PDA

Tüm Versiyonu Göster : Istanbul ve MEKANLAR???

MidyeDolma
16 09 2004, 17:00
Istanbul'da hosunuza giden tavsiye edebileceginiz ucuz pahali salas veya luks lokanta cafe bar clublar???

Limonlu bahce hosuma gitmisti benim mesela 4 cay 20 KUSUR milyonCUK

SULT@N
16 09 2004, 17:00
sultanahmet te arasta bazaar ın başında meşale çay bahçesi diye biyer var.. yemek, nargile, tavla :) her türlü şey var...
akşamları canlı fasıl var.. hatta akşam 9 gibi semazenlerin gösterisi var.. fiyatlar çok pahalı diil ucuz da diil.. turistik bi mekan işte :)
ama bence çok hoş bi ortam..

Topla Dagel
17 09 2004, 17:00
Galatasaray Lisesinin yan tarafindaki sokaktan(kosede postane vardi galiba) yokus asagi inersen bikac yuz metre sonra sagda gorebilirsin Limonlu Bahceyi.

K2
Yaklasik 13 yil oluyor Turkiye den ayrilali,
Tarlabasinda son derece salos bir meyhane vardi ,
en guzel balik, en guzel zeytinyagli barbunya, tam oturup raki yudumlanacak bir meyhaneydi , ismini kesinlikle hatirliyamiyorum karakolun yanindaydi hatirliyan var mi ?

spy-s
Etiler,Nispetiye caddesinde Harvard Cafe var..eskiden evmis yillar once de cafe havasi verilmis.2 katli ve bir de bahcesi var..kitap okumak isteyenler icin de bir köşe var..gunun tum gazetelerini ve hos kitaplar bulmak mumkun..

cok samimi,keyif alinabilecek bi ortam

guzel muzikler esliginde yemek de yenilebilecek nezih bi ortam.

212-287 10 51 telefon numarasi gitmek isteyenler olur belki :)

SULT@N
sütlükahve diyince aklıma geldi.. beyazıt ta da var sütlü kahve.. tavsiye ederim ;)

SULT@N
eveet :)

beatific
limonlu bahçe nerdedir arkadaşlar tarif edebilirmisiniz bana
bir türlü orayı bulmak ve gidebilmek nasip olmadı

beatific
tavsiye edebileceğim yerler:
nişantaşı Kırıntı
Caddebostan midpoint/havelka
taksim megusta
bakırköy sütlükahve

beatific
evt ist ünv.de okuyanlar iyi bilir :)

666
19 09 2004, 17:00
Bak bak serap82 travestisi forumda ona buna laf sokar,amerika'ya bok atar,zenginlerden nefret eder ama Turkiye'de yedigi yemegin hesabini dolar olarak oder.Ne bu simdi? Nerede kaldi senin atesli Turklugun? Sen busun iste oglum mehmet *****..Trastan Turk,sanal milliyetcilik cigirtkani seni..Turkiye'de bile cebinde dolarla gezip hesabi dolarla odersin..Bir daha konusma bu forumda da rezil olma millete adi herif..

serap82
19 09 2004, 17:00
ben ismet babaya gittim gecen sene

hesapta bogazdaki en ucuz en guzel yermis

hakkaten baliklar harikaydi meze cok guzel ama neresi ucuz anlamadim

iki kisi birer palamut ortaya buyuk salata bir sarap bir veya iki meze tabagi bir kola

toplam 50 dolar verdim ustune 3-4 milyon geri aldim

ve birlikte gittigim arkadas normal geldi dedi

acaba pahalilar ne kadar cok merak ediyorum

Istanbul da adam gibi yasamak icin ya zengin ya da zengin pichi olman lazim

ben o zaman ABD den IStanbula tatile gitmistim o zamanlar ayda 3200 dolar kazaniyorum bana o 50 dolar bi oturdu akliniz durur

eve gidince ana babama soylemedim ikiside emekli uzulmesinler diye bir sey demedim

ha bu arada park parasi da 3 milyon verdik

ben bu olaya super ohaa diyor ve super yuhhh cekiyorum

MidyeDolma
20 09 2004, 17:00
Lokanta-Balik-Icki!!!!!!!!!!!!!

ISTANBUL????

Bilmem anlatabiliyormuyum? Does it make any sense?

Bunu cozmek cok kolay karnin acsa borekciye, bogaz manzarasinin hakkini vermek istiyorsan TEDARIKLI yada KREDI KARTLI istedigin bogaz lokanta ve bilimum servisi olan dinlence ve eglence mekanlarina akacaksin.

Tabi Cem Yilmaz hesabi askerde degilizki 1000 kisiye cay ismarlayalim Swiss oteldeki 2 cay parasina.

Ne demisler Vilkom tu torki/Istanbul :cool:

bostancili
20 09 2004, 17:00
saskinbakkal ve nisantasindaki kirintilarda yemek gercekten guzeldir ve cesitlidir. fiyatlar biraz pahalidir ama karsiligini fazlasiyla alirsiniz.

aile yemekleri icin atasehir de sahan vega var. cesit cokdur ve fiyatlar makuldur.

balikcilari bilmem :) ama salas balikci bulmak imkansiz degildir herhalde.

soyle aksamleyin bir iki bira iciyim keyif olsun derseniz bostanci sahile bir suru yer acildi. oralari deneyebilirsiniz. bistro adilin yerine acilan bir yer var adini unuttum. bir de gunaydinin altina acilan bir yer var guzeldir buralar.

luks mekanlar arasinda kebapci olarak kalamista develi var. pahalidir. ayrica suadiye de case var cafe tarzinda. orasi da oldukca luksdur. sonra aksam icin bostanci sahilde mood var. bunlarda luks mekanlar arasinda.

bu arada limonlu bahce guzeldir gercekten :)

candy_girl
21 09 2004, 17:00
Dunyanin her ulkesinde o ulkenin gozbebegi sehirlerinde fiyat pahalidir ona bakarsan amerika california da da 2 kisi ortalama bir restoranda en hesapli 30 dolara kapatirsiniz yemegi..Ismet baba yanlis hatirlamiyorsam cengelkoy de deniz kiyisinda sirin bir balik lokantasi.O zamanki mevsim baligi palamutun kilosu ya da iriligine gore yenilen mezeler ve icilen saraplari yani ickiyi de hesaba katarsak cok ucuza cikmissiniz nicknick.Yani istanbula gore makul bir fiyat.Istanbulda hesapli mekan ariyorsaniz beyoglunda nevizadeye takilicaksiniz ya da sampiyon kokorec e.Envai cesit yiyecek yeri var istiklal de.Caniniz balik cekiyorsa nevizadedeki salas restoranlar ya da bogaz kiyisindaki balik ekmek tekneleri ne gune duruyor? sanirim icki yok ama boylece daha hesapli cikarsiniz.Kirinti nisantasinda siradan bir cafe bence,ona gelene kadar bir suru ismi duyulmamis sirin mekan var istanbulda.Benim tavsiyem yenikoy de emek cafenin sahanli yumurtasini tatmaniz bir de alibaba lokantasinda batti balik yan gider hesabi ozel bir gecenizi gecirmeniz.Istanbuldaki en hesapli ve lezzetli balik lokantasi bence.Aklima gelen yerleri yine yazarim :)

MidyeDolma
Gungoren de Cezayirli ocakbasi var herkes bilmez. Cok salastir ama Istanbulun en lezzetli ve ucuz kebapcisidir. Deneyin derim.

faateh
herkes kırıntı dıye bır sey tutturdu gıdıyor
nasıl bır yermıs su kırıntı gercekten merak ettım sımdı hehehe

serap82
<< Dunyanin her ulkesinde o ulkenin gozbebegi sehirlerinde fiyat pahalidir ona bakarsan amerika california da da 2 kisi ortalama bir restoranda en hesapli 30 dolara kapatirsiniz yemegi..Ismet baba yanlis hatirlamiyorsam cengelkoy de deniz kiyisinda sirin bir balik lokantasi.O zamanki mevsim baligi palamutun kilosu ya da iriligine gore yenilen mezeler ve icilen saraplari yani ickiyi de hesaba katarsak cok ucuza cikmissiniz nicknick.Yani istanbula gore makul bir fiyat.Istanbulda hesapli mekan ariyorsaniz beyoglunda nevizadeye takilicaksiniz ya da sampiyon kokorec e.Envai cesit yiyecek yeri var istiklal de.Caniniz balik cekiyorsa nevizadedeki salas restoranlar ya da bogaz kiyisindaki balik ekmek tekneleri ne gune duruyor? sanirim icki yok ama boylece daha hesapli cikarsiniz.Kirinti nisantasinda siradan bir cafe bence,ona gelene kadar bir suru ismi duyulmamis sirin mekan var istanbulda.Benim tavsiyem yenikoy de emek cafenin sahanli yumurtasini tatmaniz bir de alibaba lokantasinda batti balik yan gider hesabi ozel bir gecenizi gecirmeniz.Istanbuldaki en hesapli ve lezzetli balik lokantasi bence.Aklima gelen yerleri yine yazarim :) ]]

guzel evladim

50 dolar asgari ucretin yuzde kaci yapiyor biliyormusun?

hadi onu birak Ankarada ogretmenlik yapacam diyorsun ogretmen maasini bir kenara al ismet babadaki baligin fiyatini bir kenara al

sonucta hic bir ogretmen ismet babada yemek yiyemez bu imkansiz

ismet baba bu arada bogazdaki en ucuz en paspal yer esas bogazdaki obur lokantalara adim bile atamazsiniz o maasla

lutfen gercekleri konusalim safsatayi birakin

candy_girl
22 09 2004, 17:00
Sayin abicim :)
bogazdaki en ucuz en paspal yere dahi verecek paramiz yoksa biz de baligimizi evde pisirir yeriz ya da gider anadolu kavaginda balik ekmek yeriz olur biter.Ogretmen maaslarina katiliyorum ama ozel ders verenler hic de fena diil durumlari.Insallah ben ing ogretmenligi yapacagim ozel okullari ya da dershaneleri dusunuyorum artik ordan aldigim para beni ismet babaya goturur heralde ;)

candy_girl
Valla kirk yilin basi bir istanbula gittigimde de hic gulun dikenini falan dert edemem :) o kadar guzel sirin yerler var ki ayak ustu bile sohbet edip yemek yiyebilecegin.mesela tarabyada kiyida balik tutan balikcilarin pisirip ikram ettigi baliklar! nevizade sokaktaki buyuleyici atmosfer! degustasyon vardir sahne sokakta yaprak cigeri muhtesemdir aklima geldi soyliyeyim :) ogretmenlerin bogazda balik yemeleri de gorecelidir dileyen bogazda teknede yer dileyen iskele balik lokantasinda ;) herkesin hayati kendine, verecek parasi varsa verir kimseyi irgalamaz.Guzel istanbulun o kadar cok mekani var ki uygun fiyatla da cikabilecegin..Midye dolma en kisa suredeki avustralya donusunde en guzel mekanlarda gonlunce zaman gecirmen dilegiyle ;)

MidyeDolma
kac para lazim ben havale ediyim :cool:

Turkiye nin ucuz oldugu veya lokantalarin hele hele BOGAZ da ki lokantalarin fiyatlandirmada adil olmalarini beklemek pek gercekci olmaz. Giderleri cok yuksektir bir kere kirasi ve inanilmaz derecede yuksek olan HAVA parasidir. Tabi ABARTI bizim milletimizin vazgecilmezi oldugundan fiyatlar cok ucuk olabilir.

Ogretmenlerin bogazda balik yemeleri???

INSANLAR DIKENLER ARASINDA GULU GORUP SEVINECEKLERINE, GULLER ARASINDA DIKENLERI GORUP SIKAYET EDERLER...

Bon appetit
:p

twilight
30 09 2004, 17:00
Mekan; Istanbul'un AKM'si TAKSIM'de....

2-3 Ekim gunleri, Cumartesi 1130 ve Pazar 1200 baslama, gun boyu 4-5 film, ard arda... Etkinlikler ücretsiz ve halka ACIKTIR ;)

http://www.nevarneyok.com/sinema/index.asp?HID=451

MAVİ İLKBAHAR (Blue Spring)
Yönetmen / Director : Toshiaki Toyoda
Sakamoto Junji’nin “Checkmate” ve “Biliken” filmlerinde senarist ve yardımcı yönetmen olarak görev yapmış olan Toshiaki Toyoda’nın üçüncü uzun metrajlı filmidir. Popüler manga sanatçısı Taiyo Matsumoto’nun kitabından ilk kez filme uyarlanmıştır. Okul hayatından sıkılan ve adeta boğulan Kujo (Ryuhei Matsuda), çocukluk arkadaşı Aoki (Hirofumi Arai) ve arkadaşları 12. sınıfa yeni başlamışlardır. Mezuniyet Töreni Binası’nın çatısındaki parmaklığın dışını tutup bırakarak, ellerini kaç kez çırpabileceklerini görmeye çalıştıkları “balkon oyunu”nu oynamaktadırlar. Geleneksel olarak, oyunun galibi öğrenciler arasında söz sahibi olmaktadır ve Kujo 8 kere el çırparak yeni bir rekor elde etmiştir. Ancak, Kujo’ya göre hem bu oyun hem de okul anlamsız ve sıkıcıdır. Kujo’nun kararsız tutumundan rahatsız olan Aoki aniden saç şeklini ve davranışlarını değiştirir. Bir sabah, Aoki okul binasının çatısında ayakta durmaktadır. Balkon oyununu kendi kendine yapmaya başlar. Kujo, uğursuzluk önsezisine kapılarak çatıya koşar. Çatının kapısını açtığı anda, Aoki’nin bedeni parmaklıktan aşağıya sallanmaktadır. El çırpma sayısı 13’e ulaştığında, Aoki yere çakılır.

DORA-HEITA (Dora –Heita)
Yönetmen / Director : Kon Ichikawa
Edo’dan yeni bir yönetici kasabaya gönderilmiştir. Adı Koheita Mochizuki’dir, fakat takma adı, kendisini dillere düşüren ahlaksız yollar seçmesi nedeniyle Dora-Heita (Sokak Kedisi)’dir. Başkanlık ettiği küçük kasaba; gerçekte bölgeyi kontrol eden feodal grup liderleriyle suç ortaklığı yapan bir grup yakuza (mafya) üyesi tarafından yönetilmektedir. Yakuza üyeleri, Sokak Kedisi her göründüğünde ona gülerler ta ki onun göründüğünden çok daha fazlası olduğunu anlayana kadar. Sokak Kedisi, aslında çok ciddi ve sorumluluk sahibi bir devlet memuru olduğu için merkez tarafından kasabayı yakuza liderlerinden kurtarmak amacıyla gönderilmiştir.

HAŞARAT (Harmful Insect)
Yönetmen / Director : Akihiko Shiota
Euraka’daki küçük kız rolüyle alkışlanan Aoi Miyazaki, bu filmde kendisini çevresinden soyutlamasına sebep olmasına karşın, kaderin dayanılmaz oyunları arasında kendi hayat yolunu belirleme kararını vermiş bir ortaokul öğrencisi kızı canlandırıyor. Film, 2001 Festival des Continents’de Jüri Özel Ödülü’nü ve En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Annesinin intihar girişiminin ardından ortaya çıkan karışıklıktan etkilenerek, Sachiko (Aoi Miyazaki) sınıf arkadaşları ile irtibatını kaybetmiştir. Artık okula gitmemekte, sokaklarda dolaşmakta, zamanını dilediği gibi geçirmektedir. Bir gün, Takao (Tetsu Sawaki) ve serseri Kyuzo (Hiroshi Ishikawa) ile karşılaşır. Yapacak belirli bir şeyleri olmaması, birlikte geçirilen eğlenceli zamanı daha da değerli hale getirmektedir. Bu arada, Sachiko ve ilkokuldayken öğretmeni olan Ogata birbirlerine aşık olurlar. Ancak, Takao’nun başı derde girer ve Sachiko’nun o çok eğlenceli boş zamanına bir nokta koyarak ortadan kaybolur. Sachiko, yeniden okula başlar, fakat sorunlar orada da kendisini beklemektedir. Sachiko, kasabayı terk etmeye karar verir. Ogata’yı ziyaret etmek için bir tıra biner.

ALACAKARANLIK SAMURAYI (The Twilight Samurai)
Yönetmen / Director : Yoji Yamada
Handkerchief, A Class to Remember ve diğerleri) yönettiği ilk uzun metrajlı sinema filmidir. Alt kademeden bir samuray olan Seibei Iguchi (Hiroyuki Sanada) duldur, 2 küçük çocuğu ile yaşlı annesini düşük maaşıyla güçlükle geçindirmektedir. Her akşam, alaca karanlıkta işten çıktıktan sonra evine gidip başka işler bulmaya çalışmaktadır, bu yüzden de tüm arkadaşlarının yemeğe gitme, içki içme gibi tekliflerini reddetmektedir. İş arkadaşları ona Twilight Seibei (Alacakaranlık Seibei) adını takarlar. Bir gün Seibei, çocukluk aşkı Tomoe’yi (Rie Miyazawa), kocasının dayağından kurtarır. Kılıç kullanımındaki ustalığından ötürü ait olduğu grubun üst düzey samurayları ona bir samurayı öldürmesini emrederler. Görevlendirildiği tarihte Seibei duygularını Tomoe’ye açar ve ardından gider. Büyük bir evde gizlenen düşman oldukça iyi kılıç kullanan biridir ve dövüşleri kolay olmayacaktır. Fakat Seibei sonunda samurayı yener ve 2 kızı, annesi ve Tomoe’nin kendisini beklemekte olduğu evine döner.

UZAY DEMİRYOLUNDA BİR GECE
Yönetmen / Director : Gisaburoh Sugii
Giovanni isimli bir çocuğun hayatı güçlükler ve umutsuzlukla doludur. Hasta annesine bakabilmek için sabahları erken saatte ve okul çıkışlarında da çalışmaktadır. Oyuna ayıracak zamanı olmamasından dolayı arkadaşları onunla alay edip canını sıkmaktadırlar.

MAKYAJ (Make-up)
Yönetmen / Director : Kazuo Ikehiro
Bu film, Junichi Watanabe’nin çok satan romanından uyarlanmıştır. Kyoto şehrindeki “Tsutanoya” restoranının kadın yöneticisi olan Tsune’nin 3 kızı vardır. En büyük kardeş olan Yoriko, Tokyo’nun Ginza semtinde seçkin bir gece kulübü işletmektedir. Ortanca kardeş olan Satoko, bir evlatlık olan kocası Kikuo ile birlikte restoran işletmeciliğinde annesinin yerini almaktadır. En küçük kardeş olan Makiko ise Tokyo’da bir kız lisesine devam etmektedir. Tsune’nin, 20 yaşındayken intihar eden Suzuko isimli bir kızı daha vardır. Yönetmen Kazuo Ikehiro, bu filminde Japonya’nın eski başkenti olan Kyoto’daki 4 mevsimi de çok güzel bir şekilde ortaya koymuştur.

KATAKURİLERİN SEVİNCİ (The Happiness of the Katakuris)
Yönetmen / Director : Miike Takash
i Miike Takashi, gişe rekortmeni Kore filmi The Quiet Family’i müzikal tarzında bir dehşet komedisine dönüştürmüştür. Çalıştığı firmanın yeniden yapılanması nedeniyle işini kaybetmesinin ardından, Katakuri Masao (Sawada Kenji) uzak dağlık bir alanda ufak bir tatil evi yapmıştır. Masao rüyasını gerçekleştirmiştir, ancak hiçbir misafir gelmemiştir. Nihayet, bir misafir geldiğinde, ertesi gün onun ölüsüyle karşılaşırlar. Polise bilgi vermek ise tatil yerinin itibarını zedeleyeceğinden , cesedi pansiyonun arkasındaki dağlık bölgeye gizlerler. Birkaç gün sonra, yeni misafirler gelir. Fakat ertesi sabah yine odada cesetler bulurlar. Cesetleri taşıyarak tüm aile bir kez daha dağlara giderler. Bu sırada şehirde, Shizue ismindeki kızkardeş Amerikan askeri Richard Sagawa ile karşılaşır. Shizue üstüne fazla düşmektedir ancak Sagawa sadece onu atlatmak için evlenmek istediğini söyler. Büyükbaba Nihei zihninden geçenleri keşfettiğinde, Sagawa’yı bir dövüş sırasında öldürür. Ardından, lanetli tatil evine mutlu haberler gelir. Tatil evinin yakınından yeni bir yol geçecektir. Ancak, bu yol tam olarak cesetleri gömdükleri yerdedir.

AŞK FOTOĞRAFI (Collage of our Life / Love Collage)
Yönetmen / Director : Yukihiko Tsutsumi
Yönetmen Yukihiko Tsutsumi’nin son filmi. New York’ta geçer, gizem, ümit ve korku gibi öğeleri içeren bir aşk hikayesi. Fotoğrafçı Makoto (Ryuhei Matsuda), Shizuru (Ryoko Hirosue)’ya aşık olur. Makoto, Shizuru’nun fotoğrafçılıktaki yeteneğinin kendisininkinden daha iyiye gittiğini anlayınca ilişkileri sonlanmaya başlar. Sonraları, New York’ta Shizuru’nun öldüğünü öğrenir..

spy-s
05 10 2004, 17:00
cavusbasina giderken yolun sag tarafinda Tokat Kebabi yapilan bi yer var..zaten yer itibariyle anlamissinizdir,polonezkoy cavusbasi taraflari yesilliktir hep.bi dere geciyor ve o derenin ustune kurulmus masalarda yemek yiyorsunuz..yemekler zaten cok guzel,kuzu etinden,tadina doyamiyorsunuz.ama yer muhtesem,gidin gorun derim yani ;)

elanazli
11 10 2004, 17:00
kadıköyde Çiya sofrası var.dogu anadolu yemekleri yapıyor. cok cesitli,cok lezzetli, geleneksel, temiz ve nezih bir ortam.3 ayrı dukkanı var,hepsi karsılıklı,isteyen kebap cesitlerinin ve lahmacunun yapıldıgı restoranda,isteyen anadolu yemeklerinin yapıldıgı tarafta yiyebilir. kebap cesitleri de cok ilginç,iştah acıcı..kesfettiğimizden beri baya gittik. gercekten gitmeye deger..