PDA

Tüm Versiyonu Göster : Corum ve Samsun'dan Greencard Kazanlar!!!

VivaForeverm
12 04 2004, 17:00
Merhaba arkdaslar eger samsunlu veya corumlu iseniz bu folderde bulusalim

ahmettan
12 04 2004, 17:00
Selam, Ben Samsun'luyum ve DV2004 talihlisiyim. Ama Corum ne is, anlamadim?Case # : 263xx

area51
13 04 2004, 17:00
tebrikler ilk önce bende samsunluuyum bu yýl 3. kez baþwurdum 2 tanesinde þansým yoktum :( bu dv-2005 in sonuçlarý ne zaman açýklanacak sölerseniz sevinirim...

VivaForeverm
14 04 2004, 17:00
Merhaba arkadaslar ben Corumluyum fakat Samsunda 19 mayis ünv. cografaya bölümünde okuyorum...2004 dv talihlisiyimm vizemi henüz alamadim cünkü güvenlik sorusturmam var onu bekliyorum insallah en kisa sürede sonuc belli olacak.. benimle baglanti kurmak isterseniz emre066@yahoo.com dan yazisabilir... ve tanisaniliriz

area51
16 04 2004, 17:00
ahmet tan ben 5 yaþýndan beri samsundayým off off bu sene istanbuldaydým samsuna 1 kez gelmek nasip oldu üniversite okuorum burda.bu sene wat la houston a gidicem eðer 21 nisan da vize alabilirsem.dv-2005 inþallah çýkar çýkarsa süper olur süper.. :) bu arada samsunda çocuk esirgeme nin orda olmak üzere sal ýn orda sonra atakum da türkiþ de ve son olarak da kurupelit te oturuoruz týp fakültesine giderken körfez restarantýn orada :) ehehe çok özledim samsunu slmlar

ahmettan
16 04 2004, 17:00
Ben DV2004 talihlisiyim. ama case numberim biraz yuksek, bekliyoruz. (case no : 263xx)Area51:DV2005 sonuclari Mayis ayinin ortalarindan itibaren kazananlara posta ile gelmeye basliyor. Biraz sabir. Umarim cikar.Sen su an Samsun'da misin? neler yapiyorsun? Bir tanit kendini.Vivaforeverm : Cografya bolumunde kacinci siniftasin ve Samsun'da nerede kaliyorsun? Eger bir ihtiyacin olursa ailem orada. Ben su an amerika'da master yapiyorum. 1,5 senedir buradayim. 97 yilinda Sakarya Universitesi Elektrik Elektronik Muh.ligini bitirdim. 5 sene Istanbul'da calistiktan sonra Master yapmak icin Amerikaya geldim. Simdilik benden bu kadar.Sizler de kendinizi tanitirsiniz artik.

amerikano
17 04 2004, 17:00
merhabalar, ben Adana!liyim,yani, gecen kasim ayinda internetten basvurulan green card cekilsimi bu mayi ayinda belli olacak,yani soru su;ben gecen kasim ayinda internetten basvurdum, bunun sonucu ne zaman?

ahmettan
eminali:Cevap su; evet, kasim 2003'te basvurdun, bu mayistan (2004) sonra belli olacak, ve bu donemin adi DV2005. yani sana bu mayistan sonra aciklandiginda cikmissa 30 Eylul 2005 tarihine kadar islemlerinin bitmis olmasi gerekiyor. ve 2005 yilinda green kardini almis oluyorsun.

SecilSecilme16
Corum dogumlulara green card verilmiyor.Bosa acilmisbir dosya. :) Samsun OK

arzuist
18 04 2004, 17:00
Corum dogumlulara Green Card, Vize verilmiyor gibi bir sacmalik olamaz. :D

VivaForeverm
merhaba arkadaslar...Sinavlarim oldugu icin yazmaya vakit bulamiyorum..ahmettan cok tesekkurler bir sorunum yok ama ileride vizemi alinca ailenle tanisabiliriz o zaman baglanti kurarim ben seninle..sevgli secilSecilme16 12 ocakta corumlu bir arkadasim vizeyi aldi ve newyork a giris cikis yapti belki forumdan takip edersin(000475012 no ile giren sahis) ve ayrica bir tanigim daha vizeyi aldi oda gitti sanirim... senin dedigin normail vize icin saniyorum...göcmen olmayanlara sorun cikardiklarini duydum...insallah bana sorum cikarmazlar.. sen nerelisin?

area51
niye çorumlu vatandaþlar insan deðilmi???

VivaForeverm
19 04 2004, 17:00
bencede olamaz

starkmad
20 04 2004, 17:00
bende corumluyum...Green kart kazanmadým ama basvurdum... Umarým kazanýrým....

starkmad
20 04 2004, 17:00
kim atti bunu.... Tabikii yok ole bisi.....

VivaForeverm
24 04 2004, 17:00
.

istiklal58
24 04 2004, 17:00
SIVASLI VARMI MILLET :) ))hehe

Y&B
29 04 2004, 17:00
Bende Samsunluyum.Bu sene 3.basvurusum.Bakalim zarflar dagitilmaya baslanmis.55.000 kisinin icine girebilecekmiyiz.Bu sene Samsundan 4 kisiye yolladim.Bir Samsunluyu bari yolluyalim artik.Forumda onumuzdeki senelerde yesil kart basvurusu yapacak arkadaslar varsa Samsundan yardimci olmaya hazirim.Umarim bu sene Samsunlularin yuzu guler.

arzuist
Ciftlik Caddesinde turlarken Bafra Balkaymak Dondurmasi yemek vardi simdi.... Ya da bir yaz aksaminda fuar icindeki cay bahcelerinin birinde cay yudumlamak....Amerika'ya gidince bunlari ozlemiycek miyiz? Selam ve sevgiler Samsun'a.

exclusive
SELAM ARKADASLARSANIRIM SAMSUNUN EKMEGINI YEMIS SUYUNU ICMIS VE GREENCARDINI BABALAR GIBI ALMIS BIRISI BEN VARIM SANIRIM SAMSUNDAN 2004 ILK TALIHLI BEN OLDUM VOZESINI ALAN VE IKINCIDE SANIRIM CEVDET :) )INSALLAH HEPINIZ ALIRSINIZ BEN 2 AYDAN FAZLA OLDU SUAN AMERIKADAYIM 2 ISTE CALISIYORUM HER SEY YOLUNDA ZAMANLA OLUYOR HERSEY 1000 $ UZERINDE MAASIM VAR !!!HERSEY YOLUNDA AYAK UYDURMAM COK ZAMAN SURMEDI SIMDI EHLIYET DERDI VAR BENCE EHLIYETINIZI ALIN GELIN DERIMMM...NEYISE SORUSU OLAN BANA YAZSIN ASAFA EMAIL ADRESLERI VARBYESSSS

exclusive
ahmethansorman bile yeter be abi Allaha cok sukur her sey yolunda isler yolunda gidiyor ve hayatimdan mutluyum yinede bir tevafuk uzere bir gun karsilasirsak sevinirimmsaygilarsevgili Y&Bseni burda gormek ne guzel buranin aslanisin sen :) merak etme insallah bu yil kazanacaksin adim ahmet aha buraya yaziyorum kazanacaksin :) !Sevgili ARZUIST ....sana butun kalbimle katiliyorum lise yillarim samsunda gecti yada en guzel yillarim orda gecti diyeyimm okuldan cikar sahil kiyisindan yuruyerek eve giderdim kiz arkadasimla :) ama gercekten guzel bir mazi olarak anilarimda yasiyor halen ... evet ciftlige cikip imam ustada baklava yemeden.. beyaz evin durumunu yemeden yeralti camisinin altinda cay icmek gibi si varmidir...uffff yaaaa ozlettiniz bana samsunu yine Y&B ile en son sahilde cay icmistik hatirliyormuusn kanka :) neyise hersey yolunda ve hayat halen devam ediyor ....hemserilerim kendinize iyi bakin bu arada ATAKUM :)

area51
hll size :) darýsý benim baþýma hemþolarým :)

area51
benimde bu 3. baþwurum artýk þeytanýn bacaðýný kýrmam lazým :) tüm SAMSUNLULARA ii þanslar...

ahmettan
Exclusive, ben de 1,a yildir Amerika'dayim. Bir sorunun, problemin olursa yardimci olmaya hazirim. Bilgilerim asagida.Bu arada Samsun'un neresindensin?Ahmet TANahmettan55@hotmail.comBaton Rouge, Louisiana

BALKABAGI
merhabalar; burada samsunlu arkadaslari gorunce cok mutlu oldum. hepinizin green cardlari hayirli ugurlu olsun. ben amerika da yasiyorum. green cardim yok ama 3 yildir basvuruyorum. insallah cikar kartsiz yasamak cok zor . samsun lu degilim ama buraya gelmeden once 4 yil orada yasadim. ogrenciydim. ustelik samsundan evlendim. samsun u herseyden cok ozluyorum. samsunlu arkadaslar insallah buraya geldiginizde karsilasma imkanimiz olur. hepinize bol sanslar hakkinizda hayirlisi olsun....

BALKABAGI
ya konu ile ilgisi yok ama cok merak ettim yelken klupte ramazan da tombala oynaniyor mu hala? ne eglenirdik ahhhh ahhhh samsun samsun. sevgili ARZUIST; Buraya gelmeden once sole fuarda deniz kiyisinda bir caybahcesinde son bir kez cay ic. aklindan da balkabagini gecirirsen cok sevinirim. emin ol ben burda hissederim. eski tekel binasi yikilacakti yikildi mi? yerine yeni dukkanlar felan yapilacak deniyordu? yapildi mi? off offf. merakimi bagislayin. samsun u cok ozledim. 1. hat dolmuslarini ozledim. mecidiye yi ozledim. ciftlikte gezmeyi ozledim. yazmakla bitmez. kusura bakmayin konunuzla alakasiz bisuru sey yazdim ozur dilerim ama siz samsunlulari gorunce duygulandim. hepinizin yolu, sansi acik olsun. hoscakalin...

Y&B
30 04 2004, 17:00
Balkabagi ben halen Samsundayim.Bazi sorular sormussun hemen cevaplayim.Yok halen o Tekel binasi butun ihtisamiyla duruyor yerinde.Bir ozellestiremediler gitti.Bakalim bu sene ozellesirse satilir diye bekliyoruz.Her dolmus hattina bir renk verdiler.1.hat dolmuslarinin rengi kirmizi,2.hat beyaz,hatta sen bilmezsin belki 3.hat dolmuslari var Sahra Sihhiyeye cikiyor oda sariydi sanirim.Ciftlik caddesi benimde favorim.Yine full dolu oglen saatlerinde.Ipini koparan cikiyor gezmeye.Her ay yenibir dukkan kapaniyor yenisi aciliyor.Hatta bu mesaji cifligin bir alt sokagindaki kafeden yaziyorum.Ahmet bilir o kafeyi.Bu arada Ahmet iyi dileklerin icin cok saol insallah dedigin gibi olurda bu sene cikar umarim.Yoksa dortluyecegiz bu sene.Balkabagi Samsundan almakla iyi yapmissin yengeyi Samsunun kizlari guzel olur ;) Butun Samsunlulara,hayatinin bir bolumunu Samsunda gecirenlere selamlar :)

Y&B
APS biraz yavastir.Samsunda evet FEDEX yok ama UPS var onunla yollayabilirler Balkabagi.Kusura bakma ben seni erkek saniyordum.O zaman soyle diyelim Samsunun gencleride yakisiklidir aslinda ;)

arzuist
Kucuklugumuzde hep akrabalarimizi gormeye giderdik tatillerde. Samsun'u cok severim. Islerden bir turlu firsat da bulamadik, keske gidebilsem.BALKABAGI, eger Yesil Kart'i alirsak ve Amerika'ya gitmeye karar verirsek, -MUTLAKA- Samsun'a gidip oralari bir kez daha gorecegim. O tütün fabrikasinin onunden gecerken o nefis kokuyu icime cekecegim...Sevgiler...

exclusive
selamlar yeniden,BalkabagiUPS samsundan amerika arasi 65-70 $ istemislerdi en fazla 1 hafta suruyor ... UPS zaten hemen hemen her sehirde vardir .. ben kargo sirketleri aramistimm... ama en guvenilir UPS turkiyede.... eger cikarsa onu kullanabilirsiniz.... ele teslim ediyorlar zaten..adres: BULVAR CADDESI sanirim NO: 121 di emin degilim :) ILK ADIM belediyesinin hemen 3-4 dukkan asagisinda...note; ben mualakata girmeden once US embassy e ordan gondermistim Y&B hatirlarsan en son cay icmemizden sonra yine ordan gondermistim vizeyi geri :) saygilar

area51
hepsini bende özledim istanbuldayýmda en son kurban bayramnda gittim samsunuma þimdi sahilde dolaþmak wardý belediye manyak yaptý sahili görmeniz tawsiye edilir...

BALKABAGI
Sevgili arkadaslar; ve sevgili Y&B; sorularima verdiginiz cevaplar icin cok tsk ederim. hayatimin en guzel 4 yilini samsun da yasadim. ( orada zamanimin cogu 17 nolu otobuslerde gecmesine ragmen) birgun tr ye donersem kesinlikle yine samsun da yasamayi dusunuyorum esimin aileside orada zaten. sevgili Y&B ; Aman yanlis anlasilmasin ben samsun dan damat aldim. :) ama sana katiliyorum samsun un kizlari da cok guzel :) sizler buraya gelip yasamak istiyorsunuz. insallah allah hepinizin gonlune gore verir ve kartlariniz cikar. bu arada bende adres olarak samsunda esimin ailesinin adresini verdim. cikarsa postam oraya gelicek. ama benim zarfi posta ile hemen buraya getirtmem gerekecek ( tabi cikarsa) dolayisi ile samsun da fedex yok sanirim. en hizli nasil getirtebilirim. APS den baska sansim var mi? sizlere bir sorayim dedim. bilgisi olan arkadasim varsa cevaplarsa sevinirim. simdiden tsk ederim. hepinize bol sanslar..... samsun a ve samsunlulara sevgi ve slmlar.....

BALKABAGI
tskler Y&B :)

Y&B
01 05 2004, 17:00
Balkabagi DV-2005'I KAZANANLAR BURAYA folderinda DV-2006'ya basvurmak istedigini soylemissin.Eger cikmazsa bu sene hem esin hemde senin adina basvurunu birlikte yapariz.Boylece sansinizi artiririz.Biliyorsun esler sanslarini artirmak icin ayri ayri basvurabiliyorlar.Eylul gibi acarlar basvurunun yapilacagi sayfayi(www.travel.state.gov)O kadar basitki basvurunun yapilmasi bu araci kuruluslara para kaptirmaniza hic gerek yok.Ayrica basvurunuzun yapildigindan kesin emin olmus olursunuz ve gonul rahatligiyla uyuyabilirsiniz :) Sizi resim zorlayabilir.Onuda ben ayarlarim.Photoshop programim var bilgisayarimda.Hele o zaman bir gelsin hallederiz.Benle contact kurarsin.ok?Evet Ahmet hatirliyorum.Iyiki beni aradinda zarf acik bir sekilde girmedin Amerikaya.Ucak parana yazik olacakti yoksa.Bu arada hala kavusamadinmi su yesil kartina?Kendine iyi bak.Hoscakal.

152USA
Merhaba arkadaslar ve tum samsunlu dostlar... Ben istanbul dogumluyum fakat samsunluyumdur ama samsunu fazla kesfedemedik bir turlu, sizler boyle guzel istahli ve ozlem dolu bir sekilde samsunu anlatirken benimde samsunlu damarim kabardi :) ) birkac kelimede ben yazim dedim. Aranizda sanirim Americada en eski samsunlu benim!!! ben 2002 talihlisiyim ve yaklasik 21 aydir guzel turkiyeme donemedim neden diye sorarsaniz? hersey okadar kolay degil burda arkadaslar... birde ingilizceniz az ise isiniz daha zor demektir. burada iyi bir tanidiginiz yok ise vay halinize fakat her ne kadar zorluklar olursa bir okadar tecrube ve ozguven geliyor demektir. eger inanir ve calisir iseniz hersey zamanla yoluna giriyor sunu bilinki burasi tukiyeden cok farkli oncelikle cok calismaniz gerekiyor ve sabir simdi size ne soylesem farkli dusuneceksiniz yalnizca yeni gelenler icin burasinin toz pembe bir dunya oldugunu soyleyemem geldiginizde yaklasik 1 yil kultur soku denilen cocukluk donemini yasayacaksiniz zamanla buyuyup cevrenize uyum sagladiktan sonra kendinizi bulacaksiniz fakat bu zor 1 yillik donemde cok calismali ve sabirli olmalisiniz sonuc olarak istediginiz mevkiye gelmek ulkemizdeki gibi baskalarinin elinde degil, sizin elinizde bu ulke bu sansi size en iyi sekilde veriyor guzel bir yasam,ev,araba,dogal guzellik vs. fakat ulkeniz ve aileniz her zaman kanayan bir yara buna burda care bulamamislar :) ) gelelim sozlerimin basinda 21 aydir turkiyeme gidemedim demistim... mayisin ortalarina geliyorum insallah. Biletimi aldim ve tozlanmis bavullarimi temizlemeye ve onlarla tekrar bulusmanin sevincini yasamaktayim... Hersey gonlunuzce olsun insallah bu yeni hayatta basarili olursunuz unutmayin calisan kazanir. hoscakalin...

area51
arzuist o tütün kokusu yok artýk .hey gidi günler... :( (

ahmettan
MErhaba,Ben 17 yasina kadar, yani Universiteyi kazanana kadar Samsun'da idim. Ve Ciftlik caddesinde buyudum. Evimiz Ciftlik caddesinde Ankara bakkali vardir, Zafer firinindan birkac dukkan 56'lar tarafina dogru yolun karsisinda. Onun tam karsisindaki sokakta gecti cocuklugum ve gencligim. Ciftlik caddesini karis karis bildigim gibi Samsun'un da her yerini bilir ve severim. Samsun son yilarda epey gelisti. O sahil yolunu son gittigim seferlerde gordum. Gercekten Samsun'a bir krdon boyu lazimdi. O guzelim deniz sehrinin bir kordonu yoktu. Sadece eskiden Fuar zamanlarinda 1 ay boyunca Fuar icinde sahile gider banklarda oturup denize karsi cekirdek citlatip muhabbet ederdik. Ama simdi ne yazik ki Fuar'i mahvettiler. zaten Tr.de 2 adet fuar vardi, biri Izmir, biri Samsun. Samsun'un artik fuari yok. Civil civil olurdu. Basta su Rus pazarinin oraya kurulmasi ve daha sonra baska etkenler, kapattirdi fuari. Hey gidi eski gunleri hatirladim. Bu arada Samsun'dan ayrilali 11 yil olmus. Once 4 yil Sakarya, Sonra 5 yil Istanbul, Simdi de 2.nci yilimin icinde Amerika. Istanbul'un kategorisi ayri. Ama Samsun diger sehirlerle karsilastirildiginda cogu seyi ozlenecek bir sehir. Ah bir de su son senelerde yatirim yapilsaydi da, genclik kafeteryalarda, kahvelerde, atari salonlarinda gencligini tuketmeseydi. Ne olurdu?Selamlar....

BALKABAGI
Sevgili exclusive; verdigin bilgiler icin cok tsk ederim gercekten adresede ihtiyacim vardi cok saol..........Sevgili Y&B; Evet bu senede cikmazsa yine basvurmayi dusunuyoruz. esimle benim adimiza ayri ayri basvuruyoruz. sansimiz iki tane ama cikmiyor :) insallah bu sene cikar da kavusurum ozlemlerime. allah isteyen herkese nasib eder insallah. Sevgili Y&B 2006 Basvurulari icin yardim edersen gercekten cok sevinirim. eylulde senin yardimlarina cok ihtiyacim olabilir. simdiden cok tskler ve verdigin bilgiler icinde cok saol. allah hepinizin gonlune gore versin. samsun a ve samsunlulara slm ve sevgiler....

Y&B
02 05 2004, 17:00
Balkabagi DV-2005 KAZANANLAR BURAYA folderinda demissinki kazandiktan sonraki prosedurleri hic bilmiyorum.Sen kazan senin formlari beraber doldururuz hic merak etme sen.Artik 3 seneden sonra bayagi bir tecrube kazandik bu islerde.Her asamasinda bulundum yesil kart islemlerinin.Hatta vizenin oldugu zarfin icinde ne oldugunu bile biliyorum Ahmet'in sayesinde :) Fazla kafayi takacak birsey yok.Zarfi aldiktan sonra ilk isin case numbera bakmak olsun.Kucuk case numbersa bagirabilirsin avazin ciktigi kadar.Buyuk ihtimalle alirsiniz yesil kartinizi ;)

exclusive
selam arkadaslar Balkabagi Teveccuh Ablam...Y&B email attim sana greencard konusunda yani sabah hersey belli olcak yada ben bu postaciyi oldurecem :) sinir adam yaa...Vivaforeverim..bekleriz temmuzda az kalmis hadi bakalim gelecegin adres neresi birde verdigin adrese dikkat et.. sorunsuz olsun benim adres sorunlu cikti benim greencard gelip gelip geri donuyor salak postaci cok onemli diye geri gonderiyor :( neyise simdilik bu kadar samsunda havalar guzeldir simdi...

VivaForeverm
Merhaba arkadaslar, 19 mayis ünv. okuyorum 30 nisanda vizemi aldim... aslinda corumluyum fakat corumdan yazan hic yok... samsundaki arkadaslarla tanisabiliriz...Ahmet kardes kendine iyi bak temmuzda orayimm

BALKABAGI
sevgili Y&B ; ALLAH MI SOYLETIYOR SANA!! insallah isteyen herkese, ihtiyaci olan herkese cikar kart. gercekten yurekten istiyorum. cunku acisini cok cektim kartsizligin. sanada cok tsk ederim insallah o gunler gelirde formlarimizi doldururuz birlikte. yardimlarina ihtiyacim olacak. burada hepimiz birbirimize elimizden geldigi kadar yardimci oluruz. insallah hepimize cikmistir. 15-20 gun sonra postalar gelmeye baslar diye tahmin ediyorum. hakkimizda hayirlisi olsun. saglicakla kalin, saygilar...

Y&B
03 05 2004, 17:00
Balkabagi insallah Allah soyletiyorturda kazanirsin.Ben 3.kez basvuran biri olarak pek umit baglamamaya calisiyorum bu ise artik.Cunku kucuk bir sans oldugunu biliyorum.Bu sene ilk defa elektronik yapildigi icin lottery ulkelere gore kac kisinin katildiginin istatistiklerinide yayinlarlarsa sansimizi gorme imkanimizda olabilir belki.Daha once dedigim gibi bu sene Samsunlularin yuzu gulerde butun Samsunlular zarflarini posta kutularindan alirlar insallah.Kazanirsan eger elimizden gelen ne varsa yapariz o konuda suphen olmasin.Bol sans.

152USA
Exclusive arkadadasim... benim kartim adres yanlisligindan gelip geri gidyor demissin eger 2 veya 3 sefer de bulunamazsan kartin texas taki dosyana kaldirilacak ve sen herhangi bir adres degisikligi yapmadigin surece kartin sana ulasmayacak bunu bilmeni isterim. onun icin biran once adres degisikligini yapmalisin yoksa benim gibi 1 yil beklersin bilgilerinize sunulur.

152USA
Vivaforeverm arkadasim adresini Americaya giris yaptiginda degistirebilirsin. Yeni adresini mumkunse bilgisayarda guzel bir sekilde yaz cunki en ufak bir hata, bir suru islem ve kartinin eline ulasmamasi demektir. benim basima geleni soylim adam 34 I yerine 341 yazinca 1 yil beklemek zorunda kaldim mumkunse adresinizi yanina geleceginiz kisiden acik ve net bir sekilde isteyin. hoscakalin...

exclusive
selam vivaforeverim... cevdetcigim girerken adresini degistirebilirsin ama dikkat et iyice belirt normalde ben elcilikte degistirmistim ama visanin ustunde verdigim eski adres vardi bu yuzden suan problemler yasiyorummm.... cok emin ol degisip degismedigine havalaninda kesinlikle belirt degistirmek istedigini vede guzelce yaz eger mumkunse Bilgisayarda yazz....hadi kolay gelsin...

exclusive
<< Exclusive arkadadasim... benim kartim adres yanlisligindan gelip geri gidyor demissin eger 2 veya 3 sefer de bulunamazsan kartin texas taki dosyana kaldirilacak ve sen herhangi bir adres degisikligi yapmadigin surece kartin sana ulasmayacak bunu bilmeni isterim. onun icin biran once adres degisikligini yapmalisin yoksa benim gibi 1 yil beklersin bilgilerinize sunulur. ]]Selam 152USA... ya benim hikaye soyle ben Ankaraya gorusmeye giderken yeni adresi yanimda goturdum internetten aldim benim kuzenin adresini her sey vardi web sayfasinda kadar ayrintili adresti ben ordaki kizil sacli bayana adresi degistimek istedigimi soledim verdim...tamam dedi ordaki dosyaya ilistirdi ... visam elime geldiginde yine uzerinde ilk verdigim adres vardi daha sonra sanirim dedim kendi kendime bu zarfin icindedir dedim ... neyise Amerikaya 22 subat gunu indim ... hava alaninda da solemistim tamam demislerdi amma velakin benim amerikaya hosgeldin notice i benim eski adrese geldi ... benim arkadaslar kaliyor orda degistirmek istemedim ve aradan 1 hafta gecti hosgeldin zarfi geldikten sonra 8 martta eve ulasmis amma velakin postaci biraz gicik gidiyor bizim arkadaslara benim o evde kalmadigimi iddia ederek postayi return as undeliverable yapiyor ve benim greencard geri donuyor benim tabi bundan haberim yok bekliyorum ben sonra merak ediyorum texsas a tel ettim ve sordum onlarda undeliverable oldugunu solediler.. ama benim adresim halen valid dedim .. tekrar gonderebilirmisiniz dedim... daha sonra tamam dediler yine hosgeldin mektubu 1 hafta once elime gecti ama bizim postaci yine killik yapti benim o evde kalmadigimi bilmem neler neler adam burnunu her ise sokuyor postacimi ne shit anlamadim... neyise daha sonra dun gelen mektubu bir yolunu buldum aldim cok ugrastim aramadigim yer kalmadi postaneye gittim ben greencard gelsi saniyordum daha sonra baska bir yere forward ettirdim ve sonunda ben iste calisirken is yerime geldi actimki notice .. :( daha sonra hemen gittim ve postaneye ve butun bana gelen mailleri diger adrese benim oturdugum adrese Forward edin dedim ve forum doldurdum biraktim insallah bu sefer gelecek ve ayni zamanda texsasi da aradim... onlarada cok bilgi vermiyor yani receipt number istiyorlar veriyorsun senin dosyana bakiyorlar ayni zamanda internettende bunu kontrol edebilrisiniz.....www.uscis.gov adresine girin ve search ten case status deyin bulursunuz yada pending status diye...neyise simdi bekliyorum bakalim insallah bu sefer elime ulasmasini bekliyorum ya ehliyet alamiyorum o yzuden canim sikiliyor yani ehliyetim olsa tinlamam cok onemli degil ... banka hesabini filan actirmistim.. :) hersey tamam ama greencard gelirse her sey yoluna girecek.....saygilar

VivaForeverm
Ahmet adresimi degistirecegim.. ben ilk adres olarak newjersy i verdim fakat ben newyork a gidecegim havaalaninda adresimi degistirmek istiyorum.. bunu yapsam sorun c&yacute;karmi bana atrintili bilgi verirsen sevinirim...

area51
mesela bana &ccedil;&yacute;kt&yacute; diyelim mektup en erken ne zaman gelir?temmuz ba&thorn;&yacute; sonu?ona g&ouml;re postac&yacute;y&yacute; s&yacute;k&yacute;&thorn;t&yacute;r&yacute;cam bizim postac&yacute; postalar&yacute; 1 ay sonra getirior &ccedil;&uuml;nk&uuml; :)

BALKABAGI
gunler ilerledikce heyecan basiyor beni. tum umudumu bu seneki cekilise bagladim ben. aslinda cok yanlis ama elimde degil. ne guzel umutmustum basvurdugumu keske biraz daha hatirlamasayim boylece hem beklememis olurdum hemde bu kadar umutlanmazdim. 3 yildir basvuruyorum sonunda hep balkabagina donusuyorum. Umarim bu sene cikar. Umarim herkese cikar. TR YE POSTALANMAYA BASLAMIS DIYE DUYDUM. 10 gunden once kimsenin postasi gelmez saniyorum. hadi hayirlisi...

cubukcua
Allah allah.&Ccedil;orumlulara vize vermiyorlar diye duymu&thorn;tum?Sen nas&yacute;l ald&yacute;n vizeyi vivaforever? :) ) &THORN;aka bir yana tebrik ederim,bu arada bende samsunluyum.Ailem de hala samsunda oturuyor 56'larda.Ama ben 17 yasinda universite icin bir ayrildim samsundan cikis o cikis.7 senedir &Yacute;stanbul,kocaeli gezinip duruyorum.Bu sene ba&thorn;vuran herkese de basarilar ve iyi sanslar dilerim.

exclusive
05 05 2004, 17:00
***UP***

arzuist
06 05 2004, 17:00
Haydi hayirlisi, insallah gelir...

BALKABAGI
06 05 2004, 17:00
***up***

yuscha
07 05 2004, 17:00
Arkadaslar, Ne o oyle!Yazmissiniz Balkaymak dondurmasi,Ciftlik caddesi,sahilyolu,tekel falan...Kolay mi ya her bir yerinde bir hatiramiz,geride biraktiklarimiz var.Kurban olsunlar onun sahiline,kumsalina...Memleket iste gozunu sevdigim... Uzun zamandir takip edemiyordum,araniza biraz da olsa gec katiliyorum ama umarim bu baslik hep boyle ustlerde olur. Gectigimiz yaz ilk kez Amerikaya yolculuk yaparken belki ayaklar&yacute;m yere basmadigindan belki de bu ulkenin bize verebildiklerinin azligi sebebiyle kirginliktan olsa gerek ailem ve dostlarimdan ayri kalmak disinda icimi hic bir sey sizlatmamisti.Belki de bir sekilde cezalandirildim ve orada kaldigim sure boyunca gezdigim sehirlerin guzellikleri,tertemiz caddeleri,havasi,duzeni ve gelismisligin butun belirtilerine ragmen icimde hep bir sey yarim kaldi.Insan yabanci bir ulkede bir turlu sahiplenme duygusuna yukselemiyor,'benim' diyemiyor.Tabii butun bunlarin yaninda fast food yemekten mideme kramplar girdigi anlarda insan Beyaz Evin kasarli donerini,ya da cadde uzerinde rastgele secebileceginiz her hangi bir kebapcinin bile ozlemini duyuyor.Zaman zaman kendinizden gecmis bir halde,metrolopolun bir kosesinde,bar ya da disconun birinde hayatta gorebileceginiz her irktan ve cinsten insanla eglencenin sinirini zorlarken,yine de Atakum ya da Altinkum sahilinde kumlarin uzerine oturup denize vuran yakamozu bir bira ya da sarap esliginde saatlerce izlemeyi tercih edebiliyor insan...Sabaha kars&yacute; aliyorsun arabayi acik corbaci bulana kadar ya da benzinin tukenene kadar ,ya da gunes dogana kadar gidebildigin her yer senin... Ya o araya giren derin ve soguk okyanus yok mu..Insana inandigi butun deger yargilarini,dostluk,akrabal&yacute;k ve aile kavramlar&yacute;n&yacute; sorgulat&yacute;yor.Havadayken kara,butun bir ucus boyunca Amerikanin dogu kesimi ve boylu boyunca Avrupanin tamamina yakini yesile b&uuml;r&uuml;nm&uuml;st&uuml;ki,donusumde Istanbulu oyle havadan sapsari gordugum zaman bile hosuma gitti.Iner inmez topragi opmedim tabiki ama yine de Atm nin birinde kuyruga giren insanlarin memleket meselelerinden bahsederek birbirlerine kaynastigini izleyince, hosbulduk Turkiye dedim.Amerikada,yururken karsiniza cikan on insandan dokuzu size gulumseyerek selam verir.Buralarda ise genelde insanlari surati asik,dusunceli ya da daglari ben yarattim edasiyla yururken gorursunuz.Ama en azindan yapmacik olduklarini asla dusunmezsiniz,bu tezatlik bile hosunuza gider. Amerikaya son gidisim subat ayinda,alti aylik mecburi giris yuzunden oldu.3 gun kaldim ve yari y&yacute;l tatilinin geri kalan kismini Avrupada gecirdim.Acikca soylemek gerekirse Amerikalilari daha mutlu gordum.Bir hocamiz Turkiyede yasiyorsaniz mutlaka iktisat bilmeniz gerekir ama Amerikadaysaniz buna gerek yok derdi.Belki orada is hayatinin icerisine girmedigim ve sadece gozlemledigim icin yaniliyor olabilirim ama bir gercek vard&yacute;ki oz amerikalilar robotlasmis,gelecek kaygilarindan uzak ve olabildigince tuketen bir toplum havasindaydi.Yine bir yerlerde okudugum bir yazida normal bir immigrantin,ortalama bir native americandan daha fazla para yaptigiydi.Artik 4. ve 5. nesile ulastigimiz Avrupada ise is veren haline gelmis Turkler disinda yasadiklari ulkenin getirmis oldugu ve toplumun paylasmis oldugu yuksek hayat standartlarini saymassak durum hic de ic acici gozukmuyordu.Euroya donusleri sandigimizdan da derin etkiler birakmiski artik genisleme politikasiyla da vasifsiz Turk iscilerinin yerini daha ucuza calismaya razi olan polonyalilar,romenler,baltiklar aliyor. Su anda Istanbulday&yacute;m ve haziranda mezun oldugumda Amerikaya yerlesmeyi dusunuyorum.Tabiki gitmeden once Samsunda bir tatili haketmis olacagim.Aslinda su saatlerde kumlarin uzanip Samsunu izlemek vardi… …Umarim zarflarinizi almaya basliyorsunuzdur..Haziran ayinin sonuna kadar umudunuzu kesmeyin..Zaten asil is ondan sonra basliyor,hep soracaksiniz..gitsem mi kalsam mi…Hersey gonlunuzce olsun...

area51
07 05 2004, 17:00
bir up ta benden :)

exclusive
08 05 2004, 17:00
Arzuist..insallah bende bunu umit ediyorumm....yushca....sende cok guzel anlatmissin..... eline diline saglik :)

yuscha
12 05 2004, 17:00
up!

exclusive
14 05 2004, 17:00
hadi insallah cikar bu sefer Y&amp;B sana cikmasi icin dua ediyorum dostum insallah bu sefer kacirmyacaksin :) balkabagi sana inasallah bu hafta gelecek :)

BALKABAGI
up !!! az kaldi arkadaslar yakinda postalar gelmeye baslar.

BALKABAGI
Insallah exlucive insallah hepimize gelir. 3 tane adagim var. adaklarimi yerine getirebilmeyi nasip etsin allahim.

Y&B
15 05 2004, 17:00
Insallah diyorum Ahmet ama bir taraftanda hic umudum yok yani bana cikmaz bende sans yoktur.Ciksa bu zamana cikardi.Zaten kazananlar genelde ilk basvurularinda kazaniyorlar.Samsundan 4 kisiye basvurdum birine ciksada bir Samsunlu yollasak.Yaa bu is piyangoyla olmuyacak sen ordan bana Amerikali bir hatun bulsana :)

000475012
15 05 2004, 17:00
BEN GELDIM 000475012 BUFOLDER&Yacute; GORUNCE MEMELEKET DAMARLARIM KABARDI .. YAV CEVDET KARDE&THORN;M BANA HABER ETSEYDIN SENI YALNIZ BIRAKMAZDIM ...BENDE TEMMUZUN SONUNDA GIDECEGIM ... MUHTEMELEN NY OLCAK DAHA SENINILE HABERLE&THORN;IRIZ...(BANA YAZMAYI UNUTMA HER&Yacute; ) ... SENINLE ORADA T&Uuml;RK G&Uuml;N&Uuml;N&Uuml; KUTLARIZ HER SENE . :D

exclusive
16 05 2004, 17:00
Balkabagi

......bak ablam adaklarini ada bende adamistim 2 tane walla bak burdayim insallah onlari kesecegim yada kestirecegim... en kisa zamanda merak etmeyin cikacak Allahin izni ile ... ben bu heyecani yasayamamistim yani birde geldigini duymustumm...sonrasi daha zor oluyor :)

Y&B
karamsar olma be dostum Allahin izni ile gelecek sana cikmazsa sen bu KCC bombalarsin :) )) neyise gelcek sana merak etme 20 binlerde olur ama merak etme geleceksin buryaaa... kahin degilim ama kazanacaksin diyor icimden :) )

herkese bol sanslar merak etmeyin insanlar surekli imtihan oluyor bak ben nerden ciktim simdide GC elime ulasmadi diye halen yakiniyorum insan oglunun gozu doymuyor sukur etmeyi bilmiyoruzz yada ben bilmiyorummmm.... Herseyin hayirlisi ne ise o olsun diyelimmmm

hadi herkese bol sanslar

BALKABAGI
Istanbul dan birine gelmis. darisi basimiza.....

BALKABAGI
SEVGILI EXLUSIVE; benim adaklarim kesilen cinsinden degil. :) ben dayanamiyorum boyle kurban kesme goruntusune. O nedenle ben biraz degisik adaklar adadim. insallah allah kabul eder. o gunleri gorur muyum acaba. card cikmasa bile birgun tr ye gittigimde yine yapacagim biseyler var. hep aklimda.
insallah sende adaklarini kisa zamanda yerine getirirsin. :)
Sevgili Y&B; UMUTSUZLUGA KAPILMA !!!! Allah kismet ederse cikar zaten. herseyin hayirlisi olsun. sen gonlunu ferah tut ve herseyin hayirlisini dile.
Arkadaslar dua ediyorum hepimiz icin hayirlisi olsun. sevgi ve saygilar.....

Y&B
18 05 2004, 17:00
Tesekkurler iyi dileklerin icin BALKABAGI.Umarim isteyen herkese cikar.Bu ABD sevdasi ne sevdaymis bea.Bu arada 19 Mayis kutlamalari Samsunda harika su anda evdeyim ve havai fisek sesleri odama kadar geliyor.Herkesin 19 Mayis bayrami kutlu olsun.

BALKABAGI
20 05 2004, 17:00
Samsun dan zarfi gelen olmadi mi henuz? kimsede ses yok.

VivaForeverm
22 05 2004, 17:00
deniz kardes sana haber vermedigim icin özur diliyorum... aklima gelmedi..
Ahmet sen nasilsin araba aldinmi?
samsunlu arkadaslar ne oldu ya bu sene kazan yokmu ban zarf haziran sonunda gelmisti...

Y&B
24 05 2004, 17:00
Samsunlular sansini yitirmeye basladi vivaforever.Yine umutlar bir baska bahara kaldi.

exclusive
selam arkadaslar

umudunuzu yitirmeyin hemen her sey daha yeni basladi biraz sabirli olun Allahin izni ile .... gelecek..... bu arada benim Greencard elime ulasti sonunda sukurler olsun yaa...darisi sizin basiniza arkadaslar....

BALKABAGI
Bende artik umudumu yitiriyorum yavas yavas..... sanirim yine olmuycak. ustelik bize zarf gelsede postada kaybolma ihtimali buyuk. verdigim adreste su aralar kimse yok. onumuzdeki 10 gun icinde de kimse olmayacak. kapiciyi tembihlemisler ama bilmiyorum...... eger soyadi sirasina gore yollaniyorsa gelmis olmasi gerekiyordu. soyadimiz ( d) ile basliyor. yok eger gercekten random ( gelisiguzel) yollaniyorsa haziran ortalarina kadar devam eder gibime geliyor ama sanirim temmuza sarkmaz. yinede bir umut var. bakalim insallah hayirlisiyla gelir.... saygilar...

Y&B
25 05 2004, 17:00
Ahmet zor oldu ama sonunda aldigina sevindim yesil kartini.Bundan sonra dert edecek birseyde kalmadi sanirim.Gorusmek uzere hoscakal.

BALKABAGI
25 05 2004, 17:00
Ahmet; ( bende ahmet dedim nickini yazmaktan daha kolay. umarim kusura bakmazsin) bu kadar ugrastktan sonra green card ina kavusmana cok sevindim. hadi hayirli olsun. bundan sonraki yasaminda insallah hep boyle allah yardimcin olur ve sende azimle her isin ustesinden gelirsin. basarilar.....

exclusive
26 05 2004, 17:00
Y&B ve BALKABAGI

... once iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim evet bir bakima isler kolaylasti insallah bu hafta icindede ehliyet sinavina girecegim araba aldik evin onunde yatiyor bende otobuslerde surunuyorum ...ya bir postaci neler etti :(
neyise sonunda ulasti ya onemli olan ooo :)
Insallah sizde zarflarinizi alirsiniz da mutlu olursunuz .. birde adamlar ne kart yapmislar yaaa kart ben burdayim diyor yani :) digital gibi bir sey arkadasi gercekten mukemmel is yapmislar :)
neyise hadi sizinde Kolay gelsin dualarim sizinle insallah gelecek sizin zarflarda
hadi byes

VivaForeverm
27 05 2004, 17:00
arkdaslar hemen umutsuzluga kapılmayın bekleyin biraz daha... daha önce dedigim gibi bana haziran sonunda geldi ve soy ismim de (e) ile basliyor.. balkabagi suanki adreste kimse yok diyorsun eger adresin samsun ise senin icin posta kutusuna bakabiliriz veya akrabalarin tanidiklarin yokmu onlara sole?... ahmet kardes arabayi kaca aldin... aylik ne kadar kazaniyorsun bana bilgi ver... temmuz 20 sinden sonra insallah newyork tayim....

BALKABAGI
27 05 2004, 17:00
vifa; cok tsk ederim.
Kayinpeder samsun dan ayrilmadan once postaciyla bizzat gorusmus. Kapiciyida iyice tembihlemis. eger boyle bir zarf gelirse hemen bana bildir diye tel nosunu da vermis. zarfi teslim edersen sana america dan guzel bir hediye benden de iyi bir bahsis var demis. :) yani biz tedbirleri elimizden geldigince aldik. artik takdir allah in. ne diyim hayirlisi olsun.
Haziran sonuna kadar bekleyelim bari....

atrake19
28 05 2004, 17:00
<< Corum dogumlulara green card verilmiyor.Bosa acilmis
bir dosya. :) Samsun OK ]]

cokmu komik...

atrake19
28 05 2004, 17:00
000475012 ve vivaforeverm bende corumluyum sizlerle yazsimak isterim green card (dv-2004) talihlisiyim su an USA deyim viva sana mail atiyorum 000...... sende bana mail atarsan yazisabiliriz.

b_kavukcu@yahoo.com

bne
02 06 2004, 17:00
arkadaslar postalar haziranın sonuna kadar geliyor.ve bu belli bir sıraya gore yollanmıyor rastgele yollanıyor.

exclusive
viva..

selamlar

bak dostum hersey senin elinde burda isler 7$ ile 10-12$ isler bulabilirsin saati tabiki isinde agirligina gore parasi cok olur buna gore dusun haftada ortalama 40 saat calissan ne yapar sen hesapla :) ))

arabada alacagim arabaya gore degisir....ama turkiyeye gore cok ucuz arabalar merak etme!!
gorusuruzzz

ne oldu zarflar gelmedimi yawww :(
bende heyecanlandim sizinle simdi!
Insallah gelecek umidinizi yitirmeyin,...
Alalha emanetsiniz!

exclusive
Selam arkadaslar

.... Bu gun Ehliyet sinavina girdim walla Full cikardim 50 dogru 0 yanlis :) ) hemen permit i aldim simdi rahat rahat kullanacam insallah :) )

YENI KAZANAN ARKADASLARIN DIKKATINE
<font color=white style=background-color: 3E3E3E;]Herhangi bir danisma sirketine para kaptirmayin hic kimse buradaki insanlar kadar bu konuda tecrube sahibi degil kesinlikle ve kesilinle paraniza yaszik etmeyin cunku o size amerikada gerek olcak...birde kafaniza takilan herhangi bir sey olursa sorun sadece.. !!! tabi para cok derseniz siz bilirsiniz :) )) yeniden yeni kazananlar insallah hayilrisi ile sonuna erdirirsiniz unutmayin isin basindasiniz herseyi sorarak yapin ve acele edin zaman kaybetmeyin formalari doldurup hemen gonderin....</font ft]

ahmettan
Asen,

Ben su an Amerika'dayim ve masterimi bitirmeme az kaldi. Ve DV2004 green card talihlisi olarak interview tarihimi de bekliyorum. Eger ozel mesaj opsiyonunu acarsan bana ozelden mesaj atabilirsen sana yardimci olmaya calisirim. Amerika'da master yapma ve green card'a basvurma konularinda...

Profiline girip ozel mesajlarini aktif yapabilirsin...

Herkese selamlar.

MOTHER75
asen öncelikle tebrikler..
ankaradayım demişsin adres ankara adresini mi vermiştin?
birde zarf ne zaman postalanmış yazabilirsen sevinirim..

MOTHER75
asen cevap ve iyi dilekler icin cok tesekkurler...
sana da kolayliklar......

asen
merhaba arkadaşlar.
ben de bir samsunlu olarak cevap vermek istedim. Şu anda ankarada çalışıyorum ve geçen gün greencard
la ilgili belgelerim geldi. kurada şanslı olanlardan biride benmişim. çok sevindim ama endişeliyim de. iş nasıl buluncak nasıl gidip yerleşilecek bilemiyorum. Daha henüz işlemlerede başlamadım. Tek istediğim master yapmak. orada bi tanıdıkta yok. umarım amerikada olan arkadaşlar yardımcı olur...
herkese greencard ta iyi şanslar..

asen
Tam 1 hafta önce ankaradaki adresime geldi. Posta tarihi aklımda yok. sonra yazarım eğer bekliyosan şu sıralar gelmesi lazım. ama case number ın nekadar önde olup olmöadığıda postayı etkiliyormuş.
iyi şanslar sana

asen
merhaba
greencard için formların doldurulmasıyla ilgili danışman firma ankaradan bakıyorum bu konuda fikri olan varmı hiç?
bana acilen cevap gönderirseniz sevinirim...

mechanicalengineer
exlusive sizin mail madresinize mail atmıstım ama bakarsanız sevınırım..

BALKABAGI
03 06 2004, 17:00
tebrikler ASEN. Darisi tum samsun lularin basina......

asen
03 06 2004, 17:00
ahmettan
mesajın için saol, gerçekten kafam çok karışık. Amerikaya en çok master yapmak için gelmek istiyordum. Amerikadaki okulların çok pahalı olması gözümü korkuttu. Neyse bu yüzden greencard benim için büyük bir şans olacak. Formları doldurmaya yetecek kadar ingilizcem var zannediyorum. ama genede hata yapmak istemiyorum.
Bana şu anda formlar için yardımcı olursan sevinirim.

İlk soru: Sadece gönderilen formlarmı doldurulup yanındada fotoğraflarlamı (kaç fotoğraf?) gönderilecek?
Bana önereceğin aman doldururken sakın unutma diyeceğin püf noktaları varmı?

VivaForeverm
13 06 2004, 17:00
asen merhaba formu doldurup yolladınmı sen samsundamsın nerdesin eger doldurmadıysan baka bılırız beraber

baykus
13 06 2004, 17:00
merhaba arkadaslar. Mezun forumu yeni taniyanlardanim. Corumluyum. ben de DV2004 talihlilerindenim. 2 haziranda gorusmem vardi. vizelerimiz evime geldi. Mezun forum sayesinde cok onemli bilgiler edindim. Istifade ettigim arkadaslara ozel selamlarimi iletiyorum. Ben de yakinda insaallah Amerikada olacagim. Orada karsilasacagim herseyi mezun forum uyeleri ile paylasacagim. Simdilik bu kadar..

yilan2007
14 06 2004, 17:00
asen insallah hersey gonlunce olur hadi hayirlisi bakalim

asen
14 06 2004, 17:00
merhaba, VivaForeverm
Formu geçen hafta doldurdum, kimseden cevap çıkmayınca ve gönderdim. Yerine ulaşmış Umarım sorun çıkmaz. Şu anda Ankaradayım. Sadece ailem samsunda yaşıyor. Darısı herkesin başına...İyi Şanslar.

VivaForeverm
15 06 2004, 17:00
baykus corum merkezmi? ne zaman gidiyorsun

baykus
15 06 2004, 17:00
VivaForeverm,
Evet Corum merkez, Uctutlar mah. Vizeler geldi ama gidis tarihimiz net degil. Bana ailece cikmisti green card. Vizeler ciktiktan sonra Turkiye`den hemen cikmam gerekiyor mu yoksa bir kac ay sonra da gitsem olur mu?

amisos
16 06 2004, 17:00
BENDE SAMSUN DANIM.ZARF DÜN GELDİ.

exclusive
selam millet

oncelikle kazananlari tebrik ederim vize alanlarida .... Y&B dostum sana gelmedimi halen... Balkabagi sanadami?? bekleyin insallah gelir....

gorusmek dilegi ile....

atrake19
<< Evet Corum merkez, Uctutlar mah. Vizeler geldi ama gidis tarihimiz net degil. Bana ailece cikmisti green card. Vizeler ciktiktan sonra Turkiye`den hemen cikmam gerekiyor mu yoksa bir kac ay sonra da gitsem olur mu? ]]

Merhaba bende Corum'luyum. Su an USA deyim. Vizeler geldikten 6 ay sonraya kadar cikis yapabiliyorsun. Sana gelen vize zarflarinda yazmasi lazim. USA de nereye gelmeyi dusunuyorsun?

amisos
17 06 2004, 17:00
hayır Y&B ist.dayım..özel durumdan dolayı sürekli samsun a gidip geliyorum.özel mesaj panom acık.paslasalım.

amisos
case number 2005EU00016XXX.sizce sanslı bir numaramı.formları hemen doldurup göndermek zorundamıyım?

Y&B
Yok gelmedi henuz Exclusive gelecegine dair umidimide kaybettim.Amisos su an Samsundamisin?Eger oyleyse bende Samsunluyum formlarin doldurulmasi vs. sorun olursa yardimci olabilirim.

Y&B
AMISOS ben Samsundayim su an.DV-2005'i kazananlar forumunun 46.sayfasinda formlarin nasil doldurulacagini neler gondermen gerektigini yazmistim.Ordan bakar doldurursun formlari.Ayrica ozel mesajini acamamissin sanirim.Yukarda profiliniz kismindan ozel mesaja izin ver kismina evet deyip altta profili yenile diyeceksin.Hepsi bu kadar.Gondermen gereken 3 tane form(DSP122,DS230 Part I ve II),2 tane uygun ozelliklerde 5x5 ve 3.5x4cm resim son olarakta size zarfla beraber gelen barcode'lu kagit var.Resim ozelliklerini size gelen kagitlarda iyi oku.Arka fon beyaz kafa hafif sola bakar sekilde sag kulak tamamen gorunuyor olacak vs.Bu formlari www.mezunusa.com adresinden Fedexle yolla.Mezun.com'a kaydolurken yazdigin adres neyse o adrese gelirler paketini almak icin.Ayrica mezun.com uyelerine %50 indirim yapiyorlar.25$'a 2 gunde yollarsin zarfini Kentucky'e.Doldurdugun formlarin ve barcode'lu kagidin fotokopilerini cektirirsen ileride yanlismi yapmistim diye bir paranoyaya dusmezsin.Hadi bu sene yine bir tanede olsa Samsunluya guldu Allah.

oft01819
Merhaba Y&B!
Form doldurma konusundaki yardımları için teşekkürler. Bir sorum olacak: GC'a y,yalnız kendi adıma müracaat ettiysem diğer 2 forma bir şey yazacam mı?

aslancdx
evraklarınız en kısa zamanda kusurusuz olarak doldurup en hızlı yolla ulaştırmalısınız. Her iletişimde masraflı da olsa en hızlı yolu tercih etmelisizi. Bu öneri, çok önemli dikkate alın lütfen. Yani yola çıkıyorsanız artık olursa olur demeyi bırakıp kararlı olamın gereği bu. Kolay gelsin.

baykus
atrake,
tesekkurler. USA`da nereye gidecegimi henuz kararlastirmadim. Kafamda bir kac yer var ama henuz kesin kararimi vermedim. Netlesir netlesmez buraya yazarim ins.

exclusive
18 06 2004, 17:00
KAZANAN ARKADASLARA..

.... BAKIN BEN NORMAL POSTA ILE GONDERMISTIM GECEN YIL

BENIM CASE; 2004EU9747 IDI VE BEN TEMMUZ 16 DA GONDERDIM VE BENIM EVRAKLAR TAM 1 AY SONRA ULASTI SIZE TAVSIYEM ... FEDEX ILE GONDERIN EMIN OLUN... SAKIN IADELI POSTA ILE GONDERMEYIN BIR ARKADASIMIN EVRAKLARI KAYBOLDU YANI SANSA BIRAKMAYIN 50-70$ DAn BIR SEY OLMAZ.. GONDERIN... VE BEN NORMALDE KASIM A GELIR SIRA SANIYORDUM BENIMKISI OCAK AYINDA GELDI YANI 1 AY YADA 1,5 AY SARKAR O YUZDEN HEMEN GONDERIN ZATEN COK ZOR BIR SEY YOK BILMEDIGINIZ YER OLURSA SORUN FOTOGRAF GONDERIYORUZNUZ 2 TANE BUNUNDA ONEMI YOK ASLINDA GONDERIN CUNKU MULAKATA GIRERKEN TEKRAR CEKTIRECEKSINZI BEN OYLE YAPTIN GIDINCE DEGISTIRDIM KONSOLOSLUKTA.... AMA SAKIN YANLISLEYIN ADJUSTMENF OF STATUS E BASVURMAYIN... BEN BOYLE HATA YAPMISTIM :) )

NEYSE EGER SORACAK BIR SEY OLURSA YAZIN BURAYA BEN CEVAP VERIRIM ELIMDEN GELDIGI DILIMIN DONDUGU KADAR.....

atrake19
19 06 2004, 17:00
Turkiye'den buraya normal posta kesinlikle tavsiye edilebilir birsey degil. bence fedex lede degil ups ile gonderin belgeleri yaklasik 36 saatte teslim ediyorlar ve garantili. En son 65$ di.
exclusive;
hangi posta ile gonderirsen gonder case number 4000 lerde falan degilse kasim ayinda randevu mektubu falan gelmez. ben ups ile gonderdim benim case number da 98** idi aralik 29 da mektup elime gecti subat 5 e randevu vermislerdi.

amisos
20 06 2004, 17:00
BENİM NİJERYADA YASAYAN UNİ DEN BİR ARKADASIMA OKULLA İLGİLİ BİR EVRAK LAZIM OLMUSTU NORMAL MEKTUPLA GÖNDERMİŞTİM 2001 DE.MEKTUP TAM TAMINA 4,5 AYDA ULAŞMIŞTI.AMERİKAYLA NİJERYA COK FARKLI AAM YİNEDE SİZ İTİNAYA BAKIN HELE.4,5 AY :D