PDA

Tüm Versiyonu Göster : kacak durumu

sabalak
01 02 2004, 18:00
egitim icin geldigim amerikada bazi nedenlerden dolayi kacak durumuna dustum
tr ye donmek istiyorum acaba cikista bir sorun cikarmi? expire olmus bir vize ile?
bora

Derbish
02 02 2004, 18:00
OLmas bi$i bidaha donemezsin bi 10 yiL kadar o oLur sadece.

Derbish
Farketmez pasaportunun suresi nasoLsa vizen doLmu$...Merak etme bikac Ki$i taniyorum oLe cikan bi$icik oLmuyo..

faustino
sadece deport olursun bir daha da amerikaya donmen cok zor olur

sabalak
Ama benim pasaport suremde bitmis durumda, yani hem vize hemde pasaport suresi gecmis durumda. Vizem J2., J1 sahibi ortada yok. :-)
Cikarken sorun cikarmi, yoksa pasaport suremi uzatmam gereklimi, bu islemler ne kadar surer?
Yardimlariniz icin cok sagolun.

rr
16 02 2004, 18:00
daha az bela icin pasaport surenizi uzattirin geri donus oncesi

tinkerbell72
24 02 2004, 18:00
selamben hic kacak durumuna dusmedim ama benim bir korkum var ki gidicemde donemicem gibi,ben ilk buraya i 20 ile geldim hic ilegel olmadan evlendim green cardimi aldim gecici olaniniverdiler ilk oda 2 ay sonra bitiyor,yenisi icin basvurucaz yeni kanuinlar cikmis sizi taniyanlardan mektup falan istiyorlar neyse oda ok ama ben bu yaz turkiyeye gitmek istiyorum herkesde ikinci green card gelmesi cok uzun suruyor diyorlar,benim pasapiortumdada soyadim kizlik soyadim onuda degistirmek gerekiyormu?5 senedir turkiyeye gitmedim ,sorun cikarmi? birde benim kendi icimde turkiyeden korkularim basladi gidicem olicem falan gibi bu acaba baskalrinada oluyormu?birde duyduguma gore artik amerikaliylada evlenseniz citizen olamiyormusunuz dogrumu?bilenler varsa bana cevap yazarmisiniz,tessekkurler.hoscakalin :confused:

tinkerbell72
saolun,benim pasoportumda damga yok sadece interveiwdan sonra gecici bir green card gondermislerdi isde dedigim gibi onunda suresi doluyor,ozaman ben ins'e gidip pasoporta damga vurdurcam ok .citizen olamama isini bir arkadasimla ,annem duymus nereden duyduklarini hatirlamiyorlar. :) sadece bu 11 eylulde olanlardan sonra boyle bir yasa cikartmaya karar vermisler diye duydum.ben new yorkdayim bir sorunuz olursa bilgim dogrultusunda yanit vermeye calisirim.hoscakalin

Derbish
sorun cikcagini sanmiyorum...ki sen gecicide oLsa aLmi$sin gc'ini..Benim bir tanidigim yeni gc'ini aLdi ama henuz eLine gecmedi sadece pasaportunda damga var ona ragmen gidiyor tr'ye koLayca.Bu arada amerikaLiyLa evLenen de citizen oLabiLiyo biLmiyorum onu nerden duydun oLmaz diye.

maganda
citizen oluyorsun bu bir, ins den izin alipda gidersen donustede bir problem olmuyor, tek fark elinde bi kart bide pasaporttan baska kagitlar oluyor, hatta geciciyi almissin oteki gelene kadar eskisinide kullanabilirsin eger hala citizenla evli isen, uzun lafin kisasi temp kartexpire olabilir ama sonucta bi sekilde tr ye gidip gelebilirsin hic sorun olmaz yterki ins le kontaga gecerek yap islerini

be safety
03 03 2004, 18:00
peki askerlik tehir sureniz dolmussa tr'den cikmak sorun olur mu? yazin tr'ye gidecem ama giriste tehirim devam ediyor olacak ama cikista bu sure bitmis olursa sorun olur mu? yoksa planimi degistirip kisa sureli bi tatil ve tehir suresinin bitis tarihinden once mi abd'ye giris yapmaliyim? ne dersiniz?

CITYBOY
03 03 2004, 18:00
YOK OKADAR DA DEGIL TEKRAR 10 YILLIK VIZ E BILE ALANLAR OLDU BU DURUMDA MA 11 EYLUL SONRASI BELKI 3 AYLIK ALBILM ESANSIN VAR VIZEYI

sutcu_imam
07 03 2004, 18:00
her hangi bir sorun olacagini sanmiyorum. zaten vizen yoksa ulkelerinde niye tutmak istesinler ki? bende londra da yasiyorum. vizesi bitipte Turkiye ye gec donus yapan cok kisi var. ama bir daha geri donmeyi unut kardes.