PDA

Tüm Versiyonu Göster : ISTANBUL'DA OLANLAR BURAYA

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5

kavi
08 12 2004, 18:00
Selam millet,
Bu 500'cü mesajı yazayım yaa.
Bininci kim yazarsa benden bir nescafe arkadaşlar sözümü unutmayacam.

Burdaki sessizlik çok hoş ne gümüş ne altın acayip güzel....

kavi
FRIDAY,
Yazdıklarına katılıyorum bütün bu hassasiyetler, bizi de çok yakından ilgilendiriyor.Kendi güvenliğimizi de sağlamış oluyoruz.

Dün bir arkadaşımı havaalanına bıraktım ve new yorka uçtu. Girişte çok sıkı önlemler vardı ve elimde geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.
Montumu çıkardım metal kontrolden geçtim. İlk geçiş öttü, ikincide bozuk para,anahtar, kalemi çıkardım geçtim öttü,üçüncü kemeri çıkardım geçtim öttü, dördüncüye saati çıkardım oohh nihayet bitti işkence. Kimseye kızmadım kendi güvenliğim içindi. Dedim suç aleti saatmiş yahu bilmeden üzerimde taşıyorum. Biraz sinirlerim bozuldu tabi çıkarken kapılara açıl susam açıl demeye başladım.

Unutmayalım görevliler de işlerini yapmakla yükümlüler.

Aragornn
Selamalar

Bizimde muayene işelerimiz bitti, SeeNone la yine hastenden karşılaştık tabi :) , ikimizde bitirdik hasten işini
şimdi görüşme zamanın bekliyoruz, hastende diğer arkadaşların anlattıklarından farklı bir şey olmadı.
Ama Seenone un iğnlerden canı yandı biraz :) ....

Saygılarla...

zilgit
77. bülten açıklanmış EUROPE EU 16,600

kavi
09 12 2004, 18:00
nursend, vizen hayırlı olsun.Vizenin sağlıyacağı okyanus ötesindeki yaşamında başarılar dilerim.

Aragornn
Selamlar

Tebrik ediyorum nursend, hayırlı olsun vizen...
Darısı bizim başımıza.. :)

Saygılarla...

nursend
MERHABA... HERKESE KOSKOCAMAN BİR MERHABA...

VİZEMİ ALDIM, HEYOOOOOOOOOOO!!!!

Herkesin anlattığı gibi gerçekten çok kısa sürdü. Belki en fazla 5 dakika falandı gözlüklü kumral görevli ile olan görüşmemiz. Ayrıntıları yazacağım. Görüşme günümüzü de merakla bekliyorum. O zaman yüzyüze anlatma imkanı da bulurum sizlere.

Görüşürüz... Birazdan yazarım ayrıntıları...

nursend
Gelelim ayrıntılara...

Çarşamba akşamı yarım otobüsüne bindim. Yolda uyudum falan bir güzel. Sonra sabahın bir köründe, takriben 6 gibi Ankara'ya vardım. Ortalık zifiri karanlık. Randevum saat 9'da. Kızılay servisine bindim tabii. Kızılay nispeten daha hareketliydi ama saat daha sabahın 06.30'uydu ve daha gün doğmamıştı. Kardeşim diye düşündüm. Buradası daha doğuda, hadi artık gün doğsun :) Neyse sonra biraz sıcak mı sıcak otobüs firmasının ofisinde biraz oturup televizyon izledim. Sonra bir pastaneye gittim ve kahvaltı ettim. Orada elimi yüzümü yıkadım falan, makyaj yaptım, kendime geldim biraz. Daha önceden büyükelçiliğe gitmiştim birkaç yıl evvel. O yüzden yerini biliyordum. Güneş olmasına rağmen, Ankara'da hava oldukça serindi. Serin ne demek dondurucuydu. Her neyse... Taksiye bindim o yüzden. Saat 8.15 civarı ben büyükelçiliğin önüne gittim. Toplam 3 kişi bekliyordu. Biri anne kız olduklarını düşündüğüm iki kadın ama daha sonra onların türk olmadıklarını anladım. Bir de bir genç benim yaşlarda. Neyse orada bir görevli vardı. Randevumun 9'da olduğunu söyledim. O zaman beklemeyin burada. Dokuzda gelin dedi. Bende biraz aşağıda başka bir pastaneye gittim. Hem üşümedim, hem de gazete okudum falan. Dokuza beş kala tekrar gittim. Bu sefer içeri aldılar. Pasaportumu verdim. Bunların hepsi daha bahçede oluyor. İki tani türk güvenlik görevlisi var. Çantanızı arayacağız dediler. Çantama baktılar. Sonra Kollarımı iki ayna açtım, dedektörle üzerimi aradılar. Sonra başka biraz ileride başka bir görevli hastane için anket formu verdi, bu arada hala bahçedeyiz. Bir de bankada aldığımız o numaralır kağıtlar var ya onlardan verdi bir tane, 3 numara benimki. Sonra içeri girdim. Orada cep telefonumu verdim. İçeri girerken bir güvenlik daha var. Çantanızı koyuyorsunuz x-ray cihazına, siz de manyetik güvenlikten geçiyorsunuz. Benim banka kartlarına bir şey olmadı bu arada. Birileri manyetik olduğu için kartlarının bozulduğunu yazmıştı foruma daha önce ama. Neyse sonra o banka salonu gibi olan yere geçtim. İçeride insanlar var tahminim 15 kişi falan vardi. Bu arada 6 ya da 7 tane banko vardı. Görüşmeler yapılıyordu. Ama hepsi göçmen değil tabii. Ben sadece 5 tane göçmenlik için geleni gördüm. Diğerlerinin sıra numaraları 1-2-3 diye değil 413-403-345 falan gibi rakamlardı. Sarıyorum vize çeşidine göre numara vermişler. Ben anket formunu doldurup kutuya attım.

Neyse, bir numaralı benim yaşlarımda bir gençti. Konuştuklarını duyamadım ama vizeyi aldı sanırım. İki numara sarışın 40 yaşlarında bir kadını. Belgeleri cuma günü bir danışmanlık firması aracılığıyla göndermiş ama büyükelçiliğe ulaşmamış. Yanında getirdiği belgeleri verdi. Onun işi, benimki bittiğinde daha bitmemişti. Neyse sonra sanırım bir yarım saat falan geçti. Benim numaramı atladılar ve 4'ü çağırdılar. Kıllandım. Sonrum, sizi çağıracağız bekleyin dediler. Neyse dokuz buçuğu biraz geçiyordu ki beni 4 numaralı bankodan çağırdılar. Türk görevliler vardı. 453 doları aldılar. Yürek acısı gibi :) Sonra, adli sicil kaydımın ve vukuatlı nüfus kayıt örneğimin aslını istediler. Verdim. Sonra bana sponsor belirtmişsiniz, w2 ve 1040 formlarınız nerede dediler. Şimdi size anlatayım ondan haberiniz yok tabii. Ben başka belgeler sundum sponsorumla ilgili. Ablam, bir firmada maaşlı olarak çalıştığı için W2 ve 1040 belgelerine gerek yok. Bu I-134 formunda açıkça belirtiliyor. Eğer serbest çalışan iseniz yani bakkalınız marketiniz falan varsa bu belgeleri sunuyorsunuz. Eğer maaşlı çalışan isesinz firmanızdan aldığınız maaş ve vergi belgeleriniz yeterli oluyor. Ben, yine de endişeleniyordum acaba W2 ve 1040 isterlermi diye. Ablam göndermişti onları da her ihtimale karşılık diye. Ama randevu tarihine kadar bir türlü elime geçmedi. Neyse ben yok o formlar dedim, türk görevlilere. Gerek yok diye biliyorum ben dedim, ablam maaslı çalışan dedim. Tamam dediler, ona konsolos hanim karar verecek dediler. Neyse ben yine beklemeye başladım. Bir beş dakika sonra en son bankoya çağırıldım, numaram yandı. O gözlüklü kumral konsolos görevlisi vardı.

Türkçe olarak günaydın, nasılsınız dedi. Ben de türkçe olarak İyiyim siz nasılsınız dedim. ingilizce bilip bilmediğimi sordu. Ben de, Biliyorum ama mülakatı türkçe yapmayı tercih ederim dedim. Orada gülüştük biraz. Sonra bir bayan çevirmen geldi. Konsolos sormaya başladı ingilizce, ben baktım anlıyorum, refleks olarak ingilizce cevap vermeye başladım. Hatta arada, ingilizce Aaa sizi anlıyorum dedim gülerek, o da güldü falan. İl başka iki elimin işaret parmaklarının izini aldılar.

KONSOLOSUN SORDUĞU SORULAR

Sorulara gelelim. Sırasını doğru hatırlamayabilirim. Fiks sorumuz orada ne yapmayı planlıyorsunuz soruldu elbette. Sonra Daha önce ABD'ye gittiniz mi Ben gitmiştim. Ne kadar kaldınız diye sordu, ben iki ay dedim. Eski pasaportunuzu görebilir miyim dedi. Benim amerikan vizem eski pasaportumdaydı, o pasaport kaybolmuştu. O yüzden sordu sanıyorum. Ben de kaybolduğunu söyledim. Sonra ardı ardına şu soruları sordu, Ne zaman kaybettiniz, nerede kaybettiniz Neyse cevapladık bu soruları da... Sonra ne iş yaptığımı sordu, söyledim. Daha sonra, sporsorumla ilgili sorular sormaya başladı. İşte ne tarz bir vizeyle Amerikaya gittiğini sordu ablamın. Sonra diplomamın aslına baktı. Sonra sağ elimi kalrımamı ve söylediklerimin doğruluğu için yemin edip etmediğimi sordu, ben de yemin ettim. Veeeeee, mavi kagıdı verdi. Sonra daha önce postaladığım dosyamı teslim etti. İçinden bazı belgeler alınmıştı tabii. Ben de teşekkür ettim ve oturma sıralarının hemen arkasındaki UPS görevlisinin yanına gittim, 6 milyon vredim ve adresimi belirttim. En geç üç içinde elimde olacağını söyledi görevli pasaportumun.

Sonra ben çıktım, ve telefona sarıldım. Önce sevgilimi sonra izmirdeki büyük ablamı, sonra istanbuldaki kız kardeşimi aradım. ve amerikada saat çok geç olduğundan öteki ablamı aramadım tabii. Sonra iki arkadaşımı aradım ve sonra LABİRENTİ aradım, onu uyandırdım :) Saat 10 gidi işim bitmişti anlayacağınız.

Yürüyerek Kızılay'a indim ve Öğlen 12'de otobüse binerek dün akşam evime vardım.

DARISI HERKESİN BAŞINA...

Görüşürüz...

nursend
Bu arada yazmayı unuttum, konsolos benden W2 ve 1040 istemedi. Yani diğer sunduğum belgeler yeterli oldu. Ablamın çalıştığı yerden aldığı, maaşını ve vergi durumunu gösterir belgeler.

Bir de tavsiyem olacak, eğer sporsor ayarlarsanız, garanti olsun, o kişinin green cardının fotokopisini de isteyin. Benden istemediler ama Türk görevliler sordu, var mı diye. Belki gerekebilir.

nursend
Kavi ve aragornn teşekkür ederim.
Sağolun

LaBiReNT
10 12 2004, 18:00
nursend'ye CEVAP:

Merhaba Nursend VİZEN HAYIRLI OLSUN. Darısı bizlerin başına inşallah.
İnternet cafemi devrettiğim için nete fazla giremiyorum. Aslında benim için hem iyi oldu Gözlerimi korumak açısından hemde kötü oldu sizlerden internet adına uzaklaşmış oldum.
Allah inşallah eşimle bana'da Ve buradaki Tüm arkadaşlarımada Vizemizi almayı nasip eder.
Kısmet olursa inşallah 19 Aralık PAZAR günü Belirtilen yer ve saatte buluşmak dileğimle..

SAYGILARIMLA..

nursend
10 12 2004, 18:00
Teşekkür ederim labirent...
Darısı gerçekten sizin de başınıza inşallah...
19 Aralık'ta mutlaka ama mutlaka geliyorum. Yani haftaya, çok da bir şey kalmamış vallaha...

foxygk
11 12 2004, 18:00
HERKESE SELAM

LABIRENT
KARDESIM NASILSIN CAFEYI DEVRETTIN GOZUKMUYORSUN ORTALIKTA, KISMETSE PAZAR GUNU DONUYORUM AMA BULUSMAYA GELEMIYECEM ARTIK DIGER GORUSMEDE SIZLERE BURADAKI TECRUBELERIMI ANLATIRIM. HA BU ARADA GREEN CARD`IM GELDI COK GUZEL BIR SEY YAPMIS ADAMLAR GELINCE GOSTERIRIM. KENDINE IYI BAK KARDESIM GORUSURUZ.

ONEMLI NOT: MULAKAT GREEN CARD OLAYININ EN BASIT TARAFI, EN ONEMLI KISMI BURAYA GELINCE BASLIYOR. MULAKATA GIRECEK OLAN ARKADASLARA BASARILAR...

Aragornn
11 12 2004, 18:00
Selamlar Herkeze

Arkadaşlar Nasılsınız, Bakalım yine bir sessizlik oldu ve ben yine bu sessizliği bozmaya karar verdim.
Görüşme tarihime az kaldı, heycanlanmaya başladık... herşey kısmet artık...
Bu arada formu unuttunuz herhalde, hiç mesaj felan atılmıyo , uyanın gençlik :)

...........
İnterwiev : 22 ARALIK
Case No : 2xxx

foxygk
12 12 2004, 18:00
SEVGIMIS

ONCELIKLE VIZEN HAYIRLI OLSUN SEVGIMIST

BEN SANA DEMISTIM AMA DIMI SEN ALIRSIN DIYE. BUNDAN SONRAKI HAYATINDA BASARILAR ARKADASIM.

kavi
selam herkese,

foxgyk, alttaki yazını biraz açabilirmisin??? ne demek, yolda çukur mu var, uçurum mu var?
'ONEMLI NOT: MULAKAT GREEN CARD OLAYININ EN BASIT TARAFI, EN ONEMLI KISMI BURAYA GELINCE BASLIYOR. MULAKATA GIRECEK OLAN ARKADASLARA BASARILAR... '

kavi
Sevgimist,
Bundan sonraki hayatında başarılar ve vizenin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Aragornn
Selamlar
Tebrik ediyorum sevgimist , hayırlı olsun vizen :)

Ne kadar güzel hiç aksatmadan gidiyoz, fire vermedik istanbullular olarak vize konusunda
Sıra bizlere geldi bakalım....

Herkeze saygılar...

nursend
ÖNEMLİ
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ÖDEMEMİZE GEREK YOK
------------------------------------------------------
Arkadaşlar, sizlere güzel bir haberim var. ABD'ye gitmek için Türkiye'den çkış yaparken 70 milyonluk yurt dışı çıkış harcını ödemememize gerek olmadığını öğrenmiş bulunmaktayım. Biraz önce, İş ve İşçi Bulma Kurumu'yla görüştüm. Yapmamız gereken tek şey, size en yakın iş ve işçi bulma kurumuna gidip pasaportunumuza, işçidir damgası vurdurmak. Yanınıza nüfus kağıdınız ve pasaportunuzu alıp gidiyorsunuz bu kadar. Onlar da, damgayı vuracaklar.

İstanbul İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: İş ve İşçi Bulma Kurumu İstanbul Şube Müdürlüğü-Eminönü
Tel: 526 72 72 – 512 23 10

Bakırköy İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: Şirinevler Meydanı Toyak İş Merkezi Kat:3-Şirinevler
Tel: 503 45 49/50

Bayrampaşa İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: Abdi İpekçi Cad. Özel İdare İş Merkezi Kat: 1-Bayrampaşa
Tel: 576 49 70

Pendik İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: 19 Mayıs Cad. No: 11-Pendik
Tel: 354 22 91 / 92 – 354 76 67

Üsküdar İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: Yeni Toptaşı Cad. Tomurcuk İş Hanı No: 39/1 – Üsküdar
Tel: 334 06 89

Tophane İş ve İşçi Bulma Kurumu
Adres: Lüleci Hendek Cad. No: 4-Tophane
Tel: 249 61 22-249 29 87

Şişli'nin adresini bilmiyorum ama caminin hemen arkasındaymış.

nursend
FLAŞ FLAŞ FLAŞ!!!!
SON DAKİKA HABERİ!!!

SEVGİLİ ARKADAŞIMIZ, SEVGİMİST BUGÜN İTİBARİYLE VİZE MÜLAKATINDAN OLUMLU SONUÇLA AYRILMIŞ BULUNMAKTADIR. YARIN PASAPORTU ELİNE ULAŞIR TAHMİNİM...

nursend
takiro18
--------------
Ben de 9 Aralık'ta aldım vizemi. Birbirimizi görmüş olabilir miyiz?
Saat 9'dan 10'a kadar vize görüşme salonundaydım. Pazar günü gel tabii mutlaka.
Görüşürüz

takiro18
merhabalar
uzun zamandır takip etmekteyim sizleri daha önce yazmak istesemde bir türlü becerememiştim.ama şimdi öğrendim. 9 aralıkta görüşmeden çıktım.sponsor göstermiştim beğenmediler şimdi yenisini buldum bakalım onu kabul edeceklermi. kısmet olursa pazar günü sizlerle beraber tanışmak istiyorum.kendinize iyi bakın.vizesini alanlara iyi yolculuklar bekleyenlere allahtan sabır diliyorum.

amisos
14 12 2004, 18:00
... pazar gunu kesin geliyorum, bol bol konusuruz artik.
sevgiler, pazara gorusuruz...[/i] ]]

pazar mi cumartesi mi?simdi yazarken gordum bu olmadi iste. :(

kavi
Selam arkadaşlar,

Bir son dakika işim çıkmazsa pazar günü geliyorum.Yeni arkadaşlar olacak büyüyoruz ekip olarak.

Vizelerini alan arkadaşlar heyecanlı stresli günleri geride bıraktı. Bekleyenlere hayırlısıyla vizeleri almaları için dua ediyom.

Sevgili Aragornn, biraz susayım yahu. Hep konuşunca, birazda gergin bir dönemdeyim, kendimi parazit gibi hissediyom.
Bir ara kendimi Fatih Terim hocamız gibi hissettim.Teknik direktör lük Labirent vermez ama becerebilirmiyim bilemiyom.

Bu forumda güzel birşeyler paylaşılıyor, hoş bir platform var. bütün konunu iki üç kişi üzerinden taşınması sağlıklı olmaz. Dönem dönem yeni akadaşlar yeni heyecanlar yaşatıp birşeyleri ileriye taşıyacaklardır.

kavi
Arkadaşlar bi süredir aklımda saçma sapan bir fikir var.
Burda çok yazı okudum perişan olan,geri dönen,hastalanan,duygusal çöküntü yaşayan,depresyona giren, okulunu yarıda bırakan vs.vs.vs.

Kısacası ben bunu Labirentin düşünceleri diye yutturacaktım. Ama sukuneti seçince abimiz elinden olmayarak.

(cafesini devretti hayırlısı olsun kendisi için.)
Şimdi burda değerli güvenilir insanlar varken bir fon anlamında mali hesap açılsa.

Bu hesaba üyeler ayda bir sigara parası aktarsa.Bir kola parası da olabilir sembolik bişey. Bu hesaba havale ücreti ödenmemeli, bu hesabın birikimi altı ayda bir kura ile bir üyeye verilebilir,bu hesabın yüzde onluk toplamı, ihtiyac sahibi birine hesap üyelerinin rızası ile verilebilsin,her öneriye açıktır bu yazdıklarım.
Bu vesile ile bazı manevi duygularımızı korumuş oluruz.Zor günlerde arayacağımız bir adres olabilir. Değişime açık olsakda bazı özlük değerlerimizi yaşatabiliriz. Bilmediğim tanımadığım vakıf, derneklere , dilencilere, kimselere, yerine gidermi diye yardım etmek istemiyom şahsım adına.

Bu yazdıklarım kendi düşüncelerimdir her eleştiriye açıktır sadece havaya söylediğim bir sestir.Duyan olursa birileri birşey yapar.
Yine haddimi aştım galiba rüzgar essede savursa bunları ......

Aragornn
Selamlar Millet

Nasılsınız bakalım, ya Kavi sende sustun artık folder da sustu...
Uyanın yaaaa allah allah hep ben konuşuyom,

..........
İnterview : 22 ARALIK

bico
mrb arkadaşlar!

Valla istanbul tayfası fire vermiyor,cok seviniyorum bu işe,orda da devam etcek inşallah bu görüşmeler,yardımlaşmalar!

EEE bunu bi ıslamak lazım bence :)

nursend
Dilekcim tesekkur ederim canim... pazar gunu kesin geliyorum, bol bol konusuruz artik. ben sizin icin dua ediyorum emin ol. sizinki de olacak merak etme... O zaman doya doya islatiriz ama sanirim siz almadan vizenizi ben gitmis olacagim amerikaya, o sebele daha once de bir kutlama yapabiliriz. aslinda cogumuzunki tamamlandi, sanirim bir tek siz kaldiniz. olmazsa yakinda yapalim kutlamayi, ya da bir sonraki bulusmamiz kutlama olsun gece bulusalim.
sevgiler, pazara gorusuruz...

DiLYuR
nursed
merhaba ben labırentin eşi.nasılsın iyisındir :)
VİZEN HAYIRLISI OLSUN :) sevindim senin adına.vizeyi alana kadar sıkıntısı ve aşıların acısı çabası.ama vizeyi alınca
hersey değer diyorsun.pazar günü görüşürüz :)

DiLYuR
nursend
merhaba ben labırentin eşi.nasılsın iyisındir :)
VİZEN HAYIRLISI OLSUN :) sevindim senin adına.vizeyi alana kadar sıkıntısı ve aşıların acısı çabası.ama vizeyi alınca
hersey değer diyorsun.pazar günü görüşürüz :)

DiLYuR
SEVMİSTTE CEVAP:
MERHABA BEN DİLEK
NASILSIN HAYIRLISI OLSUN SEVİNDİM :) DARISI ORHANLA BANA DUALARINIZI ESİRGEMEYİN:
ARTIK SENLE NURŞENLE ISLATIRIZ :)
PAZAR GÜNÜ GRENN CARD CAFEDE BULUŞURUZ :)

alfaskansas
Herkese Merhaba
Yaklaşık 2 haftadır mezun.com u izliyorum ve yeni üye oldum. Vizesi çıkan arkadaşlara yeni hayatlarında çok iyi bir süreç diliyorum. Benim eşim orta amerika dan İstanbul Üniversitesinde ders veriyor. Şimdilik İstanbul'dayız. Devamını belirtmek şimdilik zor. Fırsat bulursam toplantılarınıza katılmayı ve tanışmayı düşünüyorum. Belki Amerika'da komşu olabiliriz. Tabii uzak ihtimaller gibi gözükse de. Beyazıt'da oturuyoruz. Eşimin faydalı olabileceği konularda yazmaya ve belkide bizzat yardım etmeye eşim ikna olursa herzaman buradayım.

Orhan ;) :)

adana46
15 12 2004, 18:00
Alttak mesaj uzerne esk br Istanbullu saylablecek br olarak yazyorum. Yan br 6 senemz gect, yoksa gercek br Istanbul beyefends olmay ben de sterdm ama deglm... HEr neyse..

DAha once de belrtmstm, bu ay sonunda TR'a geldgm. Su an tbaryle blet tarhmz kesnlesms oluyor.. BEn ve sozlum burdan 23 Aralk gunu ayrlyoruz ve 24 ARalk Cuma gunu aksamleyn Istanbuldayz Allah'tan br man ckmazsa. Cumartes gununu orada IStanbul'da gecrdkten sonra Ankara'ya gececegm ben, br akrabama br vefat nedenyle tazyelerme sunmak uzere...

Katlacaklar sorulmus ama ben bu pazar katlamayacagm bldrmek stedm. Malum henuz oraya ulasmamz oluyoruz, henuz :) GOnul sterd ama sanrm ksmet deglms.

Szlere y br bulusma temmen ederm..

Gorusmek dlegyle
SEvgyle kaln

adana46
00000***

[]GÖRÜŞMEYE KATILACAKLAR...
- Labrent ve Eş

- Nursend

- Kav

- amsos

- Aragornn ( ben :) )
Ger kalan arkadaşlar lütfen eklesnler smlern, hem form üst sıralarda kalmış olur....[]

sevgimist
arkadaslar merhaba
ne olmus bu ıst lular lstede gorunmuyor artık AAAAAAAA
labırent bze kızıyordu smd svl hayatta oda yazmıyor.
Dılek canım sagol tabıkı sımdı sıra sızde dualarım sızlerle
Pazar gunu benım ders 3 te baslıyor heralde gelemıycem
Inanın gıtmek gelmek zarf telası soyle yorgunluktan bır sevınmeye ble fırsat bulamadım ınanın.
Smd brde blet yok ıyımı 20 ocakta memleket amerkaya gıdıyo ya ne bu bılmyorum.
Bız gıtsekmı kalsakmı derken herkes coktan komsu yollu yapmıs yanı.
Neyse hadı yazın amaaaaaaa

kavi
selam,
nursend, benden böyle bir fikir çıktı.Bunu konuşup tartışmak olgunlaştırmak büyüklerimize düşer.Ben daha fazlasını yapamam benden bişey beklemeyin.Hayata geçirebilirsek ne güzel olur.

Ben nick adımı değişmeyi düşünüyodum.Arap ismi anlaşılıyor,kavis yapmayı düşünürken sözlüğe baktım.KAVİ; dayanıklı,güçlü,sağlam,zorlu. anlamında. KAVİS; eğmeç- kavis çizmek yay biçiminde bir yol izlemek. anlamındaymış.
Sonuç değişmiyecem adımı ve Zerkavi adlı teröristle bir bağlamım yoktur.
ARKADAŞLAR GERÇEK YAŞIMA UYGUN GÖRÜNTÜ BULDUM AMA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKTIM....

Arkadaşlar yeni birr konu açıyorum hepinizi bekliyorum mutlaka....

Aragornn
Selamlar

Ewet arkadaşlar, pazar günkü toplantıya kimler katılacak, formda kimlerin geleceğini belirtirse güzel olur.
Mesela ben gelceğim kısmet olursa :)

.........

İnterview : 22 ARALIK

Aragornn
GÖRÜŞMEYE KATILACAKLAR...

- Labirent ve Eşi
- Nursend
- Kavi
- amisos
- Aragornn ( ben :) )

Geri kalan arkadaşlar lütfen eklesinler isimlerini, hem form üst sıralarda kalmış olur....

bico
Arkadaşlar MRB!
Bugün İşkur'a gttm ve pasaportuma şçdr mühürünü vurdurdum..Gderken yanınıza almanız gereken belgeler yazıyorum:
-Pasaport aslı ve yazılı kısımların fotokobler (vze dahl)
-Kmlk fotokobs
-Vzenn tercümes

Pazar günü görüşmek üzere..

nursend
amisos
-----------
Buluşmamız PAZAR günü buluşuyoruz. Çünkü, Cumartesi çalışan arkadaşlar var. Benim gibi mesela. Eskiden Pazar çalışıyordum, son buluşmayı kaçırdım. O yüzden izin günümü değiştirdim. Buluşmaya katılabilmek için, ne olur yine değiştirmeyelim. Yoksa, sen de pazar günü mü çalışıyorsun? Her neyse, buluşma Pazar günü sonuç itibariyle.

Aragornn
----------
Ben kesinlikle katılıyorum buluşmaya.

bico
---------
EEE bunu bi ıslamak lazım bence
Kesinlikle, artik bir kutlamanın vakti geliyor da geçiyor. Sen gitmeden yapsak iyi olur.

kavi
--------
Bu bahsini ettiğin yardımlaşma, para toplama olayını buluştuğumzda değerlendirebiliriz.

GÖRÜŞÜRÜZ ARKADAŞLAR

nursend
Bu arada, forumdaki resmimi (ikonu) değiştirdim. Çok sevimli geldi bu sümüklü böcek :)

nursend
VAZGEÇTİM TEKRAR PEMBE SAÇLI KIZ OLDUM, SÜMÜKLÜ BÖCEK ŞİMDİ FARKLI GELECEK SİZE. hEM HERKES ALIŞMIŞTIR ŞİMDİ O FİGÜRE, BU SÜMÜKLÜ BÖCEK DE KİM OLMAYIN SONRA :)

amisos
16 12 2004, 18:00
yaw pazar günü cok ters olmuş.cumartes mesa yapmak zorunda olan arkadaşlarda olablr.k ucu krl degnek.neyse buyuk fedakarlk yapp gelmeye calsacam.(%95).szlerle tansmak keyfl olacak.gorusmek uzere.

LaBiReNT
Merhaba Sevgl Arkadaşlar;
Daha öncede söyledğm gb 3 Aralıkta Kafey Devretmş bulunmaktayım. Bu sebepten dolayı nete esks gb gelemyorum çok kısıtlı zaman dlmler çnde burada bulunablyorum ama Kalbm szlerle ve burada bunu blmenz sterm.
Toplantılarımız düzenl olarak devam edecektr.
sevgmst VİZEN HAYIRLI OLSUN. Allah herşeyn gönlünce olmasını nasp etsn..

TOPLANTI HAKKINDA:

Sevgl Arkadaşlar Toplantılarımız Belrtlen yer, gün ve saatte devam edecektr. Hepnzn Gelmesn Rca Edyorum.
İnşallah Pazar günü görüşmek dleğmle.. Bana Telefon le ulaşablrsnz. Vzesn alan arkadaşlarımı tekrar tebrk ederm. nursend ve sevgmst szler özellkle geln Lütfen son gelşmeler szlerden duymak styorum..

LaBReNT Gsm: 0532 303 1923

SAYGILARIMLA

kerim46
merhaba arkadaşlar,

bu haftak buluşmanıza bende gelmeye çalışacağım.

görüşmek üzre saygılarımla...

Aragornn
Selamlar

evet arkadaşlar buluşma günümüz yaklaştı ama kmseden ses, seda yok.
5 kşden başka gelen yok toplantıya herhalde. Bu arada İstanbulda Olanlar Buraya Folder
büyük br düşüş yaşıyo,,, LABİRENTİN kafey devretmesnden sonra...
Görüşlernz bldrnz...

Saygılarla

..........

ntervew : 22 ARALIK

FRIDAY
17 12 2004, 18:00
Merhaba Arkadaşlar
-----------------------

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunun tayfası olarak bu forumdan habersz ve zmrde olan yada toplantı tarhlermzde olacak olan arkadaşlarımıza toplantı tarhmz ve toplantı amacımız hakkında blg vermek sterm.

Bz Green Card talhller olarak br yerde toplanmak brbrmz daha y tanıyıp GC le lgl blg brkmlermz aktarmak sorularımıza cevaplar bulmaktır.
Aynı zamanda belrl günlerde buluşup daha samm br ortamda bzden öncekler ve bzlerle brlkte sorularımızı paylaşmaktır.

Öncek üç toplantımızın lk ksn Konak skeles üstündek cafede, sonuncusunu se Turkuaz'da yaptık.Hepsde çok olumlu ve faydalı oldu.Toplantılarımıza steyen herkes katılablr.

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunda yer konusundak öner ve görüşlernz tartışablrz.

Tarh: Ocak092005 pazar

Saat : 14 00

Yer :Bu konuda henüz br yer kararlaştırmamış bulunuyoruz.(oylayıp,tartışalım)

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunda buluşalım.

Saygılarımla..

FRIDAY
Labrent
---------

Merhaba sevgl dostum.
Cafey devrettğn duydum.Hayırlı olsun.Nette görüşemememzn sebebnde öğrenmş oldum.Tekrar hakkında hayırlısı neyse onun olması çn dua edyor ve bundan sonrak beklentlernn gönlüne göre olmasını dlyorum.Sende tel nom. var stedğn zaman arayablrsn. Alene selam..

Saygılarımla..

Geeeeeeeeel Nsan geeel :)

letdown
merhaba sevgl arkadaşlar
uzun br aradan sonra tekrar selamlar. okul ve sınavlar yüzünden takılamadım. ama fırsat buldukça yazılanları okumayı çalışıyordum. bu hafta sınav derdm yok. son dakkada b değşklk olmazsa, yarınk görüşmeye gelcem.
see u all

kavi
18 12 2004, 18:00
Selam arkadaşlar,

Toplantımıza katılamadım, y vakt geçrmşsnzdr emnm.

B dahakne k elm cebmde olsada gelecem.

Görüşmek üzere

Aragornn
18 12 2004, 18:00
Selamlar

Evet Arkadşlar br görüşme daha sona erd katılan arkadşalara teşekkür ederm, güzel vakt
geçrdk...

Kaçırdın KAVİ :)

.......

İntervew : 22 ARALIK

amisos
19 12 2004, 18:00
gorusmeye katlan tum arkadaslara, bana guzel dakkalar paylasma mkan verdkler cn tesekkurler.szlerle tansmak benm cn br ayrcalkt.
aragorn

ksmetse olacak.sana sonsuz sans dlyorum.basarlar.

kavi
Aragornn vzen hayılısı le alırsın dleğm dualarım sennle.

Yahu merak ettğm brşey var. Toplantımızda şu bahsettğm konunun sözü geçt m? konuşulduysa teknken mümkün olablr m? hem Tr'de hem Usa'da böyle brşeye ştrak edeblrmyz?

Özelme br not atan olusa sevnrm.
'HERKESTEN BİR GÜZEL SÖZ' başlıklı folder mezun alesne tham ettm. Ama kovdular bende Havadan-Sudan Başlıklı foldere taşıdım.Sağolsun arkadaşlar aldı ***ürdü, emeklemey bırakıp yürüyecek sanırım.

Ya br göz atın arkadaşlar br tatlı söz yazın.Paylaşmak stedğnz hç brşey yok mu? pnt dyecem yoksa(nursend arkadaşımıza teşekkür edyorum lk yazı onundu)

Aragornn
Çok Teşekkürler Nursend ve Kav
İnşallah bzlerde vzemz alırız.Bu gece Ankaraya yola çıkıyorum...
Çarşamba günü artık bldrm szler görüşme sonucunu, kısmet herşey....
Kendnze y bakın...

Saygılarla

.......

İntervew : 22 ARALIK

nursend
Selam herkese...
Hepnzle tanıştığıma çok memnun oldum. Gerçekten güzel br buluşma oldu. Güzel güzel muhabbet ettk.
İy oldu, yne aklınıza takılan br şey olursa çeknmeden sorablrsnz, vze alan br arkadaşınız olarak yardımcı olmaya çalışırım.
Aragornn, vze görüşmenden başarılar dlerm, hayırlı haberlern beklyoruz.
Görüşürüz

amisos
20 12 2004, 18:00
[]foxygk'ya CEVAP:
Merhaba foxygk. Öncelkle Türkye'ye Hoşgeldn demek styorum. Kafey devrettm sennde dedğn gb pek fazla nete gremyorum.

Pazar günü çok güzel geçt. Keşke gelseydn. İnşallah 23 Ocak Pazar günü görüşürüz.. Çok kısada olsa bzlerle yaşadığın tecrübelern paylaşmanı styorum..

Görüşmek dleğmle..
SAYGILARIMLA..[]

labrent

bldgm kadaryla 23 ocak bayramn 3. gunune denk gelyor.tatle ckanlar,bayram veslesyle zyarette buluınmak steyenler vs vs .. olablr.tarh tekrar gozden gecrlmel dye dusunuyorum.selam le

Sertu@
Katılamadığım çn üzgünüm bu sefer ama br sonrakne (seneye) orada olmayı umuyorum. Neler kaçırdım acaba...

Vze alanlara tebrkler, günü bell olanlara kolaylık, paket4 bekleyenlere sabır dlyorum. Benm gb henüz gtmemşlere de kafa sağlığı dlyorum.

LaBiReNT
foxygk'ya CEVAP:

Merhaba foxygk. Öncelkle Türkye'ye Hoşgeldn demek styorum. Kafey devrettm sennde dedğn gb pek fazla nete gremyorum.
Pazar günü çok güzel geçt. Keşke gelseydn. İnşallah 23 Ocak Pazar günü görüşürüz.. Çok kısada olsa bzlerle yaşadığın tecrübelern paylaşmanı styorum..
Görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

kerim46
selam,
pazar günkü toplantı güzel ve yararlı oldu. sznle tanıştığıma sevndm. bzmle tecrübelern paylaşan arkadaşlara ve mülakata gelenlere teşekkür edyorum.
br dahak toplantımızda görüşmek üzre.

nursend
MERHABA MİLLET!!!

Valla sertu'nun dedğ doğru br sonrak buluşmamız SENEYE.... Bunun da geyğ hep yapılır ama... Seneye görüşürüz, sana ancak seneye randevu vereblrm vb... Yılladır yapa yapa bıkmadık ama eğlencel...
Had bakalım, seneye görüşelm :) :)
Ben ble yaptım aynı espry...

amisos
21 12 2004, 18:00
yaa hemşerm sen gtmedn m hala nj ye[]

bahs gecen hemser ben mym?

Aragornn
Selamlar
Evet Arkadşalar bzde vzemz aldık sonunda :)
Seenone arkadaşımızla brlkte zorda olsa aldık..

Arkadşalar lk önce yardımlarından dolayı Labrent 'e, ve bana güzel temennlerde bulunan
Nursend, kav, amsos, letdown, kerm, bco ve daha smn sayamadığım dğer arkadşalra teşekkürlerm sunarım

Görüşme detaylarını daha ayrıntılı yazarım, konsolosluğu braz karıştırdım da :) )

Saygılarla....

bico
Amsos!!
bahs gecen sen deglsn ama sen de hemsehrmzsn :)

bico
o1utku

hemşer pazar günü uçuyo thy le..NJ'e perdecler kralı olmaya gdyorum :)

o1utku
selam arkadaşlar
toplantınız güzel geçmş bz gelemedk bebş ateşlend bırakamadık kusura bakmayın bdahak sefere gelrz nşallah
yaa hemşerm sen gtmedn m hala nj ye

nursend
Selam mllet...
Aragornn'dan haber alan var mı? Aldı mı vzey acaba?
Görüşürüz

amisos
22 12 2004, 18:00
aragornn
hayrl ugurlu olsun.senn adna cok sevndm.dars dgerlernn basna.

Sertu@
2005 mücadelel br yıl olacak... Daha yolun çok başındayız asıl ş orada.

Foxygk hoşgeldn. Soru yağmuru sen beklyor. Buluşmaya burada mısın?

Sertu@
Aragornn,

Tebrkler, bunu eklemey unuttum. Merak etme evrakların hemen gelr hatta belk gelmştr ble...

Yolculuk ne zaman?

VeCToR
[] MERHABA SEVGİLİ ARKADAŞLAR
Öncelkle Toplantıya gelen Tüm arkadaşlarıma Çok Teşekkür ederm.
Aramızda yen olan 2 arkadaşımız vardı. Hoşgeldler sefa getrdler. kav, o1utku, sertu@ szlernde aramızda olmanızı sterdm. Kısmet olursa nşallah AMERİKA'ya gdecek arkadaşlarımız harç 23 Ocak'ta Amerka'dan yen gelmş br arkadaşımız foxygk aramızda olacaktır. Kendsnden oradak gelşmeler hakkında blg alableceğz.
Aragornn ve SeeNone VİZELERİNİZ HAYIRLI OLSUN. Bundan sonrak yaşantınızda herşeyn Gönlünüzce olmasını dlyorum. Darısı bz bekleyenlern başına. Toplantıda olan tüm yüreğ güzel nsanları Tekrar br arada görmek sterm. Dlerm k bu dostluklarımız bz var olduğumuz süre çnde hep devam etsn.
Bana yazı yazıpta cevap veremedğm arkadaşlarım var se özür dlerm. Ben anlayışla karşılayacaklarını Ümd edyorum. Malumunuz esks gb hergün onlne olamıyorum. Ara sıra böyle fırsat buldukça yazmaya çalışıyorm.
23 - OCAK'da İnşallah Görüşmek dleğmle..
SAYGILARIMLA..[]

stanbul smd ne guzeldr, ortakoyde oturup caylarnz yudumlayp muhabbet le brlkte safasn surersnz. :)

hepnze sayglarm sunar, hakknzda herseyn hayrls olmasn dlerm.

yardmc olablecegm bsey varsa her zaman ozelden mesaj atablrsnz.

foxygk
SELAM ARKADASLAR

LABİRENT
SÖZ VERMEK İSTEMEM AMA GELMEYİ İSTERİM. AMA GELİPTE HAVANIZI KACIRMAYAYIM MALUM ORDAKI OLAYLARI AKTARACAM SIZE.

WECTOR

YA KARDES ATLA BIR UCAGA GEL BIR CAY ISMARLAYAYIM SANA. SONRA DONERSIN. YOKSA KAFAYI YIYECEN AMA DEDIKLERINDE HAKLISIN HERKES GELSIN GORSUN KENDI KARAR VERSIN.

BEKAR OLUP VE AMERIKAYA GIDECEK ARKADASLAR SIZLERE BIR TAVSIYE YEMEK YAPMAYI ÖGRENIN COK LAZIM OLACAK....

SeeNone
Arkadaslar Selamlar

Kusura bakmayın uzundır zamanmıyorum. İşten pek fırsat bulamadık.
Aragorn'un dedğ gb dun vzelerm aldık. Bu kadar ugrasın sonunda
brer amerkan vatandası adayı olduk.

Mulakata gelnce Aragorn nun dedğ gb ortalığı braz karısıtrdı. Bu karıstırması
bana, kendne ve bzden sonraklere ekstra 45 dakka bekleme olarak ger dondu.
Ancak nsanın o ank heyecanı ve kurbanlık koyun gb beklemes bu surey pek
dert etmemesne neden oluyor. Ayrıca Aragorn'la devamlı geyk halnde olup guldugumuzden
pek surenn varkına ble varmadık.

Mulakattan soylemek stedğm k sey var. Brncs her mulakata gren heyecanlanmayın onlar
sze yardımcı olmak çn ugrasıyorlar desene k öyle yardın çn oradalar sz otomatk olarak
heyecanlanıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın nsan dogası daha sonra mulakattan cıkınca
anlıyorsunuz heyecanlanmanın gerksz oldugunu. Olsun orası da öyle guzel.
İnsan kac kere greencard mulakatına grer k ömründe.

İkncs para yatırıken dkkat ettm. Brs buyukelclkler bu paralarla maaslarını oduyorlar amerkadan
para almıyolar. Bu durumda neden İranlılar 435 dolar yada herhang 1 dolar ble ödemyorlar eğer daha
önceden her hang br odeme yapmadılarsa. Bz İranlılardan daha mı zengnz, yoksa ranlılar cok mu
fakr br mllet. Bence onu yazan arkadasın tezne ters br durum bu.

Sonuc olarak gercekten mulakat eger onceden belgelernze tam gönderdysenz sadece formalte.

Herkesn dedğ gb daha önceden szn hakkınızda br karara varmıslar.

Bu stede bze yardımları gecen butun herkese cok ama cok tesekkurler. İnşallah gene br akslk olmazsa
br sonrak buluşmada görüşürüzz..

Aragorn sana da ayrıca tesekkurler. Tek olsaydım o kadar konusma fırsatı bulmasaydık belk
mulakatta daha heyecanlı olurdum. Ama geyğmz sayesnde zaman su gb aktı ve bzde mezun olduk..

Tekrar selamlar ... Görüşmek uzere

LaBiReNT
MERHABA SEVGİLİ ARKADAŞLAR

Öncelkle Toplantıya gelen Tüm arkadaşlarıma Çok Teşekkür ederm.
Aramızda yen olan 2 arkadaşımız vardı. Hoşgeldler sefa getrdler. kav, o1utku, sertu@ szlernde aramızda olmanızı sterdm. Kısmet olursa nşallah AMERİKA'ya gdecek arkadaşlarımız harç 23 Ocak'ta Amerka'dan yen gelmş br arkadaşımız foxygk aramızda olacaktır. Kendsnden oradak gelşmeler hakkında blg alableceğz.
Aragornn ve SeeNone VİZELERİNİZ HAYIRLI OLSUN. Bundan sonrak yaşantınızda herşeyn Gönlünüzce olmasını dlyorum. Darısı bz bekleyenlern başına. Toplantıda olan tüm yüreğ güzel nsanları Tekrar br arada görmek sterm. Dlerm k bu dostluklarımız bz var olduğumuz süre çnde hep devam etsn.
Bana yazı yazıpta cevap veremedğm arkadaşlarım var se özür dlerm. Ben anlayışla karşılayacaklarını Ümd edyorum. Malumunuz esks gb hergün onlne olamıyorum. Ara sıra böyle fırsat buldukça yazmaya çalışıyorm.

23 - OCAK'da İnşallah Görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

Aragornn
Tekrar Merhaba..

Teşekkür ederm Nursend,
Bdaha k görüşmede artık bol bol sohbet ederz :)

SeeNone
Bende sana çok teşekkür ederm, sen beklettm braz :) ama sonuçta vzelermz aldık hayırlısı le..
Vze daha gelmed ama yoldadır herhalde :) ,
Gelrken hang otobüs frmasıyla geldn :) ))
Ben Metrodaydım bu sefer :)

.....

Aragornn
Teşekkür ederm Sertu ve amsos
Yolculuk bell değl daha, kısmet bakalım askerlğ tecl ettrmem lazım,
Mart gb düşünüyorum..

Labrentn söyledklerne katılıyorum, nşallah szlerde alacaksınız vzelernz,

Sayglılarla

Aragornn
Ewet Arkadaşlar
Şmd görüşme deteylarını yazayım, İlk önce herkezn bahsettğ gb, konsolosluğa grş yaptık, farklı br grş yapmadık :)
Gerç ben lk başta ön kapıdan grmeye çalıştım zorla almadılar :)
Neyse çer grdm, benden önce çer grmş olan seeNone gşelern önünde sandalyeye ye kurulmuş oturuyo keyfne dyecek yok,
Tab çerde lk önce hastane formunu doldurdum, anket kutusuna attım. sonra seenonun yanında oturdum ve bekemeye başladık, bana 3 numara vermşlerd seenone da 2 numaraydı. Gşeler açıldı 1 numarada olan kş para gşesnde numarası yandı, fakat arkadaşın pek blgs olmadığından dolayı ne mal kaynak göstermemş nede sponsor tab alamadı sponsor stedler doğal olarak...

Sıra Seenone a gelmşt 2 numara olarak ama brden 3 yandı yan benm numaram, gttm parayı yatırdım evrakların orjnellern stedler,
onları verdm. Ancak ben daha önceden 100 doları bankaya yatırmıştım, bunun dekontu lk gönderdğm formlarda vardı ve kadın bu dekontu gördü, sz ded 100 doları yatırmışsınız ded, ama ben szden 435 dolar aldım ded fşn de kestm ded ne yapcaz ded,
Sonra durun ben halletmeye çalışayım ded ve gtt uzun br ardan sonra geld :) , ama halledemmşt, ded neyse sz ded 100 dolarınızı yatırdığınız gb alırsınız ded :) yan benm 100 dolar gümbürtüye gtt, ama bankadan alacam :) ) , bde fırça kaydı :) bende onu fırçaldım böylelkle brbrmz fırçaladık. :)

nese bu arda Seenone arkadaşım bu olaylar sonucunda bayağı br panğe grmş :) ve heyecanı daha da artmıştı :)
dedğ gb unuz br ardan sonra gşedek bayan geld ve 2 numarayı çağırdı seenone tab bu arda 6 numaralı gşede de b ranlı ale görüşmedeyd onlar btrd şlern sıra bana geld dyodum çmden ama br baktım 6 numaralı gşeden 2 numara yandı, yan seenone unu numarası vay be dedm benm vzey vermyecekler galba, sonra seenone la gşedek bayanla muhabbet bayağı br sardırmıştı dedm bunlar herhalde ş pşrd :) , neyse baktım seenone sağ eln kaldırdı ve ederm ded..Bende o zaman anladımk kadın seenone teklf etmş seenone da kabul etmşt bu arda ben devreye grdm dedmk daha ben varım sırada dedm :) ...

Neyse seenone ups masasına gtt sonra benm numaram yandı, şte bldk sorular soruları sormaya başladı ne yapacaksın orda, kmn yanına gdeceksn, ne ş yapıyosun gb neyse tam btt dedm görevl bayan yüzüme baktı uzun uzun güldü ve braz önce sorduğu soruları bdaha sormaya başladı ...Yuh dedm bnlar kesn vermycekler dedm...uzattıkça uzattı sank zaman geçrmeye çalışıyordu, tab ama mal blglerden hç bahseted en sonunda artık lütfen sağ eln kaldırın ve yemn edn ded, bende ederm ded...Ve ş btmşt..

Ayrıca calfornyanın bahsettğ askerlkle lgl kağıttan bana da mzalattılar ama ben uyanıklık yapıp o kağıtdan br tane aldım,

Neyse ayrıntılar anlattım görüşmek üzere....

bico
NURSEND!!
Eğlencenn kralını yapcaz orda,hatta pastırmalı menemen partler vercez sen ne dyosun ;)

nursend
Aragornn
----------
Çok sevndm ya, ama gerçekten çoook çook sevndm. Hayırlı ve de uğurlu olsun. Ne güzel, hç fre vermedk, vermeyeceğz de :)

bco
-------
Yolculuk da yaklaştı vallaha... Had bakalım... Eğlencey artık Amerka kara sularında yaparız değl m ;)
Öptüm

nursend
SeeNone
-----------
Sen de tebrk ederm...

nursend
Kardeşm aragornn, neler oldu büyükelçlkte çok meraklandım ya? Br anlatsana... Nasıl karıştırdın ortalığı acayp meraklandım. Ayrıntıları da yazarsın yakında herhalde... Had görüşürüz

kavi
23 12 2004, 18:00
ARKADAŞLAR PASAPORTLARIMIZA İŞÇİDİR MÜHRÜ BASTIRMAYA LÜZUM KALMADI.
Son Güncelleme 12:46
24.12.2004
Yurtdışına çıkışta 70 mlyonluk harç kalkıyor
Plan Bütçe Komsyonu'nda kabul edlen verg tasarısı le yurtdışına çıkışta alınan 70 mlyon lralık harç uygulaması kaldırılacak.

Gıda, sağlık ve eğtmde 10 puan KDV ndrm öngören tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komsyonu’nda kabul edld. Verg ndrmleryle brlkte başka bazı düzenlemeler çeren yasa tasarısı dün TBMM Plan Bütçe Komsyonu'ndan geçt. Tasarıya eklenen br maddeyle yurtdışına çıkışta alınan 70 mlyon lralık harcın kaldırılması öngörüldü. Malye'nn çıkış harcı gelr 70 trlyon lrayı buluyordu.

hurryetm.com.tr

LaBiReNT
24 12 2004, 18:00
WECTOR ve foxygk'ye CEVAP:

Merhba WECTOR Istanbul'a herzaman beklerz dostum. Buradan saygı ve sevglerm gönderyorum.

foxygk sende kısmet olursa 23 Ocak Pazar günü aramızda görmek sterz nşallah. Havamızı neden kaçırasın. Senn tecrübelern bze ve dğer arkadaşlarımıza ışık olacaktır nşallah ..

23 OCAK'TA görüşmek dleğmle...

amisos
25 12 2004, 18:00
[]ARKADAŞLAR PASAPORTLARIMIZA İŞÇİDİR MÜHRÜ BASTIRMAYA LÜZUM KALMADI.

Son Güncelleme 12:46

24.12.2004

Yurtdışına çıkışta 70 mlyonluk harç kalkıyor

Plan Bütçe Komsyonu'nda kabul edlen verg tasarısı le yurtdışına çıkışta alınan 70 mlyon lralık harç uygulaması kaldırılacak.
Gıda, sağlık ve eğtmde 10 puan KDV ndrm öngören tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komsyonu’nda kabul edld. Verg ndrmleryle brlkte başka bazı düzenlemeler çeren yasa tasarısı dün TBMM Plan Bütçe Komsyonu'ndan geçt. Tasarıya eklenen br maddeyle yurtdışına çıkışta alınan 70 mlyon lralık harcın kaldırılması öngörüldü. Malye'nn çıkış harcı gelr 70 trlyon lrayı buluyordu.

hurryetm.com.tr[]

pasaportlar tekrar muhurlensn.malye bakan unaktan n acklamasyla plan butce komsyonunda daha once kabul edldg soylenen yurt ds cksta alnan 70 YTL lk harc recep tayyp erdogan n veto suna ugrad.tayyp unaktan' frcalyarak bze 70 trlyonluk gelr getren ve tamamn TOKİ(toplu konut dares) ye aktararak yoksullar cn konut yaptgmz br gelr nasl kesersn.ded. vs vs vs..

kaynak:bugunk zurryet gastas.

onur_ny
arkadaslar selam ,
ben onur 99 dan ber ny taym ve dv 2004 talhlsym ksmet olursa ocak 3 tatle gelcem burada yapms oldugunuz ornek mucadeley zamanla takp etsemde takdr dyorum umarm herkes bu emegnn karslgn alacak..23 bayram 3 .gunu ve bu benm 5 seneden sonrak lk bayramn tr de nsallah br akslk ckmaz se szde davet edersnz szlerle tansmak sterm herkes bu hayat mucadelesnde basarlar

kavi
selam arkadaşlar,

onur_ny ; senn gb tecrübel arkadaşları takıma transfer etmek, memnunyet verc.
Ocak toplantısı en organze ve en verml toplantı olacak smdden rezervasyonlar yapılıyor.
Onur_ny ve dğer arkadaşlar stanbuldan olmayanlar; Labrent'n vekalet ve kend adıma hepnz toplantımıza davet edyorum.Buyrun geln.....
Vze görüşmesne grecek arkadaşlara başarılar dlerm.

Aragornn
26 12 2004, 18:00
Selamlar Arkadaşalar

Nasılsınız bakalım, suskunluk oldu, b bozayım dedm...
Nerlerdesnz yne, gerç hava güzel ve güneşl ondanmıdır acaba bu suskunluk...

Saygılarla....

amisos
28 12 2004, 18:00
gecms olsun nursend.kendne dkkat et.soguklara yenlme. ;) bco ydr merak etme.perdelerle bogusuyordur smd.tab se basladysa..<mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]

sevgimist
selam ıstanbullu arkadaslar
umarım keyıfler ydr
Yavas yavas azalıyoruz galba
kım nereye nezaman gdyor yazarsa sanırım aynı yere gıtme durumu
olanlar cn ıyı olablr

kavi
selam mllet,
oguzkucukdogan; kadıköyde topluca takst takst gttğmz br çevrmen var.Sana telefonunu vereym br görüş k günde çıkar mı konuş.
ÇEVİRMEN 0216 4143758.. yetşemezse fax çek orjnaller yanında getrrsn. fax: 0216 5419321 kadıköy skeleden gelrken boğaya doğru ana cadde de sağ tarafta küçük tarh br cam var hemen yan sokakta (osman ağa cam) bol şans dlyorum.(6 ytl pazarlık yap derm)

nursend, çok geçmş olsun acl şfalar dlyorum. yen yıla y başlamadın ama nşallah y btrrsn.

Labrent, ab mutlaka gelecem ocak toplantımıza. keyfler ydr dualarınızla daha yye gdyor dostlar sağolsun.

Şu ıslatma şn yen yılla brleştrp komaya mı grsek ne yapsak.......
ARKADAŞLAR YENİ YILIN HEPİMİZE SAĞLIK-MUTLULUK-BAŞARI GETİRMESİNİ DİLİYORUM.YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN. MUTLU YILLAR.....
(Hedyeler toplantıda getrn dyecem ama yen yıl eskmş olacak.... )

SeeNone
Selamlar

Br sorum olacaktı. Subat ayı tbaryle USA’ye grş yapmayı dusunmekteym. Almayı dusundugum blet New York aktarmalı olup aslında Washngton’a gdeceğm. Ancak bu noktada New York’ta gumrukten gecmem gerekecek ve gecerken mmgrant bolumune ugramam gerekr m? Kalacagım adres Washngton oldugu çn New York’ta adresm verrsem şlemler yavas yuruyeceğnden Washngton’a kartlarım tahmnmce 3 - 4 ayda ancak gelr. Ama Washngton’da mmgrant ofse ugrarsam br ay çnde gelr kanaatndeym. Bu noktada ne yapmam gerekmektedr?

Dğer br sorum askerlk hzmet yapmamıs olanlar ne gb şlemler yapmak zorundalar. Blg verrsenz sevnrm.

Şmdden Tesekkurler

LaBiReNT
onur_ny'ye CEVAP:

Merhaba Onur_ny Nasılsınız? Szde kısmet olursa 23 Ocak 2005 Pazar günü aramızda görmekten Onur duyacağımızı blmenz sterm.
Br düzeltme yapmak styprum. 23 OcaK bayramın 3. değl son günü olmaktadır.
Bzler GREENCARD çn mücadele veren aynı yolun yolcularıyız. Szler gb daha önce bu heyecanı yaşamış ve bu konuda çok fazla mesafe kat etmş dostlarımızın tecrübelernden faydalanmak bzler fazlasıyla Mutlu edecektr.
İnşallah szde en kısa zamanda aramızda görürüz... Görüşmek dleğmle..

Saygılarımla..

LaBiReNT
nursend'ye CEVAP:

Merhaba nursend Hasta olmuşsun Geçmş olsun. Kesn nazara geldn sen :) )))) Vze aldınya yoksa Heyecan falanmı yaptın :) )
Dkkat et kendne hasta olarak yen yıla grersen bütün sene boyunca hasta olursun sonra :) ))
Hazırlıklar nasıl gdyor kısmetse ne zaman yolculuk.. Haa a bu arada Çok öneml. Vze'y ıslatmadık valla olmaz bak böyle ıslatalım en kısa zamanda :) ))
Kendnne y bak Görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA.

LaBiReNT
kav'ye CEVAP:

kav Merhaba Nasılsın? Geçen ay görüşemedk Keyfler ydr nşallah. Burdan gördüğüm kadarı le ysn Allah Bozmasın. Ocak ayı geld çattı. 23 Ocak Pazar günü geleceksn değlm Mutlaka gel bak... En kısa zamanda görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

oguzkucukdogan
See none, ben yllardr amerkan lmanlarndan kalkan tatl gemlernde calsyorum, ve 2005 talhlsym.Sordugun soru oneml.Evet, mmgraton'a Amerka'da ucaktan lk ndgn lmanda grersn,New York 11 eylul dolaysyla slern yavas ve paranoyak yurudugu lmandr.Ayrca burada esyalarnda mmgratondan gectkten sonra alp, aktarmana tekrar check n yapacaksn(mecburen,kural oyle).Ben tecrubeme dayanarak gdecegn yere drek ucus alman tavsye ederm.Braz daha fyatl olablr ama deger..Ozze []Selamlar
Br sorum olacaktı. Subat ayı tbaryle USA’ye grş yapmayı dusunmekteym. Almayı dusundugum blet New York aktarmalı olup aslında Washngton’a gdeceğm. Ancak bu noktada New York’ta gumrukten gecmem gerekecek ve gecerken mmgrant bolumune ugramam gerekr m? Kalacagım adres Washngton oldugu çn New York’ta adresm verrsem şlemler yavas yuruyeceğnden Washngton’a kartlarım tahmnmce 3 - 4 ayda ancak gelr. Ama Washngton’da mmgrant ofse ugrarsam br ay çnde gelr kanaatndeym. Bu noktada ne yapmam gerekmektedr?
Dğer br sorum askerlk hzmet yapmamıs olanlar ne gb şlemler yapmak zorundalar. Blg verrsenz sevnrm.
Şmdden Tesekkurler[]

oguzkucukdogan
Arkadaslar, selam.Bugun subat 10'da gorusmem oldugunu ogrendm.Istanbul'lu olmama ragmen toplantlarnza katlamadm, cunku Amerka'da tatl gemlernde calsyordum.Yen geldm, evraklar tamamladm,tercumeler ve saglk raporum kald.
Brkac konuda tecrubellern yardmna htyacm var.
1)24 veya 25 ocak'ta Istanbul'da olmam Amerkan hastenesndek slerme ve tercumelere yeter m?

2)Kadkoy'de (ve ya aslnda herhang br yerde) memnun kalnms, gorusmelerde problem olmams tercume burosu tavsye edeblen varm?

3)Toplantnz kacryorum fakat hemen ertesnde kucuk gruplar toplanyor mu (alt toplant)

4)Verdgm adres Bodrum'da oldugundan paket 4'un geckmes htmal cok yuksek.(Burann PTT's berbat)Bana smdden paket 4 cerg gondereblecek, ve sanrm htyacm olacak olan davet mektubunun formatn malleyecek br arkadas bulma sansm var m?

5)Subat 10'da gorusmes olan var m?

Dedgm gb, toplantlar kacrdgma uzuluyorum.Luzumlu luzumsuz epey blgm vard paylasacak.Mam ve Los Angeles'te 5 yldr tatl gemlerndeym.Bu s cn stfa edp geldm.Gerc yazlarnz takp ettm amaoturup konusmak hos olurdu ama ksmet deglms.Kmblr belk burda olmaz orada olur!!

oguzkucukdogan
Kav;
Rca etsem memnun kaldgn tercumann telefonunu yazarmsn?oguzkucukdogan@hotmal.com
Sagol

oguzkucukdogan
Sagol Kav, bu arada senn son durum ne, hatrlayamadm forumdan tarh bell m?

nursend
Arkadaşlar merhaba...
Kaç gündür evde hasta yatıyorum. Korkuç hasta oldum, allahtan şmd yym artık. O yüzden brkaç gündür yazamadım hç. Artık bco da yok aramızda, hç haber alan olmadı ondan değl m? Umarım sağ sağlm varmıştır yen dünyaya...
Nasılsınız ne var ne yok?

SeeNone, naczane tavsyem kamet edeceğn yerden grş yapmandır. Mesela ben de sırf o yüzden TÜrk Havayolları le gtmyorum. Ayrıca daha pahalı THY :)
Ben Seattle'a gdeceğm, THY Chcago aktarmalı gdyor. Zaten, İstanbul'dan drek Seattle yok. KLM Amsterdam üzernden gdyor, Brtsh Arways se Londra üzernden. İngltere, maalesef k transt vze styor, havalmanında br süre kalmam cap edeceğ çn :) Düşüneblyor musunuz? O yüzden bana tek seçenek kalıyor KLM :)

amisos
29 12 2004, 18:00
[]Selamlar
Arkadaşlar ben askerlğm yapmadım, mart ta amerkaya gtmey düşünüyorum askerlkle lgl br sorun çıkarmı,

daha doğrusu greencard kazanların askerlkle lgl br hakkı oluyomu? Türkyeden çıkışta br sorunla karşılaşablmyz ...

bu konu hakkında yardımcı olursanız sevnrm....
Saygılarla[]

aragornn
konu hakknda bulabldgm tek kaynak bu.ama haps ve para cezasnn dogrulugu kesn sanrm.arastrmalarna devam et.

]
amerıkadakı arkadaslar;
yukarıdakı yazı gorusmeye yenı gırıp vızesını alan calıforn arkadasımıza aıt...

abı bu nerden cıktı...gorusmede bana boyle bır kagıt ımzalatmadılar.... tek ımzaladıgımız kagıt onceden kcc ye gonderdıgımız formlardan bırıydı... hanı ımza boslugunu ımzalamayıp bos bıraktıgımız bır formdu...ve o formun arkasındada boyle bır bılgı yoktu...zaten turkce bır bılgı hıc yoktu...

sımdı bu nereden cıktı ya...adamlar zaten ırak a gondercek asker bulamıyorlar....adamlara bızı apar topar askere cagırıp ırak a gondermesınler bırde....

amerıkadakı arkadaslar bu konuda bızı aydınlatırmısınız ?

-------------------------

cksla lgl tereddutune gelnce.eskden askerlkle lgl problem olanlar havaalannda enselenyorlard ama o kural 3-4 sene once ortadan kalkt.hcbr problem olmaz cn rahat olsun.

BENDE HERKESIN YENI YILINI KUTLAYORUM VE SAGLIK DILIYORUM.NICE YILLARA.

amisos
HAYDAA yaz ckmams.aragornn yenden kopyalyorum.

amisos
aragornn
yapsmyor br turlu kodumun yzs.burdan stedgn blgye ulasablrsn

http:www4.sss.govregverregster1.asp

amisos
[]Teşekkürler amsos verdğn blgler çn,
calfornyanın mzaladığı o kağıttan bende mzaladım, hatta ben aldım b tane de onlardan, gerç konsolastk bayan verd brtane de sende kalsın ded...lazım olur ded :)
Yan asker kaçağı olsak ta çıkışta askerlkle lgl br şey sormuyolarmı? gerç benm öyle br problemm yokta.. ynede merak ettm[]

hayır hcbrsey sormuyorlar .ama madem cne kurt dustu bunu halletmenn cok kolay br yolu var.gdyorsun bagl bulundugun merkezdek askerlk subesne.ben master yapacagmdan dolay askerlgmn tecl ettrlmesn arz ederm seklnde br dlekce yaznca sana 5 dakka cnde tecl belges veryorlar.esks gb kat degl artk.zaten yurt dsna gdenler cn sormuyorlar artk.kolay gele

kavi
oguz,
Benm mülakatım kasımdaydı, yemnettm dplomayı yolla beş ş günü çnde adresne vzen göndereceğz dedler.
Ocak 15-16 tarhlernde sınavlarım var. Ankaraya gdp erken almaya çalışacam dplomayı. Ve şubat mart gb New york'a gtmey düşünüyorum.

Kalın sağlıcakla..

Aragornn
Selamlar

Arkadaşlar ben askerlğm yapmadım, mart ta amerkaya gtmey düşünüyorum askerlkle lgl br sorun çıkarmı,
daha doğrusu greencard kazanların askerlkle lgl br hakkı oluyomu? Türkyeden çıkışta br sorunla karşılaşablmyz ...
bu konu hakkında yardımcı olursanız sevnrm....

Saygılarla

Aragornn
Selamlar

Nursend çok geçmş olsun, y bak kendne, gder ayak hastalanma :)

Aragornn
HEPİNİZİN YENİ YILI KUTLU OLSUN, YENİ YIL SİZE, YENİ UMUTLAR GETİRSİN...

Aragornn
Teşekkürler amsos verdğn blgler çn,

calfornyanın mzaladığı o kağıttan bende mzaladım, hatta ben aldım b tane de onlardan, gerç konsolastk bayan verd brtane de sende kalsın ded...lazım olur ded :)

Yan asker kaçağı olsak ta çıkışta askerlkle lgl br şey sormuyolarmı? gerç benm öyle br problemm yokta.. ynede merak ettm

nursend
Sevgl oğuz, bu sorularının cevaplarını aldın mı, almadınsa yardımcı olayım dyecektm?
görüşürüz

nursend
:)
HERKESE ŞİMDİDEN MUTLU YILLAR DİLİYORUM ARKADAŞLAR!!!

kavi
30 12 2004, 18:00
Hoşgeldn yen yıl, dünyada barış ve huzur dolu olması dleğyle 2005 yılının.

nursend
:D :D :D
Yen yıl, yen yıl, yen yıl
Szlere kutlu olsun
Bzlere kutlu olsun
Esk yıl sona erd
Yepyen br yıl geld
Szlere kutlu olsun
Bzlere kutlu olsun
:D :D :D

MUTLU YILLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!

nursend
Bu arada, geçmş olsun dleklern leten herkese çok çok teşekkür ederm.
Sevgler

nursend
Hey mllet neredesnz yahu?
YENİ YIL YENİ YIL DİYE BAS BAS BAĞIRIYORUM AMA...
Kutlamayı kabul eden yok galba...

Aragornn
31 12 2004, 18:00
Günaydınlar

Yen Yılın lk mesajını yazıyım dedm, Gerç daha önceden yen yıl mesajı yazmıştım ama
o esk yıla att :) , Herkezn yen yılı kutlu olsun ....

Saygılarla

bico
nursend!!
paralarn y sakla gelnce beraber yyecez o 25mlyonu :)

Arkadaslar mrb!!sonunda eln memleketnde de nternet cafe buldum ve yazyorum :) Paterson dye b turk mahallesndeym,adamlar resmen fethetms pdecsnden kahvesne brahanesne kadar..subat 6 ya kadar burdaym'onun cn pek pratk yapma sansm olmuyor ama sunu solm adamlar cok hzl konusuyor ve yutuyorlar butun kelmeler..nglzcenz elnzden geldgnce gelstrmeye calsn..

Havaalanndan nldgnde pasaport kontrole grdgnzde pols memuru sz mmgraton offce'e goturuyor hemen beklyorsunuz slemlernz yaplyor yalnz ben dalgnlkla adresm degstrmey unuttum onun cn sonradan ugrasmak zorunda kaldm'eger adres degstrmek gb b nyetnz varsa aman ha unutmayn..frsat buldukca yazarm gene

gorusuruz

nursend
Yen yılınız kutlu olsun arkadaşlar.
Yılbayı pyango çeklşnde 25 YTL kramye kazandım :)
Aslında 100 YTL çıkan kramye bletme ama çeyrek blet olduğu çn maalesef dörtte brn alacağım. Hayatımda lk kez kramye kazandım. Arkadaşlar da ş yernde, şey dedler Sen zaten hayatının çeklşn kazanmışsın
Anlayacağınız DV çeklşn kastedyorlar. Aslında gerçekten de öyle.
Hepnzn stedğnz gb br yıl geçrmesn dlyorum. Sevgler

nursend
01 01 2005, 18:00
İnanmıyorum oglum bco :)
Tam sen dusunuyordum baglanrken mezuna... br baktm yazmssn :) Acayp sevndm...
Napyor bu cocuk dye dusunup duruyordum. Insan bu kadar habersz brakmaz k kardesm, merak ettk sen :9
Iyı olduguna cok sevndm. Arada br yaz, daha uzun yaz...
Sevgler

amisos
02 01 2005, 18:00
[]Mllet neredesnz yahu, sesnz soluğunuz çıkmaz oldu. Yen yıl rehavet m çöktü üzernze. Yoksa artık çoğumuzun vzes var mı dye bu durgunluğunuz. Had canlanın be!!!

İy msnz ses vern...[]

yyz ne olsun..))sen naslsn?benm vzem yok.olsayd bas bas bagrrdm. ;)

amisos
ba ba ba ba satsa bak.ck ck ck olmad smd.bak bende gelemeyecem buyuk br htmalle dyarbakrda olacam.orada sm erken bterse samsuna donecem ama ne yapıp edp atlayacam ucaga gelecem gecte olsa.sen nye gelmyosun karrrrrrrdesm.zmr-st. 35 dakka.b tek ben m cefakarm<mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]sen gelmezsen ben gelmezsem nasl ckar green card vzeler gun sgna.cumle uymad ama senn gb has gastac annamstr ne dedgm.sen zmr bosver gel hele stanbula.

kavi
meraba dostlar,
Ben burdayım byere kaybolmadım, sınavlara hazırnanm dye kampa grdm. Kopya çekecem ama brazda hak yern bulsun dye.
Ben kırıldım ya hayat önem taşıyan br konuda dosya açtım kmseler yazmıyor. Burda 25 havadan-sudan folderenda 45 yazı yetmez yaa

(HERKESTEN GÜZEL BİR SÖZ)

nursend, zmr çok severm asker vatanım benm, umarım şubat da görüşürüz..

kavi
benm merak ettğm brşeyler var.....

gümrük muameleler ve amerkada ufak tefek kaldırım şler yapılablnr m? şu bujuter cıncık boncuk süs eşyaları vs.. sarışınları anca öyle tavlarım dye düşünüyom da
İnternette laptop araştırırken usada %40 daha ucuz olduğunu fark ettm. gelşlerde k tane getsek yolculuk beleşe geld
arkadaşlar usada yer+ş konusunda önaraştırmalar yapıyorum ama kısa zaman da köşey dönme planlarının çnde boğuluyorum.

şe grecez ama yetmez, zaman olursa brde 2 3 saat ufak takılacak br ş yapablrmym. vede tab ev kralayıp rommatelerle paylaşıp kradan kurtulablrmym?

yahu bu green card kazandık dye bnbr fırıldak akıl yapıyoruz had hayırlısı.

Tanrı herkese gönlünce versn......

kavi
Aragornn sen hesap sorarım gb yazmışım dye özeleştr yapmışın ama

ben bazen yazılarımı okuyunca saddam mı yazdı dyorum kendme. slemyorum da ama geçc mazeretm var hoş görün....

Aragornn
Selamalar
Bu aralar kmsenn ses çıkmıyo zaten, hep ben konuşuyodum,
Ya bu arada kav nerlerde uzun zamnadır ses çıkmıyo.
bayağıdır yazmıyo....

Way be bco da gtmş amerkalara ordan yazıyo artık :)

Nursend sen nerye gdyon İzmre felan, bz beğenmedn herhalde
İzmrllern yanına gdyon :) :)

Amsos sen neler yapıyon Dyarbakır a gdcekmşn sende, ya toplantıya katılın ama beklyoruzz....

Saygılarla

Aragornn
Bu arda bende hesap sorar gb yazmışım :)

nursend
Mllet neredesnz yahu, sesnz soluğunuz çıkmaz oldu. Yen yıl rehavet m çöktü üzernze. Yoksa artık çoğumuzun vzes var mı dye bu durgunluğunuz. Had canlanın be!!!
İy msnz ses vern...

nursend
Oh, şükürler olsun. Brnden ses geld :)
İydr amsos ya, sen napyorsun... Sen de br gün alacaksın vzen blyorsun ;)
Ben, haftaya pazartes büyük br zevkle şten ayrılacağım. Anlayacağınız stfa edyorum. Sonra ver eln İzmr ve 1 ay yan gelp yatacağım İzmr'de. O yüzden Ocak buluşmamıza gelemeyeceğm. Büyük htmalle İzmr'dek green cardçılarla da buluşacağım. Sonra da braz daha İstanbul'da takılacağım ve 26 Şubat'ta ver eln Amerka...
Benden haberler bu kadar... Gtmeden ABD'ye br kere daha görüşürüz sanıyorum. Hoşçakal

pinarozlp
[]ba ba ba ba satsa bak.ck ck ck olmad smd.bak bende gelemeyecem buyuk br htmalle dyarbakrda olacam.orada sm erken bterse samsuna donecem ama ne yapıp edp atlayacam ucaga gelecem gecte olsa.sen nye gelmyosun karrrrrrrdesm.zmr-st. 35 dakka.b tek ben m cefakarm<mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]sen gelmezsen ben gelmezsem nasl ckar green card vzeler gun sgna.cumle uymad ama senn gb has gastac annamstr ne dedgm.sen zmr bosver gel hele stanbula.[]

pinarozlp
arkadaşlar merhaba.bana dv 2004 çıktı.ama ne yapıcım hç blmyorum.vze randevüm 20 ocakta.yardımlarınızı beklyorum pnarozlp@yahoo.com

amisos
03 01 2005, 18:00
pnarozlp

yardm stedgn konuyu DV-2005 kazananlar folderne yaz.blen blmeyen herkes yardmc olacaktr sana.bu seklde mal adresn brakp cevap beklersen kusura bakma kmse oral olmaz hakl olarak.derdn soylemeyen derman bulamazms.kolay gele

amisos
sevgl taze green card l arkadasm aragornn

sen neler yapyon dyosun.valla crpnyorum.artk yce bunaldm.neyle ugrastgm blyorsun.kaldracak gucum kalmad artk.versnler bana vzeyde kacaym buralardan.valla mllet calsmak cn eln memleketne gdyor.buradaknden cok daha fazla calsyor ama ben o fazla mesaler hayalmde tatl gb resmedyorum.dyarbakra nye gdecen demssn.dyarbakrda serefszn brnden alacagm vard.oyle buyuk mebla degl ama deger.onun cn gdecem benm cn suprz oldu valla.hemen donecem.bulusmaya gelmeye calsacam.smdden kesn brsey dyemyorum ama oncek gelme htmal kadar kuvvetl degl.1-2 gun once kesn gelp gelmeyecegm bldrecem.sayglarmla.

amisos
kav
cabuk vazgecyorsun br daha yazmayacam dyerek.bunu ancak kotu satclar der.sen devam et gelyorum arkandan.bende uzun yllardr kend sm yaptm.son 1 senedr ozel durumumdan dolay calsmyorum gb brsey.en son 1 ay once falan br bankada s gorusmesne gttm.kapıdan cerye grdgmde 'ben bu bankaya yada buna benzer br se genel mudur ble olmak stemyorum'hss olustu.tarzm deglms.sen yazmaya devam et yada buna benzer br folder ac.paylasalm fkrlermz projelermz.ama zhn snr proceler olmasn :D

getrdğn blgsayarı nasıl satacan voltaj farkı,fs farkı yok mu USA le.nasıl kullanacak satın alacak ks.var mıdır uydurma mkan???

FRIDAY
[]arkadaşlar merhaba.bana dv 2004 çıktı.ama ne yapıcım hç blmyorum.vze randevüm 20 ocakta.yardımlarınızı beklyorum pnarozlp@yahoo.com[]

Öncelkle daha önce yazdığın görüşm detayları forumunda sana yazdığım cevabı okumanı tavsye ederm.Haa bde e-mal ne bakmayıda akıl edersen oradada benm msjımı görürsün..

Bu arada mülakatının 3 ocakta olduğunu yazmıştın daha önce...
Şmd 20 ocak..
Başka br tarhe aldırdı sen ok.
ama öyle değlse br karar ver stersen..

Saygılarımla..

kavi
nursend, tşkr ederm. aslında çoktan mezun olmuştum, 95 de kayıt oldum ama nasılsa okumanın yaşı yok dyerek cddye almadım.eylül de ek sınava grmedm var br keramet dye düşünüyom.

Şu seyyarlık olayına gelnce, yıllarca saatl şte çalışıp 20 30 40 bnlere talm edp kend şn kurmak çn onyıllarca sene bekleyemem. burda gemler yakıp gdecem zaten. kend şm kurup senede 200 300 500 yapmak styorum.

Bujter nerden aklıma geld dersen haff yer kaplamaz ve bayanlara htap edyor. ortaköyde sokak arasında vardı. ve bayanların görüntülerne harcadıkları paraya nanamıyorum. kuaförlerden blyorum ayda 4 5 defa bakımına para harcayanlar var. ben 2 ayda br gderm mesela.
Blrmsnz blmyorum mısır çarşısından çıkıp 20 30 metre yürüdünüz mü, sağlı sollu pasajlarda 5 6 bn ufak tefek bu bujter mağazası var. 3 ytlden 300 ytlye boncuk taş var. ve cıvıl cıvıl hareketl. bu son üç beş senede oldu saatçlern, elektronkçlern,telclern yerne böyle yen br trend başlamış...

Arkadaşlar konuyu dağıttım galba sz toparlayın..
Bunlar sadece fkr cmnastğ ve uygunanır mı blemyorum. Gdp orda herşeye rağmen aşagılık duygular yaşamak da stemem.olmadı atlar gelrm..
İZMİRİN KAVAKLARI DÜŞER YAPRAKLARI........

kavi
hayalsz de yaşanmaz k,

Neden bunları yazıyorum, konuyu başka yöne çektm. şu mülakattan sonra dördüncü öğünüm olan bu mezun.com forumu çekclğn ytrd,bunu bazı arkadaşların emekllğnden anlıyablrsnz. farklı br konu açtım tutmadı herneyse tcarette tutturacaz nşallah..

Benm bu meselelerm bazı arkadaşlara alakasız tc geleblr. ama bunları konuşmak faydalı olablr. ben büro şlernden anlamam çoğu arkadaşımız meslek mezunu. ofsnde neyn nerde duracağını çok y blr. bende böyleym şletmeclk yaptım, market çalıştırdım uzun yıllar. mağaza şletmeclğn y blrm. neyn göz önünde neyn el hzasında bulunacağını y blrm.

Vel hasıl br yerden başlıyacağız yüzbn yeşller ***üremyeceğme göre kısa sürede şletme hukukunu şletmelyz.

Şu credt hstor yapmanın br yolunu buldum. Usada dönüşte 18 ay takstle br laptop getrn (burda 1800$ orda 1000$ hemde takstle alınan fyat) burda peşn paraya çevrn. hem para kazanın hem kred yapın. nakte çevrlecek adresler szlere vereblrm. büyük para kazanmazsanız ble kred yapar paranın fazn yersnz.

Mllet bunlara fransız kaldı br daha yazmıyacam :)

kavi

kavi
kerm46, bazı bankalar nglzce veryor, merkez br şubesne gt alırsın bence. heps şlem parası alıyor.

bol şans dlerm.

nursend, ne güzel etmşm gülmüşsün. ama snr harb yaşattıklarım da vardır...

kerim46
merhaba,
soru: bankadan ne nglzce hesabımda ne kadar para olduğunu belrten br belge stedm konsolosluğa vereceğm söyledm Bu şlem çn 40 YTL ücret stedler. Arkadaşlar szler banka cüzdanınızımı tercüme ettnz?

nursend
Günaydın arkadaşlar...
Bakıyorum, çağrım yankı bulmuş, br baktım br sürü mesaj yazmışsınız. Herhalde br hareket beklyormuşsunuz benden.

Amsos, ne yapayım ya, İzmr'de olacağım o tarhlerde. Artık br seferlk bağışlayın ben.

Kav, sınavlarında başarılar dlerm. İzmr' ben de çok özledm. Neredeyse doya doya kalmayalı 3-4 yıldan fazla oldu. Benm bütün okul hayatım İzmr'de geçt, ünverste dışında. olum b arada verdğ fkr güzel, bz drek seyyar satıcılık olayına grelm. Akşam saatlernde, şlek br caddeye çok satan ucuz br malı dayayalım tezgahımıza :) , sonra k üç saat satış yapıp, tüm gün yan gelp yatalım. Ben de öyle saatlerce çalışmak stemyorum artık.

Aragornn'cuğum :) sz beğenmez olur muyum hç ;) Br gdp geleceğm İzmr' o kadar. Memleketmle hasret gdermem lazım, br daha km blr ne zaman gelrm Türkye'ye. Bco da gtt ama ayrıntıları yazamadı daha. Çok merak edyorum neler yapıyor. Anlatsa da öğrensek.

Bu arada brnz pnarozlp arkadaşımıza yardım etsn... Artık çok daraldım ben anlatmaktan bu sürec :)

GÖRÜŞÜRÜZ

nursend
Kav, toparlayayım anlattıklarını...
Ben zaten hep öyle br ş yapmak stemşmdr. Ya küçük br dükkanın olacak öyle hedyelk eşya satacaksın, ya da sürekl yaz mevsmnn yaşandığı br sahl kentnde seyyar tezgahın olacak. Bu takı olayı gerçekten tutar. Neden dyecek olursan, kendmden blyorum :) Sanırım 100'den fazla küpem, 30 tane falan kolyem, 10-15 yüzüğüm vs var ve takı alma steğm hçbr zaman geçmyo. Çünkü, o kadar çok çeşt var k... Sonsuza dek satın alırsın yan. Değerl taş olmadığı zaman da mesela ortalama br küpe 1-2-3 mlyon cvarında, kolyeler taş çatlasın 10-15 mlyon...
Düşünsene, ABD'de 50 cent'te, 1 dolara, 5 dolara ürünlern bulunduğu br tezgahla ne çok ş yaparsın. Tab, öyle dandk ürünler olmayacak. Br de ABD'de gümüş ürünler çok pahalı. Türkye'de kat be kat daha ucuz.
Acaba, yasal olarak mesela 2-3 klo öyle gümüş ürün ***ürme hakkımız var mı Amerka'ya. Var ya o zaman köşey dönerz şte. Burada 5 mlyonluk küpey, orada 10 dolara satarız en az...

Neyse... Çok hayal kurdum galba...

nursend
İstanbulu dnlyorum
------------------------
Acele et, 7 Ocak bu sene çn son başvuru tarh... Mezunla nasıl başvurulur blmyorum. İnglzce blyorsan kend başvur çok kolay.
http:dvlottery.state.gov

nursend
kav
-----------
llah, güldürdün ben :)
harkasın...

istanbulu dinliyorum
greencard a basvuru tarh ne zaman bde mezun dan nasl basvuruluyor soyleyeblecek br varm bende alm su greencard belk lazm olur b gun :)

FRIDAY
04 01 2005, 18:00
İZMİRLİLER VE İZMİRDE OLANLAR

Yen br yıla yen br MERHABA.
Esk dostlara yen yıldan kocaman br MERHABA..

İşte 2005..
Yan bzm yılımız(nşallah)..

Yavaş yavaş zmr grubundan vzelerne ve hayallerne kavuşan arkadaşlarımızı göndermenn mutluluğu ve heyecanı devam edyor.Sayısal değerlermz değşyor ama ynede kopmuyoruz.Umarım burada başlayan arkadaşlığımız her zaman ve her yerde devam eder.

Saygılarımla..

<font color=whte style=background-color: 3E3E3E;]Toplantı tarh:09ocakpazar

Saat 14 00

YER konak efes pastanes (esk adlye yanı)<font ft]

kavi
04 01 2005, 18:00
selam,
bu mllet nerde neden k tık tık yazmıyor kmseler.
Arkadaslar asagıda yazdıklarım benm hayallerm vede planlarım degldr. Burda yazacaklarınızda sz baglamamalı ben sadece braz blg ednmek stedm. yazdıklarınızdan dolayı tesekkur ederm.
Benm bahsn ettgm onular benm yapmak stedklerm veya hedeflerm degldr. Maraton kosusu baslamadan oncek yarısmacıları dusunun. Ayak parmakucları yerde, eller ve parmaklar yerde vucut yere paralel baslama atısını beklyor. evet yarıs baslıyor ve engellern uzernden atlayıp maratonu tamamlayacagız nsallah. bu kosu baslama pozsyonundak dusuncelerdr....
Bunu acıklama htyacı duydum. eln memleketne kaldırım satıcısı veya surunmek cn hayal kurma veya kafa yorma gerek yok. bu otomatk verlen br haktır zaten.
Herneyse ben anlamıssınızdır umarım. ynede su gumruk konusunda blglern paylasan olursa sevnrm.
(Bu lapa alısamadım on dakkadır yazıom, garants dolmayan toshbamı verdm haff dye sony aldım, galba psman oldum)

Aragornn
05 01 2005, 18:00
Selamlar
Arkadaşlar b harekl oluyo b susuyoz..İstanbullular olarak bayağı b düştük farkındamısınz?
Mesajlarınız eksk etmeyn yaww

Aragornn
Labrent adına aşağıdak hatırlatmayı yapayım bar....
Uzun zamandır kmse yapmıyo....

LaBReNT ISTANBUL Case:2005EU00018***
Istanbul'da olanlar; Her ay sonrası cut-off'lar açıklandıktan sonra Buluşuyor.
BULUŞMA TARİHİ: 23 -OCAK-PAZAR
BULUŞMA YERİ: TAKSİM ( Burger Kng Önü )
BULUŞMA SAATİ: 14:30
ISTANBUL'da OLANLAR BURAYA foldernde buluşalım..

Aragornn
Ayrıca arkadaşlar

Askerlğ tecl ettrdm en sonunda asker kaçağı olmaktan kurtulduk :)
Br dertden daha kurtulduk sağolsun askeryedkler 1,5 yıl tecl ettler...

amisos
06 01 2005, 18:00
[]Ayrıca arkadaşlar
Askerlğ tecl ettrdm en sonunda asker kaçağı olmaktan kurtulduk :)

Br dertden daha kurtulduk sağolsun askeryedkler 1,5 yıl tecl ettler...[]

hayırlı olsun.ama sen aslında 1.5 yıl deglde 15 yl erteledn sanrm.15 yl sonra burdur da yaparsn 28 gun.ama nan o 28 gun gecmyo blyomusun.keske daha once 1.5 yl falan yapsaydn da kurtulsaydn.paradoksunda boyles :D

FRIDAY
IZMIRLILER ve IZMIR'DE OLANLAR
--------------------------------------

4. OLAĞAN AYLIK TOPLANTIMIZ HAKKINDA DUYURU..

Başarılı ve faydalı geçen üç toplantının ardından yavaş yavaş mutlu sona yaklaşırken 4. toplantımızın; tarh, saat ve yer çn blglendrme duyurusudur.Bzden öncekler ve bzmle ve de bzden sonraklerle brlkte ortak konumuz olan GC le lgl toplanıp soru ve sorunlarımız paylaşableceğmz br platformda yapacağımız toplantımıza IZMIR'de olan ya da olablecek olan herkes beklyor olacağız.

<font color=whte style=background-color: 3E3E3E;]Toplantı tarh : Ocak092005 pazar
Toplantı yer : Konak Efes Pastanes (esk adlye yanı.konak)
Toplantı saat : 14 00<font ft]

'2005'I KAZANIP IZMIR'DE OLANLAR BURAYA' forumunda buluşalım..

Saygılarımla..

LaBiReNT

U

LaBiReNT

Uzun zaman oldu szlerle yazışamayalı. Nasılsınız umarım Hepnz ysnzdr.
Ben soracak olursanız ym çok şükür. Ben ve eşm szlerden gelen y haberler duydukça nanın çok mutlu oluyoruz.
Bıraktığım 3 Aralık'tan bu zamana kadar olan bütün yazılarınızı okudum. Kalbm ve aklım nanın burada kaldı. Önceden hergün onlne olablyor ve hergün burada yazılarımla szlerle brlkte olablyordum. Şmdlerde pek onlne olamıyorum.
İnşallah 26 Ocak Pazar günü Görüşeceğz yne.. Bu arada Mülakatların açıklanmasına da az kaldı. Eğer br süprz olurda cut-off'lar 2000 ve üzer açıklanırsa Mart ayında Mülakatımız olacak eğer süprz olmazda 1700 yada 1900 gb açıklanırsa Nsan ayında Mülakatımız olacak.. Tüm bekleyen arkadaşlarıma Allah sabır versn..
En kısa zamanda görüşmek dleğmle..

TÜM DOSTLARA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM...

Aragornn
selamlar

Aslan Köse
yok sen zaten doğru blyomuşun ama senden neden böyle bşey stedler anlamadım,
ama belk şlemler hızlandırmak çn böyle br şey yapmış olablrler, çünkü ordak görüşmede, evrakları farklı br kş kontrol edyodu sonra görüşme yapacak bayana veryodu onu kaldırmak çn yapmış olablrler....

Saygılarla

nursend
ooooo hayırlı olsun aragornn...
şte 3 yıl yurt dışında çalıştığını belgelersn, ne güzel 28 gün bedell yaparsın.
Sevndm...

Herkes nasıl, y msnz... Brkaç gündür yazamadım kusura bakmayın...
Ben yym, pazartes zmre gdyorum alemn yanına br ay kadar oradayım. dönünce mutlaka görüşelm gtmeden sevgler....

aslankose
Selam herkese

Arkadaşlar Evraklarla lgl br şey anlatmak styorum. Ben geçen cuma eşmn ve kendmn evraklarını Konsolosluğa yolladım. Fakat k gün önce yeşl br kağıt geld şu şu evrakları yollayın dye bzde anlaymadık tab. Konsolosluğu dün aradım Pasaport harç tüm evrakların orjnallern yollamamı stedler. Sağlık raporu fotoğraflar ble hazırsa yolla ded telefondak bayan.

Blmyorum ben sadece fotokopler yollamam gerektğn zannedyordum blgnze.

13 Ocak 2005 kader günü

Aslan KÖSE

:eek:

amisos
07 01 2005, 18:00
Labrent demşk:

İnşallah 26 Ocak Pazar günü Görüşeceğz yne..
23.0cak.pazar

SeeNone
Selamlar

ISTANBUL

Sevgl Aragorn su konuyu acıklarsan sevnrm. Nedr durum ve nasıl?

Askerlğ tecl ettrdm en sonunda asker kaçağı olmaktan kurtulduk
Br dertden daha kurtulduk sağolsun askeryedkler 1,5 yıl tecl ettler...

Kendnze y bakın

SeeNone

Aragornn
Selamlar

SeeNone
lk önce merhaba, nasılsın, sesn soluğun çıkmıyo...
Askerlk olayını anlatayım şmd, son yoklamamı yaptırmamıştım ve yaptırma tarhmde geçmşt yan, 1 ekme kadar yaptırmam gerekyordu yaptırmamıştım.şte en son olarak yılbaşından 2 gün önce gttm askeryeye dplamayla felan, son yoklama çn dlekç verdm ve dedmk ama ben hemen askere hemen gtmek stemyom dedm, normalde nsan celp dönemnde gtmem gerkeyodu askere, oradak memurda tamam koçum hallederz ded :) , ben muayene çn asker hasteneye gönderd, muayene oldum, gttm tekrar askerlk şubesne 1,5 sene daha askeryeye uğrama bana ded, bende tamam dedm br yazı verd bana 31.03.2006 yılına kadar askerlkle br lgs yoktur. dye....
Şunuda belrteym benm mezunyet tarhm 25.02.2004

ama sen merak etme senn çnde problem çıkmaz, stersen askerlk şubesn ara öğren durumunu....

Saygılarla

aslankose
Selam herkese

Arkadaşlar Evraklarla lgl br şey anlatmak styorum. Ben geçen cuma eşmn ve kendmn evraklarını Konsolosluğa yolladım. Fakat k gün önce yeşl br kağıt geld şu şu evrakları yollayın dye bzde anlaymadık tab. Konsolosluğu dün aradım Pasaport harç tüm evrakların orjnallern yollamamı stedler. Sağlık raporu fotoğraflar ble hazırsa yolla ded telefondak bayan.

Blmyorum ben sadece fotokopler yollamam gerektğn zannedyordum blgnze.

13 Ocak 2005 kader günü

Aslan KÖSE

Ek olarak

Eşm aynı gün konsolosluğa malle bu konuyu sormuştu fakat ben cevap gelmeden armıştım gelen cevapta şöyle dyor. O mektup sz blglendrmek çn yollanmıştır evrakların asıllarını yanınızda getrn yeterl olur.

Zannedyorum k evrakların asıllarını yollamanın br sakıncası yok sadece postada kaybolur düşüncesyle stemyorlar.

Herkese kolay gelsn

amisos
09 01 2005, 18:00
[]Ohoooooo mllet...

Ne kadar gerlere düşmüş grubumuz fakında mısınız?

İk kelam edn yahu... Aslında ben de hç gelp yazmadım br şeyler haklısınız da.

Bu arada, ben uzun br süre yazamayacağım. Çünkü zmre gdyorum bu akşam ve oradak evde yan alemn yanında blgsayar yok. Arada nternet cafeye gderm bu arada hç öyle nternet cafeye gtmşlğm yoktur blyor musunuz lgnç br deneym olacak benm çn :)

Hepnze sevglerm gönderyorum, şubat ayında ABD'ye gtmeden mutlaka görüşüp helalleşelm :)

Hoşçakalın[]

nursend valla sende olmasan bu sayfa kltlenp gdecek.uzun sure nye yazamyonk?bul b nternet cafe zmrde,hergun yarm saat ugrayver.nternet cafe ler cest cest.ben sana anlataym.cafeden cer grdgnde hosgeldn apla dye sen karslarlar.ondan sonna apla nternetm,oyun mu dye sorarlar yuksek htmal.oyun deynce cftetell falan degl :D ondan sonra sen nette geznrken kars masalardan sana uff yavruya bak dye cest cest laflar atılacak,ICQ numaran olayım anam dye.saka saka .ne sacmalyom ben yaw.?? :)
..
gonderdgn sevglern b mukabele edyoruz efendm.bu arada subata kadar gorusemezsek ben sana hakkm helal edyorum.sank sende hakkm varms gb havaya grdm brden<mg src=expressonsface-con-small-confused.gfborder=0]
..
yahu mllet bco dan haberler y.se baslad.sabah 07.00-aksam 07.00.braz yoruluyor ama napceksn turkye gb degl k eln memleket.buraya yazmyorsunuz bar oraya gdenlere br seyler yazn derm ben.bu arada yardma htyac olan varsa ozelme yazsn dyor.cocuk taa oralardan szler dusunuyor goruyormusunuz.arf olan anlar..selam le..

amisos
[]amsos!a CEVAP:
Merhaba amsos Nasılsın? 26 Ocak olayını 23 Olarak yakalaman ve düzeltmen y olmuş. Teşekkür ederm. Dalgınlığıma gelmş demekk.

İnşallah 23 Ocak Pazar günü görüşmek dleğmle..
SAYGILARIMLA..[]

tesekkur ederm labrent.y olmaya calısyoruz.kosturup duruyorum.daha yogunluktan hcbr belgey ble hazrlams deglm.pasaportun suresn ble uzatmadm daha.zaman daralyor.b bosluk bulsam ne ala.blmeyende s adam zannedecek ben ama.neyse.sen naslsn.esne selamlarm let.umarm 23 ocakta stanbulda olablrm.selam le.

Sertu@
Herkese merhaba.
Hepnze y, sağlıklı ve mutlu geçreceğnz br 2005 ve güzel başlangıçlar dlyorum. Şuan henüz İstanbul'dayım ve görüşmeye katılmak styorum,geçtğmz buluşma harcnde tüm buluşmalara katılabldm.

Arkadaşlar buluşma tarhn değştrmey öneryorum. İstanbul dışında olanlarımız olablr ne dersnz?

LaBiReNT
amsos!a CEVAP:

Merhaba amsos Nasılsın? 26 Ocak olayını 23 Olarak yakalaman ve düzeltmen y olmuş. Teşekkür ederm. Dalgınlığıma gelmş demekk.
İnşallah 23 Ocak Pazar günü görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
Sertu@'a CEVAP:

Merhaba Sertuğ Nasılsın. Uzun zamandır sesn soluğun çıkmıyor. Toplantı tarhn değştrelm demşsn. Çoğunluk ne derse öyle yapalım derm ama tarh öne çekemeyz zaten ama lerk br tarhe atablrz.
Bu konuda bana Cep Telefonundan mesajla ulaşırsanız çok memnun olurum. Nete gremyorum esks gb.. Sonra karambol yaşamayalım.. Eğer mesaj gelmezse 23 Ocak Tarh aynı şeklde geçerllğn koruyacaktır..

Sanırım son zamanlarda ISTANBUL Grubumuzdan Vze çn Mülakata gden olmuyor gdecek olana yada gden varsa gelşmelerden bzler haberdar edersenz çok memnun oluruz...

Görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

nursend
Ohoooooo mllet...
Ne kadar gerlere düşmüş grubumuz fakında mısınız?
İk kelam edn yahu... Aslında ben de hç gelp yazmadım br şeyler haklısınız da.
Bu arada, ben uzun br süre yazamayacağım. Çünkü zmre gdyorum bu akşam ve oradak evde yan alemn yanında blgsayar yok. Arada nternet cafeye gderm bu arada hç öyle nternet cafeye gtmşlğm yoktur blyor musunuz lgnç br deneym olacak benm çn :)
Hepnze sevglerm gönderyorum, şubat ayında ABD'ye gtmeden mutlaka görüşüp helalleşelm :)
Hoşçakalın

Imbat
10 01 2005, 18:00
kerm46
Bu zarf alamadan da gorusmeye grenler vard. Sorun olmuyormus.
Istersen Ankara`ya sorablrsn.

Ankara`ya sormak stedgnz sorular cn:

http:turkey.usembassy.govconsularquestvtr.htm

tel. 0 312 426 54 70 x 230

kavi
nursend, br hatırlatma yapayım. Cafe de nete grersen çıkmadan mutlakata üstte bulunan seceneklerden -çık- dan çıkış yap. senden sonra gelenler blglerne ulaşamaz. Ve tab mal çnde geçerl.

kerim46
Merhaba arkadaşlar nasılsınız?

arkadaşlar benm görüşme günüm yaklaşıyor (26 ocak) ve hala paket 4 gelmed. Belgeler hazırladım yarın tercümandan çevrler alacam. Fakat Paket 4'de gelen(k bunları forumda öğrendm.)

Applcaton Formu ( Davet Mektubu ) , Adres Formu

bunlar ne olacak. bunlardın çerğnde ne var. Bunları br başkasından fotokop çekp doldurasam olur mu? formlarda sm falan yazılımı gelyor?

Bu konuda yardıma htyacım, eğer fotokop çekleblecek br şeyse bu formların fotokopsn çekebleceğm arkadaş varsa yardımcı olursa sevnrm...

Aragornn
Selamlar

Kerm 46
4. paket gelmeden de görüşmeye grenler olduğunu blyorum, 2005 kazananlar formunda ,adres formu mevcut, eğer bulamassan ben sana yollarım, sadece adres felan yazan br form..Davet mektubu se onu bulamassın fakat konsolosluğa gttğnde, davet mektubunun gelmedğn söylüyorsun, onlar senn adına bakıyorlar.Tab bunları böyle anlatmışlarda hatırımda kalanlar, İmbatın dedğ gb konsolosluktan daha garant blglere ulaşablrsn.Gererkrse adres formunu yollarım sana....

Saygılarla

kerim46
11 01 2005, 18:00
arkdaşlar cevaplarınız çn teşekkürler,
konsolosluğa ne yapmam gerektğ le lgl br mal attım, cevabını aldıktan sonra ne gerekl se onu yapacam. aragorn eğer htyacım olursa senden adres forumunu alablrm. applcaton formuda forumları araştırıp çerğn öğrendm. gerekrse boş br kağıda aynı content yazarak belgelerme ekleyeblrm.

kerim46
Konsolosluktan hemen cevap geld, aşagıya metn aynen yapıştırdım. Anladığım kadarı le paket-4 de bağımlı değlm şlemlerme devam edeblrm. Yalnız dkkatm ceken br nokta oldu. Dploma, mal belgeler çn orjnaller stenmş, sanırım şmdye kdar görüşmeye gden arkadaşlar fotokop ve tercümelern göndermşlerd. Ve görüşme sırasında asıllarını göstermşlerd. Şmd se orjnallern önceden styorlar demek. Ama postada br problem çıkması htmal ne olacak? neyse. Ben dplomanın fotokopsn gönderecem aslınıda gderken ***üreceğm.

Bnm Malm -------------
Merhaba, DV-2005 talhlsym, görüşme tarhm X. Fakat Paket-4 elme ulaşmadı. Konsolosluğa göndermem gereken belgeler nelerdr? Paket-4 çnde gelen ve doldurup konsolosluğa göndermem gereken belge varmı, varsa bunlar çn ne yapmalıyım.
İy çalışmalar.

Gelen Cevap -------------

Randevunuzdan once asagdak belgeler ofsmze UPS le gondernz:

- Nufus Kayt orneg ve Inglzce tercumes (her ale brey cn)
- Evllk cuzdan, k fotokops (tum sayfalarnn)
- Varsa bosanma belgeler (asl, fotokops ve Inglzce tercumes)
- Gocmenlk kurasn kazanan ksnn lse veya ustu, en son dplomas (asl, fotokops, orjnal belge Inglzce deglse tercumes)
- Mal belgeler (asl, fotokop ve Inglzde tercumeler) (her ale brey cn brer set olarak hazrlanmaldr)
- 16 yasndan buyuk ale breyler cn adl scl kayd (asl ve orjnal belge Inglzce deglse tercumes)
- Adl scl kayd olan basvuru sahpler cn mahkeme kaytlar (asllar, fotokopler ve Inglzce tercumeler)
- Pasaport fotokopler

Gorusme gununde asagdak belgeler ofsmze getrnz:

- Her ale brey cn ucer tane gocmen vze fotograf
- Doktor raporlar
- Orjnal pasaportlar
- Ks bas 435$ gocmen vze ucret

Sayglarmzla,
Gocmen Vze Bolumu

Aragornn
Selamlar

Ewet arkadaşalr tekrar merhaba, nerelerdesnz bakalım, walla çok suskunluk oluyo...
Gerler düşüyoz...Koca metropolün kanalına bakın yaww , suskun... olmuyo böyle...

Aragornn
Kerm 46
İstersen evrklarının fotokoplern gönder, bunuda sor stersen konsolosluğa, çünkü ben fotokoplern göndermştm, orda orjnellern aldılar. Gerç farketmez orjnallernde göndersen, fotokoplernde göndersen oluyo...

Saygılarla...

Aragornn
Ewet arkadaşlar

Braz önce aşağıdak lanı 3-4 folder a da gönderdm... :)
Szede gönderelm, gerç szler blyorsunuz...ama ynede hatırlatma fayda var...

Istanbul'da olanlar; Her ay sonrası cut-off'lar açıklandıktan sonra Buluşuyor.

BULUŞMA TARİHİ: 23 -OCAK-PAZAR (5. Buluşma)

amisos
12 01 2005, 18:00
slm stanbul
bugun bankada sm vard.hazr bankaya gtmsken su evrakla lgl blg alaym dedm.gsedek kadna 'hesabmla lgl yazl br belge almak styorum,nglzce vereblr msnz' dye sordum.kadn belge vermyoruz cuzdan nzn fotokopsn cektrn onu sunun dedler.sasrdm.vakfbank tan daha once boyle br tecrube yasayan oldumu.alan olduysa bana hang subeden aldgn soylesnde herhang problem yasarsam oradan alaym.gerc ben kavga gurultu o belgey alrm ama ynede su sralar brleryle taksacak stahm yok.selam le..

amisos
13 01 2005, 18:00
[]amsos'a CEVAP:
Merhaba amsos Nasılsın? Bayağı yoğunsun sanırım Allah Kolaylık versn.

Benm Hesabım GARANTİ BANKASI'nda İnglzce yazı verdklern ve Ücret almadıklarını söyled. GARANTİ BANKASI Açık 24 Şubes Tavsye ederm.. VAKIFLAR BANKASI İhtyarların Bankası :) ))))) Orada çalışanlar İnglzce Blmyorlar k sana yazı versnler :) ))

Kadın ne güzel demş Cüzdanın Fotokopsn çektr olsun btsn :) )))
Garant bankasını Tavsye ederm...

labrent

tavsyen cn tesekkur ederm.guzel dyosunda benm para (zaten 3 kurus) 8 aydr vakflarda.smd ben o paray vakflardan cekp garantye yatrsam konsolos hanm demezm 'ulan paray mulakat tarhne yakn yatrmssn,labrentten odunc aldn degl m?'forumdan okudugum kadaryla hesap ne kadar gec acldysa o kadar nandrc oluyor.fotokop olayna gelnce hc kmse kabul etmez.ben fotokop cektrrken hesaptak parann en basna 1 rakamn koydumu herkes ben zengn zanneder.
Allah'a emanet ol..
SAYGILARIMLA..[] ;)

Imbat
amsos
Banka cuzdannn fotokopsn noter tastkl olarak gondereceksn.
Sadece fotokopy tab k kabul etmezler.

kavi
Kerm46,

AMERİCAN EMBASSY
CONSULAR SECTİON
IMMİGRANT VİSA UNİT
110 ATATÜRK BLVD.
KAVAKLIDERE 06100 ANKARA

LaBiReNT
amsos'a CEVAP:

Merhaba amsos Nasılsın? Bayağı yoğunsun sanırım Allah Kolaylık versn.
Benm Hesabım GARANTİ BANKASI'nda İnglzce yazı verdklern ve Ücret almadıklarını söyled. GARANTİ BANKASI Açık 24 Şubes Tavsye ederm.. VAKIFLAR BANKASI İhtyarların Bankası :) ))))) Orada çalışanlar İnglzce Blmyorlar k sana yazı versnler :) ))
Kadın ne güzel demş Cüzdanın Fotokopsn çektr olsun btsn :) )))

Garant bankasını Tavsye ederm...

Allah'a emanet ol..

SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
CASENUMBER NUMARASINA GÖRE TAHMİNİ MÜLAKAT AYLARI

DV 2005 CUT-OFF 'LARI İLE İLGİLİ TAHMİNİ AÇIKLAMALAR:

2004 Ekm: 10850 ( Resm olarak Açıklandı )

2004 Kasım: 10850 ( Rakam değşmed aynı rakamlar yenden Resm olarak Açıklandı )

2004 Aralık: 13.000 ( Resm olarak Açıklandı )

2005 Ocak: 14900 ( Resm olarak Açıklandı )

2005 Şubat: 16.600 ( Resm olarak Açıklandı )

2005 Mart: 18.200 ( Tahmndr ) Kısmetse Bu ay çnde ben ve eşm mülakata greceğz.

2005 Nsan: 20.750 ( Tahmndr ) Kısmet değlse Bu ay kesn mülakattayız nşallah. Hepnzn Duasını beklyoruz..

2005 Mayıs: 22.850 ( Tahmndr )

2005 Hazran: 25.000 ( Tahmndr )

2005 Temmuz: 26.900 ( Tahmndr )

2005 Ağustos: 29.000 ( Tahmndr )

2005 Eylül: 30.850 ( Tahmndr ) Geçen senek DV 2004 Mülakatları 22 Eylül'de sona ermşt.

Sevgl Arkadaşlar Yukarıdak rakamlar benm şahs görüş ve tahmnlermdr. Bu rakamlar aşağı yukarı buna yakın olacaklardır. Braz daha yüksek çıkacak aylar olacaktır. İnşallah öyle olur..Dlyorumk cut-off'lar daha yüksek açıklanır ve Burada bulunan Greencard kazanmış, bu ş çn emek sarfeden ve Mülakat tarh bekleyen tüm arkadaşlarımın casenumber'ları Current olur.

BU İŞE EMEK VEREN VE MÜLAKATA GİREN VE GİRECEK TÜM ARKADFAŞLARA ALLAH VİZE ALMAYI NASİP ETSİN.. AMİİİİİİİİİNNNNNNNNNNN))

kerim46
selam,
konsolosluğa hazırladığınız evrakları hang adrese gönderdnz?

konsolosluğun stesnde aşağıdak adres var. bu adresem gönderdnz? Eğer farklı br adrese göderdysenz bu adres bldrrmsnz?
Amerka konsolosluğu
Atatürk Blvd. 110
Kavaklıdere, Ankara, TURKEY

amisos
14 01 2005, 18:00
[]Selamlar
merhaba Amsos, banka cüzdanını fotokopsn ***ürürsün, görüşmeye de gderken banka cüzdanının aslını ***ürürsün.

Ben öyle yaptım sorun çıkmadı. Ayrıca şuna açıklık getreym benm tahmnm tab :) Sz stedğn de bankadan stedğnz yazıyı alablrsnz bu szn hakkınız, arkadaşlar ne demek vermemek yaa. :) değlm yan. bende Halk Bankasından aldım, nglzce blen br olsaydı bankada nglzce vereceklerd, ama türkçe aldık, bunu almak çn para söz konusu olmadı, yan bedava verd ...
Saygılarla[]

evet aragornn
bende senn gb dusunuyorum.merak etmeyn ben o yazy dove dove alrm arkadaslar.sz bana vzeden haber vern.
bu arada bu nursend nerde yahu.zmrde nternet cafe yok mu?kzn ses olmadan buralar ssz.duyuyormusun nursend.ses ver bze.

Aragornn
Selamlar

merhaba Amsos, banka cüzdanını fotokopsn ***ürürsün, görüşmeye de gderken banka cüzdanının aslını ***ürürsün.
Ben öyle yaptım sorun çıkmadı. Ayrıca şuna açıklık getreym benm tahmnm tab :) Sz stedğn de bankadan stedğnz yazıyı alablrsnz bu szn hakkınız, arkadaşlar ne demek vermemek yaa. :) değlm yan. bende Halk Bankasından aldım, nglzce blen br olsaydı bankada nglzce vereceklerd, ama türkçe aldık, bunu almak çn para söz konusu olmadı, yan bedava verd ...

Saygılarla

aslankose
Selamlar

Arkadaslar bzmde yolculugumuz btt. Allah herkese nasp etsn. Fakat bundan sonra ne olacak. Blen var m?

Tesekkurler

amisos
15 01 2005, 18:00
nerde bu mllet nerde bu devlet yaw.kmse yazmaz oldu.bulusmay hatrlataym bar.gelenler parmak kaldrsn kendn lsteye eklesn.

---------------------------
bulusma tarh: 23-ocak-pazar
yer : taksm(burger kng onu)
saat :14:30

gelenler:

LABIRENT VE ESI
ARAGORNN
SEVGIMIST
AMISOS
.

kavi
Slm.mllt.

Bugün sınavlarım btt, felsefe ben soğuk soğuk terlett. Hocalar çok sıkıydı.

Aragornn
Selamlar

Amsos, zaten bz eklemşn lsteye.... :)
Ya ben bu şten bşey anlamadım o kadar mesaj atıyoz hala junor member' m yaw ben hep küçükmü kalıcam....

Saygılarla

amisos
16 01 2005, 18:00
[]Selamlar
Amsos, zaten bz eklemşn lsteye.... :)

Ya ben bu şten bşey anlamadım o kadar mesaj atıyoz hala junor member' m yaw ben hep küçükmü kalıcam....

Saygılarla[]

junorum kucugum aragornn um.junor un senor un hc onem yok.bosver dagnk kalsn.sen ekledm lsteye zaten gelecen ve terleyecen sanrm soru bombardumanyla.hazrlkl gel. :D

onur_ny
arkadaslar selam
son durum nedır bulusma ıcın bır oncekı mesajlarda one alma gerıye atma gıbı mesajlar gordum bır degısıklık varmı? herkese kolay gelsın
bırde ben bılıyorsunuz mısafır sanatcı olarak katılıyorum sız bırbırınızı tanıyor olmalısınız belırlı bır ısaret vs varmı sonra ıst lular yerıne antı amerıkan gruplarıyla tanısıp kım vurduya gıtmeyelım ) :) :) :

FRIDAY
LABİRENT
--------------

Dostum merhaba,
Nasılsın demeyeceğm y olduğunu blyorum.. :)
Tahmnlermz doğru çıkıyor galba..Sanırım mart ayı çersnde bzm no lar current olacak gb..
Umarım emek harcayan ve gerçekten steyen herkes vzesn alır..

Tüm İstanbul'a İzmr'den selam..

Kendne y bak. Alene selam..

Saygılarımla..

Rugi®
slm labrent 15nde cutt off lar açıklandı bzdwn tık yok yne yawaş ywaş ümtszlğe kapılorum sen kcc y aradın mı?

case number:18xxx

Aragornn
Selamlar

Onur_ny

BULUŞMA TARİHİ: 23 -OCAK-PAZAR (5. Buluşma)

amisos
17 01 2005, 18:00
[]sebnemg99'a CEVAP
Merhaba sebnemg99 Ben KCC'y aramadım henüz kısmet se bu aydan sonra yan Şubat ayı çnde mutlaka arayacağım...

Ben cut-off 'ları takp edyorum ama hala 16.600 olarak gözüküyor Mart ayı bell oldumu olduysa kaç olarak açıklandı yazarsan sevnrm..

Görüşmek dleğmle..
SAYGILARIMLA..[]

labrent
mart ay cn cut off lar acklanmad.en son guncellenen cut off numaralarn http:www.travel.state.govvsafrvbulletnbulletn_2007 .html adresnden takp edeblrsn.bulusmada bulusablmek umuduyla

LaBiReNT
sebnemg99'a CEVAP

Merhaba sebnemg99 Ben KCC'y aramadım henüz kısmet se bu aydan sonra yan Şubat ayı çnde mutlaka arayacağım...
Ben cut-off 'ları takp edyorum ama hala 16.600 olarak gözüküyor Mart ayı bell oldumu olduysa kaç olarak açıklandı yazarsan sevnrm..
Görüşmek dleğmle..

SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
BULUŞMA HAKKINDA

Merhaba Arkadaşlar; Buluşma Yer, Tarh belrtldğ gbdr. Yen gelecek arkadaşlar bzler belrtlen yerde çok rahatlıkla bulablrler.
Bulamam dyenler çn ben Gsm Telefonumu yazıyorum Ben ararlarsa Bulunduğumuz yer konusunda blglendrme yaparım..
LaBReNT & ORHAN Gsm: 0532 303 1923

amisos
18 01 2005, 18:00
[]Selamlar
HERKEZİN BAYRAMINI KUTLAR, NİCE GÜZEL BAYRAMLAR GEÇİRMENİZİ DİLERİM...
Junor MEMBER - ARAGORNN :) []

aynen katlyorum.nce bayramlara arkadaslar..

LaBiReNT
MERHABA SEVGİLİ ISTANBUL'LU ARKADAŞLARIM.

HEPİNİZİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM. ALLAH KESECEĞİNİZ KURBANLARINIZI VE YAPACAĞINIZ DUALARINIZI KABUL EDER İNŞALLAH.
NİCE BAYRAMLARA HEPBERABER ERİŞEBİLMEK DİLEĞİMLE..
PAZAR GÜNÜ GÖRÜŞMEK DİLEĞİMLE..

SAYGILARIMLA..

Aragornn
Selamlar

HERKEZİN BAYRAMINI KUTLAR, NİCE GÜZEL BAYRAMLAR GEÇİRMENİZİ DİLERİM...

Junor MEMBER - ARAGORNN :)

amisos
20 01 2005, 18:00
[]Selamlar
Bayram dolayısıyla ufak br sesszlk görüyorum :)

Herhalde bu fırtınadan öncek sesszlk olacak ....

Pazar günü görüşmek dleğmle.
Saygılar[]

frtna y mecaz anlamda m kullandn blmyorum ama az once hava durumunda bayramn 4. gunu yan bulusma gunu yagmur ve frtna olableceg soylend. ;) km gelyo km gelmyo kmseden ses seda yok.4 ksy zor bulacagz heralde.52 oynarz artk.gorusmek uzere.sayglarmla

kavi
<mg src=expressonsface-con-small-confused.gfborder=0]

kavi
52 veya okey oynanacak se ben
gelrm. pc de okey fal tat vermyo artık. Arkadaşlar beşnc gelrse sandalyem vermem lan oluna... Taksmde nternete kablosuz bağlantı kuruluyormuş aslı var mı??

Aragornn
Selamlar

Bayram dolayısıyla ufak br sesszlk görüyorum :)
Herhalde bu fırtınadan öncek sesszlk olacak ....
Pazar günü görüşmek dleğmle.

Saygılar

amisos
21 01 2005, 18:00
[]52 veya okey oynanacak se ben

gelrm. pc de okey fal tat vermyo artık. Arkadaşlar beşnc gelrse sandalyem vermem lan oluna... Taksmde nternete kablosuz bağlantı kuruluyormuş aslı var mı??[]

yok yaw ne 52 s.kızgın smle ını yapstrmay unutmusum.52 veya tavla y herzaman oynarz.daha oneml konular uzerne sohbet ederz.sen b zahmet gelver kav.han senlen bz tcar kafada aynydk.srketler kurarz,turkye y kalkndrrz. :D :) evet arkadaslar herkes beklyoruz.

.....................
bulusma tarh: 23-0cak-pazar,saat 14.30
bulusma yer : taksm burger kng onu(lse nn karssndak degl)

resat1981
New Jersey'de yasayan arkadaslar;
New Jersey'de gunluk yasam aks nedr?
Neler yapar bu yoremn nsanlar?Pek,buradak 100.000' asan Turk nasl yasyor?
Nelerden bahsedyor?Turkye'den ne haberler alyor?Internet' m kullanyor TR dek haberler
cn?Yoksa ABD de baslmaya baslayan Zaman Gazetes'nden m takp edlyor brcok sey?
New Jersey nsan nasldr?New Jersey'lesen Turkler,kend ozbenlklernden kopmuslarmdr,
yoksa br nebze de olsa TR dek arkadaslg,yardmseverlg,comertlg,saflg,ylg buraya yanstablmsler mdr?
Ksacas,New Jersey hakknda bldgnz her sey,burada Ehyet almaktan,Unverste ye gtmekten(ozellkle Prnceton tab),
Mall lara veya bakkallara gtmekten,temzlkten,ev kralarndan,gundelk yasamdan bldklernz
yazn.Ilk gelsnz nasld?Adaptaston zor muydu?Etklendgnz,veya sze yardm edenler ne tur yardmlar ett?
Bunlardan bahsedn..Ben de az cok yazmaya calsacagm halyle.Had hep brlkte el ele verelm,ve
brbrmze bu yan New York tan bahsedelm;ne dersnz???

http:groups.yahoo.comgroupturkshjersey

sevgimist
tum stanbullu arkadaslara amerkadan selam
nhayet grsm yaptm ama ger gelcem.
grsm ny dan yaptm .Buradan cer grerken br kagt mzaladm ve smd kendme kzyorum neden detayl okumadm dye
Grsn yapacak arkadaslar a soyluyorum bu kagt ta her ne yazyorsa benm gb ustun koru bakmasm tam bakp mzalasn
eger gens capl blgsolan varsada yazarsa sevnrm.
br kac gun newjersy deydm kendm soguktan fl daya nasl attm blemyorum.Orada evet turk dukkanlar rest var hatta burada
duzenl dzler ble szn cn kayt yapp getrmsler.Amasogunu ve tum buyuk sehrlerde olan sorunlarn en buyuklernn orada oldugunu unutmayn.Ayrca nj le Ny arasnda mesafede oldukca var.
herkese tekrar sevgler gorusmede gelemyorum ama br sonrasndaknde yne buradak tecrubelermle aranzdaym.

kavi

kavi
22 01 2005, 18:00
Ocak buluşmamızı da
yapmış bulunuyoruz. Bayram dolayısıyla brçok arkadaşımız gelemed.Güzel geçt aragornn,amsos,labrent ve eş vardı. Brde ben tab. sevg Amerkada
bulunuyor, nursend yılın transfer le zmr'e gtmş bulunuyor. Taxm cıvıl cıvıldı herzamank gb. stanbullular dökülüyor ne acı yaw......

moon light
22 01 2005, 18:00
bde ben varm :) ozlem nda st.erenkoy

amisos
23 01 2005, 18:00
[]Selam herkeze, arkadaşlar kav arkdaşınız hakkı rahmetne kavuşmuş bulunuyor. Sade br törenle Norton kabrstanına defnedlmş bulunuyor. Bugüne kadar yazdıklarından dolayı ncnen varsa hakkınızı helal edn. Artık şarlatanlık yapan arkadaşınız yok.... Free man,free women byeeeeeeeeeeee[]

nye kav hakkn rahmetne kavustun.okeyde tas calarken yakaladk dyem kustun bze.olurmu oyle sey bak labrente es yanls tas att dye kafaya stakay gecrmesne ragmen ben gdyom demyoda sen nye boyle dyon.soz bdahak oyunda okeye dondugunde taslayacam. :)

kavi
Selam herkeze, arkadaşlar kav arkdaşınız hakkı rahmetne kavuşmuş bulunuyor. Sade br törenle Norton kabrstanına defnedlmş bulunuyor. Bugüne kadar yazdıklarından dolayı ncnen varsa hakkınızı helal edn. Artık şarlatanlık yapan arkadaşınız yok.... Free man,free women byeeeeeeeeeeee

Aragornn
Selamlar

Evet arkadşalar, 5.OLAĞAN TOPLANTIMIZDA yapılmış durumdadır.
Katılan arkadaşlara teşekkür ederz.Güzel br toplantı oldu, gerç ben yancıydım amaa :)

Nursend çok şey kaçırdın, ş konusunda bayağı br adım atıldı, kav tarafından :)

Papatya- sende stanbullusun demek, neden gelmyon toplantılarımaza,,,
Şurada türkyenn en kalabalık nüfüslü şehrnde oturuyoz, ama maşalalh kmse de ses yok
Herkez zleyc ( herkez yyc gb bşey oldu.)

Kav demek, gdyon buralardan :) , gdşn suskun olsun, dönüşün muhteşem :) ...

Herkeze Saygılar

nursend
Arkadaslarm, gecms bayramnz en cten dleklermle kutluyorum. Bulusmaya zmrde oldugum cn gelemedm. sznle olmak cok sterdm. sten ayrldm, 10-12 gundur zmrde tatl yapyorum. gds tarhm 26 subat kesnlest. sonra yne yazarm sevgler

sweetie
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA!

ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR. BENİM CASE NUMBERIM 2005EU00014XXX
AMA BANA HALA MÜLAKAT İÇİN BİR MEKTUP GELMEDİ. BENİM NUMARAMA YAKIN ARKADAŞLARA MÜLAKAT MEKTUPLARI GELİP GELMEDİĞİNİ MERAK EDİYORUM. LÜTFEN BENİ HABERDAR EDİN....

freeCavi
24 01 2005, 18:00
Bütün İstanbul kış uykusuna yatmış, Kar'da yok han..

kerim46
26 01 2005, 18:00
Merhaba arkadaşlar herkese selam,
Görüşmem y geçt vzey aldım, görüşmeler braz bekledğmden uzun sürdü, çok sıra bekledm saat 11:30-45 gb sıra geld. Mülakatı yapanlar kbar nsanlar.
Forumda yazan ve brbr el dayanışma çnde olan arkadaşalara teşekkür edyorum. Formun çok faydası oldu br çok konuda, tecrübe blg sahb olarak gtmş olduk görüşmeye.

Herkese bol şans dlyorum.
Saygılar.

Aragornn
26 01 2005, 18:00
Selamlar

Hoşgeldn FreeCav, :)

İstanbul, İstanbul olalı böyle sessz olmadı yaww,
Mllet nerlerdesnz..

Imbat
27 01 2005, 18:00
kerm46
Vzen hayrl olsun.

kerim46
sağol aragorn bu arada dkkatm çekt, member olmuşsun. :) )
kurtuldun o junor ezklğnden.

Aragornn
Selamlar,

Vzen hayırlı olsun, Kerm 46 , Darısı dğer vze bekleyen arkadaşlara,

SAYGILARLA

Aragornn
Selamlar

Ewet arkadaşlar artık büyüdüm, kendm tebrk edyorum...
Büyük Member olmuşum.......... :)

MezunKa
selamlar, kerm46 vzen hayırlı olsun, aragornn tebrk ederm. Ya bu memberlere kontur veryorlar mı? ver,yolarsa şu asab,çocuksu,del dolu, kavy çağırayım.

amisos
28 01 2005, 18:00
EU yazmasanda karstrmamalar lazm.adn soyadn,adresnde m gormems male cevap veren.gercekten cok dalgnms k senn numaran 18 bnlerde current ble olmams.ben mart ay cne dahlm gecen hafta aradm daha kesn tarhlern belrlenmedgn soylemslerd.onumuzdek hafta bell olacak.numaran current olsa ble sana tarh veremeyeceklerd.lgnc.selam le

Rugi®
slm br hafta önce kcc ye randewu gününü öğrenmek çn mal atmış şöyle b cewap geld:

Dear Sr or Madam:

Case: 18xxx

INFO: Thank you for your nqury. KCC scheduled an ntervew appontment for you at the Amercan Consulate n Monrova on February 9th. A notfcaton letter was sent to you on December 20th, 2004. In the event you cannot make that appontment you must contact the consulate drectly.

ben case numberı yazarken başıne EU bares koymamıştım sanırım başkasıyla karıştırdılar çünkü benm case numberım 18xxx ve şuan 16 bnlerden ble current olmayanlar war..bana aralıkta postaladıklarını söylüyorlar ama ben pket 4 ü almadım..manrova olduğunna göre sanırım yanlış değl m..yne msj attım ama cewap ayın 9 unu geçerse raddewuyu kaçırmak stemorum..

kerim46
mbat, Mezunka teşekkür ederm, umarım szlerde steklernze ulaşırsınız.
selamlar, saygılar...

egedeniz
EU baresnn eksklgnden olmus bu karsklk.
Ben Ankara ya e-mal attm 5 s gununde cevap geld. (Ama unutmadan soyleyeym benm numaram EU15*** ve current t. ve sorun US Embassy Ankara nn web sayfasnda randevu tarhmn gorunmemesyd)
Ya da Ankara y arayp telefon edeblrsnz.

Kolay gelsn.

Rugi®
31 01 2005, 18:00
saolun ben tekrar mal attım artık umarım doğru cewap gelr.bu arada labrent kcc y arayınca bz haberdar edermsn buraya yazarsan ben de ona göre arayablrm umarım herşey stedğmz gb olur :)

amisos
01 02 2005, 18:00
burdaym parmak kaldryorum.gorusme tarhnn belrlenmesn beklyoruz. :) yolculuk deme bana yollardaym zaten.haluk leventn sarksn dnlyorum hep.
yollarda bulurum sen takvmlerde ararm sen......brde sen gorsen o kapkara cngene guzeln..ask m oldum ne?

had, brazda sen anlat,yolculuk ne zaman,hazrlklar ne asamada ;)

amisos
labrent

hepberaber gulelm derm.o gun bayramd.benm gb odunlar bayramdan bayrama kazayla espr yapablyorlar ste.ne mutlu nsanlara br gulucuk yasatablyorsak.umarm hepberaber daha cok gulerz.fotograflarda guzel ckms.fakat sevgl esn 2 fotograftada gozlern kapatms.br dahak bulusmada battanye getrecem.ne olur ne olmaz belk br fotograf maknes getrse dye :) affnza sgnaraktan. :D

benm cut off tahmnm tutmad bak.fazla yuksekten ucmusum.eh bzde current olduk.8 mart dyordum 3 ay onceden.mart tutturduk bakalm 8 tutturacamm :) ha bu arada saatde 09.00 dyorum.tey tey tey buyucuyum ben bea.

bu arada vzey alan kact.kmseden ses seda yok.benden kacyo mllet<mg src=expressonsface-con-small-blush.gfborder=0]bakalm br dahak bulusmaya amsos gelecek m?amsos gelmezse toplantya 80 ks gelr.gelecem derse yne bes ks olur.sen ve esn,ben.brde aragorn.aragornn zaten 1 ay onceden bulusma yerne gdp yatyor orada.cok vefakar br arkadas.boylelern bulmak zor.allah herkese boyle arkadas nasp etsn.fazla ucmadan ben ufaktan kacm.byee. :)

not:verdg sozler tutmayan nsanlar ben uzun uzun dusunduruyor.bakalm anlayan anlayacak m?

LaBiReNT
Merhaba Sevgl Arkadaşlar;
Hayırlısı le 5. Toplantımızı gerçekleştrdk. Gelen arkadaşlarıma Çok Teşekkür ederm.
Amsos, Kav, Aragornn, Ben ve Eşm 5 kş olarak görüştük. Bu defa bayağı fre verdk. Toplantımızda olamayan çok arkadaşlarımız vardı. Istanbul'da bulunup da Toplantımıza gelmeyen çok arkadaşımız var gördüğüm kadarı le. Onlarıda Şubat 20'de aramızda görmek sterz..
Cut-off'lar Mart ayı çn 17.150 olarak açıklandı ben Bu ayın 15'nden sonra KCC'y arayacağım Detaylı blgy buraya yazacağım..
Amsos Okey oyunudak Esprn çok güzeld eşmle brlkte okuduk mesajını öldük gülmekten. Sen bz güldürdün Allah'da sen güldürsün.. Sen Current olsun Amsos Hayırlı olsun.. Bz Nsan ayında Mülakata gdeceğz Büyük olasılıkla..

Her şeyn Gönlünüzce olması Dleğmle..

SAYGILARIMLA..

Aragornn
Selamlar,
Nasılsınız arkadaşlar umarım ysnzdr, ses soluk yok herzamank gb...
Arkadaşlar ne durumdasınız, vzey alan arkadaşlar ne zaman yolculuk, görüşmeye grecekler ne zaman, vze almayı bekleyenlern durumları nedr ?
Yan anlatsanıza yaww..

Saygılarla

Sertu@
02 02 2005, 18:00
Herkese uzun br aradan sonra merhaba. Henüz gtmedm garp dm? Bu ay çnde gtmey düşünüyorum. Yer Mam. 20'sndek buluşmaya katılma htmalm az ama kalırsam seve seve görüşmeye katılırım.

Labrent nasıl gdyor? Nsan görüşmes umarım szn çn umutlu geçer. Szler US'te görmek stedğm çftlerden brsnz.

Sevgmst buralarda mısın gttn m? Mam'deysen bldr bze br sevgmst Mam'den bldryor yap :) )

Herkese şmdlk y başlamış ve güzel devam eden br US macerası dlerm...

nursend
02 02 2005, 18:00
Herkese koskocaman br merhaba...
Labrent dostum nasılsın? Szler çok özledm. Hala zmrdeym ama haftaya gelyorum. 20 şabattak buluşmayı kesnlkle kaçırmayacağım emn olun.
İnternet kafeden yazıyorum sze, hepnz çok öpüyorum görüşürüz sevgler

amisos
03 02 2005, 18:00
[]merhabalar,
Arkadaşlar amerkada verdğmz yazışma adresne gtmek zorunluluğu varmı? Ben br arkadaşın adersn verdm arkadaşım arkansasta ve ben newyork ta kalmak styorum. Hç arkansasa gtmesem br problem çıkarmı green kart ve ssn ne kadar zamanda gelr.

Blgs olan varsa yardımcı olursa sevnrm.
uçak bletler hakkında blgs olan varmı(tek yönlü)?[]
kerm

vzen aldgna gore adresn son kez degstreblecegn yer ndgnde havaalan.tab sonrada degstreblrsn ama bayag zahmetl o s.adres verdgn yere gtmek zorunda deglsn.o adrese sadece GC ve SSN numaran gelecek.arkadasn sana gelenler postayla gondereblrse stedgn yere gonul rahatlgyla gdeblrsn.tab SSN cn basvuru yapman gerekyorsa sanrm arkansas tan yapman gerekyor(tab nternetten yapma sansn varm yokmu blemyorum).kolay gelsn.

toplant 20 subatta

amisos
ben bu telekom un taa blmemnesne....yarm saattr mesaj atmaya calstm olmad.bayag ayrntl br blgyd.tekrar yazamayacam.ksaca yazaym daha sonra ayrntl yazarm.

hsbc cn:

http:www.us.hsbc.comHICServlet?cmd_GetUSMap=&accept-language=en-us

bronx,long sland,queens,manhattan ve staten sland da subeler var.

ctbank cn:

http:www.ctbank.comlocatonsndex_us.htm

yurt dışı turk bankalar:

benm bldgm sadece zraat bankas var.www.zraatbank.com.tr adresnden NY dak subenn adres ve telefonu mevcut.

KERİM46

memnun oldum ben amsos,assos degl.brdaha bana assos dersen new york ta cendermeye skayet ederm :)

Imbat
kerm46
Verdgn adrese gtme zorunlulugun yok.
ABD`ye grste gdecegn adres vereblyormussun.

kerim46
merhabalar,

Arkadaşlar amerkada verdğmz yazışma adresne gtmek zorunluluğu varmı? Ben br arkadaşın adersn verdm arkadaşım arkansasta ve ben newyork ta kalmak styorum. Hç arkansasa gtmesem br problem çıkarmı green kart ve ssn ne kadar zamanda gelr.
Blgs olan varsa yardımcı olursa sevnrm.

uçak bletler hakkında blgs olan varmı(tek yönlü)?

Bu arada stanbul ekb bu ay çnde gtmey planlıyorum. En yakın toplantımız ne zaman?

kerim46
assos ve Y&B sağolun. br sorum daha var. gderken tab br mktar nakt para almak gerek üstümüze. Fakat orda hang bankayı kullanablrm. Türk bankaları orda bulunurmu? Br arkadaşım cty bankı kullanablrsn ded? ne kadar yaygın heryerde bulablrmym HCBS yada başka br bankaya yatırsm ordan çekeblrmym?

Aragornn
Selamalar

Evet arkadaşlar, braz canlılık gelmş folder'a, :)

Amsos, teşekkür ederm düşüncelern çn, ben utandırıyosun :)
Bu arada Kerm 46 ının sorduğu br soru vardı, uçak blet, nerden uygun fyata alablrz, blgs olanlar bzler blglendrrseler sevnrm.

Saygılarla...
KARLI İSTANBULDA, DİKKATLİ OLUNUZ, KENDİNİZE İYİ BAKINIZ....

sevgimist
04 02 2005, 18:00
SELAM HERKESE TEKRAR
SELAM MIAMDEN DEMEK ISTERDIM AMA SABAH GELDIM 3 HAFTADAN SONRA TEKRAR EVDEYIM
ISTANBULLULAR UMARIM IYISINIZDIR KIM NE ZAMAN GIDIYOR YAZSIN

kerim46
arkadaşlar lgnz çn teşekkürler,
sanırım adresler le lgl soruyu sorarken br şey vurgulamayı unutmuşum. Ben green kart ve SSS numaramın arkansatak arkadaşımın adresne gtmesn styorum. Ama kendm newyorkta kalmayı planlıyorum. Newyorktada lk etapta hotel vb. yerlerde kalacağım çn newyorkta adres vermek stemyorum.
Arkadaşım green kart gelnce bana gönderecek bunda br problem yok. Sorum şu: SSN olmadan çalışma hakkım yok (böyle blyorum yanlışsam lütfen düzeltn). Benm arkansasa gdp başvurmam gereklm SSN çn veya başka br şlem çn? İlk gelen formlarda SSN styormusunuz sorusuna evet yanıtı verdğm hatırlıyorum. Tekrar başvurmam gerekyormu yoksa otamatkmen SSN çn başvurmuş oldum mu?
Green kartın ortalama 1 ayda geldğ söylenyor. Benm bu durmumda bu süre uzar mı? uzayacaksa ona göre hareket edeceğm.

PS: amsos yanlışlıkla assos yazmışım pardon :) , olur böyle şeyler.

mevlide
MUhterem Labrent ve degerl arkadaşlar merhaba!Ben mevlde rumuzu le İzmr formunda yazıyorum.sorduğum sorulara cevap veren ve zmr formuna gönderen olursa cok sevnrm.26 ocakta vzemz aldık.temmuzda cıkış yapmayı dusunuyoruz.flordaya gtmey düsünüyoruz.adresn verdğmz arkadas ta newyorkta yasıyor.İşlemler cabuklastırmak cn Amerkada tekrar basvuru yapmak gerektgn soyleyenler var.gdecegmz eyalet ve verdgmz adres farklı oldugundan green card,ssc num card,ehlyet ve vb slemlere nerede ve ne seklde baslayacagız? Amerkada Tanıdığı olmayanlar cn Amerkada ortak ev tutmak,s konusunda yardımlasablrler m?,durumunu düzeltenlerse her yıl Amerkaya gdecek vatandaslar cn s ve ev konusunda organzasyon olusturablrler m?Halhazırda Amerkadak Turk derneklernden hc br cevap alamadım.Sorunların br btyor,dger baslıyor.Ortak sorunlarımız cn destek ve dayanısma dlyorum.hepnze slernzn rast gtmes dleg le sevg ve selamlarımı sunuyor;saglık,mutluluk ve basarılar dlyorum.

MezunKa
05 02 2005, 18:00
Sevgmst, hoşgeldn. deneymlern paylaşmanı beklyoruz. Kartını aldın mı?

amisos
06 02 2005, 18:00
aragornn,kav,labrent ve blumum stanbul sayfasnn fotografla alakal en yakskl ben cktm dyen zatlar.oyle en yakskl benm ayag yapmayn skarm ayaklarnza valla.en yakskl ben ckmsm.o kadarrrrrrr<mg src=expressonsface-con-small-blush.gfborder=0] :D

LaBiReNT
amsos'a CEVAP:

Merhaba amsos Nasılsın?
Sesn y gelyor Allah Neşen bozmasın sabahları evden çıkarken Yumurta Sarısı çp çıkıyorsun sanırım :) )) Current olmuşsun Hayırlı olsun. Tercümeler ne zaman yaptıracaksın. Ben sana telefonlarını bu akşam eve gdnce vereceğm yanımda değl numaralar.. Bz sanırım Nsan ayı çnde Current olacağız. Allah Hakkımızda hayırlısını nasp etsn.. Resmler güzel çıkmış hele ben çok karzmatk çıkmışım bee :) )))))
Nede olsa doğuştan Fotojenğz yan :) )))

Allah'a emanet ol görüşmek dleğmle.. SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
nursend'ye CEVAP:

Merhaba Nursend ym çok şükür Eşm ve ben Bomba gbyz sen nasılsın? Valla şn ş bu dünyada öbür dünyada ne yapacam dye düşünüyonmu :) ))) Bzlerde ISTANBUL tayfası olarak sen özledk. 20 Şubat'ta nşallah görüşelm. Bz Nsan ayın çnde current olacağız sanırım. Kendne y bak nursend, görüşmek dleğmle, ALLAH'A EMANET OL. SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
Sertu@'a CEVAP:

Merhaba Sertu@ kardeşm ben ve eşm yz çok şükür sen nasılsın? Özlettn kendn. Ocak ayı Toplantımız 5 kş olarak gerçekleşt. Vze'y alan kaçıyor valla. Sende kaçma snyaller veryon gb gelyor bana :) ))) 20 Şubat'ta nşallah görüşmek dleğmle..
Sevgmst US'a grş yaptı. Nurşend' yakında gdecek. Aragornn Vzesn aldı oda yakında gdecek. o1utku ve Ales Vzesn aldı onlar gttm gtmedm henüz blmyorum.
Amsos Mart ayı çnde Mülakata grecek Kendsne Bol şanslar dlyorum Allah Yardımcısı olsun. Ben ve eşm çn Nsan ayı çnde Vzemz almamız çn dualarınızı beklyoruz.. Sevgl Sertu@ kardeşm eğer görüşemezsek Allah Yolunu açık etsn. Sana hayırlı yolculuklar dlyorum..
Tekrar Görüşeblmek dleğmle.
SAYGILARIMLA..

LaBiReNT
sevgmst'e CEVAP:

Sevgmst Merhaba Hoşgeldn 20 Şubat Pazar günü Mutlaka görüşelm Senden 3 haftalık sıcağı sıcağına Amerka yolculuğunun detaylarını alalım. Mazeret kabul etmyorz bak habern olsun.. :) ))) Görüşmek dleğmle..
SAYGILARIMLA..

Aragornn
Selamlar Herkeze
Yaw Bu resmlerden bende styom neden banada göndermednz yaww,
KAv alacağın olsun yan :) ... Gerç nerlerdesn hang smdesn ...

Evet arkadaşlar hareketlenmeler oldu braz :)
Hoşgeldn Sevgmst ....

Görüşmek dleklermle..
Saygılarla

o1utku
selam arkadaşlar
nasılsınız uzun zamandır ya zamadım kusura bakmayın eşm denzde bende bebşle uğraşıyorum.ama 20 şubatta buluşmaya yalnızda olsa gelcem bu arada labrent bz hala gtmedk mayısda gdcez hayırlısıyla fakat reentry almayı düşünüyoduk blyosun br yıl çn ama almak zormuş dye duydum alan var mı blyomusunuz koşulları neymş ben mahkeme kararı falan gerek dye duydum ondan planlarımızı değştrmey düşünüyoruz ve reentry almak zorsa gttm kalıcaz artık gt gel çok masraf zaten neyse artık bana şu reentry hakkında brler yassın lütfen 20 şubatta görüşürüz.

MezunKa
Aragornn, resm gelmems sana, sen özelme maln b daha yolla, en karzmatk Labrentten sonra sen çıkmışın yaww. Ben Havadan-Sudan bölümüne takılıyorum, günde üç beş saatm bu nette geçyo. ne zor ş bu şszlk yaw :)

MezunKa
Bu arada tanışalım, Kav'nn yerne geldm. FreeCav de stfa ett. Ulen kav gtt de şu baykalı gönderemednz

MezunKa
cneet çıkcak yaww :eek: en çrkn ben çıkmışım akdaşlar, lan oluna :)