PDA

Tüm Versiyonu Göster : ANKARA

Sayfalar : [1] 2 3

dollydoli
25 04 2004, 17:00
selamkendimizi tanitalim da bulustu ankaralilar.

Seden
26 04 2004, 17:00
Ben de Ankaraliyim :) Ankara'yi gidip gormeyeli 6-7 sene olsa da :(

Seden
27 04 2004, 17:00
Sana iyi eglenceler :)

ankaram04
01 05 2004, 17:00
Ankarali'larin bir sayfasi olmamasi benim de dikkatimi cekti... acaba Ankaralilar arasinda bir bag yokmu? Diger sayfalara bakinca insan imreniyor.. Ben Konutkent'tenim, daha once Cankaya'daydim. Ankaraya, daha dogrusu Turkiye'ye donmeyeli nerdeyse 4 sene oldu. Ben onu bunu bilmem, Izmirlisi gelip, Ankarayi begenmez, Istanbullusu gelir yok buranin denizi vs diye sikayet eder... ama Akaramin havasini bilenler anlar. Konutkent Kizilay otobus seferlerinden ne kadar da biktiysam gene de insan ozluyor agbi.. ben Ankarami ozluyorum..

Emrecim
05 05 2004, 17:00
Bizde Ankaraliyiz hahah

DeliKasif
05 05 2004, 17:00
Bi de ben varim.... :) Ben yeni geldim ordan, kisa bi tatile gitmistim. Ankara ayni, Metro`yu buyutmusler ama, ODTU`ye varmis, gecmis bile Umitkoy`e dogru gidiyo. Ama henuz o hatlar aktif degil, insaat halinde hala...Nisan`da gittim, sabah 7`de vardim, ilk Kizilay`a indim bir, arkadasa gidicem, bi tuhaf oldum. 1 yil falan olmustu gormeyeli, baktim, insanlar bi sicak geldi sormayin gitsin... bi corba soyledim sakarya`da kendime, bi yandan iciyorum bi yandan da gelen gecene bakiyorum... eski kiz arkadasim geldi aklima, uleeeenn...... Guzeldi yani, kimbilir bi daa ne zaman giderim..

cevizagaci
11 05 2004, 17:00
Ankara'nin tasina bak gozlerimin yasina bakBende uc senedir gitmedim cok ozledim valla en cok da simiti. Okul donusu servisten inipte kizilayda sicak simit alip otobus duraginda yemeyi ozledim. Offf offf

ankaram04
11 05 2004, 17:00
to delikasif:agbi bilirim o duygulari... su newjersey'den bi kurtulim, kapiyi Ankara'da acacagim... Metro hakkaten umitkoy'u gectimi, biz ordayken Melih Gokcek sallayip tutardi, adamlar birseyler yapiyorlar sonunda demek... ben de sakaryaya gidecem, iskembe corbami icecem, arkadanda kokorec yiyecem... belki ben de eski kiz arkadaslarimi dusunurum....

mother
12 05 2004, 17:00
Ben de Ankara'liyim ve yaklasik 3 yildir gitmedim. Gozumde tutuyor. Son gittigimde de zaten cocukla pek gezememistim. En son dogru durust hatirladigim 1995 yilinin Ankara'si ki ondan sonra Ankara super degismis.Ankara gozumde tutuyor. SU an orda olanlar benim icin de gezin Ankara sokaklarinda

DeliKasif
12 05 2004, 17:00
Inanilmazssiniz, ne guzel unutmustum ben o konuyu, cektiniz aldiniz yukari yine.... gerci bunalmistim gecenin bu saatinde veritabaninin icinde kayboldum, icim disim tablo, sorgu oldu....Ben en cok su anda kendisi de yurtdisinda, baska bir ulkede bulunan bitanemle gecirdigimiz gunleri hatirliyorum ve ozluyorum Ankara sozkonusu olunca (yok abi olmicak bole...). Digerlerini "Select All, Delete" yaptim heralde... : ) papazin bagini bilirsiniz, o arsiz ordeklerin ve kazlarin oldugu harika yer, giderdik, cay icerken elimizde dagilan gozlemelerimizi yerdik. Tabii bize ceyregi kalirdi gozlemenin :p eser pufur pufur.... ne cayin ne de sigaranin tadina doyum olur orda.. of bak konu konuyu aciyor, sigarayi da biraktim buraya gelince, simdi onu da ozledim.... bu konudan kaydimi siliyim ben olmuyo boyle hakkaten...Sevgili gunluk (sana son zamanlarda hep Ayse diye hitap ettim diye darilmadin di mi :) , bugun yine acayip sinirliyim ! :) )

rainface
17 05 2004, 17:00
papazin baginda mis gibi semaver cayi ic, gozleme ye benim icin.

Philly18
28 05 2004, 17:00
Selam Ankara`dakilere Nasilsiniz Bakem bu folderi daha yeni buldum.

Newjersey
02 06 2004, 17:00
al babacim ben de ankaraliyim. aslinda ankarali oldum diyebilirim.

ya ankara ankara. ankara da benim anlamadigim simit yiiiip metroya binip eski kiz arkadaslari dusunmek mi ankara. 6 senedir yasiyorum burda.
tek diyebilecegim beton ve donuk suratli insanlar. hayir ne var ben anlamadim dikkat ederseniz baska bir yerle kiyaslamiyorum. dedim ya 6 sene oldu daha da burada kalacak gibiyim. sakin ha klasik ya sev ya terket muhabbeti yapmayin. sevmiyorum ama terkedemiyorum da.

koftepilav
02 06 2004, 17:00
ankara'yi sevmen icin orada buyumus olman lazim galiba...ankara'nin simidi hic biyerde yoktur....ah olsa da yesem simdi cayla..... insanlari da hic donuk digildir...kendi halinde ankaralilarim benim..yaz aylari da ne guzeldir, sicak ama olsun...cok ozledim cooook.

caka
03 06 2004, 17:00
Tabi canim, Ankara'yi sevmek emek ister, oyle herkes sevemez Ankara'yi.

ankaram04
04 06 2004, 17:00
Her sehrin kendine gore guzel yani var ama ben Ankaraliyim be hoca... ozluyorum.Anilarim aklima geliyor... bazen seviniyor bazen uzuluyorum. Dil-Tarihin ordan taa KOnutkent otobus duraklarina kadar yurumeyi , sonra otobuste yer bulamamayi ve ayakta sonbaharin karanlik saat 5'lerinde evime gitmeyi ozledim. Keske zamani geri alabilsem.. hic dusunmem agbi.. bazen buralar bana zor geliyor, ama benim gibi bir cok turk var diyorum geciyorum.. millet buralara gelmek icin takla atar falan diye dusunuyorum, sonra biraz daha kanim isiniyor, ama insan ozluyor... su Turk arkadaslarimi bulim oluyorum... agbi burda birbirimize cok kiskanciz yaa, insan bikiyor..

candy_girl
05 06 2004, 17:00
Ankara sevilmez mi yaa..ankarayi sevmek icin ankarali olmak gerekir.Kizilaydaki simit dunyasinin citir simitleri,izmir caddesinin o harala gurele kalabaligi...izmir caddesinden sakaryaya gecerken hostadaki doner kuyrugu,sol tarafta cicekcilerin bagirtisi halde taze balik satan amcayla pazarlik,net balik ta esle yenen guzel bir hamsi ziyafeti ve bira,kucuk tiyatroda haftasonu tiyatro keyfi bunlarin hepsi daha dun gibi ve hicbir guzellikle olculemez bence.... :(

SwordFish
07 06 2004, 17:00
Berkeley Fatihi kardes nerdesin?

rainface
08 06 2004, 17:00
candygirl sendemi ankaradan?
simit ayran, sakarya, balik, doner, buz gibi efes bira, bahceli, tunali, lak lak, muhabbet, dostlar aaaah ah?

candy_girl
09 06 2004, 17:00
Ayipsin rainface kardesim bende ankaradan tabii ;) valla bahceliyi bende ozledim orda cok anilarim vardir..ankaranin her kosesini ozledim aslinda :)

eeo
10 06 2004, 17:00
Ankaram nasıl bırakıp gidicez yaban ellere :(

naz23
10 06 2004, 17:00
ya ben de cok osledim ankarayi
ama nedense daha cok kisin seviorm ankarayi
bakanliklardan sola orda yokus yukari gittigim zmn
osledim ya cidden osledim
bi de mta spor salonu ;) -neresini oslediysem buranin neyze :p -

rainface
11 06 2004, 17:00
valla gozlerin yasli gideceksin hele ucaga ilk bindigin ani hic unutamiycaksin.
ankara gibisi varmi be.kiymetini buralara gelince daha iyi anlayacaksin.

HidayetErgi
12 06 2004, 17:00
KIRAC da istedigin sulu yemegi ye, sonra madoya kazandibi ustu dondurma yada sutlac dondurma karadutlu
eskiden cetin emecte HD iskender yerdik ama simdi kapan mis

rainface
13 06 2004, 17:00
ohooo! o HD nin altindan cok sular gecti.
ama nene hatunda acildi bi iskenderci bursali ismini tam cikaramadim ama hacili biseylerdi galiba
biraz pahalica ama iyi yapiyo.

rainface
bu arada kiracla ilgili dedikodu vereyim size, kirac o dukkanda kiraciymis, zamanla isler buyuyup bayagi guzel calismaya baslayinca bu dukkan sahibinin agzinin salyalari akmaya baslamis ve ya coook kira verirsin yada cikarsin demis heriki durumdada kazanacak ya.
neyse iste kirac cikinca kendisi ismi degistirp(babaevi) yeni mekan acmis ve eski musterinin uzerine konmus. gerci bunlarda fena degiller hakkini yemeyelim ama porsiyonlari bana kucuk gibi geliyo bilmiyom siz ne dersiniz.

rainface
Bu arada candy haci mehmet cok kazik ve berbat yemekleri(tamam lahmacunu fena degil ama)
Bahceli 4. caddedeki oz urfali var oranin lahmacunuda kebabida ankaranin tartismasiz en iyisi(dogrulugu deneme yanilma yontemiyle sabittir ) hele karisik kebabi yemede yaninda yat, bi tek kunefesini begenmiyorum onuda ankarada hic biyerde yiyemezsin zaten. 5-6 saat zahmet edip mersinde yiyceksin onuda.Deger valla o yola. :)

candy_girl
Kirac el degistirdi bir de isim. :) ama devam eden mekanda da ev yemekleri ve manti servisi ful gaz gidiyor ;) HD kapandi ama onun yerine kizilay tunali ve turan gunes bulvarinda subeleri bulunan urfali haci memet acildi ki offff yemede yaninda yar kunefesi cig koftesi ve kebap cesitlerine doyum olmuyor. :) bir de kosebasi ve tike acilmis yenilerden.Eh guzel ankaramda da yok yok yani beeee!

eeo
15 06 2004, 17:00
HD bir yerde kapanır başka bir yerde açılır :) ) akköprü migrosta şimdi daha doğrusu migros açıldığından beri armada da da var belki ama o kadar hengamenin içinde gözüm seçmedi belkide? bu arada mado out özsüt in şu birkaçyıldır ankarada ve adım başı neredeyse

rainface
ya aslinda ben haci mehmete acayip sinirliyimde ondan camur atiyom, cok toklar yuzune bakmiyolar bide yemek tabaklarini iyi susleyemiyolar, yani nasil olsa musteri bol hesabindalar. buda beni sinir ediyo biraz musterinin gururunu oksayin demi yani bi dunya para veriyoz sonucta, mesela oz urfalida mirra, cay, kahve falan ikrami diz boyu bide getiren elemanlar cok muhabbetler.

rainface
bu arada recep ustanin hakkinida vermeden gecmeyelim kaburgasini cok tuttugumu soyleyemem(biz biraz farkli yapiyozda) ama sac tavasi cidden mukemmel, bide irmik helvasi. ama hala cozemedim helvanin icine ne koyduklarini, garsonlari ve asciyi cok zorladimda ser veriyolar sir vermiyolar.bide salataya nar eksisi ve roka koymalari cok hosuma gidiyor, zaten damak tadini verdigi her allahin gunu ful cekmesinden belli, ne diyelim hakkediyo.

candy_girl
Oz urfayi biliyorum rainface ama bence urfali haci memetin de lahmacunu ve kunefesinin ustune yok ankarada ;) kebap cesitleri de gayet guzel yaf nerden cikti berbat lafi? :) vayyy demek ki sen gercek bir gurmesin sana yemek de begendirmek zordur eyvah eyvah ;)

candy_girl
16 06 2004, 17:00
Hadi hadi cay kahve bahane senin derdin garsonlarin tutumu olmus anlasilan :D valla biz ne gitsek hurmet alaka ilgi ve asiri bir konukseverlik gorduk ustelik kahveleri de hayatimda ictigim en guzel turk kahvesidir yaninda da tadindan doyulmayacak san fistigi ikram ederler bir tabak dolusu ;) mirra adana taraflarinin kahvesi di mi? ben sevemedim cok aci geldi yaf :)

candy_girl
18 06 2004, 17:00
O dedigin yer cankaya ahlatlibel tesisleridir muhakkak bunny :) devran restoranin bahcesinde gozleme yemissinizdir.Incekte cankaya ahlatlibel tesisleri.Tepeden golbasi manzarasini ve orman manzarasinin essizligini seyrede seyrede cay icip gozleme yemenin tadia doyum olmaz.Ayyy 10 gunum kaldi kavusmaya ankarama yasasinnnn ;) yalniz bir ankarali olarak su recep ustayi denememekten esef duyuyorum gider gitmez irmik tatlisini bende yiycem :)

Bunny
18 06 2004, 17:00
5 seneden sonra 10 gunlugune gittigim Ankaramdan yeni dondum, pekcok guzel degisiklik karsiladi beni, hosuma gitti. Bu arada ikizim ve tum aile ile ilk defa Recep ustada daha once bahsedilen guzel yemekleri de yedim, irmik tatlisinin tadi gercekten damagimda kaldi, sirlari bol tereyagi ile kavurmak diye dusundum. Bir de simdi adi aklima birden gelmeyen biraz Ankaranin disinda kalan bir tepe uzerine kurulmus cay bahcesinde ictigimiz caylar ve yedigimiz gozlemeler... hepsi guzel anilar olarak hatirlanacak.

rainface
19 06 2004, 17:00
10 gunun mu kaldi? ne guzel yaa, cok imrendim valla benim daha aylarim var :(
madem recep ustaya hic gitmedin sana bi tuyo verim bari, recep ustanin en iddiali oldugu yemekler kaburga dolmasi ve
sac tavasidir.digerlerini bosver klasik kebaplar iste heryerde yersin. tavsiyem eger 3-4 kisi giderseniz ayni yemegi istemeyin mesela 2 kisi kaburga 1 veya 2 kisi tava isteyin cunku porsiyonlar acayip buyuk benim diyen bitiremez yani. bu sayede her iki yemekten de doya doya yemis olursunuz.haaa yemekten once kofik dolmasi getirirlerse onu da dene mutlaka ben cok severimde :)

rainface
yok bahcelide degil, simdi esat kavsagini bilirsin esat caddesinin sonu, saga donersen karumun oralara cikar,
o kavsakta solda bir benzinlik var bp, hani nene hatuna baglanir tam o benzinligin karsisinda recep usta ayni sokaktalar gorursun zaten izdihami. Bu arada unutupta hakkini yemeyelim guniz sokaktaki haci arif beyinde yemekleri cok iyidir ama cok pahali oldu orasi, yinede deger bence.
yaw candy, ankarada deniz yok ama madem tam mevsiminde gidiyosun Devranda bi balik raki yaparsin artik.
valla burda boyle konusuyoz falan ama sebebim olacak bu konu kacacam az kaldi cok ozledim herseyi.

candy_girl
Valla gsteen benim memleketime laf yok bi tanedir. :) yaf rainface zahmet olmazsa su recep ustanin bi de adresini verirsen cok memnun olurum :D bahcelidemiydi??

candy_girl
Devrani cok severiz esimle ben rainface cim soz tam 10 gun sonra gidip orda senin kadehine kaldiricam rakimi ve esime rainface kardes de ankarali geliyor o da diycem :) hayirlisi insallah sende tez zamanda gelirsin al su gelis tarihini one yaww ;)

~gsteen~
ooooo, bizim teskilat burdaymis ... merhaba millet :)
ben de sicak denizlere acilayim diye buraya geldiydim ama ben bu ankarada 8 yil okudum, bi daha hayatta yapmam ...
usudum orda doyasiya, mendilimde gul oya :)

Berkeleyfatihi-06
20 06 2004, 17:00
Ankaralılar ın dosyası en altta yer alıyor bu bolumde.Follow it millet!

candy_girl
Valla tavaci recep usta farz devran restoran sunnet oldu artikin ankarada bana :D rainface bekliyoruz seni de,bunny seneye ahlatlibel de beraber gozleme yiyecegiz ona gore ;) ve berkeley-fatihi06 dosyayi dusurmemek allahin emri her firsatta yazicam ankaradan buraya yeme maceralarimi artik :D

Bunny
candygirl, evet gittigimiz ahlatlibel tesisleri idi, daha once gitmemistim, cok hosuma gitti.
recep usta'da biz de onerilenleri yedik, sac tavayi daha cok begendim ama kaburga dolma da guzeldi. onden gelen icli kofte leziz ama dayanamayip encok yedigim irmil helvasi oldu. bu arada biz kizilaydaki recep ustaya gittik. fransiz kulturun tam karsisinda, cok merkezi, temiz ve guzel bir yerdi.

Bunny
candy, artik senin icin de geri sayim basladi, ne guzel. butun restoranlara git, ye ic, ankaranin tadini cikar. ben bu sefer bahceliye gidemedim diye uzuldum, yavru ilk iki disini cikarmak icin ankara'da oldugumuz haftadi bekleyip ateslenince gidemedik. benim icin bahceli caddelerinde bir tur ativer...

rainface
21 06 2004, 17:00
candy surekli anlat ankarayi ki bizde senle beraber ankarayi yasayalim burda.
Bu arada thinkpink, ya ben o soganda bi kavga etmisim ki sorma. yanindaki kanatci iyi guzel ama
sogan da resmen insani aptal yerine koyuyorlar, habire ufak ufak biseyler getirip koyuyolar tabagina ve masaya,
bende ulan noolacak yarisi ikram olsa obur yarisi ne kadar tutacakki mantigiyla hic istemem demedik zaten sormadilarda.
ama hesabi isteyince bi soka girmisim ki sormayin yani yemegin parasi devede sivilce kalmis resmen, bide ukalalar ki sanki lailada yemisiz yani. yani yemekleri fena degil ama haketmedikleri fiyatlarla insani aptal yerine koyuyorlar.
Mesela devran da ankaranin en pahali lokantalarindan biridir ama kalktigin zaman verdigin paranin karsiligini fazlasiyla almis olmanin huzuruyla kalkiyorsun.

candy_girl
thinkpinkcim sogana ailemle gitmistim bir ankara gezimde,bu sene senin icin yine giderim rainface in de hincini alirim garsonlardan ;) soganda ve urfali haci memette garsonlarin benden cekecekleri var hadi bakalim :) ankaradan naklen yayin yapmaya devam edecegim insallah sizler de gelirsiniz sevgili ankarali arkadaslarim ve hep beraber tadini cikaririz guzel ankaramizin.Aranizda yakinda ankaraya gelicek olan varsa ozelden mesajlasalim.Sevgiyle :)

LaVin
Konu Ankara hele birde yemek olunca dayanamadim. Candygirl sanirim siz cok yakinda gidiyorsunuz. Eger denemediyseniz Oran'da sogan'i denemenizi tavsiye ederim. Inanin coook memmun kalacaksiniz. Ben son gittigimde gidemedim maalesef.
Simdiden iyi yolculuklar ve de afiyet olsun :)

rainface
22 06 2004, 17:00
candy, senin elin burda kac senedir bol keseden bahsis vermeye alismistir garsonlarin en sevdigi musteri olursun kesin.
Ama iyi hizmet yoksa verme bahsis falan.
Bu arada hep kebapcilardan bahsettik arasira cafelere de gidersin heralde, mesela turuncu var kugulu parkin orda
hicbir numarasi yok ama havali biyer herkes gidiyo iste bide yeri guzel sansliysan cam kenarinda yer bulup
kahveni yudumlarken caddeden gecenleri seyredersin.

candy_girl
22 06 2004, 17:00
Turuncuya hayatta para verip gitmem rainface sacma sapan bi yer onun yerine karsida kugulu kafe var kitir pilic var arjantin caddesinde kuki's var cafe de cafe falan var :) valla bahsis abartili olculerde vermemek kaydiyla veriyos tabii de servis ve kalite kotuyse babayi alirlar benden de.Djuan evet toplanip birseyler yapariz insallah neden olmasin? :)

candy_girl
23 06 2004, 17:00
Ankara dosyasini hayatta asagi dusurtmem bakiyorum da bayagi caba ve istek var asagilara dusmesi icin :) efenimmm bir de malum laila acildi ankaramizda,gidip bi gormeli mi diye dusunuyorum acaba deger mi degmez mi diye... :)

rainface
24 06 2004, 17:00
Laila bizi bozar, Istanbuldakinden cok farkli nerdeyse saat 12 ye kadar cok bayik sessiz biyer
ondan sonrada birden deli gibi gurultulu bi disko oluveriyor. genc isi yerler ;)
ayrica iceri alinmamak gibi bi sorun olmaz yaninda bayan oldukca. dedim ya istanbuldakiyle alakasi yok.
Bir aralar salata cok guzeldi orasi da fazla musteri secmekten iflas etmek uzereymis.

StarGirl
27 06 2004, 17:00
Ankarada havalar nasil?

SwordFish
29 06 2004, 17:00
<< Ankaralılar ın dosyası en altta yer alıyor bu bolumde.Follow it millet! ]]

Kardes nerdesin?
Agirligimizi koyalim biraz.
:cool:

rainface
29 06 2004, 17:00
Duyduguma gore Ankara artik iyice bosalmaya baslamis her yaz oldugu gibi
biraz sikici oluyor yazlari ankara ama sakinligi sevenlere birebir, trafik yok mesela, bide bar, restoran v.s gibi yerlerde rezervasyon muhabbeti yapmazlar.

candy_girl
10 07 2004, 17:00
Ankara...bir harika yaaa :) issizligi daha bir hos..mekanlar sakin,alisveris merkezleri sakin trafik istanbula kiyasla kat kat iyi ama esim geldiginden beri cin kufur araba kullaniyor :D ve bizz cok ozlemisiz buralari inanin..rainface devrana gidecegiz az sonra,raki kadehimi serefine kaldiriyorum dostum ;) recep ustaya daha gidemedim onumuzdeki haftalarda gidecegim,aile yemekleri henuz bitmedi vallahi :) urfali haci memet te lahmacunlari goturdum gecen gun garsonlarda dedigin gibi bir yilginlik vardi ama yemekler sahaneydi o ayri ;) havadisler simdilik bu kadar,bu doayayi asagilara dusurmek yok ona gore arkadaslar ;)

sinirliadam
14 07 2004, 17:00
candygirl sen is ariyordun noooldu?

Bunny
15 07 2004, 17:00
afiyet olsun candygirl. ankaranin tadini iyice cikart. sevgiler.

rainface
16 07 2004, 17:00
candy, yazini okuyunca gitmis kadar oldum saol valla, boyle anlat bize hayat nasil geciyor ankara da bilelim.

candy_girl
Bunny insallah bir dahaki sefere hep beraber ankaranin tadini cikartmak dilegiyle ;)

candy_girl
rainface yarin babamlarla ailecek yildiz da sogan ve kanatcinin asagisindaki sokakta dalyan tava diye bir balikci var oraya gidecegiz,cok guzel oldugunu soyluyorlar oranin.Bir de arkadaslar bu incek yolunun ilerisinde bunny ve rainface bu cankaya tesislerinin ilerisindeki yoldan gidince inanilmaz guzel yerler acilmis,eskiden golbasi inn di simdi incekte envai cesit bbq tarzi kendin pisir kendin ye lokanta var.Ben en cok bolu etdagi lokantasinin ununu duydum bahce icinde cok sirin bir yer,bir de gecen gun tunalida kitir pilice gidip pilav ustu kokorec yedik vallahi yakinda kilo alacagiz :D ordan da dost kitabevine ugradik,ya cok ozlemisim dost kitabevini de arkadaslar,onumuzdeki gunlerde gidip ayse kulinin gece yuruyusleri kitabini alacagim cok methettiler.Siz de burdan istediginiz bir kitap varsa lutfen ozelime mesaj atin burdan yollarim tum kalbimle soyluyorum ;)

rainface
17 07 2004, 17:00
Ne guzel, doya doya cikariyorsun ankaranin tadini.
Golbasindaki o kendinpisirciler cok guzel ama fiyatlari cildirmis dikkatli olmakta fayda var, dolarciklari bitirme sonra ;)
Bu arada arjantinde cafemizde salata yemeyide unutma, bence oranin salatalari bu amerikadaki italyan, fransiz salatalarina falan acik ara fark atar.
Armadaya bende bi turlu isinamamistim, her gittigimde biyerleri kaybediyordum, nedendir bilinmez migros daha sicak geliyor.
ama sinemalari kiyaslarsak armadaninki cok daha iyi.

candy_girl
17 07 2004, 17:00
djuan kardes ben de ankaranin her yaz bu bos halini cok severim tum ankarayi yeniden kesvedesim gelir bu donemde :) dedigin yere gidicem ayarliyim aileyi piknik yapalim goksu da ;) arjantin caddesindeki cafeler de dedigin gibi sessizlikten nasibini almis ancak paul de bayagi insan goruyorum hafta ici bile olsa :) az sonra armada alisveris merkezine gidecegiz,orda remzi kitabevi var bayiliyorum o kitapciya,amerikadan oglum icin aldigim ingilizce hikaye kitaplarinin egitici ogretici kitaplarin aynisini gordum orda,yok yok hakikaten :) gitmisken uludagda da yesem mi acaba? :D yok ama yaa ben dalyan tavaya gidicem ;) djuan insallah sen de musait zamanini ayarla diger tum ankarali mezuncularla birseyler yapalim!

rainface
20 07 2004, 17:00
Alo Ankaraaaaa sesim geliyormu?
ne kadar uzaktayiz yaw dusundukce icim karariyo.
simdi karnim acikti yine hayaller kurmaya basladim zaten ozlemim karnim acken tavana vuruyor yane.

candy_girl
21 07 2004, 17:00
Rainface hakikaten cok uzaktasiniz yaa ;) gel biran evvel tadini cikar sende buralarin :) dun sakaryada kosk baliga gittik sahaneydi! sakaryada bir suru fast food tarzi balikci acilmis ickisiz,cok guzel hem de ekonomik.Kac gundur arjantine hic gidemedim onumuzdeki gunlerde sanayii de tandir yemeye gidicem esim saolsun bilmedigi yer yoktur yeme icme konusunda :D arkadaslar insallah bir gun rainface sen de buraya geldiginde hep beraber djuanin dedigi gibi iskender yemeye gideriz :)

rainface
22 07 2004, 17:00
Ohoo, bizde sana yer tavsiye ediyoruz sanayideki tandirciya kadar biliyosunuz masallah.
Gunler cabucak gecsede gelsek, cok guzel olur yemek sonunda
caylarida sakli bahce yada papazin baginda iceriz artik. :)

inflamável
29 07 2004, 17:00
up up up

candy_girl
29 07 2004, 17:00
Az once atakule sevilladan donduk yukarda ata on powerda stepford kadinlarini seyrettik esimle,ondan sonra pufur pufur ankara manzarasi esliginde kumpir ve biralarimizi yedik,ictik :) ankara bir kac gundur cok sicak ama guneydeki cehennem hava sicakliklarini duydukca buraya sukrediyoruz tabii :)

inflamável
30 07 2004, 17:00
evet yaa sıcaktan yanıyoruz.... kavrulduk kac gundur.. ama guneydekilerin deniz gibi bi avantajı var bide aksama dogru ruzgar..burda oda yok dagların arasında offf

alperalpoglu
31 07 2004, 17:00
ANKARA BİR BAŞKA GÜZEL ŞİMDİ

yaw bide deniz olsaymış zaten başaka biyere kmse gitmezmiş allah adaleti yani

-Action-
01 08 2004, 17:00
<< Az once atakule sevilladan donduk yukarda ata on powerda stepford kadinlarini seyrettik esimle,ondan sonra pufur pufur ankara manzarasi esliginde kumpir ve biralarimizi yedik,ictik :) ankara bir kac gundur cok sicak ama guneydeki cehennem hava sicakliklarini duydukca buraya sukrediyoruz tabii :) ]]

Sevilla su sicak gunlerde Ankara'da gidilebilecek en guzel yerlerden biri. Biz hem cmrtesi hem pazar gunesi orada batirdik. Sicaklik merkezle arasinda en az 3-5 derece fark ediyor ve insani serinletiyor. Manzarasida cok guzel. Gecen sene kimse gitmiyordu rahat rahat oturuyorduk,simdi insanlar kesfetmis artik yer bulamiyoruz.

candy_girl
01 08 2004, 17:00
Haklisin action sevilla herkesin kesfettigi bir yer haline gelmis,ben aksamlari o pufur pufur esen ruzgar esliginde isil isil ankara manzarasini seyretmeye doyamiyorum :) bugun cay yolundaydim,sahane yerler acilmis,bahcemiz diye bir cafe-restoran tarzi yere gittik kumpiri ve diger yemek cesitleriyle harika bir yer,yaninda da ak kopru migrosu aratmayan migros atrium acilmis yukarda mudo city nin cafesi falan var,vallahi fistik gibi yer olmus bayildimmm :)

inflamável
02 08 2004, 17:00
walla sıkıldım bu ankaradan aslına bakarsanız bi halt yok bu sehirde canım cok sıkılıyo yaz zamanı...kışı cok seviyorum ankarada ama yaz berbat... action un dedigi gibi bide kızılayda calısana sorun kızılayı..ben dogdugumdan beri babamın yanına kızılaya dukkana gidip geliyom..yani kızılayın bana bi tat vermesi imkansız..ayda yılda bir gitsek guzel olur bizim icinde ama hergun kızılaydayız beee

-Action-
aslinda Ankara'yi hic ama hic sevmiyorum ama madem yasiyoruz bari duzgun bir kac yerini degerlendirmek lazim diye dusuyoruz yollara. Gecenlerde Antalya'dan Ankara'ya gelirken Afyon'a kadar inanilmaz bir doga vardi ama Afyon'dan sonra anladim ki artik Ankara'ya yaklasmisiz cunku bu kadar renksiz bir doga ancak buralarda olabilir. resmen depresyona sokuyor insani.Maalesef Ankaramiz gri bir sehir! Yesil yok,yesili biraktim renk yok.Kizilaya gelince icim bunaliyor o yol ortasindaki zincirler, salak salak havuzlar,fiskiyeler,yayaya iskence olsun diye kisa sureli tutulan yesil isiklar ve yolda yurumesini bilemeyen insanimiz yuzunden yasanan hengame,buna ek olarak yuzlerce seyyar satici,onlari kovalayan zabitalar,seyyar saticilardan yer kalirsa kaldirimda yurumeye calisan bir toplum,korna gurultusu,ne arasan var Ankara'da! Allahtan Tunali varda haftanin neredeyse 4 gununu orada geciriyorum. Elimizde 3-5 yer var ve sonuna kadar degerlendirmek zorundayiz.Ankara boyle bir sehir.

-Action-
candygirl,

kizilyadan uzak durmak mumkun mu? 8 senedir kizilay da calisiyorum ve 8 sene de omrumden bir 8 yil daha gitti.Insanlar gezmeye kizilaya geliyorlar ama ben mumkun oldugunca kacmaya calisiyorum. Soyledigin yerlerde guzel elbet ama uzak.Izmir de olsan foca'ya cesmeye gidersin ,istanbulda olsan adalara,sileye,silivriye kacarsin ama ankarada olunca incek'e gidiyorsun. Neyse karamsarlik yaratmayalim Ankara da iyidir iyidir :)

candy_girl
Action ulustan kizilaydan haftasonlari ya da mesai saatinin bitiminde uzak durucaksin :) belli yerlere takilicaksin.Incek taraflarindaki doga,golbasi taraflari,cay yolu,atakuledeki sevilla, tunali hilmi iste buralar ankarayi sevimli kiliyor.Ben amerikada bahsettigin tum olumsuzluklara dahi hasret kaldigim icin gozume batmiyor :) bir de tum bu olumsuzluklari kabul ederek iyisiyle kotusuyle memlekete sukrediyorsun yaban ellerde cekilen zorluklardan sonra...istanbul ankaradan da beter! ama deniz kiyisinda o guzelim bogazi,gecen gemileri seyrederken tum cekilen eziyeti unutuyor insan :) ankarada boyle ;) ben halime sukrediyorum,en azindan huzurluyum ve mutluyum buralarda.

candy_girl
Bende 5 yil ulusta calismistim action bilirim :) ruzgarli sokagi duymussundur iste tam ruzgarli sokaktaydi isyerim :) tinerci cocuklarin suflu insanlarin arasindan odum kopa kopa dua ede ede sabah sabah ise gelirdim...ama simit sarayinda yedigim simitlerin tadi,mutlu kebabin sahane kadin budu koftesi heykelin karsisindaki irfan magazasinin taksitli alisveris imkanlari kisin deli gibi yagan kardan sonra borsanin tatil edilmesi ve bizim de keyifle ulus guzergahindan evlere dagilmamiz iste bunlar da keyifli anlardi :) biliyorum sizlere soylediklerim birsey ifade etmiyor ancak ankaranin,istanbulun,izmirin kisacasi turkiyenin olumlu ya da olumsuz taraflariyla kiymetini ancak yurt disinda yasayanlar bilir oralarda hasret insana cok koyuyor arkadaslar...

candy_girl
05 08 2004, 17:00
Az once yildizda turan gunes bulvarinin arka sokaginda adana sofrasi diye bir restorandan geldik.Arkadaslar olmaz boyle bir yer!!! en kisa zamanda gidin kaburga kebabini,diger tum kebap cesitlerini,icli kofte ve lahmacununu,guzelim salatalarini ve garsonlarin ilgi ve alakasini gorun!! inanin harika bir aksam gecirdim,ve resmen urfali haci memetin pabucunu dama attim orasi rainface in de dedigi gibi bir parca simarmis garsonlar musteriyi umursamamaya baslamis fazla kendilerine guvenmeye basladilar herhalde...neyse kendileri bilir...burasi yildizda ara sokakta ama kocaman tabelalai genis bahceli bir yer gozunuze hemen carpar lutfen gidin!! bunun disinda ben yarin antalyaya gidiyorum,guzelim ankarayi birakip nemli sicaga gidiyoruz bakalim neler olucak hic belli olmaz nem bayiltirsa kacar ankaraya gelirim valla :D eylul basina kadar hepiniz kendinize iyi bakin,gorusmek uzere!!

rainface
07 08 2004, 17:00
Adana sofrasindan burda hic bahsetmemisiz ayip olmus, Turkiyenin en buyuk ocakbasisi orda.
Yemekleri ve hizmetleride guzel, olsada yesem bi patlicanli kebap ya.

djuan
10 08 2004, 17:00
:p karnımda acıktı yaf

djuan
13 08 2004, 17:00
up

LI72
18 08 2004, 17:00
Ankaralilara sorum olacakti;

Ekim de 5-6 gun mecburen ankarada olacagim esimle birlikte ama pek tanimiyoruz Ankarayi..Soyle gidilecek guzel mekanlari yazabilirmisiniz..Mesela Salata ve Laila nin oldugunu biliyorum ama birde size danisayim dedim..Ayrica benim istanbuldan bir arkadas, atuturk orman ciftliginde guzel kokorec var dedi..Hadi be bi yardimci olun..

djuan
18 08 2004, 17:00
up

djuan
19 08 2004, 17:00
evet kokorec yemek icin ataturk orman ciftligini tavsiye edrim... alısveris yapacaksanız eger kızılay bence kotu secim olur alısveris merkezlerine gidin en iyileri migros akköprü ve armadadır.. bunun dısında evet salata guzel elit biyer.. arjantin caddesindeki cafeler cok kaliteli yerlerdir..kumpir yemek icin tunalı daki kıtırı tavsiye edrim..pek aile mekanı diildir ama kumpirinizi alıp kuğulu parkta kuğuları izlerken yiyebilirsiniz... atakulede aksam yemgi olabilir.. bunu dısında evet laila var ama gencler birligi spor kulübü tesislerinin icinde bir gece kulübü var yeni ismini bilmiyorum orası laila dan daha iyi bi yer diyebilirim.. haftasonunu degerlendirebileceginiz piknik alanları var buda sincan tarafında göksu..eski adı susuz göleti olan yer.. hemen yakınlarında harikalar diyarı var eger cocugunuz varsa cok sevecektir emin olunki.. şimdilik aklıma gelenler bukadar...

LI72
25 08 2004, 17:00
Sagol cok tesekkur ederim..

djuan
25 08 2004, 17:00
rica ederim ismini hatırladım jay dee idi o barın ismi..gunduzde havuz olarak faliyet gosteriyo ama dikkat edin cok pahalı..valla gecen bir litrelik kolaya 30milyon odedik..dusunun bir havuz partisi 2 kişi kaca cıkar..ama yinede tavsiye ederim cok kaliteli cok guzel biyer..hep elit insanlar var kıro imis hanzo imiş iti cakalı gelmez.zaten nası gelsin..neyse herkese iyi eglenceler jay dee ye gitmeden donmeyin usa ya candy girl...gunduzden gidin havuz yapın sora eve gidip bi dus alın geri donun saat aksam 10 gibi kulup haline donusmus oluyo..

LI72
26 08 2004, 17:00
Arjantin caddesine bir gidelim bakalim, Ankaranin bagdat caddesi versiyonuymus...Sanirim Karumun civarinda degilmi??..Havuz isine girmeyiz ama club olunca belki gideriz..Birde su harikalar diyarini merak ettim...Neyse gidince anlariz neyin ne oldugunu...Tekrar sagol bilgiler icin..

djuan
27 08 2004, 17:00
arjantin guzel yer ama bahceli 7. cadde bende bagdat caddesine daha yakın..butun tikky ler orda..

JellyBOY
28 08 2004, 17:00
<< arjantin guzel yer ama bahceli 7. cadde bende bagdat caddesine daha yakın..butun tikky ler orda.. ]]SEN DAHIL :)

djuan
29 08 2004, 17:00
BEN DAHİL sor orda don juan yusuf diye gosterirler hemene... aha derler buraların sahibi tum kızların efendisi oradaki adam derler :D

StarGirl
30 08 2004, 17:00
tikky ne ya? :confused:

djuan
30 08 2004, 17:00
aaa cok ayıp bilmiomusun tikky ne.... şimcik şoyle oluyor ayagında pradalar, kıcında diesel kotlar , ustunde tommy t-shirt ler, prada guneş gozlukler, alttada BMW M3 varsa bilkentte okuyosan tikky sin...... henüz BMW miz olmadı ama neyse olursa mumkunse tikky olmak istiyorum :D

StarGirl
31 08 2004, 17:00
heee su mesele :D

sen onlara mi ozeniyorsun? ;)

StarGirl
01 09 2004, 17:00
Gozumde Tuten Sehir

Gozlerimde Ankara tutuyor
Masmavi gokleri vurmus ufkuma
Gunduz hayalime gece ruyama
Ankara'nin eflatun tasi
Babamin kirlasmis basi
Ve dost yuzlu sokaklar giriyor

Serin bir poyraz esiyordur tepelerden
Akasya dallarini urpeten
Gec kalmis ogrenciler kosuyordur trene
Avareler uzanmis yesil cimene
Asina sesler gelir sokaklarindan
Seni gorup seni sevip de ayrilmak zor

Bir ay doguyordur Elamadagi'ndan
Rengiyle isigiyla bizim olan ay
Yavas yavas kapatir dukkani Gunay
Son yolcular gorunur Ozanlar sokagindan
Gece garip yuregime dusen kizil kor

Altindag'in artan kalabaligi
Mamak yollarinda dizim dizim isciler
Visne bahcelerinden gelen serinlik
Badem ciceklerine yagmur ciseler
Sen bu dusu neye yorarsan yor
Gozlerimde Ankara tutuyor.

djuan
tikky olmak iyidir siz bosverin...tikky olmanın kotu oldugunu soleyenler kıskananlardır...... genellikle komünistler tikky leri sevmez.... o yuzdende ne diyorum yasasın tikky genjlik..... (henüz tikky diiliz ama belki oluruz ilerde ..bekliom loto cıksın olacam bende) :D

faateh
YAAAAA SU TOMMY DENEN SEYI BEN MARKA OLDUGUNU BILMEDEN GIYIYORDUM 10 SENE EWWEL
BIZIM OKULDA ERMENI COCUKLAR WARDI ONLAR HER SENE AKARABALARININ YANINA GIDIYORDU NEWYORKA
LAN FATIH GERCEK MI LEN BU TOMMYU DIYE SORARLARDI BEN DEEEE HEEEEEE GERCEK GALİBA DERDIM
TIKKYLIK BIZIM KOLEJDE HAD SAFHADAYDI
HA ISTE BU TOMMY DENEN MARKAYI ILK DEFA BIZIM ARKADASIN BABASI DISTRUBUTORU OLMUS BEN DE ONLARDAN ALMISTIM IKI GOMLEK BIR PANTOLONU FELAN
AMAN NEYSE
AKILLI OLAN KALITELI ESYAYI ZAMANINDA KAMPANYALI UCUZLUK ZAMANINDA ALIR WE DE YINE DE KLAS GIYINIR AMA ESSEK GIBI DE BIR TON PARA WERMEZ
TOMMY NIN DENIZ SORTU SIMDI 100 MILYON EMINIM BIR IKI HAFTAYA KADAR INECEK ONUN FIYATI BEN DE ALACAM NE GEREK WAR SIMDI ALAYIM.. NASIL OLSA ZATEN IKI HAFTA SONRA TATILE CIKIYOOK
AKILLI OLUN APTAL MUAMELEESI GORMEYIN
HADI BAKALIM
BENLIFAATEH DE ONLİNE IKEN SIZI OPTURMIYIM BURADA

JellyBOY
04 09 2004, 17:00
emek 8...

djuan
05 09 2004, 17:00
emek 8 ne la caddemi..ben eskiden 9 da yada 10 da oturuyodum tam gazi univ diş hekimligi fakultesi karsısı...

StarGirl
06 09 2004, 17:00
9 ya da 10 cok guzel DJ

StarGirl
08 09 2004, 17:00
:) hatiralarin olmasi herzaman guzeldir

djuan
08 09 2004, 17:00
yaw sanırım 10 du sg aradan gecti tabe7 sene belki daha cok..ufaktık ozmanlar tabe.... ozaman lar o koca aşti yoktu yeni yapılıyodu biz tasındıgımızda..orda daha once bi benzinlikci vardı arka tarafta ruzgar gulleri falan.. bisiklete binerdik mahallenin cocuklarıyla gider benzincide tekeri sisirirdik adam kovalardı sora para vermioz die..cok guzeldi yaw..asagıda hamdullah suphi ilkogretim okulu vardı orda okuyoduk..hayal gibi tabii simdi doru durust bişey kalmadı hafızamda..yalnız gecen sen bi yolum dustu otarafa bi gezdim solelemesine yeşim pastanesinin oldugu yere falan hey gidi hey.. guzeldi gerci ama sora dusunuyorumda iyiki tasınmısız ordan..cunku en yakın iki arkadasımı yeni geldigim okulumda buldum ve tabii daha bicok sey ogrendim yasadım belki orda olsaydım kazandıgım bicoksey olmicakti simdi..neyse anılarda kaldı tabi artık..<

erhanhakan
14 09 2004, 17:00
Kale güzel, zenger paşanın konağı filan var, ilginç bir mekan. bir de kalenin civarında ankarayı seyretmek güzel... Geçen sene Mısır tekvando takımıyla karşılaşmıştım kalede. Bizim Türklerle maç yapmaya gelmişler, kız-erkek takımı. Ellerinde bir kamera, muhabbet edince türkiyeyi sevdiklerini anladım. kamerayı açtılar, beni çekiyorlar, çekim başladı, mısırlının biri bağıra bağıra kameraya doğru Bismillahirahmanirrahim diyerek başladı konuşmaya. Herifler resmen benimle röportaj yapmıştılar. Ondan sonra da kimse röportaj felan yapması benimle zaten :(

candy_girl
Aaaa yine bu dosya asagilara dusmus bi kac bisi yaziyim ve yazin ki asagilara dusmeyelim ankarali dostlar ;) bugunlerde canim fena halde kaleye gitmek istiyor.Eskiden boyacizade konagina giderdik kalede ama artik degistirecegim mekani..cok pahalilasmisti gecen sene gittigimizde.Wahington rest nasil acaba? kalede bi yer tavsiye edicek olan var mi? 4 ekimde derslerim basliyor formasyon dersleri alacagim ing ogretmenligi icin :) o zamana kadar dosyada cirit atiyim bari :D starbucks cafeyi deneyeniniz var mi? cok merak ediyorum yaa.daha gidemedim bi turlu.

djuan
kale? hec bilmemki..

djuan
25 09 2004, 17:00
uuup..

candy_girl
26 09 2004, 17:00
Gecen gun tasci konagina gittik umikoyde.Fasil var dans muzigi var mezeler ve yemekler harika ve de ucuz! tavsiye ederim umitkoy yolunda hemen ilk kavsaktan doner donmez buyuk bir tabela var tasci konagi yaziyor herkese tavsiye ederim :) bu arada aranizda starbucks i deneyen ankaralilar var mi? ben daha gitmedim ama merak ediyorum.

-Action-
27 09 2004, 17:00
starbucksa gidecegimde hala gidemedim.Gerci gidip ne icebilrim ki? agzima kahvenin hicbir turlusunu surmem ben. Cay da icmem. Gidip kola mi icecegiz :) Bu yuzden acele etmiyorum.

-Action-
yok ben icinde kahve tadi ve kokusu olan icecekleri sevmiyorum. belki sicak cikolata falan icerim o da varsa tabi. Sen git sana afiyet olsun :)

candy_girl
valla mocha frappucino cok lezzetli action :) ben seviyorum sahsen.bir de cafe latte! ay ozledim bak starbucks i yaaaa :( amerikada her sabah gider kahve esliginde kahvaltimi orda yapardim hey gidi gunler :) bakalim burdaki starbucks nasil..

-Action-
13 10 2004, 17:00
<< valla mocha frappucino cok lezzetli action :) ben seviyorum sahsen.bir de cafe latte! ay ozledim bak starbucks i yaaaa :( amerikada her sabah gider kahve esliginde kahvaltimi orda yapardim hey gidi gunler :) bakalim burdaki starbucks nasil.. ]]sonunda starbucs'a gittim :) önce istanbul beyoğlunda kine gittim dün de ankara arjantin caddesindekine gittim.Adamlarla oturup konuştum ve bana en hayırlısının beyaz çikolatalı mocha olacağını söylediler :D hafif bir kahve aroması olsada fena değildi.Arkadaşım sevinç çığlıkları atarak beni kutladılar çünkü ben ilk defa bir kahve aromalı içecek beğenmiştim :) çok duygulandım :D

candy_girl
14 10 2004, 17:00
Ayni djuan! valla cafe latte icerken kendimi los angelesta zannettim biran :) tavsiye ederim git.

djuan
14 10 2004, 17:00
dunyada kahvenin her turlusunu icebilecek biri olarak bende hala starbucks a gitmiş diilim.. ama aklımda bi fırsat bulsam gidecem valla... giden yokmu aranızda henüz nasıl usa dakiler gibimi yoksa farklımı gerci bildigim kadarıyla dunya uzerindeki 600 dukkandada kalite nerdeyse aynıymıs....

candy_girl
18 10 2004, 17:00
Armada alisveris merkezinin icinde ve arjantin caddesinde cafemizin yaninda.Afiyet olsun :)

djuan
18 10 2004, 17:00
<< Ayni djuan! valla cafe latte icerken kendimi los angelesta zannettim biran :) tavsiye ederim git. ]]

:D hadiyaa.. candy peki yeri nerde starbucks ın ankarada...... bir iki kişiye sordum bilmiolar...

oneturk
19 10 2004, 17:00
ahhh ahhh ankara ankara guzel ankara.iki senede bu kadarmi degisiklik olabilir?bahceli 7.cadde,arjantin havasi atmosferi,insanlari ankara gibisi yok arkadaslar kim ne derse desin ben ankara'nin en cok istanbul'dan ve encokda AMERIKA'dan donusunu cok seviyorum. :D

djuan
21 10 2004, 17:00
<< Armada alisveris merkezinin icinde ve arjantin caddesinde cafemizin yaninda.Afiyet olsun :) ]]

sagol candy pazar gunu armadadakine bi gideyim ozaman arjantine hic cıkmayım simdi cıkarsam cok oyalanmam gerekiyor orda mahvoluyorum..sagol..

djuan
24 10 2004, 17:00
bu cumartesi arjantindeydim ama starbucks a yine gidemedim... gunduz orada takıldım e oruc luyduk o kahvelerin tadına bakamadım.. bakalım 28 ekimde aksam arjantinde olurum oralarda olan olursa haberim olsun...

djuan
17 11 2004, 18:00
up yoksa doverim...

arven
20 11 2004, 18:00
BENDE ANKARA DA DOĞUP BÜYÜDÜM AMA

BOĞULUYORUM BU ŞEHİRDE ARTIK ,
EN SEVDİĞİMDİ, YABANCILAŞTI BANA ÜNİVERSİTE BİTİPTE GELDİKTEN SONRA ESKİSİ GİBİ OLMADI HİÇ
AMA HALA ANKARADAYIM ÇALIŞIYORUM BURDA AİLEM ARKADAŞLARIM BURDA
AMA BEN BU ŞEHİRDE YALNIZ HİSSEDİYORUM NEDENSE EKSİK HİSSEDİYORUM.
İNGİLTEREYE GİTME PLANLARI YAPIYORUM VE GİDERSEM ÇOK ÖZLİYCEM BİLİYORUM DÜN BEMBEYAZ OLAN KARLAR ALYINDAKİ ANKARAYI VE ANILARIMI

StarGirl
22 11 2004, 18:00
Ankara

Kaçtım uzaklara hep milyon kere,
Karanlık yorgan ve yastığım şehir.
Benlik parçalandı hep zerre zerre,
Adımlarıma dost sustuğum şehir.

Her yanım bir boşluk ve yazı tura,
Hazmettiğim açlık kaçtığım şehir.
Gecesi aydınlık,gündüzü kara,
İçine pişmanlık saçtığım şehir.

(2001)

Celalettin Koz

candy_girl
23 11 2004, 18:00
Bence git dene ve ankaranin degerini daha iyi anla o zaman hic sikayette bulunmazsin dene ve gor arven ben denedim de ondan oyle diyorum ;)
Gecen gun ata on towerda G.O.R.A ya gittik cok hos bir sinema ustelik cok da konforlu herkese tavsiye ediyorum.Bu arada turan gunes bulvarindaki kayseri mantisinin ketelerini ve pisirme evinde balik corbasi kalamar ve midyeyi bir de taze baliklari bir deneyin derim arkadaslar pisman olmazsiniz ;) bu arada ankara bugunlerde baska bir guzel bembeyaz kurkune sarinmis guzel bir kadin gibi..bu halini daha cok seviyorum ben ankaranin...sogukta hafif urpererek yurumeyi,akman pastanesinde sahlep ya da boza icmeyi..iyi ki geldim ya ulkeme allah isteyen herkese nasip etsin uzaklardayken kiymeti daha iyi anlasiliyor vatanin. :)

Haa bir de gecen cumartesi aksami hiltonda efes bilsen blues festival vardi ben istanbula gittigimiz icin gidemedim giden var mi nasildi?

CG

SwordFish
02 12 2004, 18:00
Folder almış yurumus.
Guzelde olmus.
Eskilere selam, 44 gun sonru aranızdayım.
Sivil olarak.
:)

djuan
03 12 2004, 18:00
askermiydin yaw...... hayırlı teskereler ozaman...

candy_girl
06 12 2004, 18:00
Swordfish hayirli tezkereler insallah :)

Millet atakulenin tepesindeki ufo cafe bara gittiniz mi? o ne guzel dekore edilmis ankarayi kusbakisi o yeni dekorasyonla seyretmek cok daha guzel :) koltuklar kirmizi,yerler bembeyaz alttan isik geliyor masalar yuvarlak ve sik kirmizi mumlar koymuslar yine masanin soluna cantanizi koyabileceginiz yumusak minderler atmislar bayildim yaaaaa valla siddetle tavsiye ederim ;)

djuan
06 12 2004, 18:00
uzun zamandır atakuleye cıkmadım merak ettim simdi cok oldu gitmeyeli... candy ben kendimi gezen biri sanırdım onceden ama sen varya 1-2 ayda omrumde gezmedigim kadar gezdin ankarada helal olsun valla sana....

candy_girl
07 12 2004, 18:00
Djuancim valla esimin de bana taktigi lakap mobil zaten :D yeni yerler kesfetmeyi severim eskiden beri sosyal bir insandim bebekten sonra biraz ara verince ve oglan da buyuyunce simdi zincirimden bosalmis gibi eskisinden daha cok geziyoruz ailemle :) ozlemisim zaten memleketimi acisini cikariyorum valla ;) simdi size yeni bir yer daha onerecegim ama ben henuz gormedim.Dedeman otelinin yaninda gumusluk restoran diye bir yer varmis sahibi 9 dil bilen ayni zamanda restoranin hem garsonlugunu hem kasa islerini hem de sahne bolumunu idare eden adammis 9 dilde sarkilar falan soyluyormus cok renkli bir yer oldugunu soyledi arkadaslar gidelim de kesfedelim ;)

djuan
07 12 2004, 18:00
hadi yaa sen bak bi bakalım .. iyi bir izlenim bırakırsa aklımızda olsun... yunanca soluyomuymus ben cok severim rumca yı yaw kulaga cok hos geliyo.. neyse beklicem..

burda1
11 12 2004, 18:00
Yav hic kimse aspava'dan bahsetmemis.hic mi gece kafayi guzelleyip, munchies icin esatta aspava'da 1.5 soslu soganli durum yemedi.encok orasi tuter benim gozumde.bu arada burdan gidip de turkiye'de starbucks'a gitmek garibime gidiyo benim.yani allahin kotu corporate coffee shop'ina millet suslenip puslenip piyasa yapmaya gidiyo????
bu arada fazla bilinmeyen yerlerden, camlik diye bi yer vardir.cebecinin arkalarinda. arkadaslarla arabayi cekip dunyanin en guzel manzarasina karsi icerdik.sonra da, o zamanlar complex diye bi club vardi, oraya.hey gidi gunler.

-Action-
13 12 2004, 18:00
burda1 cumartesi gecesi aspavadaydık 1,5 soslu döner yedik bilgine :)

candy_girl
13 12 2004, 18:00
burda1 allahin amerikadaki siradan coffe shop u burda gayet nezih,temiz ve duzgun insanlarin geldigi bir yer ;) eh tabii ankarada ilk ve 2 tane olmasinin da etkisi buyuk.ASpavayi birak bir yana meshur kebap49 u kim tek gecebilir yaw? gece gece durum yemek universite yillarimizda kaldigi icin pek bahsetmiyos artik :)

candy_girl
16 12 2004, 18:00
Ne malum djuan ben yarn gdcem akkopru mgrosa belk gorurum rum amcay senden de selam gotururum ;) gecen haftada ordaydm ve bstro fortunada oturup beklemstm esm ve oglann sanatola sahnesnde oynayan cocuk oyunundan ckmalarn,br fncan capucno da ben cmstm keyfle :) ankara kucuk yer ve yasamlar br yerlerde kessyor est zdusumler yasyoruz ben cer bakan ksmda ama dsardak 2 kslk masada oturmustum ya sen? :) keyf dolu gunler dlegyle.

djuan
16 12 2004, 18:00
afyet olsun...... bende bugun akkopru mgros tak bstro fortuna cafe ye gttm cok sevdgm br yer benm.. dısarıda oturup br fncan cappuchno ctm nsanları seyrettm falan.... yanımdada rum b adam vardı beyaz sarap cyordu rumca br gazete okuyordu benm gazeteye baktıgımı anlayınca selam verd bende yanına gttm rahatsız ettysem ozur dlerm vs vs muhabbet yaptıktan sora braz beraber oturduk sohbet ettk avrupa brlgnden adam cok sevml, bryd vallah cok hos b sohbetten sora ayrıldık......

şmd ben nye anlattımk bunu ne alaka yan orya her gden bu rum amcayla karsılasıp avrupa tartısacak deglo ya... neyse ste ole..

djuan
17 12 2004, 18:00
bende k kşlk masada ama yuruyen merdvenlere paralel oturmustum semsyenn altı... ;) gorursen selam sole garp b adı vardı krolkos gb bsey sanırım....

SwordFish
11 01 2005, 18:00
Sword haftaya Ankaraya donuyor.
Berkeley kardes, ayarlayalım br toplantı.

ankaram04
12 01 2005, 18:00
Su ankaray ne ozledm be... yllar gecryoz burda. Gurbet hal..

ankaragucu
12 01 2005, 18:00
bakalım kaçını yaptınız....

Eger Akun Snemasnda zar zor blet bulup en onden flm seyrettysenz.

Eger Tunal Hlm pazar gunu trafge kapatlnca caddeye bagdas kurup gtar caldysanz veya çalanları dnledşysenz..

Tunal Hlmdek Canboy'a gdp garp hamburgerlernden yedysenz.

Smdk Gaz Hastanesnn oldugu yerde ormanlk arazde futbol oynadysanz.

Amerkan Pasajndan alsvers yaptysanz.

Levs acldgnda (Ataturk Bulvarna) kapsndak kuyrugu gorduysenz.

Bankamatkler cknca br hevesle Is Bankas'nda hesap actrdysanz.

Arport dskonun acldgn hatrlyorsanz.

A Barda canl muzk dnledysenz...

Esksehr Yolu'nda Sogutozu'ndek koprunun sadece br ufak kavsak oldugunu hatrlyorsanz.

Blkentsz br Ankara dusuneblyorsanz.

Oran'a gderken ulan buralar da ne sehr ds bededysenz.

Hava krllgnden dolay okullarnz tatl edldyse..
Esk Deutz servs otobusleryle okula gttysenz....

Anadolu lses snavna grerken sadece k lse terch yapabldysenz.

Metropol snemas aclnca vay be k salonu var dedysenz.

Kerem, As snemalar sze br sey fade edyorsa....

Zafer Carssnn altndan elden dusme ktap, derg aldysanz...

Kurtulus parknda br buz paten sahas oldugunu blyorsanz ve oraya kaymaya gtmssenz kucukken..

Kzlay'da, agzndak ufack pul gb brseyle kus gb oten adam blyorsanz....

Koprulu kavsag, metro durag olmayan br Ankara sze normal gelyorsa....

Bahcel yedye sadece o cvarda oturan br arkadas zyaret etmek cn gttysenz...

Ilk kumpr Tunal'da Ktr Plc'te yedysenz..

Doner, Sakarya'da Hosta'da yemey sevyorsanz...

Ankara'da br mekana grdgnzde tplern %80'n smler ve özgeçmsleryle sayablyorsanz (dysenz vaktnde)

Istanbul'da yasadgnz halde hafta sonu Ankara'ya gdyorsanz

Istanbul'da yasadgnz halde Ankarallarla gorusuyorsanz

Margharta Pzza'y ve Korfez pastanesn blyorsanz

F 34'ü blyorsanz ve bunu saklyorsanz

Esksehr Yolu'nun 2 sertl ve bos haln blyorsanz

Arkadaslarnz en az 10 yldr tanyorsanz

Hala 9'da snemaya gtmeye karar verp 9 bucuk seansna yetsmssenz (bunu zavall Istanbullulara anlatrken ble keyf alyorsanz)

Zya gokalp caddesnn orta serdnn sadece otobusler cn oldugunu ve dalga dalga goctugunu gormussenz..

Kzlay trafge kapalyken ordak masalarda oturup, bsklete bnp, paten kaydysanz..

Kugulu parkdak salncaklarda sallandp, balon ve kagt helva aldysanz..

Karumun cnde pyasa yaptysanz, coook seker acldgnda kosa kosa gdp br torba seker aldysanz..

Ylbasnda Vakkoramay hep gezdysenz..

Vakko'nun onunde brler le bulustuysanz..
Segmenler haftasonu ale eglencenz olmussa br zamanlar..

Alenzle Gölbasna yemege, pknge vs gtmssenz..

Turzm bakanlg bnasnn yernde tarla oldugunu hatrlyorsanz..

Otobuse Ulus'dak gardan bnmslgnz varsa..

Genclk parknda brlernn nkahna gdp, havuzunde bsklete bnp, aksam da lunapark'da ucan sandalyelere bnmssenz..

Okul gezlernde mutamadyen Antkabre, Anadolu Medenyetler Muzesne, Resm Heykel muzesne, Ataturk'un Evne, Meclse vs gtmssenz..

AOC'de cndek kafeteryadan fndk fstk alp maymunlara verdysenz, cksta kofte ekmek, uzerne de AOC dondurmas yedysenz ve tren yolunda tren gecerken bekledysenz..

Atakule'nn nsaat haln gorup, acldgnda kosa kosa her hafta sonu oraya gdp Dreamland jetonlar brktrp hedye almaya calsdysanz..

Meram Pastanesnden dondurma yedysenz..

Kolej-Yuksels ceksmesn hep yasadysanz, maclarda bne Ar'ya da kafam grsn dedysenz, o maca gtmek cn kend dlekcenz yazp velnzn mzasn taklt ettysenz..
Okulun son gunu yumurta savas yaptysanz..

Ankaragucu maclarn hele brde Istanbul takmlaryla yaplan maçlar ple cektysenz

Sz Ankaralsnz.............
Gurur duyablrsnz.

candy_girl
13 01 2005, 18:00
Ankaragucu sanrm yazdklarnn br ya da k tanes harc hersey yasamsm ankarada :) F34 ve arport dscoyu bldgne gore sen de benm kusagmdansn demek k :) dlerm bran evvel sen de ankaram da ankaranza kavusursunuz,smdlerde ankara daha guzel hava soguk olsa ble gunes nsann cn oyle guzel styor k :)

djuan
14 01 2005, 18:00
ankara gucu bende br k tanesn anca yasadım sanırım..hehehe... demek ben ankaralı deglm.. yaw yarısını yasamıs dglm :D

djuan
17 01 2005, 18:00
anıtkabr n onunden hep gecerm ama en son lkokuldayken 1 kere gttm.. hayatımda 1 kere grdm cer yaw.. ben nası ankaralıymısım ole..... lk fırsatta gdp goreym yaw..

djuan
29 01 2005, 18:00
up yaw up up up up

offf su folder dusmesn dye ne mucadele edyorum yahuu

candy_girl
31 01 2005, 18:00
of senle ben de olmasak yan djuan :D

Efenm bu aksam esmle selahattn et lokantasna m gtsem yoksa wne house m karar veremedk ks de turan gunes bulvar oran semalarnda :) hangsne gdersem gdeym yorumlar buraya yazacagm ;)

virginian
31 01 2005, 18:00
Cok sagol Candygrl, senn sayende kendmz Ankara'da hssederz. Detayl anlatmay unutma. Ben daha br sure Ankarama gdemeyecegm.

Ama hayal etmek bedava ;)

djuan
01 02 2005, 18:00
walla candy ben de ders calısacam sen gezerken... kader utansın..

candy_girl
02 02 2005, 18:00
Ankara her seklde sz beklyor sevgl vrgnan ve djuan ;) Ben evvelk aksam esmle selahattn et lokantasna gttm.Turan gunes bulvarnda cok guzel br restoran,ustelk cok hesapl.Yedgnz yemekler kesnlkle mdenz bozmuyor ve cok lezz :) tavsye ederm muhakkak.Bugunlerde arkadaslarm hacettepe unverstes bunyesnde aclan beyaz ev jaz kulubunu de cok methetmeye basladlar.Cazseverlere duyrulur ;) djuan br de hayyam bar ve oran semalarnda new castle methedlen yerler arasnda.Ayrca gumus kask restorann altnda k bar-club da her haftasonu br sanatc sahne alcakms.Izel ve aydn lk basta gelcekler arasnda blesnz ;) Br dger etknlk se subat ay boyunca mll sura salonunda sahne alcak sanatclar.14 subatta alpay sevgller cn soylycek en romantk ask sarklarn o kadfe sesyle.Smdlk bu kadar yazym devam gelcek :)

ankara fahr kultur elcs: candy grl :D

candy_girl
03 02 2005, 18:00
Her br sorumlulugunu rayna oturtup slern ayarladgn zaman tozunu attrcak kadar zaman da kalcak nsallah djuancm ;) Ben braz da sanslym bu aralar tatldeym formasyonun 1.donemn tamamladm ;) Ogluma annemler saolsunlar seve seve bakyorlar ne de olsa tek torun :D eh esm de benm gb gezmey sevnce frsatn buldugumuz her an degerlendryoruz ;) br de stemek ve sevmek meseles,km nsanlar da ev kusudurlar ev muhabbetlern daha cok severler blrsn.Bz ortam kusuyuz neres olsa kabulumuz ev,s yer,restoranlar cafeler :D <mg src=expressonsface-con-small-tongue.gfborder=0]

Bugun de cafemze gttm arjantnde.Guzeld,dekoru degstrmsler bembeyaz olmus cers,cok begendm.Yarn aksam da son kez okullar aclmadan kzlayda br arkadasmzn yerne taklacagz.Fyatlar makul keseye uygun br yer.Yazarm goruslerm yne.Dosyay asaglara dusurmek yok ;)

djuan
03 02 2005, 18:00
ankara fahr kultur elcs: candy grl

şte bu cok dogru.....

yaa ben bu dedgn yerlern neredeyse hcbrn blmyorum blyormusun.. demek hep ayak altı yerlere gtmsz smdye dek....... br gun senn kadar tozunu attıracak zamana sahp olmak dlegyle...

candy_girl
05 02 2005, 18:00
Bugun hosdere caddesnde KONEVINE gdyoruz ;) Konya mutfagndan essz yemekler sunuyorlar.Onlar da etl ekmek nam- dger kymal pdesn denemek cn sabrszlanyorum :D bu arada su dosyay dusurmeyn be ankarallar!

dollydoli
05 02 2005, 18:00
yaw bu dosya y ben acmadm ama ben acmsm gb gorunuyo....

bu arada arport dsco, f34 dsco ve a bar hemen yannda....ahhh.ahh ne gunlerd bee. sonra gratft bar galba boyle yazlyoo ve ktr...

ayrca o yukardak lstenn br kac harc cogunu yasamsm...

dollydoli
06 02 2005, 18:00
djuan onlarn cogunu 30 yaslara yakn veya braz uzerndekler yasamstr zaten, bu sonuca gore senn baya genc oldugunu dusuneblrz. max 25 falan huh!!!

djuan
06 02 2005, 18:00
sendem lstedekler yasadın.... demek ben gercek ankaralı deglm... e ozaman nerelymk ben.... stanbullu,zmrl falanda deglm.... memleketm yokmuk benm acep :D

yaa candy valla sadece bz yazıyoruz bu foldere adanalılar ble almıs yurumuz bz yermzde sayıyoruz yan nufusa oranlarsak 2. sırada olmamız lazım ama zmr adana yurumus....

dollydoli
07 02 2005, 18:00
brde zor bar ve hltonun altndak dsco vard hc ckmazdk orlardan....

candy_girl
08 02 2005, 18:00
Djuan daha 18 yasnda dol ablas :D valla zor bar kapanal ve yerne yen yen barlar aclal asrlar oldu ;) ama hlton murphy's dance bar yllanms sarap gb teklgn koruyor :) bugun cay yolu mgros arcadum un cndek krmzdaydm yne.Cok hos br yer baylyorum ambance a ordak tavsye ederm ;)

candy_girl
10 02 2005, 18:00
Ankarada borsa dye yen br restoran bar aclms aclsta atlla saral,engn koc gb mankenler de varms.3 stanbullu acms bar.Yern ogrendgmde yazacagm :)

sinner
14 02 2005, 18:00
ozledm memleket m... 4 sene oldu gormeyel

candy_girl
85 m?vay benm djuanm vayy...braz daha ugrassak ben dogurucakmsm sen :D dun aksam laladaydk esmn bana sevglleer gunu hedyes olarak :) denz sek ckt,costurdu cok ama cok guzeld..lala da bu tarz organzasyonlar guzel oluyor ortam kaltel ve nezh.Brak bos kalsn elmmmmmmmm yol yaknken donelmmmmmmm arkadasm ol yeterrrrrrrrr boyles dahaaaa guzelllllllll ;)

djuan
aaaa candy tamam ufagız da.. 85 dogumluyum ben.....

djuan
borsa tunalıda var .. bahcel 7 dede vardı ama kapandı orası.. tunalıdaknn tam yern blmyorum bahcelde gderdk eskden guzel yerd.. deneyn derm..

dollydoli
15 02 2005, 18:00
ayy candygrl varya boyle anlatmyormusun cm gdyo bea. :)

bu dayen br gelsme ankara le lgl benm gb ankarada olmayanlar cn blglendrc olacaktr. ayrca cokta y olmus boylece brazda olsa trafk rahatlayacaktr.
Ankaralılar artık takslere bu yerlerden bnecek...

Kızılay ve çevresndek yollarda boş gezp müşter arayan takslern kontrol altına alınması çn takslere sokak başlarında depolama alanları oluşturulacağı bldrld.
Ankara Büyükşehr Beledyes'nden yapılan yazılı açıklamada, takslern Kızılay ve cvarında sadece belrlenen depolama alanlarından müşter alablecekler belrtld.
Ankara trafğnde her gün 8 bne yakın taksnn trafkte dolaştığı, trafktek takslern yüzde 20'snn yolcusu olduğu, yüzde 80'nn se yolcu almak çn yollarda boş dolaşarak trafğ aksattığı ve boş yere yakıt tükettkler fade edlen açıklamada, taksler çn Kızılay ve cvarında yen trafk akış düzen yapıldığı kaydedld. Kızılay cvarındak cadde ve sokak başlarında 25 taks depolama alanı belrlendğ, takslern müşterlern sadece bu depolama alanlarından alablecekler vurgulandı.
Uygulamanın başlamasıyla brlkte taksler bulvar ve caddelerde dolaşarak, durarak yolcu alamayacak. Boş taksler güzergahları belrlenen taks depolama alanlarına grerek yolcularını alablecekler.
Kızılay ve cvarında taksler çn belrlenen depolama alanları şöyle:
'1- Olgunlar Caddes Atatürk Bulvarı çıkışı.
2- Karanfl Sokak Meşrutyet Caddes çıkışı.
3- Güven Park Balgat mnbüs durak yer.
4- Mll Müdafaa Caddes YKM önü.
5- Kumrular 1. Cadde.
6- Kumrular 2. Cadde.
7- Özveren Caddes GMK çıkışı.
8- Fevz Çakmak 2. Sokak GMK çıkışı.
9- Menekşe 2. Sokak GMK çıkışı.
10- İzmr 2. Caddes Kumrular çıkışı.
11- Menekşe 1. Sokak GMK çıkışı.
12- Fevz Çakmak 1. Sokak GMK çıkışı.
13- Ihlamur Sokak Atatürk Bulvarı çıkışı.
14- Elgün Sokak İzmr Caddes çıkışı.
15- İzmr Caddes Necatbey Caddes çıkışı.
16- Chan Sokak Atatürk Bulvarı çıkışı.
17- Abd İpekç Parkı Sıhhye köprü yanı.
18- Zafer Çarşısı yanı.
19- Tuna Caddes Mthatpaşa çıkışı.
20- Tuna Caddes Atatürk Bulvarı çıkışı.
21- İnkılap 1. Sokak Zya Gökalp Cadde çıkışı.
22- İnkılap 2. Sokak Zya Gökalp Cadde çıkışı.
23- Bayındır Sokak Meşrutyet Caddes çıkışı.
24- Selank Caddes Meşrutyet Caddes çıkışı.
25- Selank Caddes Zya Gökalp Caddes çıkışı.'
Ulaştırma Koordnasyon Merkez'nn yarın yapılacak toplantısında uygulamanın başlama tarhnn belrleneceğ fade edld.

dollydoli
15 02 2005, 18:00
Ankara'da Kızılay ve çevresndek cadde ve sokaklar artık tek yön!

Büyükşehr Beledyes, Ankara trafğne yen düzenlemeler getrd.
Ankara Büyükşehr Beledyes'nden yapılan yazılı açıklamada, lk etapta Kızılay ve yakın çevresndek cadde ve sokaklarda tek yön düzenlemeler yapılması çn gerekl çalışmaların tamamlandığı bldrld.
Büyükşehr Beledyes Trafk Şube Müdürü Adnan Arslan, Ankara genelndek yaya ve taşıt trafğnn düzenl ve güvenl br şeklde akışını temn etmek amacında olduklarını fade ett.
Arslan, taşıt trafğnde sürekl ölçümlemeler yaptıklarını belrterek, ölçümlemeler netcesnde özellkle Kızılay ve cvarındak bazı cadde ve sokakların akış yönünün değştrldğn, br bölümünün de tek yönlü hale getrldğn bldrd.
Açıklamaya göre, yen trafk düzenyle tek yön düzenlemes yapılacak Kızılay ve cvarındak cadde ve sokaklar şöyle:
'- Kumrular Caddes'nn Mll Müdafaa Caddes'nden Necatbey Caddes yönüne, - Mll Müdafaa Caddes'nn Yahya Galp Caddes le Kumrular Cadde arasının Kumrular Caddes yönüne, - Şeht Adem Yavuz Caddes'nn Kumrular Caddes'nden GMK Bulvarı'na, - İzmr 2. Caddes'nn GMK Bulvarı'ndan Kumrular Caddes'ne, - Menekşe 2. Sokağın Kumrular Caddes'nden GMK Bulvarı'na, - Sümer 2. Sokağın GMK Bulvarı'ndan Kumrular Caddes yönüne, - Fevz Çakmak 2. Sokağın Kumrular Caddes'nden GMK Bulvarı yönüne, - Kumrular 1. Caddenn Kumrular Caddes'nden GMK Bulvarı yönüne, - Kumrular 2. Caddenn Yahya Galp Caddes'nden Kumrular Caddes yönüne, - Fevz Çakmak 1. Sokağın İzmr Caddes'nden GMK Bulvarı'na, - Sümer 1. Sokağın GMK Bulvarı'ndan İzmr Caddes yönüne, - Menekşe 1. Sokağın İzmr Caddes'nden GMK Bulvarı'na, - İzmr Caddes'nn Sümer Sokak le Necatbey Caddes arasının Necatbey yönüne, - İzmr Caddes'nn Sümer Sokak le Menekşe Sokak arasının Menekşe Sokak yönüne, - İzmr Caddes'nn Yüksel Caddes le Zya Gökalp arasının Zya Gökalp Caddes yönüne, - Selank Caddes'nn Yüksel Caddes le Meşrutyet Caddes arasının Meşrutyet Caddes yönüne, - İnkılap Sokağın Tuna Caddes'nden Zya Gökalp Caddes yönüne, - Dr. Medha Eldem Sokağın Zya Gökalp Caddes'nden Olgunlar Sokak yönüne, - Bayındır Sokağın Zya Gökalp Caddes yönünden Meşrutyet Caddes yönüne, - İnkılap Sokağın Yüksel Caddes le Zya Gökalp Caddes arasının Zya Gökalp Caddes yönüne, - Yüksel Caddes'nn Mthatpaşa Caddes'nden Selank Caddes yönüne olan bölümü' Ayrıca tek yönlü olarak düzenlenen yollarda gdş yönüne göre yolun sol tarafına park yasağı getrlerek gerekl levhalandırmaların yapılacağı kaydedld.

djuan
19 02 2005, 18:00
[]85 m?vay benm djuanm vayy...braz daha ugrassak ben dogurucakmsm sen :D dun aksam laladaydk esmn bana sevglleer gunu hedyes olarak :) denz sek ckt,costurdu cok ama cok guzeld..lala da bu tarz organzasyonlar guzel oluyor ortam kaltel ve nezh.Brak bos kalsn elmmmmmmmm yol yaknken donelmmmmmmm arkadasm ol yeterrrrrrrrr boyles dahaaaa guzelllllllll ;) []

lala deynce b garp oldum smd bak.. pek y anılarım yok orayla lgl... kapıdaklerle kavga ettk almadılar cer :D

candy_girl
21 02 2005, 18:00
Dolcm pek yaknda sen de beklyoruz ankaramza :) djuancm belk de partnersz kmsey almyotlardr cerye yoksa sz neden almasnlar k? :) bu aralar pek gezemyorum tyatroya gtmey cok styorum ozledm tyatro olayn.

dollydoli
21 02 2005, 18:00
Ahh nerde o gunler. valla cok gelmek styorum ama burdak slern yogunlugu malesef zn vermyor. nsallah bu yaz kardesm gelecekte braz hasret azalacak. sonra kardesmle beraber ozlemeye baslarz Ankara y. :)

-Action-
22 02 2005, 18:00
Cumartes geces arkadaşımla brlkte Manhattan'a gttk ama gtmez olaydık. Flu sml br grup vard,güzel çalıyorlardı bz arkadaşımla brlkte bara yakın br yerde ayakta duruyorduk, grerken görmüştüm barda oturan br ayı vardı ve önünde fngrdek br hatun duruyordu adam oturuyordu ama hatunun gözler dışarıdaydı pek adamla lglenmyordu. Bz müzğe dalmış sahneye bakarken ayıcık elyle sırtıma vurdu ve braz ler gt şaret yaptı!! Nasıl yan oldum yan adamın önünde değlm çaprazındayım,adama veya yanındak çrkn hatuna da bakmıyorum sahneye bakıyorum bu adam neden rahatsız oldu dye düşündüm! Yanına eğldm, efendm dedm adam hala ler gt şaret yapıyor!Çok snrlendm ama sonra Acton sabırlı ol oğlum dedm gece gece kavga etmeyelm dye adama eyvallah dedm ve olduğum yerden k adım daha attım ama keyfm kaçtı tab.Bellk ayıcık yanında k fngrdek hatuna hakm değl, belk de hatunun sırtımıza bakmasından rahatsız oldu,yüzümüze de bakamaz çünkü sırtımız dönük! başka br seçenek gelmyor aklıma! Yan pavyonda olsan belk adama hak verrsn, parayla tuttuğu kadına sahp çıkması normaldr! ama herkesn normal takıldığı Manhattan gb br yerde bu ayıların ne ş var anlamıyorum! Artık eğlence yerler maalesef bu nsanlara kaldı,sürekl takım elbse gyen,saldırgan,çk çp dağıtan,eğlenen nsanlara ters gözle bakan, somurtuk,ğrenç br tabakaya kaldı.Dkkat edn Ankara'da eğlence hayatı süratle kan kaybedyor ve böyle nsanlar yüzünden kaybetmeye de devam edecektr.

djuan
23 02 2005, 18:00
acton

bence bu ankaranın yada ankara gece hayatının br sorunu deglde turk nsanının br sorunu... kaba br mlletz zaten her nekadar kızsakta avrupalılara barbarlık yok degl kanımızda.. hanzolugu sever bzm mllet sen bosver onlar dunyada yokmus gb davran.. ben oyle yapıyorum bole daha y oluyo sank turkyede 300.000 ks yasıyomus gb oluyor ozman.. nufus sorunuda btyor bolece.. nsan nufusu otomatkman bu sayıya nyor.. :D

BEYAZIM
24 02 2005, 18:00
Candygrl herhang b dergde,gazetede yazmay dusunmedn m ? Ben b stanbul asg olarak dyorum k anlatmlarn Ankaray Pars e donusturuyor adeta ( hos Pars te km oluyor yaaa ;) )

_THOR_the Wolfheart
26 02 2005, 18:00
Acton, Manhattan'da senn yaşadığına benzer b olayda ben yaşadım....b ron maden gecesyd, stress atmaya dye gttk, tadımız yce kaçtı..denyo dolu oluyor genelde....kıracan kafasını sonra bde polse laf anlat...almışız gazı zaten ron maden dan...
o günden ber gtmem, çünkü b gün kendme hakm olamıyacam bende...
adam demeye bn şaht steyen denyolar oranın sürekl müşterler...

secoizm
22 03 2005, 18:00
herkese selamlar bende ankaralıyım doğduğumdan ber burdayım ama şmd ankarayı terk etmek üzereym bu yüzden ankarayı özleyen arkadaşların hasretlerne ortak olamıyorum ama belk gün gelr bende aynı duygularla hüzünlenrm
herkese selamlar....

StarGirl
18 08 2005, 17:00
Hey gidi Ankara hey
Beni de benzettin ya kendine
Astin suratimi, resmilestirdin beni
Hey gidi Ankara hey
Beni de benzettin ya kendine
Yüzümde bürokrat gülümsemesi
Içimde politik çikmazlar
Kaçinci askti tattigim aksamlarinda
Kizilay'da yürüyemeden el ele ayrildigim
Bir gecelik duygu esnemesinde
Yalnizligimla kendimi evime attigim
Tutamadigim mevsimlerini doya doya
Kaybettigim kendimi herhangi bir sokagin
Herhangi bir ayriminda...
Geçerken ömrüm giris katlarinda, üsüdüm titredim.
Otuz yasima girerken bir yaz aksaminda,
Bekar evlerinin soluk aydinliginda kötü aliskanliklar edindim.
Hiçbir kiza yalan söylemedim Ankara.
Ama bir ebruli aksamda, ezan seslerine karisti çigligim.
Oyaliyormusum kendimi geçici heveslerde.
Kar çiçekleri açiverdi yüregimde,
Sen ask de buna, ben çikmaz sokak Ankara.
Delik olan cebime koyacaktim tüm hüzünlerimi
Yine siirler çalip sairlerin soluk nefesli kitaplarindan,
Sarkilar sarkilar düzecektim ona ve Ankara,
Çelik renkli gecelerine dagittigim yildizlardan,
Taç yapacaktim sari saçlarina.
Gözlerindeki yesilden sürecektim antik yalnizligina.
Ikimizin de paylasacagi birisi olacakti hayatimda.
Anlarsin ya sen Ankara, ben ve o.
Üç kisilik bir dünya kuracaktik,
Gözyaslarinin kahkahaya karistigi su dünyada.
Duygu sevinecekti,
Telefon edip Zeynep'e evleniyormus diyecekti.
Frekansini yakalamisken tam da mutlulugunun,
Çankaya'dan bir rüzgar esti.
Kiskandin ya bizi helal olsun sana
Su ölümlü dünyada kendin gibi bir dünya görmeden,
Bogacaksin öylemi, kalabalik kaldirimlarinda beni.
Hüzne doyacagim öylemi, senin gibi gecekondularinda.
Benim gibi bir bozkir çocugu,
Meram aksamlarinda çiçeklerin nasil olgunlastigini bilirim ben.
Çözmüsken sifresini tam da hayatin
korkma Ankara korkma
Yazilmamis bir siirin okundukça çogalan ilk kelimesinde,
Akip giderken kaderimiz iki ayri yöne,
Mutlaka bulusacak vuslat denizinde.
Ankara korkma okudugu dualari anamin ikimizi de kurtaracak.
hiç ummadigin bir günde, söyle günes burcundayken sevinçlerin
sen bana alisacaksin ben de sana Ankara

Bedirhan Gökçe

djuan
18 08 2005, 17:00
cok guzel yazmıs bedirhan gokce... tanısmıslıgım var kendisiyle ayıptır solemesi. dedemin kuyumcu dukkanının yanındaki gozlukcuden alrdı gozluklerini bende durmus ona bakıyordum uzaktan uzaktan 12 yasındayım ozaman yanına cagırdı beni gel buraya dedi.. gittim basımı oksadı ne yakısıklı seysin sen demisti...... kucuk bir anı iste o gun bugun cok severim kendisini

harajuku
04 09 2005, 17:00
<< Cumartesi gecesi arkadaşımla birlikte Manhattan'a gittik ama gitmez olaydık. Flu isimli bir grup vardi,güzel çalıyorlardı biz arkadaşımla birlikte bara yakın bir yerde ayakta duruyorduk, girerken görmüştüm barda oturan bir ayı vardı ve önünde fingirdek bir hatun duruyordu adam oturuyordu ama hatunun gözler dışarıdaydı pek adamla ilgilenmiyordu. Biz müziğe dalmış sahneye bakarken ayıcık eliyle sırtıma vurdu ve biraz ileri git işareti yaptı!! Nasıl yani oldum yani adamın önünde değilim çaprazındayım,adama veya yanındaki çirkin hatuna da bakmıyorum sahneye bakıyorum bu adam neden rahatsız oldu diye düşündüm! Yanına eğildim, efendim dedim adam hala ileri git işareti yapıyor!Çok sinirlendim ama sonra Action sabırlı ol oğlum dedim gece gece kavga etmeyelim diye adama eyvallah dedim ve olduğum yerden iki adım daha attım ama keyfim kaçtı tabii.Belliki ayıcık yanında ki fingirdek hatuna hakim değil, belki de hatunun sırtımıza bakmasından rahatsız oldu,yüzümüze de bakamaz çünkü sırtımız dönük! başka bir seçenek gelmiyor aklıma! Yani pavyonda olsan belki adama hak verirsin, parayla tuttuğu kadına sahip çıkması normaldir! ama herkesin normal takıldığı Manhattan gibi bir yerde bu ayıların ne iş var anlamıyorum! Artık eğlence yerleri maalesef bu insanlara kaldı,sürekli takım elbise giyen,saldırgan,içki içip dağıtan,eğlenen insanlara ters gözle bakan, somurtuk,iğrenç bir tabakaya kaldı.Dikkat edin Ankara'da eğlence hayatı süratle kan kaybediyor ve böyle insanlar yüzünden kaybetmeye de devam edecektir. ]]

bi gün banada oldu bodrumda böyle bişey... anlıyorum seni bunların ardı arkası kesilmiyor nutkum tutuluyor, bıktım bu cahil heriflerden nası abi yaa... bu herifler ne abi.. nie bastırılmış egolarını yenemiolar, gerçekten
öküz gibi yaşıyorlar ye, iç, s...ç kendinden olmayanı anlamaya çalışma, herkesi aynı olmaya zorlamaya çalış.....bide bunlar komün yaşayabiliyor anca....vb

denise2
19 09 2005, 17:00
neler yaziyorsun oylee ! canimi al daha iyi valla ... COOOK ozledimmmm cookkkkk..........

SwordFish
23 09 2005, 17:00
<< ozledim memleketi mi... 4 sene oldu gormeyeli ]]

Ben hic ozlemiyorum vallahi.
Neyi ozluyorsunuz?

bungun
10 10 2005, 17:00
Actigin dosyaya da yazdim;

Bestekar Sk. No:32'deki TBA (The Turko-British Association) 'a bir ugra derim. Ciddi kurumdur. Websiteleri ise <a target=new href=http://www.tba.org.tr/anasayfa.htm]burada[/url] sag taraftaki menude 'dil egitimi' nde sorularina yanit bulursun. Kolay gelsin.

the_booze
10 10 2005, 17:00
o kadar ankaralı var madem.. bir ingilizce kursu önerisi yapabilecek de vardır inşallah..

bungun
12 10 2005, 17:00
ben de ankarali degilim ama universiteyi ankara'da okudum ve hala burnumda tuter. Ankara, bir universite ogrencisi icin yasanacak en guzel kentlerden onde gidenidir. Coluk cocuk yetistirmek icin de en guzel kenttir.

papatim
12 10 2005, 17:00
sil buğusunu camın şimdi görmelerin zamanı... sloganı ile anlatmaya çalışmıştık ankaranın güzelliklerini 2003 yılında...

ben ankarada doğmadım ama kendimi ait hissediyorum bu kentte.
hayatımın en güzel yıllarını burada geçirdim.daha 17 yaşındayken o çok istediğim iletişim fakültesini okumak için geldim buraya.
tüm tercihlerim ankaraydı.burada olmayı çok istedim ve geldim.ankaranın başka bir anlamı var bende.

en güzel yıllarım olan üniversite yıllarımı bu şehirde yaşadım.arkadaşlarım ailem oldu,hep birlikte paylaştık herşeyi.yalnızlıkları hüzünleri ve tabiki mutlulukları.beş yıl yaşadık bu kentte.sanki burada doğmuş büyümüş gibi hissediyorum zaman zaman .memleketime gittiğim de ankarayı,kızılayın o kalabalıklarını özlüyorum.zaten artık memleketede çok az gidebiliyorum.iyiden iyiye buralı oluverdim.ailem olmasa belkide yılda bir kere gitmem yeterdi memleketime ama ailemide çok özlüyorum.
çok garip ya insanın nereye ait olduğunu tam olarak bilememesi.benim bir yarım ankaraya ait diğer yarım elazığa.

okulda bir reklam yarışmasını katılmıştık.ankaranın sisli havasını kaldırıp pozitif bişeyler oluşturmamız gerekiyordu.çok iyi iş çıkarmıştık.bir şehirde yaşarken oşehri kendi ruhunda gerçekten yaşayınca çok güzel şeyler çıkıyor ortaya.işte yazıma başlarken yazdığım slogan bizden ankaraya olan sevgimizden ortaya çıkmıştı.birde bir mektup yazmıştık ankaraya... çok güzeldi ankara da yaşayan ve ankarayı seven herkes çok etkilendi.
benimde veda etme zamanım yaklaştı amerikaya gidiyorum inşallah.bir yarımı ankarada bırakarak ama dil öğrenmem için yapmam gerekiyor. çok zor geliyor bu kentti,anılarımı,arkadaşlarımı,herşeyi bırakıp gitmek ama mecburum buna.

bu şehri yaşamak lazım anlamak için.
neyse duygulandım biraz galiba :)

tüm ankaralılara sevgilerimle...

papatim
13 10 2005, 17:00
evet öyle bungun.
ankara tam bir öğrenci kenttidir.kızılay akşam üstü capcanlıdır.etraf hep gençlerle doludur.
burada yaşayan bilir ankaranın o gizemini...
burada aile olarak çocuk yetiştirmekde tabiki çok rahat olur hem bir büyükşehirin sağladığı olanaklar var.hemde okadar karışık değil.düzenli bir kent sonuçta.
ben istanbulluda çok severim. ama yaşam çok zor orada.

cakmakci
17 10 2005, 17:00
Yahya Kemal'e sormuslar, Ankara'nin nesini seviyorsun diye, Istanbul'a donusunu demis. Ankarali olmamama ragmen Istanbul'un eline su dokemez. Ruhu olmayan tas yigin toplulugu. Istanbul'da ise koskoca Osmanli Imparatorlugunun derin huznu......

avoice
20 10 2005, 17:00
bana da ankara yollari gorundu :(
sevemedim ben bu sehri bir turlu,nasil olcak bilmiyorum..

speedking
23 10 2005, 17:00
<< bana da ankara yollari gorundu :(

sevemedim ben bu sehri bir turlu,nasil olcak bilmiyorum.. ]]olur, olur...

ankara hoş yerdir. evinin semtini iyi seçersen cok iyi olur

avoice
26 10 2005, 17:00
iyi bi semte git,ordan da ayrilma sonucunu mu cikarmaliyim? :)
ne yapilir ki ankara'da?

sensazione
30 10 2005, 18:00
Bosa bence bu tartisma ama suda bir gercek ki boyle durumlarda insanin icinde oyle bir hirs uyaniyorki..
SEVDIGIN,ICINDE YASADIGIN,SENIN ICIN EN OZEL olan sehri savunmak icin elinden gelenin fazlasini yapmak istiyorsun..
gitmedigin,bilmedigin sehirlere camur atmak gibi mesela.. Ya istanbul Istanbul dur ki dillere destandir, zaten gordugum kadariyla bunu herkes kabul ediyor,ee daha ne..
tabii soz konusu A N K A R A olunca,boyle kolaycacik silip atamiyosun bir kenera... Ankara ne kadar kucuk,standart bir sehir olarak geliyor bir Izmirliye, bir Istanbulluya...

Herkes icin farkli anlam tasir bir Kizilay, bir Taksim veya bir Alsancak.. Anlayalim artik bunu!!!
Sehrin guzelligi bir yana aslinda, paylasilanlar, yasanilanlar, kazanilan dostluklar arkadasliklar olmasa bir yere kadar tinliyorsun amma....
cikipta birisi o yureginde, en derinlere sakli olan sehre HAKETMEDIGI bir soz soylediginde tepki vermemek icten degil..
istiyosun ki kabul etsin yanildigini, inat ediyosun anlasin diye dogruyu... AMA OLMUYOR, OLMAYACAKTA!!!!
Ankarayi kimse sevmez bir Ankarali gibi veya bir Istanbulu kim daha fazla ozler? yine kendi halki...
yok, yok soylemeden once dusunmek lazim, savunuyorum ama dogrumu acaba soylediklerim diye!!!!
Eger begenmiyorsun gittigin yeri geri doneceksin geldigin yere.. yok onuda yapamiyorsan gerektigi yerde susmayi ogreneceksin o halde!!!
Zaman ki herseyin ilaci, oyle bir seversinki zamanla o sehru.. gun gelir donmek istemezsin..
Olurda donersen anlarsin iste o zaman ilk baslarda tiksinerek yasamaya,alismaya basladigin sehir neler birakmis sende, ne kadar cok sey yasamis-paylasmissin... Elbet yinede sonunda vardir gidilen ve donulen sehir arasinda bir FARK!!!(ki olmalida zaten)
bu konu uzar gider, sonu olmaz, tek bir cevabi olmayan sorulardan birisi diyebiliriz, bende bir ANKARA yasar,goz gormez Istanbulu,Izmiri,hatta yillardir yasamakta oldugum Italyayi... Sirf O dersin, sadece o.... bilsende gercegi, sendeki Ankara, karsindaki icin Istanbul vs vs...
yineliyorum, guzellikmis,denizmis,eglenceymis,buyuklukmus.... bir yere kadar o sehri sehir kiliyo senin icin icinde yoksa bir paylasmisligin,yasamisligin...
dilerim herkes MUTLU oldugu yerde, SEVDIGI yerde yasamaya devam eder...
(veya benim gibi basaramiyorsa icinde devam ettirir9
Hoscakalin...

papatim
30 10 2005, 18:00
arkadaşlar istanbulla ankarayı karşılaştırmıyoruz biz...tabiki istanbullun çok daha farklı bi havası var.mistik bi havası var bi kere.ama ankarada yaşamak kolaydır.tam bir öğrenci kenttidir.düzenli bir şehirdir asla yorucu bir kent değildir.
ayrıca bu folder a yazanlar ankara da yaşamış olanlar, benim gibi öğrenciliğini burada geçirmiş insanlar.
tabiki çok özel geliyor bize ankara.kolay değil 4 yıl öğrenciliğini bu kentte yaşıyorsun.
en güzel yıllarını burada arkadaşlarınla paylaşıyorusun.
bende istanbullu çok severim orası başka güzel bir kent bence dünyanın en güzel kentlerinden birisi.
ama lütfen ankaraya da çamur atmayın yani yaşamadan bilemezsiniz .şehirlerin bi önemi yoktur o şehirlere anlam katan anılarımız,dostalarımız,yaşanmışlıklarım ızdır.
sevgiyle...

speedking
31 10 2005, 18:00
istanbul'u yere goğe sıgdıramayan arkadaslara hayret ediyorum.

ya istanbulsever arkadaslar, siz istanbul'da turist olarak mı bulunuyorsunuz...

yok boğazmıs, yok tarihmiş, osmanlıymış, mış mış mış...

bunların hepsi turistler için bir anlam ifade eder arkadaslar. ben idda ediyorum istanbulda yasayanların %90'ı topkapı sarayını gezmemiştir. boğazı hayatında hic görmemiş, bir defa köprüden gecmemiş istanbullu insanlar var.

siz turist degil, o sehirde yasayan biriyseniz reel konularda karşılastırma yapın. doğal guzellikten, tarihi mirastan bahsetmeyin. ankaraya tas toprak deyip karalamanın anlamı yok. istanbulda su var da sanki elini sokabiliyor musun? sadece görüntü, yani turistik manzara...

donna
07 11 2005, 18:00
Ankara Kücükken hatırlarım Ankara dışına cıktıgımızda Ankara'lı ***ü karalı diye kızdırırlardı.
Ankara anlatılmaz yasanır.
gliss@mynet.com

papatim
08 11 2005, 18:00
ankara da aşık olmak zor iki gözüm :) ;)

spineless
08 11 2005, 18:00
bende konutkentim ama hala ordayim benide alsana yanina...

papatim
09 11 2005, 18:00
;) olur...

unknown girl
09 11 2005, 18:00
Lemanda yazan bi arkadas (diyorum) ankara, insanin hayallerini oldurur demisti..ne kadar da dogru soylemis...dogma buyume ankaralıyım, baska bi sehirde yasayana kadar hep harika bi yer olduğunu dusunmustum.sonra izmire gittim ve farkettim ki ankara hayatınızdan calıyo , duruluyosunuz farkında olmadan yuruken suratınız asılıyo..ama garip uzaktaykende ozluyo insan.yinede denizin doganin kokusunu icinize cekem kgibi yok.belki nankorluk yaptıgım ama..en azından dedim ya ankaranın havası bi garip kendine alistirıyo ne seninle ne sensiz yani..

rak
10 11 2005, 18:00
saglam sıkıyorsunuz ha!

papatim
13 11 2005, 18:00
pardon ama neyi sağlam sıkıyoruz rak

avoice
16 11 2005, 18:00
ankara'da hayat gecer mi arkadaslar ya,ruh yok resmen!!
insan goremiyosun sokaklarda,g.o.pasa idare eder biraz ama yine de nasil adapte olacagimi simdiden dusunuyorum..

avoice
17 11 2005, 18:00
papatim bi konuda haksizsin ki ,sehrin onemi yani yasadigin yerin onemi cok buyuk..
benim tum ailem,arkadaslarim,buyuyup yetistigim cevrem bursa'da ama ben bursa'da mutlu diilim.elbette ki sosyal cevrenle de anlam kazaniyo yasadigin yer ama yine de havasini soludun yer seni mutlu edebilmeli ;)
ankara'yi istanbulla tabiiki kiyaslamiyorun zira cok farkli kulvarlarda kosuyolar..
neyse ya hayirlisi diyorum,ben elimden geleni yapicam

papatim
17 11 2005, 18:00
avoice yapma allah aşkına insanlar nerelrde yaşıyor biliyormusun.ankara büyükşehir sonuçta heran istediğin herşeye ulaşabiceğin kolay ve düzenli bi şehir.zaten şehrin bi önemi yoktur çok fazla önemli olan bi çevrenin olması,şehire anlam katan sevdiğn paylaşımların olan insaların olması.daha yeni geldin biraz zaman tanı kendine bi çevren olsun.ozaman böyle düşüneceğini sanmıyorum.hep söylüyorum istanbulla kıyaslama yapmayın zaten ama ankara büyük bir şehir ve herşey elinin altında.bide deniz olsaydı ne güzel olurdu ama yok işte o :(
alışırsın seversin de belkide bi kaç yıl sonra buradan ayrılmak sanada çok zor gelecek zamanla anlarısn diyorum ben ;)

papatim
20 11 2005, 18:00
umarım burayı seversin avoicecım.inan bana güzel bi şehir ankara.zamanla sevixceksin.benim teyzemler 20 yıldır bursadalar.hep gidip geliyorum ama ankara bursadan çok daha güzel bence.burayı ,arkadaşlarımı ,ortamımı çok seviyorum.umarım seninde böyle güzel dostlukarın oluşur bu kentte o zaman anlarsın sevdiklerinin anlam kattığını ;)

speedking
21 11 2005, 18:00
ankarayı sevin arkadaslar...

ankarada mutlu olan bir insan, dunyanın cogu yerinde rahatlıkla mutlu olabilir...

cunku bir sehirden beklentileri her konuda minimum seviyelerdir.
boyle olunca, en kotu sehirler bile bu insana guzel gelebilir.

yani ankaranın boyle yararlı bir yönü de yok degil...

UMUT111
22 11 2005, 18:00
nereden nereye gideceksin ve ne ile gideceksin araban varmi semti ve gidecegin yeri soyle anlatayim sana

avoice
22 11 2005, 18:00
arkadaslar benim yarin ankara maceram basliyo..
ilk olarak sormak istedigim sey;trafik nasil,araba dusunuyorum ama yollar ve de treafikle ilgili pek bisey bilmiyorum ne dersiniz?

djuan
23 11 2005, 18:00
<< arkadaslar benim yarin ankara maceram basliyo..

ilk olarak sormak istedigim sey;trafik nasil,araba dusunuyorum ama yollar ve de treafikle ilgili pek bisey bilmiyorum ne dersiniz? ]]

kızılay ve ulusa ankaranın her yerinden otobus dolmus yada metro dan en az biri bulunur üstelik mesafeler istanbul gibi diil yani sabahın bi saatinde kalkıp hazirlik yapman gerekmez ise gitmek icin goz acip kapayincaya kadar gecer gidecegin yol.. araba kullanacaksan solemeliyimki trafik cok rahattır ankarada nufusa oranla trde en fazla araba dusen sehir ama goruceksinki trafik diye bir sorun yok bu sehirde. hal boyleyken istanbulda yasadıgın saygısız insan manzaralarının olmadıgını farkedersin... belki bogaz ve deniz manzarasının olmaması senin icin zor gelebilir ama guzel bir sehir manzarası var bilgin olsun. onundısnıda eger bir gecede once laila ya gidip yarım saat kalıp reina ya gecip sorada yarım saat orda kalıp baska bi yere giden biriysen gelme kal orda.. ama onun dısında gece hayatı gayet iyi ozellikle amerikadaki new york,san francisco ve chicago dısında sehirlerden cok cok ustun gelir solemesi.. restaruant istiyosan her cesidi var, sinema tiyatro istanbulda ne varsa oda var.. bunun dısında rahat edersin onemli olan alısma donemi ve bir cevre edinene kadar gecen zaman.. insanına gelince bak istanbuldan daha iyidir burda insanlar her turlu bilumum hanzo dolmus tasmıstır istanbul bura daha bakir bu konuda ama asık suratlıdır insanlar memur tabi cogu ondan alısmak zaman alır ama izmire nazaran ankarayla istanbul daha yakındır birbirine insan olarak bu cok baariz bi gercek izmirlilerin aksanı bile bi garip napcen len vesaire gibi

papatim
24 11 2005, 18:00
djuan çok güzel anlatmış.trafik yok denebilir kadar az avoice.istanbulla karşılaştırma bile.özel olmazsa iş içinmi okul için mi geliyorsun ankaraya onu sorucam.ona göre daha rahat açıklayabiliriz ankarayı sana.merak etme herşey var burda sonuçta önemli olan bi çevre oluşturman ki eminim oda kısa zamanda olur.

avoice
25 11 2005, 18:00
is icin papatimcim ama buraya alismam zor gibi gozukuyo,su an karsimda ankara manzarasi var ,atakule oooyle dikilmis orda ama yok cok sevimsiz..
arjantin caddesi filan fena diil ama hayat da gecmez buralarda ozellikle sonradan ankara'ya gelenler icin..
trafik bana da cok rahat geldi,en kisa zamanda bi araba edinicem insallah
hayirlisi diyorum,belki ilerleyen zamanlarda daha guzel bi iletisim kurabiliriz ankara'yla..

avoice
aktarmali olarak evet ama ankara'dan istanbul'a gidicem insallah(1sene sonra da olsa :( )

the1
Pardon siz istanbuldan mi gelmistiniz ankaraya :)

avoice
26 11 2005, 18:00
ankara'da yol hic problem olmicak anladigim kadariyla cunku dolmusa biniyosun parani iade edene kadar istedigin yerde buluyosun kendini ooyle git allah git durumu yok,cok komik yani bursa'da bile verdigin paraya degiyo,mesafeler uzun.bu problem mi derseniz evet problem zira ben aliskinim uzun maratonlara :)
o yuzden araba cok daha mantikli zaten trafik cok rahat ,hakkaten cok rahat yahu ankara'da yasamak hayir fazla rahat bence insan biraz oflayip,puflayabilmeli(rahat batiyo diye buna denir iste :) )
henuz tunali keyfini yasayamadim lakin armada'yi ziyadesiyle karisladim,finansal katkida bulundum bi de orda da starbucks'in olmasi guzeldi,kahve keyfini zor da olsa yasadim..
ben yine de israrla sevmeye calismiyorum burayi,allah sonumu hayretsin ve de bana istanbul kapilarini acsin isssssssssssssssssshallah..

avoice
ilk cumlenizden hernekadar bisi anlamasam da 2. kinayeli cumlenize cetelesini tutamadim cevabini uygun goruyorum....(hicbi smiliesi yapamiyorum+ozelden msj da atamiyorum,baglantim izin vermiyo..)

avoice
ben yasamak icin en uygun yerin istanbul oldugunu dusunuyorum kendim icin,senin kastettigin hayranlikla bi ilgisi yok bu sevginin..
nerden baksan 5yilim orda gecti ve bi sehri taniyip,sevmek icin yeterli bir sure!!
marka-istanbul mantigini tam olarak anlayamadiysam da kalite benim icin onemlidir her anlamda,bunun marka hayranligiyla bi alakasi yok.
hem bilmiyorum kardesim ben ankara'yi felam,armada didiler oraya gittim iste,haftaya da karuma finansal destek sagliycam tavsiye uzerine :D

avoice
guzel sehrinize ,yerinden laf ettirmeyin bari,ooyle off-shore ikametgahlardan hicbi inandiriciligi kalmiyo..

the1
istanbulun nufusu boyle aldi basini gitti iste. o kadar cok finansal katkida bulunulacak yer var ki.
bi de bostonda starbucksa kac kere gittin allasen??

the1
Yani bu istanbul hayranligiyla markalara magazalara finsansal katkida bulunma arzusu dogru orantili midir acaba?

the1
hadi izmir desen anlicam ama gorunen koy kilavuz istemiyo. istanbul yani. hava kirliligi orda trafik orda yuksek suc orani orda. ama bunlarin yaninda senin iyi guzel diye nitelendirdigin markalar eglence yerleri de orda ama ne kadar kompanse eder dezavantajlarini tartisilir. bir ankarali olarak guzel sehrimize laf ettirmeyiz :) olmaz yani.

speedking
avoice, bekarsan kizilaya yakin yerde kal. ayranci,gop,tunali civari uygun yerler. daha rahat edersin.
pazar sabahi gazeteni al, tunali'ya cik, kahvalti yap.
sonra kugulu parkta biraz otur.
kondisyonun iyise kugulu dan kizilaya kadar yuruyebilirsin. selanik caddesinde kitapcilarda biraz oyalan..
bence harika bir pazar sabahi yasamis olursun.
yani, bana gore...
sen de bir dene, belki ankarayi sevmeye baslarsin.

avoice
27 11 2005, 18:00
arkadaslar ben sadece alısverıs ıcın gıttım oraya,kımlerın takıldıgı hıc ılgılendırmıyo..
dedıgınız yerlere de gıdıcem haftasonu ,bakalım ankara'nın sıcak mekanları nasıl oluyomus..
bu arada hava da mevsım normallerının ustunde seyredıyo,resmen bahar havası,hayır soguktur dıye bılırız ya hep,bunu da yazıım dedım.
avoıce ank,dan bıldırıyo.. :p

the1
avoice madem ankaradan bildiriyosun sana bisey sorayim. bu milli kutuphanenin karsisinda metro insaatiyla butunlesik bisey yapiyolardi, nolmus bitmis mi? eger bitmisse ne olmus orasi?

papatim
avoice hoşgeldin ankaraya.ben seni çok iyi anlıyorum 5 yıl istanbul da geçirip buraya gelmen zor olur tabiki.benimde 5 yıllım burada geçti.gitmek bırakmak zor geliyor.zamanla sevceğine inanıyorum buraları.biz sana tavsiye ederiz güzel yerleri gidersin sende sonra begenip begenmediğini söylersin bize ;)
bak bi gün esatta recep ustanın yeri diye bi yer var oraya git yemekleri süperdir.
speedking dediği banada çok soguk geliyor armada.kasıntı oradaki tipler ama olsun yinede güzel bi mekan arada bir gidilir.araba alırsan şayet bilkent real'le mutlaka git.çok keyiflidir.ayrıca çokkalabalık olur haftasonları , bi an kendini istanbulda gibi hissedersin :)

speedking
avoice,
ben armadaya bir turlu isinamadim.
ankaranin samimi, sicak, mutevazi ortamlarina alismisiz. ankarada ne kadar sonradan gorme tip varsa hepsi armadada.
tamam, biz de giyinmeyi biliyoruz, paramiz pulumuz var ama kendimizi kaf daginin ardinda gormuyoruz.
cok simarik, kendini sosyete zanneden, gorgusuz, cahil sadece cuzdani ile varolan insanlarin mekani gibi geldi bana.
hic hoslanmadim armadadan.
karumun, daha samimi bir ortami var gibi.
akkopru migros, tam bir çorbaya dondu. ama yine de fena degil.

ancak ankaranin ilk goz agrisi, begendik'tir. eskiden tek orasi vardi. simdi yeni acilanlarin yaninda supermarket gibi kaldi.

speedking
bak ben unutmusum bilkent reali. papatim dogru soyler.
gercekten benim de cok hoslandigim bir yerdir.
ankuvanin kafelerinde oturmak cok zevklidir. sicak temiz, kaliteli bir ortamdir.

bir de cayyolunda mesa plaza-arcadium, galleria gibi yerler var. ama kaldigin yere uzak olabilir. daha local yerler. muhit guzel oldugu icin duzgun, temiz yerlerdir.

çayyolunda oturuyorsan illaki bahcemiz de bir lahmacun yenir.

avoice
28 11 2005, 18:00
ben o ınsaatta kalıyorum,daha bıtmedı,bıtmesın zaten ben ev bulana kadar keyfım ıyı :)

daha tamamlanmamıs ama acılısı yakındır,aılısımıza tum ankaralıları beklerız,ben tarıhı bıldırıcem..

avoice
arkadaslar yanı sızın ankaralılıgınızdan suphe edıyorum hakkaten :p
cok dekoratıf bı ınsaat,laser gosterısı fılan var gecelerı guzel,sosyal tesıs ınsaatıyımıs,cafeler fılan yer alcakmıs,kutuphanede sıkılanların cıkıp rahat bı nefes alabılmesı ıcın :)

papatım ank'yı ogrenmek ıcın 1hafta yeterlı ,cok da gayret etmeye gerek yok :)

avoice
benım gelısım serefıne yaptırmıs gokcek orayı,e tabı ılgılenmezsem olmaz.. :D

ya ben oraya cok yakın bı yerde kalıyorum ve hala 7.caddeyı de gormedım

avoice
bence de gormem lazım,bıkere adı cok havalı 5th ave tadında ,ben severım oyle klas yerlerı,mesela armadadan baska yerden gıyınmem ya da bılımum markadan sasmam,ıctıgım kahve bıle dunyada un yapmıs olmalı aksı takdırde tat alamam..

bı de gıder hayalkırıklıgına ugrarsam dıye korkuyorum,bı arjantın tadını verebılmelı bana,bı tunalı tadını..

papatim
ooo avoice aştın valla sen olayı.ankaralı oluyorsun bak.açılış yakında dogru valla.ankaradan bildirmeye devam et bakalım :)

papatim
bahçeli 7 yi göremn lazım avoice.yoksa olmaz ankarının gidlmezse olmaz mekanlarındandır.buarada ben o inşaatın ne olduğunu biliyordum ama bravo geniş bir araştırma yapmışsın avoicecim. ;)

papatim
yok çok şey bekleme tunalı ,arjantin çok daha kalite.eskiden bahçeli 7 de öyleydi ama şimdi biraz kaydı.ama yinede gör derim.git şöyle bi turla :)

speedking
gercekten, milli kutuphanenin yanindaki o insaat nedir? ne yapiliyor oraya.

speedking
valla o inşaatin altindan hergun arabamla geciyorum. insaat halindeyken bir seye benzetememistim. gokcek gene ne uyduracak diye merak etmedim degil
tunelden gecerken ustumuze yikilmasinda...
milli kutuphane camiasi da senlenir artik.
biz ogrenciyken, civarda cay icecek yer bile yoktu. 7.cadde de bu kadar populer degildi.

7.cadde dedim de aklima geldi. avoice, sakin hafta sonlari arabanla girme, mahsur kalirsin.
yaz gelse de simden dondurma yesek.
canim cekti simdi.

*
avoice senin o insaatla bir ilgin mi var? ne alaka

avoice
29 11 2005, 18:00
ankara duruken tenezzul bıle etmem o dedıgın yerlere :)

arkadaslar ya bu foldera yazan arkadaslar cok samımı gozukuyo da nedense bızzat yuzyuze olduklarım ank'nın agır havasından bır haylı etkılenmıs gıbı gozukuyo,bı donukluk bı yardımsevmezlık halı mevcut!
e bana kım yardımcı olcak?cumhurbabaya durumumu ıletsem faydası olur mu dıycem ama kendısı de zıyadesıyle bu gruptan..
neyse ben bakarım artık basımın caresıne

the1
29 11 2005, 18:00
<< [i]bence de gormem lazım,bıkere adı cok havalı 5.th ave tadında ,ben severım oyle klas yerlerı,mesela armadadan baska yerden gıyınmem ya da bılımum markadan sasmam,ıctıgım kahve bıle dunyada un yapmıs olmalı aksı takdırde tat alamam..q]
istanbul da yetmez gibi paris milano falan lazim :)

djuan
30 11 2005, 18:00
bi aksam kale ye git yemege bence begenirsin.. ozellikle sole cilingir sofrası muhabbetini seviyorsan.. ailenle veya varsa dostlarınla..
armada hic sıcak bir yer degil cok sıkıcı migros alisveris icin bence daha keyifli bir mekan. arjantin caddesi bi kahve icmek yada yemek yemek icin uygun olabilir en sevdigim ortam ordadir. bahceli 7 yazin guzel olur cok tikky mekanıdır benden solemesi piyasa yapmaya gelir genc kız ve rekekler iyi bilirim ;) bilkentte bowling oynamaya git... zaten onumuz kıs ankaranın en guzel oldugu zamanlar yılmaz erdoganında dedigi gibi ankaraya kar yakısıyor kaldırımlar parlıyor yada onun gibi bisey... anıtkabire gitmissindir tahmin ediyorum.. meclise git bi solu siyaset havasını belki karsılasırız cogu zaman meclisin icindeyim ;)

avoice
asık olaya pek vaktim olmiycak gibi duruyo zaten speedkıng ama uyarın ıcın yıne de tesekkurler,solerım kalbıme asık olmasın :)

avoice
yoksa siz meclis-i mebusan mebuslarından mısınız,ay cok helecanlı :p

anıtkabre gıtmıstım evvel zaman içinde fekat boş vaktim zaten sınırlı ,anıtkabre gıtmek pek ıcacıcı bı fıkır gıbı dııl..
ya arjantın'de cafemız var ,ılk ıstıkamet orası sımdılık,kale'ye de gıderım aılem gelınce artık..
uff aslında ank,yı sevmıyorum fılan ama vakıt te yok kı zatı,yanı nerdeyım ben de farkında dıılım :)

papatim
ne demek avoicecım biz sana yardımcı oluruz :)
sen boşver o donuk insanları.bak bu hafata sonu realle git daha öncede demiştim.beğeneceğini umuyorum :)

speedking
YARDIMA HAZIRIZ AVOICE
YETER Kİ, SOYLE.
DONUKLUK DA NE DEMEK. BIRAK CUMBABAYI, ONUN SANA FAYDASI OLMAZ.

bu arada bir sey soyleyeyim. sakin ankarada asik oliyim falan deme. duman olursun.
bu sehir zaten fazlasiyla kasvetli. asik olunca hic cekilmiyo. insanin ustune cokuyo tum sehir. kafani dagitamiyorsun. bunalima girer, sair olursun, aman ha.

__swarthy__
arkadaşlar selamlar ben de ankaralıım......

djuan
01 12 2005, 18:00
ehehehe henus mebus olamadık ama insallah bi gun olur o yolda ilerliyoruz bir yandan

cafemiz guzeldir ama benim favorim amerikanın dandik kahvecisi turkiyenin lux u sayılan starbucks cafe..

avoice
yanı dandık demiyelım de daha alışkanlık halıne gelmıs yerı ama turkıye'de de yavas yavas o duruma gelıyo gordugum kadarıyla..(dandık olan dunkın ama cok lezzetliiiiiiiii)
ankara'da yok galıba dımı?

speedking
djuan, mebus olursan haber ver de, lazim olur belki, torpil isteriz. memlekette mebuslar ne ise yariyo zaten. avoice arkadasimiza da bir guzellik yapar, makam arabasi ayarlarsin, evden ise,isten eve trafikte takilmaz transit gecer. hatta yanina da bir escort, harika olur. zaten ankara sıkıcı, heyecan yok, hareket yok.
bazen de bunalmıyo degil insan ya,
bu arada, meclise takilirsan avoice, aklin karisir,zor toparlarsin. sen bos ver, kugulu parkta ordeklere bak daha cok zevk alirsin.

djuan
02 12 2005, 18:00
hehehehe evet ordekler iyidir vrak vrak

Chummy
04 12 2005, 18:00
Arkadaşlar nerde yaşarsan yaşa yoğun tempolu bir iş hayatınız varsa şehrin nimetlerinden hafta sonu dışında pek fadalanamıyorsunuz.. Eee hal böyle olunca avoiceciğim ankara-istanbul arası en fazla 6 saat... cuma akşamı binesin c.tesi -pazar istanbul'la özlemini giderir gelirsin.. İşte ankara'nın en büyük avantajıda merkezi konumda olmasıdır...

Ankara , bence güzel bir şehir..Trafiği gerçekten rahat .. Stressiz bir şehir :) Benim Ankara'da ikamet etmek için favori semtlerim çayyolu-konutkent 'dir.. Gerçekten nezih , tertemiz ve kaliteli insanların yaşadığı yerlerden... Zaman geçirmek için ise Arcadıum , Ankuva , Arjantin , Tunalı , Akköprü Migros , Karum , Armada gidebilinecek yerler..Hafta sonları gölbaşında mangal keyfide fena olmuyor yanii... :)

Bu arada avoiceciğim , Ankara'daki hayatında başarı ve mutluluklar dilerim... :)

avoice
speedkıng,bu kugulupark uzerındekı ısrarını anlayabılmıs dıılım ,neden ıllakı kugulupark?hayır parkta oturulup stres atılcak yaslara gelmedık henuz yanı :)
bı de bana sıkıntılı,buhranlı ank dıyıp durma lutfen zıra ben cooook eglenıyorum mesela bugun yururken 20sn arayla ıkı kez dusme tehlıkesı atlattım akabınde bı taxı soforunun alaylarına maruz kaldım,neymıs efendım sıhhıyeden kızılay'a gıtmek icin taxıye ne gerek varmısmıs :)
boyle ıste ank gunlerı cok zevklı gecıyo :)

speedking
ben de bir kere sihhiye koprusunun,altinda yururken,ayagimi çıkıntı yapmıs bir parke tasa carpmıstım.
bir ay sekerek yurumustum. lanet tas yuzunden
unutamadıgım bir andır, canım ankarada,
yurumek safari gibi bir sey...
cok heyecanlıydı gercekten, :)

**

taksicileri uyuz edebilir insani,
bazen sinirli, bazen kaygısız...
aslında ankaradır gamsız olan,
hoyrat,
ve bazen anlamsız...

kugulu parki anlamak icin
biraz daha yasaman gerek ankarada avoice,

**

orası sevgililerin mekanıdır,
asıkların,
yaslı bir teyze de ister oturmayı,
bir üniversiteli de,
koltugunda kitapları...
kugulu park...
tarifi imkansız,
bir ankara masalı...
kucuk bir su birikintisidir aslında,
ama mutlu olmak icin bile
bir kucuk soz yetmez mi?

bugun ust yolu kullandım, kutuphanenin yanındaki insaat gercekten ilginc hale gelmis. guzel bir seye benziyor.
belediye, haremlik selamlık isletirse bilemem artık, burası türkiye derim.

Chummy
05 12 2005, 18:00
Ehhh bilmediğimiz beş vakit namaz desek yanlış olmaz galiba papatimciğim ;)

Ankara'da gece takılmak için mekanlardan önerebileceklerim ; Mesa - Salata , G.O.P. Salata ( Mesa'ya göre yaş ortalaması 25 üstü olduğu için benim favori mekanımdı.. ) , Meyday , Northshields ( ler ) , New Castle ve tabiki Kale eğlenceleri.. :)

Chummy
inşallah papatim :)

avoice o yüzden çalışan insan için hafta içinde şehrin pek önemi kalmıyor.. Geç saate kadar çalışıp eve kapak atmaya çalışmakla geçiyor gidiyor hafta içi.. O yüzden Ankara 'dada , İstanbul'dada h.içi benzer durumlar geçerli..Ama İstanbul çalışan insan için çekilmesi daha zor bir şehir , iş hayatı zaten stresli birde şehrin stresi hiç çekilmiyor.. Ankara'da sakince yaşayıp heryere gidebilmek bence avantaj... :)

Bu arada bende İstanbul aşığıyımdır ama yaşamaya sıcak bakmıyorum.. Turist olarak gitmek daha keyifli geliyor bana... :)

Chummy
herşeyin hayırlısı olsun avoiceciğim... Sıkıntı çekerek gayret göstermenin sonucunda çok güzel dönüşümler alacaksın eminim :)

avoice
ben ankara'da gece hayatmı 2 sekılde yasıyorum:1-calışmak 2-uyumak suretıyle

ama su bı gercek kı gece tepelerden tepelerden cok hos bı manzarası var ank'nın dogruya dogru

avoice
evet chummy ama bı sehrın havasından bıle anlarsın nerde oldugunu o da mutlu etmeye yeter ya senı oyle bısey ama cok gec artık,bastık nıkahı ankarayla resmen :)
ıyı dıleklerın ıcın tesekkurler bu arada ;)

papatim
şamicim sende ankarayı bayağı biliyormuşsun. ;) şaşırdım valla :)

papatim
oo şamiciğim valla bravo.gece hayatını çözmüşsün sen ankaranın.bi gün ankaraya gelde takılırız berber :)

speedking
<< Benim Ankara'da ikamet etmek için favori semtlerim çayyolu-konutkent 'dir.. Gerçekten nezih , tertemiz ve kaliteli insanların yaşadığı yerlerden... ]]

super dogru bir saptama.

sehir merkezi olmus artik, sadece iş için gidilir.
kızılayda soludugumuz hava igrenc otesi aslinda...

Chummy
06 12 2005, 18:00
ankara bir tek yazın çekilmez bir hal alıyor..Resmen şehir boşalıyor...

papatim
inşallah şamicim.
dediğiniz gibi insan çalışınca sadece haftasonu bişeyler yapabiliyor.haftaiçi bir an önce eve gitmek ve dinlemek istiyor.haftasonları ankara kalabalıklaşır.haftasonları ankara güzel olur :)

speedking
ben ankaraya ilk geldigimde bu kadar kalabalik degildi. bence o hali cok guzeldi.
simdi, hafta sonlari(ozellikle cumartesi) kizilayda resmen yuruyemiyorsun. magazalara girip rahat rahat alis-veris yapilamiyor. bir cafeye, lokantaya girip oturulmuyor. her yer tıka basa insan...
sehir merkezi zaten cok kucuk. ve kotusu sadece bir merkez var, kızılay...
ama ornegin istanbulda boyle degil.mecidiyekoy, kadıkoy, bakırkoy, levent, vs.vs. hepsi kendi capinda merkez.
o nedenle ankaranin en iyi hali bundan on yil onceki haliydi. kalabalikti, ama sıkmıyordu insanı, bunaltmıyordu.
ben, cumartesi gunleri kızılaya gitmek dahi istemiyorum.
benim ankarada en cok sevdigim gun pazar.
kesinlikle, pazar sabahi kızılayda bir kere olsun yuruyuse cikin...
bulvarda yuruyun... bir cafede sabah cayınızı icin...
inanın cok zevk alacaksınız.