKIP ISTIYORUZ ERGUN...

edul
11 10 2005, 17:00
Ne olacak bu Cimbomun Hali dosyasinda

Savasan arkadasim ,Gerek ligdeki basarilar gerekse Avrupada olabilmek ,oraya uzaktan bakabilmek, Avrupa disinda olamamak falan filan . konusmus, dokturmus...................

neyse ben susutum dosya konussun............... ellerimi yikamam gerek malum hamurlu ;)

edul
2003 2004 lig sonu kimin sampiyon oldugu herkesce malum , dosya tarihi aylardan ekim....................... hani erken oten horoz........................... ;)

koykuncbiycanavay
Savasan sana neden küfür ediyorlar biliyor musun? Galatasarayı çok sevdiğinden değil. holiganlığa varan, ve aşırı gıcık afacanlara benzeyen yani amacı sadece insanları rahatsız etmek olan tavırlarından dolayı küfür yiyorsun. şu dosyayı baştan aşağı okudum ve bunu gördüm. Ama senin mazaretin var. birisi sana abilik taslama demişti değil mi?

Bir de yazılanlar karşısında cevapsız kaldığında hemen konuyu değiştirip kıvırıyorsun. 10 tane örnek verebilirim bu konuda. Şimdi de ağzına dolamışsın en çok gol atan biz lider olan biz. eee? so? en çok şampiyon olan da biz memnun oldum. afedersin ama bizim en çok şampiyonluğumuzun sezon sonuna kadar sürmesi kesin. ya sizin en çok gol atan ve lider olan takım olmanız kesin mi? bakalım liderlikten düşünce ne diyeceksin :)

Yok efendim Fenerbahçeyi yabancıları taşıyormuş. EEEE? sorun nerde? forvetimiz ve orta sahamız yabancı oyunculardan kurulu. ümit özatın serkanın selçuğun gol kralı mı olmasını bekliyorsun? :D yaw uğraşacak daha mantıklı şeyin yok mu? bunu yazmışsın da bizim topçuları övmüşsün, demek ki harbiden yıldızlar ve hakediyorlar aldıkları paraları. Sen kendi yıldızlarından bahsetsene bana? pardon sizin yıldızlarınız bizim yıldız konseptimize uymuyorlar. Heinz ve iliç gibi iki adamı ki bunların daha iyisini Anadolu kulüplerinde çok rahat bulursun, yıldız diye getirip sizi kandırmışlar. :)

Ayrıca Edul'e karşılık veremediğinde neden saçmalıyorsun? :) elinin hamuru demek :D yaw emin ol futbol konusunda senden daha tutarlı ve seviyeli yazıyor.

koykuncbiycanavay
Ergun baskan yine konuşmuş :D seviyorum bu adamı. bu sefer hiçbirşey yazmadan aynen linki veriyorum. yoksa Savasan arkadasım altında bırseyler arıyor.

<a target=new href=http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/GS/Haber.asp?PID=303&HID=2&HaberID=324191]Onları onore ettik ama bunu alay konusu yapmaları bana cevap hakkı tanır.[/url]
:D :D

Bu da başka bir haber. ama başlığı ilginç tabi :)

<a target=new href=http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/GS/Haber.asp?PID=303&HID=5&HaberID=323926]Aslan’ın tarihi adımı Galatasaray, Kayseri’den üç puanla dönerse, lig tarihindeki en iyi başlangıcını yapıp, ezeli rakipleri Beşiktaş ve F.Bahçe'yi yakalayacak [/url]

Savasan Sahin
12 10 2005, 17:00
Kanaryacik, Galatasaray'in su anda gol kralliginda birinci sirada olan golcusu, senin yabanci futbolcularinin tek tek attigi gollerin iki katini atmis bulunuyor. Ligde de en fazla gol atan takim.

Su yukaridaki haberin mantigiyla hareket edersek, Galatasaray'in Milli futbolculari en kaliteli futbolcular Turkiye liglerinde... :)

Savasan Sahin
Canafaycik,

Bana kufur edilmesinin tek sebebi, kufur edenlerin karakterlerindeki eksiklik ve eziklik. Insan icindekini disari vuruyor. O yuzden, hic bana kalkip da sorumlusu sensin deme... Sana kufur edilmemesinin tek sebebi, seni muhatap alan kisilerin karakterlerinin gercekten kaliteli olmasidir. Yoksa, kufur etmek o kadar zor degil ki? Herkes kufur edebilir... Ama bazilari kufur gibi birseyi kendilerine yakistiramaz. Bazi Beles fe5lilerin boyle bir nimetten faydalanamadigini belirtmem gerekiyor burda.

Niye kufur ediyosunuz? Ayip degil mi? gibi seylerle adam olmayacaklari da ortada... Allahtan artik buralara giremeyip, oyle ulu orta kufur edemiyorlar artik...

zavallilik sergilemekten baska yaptiklari bisey yoktu...

Savasan Sahin
Edulcuk, donemlere ve olaylara gore herkesin soyledikleri ortada... Dunku olaylari konusunca, bugunku olaylarla karsilastirmak pek bisey ifade etmez...

Bence hic yikama ellerini.. Hamur daha cok yakisiyor ;)

edul
Dun dundur bugun bugun yani ;)

e demistim basinda zaten................ Ana fikir iste bu idi :)

TR_T-Rex
22 10 2005, 17:00
Ey savaşan şahin!

Bu forumu resmen kazara gördüm. Açıkçası forumu hemen hemen hiç okumadım. O yüzden pek konuşmicam ama öyle bi ironi var ki, bunu belirtmek için öyle forumu da okumaya gerek yok: Farkettim ki forum 23 Ekim 2004 tarihinde zat-ı aliniz tarafından açılmış. O günden bugüne tamı t***** 1 yıl geçmiş. O 1 yılda ne oldu ne bitti o kadar açık ki, hiç bir şey söylemeye gerek duymuyorum... Bu arada şu an zamanım yok, keşke olsaydı da bu 1 yıl içerisinde 11 mayıs tarihindeki 5-1'lik zaferden sonra muhtemelen burada patlattığın nameler üzerine sadece 11 gün sonra 22 mayıs tarihinde kadıköyde, matematiksel olarak şampiyonluğumuzu ilan etmemiz üzerine muazzam törenlerle şampiyonluğumuzu kutlarken o maça şampiyonluk hevesi ile gelip 100. yılında maç sonunda uefaya düşen takımının soyunma odasında duş alırken duydukları coşkulu sevinç namelerinden ötürü çektikleri (ve çektiğin) ızdırabı da soyleyip soylemediğini merak ediyorum doğrusu. Ve o 5-1lik galibiyet için patlattığın muhtemel nameler için 2 çift sözüm olacak. Unutma, yıllar sonra torunun dahi sorduğu zaman 100. yılında kim şampiyon oldu diye, Fenerbahçe cevabını hatırlicaksın. Ama 5-1lik maçı asla. Unutludu bile çoktan. Nasıl ki Uefa şampiyonluğu unutulmicak bi şey, 6-0 da oyle. Yine bu yüzdendir ki 2002-2003 yılında kim şampiyon oldu dedeciğim diye sorduğunda hatırlamicak, ama yaw dede bizi bi 6-0 yenmiş fener hatırlıyo musun dediğinde, üzgünüm ki hatırlicaksın. Ya da muhtemeln hatırlamamazlığa geleceksin.

Beklerim ki küfürü kaldıran, stadı ile vizyonu ile tam bir avrupa takımı haline gelen, amatör branşlar da dahil olmak üzere son derece başarılı olan bu bileği bükemiyosan öpeceksin. Öpeceksin ki kendin de öyle olabilesin. Aranızda yok değil realist insan. Örnek Ergun Gürsoy. Onun dediklerini yıılllaarr önce Adnan Polat dedi, her dediği çıktı ve çıkıyor da hatırlayan yok. Samimi söylüyorum ki Galatasaray'a üzülüyorum. Kaybeden Türk futbolu, sporu ve dolayısıyla Türkiye'nin tanıtımı. Tamam yıllarca en alâ tanıttı sağolsun ama ucu gözükmeyen bir uçuruma doğru yuvarlanıyor. Sizi 2 şey beraber kurtarır: 1) Canaydın 2) Sadece maketine 100 milyon $ verdiğiniz ve yılan hikayesine dönen o stadın yan gelirleri. Tabi siz anca bağırırsınız yönetim istifa diye. Sanki bir başka talip var ya da var olsa bile Canaydın kadar özverili olacak mı düşünmeden. Adam bir enkazı topladığının farkında zaten o yüzdendir ki 2 yıl önceki 2nciliğ de 100. yılınızdaki 3ncülüğü de başarı olarak nitelendirdi. Ama siz hala bu enkaz toplanmadan şampiyonluk gelmemesinin başarısızlık olmayacağını anlayamıyorsunuz....

Neyse zamanım yok dediğim gibi yeterince harcadım da ileride fırsatım olunca giricem. Ve bu forumu, özellikle 11 Mayıs 22 mayıs arası ve sonrasında sıcak kahvemi alıp ayaklarımı uzatarak zevkle okiycam...

TR_T-Rex
22 10 2005, 17:00
Bu arada anlaşılan şu mutemel 5-1lik nağmeler hakkında halı olduğumu şimdiden farkettim zira forumun adı bile onla alakalı. Kusura bakma ama bu forumu açan yahut en azından o ismi koyan ey ezik sende hiç mi utanma duygusu yok??? İr-Rezil-i rüsvalığını daha da mı göstermek için hala tutyosun o başlığı?????

Savasan Sahin
23 10 2005, 17:00
Ey Dinazor eskisi,

hangi yirtik dondan firladin sen, ey patlican? :D :D :D
okurken baya bi guldum...

Yasin kac senin T-Rex? Adina bakilirsa, baya baya bi eskisin, dinazor devrinden kalmasin... Neyse, demek istedigim sey, eger 23 yasina ulasmadiysan daha, Turkiye Kupasi gibi bir seyi daha beles fe5'in aldigini gorememissindir diyecektim.. Ama belli ki, sen yillanmis sarap gibi, bilmem kac milyon yil once yasamis bi dinazor gibisin, kesin boyle bir seyi hatirlamiyosundur. :)

Ha, bi de, iyi ki fazla vaktin yokmus... :D :D :D

Vaktin oldugu zaman UEFA BILINCSIZLIGI ve GALATASARAY dosyalarinin ilk yazilarini oku. Ordaki gercekleri kabullenemeyen beles fe5liler daha sonra konuyu polemige cekip, alakasiz yerlere goturmeye calistilar ama sen yine de ilk yazilari oku...

Bu arada, sen kabul etsen de etmesen de Hayatta en buyuk eglence, Beles Fe5ce! :)

Savasan Sahin
bu arada, bu kus gribi insanda H5N1 virusunun olusmasina sebep oluyomus :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Savasan Sahin
Yauw, aslinda Edul de erkek olsaydi, dordunuze Daltonlar derdik, cuk diye otururdu. Avarel hanginiz, siz tahmin edin :D

kufurun kibari mibari olmaz. tabi isinize geldigi gibi, neye cekmek isterseniz, ona cekebilirsiniz yazilanlari. O zaman da, en masum bir ifade bile, sizin zihinlerinizde kufur olabilir. neyse, dervisin fikri, zikrine tabiidir...

Sizin gibi korkaklar, korkunuzu belli etmemek icin, elinizden geleni yapiyorsunuz... Dusunsenize, 100 milyon butceyle (nedense hic borclardan bahsetmez beles fe5liler... niye acaba?) liderlige ortak bir takim... Ve borclarini duzene koymus, yavas yavas mali yapilanma icinde olan, ama yine de dertlerle ugrastigi halde 9 hafta liderligini devam ettirip, onuncu haftada haybeden liderlige baska bir takimi ortak eden bir takim...

beles fe5liler bu cerceve karsisinda korkmasinlar da, ne yapsinlar? :)

Dinazor eskisine Turkiye kupasini sordum, cunku kendileri o en son oynanan Turkiye kupasi finaline cok takmis, beles fe5i beslememizi cok icerlemis. :D :D :D icine oturmus garibanin... hatta utanmasa, belki oyle bir mac oynanmadi bile diyecek de, o kadar da abartmiyim demis galiba...

Ama beles fe5liler ne yapmis? Daltonlara ozenti dortlu cikip, vay senin soracak baska sorun yok mu? yok, niye hep ayni sorulari soruyosun? vidi vidi... yahu, uzaktan bakan sizi sokak arasinda cekirdek citlatan koca karilara benzetir... Birden oyle bisey dusundum de, brrrrrrrrrrrrrrrr, urkutucu bi durum.. Ellerinizde cekirdekler, cit cit citlatip, bi de kendiniz calip kendiniz oynarmis gibi, birbirinizi tasdikleyici seyler soylemeniz... aman aman,... kotu bi durum... gerci beles fe5 seyircisi cekirdek citlatmaya ali******, cekirdegi birakip tezahurat yapmayi ancak akillinin birinin eline mikrofonu alip haydi arkadaslar, susmayalim nooooluuuur, bakin son 10 dakikaaa diye yalvarmasini muteakip, biraz biraz bagirmayi akillarina getirebiliyolar...

yine de ramazandir, orucluysaniz, gunduz vakti cekirdek citlatmayin... :)

Yoplait, son sozum de sana... senin gibi konusanlari sen ancak sutcuoglunda bulursun... yamsimis sekilde orda konus...

edul
Benide en cok uzen , zamanin 3 buyuklerinden koskoca UEFA kupasi almis guzide kulubunuz GS taraftarlarinin bu kadar hedef kucultmesi................ Turkiye kupasiymis peh peh peh :) :) :) siz onu almaya devam edin kardesim ;)

Benim tevellut eski, bu replikleri daha onceden de hatirliyorum, hatta bazi GS li dostlar lig kupasindan ustun tutardi ... tarih tekerrur mu ediyor nee

Bizde de olacak bir kac tane onlarida verelim hayrinaa ......... :)

koykuncbiycanavay
Savasanım kibar küfürbazım

bizimle dalga geçebileceğin sadece Türkiye kupası mı kaldı? :) yaw şampiyonluk kupa sayın kadar konuş. Hem UEFA kupasından bahsetmen daha mantıklı olur bence. Yani en azından Türkiye kupasından çok daha zor kazanılan bir kupa ve daha anlamlı. Genel lig ortalamasında, şu anki ligde, lig şampiyonluklarında, ikili maçlarda vs hep biz öndeyiz. Tamam çok büyüksünüz Türkiye kupasını çok kazanmışsınız. Yaşşşaaa şampiyonn. :) ama who cares be dostum. biz 200 milyon dolar bütçeye gidiyoruz, sen Türkiye kupalarınızı saya dur.

koykuncbiycanavay
Crespo yine insafsız gördüm seni renkdaş. Kendimize çeki düzen vermeliyiz. Adamların bizim önümüzde olduğu 2 şey kaldı :) e o yüzden ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyorlar.

bu arada bizim yönetim de abartıyor bazı şeyleri sanki. yok 200 milyon dolarlık bütçeyi hedeflemişler 2010 için. Yaw en yakın rakibin borçlar içinde yüzüyor sen gidip bunlardan bahsediyorsun. :) bu arada 100 milyon dolar beklenenden 2-3 sene önce gelmişti, ister misiniz 2007ye kadar yakalayalım 200 milyon doları.

200 milyon doların zekatını versek. 40ta 1 hesabına vurdugumuzda ortaya cıkıyor ki 5 milyon dolar zekat. galatasarayın borçlarını kapatmaz ama biraz su döker ateşlerine. :D

koykuncbiycanavay
Savasan gülmekten yerlere yattım yaw :D

ben senin bazen galatasaraylı bir holigandan çok insanları güldürmeye çalışan biri olduğunu düşünüyorum. Buyurmuşsun ki

Ve borclarini duzene koymus, yavas yavas mali yapilanma icinde olan, ama yine de dertlerle ugrastigi halde 9 hafta liderligini devam ettirip, onuncu haftada haybeden liderlige baska bir takimi ortak eden bir takim...

:D :D :D :D yaw güldürme adamı yaw. Hangi parayla borçlarınızı düzene soktunuz? yabancı oyuncuları bile parasızlıktan dolayı zar zor koftiden iki transferler hallettiniz. Biz zaten karımız 200 milyon dolar demedik savasan bütcemiz 200 milyon dolar. Yani bu parayla kulübü çevirecez demek. Borcumuz cok olsa bile karımız cok yani zararımız yok! sizin borcunuz var geliriniz var mı bilmiyorum? zararınız cok!

Savasan vahim durumu sen de goruyorsun. 2 hafta once en çok gol atan, lider olan kim dedin. Şimdi liderliğe ortak olan takım diyorsun. bir süre sonra bakalım ne diyeceksin? :)

ben sana desem ki savasan yırtık dondan cıkmıssın ey patlıcan sana ne demiş olurum? seni hangi insan uzvuna benzetmiş olurum? açıklamasını yap ki öğrenelim. Yok kıvırtacam ben diyorsan bilemem. :)

Savasancım hala anlamadın, galatasaraylılar artık yazmak ıstemıyorlar, cunku onlar da gıdısatın kotu oldugunu biliyorlar. Bir sen kaldın gemisini terketmeyen kaptan gibi.

Bizim gemi okyanusa acılmıs bır transatlantık, yoluna devam edıyor. Sen batmakta olan balıkcı takanla bizim transatlantıge camur atıyorsun :)

Ha evet Türkiye kupasının son finalinde bizi 5-1 yendiniz doğrudur. 6-0 kadar olmasa da kötü bir sonuç. Ama o 5-1lik mactan 11 gün sonra bir maç daha oynandı. biri 100. yılında şampiyon olmak için çırpınan bir takım. Diğeri de zirveye yerleşmiş kimseyi yanaştırmayan bir takım. O maç ne oldu savasan? 100. yılında şampiyon olmak isteyen takım hüsrana mı uğradı? ezeli rakibinin evinde şampiyonluk kutlamalarına mı şahit oldu? Savaşan 10 tane gol yemekten daha ağırdır, kendi maçında rakibinin şampiyon olması ve senin maçınla şamiyonluk kutlamalarına başlaması.

:) Savasan sen gercek misin ya?

Dur bak biz daltonlar oldugumuza gore sen de Rin tin tin olmalısın hani şu Red Kitin sempatik arkadaşı. :)

crespo
klasiklesen sorular

senin yasin kac?
turkiye kupasini aldigin zaman kac yasindaydin?
hede hodo virusu nedir?

crespo
bilmem ki renkdas hep ayni sorular hep ayni sorular...baska bir soru yok...cunku cinconun baska soru uretecek yeri kalmadi....bak dikkat edersen uzun suredir forumda kimse 6-0 muhabbeti yapmiyor....artik biz gecmisiz bu safhalari...tum spor otoriteleri tum spor camiasi ayni noktada birlesiyor...bu fenerin onu kesilmezse digerleri uzun sure basari goremeyecek...her hafta yok hakem mis yok el mis neymis...3-0 in neresi hakem olacak onu anlamadim bir de yendigimiz takim zaten son sirada...o yuzden bayiyor artik...yeni nesil sorularla muhatap olmak lazim....ligin zevkinin kacmasindan korkuyorum...bunu dalga olsun diye soylemiyorum kesinlikle....eskiden 4 takim lig sonuna kadar cekisirdi...neyse bunlari zaten defalarca tartistik renkdasim ;) fatih terim in dedigi gibi demek lazim israr eden arkadaslar bana bunlarla gelmeyin eehehhe selamlar

TR_T-Rex
Ya beyler bu adama ne desek boş. Yemin ediyorum havanda su dövüyoruz... Tabi ya, bu adam hoşaftan ne anlar!ona altın semer vurmuşlar o hep aynı...
Aklınca bi de kuş gribi diye espiri patlatmış kanaryaya atfen. Ulen önce bi nikine bak savaşan mısın şahin misin nesin?? Biz ne kuşlar, kartallar gördük bak hallerine... He ölümcül gribiz demek istediysen o başka. Ama sağolasın gerek yok aslan terbiyeciliği yeter de artar bize...
Bu arada hala forum'u okumamış olmakla beraber, dünki msgımdan bu yana atılan mesajlara bakınca gsli bi seni gordum be garibim. Yoksa zamanında hafife alınan o söz doğru mu???

BİR GÜN HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK!

Yoplaitsut
Savasan senin beynin emboliye ugramis abicim...Senin takim da cok komik yav, Şaban Tükür kaleciyi gecip bos kaleye atamiyor topu, sonra da hakem istemedi, hakem kotuydu, Fener hakemle sampiyon oluyor falan diye imalarda bulunuyor utanmadan...Ayiptir birader ya ayiptir!

Savasan Sahin
24 10 2005, 17:00
yuh be... yazdim, yolladim, mezunun forumunun islemedigi ana rastladi.. butun yazdiklarim silindi gitti... Simdi yoks aisin yine yaz ayni seyleri... ulen azize, buraya da mi musallat oldun len mafya bozuntusu? ;)

Konuya nasil girmistim, hatirlamaya calisiyim... Hah, tamam, hatirladim...

Su borclarin duzene sokulmasi olayindan girmistim konuya... Burda kimseye ekonomi dersi verme gibi bi derdim yok... Eger para olsaydi, butun borc odenirdi ve ortada borc denilen bisey kalmazdi... Ama borcu kapatacak kadar para yoksa eger, bu borclarin odenmesi bi duzene sokulabilir. Cok basit bi olay degil mi? :) Cok basit, ama bunu anlayamayanlar var aramizda... anlayis kitligi cekildiginden de, hangi parayla borçlarınızı düzene soktunuz? diye sacma bir soru da soruluyor... :) canafaycik, borclarin duzene sokulmasini sana kisa bir sekilde aciklamaya calisayim: Borclarin duzene sokulmasi, borclarin tamaminin odenmesi manasina gelmez. Ama o borclarin her ay duzenli olarak belli miktarinin odeniyor olmasi demektir.

Bu kisa aciklamayi anlayabilecek kapasitede olacagini dusunuyorum. insallah yanlis birsey dusunmuyorumdur. Ama beni boyle dusunmeye zorlayan sensin, bunu da hatirlatayim. Kapasiten konusunda, desteksiz ve tutarsiz yazilarin beni dusunduruyor. Once 200 milyon olacak olan butcenizden bahsederken, hem de yil vererek, cok gecmeden butcenin 200 milyon oldugunu yaziyorsun. Simdi, back to the future olaylari mi yasiyorsun kendi aklinda, yoksa yine havalarda mi dolasmaya basladin? Hani, ben sendeki tutarsizligi coktan farkettim de, farketmeyenler varsa diye, bi sorayim dedim...

Tutarsizlik burda da bitmiyor canafay... devami da geliyor... Allahtan ben senin gibi tutarsiz degilim. Pazar gunune kadar Turkiye liginin en fazla gol atan ve lideri olan Galatasaray'ken, Selcuk Dereli denilen sahsiyetsizin aldigi emirler dogrultusunda, beles fe5 liderlige ortak oldu. Hatta attigi ve yedigi gol sayisi da Galatasaray'la esitlendi. Dune kadar lider Galatasaray'ken, pazar gununden itibaren beles fe5 de ayni puan ve averajla Galatasaray'la liderligi paylasiyorken, sen kalkmis bana dun en cok gol atan Galatasaray, lider Galatasaray diyordun, noldu? gibisinden deli sacmalari sunabiliyorsun... Kim bilir, belki de benden Hayir, atilan goller esit degil, averajlar esit degil, puanlar esit degil, Galatasaray'in attigi gol daha cok, averaji daha yuksek, puani daha fazla dememi bekliyordun. :) Dogruyu soyle, gercekten boyle birseyi beklemiyordun, di mi? Tutarsizliginin yani sira akli dengenin de bozuk oldugunun kesin kaniti olur bu cunku... Lutfen, bana akli dengesi yerinde olan birisi oldugunu soyle...

Ama merak etme, simdilik liderlige ortaksiniz... ama tekrar layik oldugunuz ikincilige inersiniz... az kaldi, az... :) hem de cok az... anladin sen, anladin...

Lig uzun bir maraton, takimlar da bir gemiye benzetiliyorsa, bizim beles fe5e en uygun gemi Titanic olur sanirim.. yanlis miyim? Kocaaaamaaaaaaaaaaan, zeeengiiiiiiiiiin, saaasaaaaliiiiii, lukuuuuus... ve kaderi okyanusun dibi... aci, ama gercek...

titanic battiginda olan senin gibi beles fe5 taraftarina olacak... cok aglayacaksiniz, cok uzuleceksiniz... ama elden ne gelir, okyanusun dibinde yosun tutan koca demir yiginina agit yakmaktan baska? :)

Biz beles fe5e 5 kardesi gosterdigimizin sabahinda, bazilari 22 senedir alinmamis bir kupayi muzelerine goturmenin hevesi icindeydiler... :D Taraftar da, sag elleriyle 5, sol elleriyle 1 parmagini gosteriyordu, muneccim gibi... Alinan kupa mi onemli olan? biz o kupayi 1-0 yenseydik de alirdik, 2-0 yenseydik de alirdik... nedense beles fe5liler yedikleri 5 golu unutturmaya calistikca, daha da komik oluyorlar.

Sonra lig macindan bahsediyorlar, hani su 1-0 kazanip, sampiyonluklarini ilan ettikleri mac. Son 3 yilda alinan sampiyonluklarin nasil alindigini da biliyoruz... O yuzden pek bi onemi kalmiyor o sampiyonluklarin. Bizim icin belki kacan bir firsat, ama beles fe5 icin kara bir lekeden ibaret o iki sampiyonluk... Ondan once de besiktas'in ittire kaktira kazandirildigi sampiyonluk...

Neyse, sonucta yakinda baska bir takimin da yuzuncu yili ;) Bu arada, Galatasaray'in kurucusu Ali Sami yen... peki beles fe5in kurucusu kim? nasil kurmus beles fe5i? kimden akil almis beles fe5i kurmak icin? :D bilen var mi acaba?

Bir cizgi filmden basladik, devam edelim... Daltonlarimiz belli.. Sadece hangi dalton kim, onu belirleyemedik... Ama avarelin kim olacagi yavas yavas belli olmaya basladi... ;) muthis bir yaris var avarel icin, ama simdilik iki kisi acik ara onde kosturuyor.. belki burun farkiyla biri kazanacak, bakalim hangisi... ;)

Ben de daltonlarin korkulu ruyasi Red Kit oluyorum burada... Benim rintintin de yoplait mi olsa acaba? Ama olmaz, rintintine hakaret gibi bisey olur... Baska bi kopek bulmaliyim rintintini oynayacak...

bakalim sansli beles fe5li kim?

Savasan Sahin
bu arada bizim yönetim de abartıyor bazı şeyleri sanki. yok 200 milyon dolarlık bütçeyi hedeflemişler 2010 için. (24 Ekim 2005 saat 3:27 AM. )
Biz zaten karımız 200 milyon dolar demedik savasan bütcemiz 200 milyon dolar. (24 Ekim 2005 saat 1:27 PM. )

arkadas gencti de, simdiden bunamaya baslamis... yazik yazik... acaba boyu uzun mu? boyu uzun olan birine gore uygun bir karakterimiz var :D

Savasan Sahin
dinazorcuk, sen benim Rintintin'im ol... :)
ama biraz cabalaman gerekecek.. Rintintin olmaya hevesli bir kac kisi daha var cunku...

bakalim hanginiz layiksiniz Rintintin olmaya :D

edul
Turkiye liginin en fazla gol atan ve lideri olan Galatasaray'ken, Selcuk Dereli denilen sahsiyetsizin aldigi emirler dogrultusunda, beles fe5 liderlige ortak oldu

Lutfen lutfen Beyler Aziz Baskanimin hakkini yemeyelim, ileriyi goren bir kisidir, Selcuk Derelinin kafi olamayacagini gorup Hakan Sukure de geregini yapmis.......... ;) Buyuksun Baskanim

Ya Canavar ; Savasanin tuttarsizlikla baslayan paragrafi varya o nedir o yaaa........... bana bir bos vaktinda izah et valla anlamadim :) :) :)

Yaw cocuk sen beni cok gulduruyorsun allahta seni guldursun :) Sen hep ol, ama hep GS li ol :) ))))

kanaria
Fener'in odedigi vergi 6S'nin butcesine esit, yetti artik kaybolmayan rakip istiyoruz!!!!!

Savasan Baskan, 6S kumeye...

koykuncbiycanavay
Savasanım yaralı şahinim
sana demagoji yapıyorsun diyorum, sen ısrarla kabul etmiyorsun, almıyor belki de ne yapalım. Benim tutarsızlıklarımı ve çelişkilerimi alıntılayıp belirtir misin?
mesela bir tane alıntı yapmışsın ama neden yapmışsın anlamadım. ben 2010 yılında 200 milyon dolarlık bütçe hedefliyoruz dedim. sen bana peki hiç borcunuz yok mu veya olmayacak mı dedin. ben de 200 milyon doların kar değil bütçe olduğunu anlattım. bütçe nedir? kar nedir? zarar nedir? bunları eminim biliyorsundur? Şimdi de sen neden bu alıntıyı yaptıgını açıklar mısın?

galatasarayın borcları duzene sokuldu dıyorsun. Açıklama olarak da aylık ödeme yapıyoruz diyorsun. Aylık ödemeleri yapmak zorundasın Savaşan zaten, ödeme yapmazsan ya iflas edersin, ya da haciz gelir kulübe. Ayrıca aylık ödeme ne kadar yapıyorsun? borcunun ne kadarını oduyorsun aylık? ne kadar faiz oduyorsun bu borclara? odemelerı hangı paradan yapıyorsun? ne kadar daha odeme yapacaksın? dusun artık bu soruların cevabını, bulursan bizi de aydınlat bir zahmet. Ayrıca benim kredi kartı mağduru bir arkadaşım var. 10 milyar borcu var şu anda. her ay 1 milyar ödeme yapıyor ama borcu düşmüyor. Şimdi bu arkadaş için borcunu düzene sokmuş, yani her ay düzenli ödeme yapıyor diyebiliriz ama borcunu bitirecek diyemeyiz. Haksız mıyım?
Siz neden kaybediyorsunuz biliyor musun? Krallığı kupa sayısına eşit tutuyorsunuz. Hoş en önemlisinde yani ligde ve birebir karşılaşmalarda sizden üstünüz ama üstünlüğümüz bundan kaynaklanmıyor.
1-) Küfürün olmadığı tek tribüne sahibiz

2-) Türkiyede en iyi tesislere sahi kulübüz

3-) Spor Kulübü olmanın gerekliliklerini yapıyoruz, her branşta şampiyonluğu hedefliyoruz. başka kulüpler gibi parasızlıktan başka branşların küme düşmesine karar almıyoruz (bunu sen söylemiştin)

4-) Türkiyenin maddi açıdan en zengin kulübüyüz ve giderek zenginliğimiz artıyor

5-) Türkiyenin en güzel ve modern stadyumuna sahibiz, ayrıca 1 derbi veya avrupa kupası maçında 1-3 milyon dolar arası hasılat geliri elde edebiliyoruz.

6-) Ülkemize vergimizi ödüyoruz. Geçen seneki vergi yılında kendi bölgemizde kurumlar vergisinde ilk sıralardaydık (Beşiktaş da vergisini düzgün yatırmıştı ama galatasaray ve trabzon futbolcu ücretlerini<komik rakamlarla göstermişti)

7-) Kendimize mürşit olarak geçmişi değil geleceği seçmiş bulunuyoruz. Dolayısıyla geçmiş bizim için geçmiştir.

8-) Yönetim-Taraftar-Futbolcu olarak bir bütünüz bir aileyiz. Sorunlarımızı aile içinde çözeriz, kendi ailemizi başkalarına şikayet etmeyiz.

İşte Savaşan Şahin biz bu sebeplerden dolayı kralız! eğer her 5-1 kazandığımız mactan sonra krallıktan bahsetseydık komik olurdu. Ayrıca bu kadar iyi bir kulüpken, mütevazi olmaya bir sebep görmüyorum ben.
Düşün ki senin iki futbolcun saha içindeki bir pozisyondan dolayı birbirine girmişler neredeyse kavga edecekler. Ayrıca, Ribery'e beyzbol sopasıyla arabanı parcalarım diyen hangi yöenticinizdi sizin? :D valla tam amerikan filmlerindeki gibi yani. Mafya konusunda sizinkilerin de aşağı kalır yanı yok baksana. Ergun Gürsoyun altındakileri çıkarsan Aziz Yıldırıma birşey demezsiniz daha. biz birbirimizi biliriz Savasaaaannn.
Demek Aziz Yıldırım Selçuk Dereliyi ayarladı. Ya Savasan, eğer ayarlıyorsa bu hakemi, neden size 1-2 kırmızı kart göstermiyor ve maçı kaybetmeniz için uğraşmıyor? Yöneticiniz diyor ki Hakemin maçın sonucuna etki edecek bir hatası olmamıştır. Ama alttan oymaya çalışmıştır. Yaw yöneticiniz bile diyor, ofsayt, penaltı, gol frikik gibi pozisyonlarda etkisi olmamış. Eee ne olmuş? rakibe birkaç faul fazla vermiş! başka? son dakikada futbolcuya sarı kart göstermek için diğer sahaya koşmuş.Yaw adam sarı kart göstermeye beklese yerinde, diyeceksiniz ki wayyy zaman geçirdi. Mondragon da ceza sahası yanındakı foulfr topu sahanın ortasında oyuna sokmaya kalktı ama kullandırmadı hakem.
Hakan 2 tane yüzde yüz gol kaçırıyor, Song kale dibinden kaçırıyor, İliç boş kaleye vurmak yerine kendini yere bırakıyor, Necati kaçırıyor, Ümit kaçırıyor. Yani siz bu kadar beceriksizlik yapıyorsunuz, kabahati de hakeme mi yüklüyorsunuz. kaçırdıklarınızdan ikisi gol olsa 3-1 kazansanız aynı hakeme bu kadar tepki verecek misiniz?
Şampiyonlar ligi maçında hakem rakip takım oyuncularının her yere duşuşune faul verdı. Bizi yıldırdı bu, ama biraz daha becerikli olsa Nobre ve Volkan çok rahat alabileceğimiz bir maçtı. Eğer ben Nobrenin boş kaleye kaçırdığı iki golü ve Volkanın ayağının altından kaçırdığı topun gol oluşunu saymıyorsam ve hakeme kabahati yüklüyorsam o zaman gerçekte bende sorun vardır. Allah ıslah etsin beni :)
sizin için kaçan bir fırsat mıydı sadece, 100. yılınızda yaşadığınız şampiyonluk? 100 yılda bir yakalanacak bir fırsat :) Söyle bakayım siz hiç Samiyende Fenerbahçe maçı sonrası şampiyonluk turu attınız mı? bizim futbolcular hiç o iğrenç durumda kaldılar mı? sizinkiler geçen sene büyük bir şölenin ortasında kaldılar :)
Edulun de belirttiği gibi tutarsızlık diye başlamışsın ama nereye gitmişssin belli değil. Bana tutarsız demişsin ama sonra Fenerbahçe kazara ortak oldu demişsin. :) Sen birkaç gün öncesine kadar aklın sıra bizi küçümsüyordun en çok gol atan kim, lider kim diye. Ben de şu anda ne oldu dedim sana. Niye büyüttün de dert ettin kendine bu kadar? Deli saçması diyorsun ama sen benim yazdıklarıma farklı anlamlar yükleyerek deli saçmalarının güzide örneklerini sunuyorsun. Ben sadece dün bununla övünüyordun, şu anda bu övüncün de elinden gitti dedim. Ama anlayana sivri sinek saz, anlamayana flarmoni orkestrası az
Savasan Sahin Rin tin tin için daha önce biz seni uygun bulmuştuk :) begenmedin mi? bak sen bize dalton dedin biz kabul ettik. Şimdi de sen bizim dediğimizi kabul edecen mızıtma yok. :)
Savasancım senin boyun cok mu kısa? sanki boy kompleksin de var gibi geldi. Benim boyum uzun değil, olmasını isterdim ama bunu kompleks yapmadım hiç. olduğum gibi güzelim. :) Bir de sen şimdi hakan şüküre geri zekalı mı demek istiyorsun?
Tutarsızlıkla ilgili yazılarımı bekliyorum Savasanım Rin tin tinim

TR_T-Rex
Ya siz bu gsliler niye laf sokulunca ayrı telden çalarsınız? Sus, cevap verme, ama alakasız şeyler soyleme; soylediğin zaman farkında olamdan lafın altında kaldığını gösteriyosun. Rintintiin ne alakası var? Köşeye sıkışınca saçma sapan hikayeler yaratıyosunuz. Ama maşallah takdir ediyorum hayal gücünü çünkü sadece sana ait zira tek gslisin burada. Zor koşullar demek insanı böyle gerçekçi olmayan ve saçma sapan hayallere ve hikayelere sürüklüyor. Yazık, walla yazık... Yakında hastaneler akıl hastalarıyla dolcak şampiyon gs, en büyük gs diyerek zırvalayan. Devlete de, kaynaklarına da, gelecek nesle de yazık...

Marlboro
Sevgili Savasansahin'in cevabini merakla ve sabirlislikla bekliyorum :D Arkadas guzel ozetlemis helal.

Savasan Sahin
25 10 2005, 17:00
Merakta kalanlarin merakini dindirmek lazim, di mi? :) Yoksa millet sabirsizlaniyo…

Canafaycik, sen nickini degistirmelisin bence.. elma kurtcugu en uygun nick olabilir senin icin… Bundan sonra sen elma kurtcugu ol… Ne de olsa sana soylenilen seyleri kabul ediyorsun… Ben senin gibi kabul edemiyorum sahsen… Bu konuya sonra tekrar deginecegim bilahere mamafih… :D

Simdi, kurtcuk arkadasim benim, bu kadar kivirmayla nereye kadar gideceksin? Bir yerde “butcemiz 2010 yilinda 200 milyon olarak hedeflendi” diyorsun, daha ustunden bir tam gun gecmeden “butcemiz 200 milyon” diyorsun. Yerin dardin senin, buyur gel, Masaya cik.. Orda daha iyi kivirtirsin. Beles fe5li saz arkadaslarindan birine de soyle, kazi cevirmeye devam etsin, sen kivirirken yanmasin kaz. Bu kadar ugrasacagina, “Ben bir hata ettim, ilkinde dedigim gibi, ikincide de 200 milyon olacak” demek istemistim, ama dalginligima gelmis, o yuzden affedin” desen, kimse affetmese bile, ben walla billa seni affederdim. Sonucta sen de bir insanoglusun, yazarken aklin bi anda baska bi yere gitmis olabilir, dusuncelerini toparlayamamis olabilirsin, bunlar cok normal, dogal seyler. Ama sen ne yaptin? Ustadi oldugun konu uzerine, resmen doktora talebelerine tez konusu verdin, bir demogoji nasil yapilirin ust seviyelerde bir ornegini sundun bize. Yazik degil mi sana kurtcuk? Bu kadar niye harap ediyorsun kendini? Bak, iyi oku, bi daha yazayim senin yazdiklarini:

*bu arada bizim yönetim de abartıyor bazı şeyleri sanki. yok 200 milyon dolarlık bütçeyi hedeflemişler 2010 için. (24 Ekim 2005 saat 3:27 AM. )
*Biz zaten karımız 200 milyon dolar demedik savasan bütcemiz 200 milyon dolar. (24 Ekim 2005 saat 1:27 PM. )

Elma kurtcugucuk, borclar duzene girdi demekle sen lafi nerenden anlamissin, sastim kaldim. Bi de bi arkadasindan bahsetmissin, 10 milyar borcu var, her ay oduyo ama bitmiyo diye.

Simdi sana biraz teknik terimlerden bahsedecegim. Kredi, borclanmayla ve borclarin geri odenmesiyle ilgili olarak… En bastan belirteyim, iki sey olabilir bu aciklamamin ardindan… Birincisi, basim agridi, ne konusuyosun, hic bi sey anlamadim, cok gucume gittin diyebilirsin. Ikincisi, konumuzla alakasi yok aslinda, ama bu kredi olayi cok ilgincime gitti, bu konuda biraz daha bilgi edinmek isterdim diyebilirsin. Ikisinde de serbestsin.

Ilk olarak, kredi konusunda bir insane ve bir kurumu ayni tutmamalisin. Eger boyle birsey yaparsan, cok buyuk bir hata etmis olursun. Ya da, boyle bir bilgi vererek, acaba sana cok yeni bir dunyanin kapisini mi acmis oldum? Bir insan ve bir kurumun normalde iki ayri “entity” oldugunu yeni mi ogrendin? Eger yeni ogrendiysen, bunun gibi kucuk bilgi demetlerinden daha cok var ki, ogrendiginde aklin tavana vurabilir.

Neyse, kredi konusuna gecelim. Her ne kadar kisi ve kurumlar iki ayri “varlik” olarak kabul edilse de, kredinin genel kurallari ikisi icin de aynidir. Eger bir problem cikarsa, yani is mevzuata girerse, kisileri ve kurumlari baglayan kanunlar tamamen farklidir. Kisi ve kurumlar, bu krediyi istedikleri gibi odeyebilirler. Ya butun krediyi toptan oderler, veya aylik odemeler yaparlar. Onemli olan, burada odmenin yapiliyor olmasi. Minimum odemeler, genelde toplam borcun %5lik bir oranidir. Yani, %5 odeniyorsa bir kredide, o kredi duzenli bir sekilde odeniyor demektir. Borc bitmis midir? Hayir, bitmez… Faiz isler mi? Tabi ki isler. Her ay duzenli bir sekilde borclarini odeyen kisi veya kurumlar borclarini duzene sokmus sayilir mi? Evet… E peki, bizim en bastan beri soyledigimiz sey ne: Galatasaray, yeni bir mali yapilanmayla, borclarini duzene sokmustur. Yani, su cumleyi lastik gibi cekip cevirip, hangi parayla borclarini oduyor Galatasaray diyen bir mantikla karsi karsiyayim… Neyse, sanirim gerekli cevabi vererek bu kredi konusunda agzinin payini vermisimdir elma kutcugu…

Krediyle ilgili olarak daha fazla detaya girerdim, ama o zaman da sana consultation fee charge etmek zorunda kalirim. ;)

Siz nerede kaybediyorsunuz, biliyor musun? Kendinizi dev aynasinda goruyorsunuz her zaman, iste orda kaybediyorsunuz.

1. Kufurun olmadigini iddia ettigin yerde, gecen sene Genclerbirligi futbolculari kendilerini zor soyunma odasina attilar. Kufurun de, saldirganligin da alasini gorduk hep beraber. Bu konuyu hic desme istersen, cunku bunun gibi cok ornek var, sahaya firlatilan bicaklar, semsiyeler sizing tribununuzun eseri…
2. En iyi tesislere sahip klup oldugunuzu iddia ederken, sanirim hic Florya’ya gitmediginden boyle konusuyorsun. Bos bi vaktinde, git bi gez Florya’yi. Sonra anlarsin neden Turkiye’ye gelen yabanci milli takimlar ve klup takimlari Florya’da konaklayip, orda antreman yaparak hazirlaniyorlar.
3. Spor klubu olmanin gerekligini sporcularina doping yaptirarak yerine getiriyorsunuz. Nerden cikti deme, biraz incele, arstir, gorursun doping skandallarini.
4. Maddi acidan en zengin klup noktasinda dogrusun. Ama biz para kazanamazsiniz demedik, ne adam, ne de buyuk takim olabilirsiniz dedik.
5. Tek ovunebileceginiz nokta, Kadikoyun ortasinda, ana yollara tecavuz eden, trafigi mac gunlerinde mahveden bir stadinizin olmasi. Bir derbi veya avrupa macinda kazandiginizi iddia ettigin hasilattan sene basinda satilan kombineleri cikartiyorsundur sanirim… Yoksa, hic combine satmadan, sadece derbi ve kupa maclarinda billet satisi mi yapiyor beles fe5?
6. Vergi, her turk vatandasi ve turk kurumunun devlete odemesi gereken bir borctur. Ama sen bir kac sene evveline kadar tek buyuk Galatasaray ve diger uc takimin baskanlarinin topluca Ankara’ya gidip, vergi affi istegini unutmus gorunuyorsun.
7. Gecmisi olmayanin gelecegi de olmaz. Gecmisi saglam temellere dayali olanlar, gelecege daha rahat ve emin bakabilirler. Sonucta bizim mazimiz, baskalarinin hayalidir!
8. Beles fe5 bir aile degildir. Beles fe5 bir doktatorluktur. Taraftar temsilcilerinin dovuldugu, davetlerden atildigi, taraftarin baskanina tavir takindigi, beles fe5 icin elinden geleni arkasina koymayacaklarin bir gecede yonetimden uzaklastirildigi, kovuldugu, halka ve basina acik toplantilarda bi ana avrat kufur edilmedigi bir doktatorluktur.

Iste sizing kendinizi dev aynasinda gormenizin kucuk bir resmi elma kurtcugu. Oysa birak devligi, buyuklugunuz bile tartisilir bir konudur. Bugun bizim iki futbolcumuzun saha icinde birbirleriyle laflasmalarini sanki yumruk yumruga girmis gibi gosterip anlatanlar, dun kendi futbolcularinin birbirlerine crampon firlattiklarini gormemezlikten gelmeye calisiyorlar. Ribery’e beyzbol sopasiyla saldirildigini iddia edenler, kendi kalecilerinin araba icinde tekmelendigini cok cabuk unutuyorlar. Buyuk baskan dedikleri kisinin, babasinin karisini oldurttugunu, saga sola tehditler yagdirdigini, kendi isini polisin degil, kendisinin halledecegini, futbolu sahalardan cikartip, kapi arkalarinda, saha disinda kazandigini, istanbulspor’a haybeye yarim milyon dolar ustunde para yolladigini cok cabuk unutuyorlar. Amerikan filmi degil bu anlattiklarim, gercek…

Bak, kendin yazmissin: Selcuk Dereli karsi takima bir kac faul fazladan vermisse ne olmus? Diye… Sen futboldan anliyor musun? Futbolcu psikolojisinden anliyor musun, bilemem.. Ama bir hakemin maca mudahelesi illa bor ofsayt, penalty veya bir gol icin olmaz. Hos, Ilic’in penaltisini da vermeyerek yeterli derecede mudahele de etti. Ama, bi saniye… Umit’in Ankaragucu’ne attigi gole faul diyen bir kisiyle konusuyorum.. Ona faul diyen, Ilic’in dusurulusune penalti demeyecegine eminim. Burda yaz “Ilic’e yapilan penaltiydi, ama hakem vermedi, veya gormedi” sana helal olsun diyicem… Ekstradan verilen fauller, karsi takimin sert oyununa musamaha gosterilmesi, diger takimin direncini kirar, oyundan sogumasina sebep olur, strese sokar… hepsinden onemlisi, biz ne yaparsak yapalim, bu hakem bize bu maci kazandirtmayacak mantigiyla oynamaya baslarlar. Ankaragucu macinda da ayni hakem vardi, iki yuzde yuz penaltimizi vermedi, son dakika goluyle, bilegimizin hakkiyla aldik uc puanimizi.. Ayni hakem, denizli macinda da penaltimizi vermedi. Bu hakem, bastira bastira duduk caliyor ve oyuncu bu dudugu duydugu halde kacmaya devam ediyorsa, o hakemin ister pesinden kossun, ister kosmasin, hakeme yaptigi saygisizliktan dolayi kirmizi kart gostermesi gerekir. Hakemin otoritesini nasil kullandiginin bariz bir gostergesidir o sahne… Karsi takimin futbolcusu resmen hakeme biz seni takmiyoruz dercesine, dudugu duydugu halde kendi sahasina kadar kaciyor ve hakem pesinden yakalamak icin kosuyor. Sonucta da hediye verirmis gibi sari kart… Sonrasinda ne oluyor? Bizim Mondragon sag taraftan topu uc bes metre onde baslattigi icin sari kart aliyor. Elma kurtcugu kadar beyni olanlar bunu sahanin ortasi olarak algiliyor. Hani Mondragon ordan sut cekecek ve gol olacak da, Galatasaray yine 3 puan kazanacak…

Beles fe5in macini seyretmedim, ama golleri gordum. Nobrenin kacirdigi pozisyonu da gordum, Volkanin yedigi golu de gordum. Ikisi de beles fe5e ne kadar layik olduklarini ispatladilar. Beles fe5 sabani baska yerde aramasina gerek yok, kendi takminda saban cok… ;)

Yuzuncu yilda sampiyon olmadik, ve bu sadece kacan bir firsat. Dunyanin sonu mu geldi? Ligler sonsuza dek kapatildi mi? Artik maclar oynanmayacak mi? Diyorum ya, siz kendinizi dev aynasinda gorme sevdasina, en kucuk seyleri bile o kadar cok abartmayi seviyorsunuz ki, yuzuncu yilda sampiyon olmamis bir Galatasaray var diye, neredeyse sampiyon oldugunuzdan daha cok sevineceksiniz… Coluk cocuk mu sevindiriyoruz, nedir bi turlu anlamadim… 

Minik elma kurtcugum benim, elmayi isirirken, senin yarini da mi goturduler? Onun acisi mi var? Beles fe5in kazara degil, resmen planlanmis bir oyunla liderlige ortak olduguna kanaat getirdim. Gerci, inan bana, son 3 senedir o kadar rezillesti ki bu lig, cogu zaman ne takim tutuyorum, ne de mac seyrediyorum dedim. Ama once Galatasaray aski, pesinden beles fe5lilerin firsat buldukca bana (bana darken sahsima) laf etmeleri beni yine boyle ortamlara cekti, hala da cekiyor. Neyse diyorum, artik boyle gelmis boyle gider. Galatasaray simdilik beles fe5i liderlige ortak etti diyeyim, en sade ve oz sekliyle cumlenin. Ama anlayana sivri sinek saz, emla kurtcuguna cumhurbaskanligi senfoni orkestrasi, trt cocuk korosu, ve de Savasan Sahin’in anlattiklari az…

Simdi, gelelim en basta bahsettigim ve sonra tekrar deginecegimi soyledigim konuya… :D Ben beles fe5li elma kurtcugu ve saz ekibine Dalton kardesler dedim, cok da iyi ettim. Burda karakterleri ben secerim, kendimi de Red Kit olarak ilan ettim. Oyle birilerinin kalkip da, hele hele bi elma kurtcugunun, sen susun demesiyle hareket etmem. Rintintin icin bir kopek ariyorum simdi. Rintintin olmaya aday bir kac kisi var, aralarindan birini secicem yakinda. Uzun boy, kisa boy olayina gelince elma kurtcugum benim, Avarel’I temsil edecek birisini ariyordum. Bunun icin boyun onemli oldugunu dusunmustum, ama sen accccik ve seccccik bir sekilde Avarel gibi aptallarin uzun boylu olma zorunlulugu olmadigini gosterdin. Anlatabildim mi? anlattim anlattim… Ama anlayana ;)

Bu arada, mac konusunda teklifim hala gecerli.
Bizim oynadigimiz gunleri ve saatlerini vereyim, aralarindan bi tanesini sec.

Pazartesi: 9:30 – 10:30
Persembe: 10:30-11:30
Cumartesi: 11:30-1:00
Pazar: 9:30-10:30

Bunlar sana uymuyosa, senin oynadigin zamani bildir, ben geleyim, oynayayim sizinle. Ikimiz de cok konustuk, biraz sahada gosterelim becerilerimizi…

kanaria
26 10 2005, 17:00
Ya Savasan ne fanatik adammissin sen boyle, hadi op Fenerliler'in elini barisalim.
Bataklikta debelendikce daha cok batiyorsun,,bak Ergun Abin bile optu elimizi, buyuklugumuzu kabul etti.
Adayimiz Canaydin.....

koykuncbiycanavay
27 10 2005, 17:00
Savasanım yaralı aslanım
faydasız bir tartışmanın içindeyiz. O kadar katı ve şuursuzca yazıyorsun ki, ne yazılanları tam okuyorsun ne de gerçeklere kulak veriyorsun. Hani galatasaray şampiyon desem, bu gazla ona da hayır diyeceksin.
Yeterliliği oldukça ukala olan insanların ukalalığına belli ölçüde hak veririm. Sebepleri çoktur. 1-) Yeterli sebebi vardır, çok iyidir, çok başarılıdır. Alternatifi yoktur veya çok gerilerdedir 2-) Fazla tevazüyü insanlar gerçek zannederler, o yüzden tevazü her zaman iyi değildir. Başka sebepler de var ama 2si yeter.
şimdi seninle bizim aramızdaki fark savasanım, biz Fenerbahçeyi üstün görüyoruz. Kişileri değil. Çünkü tartışma kim daha büyük değil, hangi takım daha büyük. Tartışma bu iken, senin tavırlarına bak. :) Daltonlar, aptallar, ahmaklar, avarel, elma kurtçuğu, köpek arıyorum aranızdan, vs.. hani sen sana hakaret edilmesinden şikayet ederdin? hani herkes sana sebepsiz hakaret ve küfür ederdi. E peki savasan kardesim, ya sen ne yapıyorsun? haa yırtık dondan çıkan patlıcandeyimini unuttum. Ama tabi sen daha çok deyimsel anlamında duruyorsun işin. Veyahutta işine öyle geliyor.. eğer seni mutl ediyorsa bu, egon tavana vuruyorsa elma kurtçuğu da avarel de dalton da hatta rin tin tin de sorun değil. Nasıl olsa atlar itler istedi diye ölmez (atasözü anlamında söyledim senin deyim gibi yani. yanlış yere çekmeyelim.)
Bütçemiz ile ilgili son açıklamayı gerekli alıntılarla yapıyor, son kapagı takıyorum. Son derece basit, bu olayla ilgili benim yazılarıma bakarsin önce ki anlayasın ne demişim. Ben kopyalayayım savasan...

Konu: Fenerbahçe bizi her alanda geçti

24 Ekim 2005 saat 2:29 AM.

Mesaj: Savasan siz borcları nasıl oderiz diyorsunuz, biz ise 2010 yılında 200 milyon dolarlık bütçeye ulaşmayı hedefliyoruz.
Konu Hayatta en büyük eğlence Fenerbahçe

24 Ekim 2005 saat 2:35 AM

Mesaj: Genel lig ortalamasında, şu anki ligde, lig şampiyonluklarında, ikili maçlarda vs hep biz öndeyiz. Tamam çok büyüksünüz Türkiye kupasını çok kazanmışsınız. Yaşşşaaa şampiyonn. ama who cares be dostum. biz 200 milyon dolar bütçeye gidiyoruz, sen Türkiye kupalarınızı saya dur.
24 Ekim 2005 saat 3:27 AM.

bu arada bizim yönetim de abartıyor bazı şeyleri sanki. yok 200 milyon dolarlık bütçeyi hedeflemişler 2010 için. Yaw en yakın rakibin borçlar içinde yüzüyor sen gidip bunlardan bahsediyorsun. bu arada 100 milyon dolar beklenenden 2-3 sene önce gelmişti, ister misiniz 2007ye kadar yakalayalım 200 milyon doları.
200 milyon doların zekatını versek. 40ta 1 hesabına vurdugumuzda ortaya cıkıyor ki 5 milyon dolar zekat. galatasarayın borçlarını kapatmaz ama biraz su döker ateşlerine.
Ben bu mesajlarla ne demek istediğimi iyice anlattım sanıyordum. Ardından senin mükemmel sorun geldi.
savasan sahin

24 Ekim 2005 saat 9:34 AM.
Dusunsenize, 100 milyon butceyle (nedense hic borclardan bahsetmez beles fe5liler... niye acaba?)
Ben de cevap vermişim savasana ama ya okumamıs ya da anlamamıs...
Koykuncbiycanavay

Biz zaten karımız 200 milyon dolar demedik savasan bütcemiz 200 milyon dolar. Yani bu parayla kulübü çevirecez demek. Borcumuz cok olsa bile karımız cok yani zararımız yok! sizin borcunuz var geliriniz var mı bilmiyorum? zararınız cok!
Yani burada ben bütçe ile kar arasındaki farkı anlatmışım ve geniş zaman konuşmuşum. Ki herşeyi bir yana bırak, 3 ayrı mesajda hedefimiz bu dedikten sonra 4. mesajımda senin bütçe kar zarar mesajına açıklama yapmamı anlamış olacağını tahmin ettim. Bir dahaki sefere daha uzun cümleler kurarım, anlamazsan yine anlatırım. Bir de bak hata bulmak istiyorsan karımız demişim ama kârımız demem lazımdı. bunu da çelişki olarak sunabilirdin. Umarım bu sefer ne demek istediğimi anlamışsındır savasan. anlamadıysan başka şekilde anlatırız artık ne yapalım.
Şu cümleni tekrar okur musun Savasan...
Ilk olarak, kredi konusunda bir insane ve bir kurumu ayni tutmamalisin. Eger boyle birsey yaparsan, cok buyuk bir hata etmis olursun.
ondan sonra buyurmussun..
Her ne kadar kisi ve kurumlar iki ayri “varlik” olarak kabul edilse de, kredinin genel kurallari ikisi icin de aynidir. Eger bir problem cikarsa, yani is mevzuata girerse, kisileri ve kurumlari baglayan kanunlar tamamen farklidir. Kisi ve kurumlar, bu krediyi istedikleri gibi odeyebilirler. Ya butun krediyi toptan oderler, veya aylik odemeler yaparlar. Onemli olan, burada odmenin yapiliyor olmasi. Minimum odemeler, genelde toplam borcun %5lik bir oranidir. Yani, %5 odeniyorsa bir kredide, o kredi duzenli bir sekilde odeniyor demektir. Borc bitmis midir? Hayir, bitmez… Faiz isler mi? Tabi ki isler. Her ay duzenli bir sekilde borclarini odeyen kisi veya kurumlar borclarini duzene sokmus sayilir mi? Evet… E peki, bizim en bastan beri soyledigimiz sey ne: Galatasaray, yeni bir mali yapilanmayla, borclarini duzene sokmustur. Yani, su cumleyi lastik gibi cekip cevirip, hangi parayla borclarini oduyor Galatasaray diyen bir mantikla karsi karsiyayim… Neyse, sanirim gerekli cevabi vererek bu kredi konusunda agzinin payini vermisimdir elma kutcugu…
İlk başta diyorsun ki aynı tutarsan çok büyük yanlış yaparsın kişi ve kurumları. Sonra ikisi içinde genel kurallar aynıdır deyip, bir fark belirtmemişsin :) . Evet gerçekten de ağzımın payını verdin. Ama eminim yazdıklarını 18 yaşını geçmiş, yani kredi kartı kullanan herkes biliyordur. :) borcunun tamamını ödersin, minimum tutarı ödersin, istediğin kadar ödersin, faiz ödersin, hepsini öder faiz ödemezsin. Savasan MBA yapıyorum ben ama inan senin anlattıklarını lise muhasebe dersinde öğrettiler bana. :) saol agzımın payını verdiğin için.
Peki bana galatasarayın ödediği faiz yüzdesini verebilir misin? faiz oranı yüzde 3 olsun diyelim 50 milyon dolar borcu olduğunu düşünelim. her ay belli bir yüzdesini ödese bile, bileşik faiz hesabıyla, bu borcu ne kadar zamanda kapatabilir? ben soru soruyorum. Neden herşeyi zeka testi bilgi yarışı gibi görüyorsun. Merak ediyorum, bu sorunun cevabını. Borcunuz ne kadar, geri ödemeniz nasıl, ödediğiniz faiz oranı ne? tabii ki cevaplamak zorunda değilsin...
Savasancım yine madde madde sana cevap mı yazayım. Fenerbahçenin galatasaraydan üstün olmasına birkaç sebep daha yazayım önce.
1-) ben kendi takımımın üstünlüklerini yazdım. Sen kendi üstünlüklerini yazmak yerine, benim üstünlüklerimi asılsız çıkarmaya çalıştın.

2-) ben geniş zamanlı konuştum, geçmiş zamanlı değil. Yani bizim planlarımız, ideallerimiz var. Ya sizin? sizin planlarınız hep geçmişe yöenlik. yıl 2000 UEFA kupası ve Süper kupa hedefimiz...
Savasancım ben su anda kufur olmayan stad diyorum, sen 1 sene önceki mac diyorsun. Savasancım, biz küfür olayını yeni sezonla birlikte bitirdik. Geçen sezonda başladı bu çalışma ve bu sezon meyvelerini veriyor.
Tesis deyince aklına sadece A takım oyuncularının antrenman tesisleri mi geliyor? Benim duyduğum kadarıyla A takım tesisleri bakımından Beşiktaşın ümraniyedeki tesisleri en modern olanı. Ama sadece bir kompleksle iş bitmiyor. Stadyumumuz, A takım, genç takım antrenman sahalarımız, diğer branşların tesisleri, vs bir bütün olarak söyledim ben. Biz bir spor kulübüyüz savasan. Bizim samandıra sizin floryayı döver demedim. Hoş döver ama ben demedim. Çünkü bir sürü tesisimiz var bizim.
Doping skandalı diyorsan yaz buraya veya link ver biz de öğrenelim. Basketbolda Efes Pilsenli topçu en son doping kullanandı. Halterde doping kullananlar çıktı. Varsa kanıtlanmış ceza verilmiş Fenerbahçeli sporcu bize de söyle. Ama bana galatasarayın hiç dopinge karışıp karışmadığını da söyle. Hasan şaşı anlat mesela bana.
Kadıköyün ortasında yollara tecavuz eden demişsin. :) Boklu çamurluya laf atmış deyimi tam buraya uyuyor. Biz çamurluyuz doğrudur, maç zamanı trafik kilitlenir stadyumdan E-5e kadar, Feneryoluna kadar. Ama çok kere maça gittim, hiç de maça geç kalmadım. Maçtan çıkarken de eve çok rahat gittim. :) Peki sizin samiyen dağ başında sanırım? en azından bizim stadyum iki köprüye giden trafiği birden etkilemiyor. Samiyende maç günü büyükdere caddesi nasıl oluyor savasan? :) kendini tenzih edemedikçe başkalarını eleştirme aslanım.
Vergi affını 4 kulüp beraber istemiştik. Ama af çıkmayınca vergi kaçırmak yoluna gitmedik trabzon ve galatasaray gibi. ne komik rakamlar bildirmişsiniz öyle. O yüzden Kemal Unakıtan açıklama yapmıştı ya. Herkes ayağını denk alsın, kimse kolpa yapmasın benzeri birşeyler söylemişti galatasaray ve trabzonun üçkağıtçılığı için.
Savasan biz geçmişimiz yok demiyoruz, inkar da etmiyoruz. Biz geçmişin başarılarıyla mutlu oluyor övünüyoruz. AMA geçmişin başarısızlıklarını da ders olarak alıyoruz. Bu yüzden değişiyor, gelişiyoruz. Size bunu anlatamıyoruz. Yoksa 16 şampiyonluğumuz var, ligde en çok övünmeyi hakeden takımız ki övünüyoruz da. Ama o başarıların devamını, başarısızlıkların sonunu istiyoruz. İyi yoldayız, her geçen gün daha iyi oluyoruz.
Fenerbahçe bir ailedir. Bunu anlamak için arif olmaya gerek yok. Bunu anlatmaya da gerek yok. Biz bir aileyiz ve kendimiz bu bilinçteyiz ki bu da yeterlidir. Ya siz? Taraftarınız yönetim istifa diyor ligde başarılı olduğunuz halde, yönetim başarılı icraatlardan çok uzak, topçular kendi halinde, paralarını aldıkları sürece mutlular. Taraftar temsilcileri dediğin Amigolarımızdır. Taraftarlar olarak kendilerini hepimiz severiz sayarız. Ama Aziz Yıldırım taraftar grubuna sözünü geçirebilen tek başkandır. Küfürü de bu şekilde önlemiştir, şiddetin de önüne geçmektedir. Yöneticilerimiz ise yapmamaları gereken yanlışları yapmışlardır, ve sonuçlarına katlanmışlardır. Aziz Başkanın arkasından konuşması yanlıştı, Aziz Yıldırım da tepkisini ortaya koydu. Beğenmediniz mi? umurumuzda değil. Çünkü aile meselelerine başkalarını katmıyoruz biz. Yani Fenerbahce bir doktatorluk değildir, diktatörlük de değildir!
İliçin pozisyonuna sizin yöneticiniz ve yorumcular bile attı kendini dedi. devam etse bir vuruşta topu kaleye sokabilirdi. Ayrıca faul mevzusuna gelirsen, aynı hakem samiyende 1-0 aldığınız maçta önce serkanın düşürülmesine, ardından hakan şükürün yaptığı faulleri es geçmişti ve necatinin o pozisyonda attığı golle maçı almıştınız. O zaman Selçuk Dereliye laf söylemedi kimse, hayırdır. Sen diyorsun, faul deyip geçme diye. hakem haksız faul vermedi. hasan şaşın dediğini düşünürsek kimse samiyende bizim aleyhimize bu kadar faul çalamaz Niye kardeşim? samiyende faul yaparsan faul çalar hakem. kurallar mekana göre değişir mi yaw? hem savasancım, hakan sukurun 2, songun, necatının, iliçin, orhanın, ümitin kaçırdığı pozisyonları faule bağlayacak kadar aciz duruma mı düştünüz? Bir de ben kendi sahasının ortası demiştim savasan. :) sen yanlış anlamışsın ve yine zeka olayına girmişsin. :) küçükken sana hep gerizekalı mı dediler de bu kadar zeka sorunsalları içindesin?
Sen 100. yılında şampiyon olmamayı, şampiyonluğu ezeli rakibine kaptırmayı küçük olarak görüyorsun demek. Belki de budur kaybetmenizin sebebi. :) Veya kendinizi avutuyorsunuz. ligler kapanmadı, ama 100. yılınızda bir daha şampiyon olamayacaksınız :) kısmetse 200. yıla. ama Fenerbahçe yine kıllık yapmazsa tabii
Ama anlayana sivri sinek saz, emla kurtcuguna cumhurbaskanligi senfoni orkestrasi, trt cocuk korosu, ve de Savasan Sahin’in anlattiklari az… Ben sana daha önce orjinal olmanı söylemiştim. bari benim kullandığım deyimi kullanmasaydın :) flarmoni orkastrasını da cumhurbaşkanlığ senfoni orkestrası yapmış :D helal olsun yiğidim, lafı sokmuşun gediğine. :D hırhız savasan :)
Haftanın 3 günü okul 4 günü ise çalışmakla meşgulum 3 sene oldu top oynamadım. teklif için sağol...

Savaşan buyurmuş

Burda karakterleri ben secerim, kendimi de Red Kit olarak ilan ettim. Oyle birilerinin kalkip da, hele hele bi elma kurtcugunun, sen susun demesiyle hareket etmem. Rintintin icin bir kopek ariyorum simdi. Rintintin olmaya aday bir kac kisi var, aralarindan birini secicem yakinda

Şizofreni: insanı insanlar arası ilişkilerden kopararak kedine özgü içe kapanım oluşturan, düşünce, duygu ve algı bozuklukları ile seyreden, gerçeği değerlendirme yetisini bozan yıkıcı bir hastalıktır. hastalık süresince zihinsel bir yıkımla entelektüel kapasite azalır. genelde bu hastalar toplumdan izole olur. iş ve ailesel yaşantılarını sürdüremezler veya çok zorlanırlar. hastaların gerçeği değerlendirme yetisi bozulur ve kendilerine özgü, gerçek olmayan psikotik bir dünyada yaşarlar.
uzmanlar ise bunu hastanin kendini dunyadan soyutlayıp kendisini görmek istediği, ya$amak istedigi bir dunyada görmeye ve olmak istedigi insan oldugunu hissedebilmeye duydugu ihtiyacla açıklıyorlar... bunun bir benzerine ve tabii ki daha hafif sekline manik depresifitede de rastlanır. [sanri adı altında...] bazı sizofrenler (genelde kronik olmayanlar) manik depresifitenin tedavi edilmemesi sonucu $izofren olurlar... depresyon, kendini kabullenememe, a$agılık duygusuna kar$ı bir cephe alma $eklinde geli$tigi de görünür...
Yorumsuz...

bgm
27 10 2005, 17:00
CİMBOM'DAN BAŞKASI YALAN,TANIMAM...
ALAYINA GİDEEEERRRR...!!! O KADAR.

Albatros6
28 10 2005, 17:00
tanırsın tanırsın..
hele bir 6 (yazıyla ALTI) kasım'ı hatırla :)

brbr
09 11 2005, 18:00
NE SINEMA NE TIYATRO NE DE ALEMDE BIR GECE EN BUYUK EGLENCE fenerbahce

excalibor
15 11 2005, 18:00
aslında bu konu yukarıdaki mesajlarda tüm yönleri ile ele alınmış ama yinede 1-2 konuya parmak basmak istiyorum....

1-fenerbahçe kim ne derse desin türkiyenin en zengin takımıdır..geçmiştede böyleydi şimdide böyle..yaşanan tüm olaylar bu zenginliğe gıpta eden ve ağızlarının suyu akan diğer klüplerin legal yollardan fenerbahçenin şu anki ulaştığı maddi seviyeye gelmeleri için en az 5 yıllık bir sürenin gerekli olduğunu görüp,taraftarlarının bu süreyi bekleyecek sabra sahip olmadıklarını idrak ettikten sonra fenerbahçenin yükselmesini legal olmayan yollardan(bir nevi kirli savaş) engelleme gayretinden başka bir şey değildir...

2-eminim akşam başını yastığa koyduğu zaman, aklı selim düşünen en fanatik taraftar bile şu anki türkiye liginde fenerbahçenin mevcut kadrosuyla maç kazanması için hakem,medya,katakulli gibi şeylere ihtiyacı olmadığını anlıyordur zaten...

3-işte şu anda oynanan kirli savaş ve kutsal ittifakların sebebide budur işte..fenerbahçe zaten kadro olarak ligin çok çok üstünde ki dünyanın her takımında direkt oynayabilecek en az 3 dünya çapında futbolcusu var...ve bu kadro şampiyon olacak zaten...ama fenerbahçe üst üste üçüncü kez şampiyon olursa eğlenceleri işkenceye dönüşen hayatta en büyük eğlence fenerbahçe diyen diğer klup takım taraftarları kime yönelecekler...pek tabiki yönetimlere...işte bu sebeple klup yönetimleri en ufak bir fırsatı bile değerlendirip fenerbahçeye karşı taraftarı kışkırtmaktadırlar...

4-gsnin avrupa kupasındaki tromso hezimeti türkiye spor tarihi açısından bir zirvedir ve bu maç gsliler için henüz bitmemiştir.... fenerbahçe her şampiyonlar ligi maçında gol attıkça gsliler tromsodan bir gol daha yemektedirler ve fenerbahçenin her zaferinden sonra tromsoya bir kez daha yenilmektedirler..

5-diğer klupleri ve onların ezik taraftarlarını korkutan en önemli konu ise şudur..fenerbahçe mali açıdan çok zenginleşmiş ve en önemlisi artık mali açıdanda kurumsallaşmıştır...şu anki bütçesi yaklaşık 100 milyon dolar ve 2010 yılı bütçe hedefi 200 milyon dolar olan bir dünya devi olma yolunda hızla ilerlemektedir..ha olur veya olmaz o ayrı konu..diğer klupler ne idari açıdan ne mali açıdan fenerbahçenin yanına bile yaklaşamamaktadırlar... yaniiiiiii....yani fenerbahçe bu haliyle türkiye liginin en kötü ihtimalle önümüzdeki 3 yılına ambargo koymuş durumdadır... yani yukarıda dediğim gibi eğlence artıkişkence olmuştur ve ezikler bu işkenceye 3 yıl daha katlanmak istemiyorlar...

6-gsli eziklere şunu söylemek istiyorum...size bjk,ts ile ittifak kurup küçük avantalar peşinde koşmak hiç yakışmıyor...diğer eziklerle ittifak yapmak size daha çok eziklik hissetmenin dışında hiç bir şey kazandırmaz..titreyin ve kendinize gelin...süper kupayı alan bir klübün taraftarı gibi davranın artık...kendinize büyük hedefler seçin...

KYMNOTIZE
16 11 2005, 18:00
13.09.2005 6S klübü ASBAŞKANI ERGUN GURSOY:

FENERBAHCE bizi herkulvarda ezdi gecti,bu hem bizim hem taraftarımızın sinir sistemini bozdu

Forumda da sinir sistemi bozulan varsa parmak kaldırsın ( sinirlerinin yatısması icin süper sakin bir köy öneririm Norvec te TROMSO denen bir yer, ben gittim gördüm çok şeker bir köy,sinirlere acayip iyi geliyor :D )

memo13
06 12 2005, 18:00
Bu konuyu acan arkadaşı alnında öpüyorum.
fener şampiyonlar liginde heyecana yol açıyor. Herkes daha fazla averajı yükseltecem diye birbiriyle yarışıyor. Yavaş olun heeyy, biri 5, biri 2 biri bilmem kaç...
abooooooooooo............

koykuncbiycanavay
07 12 2005, 18:00
:D memo

en azından 6 tane maç oynuyoruz ve adam gibi rakiplerle oynuyoruz. Hani senin için büyüklük göstergesidir ya. Dünyada kime sorsan Schalkeyi PSVyi Milanı bilir.

Peki sizin ordakiler Tromso Balıkçılar Hali Birliğini de duymuşlar mı? :D gsyi duyduklarına göre onu da duymuşlardır. evropa fatihini deviren balıkçılar.

Perfect Storm 2 diye film de çekeceklermiş. Ama ikinci bölümde balıkçılara birşey olmuyor. BU sefer fırtınayı yaratanlar onlar :D (atın intikamı şeklinde de düşünebiliriz bu ikinci filmi ama balıkçılar intikamlarını nedense gsden almışlar hiç gereği yokken).

eğer bu muhtesem fırtınada bir maçı kazansan diyecektim şansa gitti. kendi evinde bile galip gelemedin Tromsonun balık halinin emekçilerine karşı.

SAMİYEN SUSTU BİZİ DİNLİYOR

koykuncbiycanavay
<< << :D memo

en azından 6 tane maç oynuyoruz ve adam gibi rakiplerle oynuyoruz. Hani senin için büyüklük göstergesidir ya. Dünyada kime sorsan Schalkeyi PSVyi Milanı bilir.

Peki sizin ordakiler Tromso Balıkçılar Hali Birliğini de duymuşlar mı? :D gsyi duyduklarına göre onu da duymuşlardır. evropa fatihini deviren balıkçılar.

Perfect Storm 2 diye film de çekeceklermiş. Ama ikinci bölümde balıkçılara birşey olmuyor. BU sefer fırtınayı yaratanlar onlar :D (atın intikamı şeklinde de düşünebiliriz bu ikinci filmi ama balıkçılar intikamlarını nedense gsden almışlar hiç gereği yokken).

eğer bu muhtesem fırtınada bir maçı kazansan diyecektim şansa gitti. kendi evinde bile galip gelemedin Tromsonun balık halinin emekçilerine karşı.

SAMİYEN SUSTU BİZİ DİNLİYOR ]]
fenerliler iki şey ezberliyorsunuz yani, durmadan onu tekrarlıyorsunuz papağan gibi: 6-0 ve Trömsö.

Zaten başka birşey söylüyemezsiniz ki.
Sen Trömsö faciası diyosan ben de Pandik faciası derim. Hatırlatiiim. Pandik faciasını da Trömsö onun yanında Real Madrid gibi kalır.

6-0 için de 7 kişiyle 7 attığımızı da hatırlatırım. Bundan sonra söylüyecek hiçbirşeyin kalmadı sanırım. Bütün tezlerini çürüttüm :D ]]Memocan yine mi sen :D

Ben 6-0lık maçı seyrettim ve böyle bir maçın olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama 7-0 lık maçla ilgili söylentilerden başka birşey yok. 7 kişiyle 7 atmışsın demek. Peki bizim kalecimiz gelmediği için kalecisiz oynadığımızı niye yazmıyorsun?

Tromso ile Pendiği karşılaştırmışsın helal olsun sana. Memocan, biz Pendiğe elendiğimizde pendik ikinci ligdeydi. Sen neden malatyaya ve erzuruma kupadan elenişlerinizi yazmıyorsun? (ikisi de ikinci ligdeydi o zaman). Pendik istanbulda semt olduğundanmıdır nedir, basit geliyor insanlara. ikinci ligde top oynuyorsa, erzurumspordan farkı nedir? açıkla bakalım memocan....

Tromso diyoruz evet memocan. Niye Tromso? çünkü siz bizim avrupa maçlarımıza laf söylediğinizde biz buna avrupa maçlarınızla cevap veririz. Biz 6 tane maç oynamışız, ve oynadığımız kulüpler belli. Sen balıkçılar hali birliğine elenmişsin hem de galip gelemeden.

Yaw desene bana Memocan, sen bu kadar başarısız olmuşken, bana nasıl laf atabiliyorsun? beşiktaşlılar dese yine anlarım, çünkü adamlar bir üst tura çıkmışlar, biraz daha prestijli takımlarla mücadele ediyorlar. Sen Tromsoya yenil, gel bana milana yenildiğim için laf söyle. Hadi ordan sen de...

Larsen biz daha iyisini yapana kadar en iyisi budur demişsin ve 5-1 demişsin. yaw güldürdün beni akşam akşam. Yaw Larsen biz sizi 6-0 yenmişiz. ya dünyadan haberin yok, ya da memocanın cok hassas olduğu matematik konusunda çok zayıfsın. 100 sene önceki 7-0 bittiği söylenen maçı yazsan yine birşey demezdik. efsane mefsane, 100 sene önce olmuş veya olmamış deriz birşey demeyiz. ama 6-0 dan daha iyi diye 5-1 yazmışsın. Allah seni bildiği gibi yapsın.

Siz bence susun ve dinleyin aynı Samiyendekiler gibi

SAMİYEN SUSTU BİZİ DİNLİYOR!!!

StarGirl
<< Bu konuyu acan arkadaşı alnında öpüyorum. ]]
bende :)

Larsen
başarilar gelir geçer
bize asaletin yeter
cimbom