PDA

Tüm Versiyonu Göster : HANGI HAVAYOLU SIRKETINI TERCIH EDIYORSUNUZ???

Cemyilmaz
21 10 2004, 17:00
UCUZ OLSUN MUMKUNSE...

SeattlePilot
23 10 2004, 17:00
United.. Ucuz degil

orcundeniz
yaw ucuz ucuz da bi yere kadar arkadasim. paran varsa git yoksa sana kirmizi hali sermeyecekler orada..

Cemyilmaz
orcun golge etme baska ihsan istemem.
butcemiz sinirli olmasa bu tur bir soru sormazdim.
burslu gidiyoruz...
Cem Yilmaz.

pinky300
24 10 2004, 17:00
Annecigime ben buradan bilet kestirdim. Gelis-Gidis. Delta'dan. $649=tax($712)

Daha 3 gun once yolcu ettim. Ustelik 60kg dan fazla idi valizleri ama hicbir ucret dahi talep etmediler. Tabii herkese boyle olacak diye bir sey diyemiyorum ama bu olay nasil gerceklesti halen saskinim. Bu arada Turk Havayollarindaki gibi Have you got 'la baslayan aptal otesi sorular dahi sormadiklarini ozellikle belirtirim.

Annemin tek zorlandigi tum hosteslerin yabanci olmasi imis. Ucakta tek olan Host bir Turkish bey anneme cok yardimci olmus.

Tr.'den bilet kesilince $50-60 daha fazla oluyordu. Onu da Tr.'deki acentada calisan yakinimizdan ogrendim.

max12
25 10 2004, 17:00
pinky300 evladim nike goremi cevap veriyon
sen once oniki bir degis ondan sonra

rr
30 10 2004, 17:00
delta airlines ve turk hava yollarina ayni guvenlik sirketi (G.A.S.) hizmet veriyor ve ufak tefek farkliliklar disinda hemen hemen ayni prosedurler uygulaniyor.
dolayisiyla sizin aptal otesi diye tabir ettiginiz sorularin sorulmamasi olanaksiz.
zira son 3 aydir yuksek guvenlik uygulandigi icin turkiye'den direkt amerika'ya ucan herkesin bagajlari da aranmakta.
<< Annecigime ben buradan bilet kestirdim. Gelis-Gidis. Delta'dan. $649=tax($712)

Daha 3 gun once yolcu ettim. Ustelik 60kg dan fazla idi valizleri ama hicbir ucret dahi talep etmediler. Tabii herkese boyle olacak diye bir sey diyemiyorum ama bu olay nasil gerceklesti halen saskinim. Bu arada Turk Havayollarindaki gibi Have you got 'la baslayan aptal otesi sorular dahi sormadiklarini ozellikle belirtirim.

Annemin tek zorlandigi tum hosteslerin yabanci olmasi imis. Ucakta tek olan Host bir Turkish bey anneme cok yardimci olmus.

Tr.'den bilet kesilince $50-60 daha fazla oluyordu. Onu da Tr.'deki acentada calisan yakinimizdan ogrendim.

..........Bu arada kendine daha yaratici bir nick bulursan sorularina daha cok yardimci olmak isteyenlerin cikacagini ozellikle belirtirim. ]]

rmonx
31 10 2004, 18:00
Amerika dan Turkiye ye giderken %90 ihtimalle kimse soru sormaz, bavulun agirligini sorun etmez. Yani Amerika dan Turkiye ye gidiste sorun yasamamak standart ;) Ama Turkiye den Amerika ya direkt ucusla geliniyorsa mutlaka guvenlik sorulari sorulur. Artik o standart prosedur. Cogu kisinin Turkiye'den yurtdisina ucarken bavullarinin agirliginin da sorun oldugunu duydum. Galiba problem hangi havayollari degil ne taraftan ne tarafa uculdugu.

yasal adam
01 11 2004, 18:00
ben hic ucaga binmedim ...

fukaimori
17 11 2004, 18:00
uganda airlines

ky52
22 11 2004, 18:00
BOSTON A DİREK UÇUŞ YAPA ŞİRKET VAR MI?THY AKTARMALI YAPIYOR 2 KAT DAHA PAHALI OLUYOR O ZAMAN.

rr
23 11 2004, 18:00
Turkiye'den su an sadece New York ve Chicago'ya direkt ucuslar var.
Swiss Int. Airlines ile Zurih aktarmali gidebilirsiniz Boston'a.
Sanirim THY'den daha ucuza gelir.

<< BOSTON A DİREK UÇUŞ YAPA ŞİRKET VAR MI?THY AKTARMALI YAPIYOR 2 KAT DAHA PAHALI OLUYOR O ZAMAN. ]]

JellyBOY
17 12 2004, 18:00
THY'den sasmayn ;)

Double 77
17 12 2004, 18:00
los angeles ve san dego cn ne onereblrsnz?aktarma new york uzernden m oluyor?ucus sanırım 17 saat suruyormus..dogru mu?gdp-gelen arkadaslar varsa ne gb onerlerde bulunablr bana...
sag ve selm kalın. ;)

jerenimo
19 12 2004, 18:00
THY abcm,yemegn servsn tek gecerm,ucaklar temz rahat,servs guzel, kabn ekb genellkle guleryuzlu kbar,sn blyor.Sz blmem ama ben THY le ucuslarda daha Turkyeye nmeden kendm evde hssedyorum,ben o hss sevyorum.Ufak tefek problemler olmadm oluyor tab k zaten bunlar her havayolu srketnde yasanan seyler.Hersey 10-12 saat boyunca guzel gder son yarm saatte ucak br turbulansa grer butun zevknz kacar,ya da k kendn blmez ucakta kavgaya tutusur veya kabn ekb le agz dalasna grer butun huzurunuzu kacrr.Bu yl tatlden ger donerken THY arbus`u le Chcago havaalanna yaptgmz ns hayatmn en keyfl nslernden br d abcm yok boyle brsey daha once hc yasamadm,ne sarsnt ne gurultu,superd,hssetmedk ble.Ardndan AA le Denver`a nerken ucak once yan yatacak ondan sonra da 10bn parcaya ayrlacak sandm,sesler sarsnt,ugultu aman allahm korkunctu resmen.Tab bunlar stsna seyler hava sartlarna, ruzgara, pst durumuna,ucak tpne ve daha brsuru faktore bagl olarak degsen seyler ama yne de paylasmak stedm.

Fyat konusuna gelnce her an herzaman fyatlar degsyo ve ben daha bu olay kavrayablms deglm,gecen yl gderken Delta daha y fyat vermst onlarla uctuk o da fena degld ste,ucaklarn c braz pst onu y hatrlyorum.Bu yl Thy den y deal yakaladk Denver-Izmr Chcago aktarmal ks bas $1260 d k bu benm gecen sene Deltaya odedgm rakamn yaklask $90-95 uzernde.Gecen yl bz delta le $1175 ucarken TYH yaklask $1700 fyat cekmst.Bu yl THY le $1260 ucarken de Delta yaklask $1700 para sted.Br ara ks sezonunda Frankfurt -Munchen-Izmr ucmustum hayatmn deal d $516 round trp.Ama bu k ks onces yan.Neyse bu yl blet bakarken onlara da baktm abart derecesnde yuksek br seyd smd hatrlamyorum ama epey yuksekt.Dedm ya ben bu se daha akl sr erdremedm arkadaslar,anlayan varsa bana br anlatversn.

Unted le nternatonal hc ucmadm brkac sefer LA ve br k sefer Chcago ne NY uctum fena degld ama TR ye ucan hckmseden hakknda y seyler duymadm,ozellkle aktarmalar hakknda.

Tab bunlar kssel tecrubeler herkese herzaman ayn seyler olacak dye br kural yok,arkadas sormus belk br fkr verr dye anlattm.Herkese selamlar.

rmonx
20 12 2004, 18:00
2 seferdr dkkat edyorum thy nn yemeklerndek kalte baya dustu. Makarna veryorlar buz gb. Dger yemekler de oyle pek guzel degl. Eskden srf yemekler cn thy sectgm olurdu. Ama artk sadece kendm evde hssettgm cn thy secyorum. Ama tab baska havayollarna gore yemek servsnn bu hal ble guzeldr buyuk htmal. Son gds noktanz Istanbul degl de baska br sehrse thy daha mantkl oluyor. Ic hat bletn daha ucuza alyoruz genelde.

Double 77
eccentrc,
bravo benm nazarımda lk kez dogru b sey soyledn...
sence arbus mı boeng m?
nraz blg verrsen sevnrm :)
takpcnm ;)

Double 77
eccentrc,
verdgn blg cn saol ;)

bu arada neden benm takpcnsn yaw? naaptm ben?

bu kadar tırsmana gerek yok ;)
sen baskalarını rahatsız edersen ben de sen rahatsız ederm bagbında o lafı soyledm...
ben yne de takpcnm ;)

Double 77
jwalker,
cok tesekkur ederm verdgn blgler cn...
cm braz rahatladı :)
yan o kadar laf dolanbacından sonra benm cn dse dokun b cevap verdn saol :)
dger arkadaslar alınmasın :D cunku stedgm cevap buydu...
eccentrc beym sen alınablrsn(!) <mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0] ...saka tab bu ... takpcnm ;)

Cemyilmaz
[]THY abcm,yemegn servsn tek gecerm,ucaklar temz rahat,servs guzel, kabn ekb genellkle guleryuzlu kbar,sn blyor.Sz blmem ama ben THY le ucuslarda daha Turkyeye nmeden kendm evde hssedyorum,ben o hss sevyorum.Ufak tefek problemler olmadm oluyor tab k zaten bunlar her havayolu srketnde yasanan seyler.Hersey 10-12 saat boyunca guzel gder son yarm saatte ucak br turbulansa grer butun zevknz kacar,ya da k kendn blmez ucakta kavgaya tutusur veya kabn ekb le agz dalasna grer butun huzurunuzu kacrr.Bu yl tatlden ger donerken THY arbus`u le Chcago havaalanna yaptgmz ns hayatmn en keyfl nslernden br d abcm yok boyle brsey daha once hc yasamadm,ne sarsnt ne gurultu,superd,hssetmedk ble.Ardndan AA le Denver`a nerken ucak once yan yatacak ondan sonra da 10bn parcaya ayrlacak sandm,sesler sarsnt,ugultu aman allahm korkunctu resmen.Tab bunlar stsna seyler hava sartlarna, ruzgara, pst durumuna,ucak tpne ve daha brsuru faktore bagl olarak degsen seyler ama yne de paylasmak stedm.
Fyat konusuna gelnce her an herzaman fyatlar degsyo ve ben daha bu olay kavrayablms deglm,gecen yl gderken Delta daha y fyat vermst onlarla uctuk o da fena degld ste,ucaklarn c braz pst onu y hatrlyorum.Bu yl Thy den y deal yakaladk Denver-Izmr Chcago aktarmal ks bas $1260 d k bu benm gecen sene Deltaya odedgm rakamn yaklask $90-95 uzernde.Gecen yl bz delta le $1175 ucarken TYH yaklask $1700 fyat cekmst.Bu yl THY le $1260 ucarken de Delta yaklask $1700 para sted.Br ara ks sezonunda Frankfurt -Munchen-Izmr ucmustum hayatmn deal d $516 round trp.Ama bu k ks onces yan.Neyse bu yl blet bakarken onlara da baktm abart derecesnde yuksek br seyd smd hatrlamyorum ama epey yuksekt.Dedm ya ben bu se daha akl sr erdremedm arkadaslar,anlayan varsa bana br anlatversn.
Unted le nternatonal hc ucmadm brkac sefer LA ve br k sefer Chcago ne NY uctum fena degld ama TR ye ucan hckmseden hakknda y seyler duymadm,ozellkle aktarmalar hakknda.
Tab bunlar kssel tecrubeler herkese herzaman ayn seyler olacak dye br kural yok,arkadas sormus belk br fkr verr dye anlattm.Herkese selamlar.[]

BIRADER DELTA AIRWAYS DE IYIYMIS ;)

eccentric
THY de kalte acap dustu esks gb degl yemekler de kotu

ama hala obur havayollarndan 100 dolar daha pahal

ben bu havayollar muhabbetn anlamyorum zaten

ucagn rahatlg srkete gore degsmezk ucagn cnsne gore degsr

e zaten ya Arbus var ya da Boeng var

srket sececegnze ucak secn bence

eccentric
ya duyduguma gore yan benm seymde ble degl ucak muhabbet ama cok duydum

turkler en cok Arbus sevyor

daha gens daha yen falanms ondanms

bu arada neden benm takpcnsn yaw? naaptm ben?

jwalker
Hocam walla ben baz kotu tecrubeler yasadm. Br kere Delta ucuz ama en kotu havayolu. Insana yaptklar muamele vs. acsndan. Mesela Turkye'den gderken valzlern agrlgna br sey demyorlar, ama Amerka cnde aktarma yaparsan butun bavullar bosalttrp sonra da yen br bavul aldrp (k acayp kazk br fyata) 'fazla' esyalarnz ona koydurtuyorlar. (Istanbul'da nye soylemednz boyle olacagn' dyemyorsun, umurlarnda degl.) Haa bu arada Istanbul-Marco Polo'dan blet almanz tavsye etmem. Br keresnde esm hamle oldugu cn Turkye'ye donemedk, bletlermz yand. Adamlara bletler gonderdm, zrnk vermedler, sonra da -buyuk htmalle- o k bos koltugu tekrar sattlar. Velhasl kelam, THY de y ama cok gurultulu, en ys Lufthansa derm. Braz pahal ama en rahat. Hem Los Angeles'a drek ucusu olan (daha dogrusu Almanya aktarmal, ama cok rahat) tek havayolu.

orcundeniz
21 12 2004, 18:00
[]en ys Lufthansa derm. Braz pahal ama en rahat. Hem Los Angeles'a drek ucusu olan (daha dogrusu Almanya aktarmal, ama cok rahat) tek havayolu. []

bundan emnmsn? lufthansa le lgl, almanya aktarmalarnda rezalet oldugunu duymustum.. nsanlar resmen soyuyolarms..

thy le k kere uctum, o da berbatt.. thy zaten son secmden bu yana basna gelen nsandan dolay, hal ortada.. smd tam hatrlayamadmda, esk denz sletmecsm yoksa ett cmyd o tur b sletmenn basnda olan nsan thy'nn basna getrrlerse, dunyann sayl havayollarndan br bu hale gelr.. yemekler kesnlkle rezalet, ve 2 keredede rötar yapt, vede arkadaslarnda dedg gb cok gurultulu..

ben delta veya KLM y terch etmey dusunuyorum ne dersnz?

orcundeniz
bu arada su olayda anlams deglm, thy D.C ye 2 aktarma yapyor ve ucus sures 16 bucuk saat..
ardndan donus cn baktm, gene 2 aktarma var ama bu sefer ucus sures 11 bucuk saat..
delta nn ucus sures se 11 bucuk saat ve tek aktarma.
bu 5 saat farkn sebeb nedr, varm blen?

MercaN9
Lufthansa gercekten kotu..
aktarmalarda rezalet
babamIn bawulun kaybetmslerd bkeresnde we cnde laptop ward gercekten rezllk yan hc tawsye etmem..

eccentric
faturay gosterrsen paran alyorsun

orcundeniz
22 12 2004, 18:00
ok Ashle tesekkurler, ben D.C ye gdcem reegan havaalanna umarm nyodur. artk ona hangs uygunsa onu ayarlarm.
bde bsey daa sorcam , blet abd'den aldrtsam ne kadara gelr? daha ucuz olurmu buraya gore?

MercaN9
[]faturay gosterrsen paran alyorsun[]

walla bu olay 3 sene once oldu
bse sadece 50 dolar wewrebLecekLern soyledler..

MercaN9
orcundenz,
KLM dr bs abd'ye newyork a gderken KLM le gtmek stemstk ama JFK ye nmo ucak
JFK den 1 saat uzaklktak bashka b hawaaLanIna nomus suan smn hatIrlayamIorum
ama en s DELTA dIr..
bz delta dan cok memnunuz..

MercaN9
rca ederm orcundenz
blet ordan da alsan burdan da alsan degsmo hep aynI fyat..

rr
25 12 2004, 18:00
ucagn rahatlg havayoluna gore de degsr. koltuklar arasndak dz mesafesn vs. azaltp artrmak suretyle koltuk saysn degsteblyorlar.
mesela THYda atyorum 270 yolcu varsa, Olympc de 290 , Lufthansa da 300 yolcu oluyor ucagn kapastes.
Konfor ve guvenlk olarak dda edyorum THY n geceblecek br havayolu yok Avrupa uzernde.

[]THY de kalte acap dustu esks gb degl yemekler de kotu
ama hala obur havayollarndan 100 dolar daha pahal
ben bu havayollar muhabbetn anlamyorum zaten
ucagn rahatlg srkete gore degsmezk ucagn cnsne gore degsr
e zaten ya Arbus var ya da Boeng var
srket sececegnze ucak secn bence[]

orcundeniz
25 12 2004, 18:00
[]mesela THYda atyorum 270 yolcu varsa, Olympc de 290 , Lufthansa da 300 yolcu oluyor ucagn kapastes. []

yapma yaa Allah askna.. :) lk defa ucaga thy'de bndm. bndm ve soke oldum. ya han hep denr ya, 'ucak gb rahat koltuk vs...' thy'ye bndkten sonra o kavramn yalan oldugunu gördüm, yk ucus mesafes ksayd, yoksa ayaklarmn haln tahmn ble edemezdm.. ayag uzatacak yer ble yoktu. zaten koltugun cne zor gryosunuz :)

rr
26 12 2004, 18:00
ben uzun mesafade kullanlan A340lar cn konustum

JellyBOY
04 01 2005, 18:00
[][]mesela THYda atyorum 270 yolcu varsa, Olympc de 290 , Lufthansa da 300 yolcu oluyor ucagn kapastes. []
yapma yaa Allah askna.. :) lk defa ucaga thy'de bndm. bndm ve soke oldum. ya han hep denr ya, 'ucak gb rahat koltuk vs...' thy'ye bndkten sonra o kavramn yalan oldugunu gördüm, yk ucus mesafes ksayd, yoksa ayaklarmn haln tahmn ble edemezdm.. ayag uzatacak yer ble yoktu. zaten koltugun cne zor gryosunuz :) []

ORCUN THY O KADAR KOTU olmamas lazm be kardes. Sen nerden bnmstn ucaga?

jerenimo
05 01 2005, 18:00
Orcun rr`n soyledg dogru, ucaklarn cndek koltuk says ve koltuk ebatlar uretc frmaya gore degl havayolu srketnn taleplerne gore degsr,THY bu konuda en y opton veren frmalardan br,Lufthansa da en berbatlarndan brdr k yl once Lufthansann A340 le ucarken resmen balk stf ucmustuk otururken dzn dondurmeye yer yoktu resmen.Ksa mesafel ucuslarda da genelde her havayolunda durum ayndr, genelde bunlarda B737 ler le A319 veya A320 ler le ucuslar gerceklestrlr k bu ucaklarn heps lteraturde ksa ve bazen orta menzll dar govdel ucaklar dye gecer,tab havayolu srketde hayr s le ugrasmadg cn en ekonomk koltuk secenegn kullanmak durumunda kalp yolcularn brkac saatlk ksa br ucusta balk stf seyahat etmelern fazla umursamamakta.Bu konuda pekcok havayolu srketnn web sayfalarnda ne kadar dz mesafes verdkler koltuklarnn ebatlar vs vs gb blgler bulmak mumkun.Fakat br gercek var k kalbm basarm; THY nn A340 larnda zannedersem 270 veya 274 gb br kapastes var ama Lufthansannk ondan daha fazla,ddaya grmek steyen varsa gelsn....

ankaram04
06 01 2005, 18:00
Naaapn yapn Lufthansa denen alet secmeyn.. Paras olana en Kral THY.. olmayana da benm gb Lufthansa <mg src=expressonsface-con-small-frown.gfborder=0]

ankaram04
06 01 2005, 18:00
Bu arada c hatlarn heps rezalet..

rr
09 01 2005, 18:00
Bu aralar THY USA ucuslar hemen hemen dolu. Blet fyatlarn ksa br donem cn anormal ucuzlatmslar dye duydum. Delta da keza oyle full e yakn gdyor.

teoshaker
13 01 2005, 18:00
Delta da 8-9-10 Mart st-Ny hatt bos arkadaslar..Oradan snsnat oradan portlanda gdyorum.

rr
18 01 2005, 18:00
Bu aralar KLM'ye dkkat. ozellkle baglantl ucuslar arasnda cok az zaman olanlar. IST-AMS ucuslarnde 6-7 saate varan geckmeler oluyor.

byagli
26 01 2005, 18:00
[]Orcun rr`n soyledg dogru, ucaklarn cndek koltuk says ve koltuk ebatlar uretc frmaya gore degl havayolu srketnn taleplerne gore degsr,THY bu konuda en y opton veren frmalardan br,Lufthansa da en berbatlarndan brdr k yl once Lufthansann A340 le ucarken resmen balk stf ucmustuk otururken dzn dondurmeye yer yoktu resmen.Ksa mesafel ucuslarda da genelde her havayolunda durum ayndr, genelde bunlarda B737 ler le A319 veya A320 ler le ucuslar gerceklestrlr k bu ucaklarn heps lteraturde ksa ve bazen orta menzll dar govdel ucaklar dye gecer,tab havayolu srketde hayr s le ugrasmadg cn en ekonomk koltuk secenegn kullanmak durumunda kalp yolcularn brkac saatlk ksa br ucusta balk stf seyahat etmelern fazla umursamamakta.Bu konuda pekcok havayolu srketnn web sayfalarnda ne kadar dz mesafes verdkler koltuklarnn ebatlar vs vs gb blgler bulmak mumkun.Fakat br gercek var k kalbm basarm; THY nn A340 larnda zannedersem 270 veya 274 gb br kapastes var ama Lufthansannk ondan daha fazla,ddaya grmek steyen varsa gelsn....[]

byagli
ARKADASIM THY'DEKI A340 UCAKLARINDA 34 BC OLMAK UZERE TOPLAM 271 KOLTUK MEVCUTTUR.

byagli
SELAM
ELESTRILERINIZDEN BIR KISMINA KATILMIYORUM.ORNEGIN THY GN. MD. IST.BELEDIYESINDEN GELMIS OLABILIR AMA KENDISI EGITIMINI AMERIKA'DA TAMAMLAMIS BIR UCAK MUHENDISIDIR.TEKNIK DEPT.'IN BASINA GELEN BEY ISE ITU'DEN GELEN BIR HOCADIR,UCAK MUHENDISI DOCENT VE YINE EGITIMINI AMERIKADA TAMAMLAMISTIR.HIZMET KALITESI OLARAK DELTA ILE KIYASLAMAK ISE PEK DOGRU OLMAZ.KABIN HIZMET KALITESI SWISSCATHAY PASIFIC,SINGAPUR AIRLINES,SAS GIBI SIRKETLERLE AYNI SINIFTA DEGERLENDIRILMELIDIR.BAZI CHARTER FIRMALARI HARIC,HICBIR AMERIKAN FIRMASI BU KONUDA ESKI KITA FIRMALARI ILE YARISAMAZ.
UCUS GUVENLIGI VE TEKNIK YETERLILIKTE ISE DUNYANIN SAYILI HAVAYOLLARINDAN BIRIDIR KI ISTANBUL'DA LUFTHANSA DAHIL BIR COK FIRMANIN UCAK BAKIMLARINI YAPMAKTADIR.
BIZDE HICBIR ZAMAN AMERIKADAKI GIBI BIR YILDA PILOT LISANSI VERILMEDIGI ICIN,KOKPIT EKIBI KALITESI YUKSEKTIR.
KABIN MEMURLARININ TAMAMINA YAKINI YA UNIVERSITE OGRENCISI YADA MEZUNUDUR KI SOZUNU ETTIGINIZ DELTA VEYA BENZERI FIRMALAR SAAT UCRETI ILE CALISTIRDIKLARINDAN ONUNE GELENI HOSTES YAPMAKTADIRLAR.
TEKNIK PERSONEL AMERIKADA BIR YILLIK BIR EGITIM ILE LISANS ALIRKEN TURKIYE'DE ESKISEHIR'DE BIR YIL INGILIZCE HAZIRLIK OLMAK UZERE 5 YIL UNIVERSITE OKUDUKTAN SONRA LISANS ALMAKTADIRLAR.
YUKARIDAKI GERCEKLERIN ISIGINDA BAZEN MEYDANA GELEBILEN VE HER HAVA YOLU ICIN GECERLI OLABILECEK AKSAKLIKLARA BAKARAK BIR HAVAYOLUNU YARGILAMAK BIRAZ INSAFSIZLIK OLUR.KALDI KI AMERIKA UCUSLARINDAKI PROBLEMLER HIZMET VEREN AMERIKALI FIRMALARDAN KAYNAKLANMAKTADIR.
GURULTULU SIFATINI ISE PEK ANLAYABILMIS DEGILIM,BU DA INSANA GORE DEGISEBILEN BIR GORECELI KAVRAM OLSA GEREK.

byagli
Orcundenz
THY ksa br sure sonra D.C.'ye de drekt ucmaya baslayacak boylece aktarmalardan kurtulursun umarm.

dc_md
27 01 2005, 18:00
byagl, THYnn DC aktarmas 1 yldr bahsedlyordu henuz olmad.
senn ne zaman olacagna dar br blgn,tahmnn var m?

rr
27 01 2005, 18:00
3. ayag LA yapacaz dyorlard D.C. m oldu
LA daha mantkl olurdu transt yolcu kapablmek cn

yaza ksmetse kanada'da aclacak denlyor ama hade bakalm

orcundeniz
28 01 2005, 18:00
selam artk gerek kalmad herkese dc den selamlar.

kilicarslan
29 01 2005, 18:00
THY suanda sadece NYC ve Chcago'ya m sefer duzenlyor? Baska yok mu?

teoshaker
30 01 2005, 18:00
Amercan Arlnes hakknda ne blyorsunuz , ne dusunuyorsunuz ? Bana b yardm edn.

Pumaxx
01 02 2005, 18:00
eccentrc,

dogru sadece 2 tp ucak kullanlyor cogunlukla fakat havayolundan havayoluna cooooook fark var.
ben THY nn arbus ucaklarna bolca bndm. Br de Emrates'n arbus'na. (Duba aktarmal Pakstan yolculugu- gds donus 700 $).

Br defa sunu soylyeym: Emrates'n Economy snf THY nn Busness' ne 10 basar.
Ne var ecomomy koltuklarnda: Br defa herkesn ozal montoru var. (Ondek koltugun arkasna montel). Ozel telefonu var. Montorden 40 cvar muzk ve radyo kanalndan zevkne gore muzk dnleyeblrsn. yada ssteme kaytl DVD flmlerden brn seyredeblrsn. (Ben I-robot 'u secp seyretmstm mesala). Veya ucagn altna ve onune konulmus kameralara baglanp onunu ve altn seyredeblrsn. Ozellkle ns ve kalkslarda ucagn onunu seyretmek cok cok zevkl. Ucagn pste yaklays, pste dogu suzulusu nsan ucag kullanyormus gb, plot gb hsler uyandryor. Yemekler cok lezzetl ve secme sans var. Koltuklar THY ucaklarndan kesnlkle daha gens ve rahat. Baslk ksmnn kenarlarnda aclablr kanatlar var ve bu kanatlar ayarlayarak kafan k taraftan destekleyerek uyuyablyorsun. Boylece yandaknn omuzuna dusup salya aktma durumuna dusmuyorsun :)

Velhasl, uzun lafn ksas 2 tp ucak olmasna ragmen ucagn c konforlar arasnda daglar kadar fark olablyor.

Pumaxx
01 02 2005, 18:00
unuttum soylemey, brde onunuzdek montorde oyun oynayablyorsunuz. mayn tarlas, solter , satranc gb oyunlarn yannda pacman gb cook esk oyunlarnda aralarnda bulundugu onlarca oyundan brn secp oynayablyorsunuz. bunun cn sze tahss telefonun tuslarn klavye gb kullanyorsunuz.

butun bu saydklarm economy snf bletler cn sunulan hzmet.

rr
11 02 2005, 18:00
su anlk baska yok maalesef
hergun new york(11:20), carsamba-cuma-pazar gunler chcago(10:00) ya
[]THY suanda sadece NYC ve Chcago'ya m sefer duzenlyor? Baska yok mu?[]

Cardelen
14 02 2005, 18:00
Nsan cn THY chcagoya 660 cvar fyat verrken delta 1000 dolar soyled(NY aktarmal mecburen)
Lufthansa se 700 kusur fyat verd. bu durumda thy drek olmas acsndan avantajl. tab bu fyatlar tarhe ve ucagn doluluk oranna gore oynar.

benm br sorum olacak. chcago-NY tek yon blet almak styorum ama turkyede hcbryerden alamyorum gb gorunuyor su an.
bu konuda blgs olan var m?

denniz
17 02 2005, 18:00
amerka c bletler orbtz.com dan alablrsn. ama benm sana tavsyem once orbtz de br arastrma yap, en uygun fyat hang havayolu veryorsa o havayolunun kend stesnden al... braz daha ucuza alablrsn oyle....

amercan arlnes amerka nn en y havayolu srket dyeblrm. ATA, unted, delta, mdwest, us arways hepsne bndm clernden en ys kesnlkle amercan arlnes derm. uluslararas ucuslar da fena degl, thy kadar olmasa da.. ama delta dan daha y oldugu b gercek... untedla uluslararas ucuslarn karslastramcam cunku bnmedm hc uluslararas unted a...

Asli14
19 02 2005, 18:00
arkadaslar mays 20 syle 5 agustos turkye ye gdp donmey dusunuyoruz blet fatlar hakknda blgnz varm? chcago Ankara aras 2 yetskn 1 bebek olmak uzere yardmc olursanz sevnrm. (THY 2000$ cvarnda fat verd)

croireDieu
25 02 2005, 18:00
Arkadaslar merhaba,

THY'nn DC 'ye ucuslar olacag kesn m? brde ne zaman baslayacagn blen var m?

orcundeniz
aa thy drekt ucusam baslyacak? ne zaman ?

supermommy
merhaba en son duydugumda su an IAD hava alan(DC)ucak ns kalks kapastes dolu oldugundan THY zn alamyor

Cardelen
28 02 2005, 18:00
chcago-ny bletm aldm daha dogrusu amerkada calsan br arkm ald expeda.com dan. cunku bllng address US gostermek gerekyormus. umarm sorun ckmaz. unted arlnes aldm baya ucuzdu cunku.

gookhan
01 03 2005, 18:00
THY'den gelen E-mal'e gore, 2005 sonunda floya yen ucaklarn katlmasyla Istanbul - Washngton DC aras drekt ucuslar baslayacakms..

JellyBOY
03 03 2005, 18:00
Onu bz en ys 2006 sonu dyelm. Bence 2005'e yetsmez ;)

jerenimo
05 03 2005, 18:00
Neden??

senas
06 03 2005, 18:00
Amercan Arlnesle 2 kez uctum,rezalet .Yyeceklern berbatlg ve hosteslern ahlakszca hareketlerne sasms kalmstk.Cok rezllerd..

KnightFall
08 03 2005, 18:00
Turkyeden Chcagoya nsan-eylul arasnda en uygun fyatl tavsyenz varm?

Asli14
29 03 2005, 17:00
Arkadaslar Yurkye ye gds cn yer ayrttm Ant travel le daha once yer ayrtan varm szce guvenlr br acentemdr blen varm tesekkurler

dolfin
09 04 2005, 17:00
Yurkye neres yaaa varm bole b ulke
eger ole b ulkeye yer ayrttysan emn ol bunlar sen kazklams :)

gookhan
11 04 2005, 17:00
Unted Arlnes le uctum ve cok memnun kaldm, hostesler olsun yemekler olsun ucus kaltes ucagn lukslugu superd.

littlesinner07
14 04 2005, 17:00
Merhabalar;
Konumuzla pek lgs var; ama lk etapta gorulemeyeblr <mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]
Burdan gderken Turkye'ye araba gotureblmenn proseduru nedr? Kulaktan dolma blgm var: Amerkan hukumetne en az 2 yl verg verms olmak, kesn donus yapacak olmak, vs..gb. Ama daha otes hakknda blgs olan varsa yazarsa onlara b tur attrrm ulkemde <mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0] Nedr bunun proseduru? Araba oraya gdnce satlr m? Sahp m kullanmak zorundadr? Plaka degsr m? Vs... Vs...

Cevaplayan herkes optum kocaman smdden <mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]

HeavyMetal
16 04 2005, 17:00
lttlesnner07:

Merhaba dostum. ben de o sler brkac yl once lk arabam aldgm zaman ve uzerne acayp ttradgm zamanlar arastrmstm. Ksaca soyleyeym, pek akl kar br s degl. Vazgec bence o sevdadan. Zamannda bana yaplan acklamalar br yere save etmstm ama smd bulmam cok zor onlar. Forum'da Turkye'ye donuste kargo, turkye'ye kesn donus gb baslklarda br arastrma yap derm sana.

Kesn donus beyan etmek sana baz verg muhafyetler saglyor. Ama %100 emn olmadan kesn donus lan etmek braz rskl, psman olablrsn yan donup de umdugunu bulamadktan sonra. Kargo srketler le anlasp gem le nakl yaptrman gerekyor. Bat ve dogu yakas olmak uzere ABD'nn belrl yerlernde naklyat yapan srketle var. Senn eyalette nakl yapan srket yoksa br de eyaletten eyalete naklye paras odemen gerekyor. MetreKup baznda cestl standard szelar var kralayablecegn. Araba cn uygun buyuklukte kargo kralaynca bayag br bos yern kalyor yanls hatrlamyorsam.

Isn dger br boyutu se, artk TR degst. Otomotv sektorunde buyuk ucuzlamalar oldu. Artk Abd'den araba getrmek flan (eger mercedes, hummer flan almayacaksan) pek karl br s degl.

Baska br husus se, TR'ye donustek meshur turk verglern tam olarak bulamamstm zamannda. Asl onlarkan korkman lazm. Bz burada ylda sadece 35 dolar plaka pulu vererek ve sadece satn alm asamasnda verlen %6'lk sats vergs le yasamaya alstk. Kmblr TR'de neler donuyordur.

Umarm yardmc olablmsmdr.
Bol sans.

Pumaxx
18 04 2005, 17:00
Uğraşmanıza değmez, Türkye'de her türlü araba ve markası mevcut. ABD'den getreceğnz araba çn ödeyeceğnz vergler ve naklye masrafları aynı hesaba gelecek. Boş yere çekeceğnz yorgunluk ve stress de cabası olacak. Çok özel br araç değlse, manev değer falan yok se bence bu şlere hç grmeyn. Satın, üzerne 3-5 kuruş daha koyup yepyen br araba alın. En azında servs, yedek parçası ve garants olur

rr
18 04 2005, 17:00
+1
kanada ve USA 3. ayak en erken 2006 2. ceyrek gorunuyor su anda

[]Onu bz en ys 2006 sonu dyelm. Bence 2005'e yetsmez ;) []

ajitedoktor
08 08 2005, 17:00
thy...iğrenç
lufthansa....best...
AA uçağı süper hostesleri b.ktan

IzzyTheMan
Arkadaslar, Malev Hungarian Airlines ile (Budapeste aktarmali) TR-ABD seferi yapmis olaniniz var mi? Cok uygun kampanya fiyatlari var.

avoice
AA , en uygun biletleri bulduun havayolu firmasi yanniz ,hosteslerini kim umursar ki!

yakamozz
09 08 2005, 17:00
ekim in ilk gunleri turkiyeye donmeyi dusunuyoruz.bilet almak icin eylul ortasini beklesem mi?indirimli ucuslar olurmu? birde nerden alayim internetten mi acentalardan mi? tesekkur

ajitedoktor
11 08 2005, 17:00
yakamoz..ben şöle yapıyorum....önce markopolo turzimde o ay için en uygun bilet fiyatlarını bi kolacan ediyorum...sona acentaya gidip bu fiyattan bilet kestiriyorum...internetten direk bilet bulmak zor oluyo ucuza......acenta daha iyi

LORD
31 08 2005, 17:00
KLM

oguzcepni1
31 08 2005, 17:00
bugunlerde bilet fiyatlarina bakan oldumu 1000 dolardan asagi bulunmuyor

bir de bazi sirketler bagaji 50paund olarak sinirlamislar

marijuanadotcum
06 09 2005, 17:00
nereye gitcemize bagli...degisiyo

Rugi®
07 12 2005, 18:00
Walla ben heryerde bahsediyorum esenamono,sen denk gelmemissin,Air France super we cok konforlu,memnun kalacaksin,butun koltuklarin arkasinda ozel tw war...

Rugi®
Delta'da da bagaj problemi war ama ucaktaki gorewliler yardimci oluyorlar bayagi...Ben o kadar cok bawulla gelmistim ki gumruk gorewlisi bile dayanmayip sormustu bu kadar bawul sizin mi? diye..Allahtan ekstra ucret wermemistim ustun cabalarim sayesinde... :p

bilmemne
THY'yi hic tavsiye etmiyorum.

Bagaj konusunda problem cikartiyorlar.

Ayrica hostesler sizi ana okulu cocogu gibi gorup oyle muamele ediyorlar.

esenamono
Arkadaslar kimse Air France'dan bahsetmemiş.ben Los Angelesa ucucam paris aktarmali Air France ile o nasıldır.yanlis mi yaptik acaba onu almakla

nilce
esenamono
ben bi hostess olarak air france i acaip begeniyorum. guzel havayoludur rahat edersin. arkadaslarimiz var ordada. iyiler yani yamuk cikmaz.

karaman90
08 12 2005, 18:00
Rugi

ekstra bavula nasil para vermedin anlamadim, simdi international ucuslarda 50 paund dan fazlasina bile izin vermiyorlar

senin bu azmine ve basarilarina hayranim, normalde ekstra bavul goturup 200-300 dolar verenler biliyorum

tabi onlarda nisantasi'ndandilar :)

Rugi®
11 12 2005, 18:00
Ben ilkonce check-in'de gorewliye residentlerin agirlik olarak tasima limitlerinin daha yuksek oldugunu bildigimi soyledim ki dogruydu ama eski limitle bile benim bawullar sinirlari cok cok asiyordu cunku Istanbul'da kalan esyalarimin yaninda,lazim olan iwir ziwir,Turkiye'den alinabilecek Turkce kitap kaset turu seyler,cantalar,ayakkabilar ws ws (kizlar bilir,bizim ihtiyaclarimiz bitmez)..Benimkiler kargo kapsamina fln giriodu galiba,ki yaklasik elli kiloyu asan bawullar wardi..Ben de ekstra param olmadigini ama JFK'deki Thy'ye odemem mumkunse odeyebilecegimi soyledim (ki gercekten de sadece taksi param wardi we biraz blof yaptim gercegi soylemek gerekirse),kiz da anlayis gosterdi (daha dogrusu muduru fln aradilar ,o da yaninda ekstra bawul yoksa bi kismini daha al demis ama benim yanimda da bawul wardi ,kiz bi sekilde onu da gormezden geldi),bir kismini bawuldan bosaltip yanima aldim ama tasimama imkan yoktu,stewardlar da yardim etti sagolsunlar,zaten bunlarla ugrasayim derken son yolcu olarak bindim (ucagi geciktirmedim ama kalkmaya on dakika fln wardi),benim yanima aldigim esyalar da kabin ici icin yine de cok fazla oldugu icin giriste direkt paketleyip kargoya aldilar,yani yine de para wermeden aldigim yere geri koydum bir bakima..Zaten gec bindigim icin ucaktaki dolaplarda yer de kalmamisti pek..Benim ekstra bawula ikiyuz-ucyuz dolar werecek param yok acikcasi,gorewliyi ikna ettim sanirim bi sekilde,ona da minnettarligimi sunayim buradan,bana cok yardimci oldu...

Nisantasi ile bir problemin warsa da acik yaz,kelimelerin arkasina saklanma...

sheker_shey
11 12 2005, 18:00
THY ile geldim ABD ye ve cok memnun kaldim,bagajda problem cikarmiyorlar.yanina 1sirt cantasi,1 valiz ve 1de el cantasi alan bile vardi.hic birsey soylemediler ve hizmetten de inanilmaz memnun kaldim...tavsiye edilir :)

bilmemne
13 12 2005, 18:00
seker sey

Demek ki adamina gore muamele ediyor bu THY.

Beni ucaga almadilar...yanimda bir battaniye getirdim diye.

Esimden cocugumdan ayirdilar...kontuar kapandi diyerek.

THY, ehliyetsiz liyakatsiz...acemi kontuar elemanlari calistirdigi surece iyi hizmet almak hayal biz tuketiciler icin.

Iyi calisan musterilere yardimci olmayi hedefleyen calisanlar da var elbette THY'de...ama birkac curuk elma da olsa hizmet kalitesi acisindan bunlari temizlemek lazim.

Milli havayolu mavayolu hikaye....ben nerden iyi hizmet alirsam oraya yonelirim tabiyatiyla.

Iflas etmek istemiyorsa THY...dinlesin musterilerini..ona gore kendine ceki duzen versin.

Bir de THY kendisi guvenlik aramasi yapiyor havaalaninda...Havaalani girisindeki arama disinda...valizlerinizi tek tek milimatrekupune kadar ariyor...sizi bir saat kuyrukta bekletiyor..

THY kraldan fazla kralci olacagim diye...ABD'ye yaranacagim diye yapiyor bu eziyeti biz musterilerine.

Alitalia ile geldigimde HICBIR arama yapilmadi...valizler acilmadi.

Turk Hava Yollari simdiye kadar aldigim en kotu servis kalitesine sahip rezil bir havayolu sirketi.

Uzgunum ama bu boyle.

Kendini duzeltmedikce benden para yok bu sirkete.
Bu arada THY ile problem yasayan tum arkadaslarimi tecrubelerini deneyimlerini burada bizlerle paylasmaya cagiriyorum.

Berti
14 12 2005, 18:00
Ben bu zamana kadar olan bütün uçuşlarımı yurt içi yurtdışı hep THY ile yaptım .. Ve bu ana dek hiçbir problem yaşamadım ... Görevliler oldukça güleryüzlüydü hep.
Sanırım USA giderken de THY yi tercih edeceğim .. Memnunsan ,kötü bir muamele ile karşılaşmadıysan acaba şu nasıldır ? diye macera aramaya gerek yok ....Burada
herkes tavsiyelerini yaşadıkları tecrübeye göre veriyor ki mesela bende 2 sene evvel bir iTALYA seyahati yaptım Alitalya ile , bir daha o havayolunu tercih etmem ,
kelle koltuk turizm , yemekler iğrenç , hostesler kalitesiz ...AirFrance için babam da süper demişti , Japonya ya ve Avustralya ya gitmişlerdi , birinci sınıf ben bu zamana kadar böyle bir uçağa binmedim demişti ..

dijerium
26 12 2005, 18:00
slm arkadaslar
luftansa nın bagaj sınırını bilen varsa yardımcı olabilir mi
şimdiden teşekkürler

barisss
<< american ailrlines ile orlando chicago, thy ile istanbul ]]

Orlando - nyc /JFK yerine chicago yu secmen bilet bulamadigindandi herhalde.

8 yil sonra aileni gorucen onlarda cok heycanlidirlar. insallah hersey gonlunce olur.

gidince vaktin oldugu zaman izlenimlerini bizlerle paylasirsin artik. Gazetelerden okuduklarimiz insanin icini karartiyor.
neyse, iyi yolculuklar.

daytonaTurk
selam arkadaslar bagaj konusunda sizleri biraz aydinlatiyim istedim, ben 1 hafta sonra tr ye donuyorum. american ailrlines ile orlando chicago, thy ile istanbul
ve 70 lbs lik iki bavul hakkin var ve her ekstra bavul da 110 dolar, bu isi arastirdim ve en son bilgiler bu sekilde yani thy ile istanbula fdpouyor isen senin takip edecegin kural thy ninkurali oda 70 lbs not 50lbs. carry on da yaimiyorsam 17 lbs.

barisss
27 12 2005, 18:00
Dijerium,

<a target=new href=http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/de/info_services/travel_preparation?l=en&nodeid=1333469]Lufthansa sayfasinda butun bilgiler var, istersen burdan bir goz at.[/url]

yoga
01 01 2006, 18:00
:)

rr
02 01 2006, 18:00
bilmemne ye cevaben

1- Kontuara basvurdugunuzda ucusa 45 dkdan fazla bir zaman var miydi yoksa gec mi gelmistiniz
2- Bagaj tasima limitleriniz biletinizde belirtilmistir. Gorevli kisiler sSirf insiyatif kullanmadi veya kurallari uyguladi diye onlara acemi demek dogru mudur?
3- Yakin zamanda bir kontuar gorevlisinin yolcunun birinin fazla bagajini gormezden geldigi icin isinden tazminatsiz atildigini biliyor musunuz?
4- Hersey zamaninda giderken kontuar kapanmasina 45 dakika ve daha az kala islemi yapilan bir yolcunun o ucagin gecikmesine sebep olabilecegini (bagajin chute bölgesine gitmesi,oradan x-ray e yönlendirilmesi, oradan ucakaltina konteyner'a yüklenmesi, bu arada yükleme planinin degisebilmesi, gec gelen yolcunun pasaport kontrolünden gecme süresi,ucaga extra ikram malzemesi gelmesi) biliyor musunuz?
5- Bahsedilen arama islemlerinin THY talebi olmadigini, TSA'in istanbuldan yapilacak butun direkt ucuslar icin istedigi bir uygulama oldugunu , ayni aramanin Delta Airlines direkt ucuslari icinde gecerli oldugunu biliyor musunuz?
6- 16 Aralik itibari ile bu aramalarin Atatürk Havalimanina yeni kurulan EDS cihazi sayesinde kalktigini biliyor musunuz?

<< seker sey

Demek ki adamina gore muamele ediyor bu THY.
Beni ucaga almadilar...yanimda bir battaniye getirdim diye.

Esimden cocugumdan ayirdilar...kontuar kapandi diyerek.

THY, ehliyetsiz liyakatsiz...acemi kontuar elemanlari calistirdigi surece iyi hizmet almak hayal biz tuketiciler icin.

Iyi calisan musterilere yardimci olmayi hedefleyen calisanlar da var elbette THY'de...ama birkac curuk elma da olsa hizmet kalitesi acisindan bunlari temizlemek lazim.

Milli havayolu mavayolu hikaye....ben nerden iyi hizmet alirsam oraya yonelirim tabiyatiyla.

Iflas etmek istemiyorsa THY...dinlesin musterilerini..ona gore kendine ceki duzen versin.

Bir de THY kendisi guvenlik aramasi yapiyor havaalaninda...Havaalani girisindeki arama disinda...valizlerinizi tek tek milimatrekupune kadar ariyor...sizi bir saat kuyrukta bekletiyor..

THY kraldan fazla kralci olacagim diye...ABD'ye yaranacagim diye yapiyor bu eziyeti biz musterilerine.

Alitalia ile geldigimde HICBIR arama yapilmadi...valizler acilmadi.

Turk Hava Yollari simdiye kadar aldigim en kotu servis kalitesine sahip rezil bir havayolu sirketi.
Uzgunum ama bu boyle.

Bu arada THY ile problem yasayan tum arkadaslarimi tecrubelerini deneyimlerini burada bizlerle paylasmaya cagiriyorum. ]]

PeeVeS
02 01 2006, 18:00
rr,
su valizlerin tek tek acilip aranma islemi mi kalkti 16 aralik tarihinden sonra?
Eger oyleyse cok sevinecegim. Ne iskenceydi o yahu.

rr
03 01 2006, 18:00
dogrudur 15 aralik delta da 16 aralik THY da kalkti

insallah o günleri bir daha görmeyiz
EDS rules :)

irresistable
04 01 2006, 18:00

Uzgunum ama bu boyle.

Bu arada THY ile problem yasayan tum arkadaslarimi tecrubelerini deneyimlerini burada bizlerle paylasmaya cagiriyorum.

Deneyim:

Esim 2004 yilinda Tampa-Washington-Viyana-Istanbul ucusunda, Viyana'da Avusturya havayollarina ait ucaga gec kaldigi icin gorevliler tarafindan Viyana-Bukres-Istanbul hattinda THY ile gitmesi istenmis, ve Istanbul'a geldiginde tum valizleri darmadagin ve kirilmis olarak kendisine teslim edilmis, en son valizlerini Viyana'da THY ucagina binmeden once gormus ve hersey yolundaymis. Istanbul'da hemen THY gorevlilerine gitmis hem valizlerini sikayet etmek, form doldurmak hemde Adana'ya ucak bileti almak icin ama malesef bir dayak yemedigi kalmis THY gorevlilerinden, form falan bir yana Adana ucagina valizleriniz daginik, kapanmiyor diye almak istememisler, sizin yani THY'nin ucaklarinda boyle oldu deyincede, 2 bayan 3 erkek gorevli ile uzun bir tartismaya girmis, sikayet edecek yada durumu anlatabilecegi bir yetkili ile bile gorusturmemisler.

Deneyim:

Bir arkadasimin annesi New York-Istanbul-Ankara hattinda THY ile, yil 2005. Ankara'ya kendisi varmis ama valizler yokmus, form doldurmus, ve hemen hemen hergun THY burosunu telefonla aramis, tam 2 ay sonra birgun esi evdeyken bir gorevli valizleri getirmis, esi acelesi oldugundan hemen formu imzalamis ve hic kontrol etmeden valizleri teslim almis. Ayni gunun aksami valizleri heyecanla actiklarinda icinde olmasi gerekenlerin yarisindan cogu yokmus, ve bir kere formu esi imzaladigi icin hicbirsey yapamamislar.

Sonuc: NO THY!

elif tan
Arkadaşlar THY 'de bagaj sınırı ne bilenler varsa yazabilirler mi??teşekkürler :)

barisss
Elif,
Kagit biletlerin arkasinda butur bilgiler var.
Mezuna girip sorana kadar bunu THY sayfalarindanda bulabilirsin.

<a target=new href=http://www.thy.com/tr/hizmet/genelbilgi_01.htm]Bir dakikami bile almadi. bilgiler burda.[/url]

irresistable
05 01 2006, 18:00
rr:

Ne olduysa valizlere Viyana-Bukres-Istanbul arasinda olmus, esim en son valizleri saglam olarak Viyana'da gormus; Istanbul'a valizler THY'na ait ucakla geldigine gore sorumluk THY'na aittir. Ister Viyana'da esim valizleri gormus olduktan sonra, ister Bukres'de havaalaninda, istersede Istanbul'da valizlerin basina birsey gelsin, sonucu degistirmez, teslim eden havayolu sirketi sorumludur bize gore.

Mis-mis ile yazmis olmam gercegi degistirmez, sonucda olayi yasayan esim!

Dunya siralamasi istatistikleri eger ben THY'ni satin almaya kalksam yada borsada hisseleri ile ugrassam isime yarardi ama yolculuk icin isime yaramiyor malesef.

Siz THY avukatimisiniz? Eger oyleyse lutfen yetkililerine sorarmisiniz nicin esime Istanbul'da 2004 senesinde o sekilde davranilmis?

Bendende saygilar!

rr
sayin irresistable

THY'nin Viyana-Bukres-Istanbul arasinda ucusu yoktur.
bahsettiginiz ucus buyuk ihtimal Viyana-Bukres arasi baska bir firma Bukres-Istanbul arasi ise THY'dir. Bu olayda buyuk ihtimal sorun Bukres'te.

2. olarak -mis ve -mus lu ifadeler asla tecrube ve deneyim olamaz , belki duyum olarak adlandirilabilir.

Son olarak THY kayip-hasarli bagaj olmamamsi konusunda bildigim kadari ile Singapur Havayollarindan sonra ikinci siradadir.

Saygilarimla
rr

<< Turk Hava Yollari simdiye kadar aldigim en kotu servis kalitesine sahip rezil bir havayolu sirketi.
Uzgunum ama bu boyle.

Deneyim:

Esim 2004 yilinda Tampa-Washington-Viyana-Istanbul ucusunda, Viyana'da Avusturya havayollarina ait ucaga gec kaldigi icin gorevliler tarafindan Viyana-Bukres-Istanbul hattinda THY ile gitmesi istenmis, ve Istanbul'a geldiginde tum valizleri darmadagin ve kirilmis olarak kendisine teslim edilmis, en son valizlerini Viyana'da THY ucagina binmeden once gormus ve hersey yolundaymis. Istanbul'da hemen THY gorevlilerine gitmis hem valizlerini sikayet etmek, form doldurmak hemde Adana'ya ucak bileti almak icin ama malesef bir dayak yemedigi kalmis THY gorevlilerinden, form falan bir yana Adana ucagina valizleriniz daginik, kapanmiyor diye almak istememisler, sizin yani THY'nin ucaklarinda boyle oldu deyincede, 2 bayan 3 erkek gorevli ile uzun bir tartismaya girmis, sikayet edecek yada durumu anlatabilecegi bir yetkili ile bile gorusturmemisler.

Deneyim:

Bir arkadasimin annesi New York-Istanbul-Ankara hattinda THY ile, yil 2005. Ankara'ya kendisi varmis ama valizler yokmus, form doldurmus, ve hemen hemen hergun THY burosunu telefonla aramis, tam 2 ay sonra birgun esi evdeyken bir gorevli valizleri getirmis, esi acelesi oldugundan hemen formu imzalamis ve hic kontrol etmeden valizleri teslim almis. Ayni gunun aksami valizleri heyecanla actiklarinda icinde olmasi gerekenlerin yarisindan cogu yokmus, ve bir kere formu esi imzaladigi icin hicbirsey yapamamislar.

Sonuc: NO THY! ]]

rr
Amerika ucuslari icin herbiri max 32 kgdan 2check-in bagaji totalde 64 kg
+max. 8 kg kabin bagaji+laptop-kamera vb. cantasi

<< Arkadaşlar THY 'de bagaj sınırı ne bilenler varsa yazabilirler mi??teşekkürler :) ]]

rr
THY avukati degilim
vermis oldugunuz ikinci (arkadasinizdan duydugunuz) ornek icin -mis li -mus lu tecrube olmaz dedim.

unlemsiz saygilar
rr

olmakyadaolmamak
12 04 2006, 17:00
arkadaşlar bagajlar değilde şu aralar amerikaya chicago ya gitmek için istenilen ücret hakkında bilgisi olan varmı?
ve bu wat şirketleri kendileri ayarlıyorlar bilet alınacak yeri bu konuda bilgisi olan varmı

Disturbance Handler
16 04 2006, 17:00
Arkadaşlar CSA (Çek Havayolları) da IST - JFK Prag aktarmalı vergiler dahil 437 euro. Çek Havayolları tecrübesi olan var mı aranızda?

Disturbance Handler
24 04 2006, 17:00
ağustos için. daha ucuz nerden bulabilirim. ekobilete falan baktım.

Disturbance Handler
lufthansa iyi ama tuzlu biraz

Disturbance Handler
tavsiye için teşekkürler newsy kaçırmayayım bileti o zmn

newsy
Ucus tarihin nedir? Cok uygun bir rakam gibi gelmedi de. Washington-istanbul mayis ayi icin 675 dolara bilet aldim Lufthansa'dan.

newsy
Agustos icin diyorsan, o fiyata hic dusunme hemen al derim. Cunku agustos ayi icin bir aylik gidis donus fiyatlar 900 dolardan basliyor .Yok sadece gidis alacam diyorsan astari yuzunu gecer, daha pahaliya gelir.Yaz ayinin ortasinda uygun fiyata bilet olmaz maalesef. Bana simdi aldigim fiyata olsa blietler ben de iki ayda bir giderim turkiye'ye.

Tum bu bilgiler butun ucuz bilet siteleri bilimum acentalar gunler boyunca tarandiktan, arandiktan sonra edinilmistir.Kolay gelsin.

I_cha
ben luftansa derim en son alitalia ile uçtum gelirken o kadar sarstı ki ölücem sandım

Berti
25 04 2006, 17:00
Delta dan aldık biletleri , genelde pek memnun kalmamış kimse ama , neyse , allahtan izmir -amsterdam , atlanta uçuyoruz ..

Sofhange
25 04 2006, 17:00
Millet uçmuş abi ayaaa :D

papagan
27 04 2006, 17:00
birilerine yardimi olur belki diye yaziyorum,

gecen sene tum ucuslar thy ile olacak sekilde philadelphia - chicago - ist - ank arasi uctum. phi de siz chi ya gidiyosunuz bagaj siniriniz 32 kg deil 25 kg denildi ve 25 dolar alindi valiz basina.

bu sene de ayni sey olmasin diye ilk ayak da USA dan cikip, denver-londra-ankara seklinde ucucam. mayis ortasi, iki hafta kalip geri gelcem, daha uzun kalincqa bilet fiyati artiyo. neyse ben bileti 1150 ye aldim orbitz.com dan, tum ucuslar british airwayse ait. buraya yazmadan once bi bakim fiyata dedim 2600 olmus. uc hafta once aldiydim bileti, hale bak? her halde ucusdan bi gun once 7- 8 bin dolara satcaklar!!!

papagan
27 04 2006, 17:00
ben usaya ilk gelisim de lufthansa ile gelmistim, ve cok begenmistim, helal olsun onlara, bu arada munich havaalani cok guzel, eger aktarmali gidecekseniz, mutlaka oraya bi ugrayin. ucaginizin gec kalkma riski var ama olsun, yarim saat gec kalkmisti da ucak.

thy ye den hic memnun kalmadim, tavsiye etmem zaten, pahali da, hangi sirketi arasam, bana 1600 fiyat verip uc tane de aktarma onerdiler. ay bi de indirim yapiyoruz diyolar, intarnette de ayni fiyat yahu, gozleri donmus bunlarin.

bi onceki mesajimda yazmadim ama, chicago da bana; istanbul da valizlerinizi alip ic hatlara siz vereceksiniz. dediler. Istanbulda 25 dakka icinde pasaporttan nasil gectigimi, valizlerimi alip ic hatlara nail verdigimi ve ucaga nasil yetistigimi varin siz dusunun!!....

delta icin cok iyi diyemem.

bakalim british airways nasil? umarim bi aksilik cikmaz....

irresistable
28 04 2006, 17:00
Emirates Airlines....Mukemmel!!!!

kehribar
foruma bir bilgi vermek amaciyla , bilet alacak arkadaslar zorluk cekmesinler diye yaziyorum. lufthansa ile ucmanizi tavsiye etmem cunku almanya bu seneden baslamak uzere turklere transit vize uyguluyor. yani sadece aktarma icin bile almanyaya inerseniz turk pasaportuyla almanyaya ayak basti parasi odeyeceksiniz. bu uygulamayi ingilterede yapiyordu fakat 2 sene evvel kaldirdilar. almanyada vize parasi odememek, islem zorluklariyla karsilasmamak ve bu ayrilikci tutuma tepki gostermek icin lufthansayla uculmamasi gerektigini dusunuyorum.

pek cok hava sirketiyle uctum, benim fikrim soyle ( fikrim sadece kendi gozlemlerime dayaniyor, sirketlerin borsa degerlerini arastirmadim. bazilariyla birden fazla ucma sansim oldu. bazen giderken ayri donerken ayri havayolu kullandim. bu aciklamayi sirket sayisina bakip kac kere ucmusum hesabi yapacak forumdaslar icin yaziyorum, malum isi gucu olmayan cok adam var)

thy - orta
delta- orta, fiyat cazip
klm- iyi
british airways- cok iyi
allitalia- kotu
air france- orta
swissair- iyi

kehribar
yesil pasaportum yok, bilmiyorum o konuyu. normal pasaportlular 35 euro oduyor, almanyada havalimani degistirmek zorunda kalanlar sorun yasiyorlar, ustelik bilet satan acentalar bilgi vermiyor. ben uygulamayi bu sene diye biliyorum, yanlis hatirliyor olabilirim. 2004 de ben uctugumda ingiltere kaldirmisti uygulamayi, 2005`de ingiltere ve italyayi kullandim. almanya konusunda sene icin duzeltmene tesekkur ederim. konu 35 euro da degil sadece, uygulamayi boykot etmek. sanki baska havayolu yok.

bu cevap mesajindan sonra genele baska yazmayi dusunmuyorum, sorun arayanlar baska kapiyi tiklatsinlar lutfen.

papagan
sevgili kehribar,

'almanya bu seneden baslamak uzere turklere transit vize uyguluyor demissin. benim bildigim zaten uyguluyordu,

cunku 2004de bir grupla birlikte geldim amerikaya. gelirken munich- frankfurt aktarmali gelmistik ve almanya transit vize istemisti. yesil pasaporttan dolayi bir kac kisi para odemedik ama lacivert pasaportlular odediler.

almanya yesillerden de mi para almaya basliyor, transit vize icin?

papagan
ben size zitlik olsun diye yazmadim ki,
bildigimi soyledim, bi de merak ettim yesillere uygulamaya mi basladilar diye?
zaten ogrenciysen ve yesilin varsa bi sorun yasiyosun, neden lacin yok, sana iki senelik ogrenci damgasi vurmayiz diyolar.
bi de bu transit olayi varsa, iyi ce uzulurum, cunku buradan temelli donecegim sirada gene almanya aktarmali gitmeyi dusunuyodum.

bi de yanlis anlasildiysam, cidden ozur dilerim, amacim sizi kizdirmak, kusturmek degildi

Disturbance Handler
07 05 2006, 17:00
bir de burayı dene su-suz. ben ağustos için Ny e tek gidiş 293 euroya aldım.
http://www.czechairlines.com/tr/turkey/tr_home.htm

Disturbance Handler
rica ederim su-suz. iyi yolculuklar

su-suz
Haziran sonu için NY tek gidiş sordum, 800-1000 YTL arası diyorlar, çok değil mi ya? Kışın o fiyata gidiş-dönüş almıştım neredeyse..

Mayısın başlarındayız, Haziran'a kadar daha da artar mı fiyatlar, şimdiden alsak mı? Bilgisi olan var mı?

su-suz
Disturbance Handler teşekkürler, gerçekten diğerlerinden daha ekonomikmiş

maia
08 05 2006, 17:00
Gocmen vizesiyle Turkiyeden cikarken vergi oduyor muyuz? Turistlik gezi icin
45 $ mi ne vergi oduyorduk ya?

onsoho
10 05 2006, 17:00
Reklamlarda gordumve internet sitesinden kontrol ettim.Eger erken davranırsanız cok uygun fiyatlara Almanya uzerinden İzmir'e ucma sansınız var.
www.sunexpress.de

onsoho
Bi de boyle bi uygun fiyat sansınız var.Amerika ile bi baglantısı yok ama haberiniz olsun
http://www.thy.com/tr-TR/corpo...fers/offer.aspx?bid=38 (http://www.thy.com/tr-TR/corporate/news/offers/offer.aspx?bid=38)

onsoho
http://www.flyairone.it/it/
bu havayolunu da kontrol edin.Belki baglantılı ucuslarda isinizi gorur

onsoho
http://www.meridiana.it/IG/pages/home_it.aspx
bi de bu :) :)

papagan
20 05 2006, 17:00
onceki mesajlarimdan birinde luft iyi demistim ya hala o benim favorim.
britishi begenmedim, thy le karsilastirinca thy sinifi gecti.

siralamam sole,
1- luft
2- thy/aa
3- british
4- delta

tankard
21 05 2006, 17:00
quote:Originally posted by: maia
Gocmen vizesiyle Turkiyeden cikarken vergi oduyor muyuz? Turistlik gezi icin

45 $ mi ne vergi oduyorduk ya?

Göçmen vizesiyle çıkışta ücret ödenmiyor ama aşağıda bunun prosedürü var. Bir göz gezdir istersen. Bu arada 50$ o ücret. Turist vizesiyle her şekilde ödemek zorundasın.

Yurtdışı Çıkış Harcı (http://forum.mezun.com/forum/messageview.cfm?catid=4&threadid=28429&enterthread=y)

unitedstatesofNY
03 06 2006, 17:00
Lufthansa-KLM

CenkEder
04 06 2006, 17:00
Bunca yıldır bir çok kıta arasında dolaşan birisi olarak 10 üzerinden puanlarımı iletmek istiyorum:

THY 6
Delta 5
British Airways 8
KLM 7
Lufthansa 9
Air France 6
US Airways 5
American Airlines 6
Alitalia 5
Swiss Airlines 7
Austrian Airlines 5
Czech Airlines 5
Emirates 7
Aeroflot 5
Indian Air 6

maia
23 06 2006, 17:00
Istanbul da Lufthansa Check-in de bunlari yasadik...
O gun esimde ve bende birer kucuk bavul ve gocmen vizesi evraklarini koydugumuz bir sirt cantasi(ki benim kol cantam daha buyuk) ve dizustu bilgisayar cantasi vardi... Diger butun esyalari posta yoluyla gonderdik ki havaalaninda bir de bavul beklemekle ugrasmayalim... Gorevli bayana yanimiza alacagimizi soyledik. O da tartiya koydu ve bize birsey soylemeden bagaj bolumune yolladi... Biz daha durun ne yapiyorsunuz diyemeden iki kucuk bavul gozden kayboldu... Ve aciklamayi sonradan yapti oyle izin verilmezmis. Tabii ucakta durum farkliydi herkesin en az bizim bagajda giden bavullarimiz kadar bavulu vardi. Belki kendine gore hakliydi ama bize aciklama yapmadan(nasil olsa yanimiza alacagimi dusundugumden icine degerli seyler koymustum) bavulcuklari gondermesi hic hos degildi...

Peppermint
26 06 2006, 17:00
son zamanlarda THY hakkinda fikirleriniz degisti mi? son 2-3 haftadir birtakim haberler cikiyor ya, yok inis takimlari acilmadigi icin Bulgaristan uzerinden geri dondu veya kabin basinci nedeniyle Italya uzerindeyken geri dondu gibi.

sahsi fikrim ben THY'den cok memnunum ancak bu son haberler beni birazcik olsun dusunduruyor.

hizmet kalitesinin yukseltmek adina ucaklarin bakiminin yeteri kadar yapilmadigi soyleniyor. ne dusunuyorsunuz?

Peppermint
27 06 2006, 17:00
yok mu bu konuda fikri olan?

irresistable
10 08 2006, 17:00
quote:Originally posted by: Peppermint
son zamanlarda THY hakkinda fikirleriniz degisti mi? son 2-3 haftadir birtakim haberler cikiyor ya, yok inis takimlari acilmadigi icin Bulgaristan uzerinden geri dondu veya kabin basinci nedeniyle Italya uzerindeyken geri dondu gibi.

sahsi fikrim ben THY'den cok memnunum ancak bu son haberler beni birazcik olsun dusunduruyor.

hizmet kalitesinin yukseltmek adina ucaklarin bakiminin yeteri kadar yapilmadigi soyleniyor. ne dusunuyorsunuz?

Bence hizmet kaliteside yok THY'de!!! Ben ve esim ne zaman THY ile seyahat ettiysek her seferinde hem ucaktayken hemde TR'deki havaalanlarindaki THY gorevlileri ile sorunlar yasadik! Bu kadarda tesaduf olmaz canim!!!

Evrimicleveland
10 08 2006, 17:00
Son zamanda lufthansa türkiyeden almanyaya ve almanyadan amerikaya giden gelen var mı? Bagaj limitini merak ediyordum. Eğer tahminimden azsa öğrenci olduğumuz için extra kiloya izin alabiliyor muyuz acaba?

Teşekkürler

FONTE
11 08 2006, 17:00
benim ucusum 4 eylul'de amerika'dan almanya'ya ordan da turkiye'ye lufthansa ile 23 kilo bagaj hakki var her iki bagaj icin ben de kara kara dusunnuyorum..

sheker_shey
12 08 2006, 17:00
haftaya THY ile Turkiye'ye ucuyorum.bana bagajin 25 kg a dustugu soylenmisti ama THY yi aradim ve 70lbs oldugu soylendi yani degismemis...

CenkEder
Çok özel durumlar dışında Star Alliance üyesi uçuş firmalarında ekonomi sınıfı içerisinde ücretsiz olarak 2 x 50 lbs (23 Kg) ek ücret ödeyerek de max. 2 x 70 lbs (32 Kg) bagaj kullanabilirsiniz.

First, business class yada Miles & More kartı gibi özel durumların getirdiği ek avantajlar da ayrıca değerlendirilmelidir.

CenkEder
Lufthansa için detaylı bilgi:

http://www.lufthansa.com/onlin...469&ctest=34763200572
(http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/de/info_services/travel_preparation?l=en&nodeid=1333469&ctest=34763200572
)

CenkEder
13 08 2006, 17:00
THY:

TR: http://www.thy.com/tr-TR/help/...gage_information.aspx
(http://www.thy.com/tr-TR/help/f**/general_baggage_information.aspx
)EN: http://www.thy.com/en-INT/help...gage_information.aspx
(http://www.thy.com/en-INT/help/f**/general_baggage_information.aspx
)

beyaz gul
17 08 2006, 17:00
onurnan flyi hic kimseye tavsiye etmiyorum

beyaz gul
20 08 2006, 17:00
:)

beyaz gul
ac kalmayada raziyim ama hayati tehlikelerde yasaya biliyoruz

computer_technician
Arkadaslar TURKHAVAYOLLARINDAN SASMAYIN
Diger havayollarinin bir coguyla ucanlar ac kaliyor

computer_technician
ARKADASLAR TIKAT TIKAT HEHE
SAKIN OLA THY DEN SASMAYASANIZ NEDEN
BU HAVAYOLUNIN ARKASINDA KOC KOCA DEVLET BABA VAR
ULE HER SAAT ADAMA YIYECEK ICECEK VERIYLER SON UCTUGUMDA BUNDAN DOLAYI CIRCIR OLMUSAM
FISKI BELES ICKININ HER TURLU HASOSU BELES AGAYA BELES MICINCA PARA YOK
GUVENLI MI GUVENLIDIR HA HIC SASMA
HOSTESLER O BICIM WALLA

SAKIN OLA BU DEDIKLERIMI UNUTMAYASAN THYDEN SASMAYASAN

karabuluts2000
21 08 2006, 17:00
????? bune ya

sheker_shey
21 08 2006, 17:00
cumartesı gunu geldım thy ile 10 aylık süre zarfında thy bile o kadar degişmis ki gozlerime inanamadim yani.oncelikle sehirlerarası otobus gibi ucak yarım saat yolcu bekledi,neden mi?yolcunun bileti bir sonraki ucagaymis fakat bizim ucakta yer olduğu icin apar topar bizim ucaga alinmis...benimle birlikte tan 12 kisinin bagaji kayboldu,ertesi gun geldi evet ama bir-iki kisi degil tam 12 kisi..sinirden kopurmustu millet...ayrica eski hizmet falan da yok yemekleri falan bozmuslar,hostesler cok asik suratli...
ama herseye ragmen bir daha ucsam thy yi tercih ederim cunku kotunun iyisi!!!

bu arada merak edenler laptop larda sorun yok yaniniza alabiliyorsunuz,hatta benim fazladan olan 3.bagajima para bile istemediler.3 bagaj asagi verdim,bir sirt cantasi bir laptop da yanima aldim(tabi ki el cantam da vardi)

sinir
22 08 2006, 17:00
napican hostesin suratini ayol, o sana gulunce mutlu mu oluyosun ? ne sacma allallaah

karabuluts2000
23 08 2006, 17:00
THY de bide host olayı var ,uyuz oluyorum!!! guzel hostesler için illa izmir havayollarınımı secicez yanii ....

karabuluts2000
ya bırak bu yakısıklı ayaklarını vermesydı ne olacaktı THY de hostes ıstıyoruz bıde mumkunse yobaz olmasınlar

sinir
ne istiyosun hostlardan beya? bu sefer gelirken bana bussuru kucuk tobleron verdi yakisikli host ;)

sinir
yobaz hostes olur mu beya :)

olmaz dimi :eek:

karabuluts2000
24 08 2006, 17:00
kral aponun kankılerımı :) uzanlar sızın ordaymıs dogrumu :) ulen adamlarda ne para var bea koca turkıye cumhurıyetı bulamıyo :D

karabuluts2000
kes sesini :D

jaja
Amerikada; Southwest diye bir hava yolu sirketi var...

Bu hava yolunu soyle tarifeleri var; internet one way, restricted Fares, Special Fares, Fun fares, promotional fares, advance purchase

Bu tarifeler arasindaki fark nedir bilen varmi?

Ben tek yon, Los Angelestan Chicagoya ucucagim, hangisini alicagim bunlardan ?

jaja
Amerikada; Southwest diye bir hava yolu sirketi var...

Bu hava yolunu soyle tarifeleri var; internet one way, restricted Fares, Special Fares, Fun fares, promotional fares, advance purchase

Bu tarifeler arasindaki fark nedir bilen varmi?

Ben tek yon, Los Angelestan Chicagoya ucucagim, hangisini alicagim bunlardan ?

nilce
olur tabe Sinircim, son gunlerde THy nın apar topar aldıkları nasıl sanıyosun. tayyıp hukumetının meyvelerı.. hem bı ucaga host ta hostes de gerekır kardesım.. o koskoca trolley lerı ıttır kaktır, fırın işlerıne bakmak felan kızlara mı kaldın.. Aşk olsun karabuluts yani.. erkegın gücünü böyle zamanlarda görelım. 2 yıldan kazla araplara, prenslere seyh lere hizmet etmiş bi ablanızız göklerde...kralın kankılerını az tasımadım new york tan..

sinir
quote:Originally posted by: nilce
olur tabe Sinircim, son gunlerde THy nın apar topar aldıkları nasıl sanıyosun. tayyıp hukumetının meyvelerı.. hem bı ucaga host ta hostes de gerekır kardesım.. o koskoca trolley lerı ıttır kaktır, fırın işlerıne bakmak felan kızlara mı kaldın.. Aşk olsun karabuluts yani.. erkegın gücünü böyle zamanlarda görelım. 2 yıldan kazla araplara, prenslere seyh lere hizmet etmiş bi ablanızız göklerde...kralın kankılerını az tasımadım new york tan..

heyytt be nilce namin yurusun :) bence de yani host da lazim ;)

ben milemiycem jaja

sinir
doverim heeeee

ceylaa
27 08 2006, 17:00
bi kere deltayla yani alitalia ile gitme derim en son kulakların kabin basıncından patlıcak gibiydi.ayrı 100binkez kemerleri bağlayıp çözdük hiç inemicemi sandım o uçaktan ve çok korktum bence thyden sonra en iyisi lufthansa çok rahattı .

YESSS
28 08 2006, 17:00
NIHAYET DOGRU FOLDERI BULDUM :)
ARKADASLAR SAN DIEGODAN TURKIYEYE UYGUN BILET NASIL BULABILIRIM?

oelgin
31 08 2006, 17:00
ne zaman gitmeyi dusunuyorsun? ve hangi sehire gidiyorsun?
Elgin

YESSS
04 09 2006, 17:00
ocak ayi baslarinda istanbul

papagan
29 10 2006, 18:00
hayirli ugurlu olsun :(

lufthansa amerika - turkiye arasi ucusta artik 23 erden 2 bavula yani 23+23=46 kiloya izin veriyo.

32 yi 23 e dusurmus :(

not = lufthansanin web sitesinde yaziyor.

nina123
30 10 2006, 18:00
Yillardir THY kullandim ve memnun kaldim. Ustelik Miles&miles ile bedava miller kazanip, onlari da kullandim. 32+32 kg olmak uzere ucaga, 10 kg ucak ici yanina alabiliyorsun. Kilo, eger yogun sezonda ucuyorsan herzaman problem oluyor. Ucak kalabalik degilse 1-2 kg'ya goz yumuluyor, ancak ucak full ise 1 kg bile problem. Temkinli olup, kilo sinirini asmamanizi oneririm...

Izmitli
18 01 2007, 18:00
Yakisir,

Aktarmali gitseydin 579 dolara kadar bulabilirdin. $130 nonstop icin deger mi yoksa deymez mi oda kisinin begenisine kalmis . Yahoo.com' dan farechaser'i herkese tavsiye ederim.Ondan daha iyi bir search engine bulamadim.

Selamlar,

yakisir
18 01 2007, 18:00
THY bence de en iyisi, hem servis hem ucret mukemmel. Ucak biletimi Mentor Traveldan aldim. aralik 2-17 2006 tarihleri icin $708di.

yakisir
11 11 2007, 18:00
Aktarmali dusunulebilir, belki max 1 saat bekleme ama cogu zaman aktarmalarda saatlerce bekleme oluyo. Onun icin bence degmez.. Agustos 2008de tr ye dusunuyorum, simdiden fiyatlari arastirmaya basladim ama turk sirketleri fiyatlar belli degil daha diyolar.. Izmitli arkadasim tavsiyen icin saol..
yahoo dan bi arastirma yapicam..

Rugi®
quote:Originally posted by: serpenthater
ben genelde Rugi havayollariyla gidiyorum TR ye

Bu havayolunun bir ozelligi var Nisantasililar ve sosyete binebiliyor bir tek

hostesler hep Bilgi Universitesi mezunu ama guzel degiller ama bir hava bi hava akliniz durur

sik sik giyinmisler ama icindeki malzeme kofti oldugu icin pek bakilasi degil

sonra kapisinda Osmanli dan nefret ediyoruz gibi yazilar var (burasi pek hosuma gitmiyor ama naapcan)

ucagin heryeri parfum kokuyor birde genelde pilotlari gay

heryerde Vakko nun Donna Karan in reklamlari var

butun koltuklara kadinca dergileri falan konmus

Yemeklerin isimleri hep Fransizca yada Ingilizce

yani hersey Rugi yi animsatiyor

Nefret ettigin seyleri yapmak,nefret ettigin ortamlarda bulunmak senin ozel merakin,Amerikada nefret ettigin halde kalmandan belli,sanirim mazohistligin doruklarindasin..Benimle ilgili hersey sana Fransayi hatirlatiyorsa ne guzel,bak memnun oldum,mon cheri soyle bir Paris esintisi fena mi olur :) ))

serpenthater

hostesler hep Bilgi Universitesi mezunu ama guzel degiller ama bir hava bi hava akliniz durur

sonra kapisinda Osmanli dan nefret ediyoruz gibi yazilar var (burasi pek hosuma gitmiyor ama naapcan)

yani hersey Rugi yi animsatiyor

sebnemarslan
:D :D

mikser
:D :D

*bugra*
12 11 2007, 18:00
tukurugune yazik, bosver :D

serpenthater
12 11 2007, 18:00
kiza tukuruyoruz kiz yarabbi sukur diyor

ne diyim Allah islah etsin

karabuluts2000
14 11 2007, 18:00
quote:Originally posted by: Alibaba25
bazi ucaklarin kapilari acik unutuluyormus hic basinizdan gectimi

amerıkadan turkıyey donen ucaklar 4 motorlu olur ve o 4 motorun 2 tanesı o ucagı havada tutmaya guvenlı sekıld eyere ındırmıye yeter yanı 2 tane avantasjın var hepsı bır yana karde sana kım dedı kapılar acık unutuluyomus ıye :D basınc ne bıldın mı sen? hayada 10000 feet yuksekte hava kac derece oluyor? istanbula turk hava yollarıyla gıderken bursa uzerındeydı sanırım onumuzdekı ekranda - 50 yazıyordu. sence acık kapısı olan ucak bu kadar degısken basın ve sogukta nasıl havada kalabılır? ha ucak rahat konforlu ama bı aksaklık olurda usersen ölürsün :D misal ben pazartesı saat 18 de ucak yolculugu yapıcam hafıften tırsıyorum ama onunda zevkı bı baska be hocam bosevr :D

Alibaba25
turkiyeye gemiyle giden hic oldumu daha dogrusu turkiyeye gemiyle gidiliyor mu? ben tekrar o ucaga binmek istemiyorum cok korkunc gelirken hep dusunuyordum ya motor bozulursa veya bir elektrik kablosu yanarsa sirf bu korkudan dolayi bir daha ucaga binmeyecem. bazen ucaklari bakim yapmadan kaldiriyorlarmis bazi ucaklarin kapilari acik unutuluyormus hic basinizdan gectimi

Alibaba25
kapilar acik unutuluyor derken korgo bolumu icin soyledim
bak bunu seyret
http://www.youtube.com/watch?v=PpOkZn3W4N8

Rugi®
15 11 2007, 18:00
kiza tukuruyoruz kiz yarabbi sukur diyor

ne diyim Allah islah etsin

Yaf soyle kendi kendine insanlarin yazdiklarindan cok etkilendigini filan dusunuyorsun ya,gulmekten koltuktan dusuyorum.. :D Milyon kere banlandin hala seni ciddiye alan yok,yazik sana *****,boyle geldin boyle gideceksin.. :D Herkes ben mi,seni takip etsin dosya dosya..Sen de boyle dikkat cekmeye calisiyorsun iste napicaksin baska..? :)

Rugi®
:D

OguzCepni_
:D

cok pis kufur ediyordu bu serphenter denen herif

kimse bu :D

houstonliymis ama ben tanimiyorum

bad_soul
19 04 2008, 17:00
arkadaslar singapur havayollari ile Brisbane - Avustralyaya gidiyorum. Bagaj icin kilo siniri kac acaba bilen var mi?

rainman06_tr
27 05 2008, 17:00

yani hersey Rugi yi animsatiyor :) :) :) :) :) :) :)

Bunkerton
31 05 2008, 17:00
quote:Originally posted by: rainman06_tr

yani hersey Rugi yi animsatiyor :) :) :) :) :) :) :) 3.dunyalilar ve onlarin dunyasi.... :D

raingirl06_tr
07 06 2008, 17:00
buncerton da 1. Dunya dan olmalı :)