PDA

Tüm Versiyonu Göster : American vatandasi ile America'da evlilikten, green card a kadar hersey...

Sayfalar : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

faustino
12 07 2004, 17:00
birth certificate nin tasdik onayli olmasi daha iyi olur ben yeminli notere yaptirmistim kase ve imzali olarak bence hic basini agritmadan temiz is yap

Pamir
ben persembe gunu icin INS kliniklerinden birinden randevu aldim...asilarimi,testleri vs orda yaptiracagim....

cheese
sevgili fonte biz tam tersini okumustuk ama cokda onemli degil ben koyuyorum bir kenara gerekirse kullanirim yoksa atarim..sana kolayliklar

pisman
bir amerikan vatandasiyla evlendim, bundan 2sene kadar falan onceleri, ama amerikaya gelisim 6 ay oncesine dayaniyor. tr de evlendik.
parmak izi islemim henuz bugun bitti calisma iznim daha gelmedi , grencar inda 1 sene sonra falan gelecegini soylediler. evlendigim bayan benden yasca buyuk ve uzerine bir de cocuk olmak uzere.
anlasamadik konustuk ve ayrilmaya karar verdik. o cocuk olana kadar bana bi islem yapmayacagini soyledi.

kafam cok karisik esas ne soracagimi tam bilmiyorum.
1-parmak izinden sonra calisma izni SSn vs.. nekadar zaman suruyor. (sc eyaletindeyim)
2-bosandiktan sonra hangi sartlarda burda kalmam gerekiyor
3-hatun cok kotu bana en cok yapabilecegi kotulukler ne olabilir.
4-nafaka ucreti aylik nekadar vs.. aklima baska bisey gelmiyor buna benzer bi durumu yasamis birileri varsa lutfen burdan yada bana mail atarak yardimci olursa sevinirim.
evliligimden esas pismanim ama cocuk olmasa tr ye gitmeyi dusunuyordum, su sartlarda nelere katlanmaliyim?
tesekkurler cevaplayan herkese.
pisman@dizla.com

Bad Girl
13 07 2004, 17:00
haklisin doli,paprika kayboldular.

faustino
ooo millet evlendi barklandi dosya sahipsiz kaldi dolly bile ortalarda yok :eek:

Pamir
simdi de yeni evliler ayakta tutuyor sayfayi

dollydoli
arkadaslar okul cok yogun gidiyor yaz donemi oldugu icin, ama her firsatta dosyayi kontrol ediyorum. herkese sevgiler. :)

Bad Girl
14 07 2004, 17:00
eh pamir kopegine isim ararken az post yapmadi. Ha birde balayi icin tatil yeri bakarken masallah oldu senior bi anda.Bendemi oyle yapsam.
;)

yankeemert
chatengineer] Benim avukat bizim nufus cundanina olmaz dedi,buyuk dosya kagidindan cikma nufus kayit ornegi diye zagazingo var TR de,onu istedi,ins onu taniyo dedi,bende biladeri aradim,nufus mudurlugune gitti TR de, ve hemen veriyolar zaten,acil o gun yolladi ve iki gun icinde elime gecti (40 milyon tl,aps),ve ben burda kendim cevirdim,scan ettim galiba,su an acil cikiyorum yazarsan yollarim bilgi,......mmert@bridgeport.edu

faustino
pamir
bu arada senior olmussun gozun aydin sende bu forumda eskidin artik :)

Pamir
valla sen farkettin faustino,ben farketmemistim dogrusu....neyse tsk genede :) ....bu arada ben bugun gidip muayene olacagim....asilarida olmam lazim yeniden buyuk ihtimalle...cunku 10 yilda yenilenmesi lazim cogunun,bende asi kartida olmayinca.....butun asilari olmam gerekecek gibi....allah bana kolaylik versin :)

bide biz az sonra joint account acacagiz....biriktirdigimiz ve bir guzel paketledigimiz bozukluklarla :)

Pamir
nufus cuzdanimi turkish embassy de nisanlim ingilizceye cevirtti...herhangi bir sorun cikartmadilar...ben buraya gelirken nufus cuzdanimi beraberimde getirmistim....nufus mudurlugunden getirtmenizi neden istediler anlamadim...

Bad Girl
15 07 2004, 17:00
kacak niye calismiyorsun iznin gelesiye kadar.Hem vergide odemezsin.

Pamir
arkadaslar benim ssn var tabii uzerinde calisamazsin vs yaziyor....buna ragmen kendime bir is bulsam ve de vergimi de odesem bunun cezasi ne olur?bileniniz varmi?......

Pamir
evliyim ben sonucta,esimin basi sonradan belaya girsin istemiyorum....4 yildir off the books nanny olarak calisiyorum zaten

ersoykaraca1
Pamir kardes bizim burada bir arkadasin ssn nindede calisamaz yaziyor. Ama sende arkadasin yaptigi gibi en iyisi kartin fotokopisini cek ve o calisamaz ibaresini sil.Calistigin yere o fotokopipyi goster. Bizim elemen o sekilde yaklasik 6 yildir calisiyor.Tabi ssn i kullanmadan bir is bulursan daha iyi...................

HidayetErgi
16 07 2004, 17:00
Pisman biraderim ozel mesajin kapali onu acman lazim ki sana ozel mail atilabilsin,
benim bir arkadasim senin yasadigin durumu yasadi, conditional permanent residency suresi iki yil sen zaten iki yillik evli oldugun icin direk green kart alacaksindir, ve uc yil evli kalirsan ki cocugun olmasini bekleyeceginize gore uc yil olacak vatandasliga basvurma hakkina sahip olacaksin, zaten 3 yildan uc ay once basvurabiliyorsun. Kadinin sana yapabilecegi kotuluk alimony yani nafakayi cok yuksek almaya calisacaktir muhtemelen, bildigin gibi burda herseyleri para. Sana yapabilecegi cok bir kotuluk yok iste ancak belki cocukla ilgili bir cok sorun cikartacaktir. Yani yasal acidan bir sorunun yok calisma iznin de cok kisa bir zamanda gelecektir 4-6 hafta belki daha da kisa yine sorun olursa bana yaz ben arkadasimi arar gerekirse sorarim. Moralini yuksek tut hersey olacagina varir.
Kolay gelsin.

Bad Girl
17 07 2004, 17:00
Illegal calismakda birsey yok.Zaten uc ay icinde calisma iznin geliyor.Uc aydan birsey cikmaz.

mn
illegal sey yapmayin arkadaslar.

ersoykaraca1
esine birsey olmaz.daha onceden kayitli veya kayitsiz olarak calisman INS tarafindan onemli degil. onemli olan illegal olup olmaman.....

Bad Girl
18 07 2004, 17:00
benden 5 foto istemislerdi.Yani avukat oyle demisdi. bende 131 formu doldurmadim.

FONTE
Herkese merhabalar,

Sonunda pasaportuma damgayi vurdular. Ben de green card'lilar kervanina katildim. Daha once burada yazmistim neler oldugunu sizinle paylasacagim diye. Ne istediler ne verdik gibi. Umarim yardimci olurum baskalarina...

Oncelikle, avukatimizda geldi bizimle. Iceriye alinmadan once avukat evraklarimizi kontrol etti. Kocaman bir dosya. Allah herkese kolaylik versin. O dosyayi hazirlamak 1 haftami aldi. Orijinali kopyasi derken, daha once burada yazmistim avukat neleri hazir etmemizi istedigini. Once parmak izimi ve imzami aldilar. Daha sonra sag elimi yere paralel bir sekilde parmaklarimi acarak tutmami istediler. Tabii ben hemen anladim. Titrerseniz yandiniz. Sakin titremeyin.

Daha sonra bizi kucuk kucuk ofislerin bulundugu, bir koridora goturduler. Ofislerin herbirinde kameralar vardi. Gorevli kadin ikimize de yemin ettirdi DOGRUYU YANLIZCA DOGRUYU soyleyecegimize yemin ettik.

Sonra sirketlerimizden aldigimiz calistigimizi kanitlayan kagitlari aldi sonra maas bordrolarimizi. Bunlarin hicbirinin orjinalini istemedi.

Esimin pasaportunu gosterdik, kopyasini uzattik. Sigorta kartlarimizi sordu. Onlarinda kopyasini verdik. Dogum kagidimi istedi, konsolosluktan aldigim. Orjinalini de (nufus cuzdani) gosterdim. Gelir vergisini sordu. Biz gectigimiz sene beraber beyan etmistik. Onun kopyasini istiyorlar. IRS'den tekrardan orjinalini istetmistik. Cunku onun orjinali olmasi gerekiyormus. Bir orijinal bizde bir orijinalini de gorevliye verdik. Evlilik sertifikasini istediler. Calisma izin kartimida aldillar.
Ehliyetlerimizide gosterdik.

Dinimizi de sordular. Dini bir aktivitede olup olmadigimizi. Daha once tutuklanip, tutuklanmadigimi...

Evin tapusunu sordular. Kopyasini verdik.

Esime nerede tanistigimizi sordu. Esimde cevapladi. Bana adresimi sordu. Soyledim.

Hic resim sormadilar. Hic adima gelen junk mail veya mektup zarf istemediler. Telefon veya elektrik faturasinida istemedi.

Ve yaklasik 13 ay suren bu macera 10 dakikada noktalandi. Gorevli kadin gayet sakin, kendinden emin bir sekilde pasaportuma damgayi vurdu.

Herkese bir mesajim var.
Yinede ne olursa olsun siz siz olun, butun resmi evraklari saklayin. Sakla samani gelir zamani...

Darisi sizin basiniza.

chatengineer
merhabalar arkadaslar
basvuru sirasinda
kac tane green card fotosu olucak 3 mu 4 mu ,ayrica bu resimleri form 131 icinmi istiyorlar( advance prole )

cheese
FOnte
tebrikler ve kcoaman mutluluklar

Bad Girl
20 07 2004, 17:00
yok canim.O zarfi acmadan yolluyorsun ins`e. copy`si falan yok.

Bad Girl
bana copy`sini falan vermediler.Ne verdiyseler ins`e yolladim. ooppppssss!!!

yankeemert
Pamir tabiiki o zarfi acmiyosun ama,sana copy sini vermeleri lazim,hersey icin lazim olur diye,bana verdiler,git konus bi copy sini sakla,asilar her zaman lazim olabilir sorarlarsa ,mesela okul icin icin felan tekrar ignelenmene gerek kalmaz.Ama zarfin icinde ne var onu bilmiyoz tabii,onu acma.

yankeemert
ya bende dun parmak izi felan verdim,carti kac gun icinde yolluyolar,benim onceden ssn felan vardi,bu islemleri cabuklastirimi acep?

FONTE
tesekkur ederim cheese.
sana da iyi sanslar...
arkadaslar,
sormak istediginiz soru varsa, ben elimden geldigince cevaplayabilirim...

Pamir
slm arkadaslar....saglik raporunun bir fotokopisi herkeste varmi?cunku bana verilmedi doktor tarafindan.

Pamir
banada vermediler,ama cidden okulda falan lazim oluyor,asi raporu istiyorlar...bende yarin bir telefon edip isteyeyim bari...

Pamir
arkadaslar pasaportun uzatilmasi ve isim degisikligi vs icin birlikte getirmem gereken bir sey varmi,resim vs gibi?

cotto
21 07 2004, 17:00
<a target=new href=http://www.trconsulate.org]http://www.trconsulate.org[/url] da istenenler ayrintili bir sekilde anlatiliyor. ucret bedelleri, gereken belgeler vb vb

Bad Girl
22 07 2004, 17:00
pamir
bende b/1 turist vizesi vardi evlendigimde .Bu yuzden oraya ilk parantese C ikincisinede 9 yazdim.avukat oyle dedi.Senin durumunda ne olur bilmem.

Pamir
22 07 2004, 17:00
tsk cotto yardimin icin....benim bir baska sorum I-765 formundan...16. soruya ne yazdiniz?adjustment applicant?

Pamir
23 07 2004, 17:00
ben buraya j-1 ile gelmistim sonra f-1 icin basvurdum ama INS amca beni iki yildir sallamiyor...change of status te kaldim yani..

Bad Girl
24 07 2004, 17:00
evet canim.Kapida girerken esine vize alacaksin.100$ galiba yanlis hatirlamiyorsam.form falan doldurmana gerek yok.sadece pul aliyorsun o kadar.

Bad Girl
pamir,
ins`e sor.bilmiyorum.

ersoykaraca1
Ya arkadaslar ben amerikan vatandasi esim ile turkiyeye gidecez esim icin vize almam filan gerekiyormu. konuyu bilen veya bilgisi olan bir arkadas cevap verirse sevinirim..........

Bad Girl
25 07 2004, 17:00
bugun bana ins`den mail gelmis.Parmak izine cagiriyorlar.Actim telefon bizim burdaki ins icin aralik ayina randevu veriyorlar.Bende herhalde bize yakin baska eyaletlere gidip parmak izi verecegim. Sizlerin bu parmak izi macerasi nedir?

yankeemert
KUZUCUKLARIM] tatildeydim felan,donuncede bir anda butun mesajlari okuyamamistim yeni gordum ,bana hitaben sitemli mesajini. Arkadasim kusura bakma kimsenin gururunu kirmak gibi bi maksadimiz yok, ama ilk defa duyuyorum evlilik belgesinin son gununun oldugunu ve tuhaf geldi,isin mizah yonune baktik.Bu kadar gurur meselesi yapmana gerek yok,cok alingan olma net aleminde.Neyse gec oluyo biraz ama surcu lisan etmissek,affola,kusura bakma,basarilar butun islerinde.saygilar

Pamir
tsk bad girl

Pamir
keske forumda herkes senin gibi olgun olsa, yankeemert

yankeemert
26 07 2004, 17:00
Parmak izi icin,ofis onemli deil galiba, istedigine gidebiliyosun randevu alarak tabii.Benim avukat gun yakin diye,NY den almis gittim orda verdim izi ama mulakatin kesinlikle CT de olacagini soledi.Yani parmak izine kendin randevu aliyosun,ama mulakati onlar belirliyo, bide presodur degismis galiba,arkadasim,6 ay once ( basvurusundan bir ay sonra) parmak izine gittigi gun oradan, calisma kartini vermislerdi,bana vermediler ve sana yollanacak kartin dediler,anlamadim?

yankeemert
Pamir tesekkurler iltifatin icin,islemlerinde son durum ne alemde?

paprika
Arkadaslar ozur diliyorum uzun suredir giremedim nete bazi ozel sebeplerden dolayi. Pamir, BG mutluluklar, kolay gelsin.

BG beni aramissin, arayacagim seni.

paprika
BG, benim bildigim cagirdiklari yere gideceksin, yani seni DC'ye cagirmislarsa, sen gidip PA'de parmak izi veremezsin.

Iyi bir arastir da sorun cikmasin.

Bad Girl
27 07 2004, 17:00
tesekkurler canim.Zaten alirsam su green cardimi bu dosyadaki dostlar sayesinde olcak bu.herkese bol sans. :)
pamir buralara gelirsen haberimiz olsun. Agirlariz seni.. :)

Bad Girl
oh my got. Ben senior olmusum.4 senedir bu mezun foruma takilirim nihayet senior oldum. :)

greenalmond
ya arkadaslar 2 yillik greencardini aldiktan sonra bosanipta kalici kartini alan yada yeniden evlilik yapan birisi varmi? ne gibi sureclerden gectiler acaba? birde bu condition i kaldirmak icin iki yil bitmeden doldurulan formu gonderdikten sonra yeniden bir mulakat varmi yoksa bir sure sonra kalici kartmi geliyor?
INS sitesinde evlilige iyi niyetle basladiysan bosanma sorun olmaz diyor da bunun kriteri nedir buna kim hangi kanitlara yada kimin beyanlarina inananrak karar verecek merak ediyorum/

Hepinize kolay gelsin.basarilar sabirlar

Pamir
ben dun newyork consulate e gittim pasaportumun suresini uzatmak icin ama bende green pasaport oldugu icin washington dc den yaptirmami soylediler.orada randevu almak vs de 3 ayi bulurmus,bakalim umarim posta ile halledebiliriz cunku buyuk bir ihtimalle pasaportun suresini uzatmadan INS e evraklar icin basvuramam.....bad girl hayirli olsun bu arada ...isler hizli ilerliyor senin acindan anlasilan....isin daha da rast gitsin :)

Pamir
az once konustum washington dc dekilerle bana ilk once evlilik olayimi turkiye ye bildirmemi soylediler(nufus cuzdan degisikligi vs)....pasaportum da degistirilmeliymis ....ama ins e basvurabilirmisim,eski pasaportumla....

sikintili
bad girl
umarim bu bilgiler faydali olur
nj de 2 ocak 2002 de evlendim daha sonra 17 mayis 2002 de bana mektupta verilen adrese ve belirtilen randevu saatinde gidip yaklasik 2 saat bekledim.bunun amaci fbi arastirmasi yani herhangi bi suca karisip kactinmi filan diye. 24 mayis 2002 de de yine ayni sekilde belirtilen yerde ve saatte bu sefer degisik bir binada calisma izini izin gittim. o is 4 saat filan surdu. Bu 17 mayis ve 24 Mayis randevulari hakkindaki mektuplari nisan ayinda 3 gun arakila gelmisti evime. neyse uzatmiyim. hah nerdeydim.him. sonra bi mektup daha geldi dediki 1 temmuz 2002 de su saatte su binada green card mulakati icin bulunun. o gun mulakati gectigim an adam pasaportuma damga vurdu ve istersen bugun yurtdisina cikabilirsin dedi. 15 temmuz 2002 sabahi g.card evime postalanmisti. Umarim bu bilgiler sana ve diger gurbetteki arkadaslarimiza faydali olmustur. Ben 1998den beri burdayim.1 yil ny, 5 yil nj macerasindan sonra 2 aylik atlantaliyim.Bu zaman icinde restoranlarda cakistim ve 4 yillik montclair state university yi bitirdim 2002 mayista. Herhangi birinin bir sorusu varsa cekinmeyin arkadaslar. Bu arada bad girl benim tuba diye izmirli bir arkadasim var o da senin gibi gulmekten olduruyordu beni nj'de. 94-97 arasi ben de izmir de bulundum universite icin.sonuc husran oldu.neyse cok uzattim.herkese sevgiler.
:o

sikintili
benim bu 2 yillik gecici durumum temmuz 1 de doldu.ondan 3 ay once gonderdim evraklari.INS sitesinde su an hangi islerimin yapildigini soyluyorlar. check ettim.Sonuc urkutucu.Bekleme suresi 16 ay. Ama ben 12 ay sonra vatandasliga basvurma hakkim dogacagi icin hic bu gercek green cardi beklemiycem. direk vatandasliga basvurucam. o da atlantada 9 ay filan suruyor.Sana tavsiyem, bu sure zarfinda dosyanda bir degisiklik yapma.Iste o zaman cagirirlar bence 2.gorusmeye. Bana hep dedilerki g.card islemlerin surerken sakin adres degistirme filan diye. alakasi yok 2 kez degistirdim hic bir etkisi olmuyor. yani adamlari killandiran nokta evlenip bosanrsan bu 3 yillik zaman icinde, suc islersen.Bunlari yapmazsan gerisi otomatik.Bu bilgilerin hepsini ins'i bizzat arayip aldim.Sevgiyle kalin. :)

Bad Girl
28 07 2004, 17:00
evet ya. Mn`ye katiliyorum. Bilenler bu konuyu yanitlasin. Simdi evliligimizi tr`e bildirelimmi? bildirmeyelimmi?

cotto
Halan 1. dereceden akraba sayilmiyor. Amerikan vatandaslari ancak es, cocuk, anne baba ve kardes icin greencard'a basvurabiliyorlar.
Es ve cocuklar 1. dereceden, anne, baba ve kardes 2. dereceden oluyor. Yegene malesef basvurulamiyor.
<a target=new href=http://travel.state.gov/visa/frvi_bulletincurrent.html]Visa Bulletin[/url]
Burada bakarsan kategorileri gorursun.

cotto
Pamir,
Evlenince yesil Turk pasaport hakkini kaybediyorsun haberin olsun.

mn
selam arkadaslar, bugun gecici green card elime gecti. cok mutlu oldum.

ben pasaportumda kizlik soyadimi kullaniyorum. nufus cuzdanimda ayni. turkiyede ev sahibiyim ve orada ayni. bankadaki hesap dada kizlik soyadimi kullaniyorum. pasaportumun suresi 2005 agustosunda doluyor. ne yapmam gerekiyor?

buradan konsolosluga basvurayim mi? eger pas ve nufus cuz kizlik soyadim degisirse, nasil turkiyeye gitmeden banka hesabimdaki soyadimla tapu senedindeki soyadini degistirebilirim?

bu konuda tecrube sahibi arkadaslarin cevap vermesini bekliyorum

tekrar tessekkurler.

marjinal
Merhaba...
Halam uzun yıllardır Amerika da yaşıyor.Amerika vatandaşı ve aynı zamanda kurulmuş bir düzeni var.Bende Work and Travel programıyla Amerika da 5 ay boyumca kaldım.Bildiğim kadarıyla Hala 1. dereceden akraba sayılıyor.Aileye Dayalı Göçmenlik başvurusunda Halamın orada yaşaması ve vatandaş olması başvurunun geçerliliği adına yeterli olacakmıdır.?Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler....

dollydoli
soyadi ile ilgili papris e verdigim cevabi copy paste ediyorum....

papriscigim ben sorularini cevaplamaya calisiyim.

sayet sistemde yeni soyadin var ise USA ye giriste senin butun bilgilerin ekranda gorulecek yani pasaporttaki soyad ile sistemdekinin uyusmasi lazim. ben interwiew e gittigimde adam istersen simdi yeni soyadini yazalim dedi bende pasaportumu degistirmek zorundamiyim o durumda dedim adam evet dedi onun icindirki hala eski soyadimi kullaniyorum.

gerci pasaport degistirmekte bir sorun yok formlari doldurduktan sonra posta ile yollayacaksin onlarda sana postalayacak yani cok uzun surecegini sanmiyorum. bir sorunda esinin kutuk numarasindan bahsediyorsun cevap N/A yazarsin bunlarda kutuk numarasi olmadigina gore. ama sen yinede bu konuda TR konsoloslugundan telefonla bilgi alabilirsin seker.

ha bu arada soyadini degistirecegin zaman pasaporttan, dolayisi ile evliligini Turk konslosluguna bildirmen gerekiyor yani TR deki evraklardanda soyadi degisikligi yapman gerekcek. ben o yuzden belki vatandas olana kadar soyadimi degistirmeyi dusunmuyorum.zor is simdi TR deki tum resmi daireleri teker teker dolasip bu isleri yapmak.

umarim yardimci olmusumdur seker kiz.

sinirliyim
Amerikada is arayan Arkadasla

Artik grubunuz kuruldu

her gun 10 larca is ilani geliyor gelin sizde katilin, burada herkese gore is var

http://groups.yahoo.com/group/JobsforTurksinusa

uye olmak bedava

uye sayimiz 1200 lere yaklasti

paprika
29 07 2004, 17:00
mn ve diger arkadaslar,

Dollicim sagolsun beni aydinlatmisti. Ben de simdi yardimci olmaya calisayim.

Ben her yerde soyadimin ayni olmasindan yanayim. Yesil karta yeni soyadimla basvurdum. Simdi pasaport ve kimligi degistirmeye calisiyorum.

mn, iki secenegin var: istersen kimlik ve pasaportu degistirip, Turkiye'ye BUTUN belgeleri goturursun (herseyin fotokopisi, eski nufus kagit dahil olmak uzere) ve banka ve tapuda ismin degisir. Ya da pasaportu ve kimligi degistirmezsin, Turkiye'de bekar gorunursun hayatina devam edersin. Simdi...Ben dedigim gibi degismesinden yanayim. Bir kere, bu is uzadikca daha zor olacak. Yesil kartini aliyorsun, sonra vtandaslik geliyor, burada yatirim yapiyorsun, cocuk sahibi oluyorsun hepsi yeni isimle...Sonra degistirmek istersen bence daha zor. (Konsolsluk benden 3 ay sonra bildirdigim icin ekstra para istiyor mesela, bence bir kac yil gecerse, bunun uzerine daha cok karin agrisi olabilir).

Benim sahsi fikrim. Ilgilenen olursa kimlik ve pasaport islemlerini anlatabilirim. (trconsulate.org'dan cok yararlandim)

Bu arada ben Turkiye yolcusuyum (insallah)...Advance parole'um yeni isimle, pasaport eski isim...Avukat evlilik belgeni yaninda tasirsan bir sorun cikmaz dedi. Bilginize...

paprika
29 07 2004, 17:00
Bu arada tebrikler, yesil kartin hayirli olsun ;) Sayende eski soyadimla gorusmeye gidebilecegimi ogrendim, sende sorun cikmadigina gore (sen de yesil karta benim gibi yeni isminle basvurmustun degil mi?) ...

Pamir
30 07 2004, 17:00
arkadaslar bu arada esimin 3 yil icin ne kadar income gostermesi gerekiyor?

dollydoli
31 07 2004, 17:00
pamir her yil icin 14. 000 dolar olmasi lazim sana sponsor olabilmesi icin.

dollydoli
pisman neden esin islemleri iptal ediyor. bence ettirmeyin sen kartini al ki hem tr de hemde usa de calisma ve yasama hakkindan mahrum olma, hem ilerde cocugunu gormek istediginde atlayip gelmekte sorun olmaz.

esinin gonlunu al yatistir biraz.

kolay gelsin.

pisman
parmak izinden sonra esimle ayrildik, calisma kagidim vs.. elime gecmedi , 2-3 ay icinde cocugumuz dogacak. olay henuz yeni oldugu icin tam ne soracagimi da bilmiyorum suan tr ye mi gidiyim burdami kaliyim karar veremedim. buna benzer bi durum u yasamis olan biri varmi cevap icin herkese tesekkurler simdiden. pasaport daki vizem 2006 ocak ta doluyor ne kadar sure burda kalabilirim ki zira esim islemlerimi iptal etmek icin yarin basvuruda bulunacak.

dollydoli
01 08 2004, 17:00
gecmis olsun...avukat tut.

pisman
01 08 2004, 17:00
<< pisman neden esin islemleri iptal ediyor. bence ettirmeyin sen kartini al ki hem tr de hemde usa de calisma ve yasama hakkindan mahrum olma, hem ilerde cocugunu gormek istediginde atlayip gelmekte sorun olmaz.

esinin gonlunu al yatistir biraz.

kolay gelsin. ]]

valla etti bile.

cotto
02 08 2004, 17:00
<< Arkadaslar, usa'ya giris ve cikislarla ilgili bir iki sorum olacak!Green cardim var! genelde foruma gelen yazilardan anladgim kadariyla vatandaslik alabilmem icin 5 yil(yani 60 ay)' in en az 30 ayini Usa'da gecirmem gerekiyor! ]]
DOGRU
<< Soru1 : Peki Bu 30 ayi hic ulke disina cikmadanmi doldurmam gerekiyor yoksa sadece toplamami bakiliyor? ]]
6 AYDAN FAZLA AMERIKA DISINDA KALMAMAK SARTIYLA GIRIS CIKIS YAPABILIRSIN. TABI BU 30 AYI 5 SENEDEN FAZLA BIR SUREDE TOPLAMANA NEDEN OLABILIR.
<< Ayrica ben tr de yukseklisansa devam ediyordum!usa ya gelmeden once yukseklisansimi dondurdum!Su anda tekrar tr 'ye donup bunu bitirmek istiyorum!Sizce bunun icin en faydali yol re-entry permit'e basvurmak mi olur? ]]
MUHTEMELEN EVET. KAC SENEN KALDIGINA BAGLI.
<< yoksa baska cozum yollari varmi? ]]
EGER BIR SENEN KALDI ISE VE YARI YIL TATILINDE AMERIKA'YA GIRIS CIKIS YAPABILECEKSEN, BU DA BASKA BIR YOL.
<< Ayrica re-entry permit ile 2 yil ulke disina ciktigimda burada su ana kadar kaldigim 11 ay sifirlanip tekrar mi baslar? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler :) ]]
EVET
BIRSEY DEGIL DE BU SORULARA DAHA UYGUN FOLDERLAR VAR. HATTA SORULARININ CEVAPLARI DA VAR.
BURASI AMERIKAN VATANDASI ILE EVLILIK ILE ALINAN GREENCARD ILE ILGILI BIR FOLDER.

Pamir
cok tsk dolly yardimin icin..

tekk
Arkadaslar, usa'ya giris ve cikislarla ilgili bir iki sorum olacak!Green cardim var! genelde foruma gelen yazilardan anladgim kadariyla vatandaslik alabilmem icin 5 yil(yani 60 ay)' in en az 30 ayini Usa'da gecirmem gerekiyor!
Soru1 : Peki Bu 30 ayi hic ulke disina cikmadanmi doldurmam gerekiyor yoksa sadece toplamami bakiliyor?
Ayrica ben tr de yukseklisansa devam ediyordum!usa ya gelmeden once yukseklisansimi dondurdum!Su anda tekrar tr 'ye donup bunu bitirmek istiyorum!Sizce bunun icin en faydali yol re-entry permit'e basvurmak mi olur? yoksa baska cozum yollari varmi?Ayrica re-entry permit ile 2 yil ulke disina ciktigimda burada su ana kadar kaldigim 11 ay sifirlanip tekrar mi baslar? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler :)

tekk
Cotto tesekkur ederim bilgilendirdigin icin :)

tourguy travel
walla pisman benimde durumum hemen hemen ayni.6 ayli evliyim ben calisma iznimi alip ise bile basladim fakat ayrilma durumu soz konusu. bugun ins i aradim benim interview e 1,5 - 2 ay var. bosanma islemlerine baslasaniz bile dedi gorevli ,gorusmeye gitmek zorundasin.gorusmedeki gorevli ne kadar sure daha kalabilecegimi ve neler yapmam gerektigini anlatacakmis.heralde yalan soyluyorlar kontrol altina alabilmek icin cunku bikac turk avukatla konustum. secenekler arasinda tekrar evlenmek, kacak kalmak, yurda donmek var. bende cok kararsizim donmek ve kalma cabasi arasinda. bu konular hakkinda bilgisi olan arkadaslar ne olur yardimci olsunlar. kendinize iyi bakin arkadaslar ozellikle pisman. ne kadar pisman olsakta bi faydasi yok. son iki aydir neler cektim kimse bilmez. allah hepimizin yardimcisi olsun.

pisman
inan sanirim seni benden baska kimse anlayamaz neler cektigini.
isin en kotu olan i turk olmasi bunu yapan kisinin ve de musluman. herneyse din irk ayrimi yapmak istemiyom ama. trden beni getirebilmek icin neler le ugrasti isimi gucumu birakip geldim. uzerine bir de cocuk yolda bikac ay a dogacak. bi is e basladim gibi bisey di adamlar kagitlarim gelince beni baslatacakti. adamlari da sikayet etmis sanirim tam bilmiyom. bi de benim kagitlar i 5 gun once falan gondermisler sitede diyoki 14 gun elinize gecmessen ya da adres degisikligi icin 14 gun gecmesi lazim diyor. ben tam bilemiyom edebilirmi iptal. birde boyle bisey varmi. cok utaniyom bunu burtaya yazmaya ve de caresiz kalmisliga. ben hic gelmek istememistim trden. cok istedi o.
hem beni isteyecek getirecek uzerine cocuk yapacak sonrada seni istemiyom cek git diyecek var mi boyle bisey?
okadar utanc verici bisey anlatamam.
demekki turk e u turk gurbette yapiyomus yapoacagini. suan beni bir amerikali evine aldi ve inan okadar utaniyom ki adam in karsisinda boyle bir iyiligi kimseden gormedim.
suan durumumu bilemiyom. arastiriyom bi avukat tutmadan bakalim su 1-2 haftaya.
Allah herkese yardim etsin kolay degil mis gurbette yasamak, hele hele bu durumda evlenen varsa lutfen cocuk yapmadan 1-2 sene gecirsinler ben geleli bugun 6 ay oldu. ve esim 4 aylik hamile, cok afedersiniz bu kelimem icin ama cocugum sirf buyuyunce kendini pic gibi hissetmesin diye bukadar sey ekatlaniyom. isin dogrusu yasamimdan da vazgectim. Allah herkese sabir versin.

mn
03 08 2004, 17:00
paprica sorunu yeni gordum. tesekurler,

conditional green card interview icin gittigimde pasaportumda eski soyadim vardi. yeni aldigim green card ise esimin soyadi. yani anlayacagin amerikada evlenip esinin soyadini aldiysan hersey esinin soyadi oluyor. turk soyadini hic bir yerde kullanmiyorsun.

mn
pisman yazini okudum. bende evliyim sanirim evli olmanin belirli yaptirimlari vardir elbet. oyle karin seni hadi bosanalim diye bosayamaz. avukatla gorus. hemde esin senin cocugunu tasiyor. bu konularda elbette bir hakkin olmasi gerek.
sanirim amerikada bazi haklarin var.

diger arkadas ise esiyle barismaya baksin. yada yeni bir es bulsun.

life-saver
valla pisman haline cok uzuldum inan ditecegimsesinede bu yaptiklarindan dolayi anlam veremedim, bir turk kizi bukadar kendini alcaltmaz belki bu hamilelik depresyonu falandir yani hamileligi zor geciyorsa, sana diyecegim otur esinle konus ortada bir cocuk var dogduktan sonra onemini daha iyi anlayacaksiniz onun. Benim merak ettigim esini boyle sana kizdiracak onemli , gercekten cok onemli sebepleri olmali ne bileyim sen oldukca buyuk bir hata mi yaptin nedir.Yada onun boyle cocugunun babasi icin boyle haince seylere basvurmasi icin cok immature biri olmasi lazim. Sebep herne bilemem ama once iyice ona anlat bu benim cocugum ondan beni ayirmaya hakkin yok de onun kanunlara gore seni cocugundan ayirmaya hakki yok en azindan senin islemlerini iptala istegini geri alsinki sen burda kalip cocugunu gorebilesin bence git ins ile gorus derim senin durumunda hic korkulacak durum yok, seni bu sekilde magdur birakmaya hakki yok.

life-saver
ya merak ettim bu kizin ailesi yokmu orda, onlar senin bu durumuna diyor. Ayip valla

life-saver
tourgay travel arkadasim senin durumunda inan cok uzuzcu, ins e gittiginde sana hemen yakalayin sunu gonderin demiyorlar zaten durumu izah edince sana surede verebilirler kalman icin benim ins de sahit oldugum birsey vizesi dolmus ama vize uzatmaya gelen cok igrenc kotu kadin kilikli uc filipinli kadin vardi , gorevli onlara su kadar sure icinde ulkeyi terk etmeniz gerekiyor, ondan sonra yasal islemler basliyacak dedi kadinlarda biz kalmanin bir yolunu buluruz deyip gittiler yani orasi bir ofis sadece en dogru bilgiyi oradan alabilirsiniz. Belki esinizin bu sekilde sizi magdur etmesine anlayis bile gosterebilirler eger gitmeden once aramak isterseniz telefonlari

1800 375 52 82 su daha cabuk aciliyor 1800 767 18 33 kalin saglicakla bizleri bilgilendirin dudrumunuzla

kuzucuklarim
04 08 2004, 17:00
ayyyy! cildiracagim 4 ay oldu evleneli hala basvurumuzu yapamadik.zar zor bi sponsor bulduk 1 ay boyunca tax returnlerinin postayla gelmesini bekledik gecen yil $15.330 yapmis simdide avukat o para yeterli degil en az $15.660 yapmaliydi dedi.basta sadece $15.000 yeter demisti.ama sponsorun employer indan mektup almasini ve mektuba yilda $15.700 yillik yaptigini yazarlarsa BELKI basvurumun kabul edilecegini DENEMEM gerektigini soyledi.sorum ins $300 icin bile sorun cikariyormu?

fromnyc
04 08 2004, 17:00
merhaba arkadaslar ben yeni geldim araniza ama bu konularda iyi bir tecrubeye sahibim .pisman arkadassim gercektende cok uzucu bir durum soyleyecek bir sey bulamiyorum isaallah duzelir her sey eger sormak istediginiz bir seey olursa yardimci ol,maya calisirim. bye
From NYC

hesener
05 08 2004, 17:00
Merhaba,
sizlere bir soru soracağım, bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olurum...

DV-2003 talihlilerindenim.
mart 2004 de Amerikaya gittim , geldim ve orada belirttiğim adrese de green card ım geldi... arkadaşlarım green cardımı getirdiler.

bildiğim kadarıyla green card sahiplerinin en geç 6 ayda bir amerikaya gidip gelmeleri gerekiyor.
benim de ilk gidişimden itibaren 5 ay oldu ve ağustos sonunda bu süre doluyor.ama ben henüz amerikaya yerleşmek için buradaki işlerimi bitiremedim.

benim sizlere sorum şu; bu 6 aylık süre limiti kesin bir süre mi? amerikaya 1-2 ay geç gitmemin herhangi bir problemi olurmu? yoksa mutlaka 6 ay dolmadan giris cikis yapmam mi gerekiyor? ben bununla ilgili olarak bir süre limiti goremedim sitelerde... sadece kulaktan duyma bilgiler...

bana bu konuda yardımcı olabilirseniz ve kısa sürede cevap verebilirseniz çok memnun olurum. bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var...

herkese simdiden tesekkurler...

mesnet
07 08 2004, 17:00
<< bence riske girme, tr de evlen, bir yil kadar beklemeden sonra amerikadasın. ama genede kendi kararin. iyi arastir. ]]

Forum dikkatimi çekti;2003 talihlisiyim ve 6 ay kaldım ABD de ve döndüm ; ABD de dışında 6 ay kaldıktan sonra bifiil 30 ayı ABD de geçirmek üzere tekrar bir süre kalıcam ...Tr'de sevdiğim ile evlenirsem eşimi 1 yıl sonra ABD ye nasıl aldırabilirim sorunsuz...

Bad Girl
09 08 2004, 17:00
PAMIR,
Ben kendim icin olan`da other`i secip I-130 yazdim.Esim icin olanida bos birakmisim.

good luck

Pamir
arkadaslar G-325A formunda....
this form is submitted in connection with application for:kismina cevap olarak ne yazdiniz?

Pamir
G-325A FORMUNDAN GENE SORUM BENIM...
arkadaslar bosluk yetmediginde bilgiyi yazdiginiz kagida ne yaziyorduk....ssn disinda yanii

bad girl esinle ilgili herhangi bir soru yokki neden dolduruldugu hakkinda...yada ben korluk yapiyorum gene...bana tam olarak nerde soruldugunu soylermisin...tsk

Pamir
I-130 yi herkes doldurdumu yoksa bu sadece senin durumuna ozgu bir form mu merak ettim.....

Pamir
I-130 yi doldurmam gerektigini buldum,tsk....bir soru hallolmus oldu :)

advil
10 08 2004, 17:00
tourguy travel ;

Baska bir folderda bu cocugun sana ait olmadigini yani baskasindan hamile oldugunu soylemissin , ne alaka anlamadim. Yani sana nasil yardimci olacak bu durum onu anliyamadim...<a target=new href=http://forum.mezun.com/messageview.cfm?catid=4&threadid=18065&highlight_key=y]ISTE BURADA[/url]

Pamir
ok dolly senin dedigin gibi yapacagim ama ilk once kalan iki dosyaya bir goz atayim sonra toptan hepsini sorarim....tsk yardimlariniz icin....

dollydoli
pamircigim,
butun sorularini siralarsan benim dosyalari cikarip hepsini cevaplarim bizim yaptigimiz kadari ile. dosyalarim ortalikta degilde onun icin.her seferinde cikarip tekrar koymak zor.

tourguy travel
pisman merhaba...

son gelismeler nedir? benim hatun gorusmeye gelmeye razi oldu. fakat gorusmenin son saniyesine kadar boyle stres dolu gunler devam edecek gibi gorunuyor. cunku biz iki uc ay once ayrildik ve hamile. isin kotusu oyle ortak hesap ve adres disinda hic bir bill felan yok.ne biliim belkide gorusmede yalan bile soyler.

bir turk avukatla konustum birak ne olursa olsun, ikna edip gorusmeye gotur , gerekirse para ver kiza felan dedi. hem hamile olmasinin benim acimdan avantaj olacagini soyledi. yine de cok riskli isler bunlar. halen kararsizim gorusmeye gitsem mi diye. adami katil ederler valla.ben artik yoluma bakiyorum. gorusmeye gelsin diye dua ediyorum.

bu arada arkadaslar gorusmeden once bir bosanma durumunda bilgisi olan var mi?
** ne kadar sure daha kalinabilir?
** work permit uzerindeki tarihe kadar gecerli mi yoksa iptal mi olur?
**gorusmeden once bosanirsam tekrar evlenebilir miyim? islemler kaldigi yerden devam mi eder? bastan mi baslar yeni bir evlilik oldugu icin?

bu konulari az cok arastirdim. ne olur sizlerde de bunlarla ilgili bilgiler varsa paylasin. tekrar tesekkurler. allah herkese SABIR versin....

Sko_From_Bursa
11 08 2004, 17:00
Sko dan herkese sevgilerle yakinda tekrar bol bol mesajlasicaz simdilik iyi bakin kendinize

Bad Girl
12 08 2004, 17:00
PAMIR,
I-485 ielilgili sorularinin yanitlari

1- Address-CO kismina ne yazdiniz?
su anda oturdugun ve gecerli olan adresin.kocanla oturdugun adres.

2- I-94# si kac karakterli...alt kismi da yazmam gerekiyor mu?
11 haneli, asagi gibi yazilmis iki haneli numarayida yaz.

3- current INS status kismina..change of status mu yazdiniz?
ben tursit vizem varken evlendim. ve oraya adjustment pending yazdim.

4- part 2:
i am applying for an adjustment to permanent resident status because; kismina ne yazdiniz?

ben a`yi sectim.paprika galiba b`yi secmisdi.Senin durumun agore ne olur bilemem.

5- nonimmigrant visa number ,visanin uzerindeki control number mi?
yes

6- butun feeleri ayni check te yollayabilirmiyim,yoksa ayri ayri mi yollanacak?
ayri ayri

7- bir de siz ins service center da mi yoksa local ins office de mi bu evraklari hallettiniz.
ben posta ile ins`e yolladim.

Pamir
slm sko yoktun ortalarda uzun zamandir...ne var ne yok bakalim....umarim hersey yolundadir....

Pamir
az once I-131 e baktim.....
1- class of admission ne?

2-application type....i am applying for an advance parole document to allow me to return to the US after temporary foreign travel mi yazdiniz?

3- part 3...processing info....

date of intended departure....

expected lenght of trip......ne yazildigi cok farketmez ama gene de emin olmak istedim :)
4- part 7....on a separate sheets of paper diye baslayan kisma ne yazdiniz?...
bu form dan da bu kadar....
aslinda bazilari hakkinda asagi yukari fikrim olsada ,gene size danismak istedim....

bir sey yanis gitse tamamen zaman kaybettirecek bana :(

Pamir
bu arada hemen hemen herkes green card ini aldi herhalde.....is bulmada sorunu olan oluyor mu?..yakinda o sorunda baslayacak :)

Pamir
G-325 esimin doldurmasi gerekendi dimi?

this form is submitted in connection with application for kismina bad girl bos biraktik demisti...herkes ayni sekilde mi yapti....
signiture af the applicant kismina onun imza atmasi gerekiyor olsa gerek ama applicant aslinda tam olarak o da degil...siz ne yaptiniz imza kismini?

Pamir
G-325 e bad girl un de dedigi gibi....I-130 yazacagim? this form is submitted in connection with application for kismina????

amma can SIKICI bu evraklar yahuu....ahhhhhhhhhhh......ben bir iki yastik parcalayip geleyim :mad:

Pamir
toplam 4 tane resimmis :)

Pamir
cok cok tsk bad girl

Bad Girl
13 08 2004, 17:00
ben va`da oturuyorum. bende 20 agustosda parmak izine gidecegim. O kadarda hizli sayilmaz. :(

yankeemert
Bugun kartim postayla elime gecti,yani calisma karti, basvurali tam 2 ay olmadi henuz,20 gun oncede parmak izi felan vermistim,islemler hizlanmis gozukuyo,ne dersiniz?Sirada mulakaat var,bakalim kac ay vercekler.

Pamir
tsk

Pamir
bu sorunun cevabinida buldum :)

Pamir
ben cevabini buldugum sorulari silecegim ki okuyanlara zaman kaybettirmesin....

Pamir
dolly yazmis oldugum diger sorularin cevaplarini biliyormusun?...ozelden sana ulasmaya calistim ama olmadi...

dollydoli
bence kalsi pamir... baskalarna faydasi olacagina eminim.

Bad Girl
14 08 2004, 17:00
ben i-131 doldurmadim.Dolduran varsa sevabina yazarsa iyi olur.Cunku benimde yollamam lazim.

Pamir
14 08 2004, 17:00
az once I-131 e baktim.....

2-application type....i am applying for an advance parole document to allow me to return to the US after temporary foreign travel mi yazdiniz?

expected lenght of trip......ne yazildigi cok farketmez ama gene de emin olmak istedim
4- part 7....on a separate sheets of paper diye baslayan kisma ne yazdiniz?...
bu form dan da bu kadar....

bu konuda yardimci olabilecek var mi?

Pamir
15 08 2004, 17:00
bad girl esim ins i arayip soracak bugun,cevap alinca bende sana veririm,ok

dollydoli
15 08 2004, 17:00
ben I 131 formumu bulamadim, zaten benim travel izniyle ilgili sorunum olmustu bana hic postalamamislardi ve bende INS gittigimde bir daha para odeyerek almistim . elimde ordan aldigim form var ve o formda sordugun sorularin hic biri yok. formun adi, status inquiry form, pardon kizlar yardimci olamadim.

Pamir
16 08 2004, 17:00
tsk genede dolly....en azindan okudun.

bu arada evlilik icin gerekli formlardaki resimler degisti haberi olsun yeni basvuracak olanlarin ve sayisi....pasaport tipi,turkiyedeki gibi yeni resimler...benim icin yaksaik 7 tane gerekiyor ve esim icinde bir tane....

Bad Girl
17 08 2004, 17:00
ben 5 foto yolladim esim bir foto.

pamir sen i-131`i ogrenince banada yazarmisin?

Bad Girl
Allahim fotomodel oldum gibi .Kac tane foto lazim bu heriflere anlamadim.Artizmi olcaz green card`mi alcaz. Ha suphan allah

Pamir
arkadaslar sayfa yukari....

Pamir
bu aksam yazarim sana
cunku carl onlari arayip sormus olmali

Pamir
I-131 icin iki tane foto yollaman gerekiyor bad girl...fotograflar degisti artik yandan degil.

dollydoli
ilahi badgirl yine aksam aksam guldurdun beni. Allah ta seni guldursun seker.

Pamir
18 08 2004, 17:00
sevgili bad girl,
I-131 e baktim.....

suandaki status unu yazacaksin.....seninki status pending di degil mi?
2-application type....

i am applying for an advance parole document to allow me to return to the US after temporary foreign travel yazacaksin

expected lenght of trip......ne yazildigi cok farketmez ....esime isterseniz bos birakin demisler...yani sen ne istersen onu yaz

4- part 7....on a separate sheets of paper diye baslayan kisma

amerikan hukumeti sana neden izin versin onu yaz bir kagida....mesela ailem orda,ziyarete gitmek istiyorum,yada tatile gitmek istiyorum vs diye bir not yaz ....

baska sorun olursa gene yardimci olmaya calisirim

tourguy travel
18 08 2004, 17:00
dogrudur advil bey. ben zaten cocuk benim demedim. kiz hamile dedim. ve avukatta butun olanlari unut burda kalmaya ugras dedi. hamile olmasinin da gorusmede artisi olurmus. elbette simdilik ayriyiz fakat bosanmayi gorusmeden sonraya birakmak istedi. ben coktan sapkami onume koyup olanlari unutmaya calisiyorum. kizdan her ne kadar nefret etsem de. ben de senin sorunu anlayamadim simdi what is the point? yardimci olabildik mi ? (arkadaslar bizim oyle fazla zamanimiz yok internette) bazen yanlis veya eksik yazmis olabiliriz. adam oldurmedik ya. amman haaa.... vuran vurmus zaten....

Bad Girl
19 08 2004, 17:00
ahudc
bende d.c`de oturuyorum.Sana istersen formlar acisindan yardimci olabilirim.

size bugun fingerprint macerami anlatayim.Ben salak(dedigim kadar hakliyim.) ins`e gittim.Salak gibi pasaportumu evde birakarak.tabi henuz amerikan id`sinede sahip olmadigim icin turk ehliyetini gosterdim.Bana kadin what is that dedi.Bende dedim id. Allahim yarim saat beklememim sonucunda kabul ettiler.Helal sut emmis kimselerdi herhal. herneyse yarim saat icinde butun parmaklarimim copy`sini aldilar. Fislendim anlayacaginiz. Siz siz olun pasaportsuz gitmeyin.
bir foto daha cektiler .Yakinda dergilere kapak olcam .bekleyin gorursunuz :)

dagtepe1
arkadaslar bi sorum olacak iyi kotu bilen varsa bu isleri cok makbule gecer.
simdi bu evlilik yoluyla amerikada yapilan green kart basvurularinda diyelimki interview asamasina geldiiik. karsimizdaki gorevli sundugumuz belgelerin yada ifadelerimizin dogrulugunu arastirma konusunda bi imkani varmi. hadi belki teoride vardirda pratik olarak boyle bisey yapiliyormu. mesela ben dedimki esimin onceki evliliginden 1 cocuk var. fakat gercekte 5 cocuk oldugunu varsayarsak....yada efendime soyleyim biz falanca adreste beraber yasiyoruz diyorum adama fakat aslinda kadin baska yerde yasiyo adina elektrik, su, cable ivir, zivir geliyo..yada o adresi uzerinden devletten yardim aliyo...yani gorusm aninda boyle eyler arastiriliyorma, farzimahal adam online olup klik klik tik ya siz boyle diyosuuz ama computer oyle demiyo falan gibi yapabilirlermi???

soru hayati onem tasiyor lutfen cevap. pleeez.

mn
sanirim oncesinde arastiriyorlar cunku ilk basvuruda esinin ssn veriyorsun. onlar senin esinin nerede ne yaptigini biliyor.

Pamir
formlar ve yeni ucretler:

fingerprint.....$70
I-130.............185
I-131.............165
I-485.............315
I-765.............175

ve odenecek kisi de US citizenship and immigration services

Pamir
arkadaslar I-485 ve I-130 ayri yerlere mi yollanacak?

Pamir
sevgili ahudc,bende f-1 ile basvuruyorum....merak etme ayni yol

Pamir
TSK...

Pamir
BAD GIRL ADVANCE PAROLE U DA AYNI YERE MI POSTALAYACAKSIN?ONCEKI FORMLARI YOLLADIGIN YERE

ahudc
sevgili dolidoli
Ben Washinghton da F1 graduate ogrencisiyim. erkek arkadasimla subat 14 te evlenmek istiyoruz ama okuduklarim beni korkuttu... zannedersem sen turist vizesi ile evlilk hakkinda yazmistin f1 vizesine sahip olanlardami ayni formalitelerden geciyor... kafam nasil allak bullak oldu anlatamam... senin yazdigin herseyi not aldim insallah bizde basaririz... sevgiler

ahudc
sevgili pamir
tesekkur ederim biz ocak gibi basvuracagiz evlilik tarihi icin sonrada allah yardimcimiz olsun sanada kolay gelsin

yankeemert
20 08 2004, 17:00
dagtepe bi de su var,onlarin arastirmasina cok gerek kalmiyoo,cunki herseyi senini ispatlamani istiyolar,eski yilin vergi kagididir,bankalardir,sigortalardir,billerdir,diyo lar bizim isimiz var,sen bizi inandir ;)

dagtepe1
oyleyse tamam onlari inandiracak belge bulge islerini tamam sayilir ama genede adamlar killanipta bi double check yapalim delerse hapi yutariz. tesekkurler ben birzda arastirayim. bi iki avukata sordum ustu kapali oole bisiy yok dediler.

cmdbluegreen
JERSEYDE BULUNAN ARKADAŞLAR LÜTFEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNN

cmdbluegreen
BANA MESAJ ATSIN

coyoteusa
21 08 2004, 17:00
Kardesim senin esin senin hicbir islemini iptal edemez boyle bir hakka ve yetkiye sahip deyil bosanirsan islemleriniz biraz uzayacak.Ben esimden green card i almadan kendim bosandim sadece para odersin 250 yada 200 dolar ayda cocuk icin.Sakin merak etme.

tourguy travel
23 08 2004, 17:00
yahu pisman nerelerdesin? naaaptin? dun benim gorusme tarihi geldi. september 14. bakalim kizi ikna etmeye calisiyoruz. gecenlerde bir fasli arkadasim gitti gorusmeye cocugun bi tek apartment contract, ortak banka hesabi ve bes tane de fotografi varmis cocuk 6 senedir kacak. turist olarak girmis kalmis. hikaye cok komik. sadece relax diyor. adam sormus yahu neden geldin geri donmedin demis. eleman bi yazmis efendim boyle bir ulkeye gelip asik olmamak asik olup da burda kalmamak mumkunmu diye felan ayni sekilde karima da asik oldum felan filan 15 dakika surmus. simdi karti bekliyor. zaten bir arkadasin dedigi gibi sadece senin esinle gelip beraber oldugunu kanitlamani istiyorlarmis.

arkadaslar amerikan vatandasiyla evlilikte , gorusmeyle ilgili deneyimleri olanlar lutfen bizlere yazsin.kolay oldugunu bircok kez duyduk fakat yine de gozumuzu korkutuyorlar. ben dahil 5 turk arkadasim evlendi son 2 yil icerisinde . gorunen biz turklere fazla sorunda cikarmiyorlar. simdilik hoscakalin. pisman mailini bekliyorum. allah yardimcimiz olsun arkadaslar...

Bad Girl
24 08 2004, 17:00
ahudc
tam olarak hangi eyalettesin. birde oyle tarih falan gerekmiyor.Yani cok kolay git register yap sonra canin isterse bir saat sonra evlen..

Bad Girl
ahudc,
ben mesela va`da evlendim. Evlilik belgesini alinca bize uc ay icinde evlenebilirsin dediler. Md`de nasil bilmiyorum.Ama bir arkadas var ona sorarim istersen.Dedigim gibi subatta olacaksa dugun simdiden acele etme. Bir ay kala gidip alirsin sertifikani..

yankeemert
simdi bu birazda sans eseri galiba,cevremdeki son en son uc kisiyi yaziyorum,bunlar turk,ucude ciddi evlilik yani olayda pek fazla hile yok,1. kisi su an icerde tutuklandi,deport yedi ama sebep evlilige inanma deil de,o kisinin daha once ilticaya basvurmus olmasi,TR ye yolliycaklarmis bekliyo icerde,ikinci kisi hersey ok,hersey ciddi,butun kagitlar avukat denetiminde hazir,3 kez gorusmeye cagirdilar en sonunda red verdiler,sebeb yok,biz sana inanmiyoz demisler,yas farki var biraz kadin 10 yas gibi buyuk ama olay ciddi,hesaplar belgeler tamam,yillar sonunda red aldi ne olacak oda bilmiyo,3. arkadas dun mutlulukla kartini aldi,kolayca durumu ikinci arkadas gibi,hersey ayni,kadin buyuk kendisinden felan,meslekler ayni felan.yani bu olay vize alirken oldugu gibi tamamen sans diyorum ya,Insaalah bizi ugrastirmazlar.hadi kolay gelsin bol sans

ahudc
sevgli bad girl ,
tesekkur ederim yardim icin ... bizim daha subat a kadar zamanimiz var cunku subatta evleniyoruz nisanlim subat dedi bende bir sey soyleyemedim :) ) bu arada bir sey sormak istiyorum ,, subatta evlenmek icin ne zaman gidip mahkemeye basvurmak gerekiyor..... gorusmek uzere

ahudc
bad girl
ben dc de okuyorum ve yasiyorum nisanlim montgomery county de yasiyor mesela bugun gidip gun alsak 4 ay sonraya gun istesek olurmu

ahudc
25 08 2004, 17:00
sevgili bad girl ,
evet subatta olsun diyoruz ama belkide kararimizi degistirip onede alabiliriz ama su an subat ..... yardimin icin tesekkur ederim ama arkadasinada sorarsan sevinirim.... sevgiyle kal... gorusmek uzere

Bad Girl
26 08 2004, 17:00
Yeahhh calisma iznim geldi.

dollydoli
hayirli olsun bad girl. :)

Sko_From_Bursa
Arkadaslar hemen bir soru.Evlenecegimiz amerikan vatandasi saglik sebebleri dolayisiyla 3 yildir calismiyorsa ve buyuk annesiyle yasiyorsa ustune fatura bilmem nesi olmadiginda prosedur nasil isliyor bilen varmi?

11
27 08 2004, 17:00
SKO,
Burada evlilik yolu ile Green Card almak istiyorsan ve evlenecegin esin calismiyorsa senin co-sponsor bulman gerekiyor.Cunki gelirinizin belli limitlerin ustunde olmasi gerekir.Eger kisi saglik sebeplerinden dolayi calisamiyorsa Social Security income'i vardir oda sanirim $900 ila $1000 civari birseydir ,bu miktarda Immigration icin ikna edici bir income degil.Yani sonucta senin ve esinin saglam gelir kanitlarina ihtiyaciniz var.Yada saglam co-sponsor'lara.

Sko_From_Bursa
27 08 2004, 17:00
Malesef bayanin social income i yok neyse birini sponsor yapicaz artik.birde yas farki cidden problem yaratiyormu?

11
28 08 2004, 17:00
Valla eger gercekten birlikte yasiyorsaniz bir sakinca yoktur sanirim.Tonlarca wedding ilanlari var gastede,adam 80 yasinda kadin 30,yada kadin 57 erkek 40 gibi.Yani eger Amerikan vatandasi arasinda yas farki oldugu halde evlenebiliyorsa neden diger bir ulkenin vatandasi bir amerikan vatandasi ile ayni kosullara sahip olarak evlenemesinki.Sadece evliligin gercek oldugunu,anlasmali olarak evlenmediginizi kanitlamaniz gerekiyor.Askin yasi basi yoktur derler. ;)

Bad Girl
29 08 2004, 17:00
ahudc,
evraklarimi 1 temmuzda yolladim.27 agustosda calisma iznini aldim.

Pamir
slm arkadaslar bende gecen sali gunu postaya verdim evraklari,daha ulasip ulasmadi belli degil :)

bad girl ugurlu olsun kartin bu arada

sko bu seferki hatun kim ;)

ahudc
bad girl cok sevindim
hayirli olsun nekadar bekledin bu izin icin

kuzucuklarim
30 08 2004, 17:00
merhaba oncelikle los angeles santa monica civarinda bildiginiz iyi ve immigration evlilik isleriyle ilgilenen bir avukat varmi? 5 aydir ins e evraklari gonderemedik hala bekliyoruz ugrasa ugrasa bir co-sponsor bulduk ama $15.660 yapmasi gerekirken $15.350 yapiyor avukatim basvurumun kabul olmayacagini baska birini bulmami soyluyor ama bircok kiside onemli olanin 1 yil sonra benim ve kocamin ne kadar yaptigi diyor.kafam cok karisik avukatimdan memnun degilim $1800 e anlastik $500 unu verdim eger simdi baska bir avukat bulursam $500 i geri vermeyebilir ve elinde $1800 lik imzali senet var bu konularda gercekten bilgili ve deneyimli arkadaslar yardimci olursa sevinirim.daha acik ve detayli olarak yazabilirim sorularimi tesekkurler

thunderbolt
30 08 2004, 17:00
Sevgili arkadaşlar;
Benim de bir sorum olacak, belki bazılarınız için tekrar olması nedeni ile sıkıcı olabilir. Bu folderdaki çoğu yazıyı okudum fakat net bir şey çıkaramadım. Sorum şu, dv-2004 ü kazanıp vizemi aldım. Ancak şimdi tr den evlenmek istiyorum. Sıradan biri ile. Sizce eşimi usa ya ***ürebilmem için en makul yol ne olmalıdır? teşekkürler.

Pamir
31 08 2004, 17:00
kuzucuklarim ben her evragi esimle hallettim avukat konusundan bi haberim yani,kusura bakma yardimci olamiyorum.

dollydoli
bizde her isi beraber hallettik. onun icin bende bilmiyorum sorularinin cevabini. kusura bakma. :(

Mercan_soul
Selam arkadaslar.....

Suan amerikalı esimle 6 aydır evliyim...... 2 ay oncesinde esim amerikaya döndü... hicbir basvuruda bulunmadım... ama duyduguma gore nişanlı olmak daha avantajlı olması garip geldi oysaki ben ciddiyetimi burda gostermis oldugumu dusundum acaba suan karımın yanına en yakın zamanda nasıl ve neleri göze almam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim...

Pamir
01 09 2004, 17:00
nisanli olmak neden avantajli olsun bende anlamadim...sen bunu nerden duydun ki?(ya da ben seni yanlis anladim)....esinin yanina gitmenin en kolay yolu buyuk ihtimalle advance parole u hazirlamak ve basvurmakla olur.....sen turkiyede oldugun icin isler farkli isliyordur buyuk ihtimal,biz cogumuz burdan basvurduk....kusura bakma ben bu konuda fazla yardimci olamadim :(

Pamir
arkadaslar benim sorum ya da sorunum,dosyayi gecen sali yollamama ragmen (ki certified mail olarak yolladim) hala postaneden herhangi bir kagit almadim ellerine ulasip ulasmadiginina dair. sizin ki kac gunde ellerine gecti?bir haftayi gecti yollayali

Mercan_soul
yorumu olan arkadas yokmuuuu ? :( ( helping....!! prosedurleri okudum yalnız sureyi bilmiyorum
ayrıca ne yapmalıyım?

Bad Girl
04 09 2004, 17:00
pamir bana evraklari yolladikdan 1 ay 10 gun sonra gelmisdi haber...mailinizi aldik.Isleme koyduk diye..

Pamir
04 09 2004, 17:00
neyse ben sorumun cevabini gene buldum....sayfayi update yapayim :)

Cenk YARBAY
05 09 2004, 17:00
Merhaba arkadaslar
bir arkadasimin sorunu ile ilgili yaziyorum, eger bir bilen varsa lutfen yardimci olsun.
Arkadasim amerikali(turk asilli) bir bayan ile severek evlendi.
baslarda esi vatandas olmadigi icin beklediler ve vatandasligi gelince green card`a basvurdular; iki yil evli kaldiktan sonra yine anlasarak ayrildilar.
arkadasimin calisma izni ve ssn si geldi ama interview icin gun bekliyor.
Simdi lutfen ne olabilecegi konusunda bir bilgi verebilirseniz cok seviniriz.

Pamir
benim bildigim en uzun bir yil suruyor bu islemler....buyuk ihtimalle siz nerdeyse sonuca ulasmak uzeresiniz...kolay degil tabi bu kadar sure insanin esinden ayri olmasi...herhangi bir aksilik olsa size haber verirler zaten,su yanlis bu yanlis diye...ustelik son zamanlardaki haberlere gore islemlerde hizlaniyorlarmis....sen icini ferah tut....

belinda
Merhaba Dolly...
yardim edin bana lutfeeeennnn...
Derdime bi care pleaseeeeee...

Ben 2003 Agustosunda ABD vatandasi olan esimle evlendim. Nikahimiz oldu ve o ABDye geri dondu. Beraber bissuru formlar falan doldurduk benim de ABDye gocebilmem icin esi olarak. 6-7 aydan cikar dediler. Daha sonradan ogrendik ki Turkiyeden basvurunca daha cabuk cikiyomus. Bİz USten basvurduk. Neyse 6-7 aya raziydik biz. Gel gelelim ki 1 yili gecti... Islemler ilerliyo ama... gorunen o ki daha sonu belli olmayan bi sekilde ilerliyo... Surec hakkinde kimseden bir bilgi de alamiyoruz... Telefon acip sordugumuzda sure hakkinda hicbirsey diyemeyiz diyolarmis.

Neden bu kadar agır gidiyo... Ya da sizce normal mi... Gerci siz ABDde evlenmissiniz.. Ama tanidiklardan bi bilginiz vardir diye umuyorum. Ve dusunun ki 1 yildir gorusemiyoruz. Ben basvursam turist vizesi vermezlermis.... Bosa basvurma diyolar. Cunku kapagi oraya atip kacak kalirmisim falan... Esimin de kendi isi... Gelirse isyerini full kapatmasi gerekecek bu da bizi biraz maddi zarara sokacak tam evlilik uzeri. isin garibi benim vizem vardi bu ocaka kadar. ama kagitlar ha cikti ha cikacak derken gitmedim. Esim de ayni sekilde ve o su an yuzduk yuzduk kuyruguna geldik diye dusunuyor, tam gelirim cikar kagitlar diyor. ama benim gercekten artik umidim kalmadi... Offf depresyona falan girdim...

Lutfen en ufak bir bilginiz bile varsa benimle paylasin...
cok tesekkurler...
Belinda ONAR

En son... Formlariniz NVCye yollandi diye bir kagit geldi... Case Numberimiz da ANKla basliyo... Bu da bana ANKARAyi cagristiriyo.. gerecekten de yuzduk yuzduk kuyruguna mi geldik acabaaa.... ???? :( :eek:

Mercan_soul
06 09 2004, 17:00
slm belinda bende tr evlilik yaptım karım 4 ay sonra amerikaya dondu askerligi uzattım ama halen daha basvuruda bulunamadık sponsor olabilmesi icin bekliyoruz :( ama sen sanslısın suan neden dersen gerkli prosedurleri baslattmıs gecen sure suan lehine isliyor bende halen bir basvuru bile yok dusun ama burda duyduguma gore nisnlı olmak daha avantajlıymıs ama bizden gecti :) neyse sen sonuna gelmissin... vede suda belliki hicbir sorununuz yok sponsor olabildigi surece gidebilmen kesin bana gore... ayrıca trden basvurmak daha avantajlı onu bilmiyorum cunku orda islemler daha hızlı ilerler.. neyse sana demek istedigim ben seni takip edicem bu gidişle .. :)
ayrıca sana tavsiyem eski bir dostumuz dediki esin orda piskolojik rapor alsın yalnız olma esini yanında istiyor diye sonra islemler orda devam edicegine dair belge felan veriliyormus .. bunu esine bir sor daha iyi bir sonuc cıkar umarım senin icin darısı basımıza :( (

ladynred
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir araştırıyorum ben bu konuları içinden çıkamıyorum. Sanırım sizler benden daha fazla bilgiye sahipsiniz. Bu sayfadaki tüm yazıları okudum sayılır. İnsanın yalnız olmadığını bilmesi güzel bir duygu :) Benimde sorum aynı! ABD de yaşayan greenkartlı biriyle evlilik! Tabiki gerçek bir evlilik ve her ikiside Türk bu insanların. Sanırım en kolay yol turist vizesiyle gitmek? Ama son günlerde onu almak da bi hayli zormuş. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Ben çok fazla bilgi sahibi değilim ve yardıma ihtiyacım var.
tsk edrm.

ladynred
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir araştırıyorum ben bu konuları içinden çıkamıyorum. Sanırım sizler benden daha fazla bilgiye sahipsiniz. Bu sayfadaki tüm yazıları okudum sayılır. İnsanın yalnız olmadığını bilmesi güzel bir duygu :) Benimde sorum aynı! ABD de yaşayan greenkartlı biriyle evlilik! Tabiki gerçek bir evlilik ve her ikiside Türk bu insanların. Sanırım en kolay yol turist vizesiyle gitmek? Ama son günlerde onu almak da bi hayli zormuş. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Ben çok fazla bilgi sahibi değilim ve yardıma ihtiyacım var.
tsk edrm.

ladynred
Arkadaşlar merhaba,

tsk edrm.

Bad Girl
07 09 2004, 17:00
biometris sey demek. parmak izi veya fotograf cekilecek demek. Hangisi oldugunu hatirlayamiyorum simdi. YAni ikisinden biri .Ben parmak izi ve fotodan bir hafta sonra aldim calisma iznimi

Pamir
07 09 2004, 17:00
forum un demir baslari nereye gitti....biometrics ne bileniniz varmi?

Pamir
08 09 2004, 17:00
tsk bad girl ,benim randevum bu saliya parmak izi ve biometrics icin...

ahudc
08 09 2004, 17:00
Sevgili Badgirl....

Seni tekrar rahatsiz ediyorum ama onemli bir seyi ogrenmek istiyorum.... Hatirlarsan benim F1 vizem var. Nisamlimla ben diyoruzki burada evlenelim balayi icin 10 gunlugune Tr ye gidelim donunce INS e basvuralim.... Fakat nisanlim diyorki belki bu problem yaratabilir diyor ? bu arada subat ta degil aralikta evlenmek istiyoruz aldik ..... Sence boyle yapmamiz bir problem yaratirmi neticesinde ben o sirada ara tatilde olup tekrar buraya donuyor olacagim ve gelince hemen INS e basvuracagiz... Bana nasil bir tavsiyede bulunabilirsin.... simdiden tesekkur ederim

Bad Girl
09 09 2004, 17:00
ahudc,
bu info senin icin evlilik hakkinda

http://www.marylandweddings.com/html/marriage_laws.htm

Esin olacak sahis amerikalimi yoksa turkmu?

Bad Girl
Cok emin degilim ama (ins`e acip sor) evlendikden sonra eger ins`e green card icin basvurmadiysan ulke disina cikip girebilirsin. Geldikden sonrada ins`e basvurursun. Islemler asamasainda advance parole`n yok ise ulke disina cikamazsin.

ahudc
sevgili bad girl ,
evet nisanlim amerikali.....

wwwww
:(

Selam arkadaşlar,

Amerikan vatandaşı ile 2 haftalık evliyim. İstanbul konsolosluğundan turist vizesi alamadım. Göçmenliğe başvurmamız gerektiği söylendi. Bu konuda neler yapmak gerekiyor ayrıntılarıyla? 9 ay beklemek gerekiyormuş galiba. Ben ondan bir ay bile ayrı kalsam yaşayamam, bu işi hızlandırmak mümkün mü? Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Teşekkürler.

cherrys
<< mezun forum sayfalarina hep giriyorum ama aradigim konuya en yakini sizin mesajiniz.ben 3 senedir air forcedan birisiyle beraberim ama evlenme cesaretini daha gosteremedik cunku benim daha okulum var ve turkiyedeyim. su an Amerikadayim ( garip oldu biraz :) ) 2 senedir yalnizca telefonda debelendigimiz iliskimizi yeniden gozden gecirmek icin geldim ve ona deliler gibi asik oldugumu farkettim!neyse benim hikayem cok uzun su an erkek arkadasim San Antonia da ikamet ediyor benim merak ettigim Texas da yasam nasil?? belgelerinizi eger postaladiysaniz nekadar surede cevap geldi! calisma iznini nekadar surede elinize ulasti vs. ]]

Merhaba

Erkek arkadaşının adı nedir? Benim erkek arkadaşım da Air force San Antonioda.

Bad Girl
10 09 2004, 17:00
ahudc`cigim,
onlari zaten degistireceksin. Sen ins`e basvurdugunda zaten ulkede kalma hakkina sahipsin..

ahudc
10 09 2004, 17:00
sevgili bad girl.... yardimin icin tesekkur ederim...... ben geldikten sonra basvuralim diye dusundum ama bayagi zor olacak galiba problem yaratacak.... en iyisi tr ye gidip geldikten sonra evlenmek galiba.... Benim birde kafami kurcalayan baska bir sey var. Simdi benim kendi soyadimla F1 vizem var... eee evlenince ne olacak.... isim degisikligi olunca ? ehliyet , ssn number ve pasaportum degisecegine gore benim F1 vizem yeni adimla olmuyorki.... ben bir turlu isinden cikamadim.... sevgiler

Bad Girl
11 09 2004, 17:00
esracik,
hayir kayinvalidemde kalmiyorum.Kayipederde cok iyi masallah

Sko_From_Bursa
hala ariyorum esracik :)

Sko_From_Bursa
evet oyleyim bayadir bakmiyodum foruma yeni arkadaslar gelmis bilmeyenler icin tekrar yazayim
Ben Ufuk yas 26 Bursadan

esracik
bad girl tebrikler evl;enmissin formun baslarini okudum sonra sayfa atladim sonlara geldim evlenmissin allah bir yastikta kocatsin.Kayinvalidenlemi kaliyorsun hala? kayinpeder nasil :)

esracik
Birde sko vardi, ne oldu bulmusmu birini??? :) :)

esracik
ne guzel ne guzel.

esracik
:) :) sende de azim varmis

ahudc
12 09 2004, 17:00
sevgili bad girl.... yardimin icin cok tesekkur ederim.... bu arada buyuk gun 8 Ekimde...... ben nedense bayagi stres oldum.... email adresini bilsem eger yakinlardaysan bize arzu edersen nikaha beklerim... sevgiler

Bad Girl
13 09 2004, 17:00
iyi hadi allah tamamina erdirsin.

JWT29
14 09 2004, 17:00
Merhaba dollydoli,

Yazini okudum, evlilik proseduruyle ilgili...Ben Mezun'a yeniyim, ve forumlari cok detayli okumadim. Beni Amerika'da ogrenciyim, bir yillik iliskim aniden bitti ve de sigortayi kaybetmis oldum...Bu durumda cok basit bir sorum var: Kocani nasil buldun?!

JWT29
14 09 2004, 17:00
Bu arada bahsettigim yazi Eylul 2003'ten...

meraci
15 09 2004, 17:00
arkadaşlar öncelikle hepinize ve ilginize çok teşekür ederim her kes gibi bende büğün beklediğim ama malasef olmadı muhtemelen göstemiş olduğum para yeterli görmeyip benden sponsor bulmamı ve bu ayın 30 kadar vaktin olduğunu söyleyip ve aynı zamanda isim benzerliği de dolayı sizin soruşturmanız olacagını ve bu soruşturma normalde 4 hafta olduğunu biz bunu 2 hafta indereceğimizi sizde bu süre zarfında sponsor mektubunu ve 2003 yılına ait verilmiş vergini makbuzunu getirriseniz size vizenizi vereceklerini söylediler söyediler yaniy arkadaşlar samanalıkta iğne arar misaline döndü şimdi bana kim sponsor olacak bende bilmiyorum bu konuda fikri veya olan varsa lütfen yazsın göstermiş olduğum para 7800 american doları 3800 000 000 tl oysa bende daha düşük gösterip ve sponsor istenmeyen bir sürü insan oldun ne diyelim artık bu ayın 30 kadar sponsor bulduksayk bulduk bulamadıysak amerikan rüyası sona erecek nasip ve kısmet olmadı bundan sonraki görüşmeye giden arkadaşlara kolaylıklar dilerim ve bana sponsor konusunda her kesesin yardımına ihtiyacım olduğunu beyan eder kolay gelsin diyorum

Pamir
15 09 2004, 17:00
bad girl ehliyete ve ssn basvurun ne zaman oldu?gerci bende ssn var ama simdi ismin degismesi lazim

Bad Girl
17 09 2004, 17:00
ssn vardi benim onceden. Calisma iznim geldikden sonra soyadi degisikligi icin basvurdum. bir iki hafta icinde adresime postalandi.
ehliyetim hala yok.4 yildir bu ulkedyim ve hala ehliyetim yok :(

Pamir
17 09 2004, 17:00
dolly ne oldu,kimler kizdirdi seni?havadan a sayfa acmissin?

sayfayi up date edeyim bari

kuzucuklarim
18 09 2004, 17:00
guzel soru yani evlilikte hangi asamada olunmasi lazim ehliyete basvurmak icin? ve birde I.D icin ?

cevizagaci
Ehliyet icin, calisma izni , pasaportu ve ssn istiyorlar. DMV deki formu dolduruyorsun o kadar. Istersen yazili sinavi basvurunu yaptiktan sonra ayni gun alabilirsin.Bunu evlilik yoluyla green karta basvuranlar icin yaziyorum.

Pamir
ehliyete basvurmak icin hangi evraklarimizin olmasi gerekiyor?

Bad Girl
19 09 2004, 17:00
ehliyet isi eyalete gore degisiyor. Bu yuzden sen kendi eyelatin icin online bak derim.

VeCToR
her eyalette farkli olabilir ben MI icin anlatim, kendim 2 gun once aldim ehliyeti.

oncelikle resimli 3 tane ID istiyorlar;ben pasaport, turk ehliyeti ve green cardimi verdim kabul ettiler, ssn istemediler benden. sinavi hemen basvuru sirasinda oluyorsunuz, gecemezseniz ucret falan odemiyorsunuz, eger gecerseniz 15 $ veriyorsunuz, eyalet ID niz yoksa 25 $ veriyorsunuz boylece eyalet ID kartiniz da cikmis oluyor.

yazili sinavdan sonra elinize temporary ehliyet veriliyor bu ehliyetle; yaninizda gecerli ehliyetli biri oldugu surece araba kullanabiliyorsunuz bir de ozel surucu kurslarinin telefonunun oldugu bir brosur veriyorlar, telefonla road test icin randevu aliyorsun. road testin yazili sinavdan farki kalirsaniz da 40$ veriyorsunuz.

road test te dikkat edilecekler STOP isaretleri, bunlarin birinde bile durmazsaniz sinav yandi demektir. kirmizi isikta da durmazsaniz 40$ gitti demektir. hiz sinirlamalarina dikkat ettikten, yayalara oncelik verdikten sonra gecilmeyecek bir sinav degil.sinav bitiminde hemen bir sertifika imzalayip veriyorlar kolay gelsin...

Pamir
tsk arkadaslar cok yardimci oldunuz.....ben yeni ssn ve calisma iznini beklemek durumundayim oyleyse :)

dollydoli
Pamircigim,

biz orda bir konuda yardim istemisiz, dikkat edersen ustteki 2 mesaji yazan arkadaslar geyik yapmis. bende geyik oyle degil boyle yapiliri gosterdim. simdi lavuk durumuna dustuler.

ehliyet icin gecerloi bir ssn ve gecerli vize gerekiyor. sonrada sinava girip gecersen ayni gun gecici ehliyetini alip sofor olarak yollara cikiyorsun.

clark kent
20 09 2004, 17:00
selam bu yilki green carda basvuru adresini bilen varmi veya nerden bulabilirim?

e109068
28 09 2004, 17:00
selam herkese,
Oncelikle evlenipte kartlarina kavisanlari cok tebrik ederim. Bizde bu hayirlisiyla formlari gozden gecirmeye basladik... gerekli formlari uscis ten cikardik. ama yinede emin olma icin tam olarak hangi formlarin gerektigini detayli bilen varmi acaba?bide nufuz cuzdanin ingilizcesi gerekio galiba. NJ de bunu yapan biyerler biliomusunuz?

applesweet
Selam badgirl, paprika, dollydoli, faustino, pamir... Sizlerin acmis oldugu bu forumu basindan sonuna kadar okudum. Sizleri tanimis kadar oldum. Birbirinize greencard islemlerinde ne kadar yardimci oldugunuzu gordum. Benim durumum da sizlerle ayni. 3 ay once Amerikali esimle Connecticut`ta evlendik. Bu gunlerde evraklarimi dolduruyorum. Doktor muayenesini oldum.Sizlere sormak istedigim bazi detaylar var. Eminim ki bunlari konusmaktan biktiniz ve yoruldunuz, ama benim icin de birazcik sabir gostereceginizden eminim. E-mail adresim fkbulut@hotmail.com , lutfen bir mail atarsaniz cok sevinirim.Cunku bu forumun ozel mesaj bolumunu kullanamiyorum.

applesweet
Herkes evlendi... Sanirim en yesilinden kartlarini da almis olmalilar ki, foruma ugrayan yok. Sesimi duyan var mi???????

e109068
29 09 2004, 17:00
Evet formun basindaki formlara baktim.ancak ins in sayfalarinda ek bikac form daha var..acaba onlarida doldurup gondermekte bisey kaybedermiyiz??bu arada o nufus cuzdaninin ingilizcesi formundeneler yazio?formu bulamadim..
ayrica vatandasliga gecme suresi 5 yila uzatilmis, bu konuda bilgisi olan varmi? normal amerikan evlilikleri bile okadar uzun surmuyo yaa!!!

applesweet
29 09 2004, 17:00
Selam e... Siz de benimle ayni durumdasiniz sanirim. Ben de evraklarimi tamamladim sayilir. Bu forumun basinda hangi evraklarin gerektigi ile ilgili ayrintili bilgi var. Nufus cuzdaninin ingilizcesini konsolosluktan alabiliyorsunuz. Ayrica nufus cuzdaninin ingilizcesi diye baslayan forumda da kendin yapacaksan aciklamislar. Ben kendim yaptim, bakalim ne olacak.

FRIDAY
30 09 2004, 17:00
İZMİR'DE OTURAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE !!

2. Toplantımız hakkında izmirde bulunan arkadaşlarımıza duyurudur..

İzmirde bulunan 2003, 2004, 2005, 2006 lı tüm dostlarımızı toplantılarımıza bekliyoruz.

Tarih: 10 Ekim pazar

Yer : Konak iskelesi üstündeki cafe (ilk toplantımızda burada idi)

Saat : 15:00

Saygılarımla.

case 18***

applesweet
30 09 2004, 17:00
ilgilen olursa diye post ediyorum. Eger Turkce ingilizce dersleri veren birinin imzasini ve calistigi yerin adini koyarsaniz bu isi bedavaya yaptirirsiniz.Hele bu kisi universitede calisiyorsa daha iyi olur dediler ama karar sizin $18 vererekte turk konsoloslugundan alabilirsiniz:

TRANSLATION OF Your name’s BIRTH CERTIFICATE/CARD
Note: Words in Boldface are translations of Turkish words on the document.

FRONT OF CARD

REPUBLIC OF TURKEY BIRTH CERTIFICATE

Serial Type:
Number:
Last Name:
Name:
Father’s Name:
Mother’s Name:
Place of Birth:
Date of Birth: 00.00.1900
Marital Status:
Blood Type:
Religion: Islam
BACK OF CARD

PLACE OF BIRTH CERTIFICATE REGISTRATION

City:
District:
Neighborhood/Village:
Binder Number:
Page Number.
File Number:
Issuing Birth Cerficate Office:
Military Certificate Number:
Reason for Issue:
Certificate Registration Number:
Date of Issue: 00.00.1900 (month 00, 1900)
Signature and Seal:

1. This certificate is to bear a photograph of the individual after
after 15 years of age and renewed every ten years thereafter.

2. This certificate is to be renewed in case of changes in the individual’s
status or place of residence.

Imzalayan kiside soyle yazabilir ,ornek olarak:

To whom it may concern:

I, isim, Ph.D., hereby certify that I am an Assistant Professor in the
Department of ... at ??? University, that I teach courses in the Turkish Language and Literature, and that I competently, fully, and truthfully translated kendi isminiz’s Birth Certificate from Turkish to English.

Sincerely yours,
isim

Insallah faydali olur...

Pamir
01 10 2004, 17:00
ben mezun a pek ugramiyorum artik...yardima ihtiyaci olanlar ya meqan dan ya da e-mail adresimden ulasabilir...pamir979@hotmail.com..............meq an.com da da nickim pamir

Pamir
05 10 2004, 17:00
interview e giden arkadaslar...benimki 21 ocak da olacak...yaninizda ne getirdiniz.......nufus cuzdaniniz?..etc.

amedyan
06 10 2004, 17:00
....

amedyan
.....

amedyan
.....

amedyan
<< merhaba benim sorum sponsorun hangi belgeleri vermesi gerekiyor 3 yillik tax returnleri,isveren mektubu,i-864 formu,3aylik pay check i bildiklerim bunlardan baska birsey daha varmi? ayrica 7 ay once $1800 e bi avukat tutmustum $500 unu verdim ama 7 aydir hala kagitlari ins e yollayamadik bana aylik faturayi surekli gonderiyorlar su anda nerdeyse $1800 a ulastik yani eger ben basvurumu su anda yaparsam avukata butun parayi pesin odemem gerekecek bu saatten sonrada adam niye ilgilensinki benim dosya ile.sorum ise eger avukatima basvuru icin sponsor bulamiyoruz zaten aramizda iyi degil bosanacagiz falan desem yinede $1800 u odemem gerekiyormu cunku elinde imzai kagit ve fatura var yada verdigim sadece ilk $500 dolarimi geri vermez.yada butun parayi geri alabilme sansim varmi sonucta henuz hicbirsey olmadi.bir diger sorum ise kagitlarin ins e tam olarak ne sira ile gonderilmesi lazim sponsorun belgeleri ve cek dahil olmak uzere??? ]]Fee agreement'ina bak oncelikle. Ama avukata o ana kadar verdigin paralari alamazsin bence?

kuzucuklarim
merhaba benim sorum sponsorun hangi belgeleri vermesi gerekiyor 3 yillik tax returnleri,isveren mektubu,i-864 formu,3aylik pay check i bildiklerim bunlardan baska birsey daha varmi? ayrica 7 ay once $1800 e bi avukat tutmustum $500 unu verdim ama 7 aydir hala kagitlari ins e yollayamadik bana aylik faturayi surekli gonderiyorlar su anda nerdeyse $1800 a ulastik yani eger ben basvurumu su anda yaparsam avukata butun parayi pesin odemem gerekecek bu saatten sonrada adam niye ilgilensinki benim dosya ile.sorum ise eger avukatima basvuru icin sponsor bulamiyoruz zaten aramizda iyi degil bosanacagiz falan desem yinede $1800 u odemem gerekiyormu cunku elinde imzai kagit ve fatura var yada verdigim sadece ilk $500 dolarimi geri vermez.yada butun parayi geri alabilme sansim varmi sonucta henuz hicbirsey olmadi.bir diger sorum ise kagitlarin ins e tam olarak ne sira ile gonderilmesi lazim sponsorun belgeleri ve cek dahil olmak uzere???

Bad Girl
07 10 2004, 17:00
pamir,
ben salak pasaportumu unutup gitmisdim. sen sakin ola bu hatayi yapma. Gerci tc driver licenci kabul ettiler ama banada yarim saatligine kalp krizi yasattilar. sana gelen evraklari gotur. Gerci onlarin listesinde senin randevu saatin yaziyor. kolay gelsin..panik yapma. ben interview`den bir hafta sonra almisdim calisma iznimi...

good luck

applesweet
08 10 2004, 17:00
Selam arkadaslar, sonunda ben de bir tomar evraki INS`e gonderdim bugun. Beklemeye basladik, hadi hayirlisi...

poppy_cake
10 10 2004, 17:00
merhaba belinda!!

bu kadar bekledigine inanamiyorum!! en fazla 10 ay bekliyor insanlar cunku , ve 4-10 ay arasi vize islemleri tamamlaniyor evlilik vizesinde!!

bende temmuz 2004 de turkiyede evlendim ve esim usa ya dondukten sonra agustos ortalarinda basvuruyu yapti!!
basvurunuz hakkinda olumlu olumsuz 90 gun icinde size donecegiz demisler ve bekliyoruz!!

umarim 1 sene surmez!!

bu arada siz hangi vizeye basvurmustunuz?
esler icin gocmen olmayan K3 vizesi var isleri kolaylastirmak icin, bu vizeyi mi denemistiniz yoksa direk green card a mi basvurmustunuz?
birde esin hangi eyaletten basvurdu seni oraya aldirmak icin ?

sanirim bu forumda durumu bana en yakin sensin!!
bilgilerini paylasirsan sevinirim

selamlar

poppy_cake

poppy_cake
11 10 2004, 17:00
selam Mercan_soul;

biz esimle formlari internetten indirdik ve K3 vizesine basvurduk!!
K3 vizesi ; nisanli vizesi gibi gocmen olmayan bir vize , bu eslerin cok uzun sure ayri kalmalarini azaltmak icin dusunulmus bir vize turu
bu vizeyle sen giris yaptiktan sonra islemlerin hala surduruluyor!! yoksa es durumundan green card a direk olarak basvurdugunda 1,5-2 sene bekleniyor!!
bunda ise islemler daha hizli ilerliyormus!! (insallah oyledir!!!)

bu arada formlari doldurduktan sonra gocmenlik burosuna postaladik , daha sonra onlar formlari aldiklarina dair bir mektup yolladilar daha sonraki haftalarda da ayrica ek formlarida yoladilar esime , numara aldik

cok fazla teferruattli ,kafa karistiran formlar , bu yuzden cok kisi form doldurmaya useniyor ama biz hic usenmedik tek tek kendimiz doldurduk, biraz ugrastiriyor ama avukata 3000 -4000 dolar kaptirmaktan iyidir

bu arada yapistiracaginiz resimlerinde konsoloslugun sayfasinda yazdigi formatlarda olmasina dikkat edin,

bilmiyorum biz herseyi cok duzgun yaptik ama burda insanlar 1 sene falan bekledik deyince gercekten cok korktum!! Cunku biz birbirimizi cok ozledik!! umarim sizinde islemleriniz hemen sonuclanir!! ayri olmak cok zor geliyor cunku!!

selamlar

poppy_cake

Mercan_soul
11 10 2004, 17:00
slm poppy_cake umarım en yakında cevabın gelir arkadasım...
sana sormak istedigim bende evlendim ve esim 5 ay sonra abd ye dondu 4 ay oldu suan prosedurlere daha basvurmadık...
tam olarak esin orda neler yaptı once ordan basvuruluyormus galiba istek yapma gibi birsey sanırım ... detaylı bilgi verebilirsen sevinirimm
... simdiden tessekkurler...

poppy_cake
12 10 2004, 17:00
merhaba mercan soul;

formlari esim buradayken amerikan hukumetin internetteki sayfasindan print aldik , ve doldurduk ,
basvurunun usa ya es dondukten sonra , onun tarafindan yapilmasi gerekiyor!! ayrica sponsorluk formlarini da dolduruyor!!

ama bu arada biz basvurali 2 ay oldu simdi esime postayla yeni belgeler gondermisler , hem esimin hemde benim doldurmam gerekli,
benim dolduracaklarimi postayla gonderdi , ben doldurup tekrar yollayacagim!!

bu arada gelen mektupta isterseniz avukat kullanin 9 ay surecek ,isleriniz hizlanabilir gibi seyler varmis onu anlamadik!!
sanirim o asil green card islemi icin !!

umarim cok beklemeyiz!!

selamlar

poppy_cake

Mercan_soul
Tesekkur ederim poppy_cake !!

Bende oyle düsünüyorum k-3 olarak umarım kısa surer dedigin gibi bende cok ozledim Karımı :) )
hadi kolay gelsin bakalım.... gelirse evrakların haberimiz olur umarım :) )) gidene kadar paslasırız artık aradasım...
Burada amerikadan mı basvurdunuz? yoksa burda doldurup muracaat ettiniz...
İyi gunler... gorüsürüz....

GUNESCE
Selam arkadaslar; ben 2 hafta once K-1 vizesiyle geldim Salt Lake City ye. Burada 2 ekimde evlendim ve su anda gerekli belgeler icin yani ssn work permit ve daha nicesi icin beklemek gerektigini ogrendim. Ins e gittik kapidan geri cevrildik. Meger Randevu almak lazimmis. Neyse su anda 25 Ekim icin Infipass aldim. Daha once doldurdugum evraklardan cok daha fazla evrak vermek gerekiyormus meger. Sasirdim kaldim inanin.Neyse zaten yasal olarak calismak icin herseyi kitabina uygun yapmaya calisiyorum ama neye yarar hala bekle diyorlar bana. Bu islemleri hizlandirmanin bir yolu varmi yoksa bende karalar baglayip bekleyecekmiyim.

bu arada salt lake civarinda kim varsa gorusmek isterim geldigimden beri hicbir turkle konusamadim telefon haric tabii. Bu konuda bana yardimci olabilecek iyilikperver insanlar araniyor. tesekkurler

Pamir
13 10 2004, 17:00
tsk Bad Girl....unutmamaya calisirim pasaportumu...benim salakligim hic bir seyin copy sini yapmamam...tekrardan nufus cuzdanimi cevirttim ing.ye.....yolladigimiz evraklari yeniden istiyorlar...hepsi degil tabii ama gende bana arti is cikarttilar :(

applesweet
13 10 2004, 17:00
Merhaba Gunesce, Usa`da evlilik yaptiktan sonra, INS prosedurleri butun eyaletlerde ayni. Sana bir tomar evrak gonderecekler. O evraklar eline gectikten sonra, yavas yavas bildigin kadaryla sorulari cevapla. Zaten isim soyad adres falan gibi kisisel sorular cogunlukta. Doldurma islemini, once mutlaka kursunkalemle yap ki, yanlis ya da degistirmen gereken bir sey oldugunda form derdine dusme. Gerci internetten download edip yazdirabiliyorsun. Bunlari yap, gene sorun olursa burada bu konuyla ilgili oldukca tecrubeli arkadaslar var. Sana yardimci olacaklarini saniyorum, ben de bildigim kadariyla yardimci olurum.Kolay gelsin.

poppy_cake
14 10 2004, 17:00
Merhaba Arkadaslar

Biz turkiyede evlendik ve agustos ortalarinda esim amerikadan K3 vizesi icin basvurumuzu yapti. Esim amerikan vatandasi
Basvurali 2 ay kadar oldu . Esime gecen hafta DS 3032 ve sponsorluk kagitlarini gondermisler
Ds 3032 yi benim imzalayip doldurmam ve turkiyeden postalamam gerekli idi . Bu islemi yaptim. Esimde kendine gonderilen formlari postaladi ve harci yatirdi
Benim sorum DS 3032 formunun uzerinde ank. ile baslayan bir numara var , sanirim bu benim basvuru numaram,
bu numara verildigine gore ankaraya evraklarim postalanma asamasina gelmis midir ? , ve ne kadar daha beklerim!!

bilgisi olan arkadaslar yazarsa cok sevinirim.

selamlar

poppy cake

LosTatCoLLaGe
19 10 2004, 17:00
Merhaba tekrardan Selen hanim afedersiniz kabalik yapmak istememistim,saygi ve sevgiler.

SEREN(dipity)
19 10 2004, 17:00
Dincer Bey,

Dincer adinda hanim arkadasi da var annemin. Boyle sormamiz, Turk isimlerini unuttugumuz anlamina gelmez...

Bu arada ben de Pennsylvania'dayim.

e109068
20 10 2004, 17:00
Gonderdik evraklari bizde...bakalim neler olacak....

applesweet
21 10 2004, 17:00
Bugun banka hesabini internetten kontrol ettigimizde, evraklarimla beraber gonderdigimiz 4 ayri cekin INS tarafindan bankadan cekildigini gorduk. Beklemeye devam...

sasa
23 10 2004, 17:00
Merhaba benim sponsorluk hakkinda. Bir arkadas evlendikten sonra 6 ay beraber yasayinca ondan sonra senden sponsor istemiyorlar cunku 6 ay kendinizi sponsor ettiginizi varsayiyorlar ve bu yuzden sponsora ihtiyacin yok diyor. Ben bu forumu takip eden biri olarak boyle bir seyi hic duymadim acaba aranizda bunu duyan yapan birisi varmi bunun dogrulugu hakkinda bilgisi varmi? tesekkurler...

poppy_cake
merhaba belinda;

Biz de california dayiz (SF' da ) Eyvah!!!! insallah bizde o kadar beklemeyiz!! Biz evlendigimizde herkez 2-3 ayda engec 4-5 ayda cikar vizeniz diyordu , simdi mezun com u da okudukca git gide umidim azalmaya basladi!!

Bize soylenen direk green card icin basvurup beklenince islemlerin 2-3 yila kadar uzun surecegi, ama hem green card hemde k3 vizesine basvurunca bu islemlerin hizlanacagi konusundaydi!!

Bana en son usa dan gocmenlik burosundanbir zarf geldi icinde bir DS-3032 formu , icinde benim icin bir ankara numarasi vardi ve asamayi gosteren bir cizelge ve mektup!! DS-3032 formu sizi temsil edecek avukat yada acenteyi ve adresini belirtmenizi istiyor!!

mektup postada kaybolursa diye esime de ikinci kopyayi gondermisler!! Oda telefon acip sormus, avukat tutmayacaksaniz sizin adresinizi gosterebilir diye, bizde oraya esimin adini ve adresini yazdik!!

size bu DS -3032 formu hangi asamada ve ne zaman gonderilmisti? birde I-864 form una ne yazmistiniz , sponsor olarak? acaba orda mi takilan bir sey oldu , yoksa california gercekten bu iste cok mu yavas ? Birde tum bu formlari esiniz gonderdikten sonra bekleme sureniz ne kadar surdu?

Bu arada bana gelen zarfda ankara numarasi da var!! Size daha once numara gonderilmismiydi?

mezun com forumda su anda durumu bana en yakin sizsiniz, bilgilerimizi paylasirsak cok sevinirim
e-maillime yazmak isterseniz poppy_cake2@yahoo.com

selamlar , sevgiler

poppy_cake

kuzucuklarim
7 ay sonra yarin formlari yolluyorum.1.sorum herkes formlarin belli sirada olmasi gerektigini soyluyor bu sira nedir? 2. sorum basta avukat tutumustum ama avukattan memnun kalmayinca butun formlari geri aldim tabi baslangic olarak avukata verdigim $500 geri alamiyorum neyse avukatin verdigi formlardan birkaci renkli kagida fotokopi yapilmis ve bazilarida renkli kalemle falan cizilmis ama tum bilgiler yazili ins butun formlarin 4 4 luk mu olmasini istiyor yoksa bu sekilde gondereyimmi? 3.sorum esimin tax return kagitlari gecen yilki $9000,son 3 aylik herbiri ortalama $2000 lik pay checkleri,isvereninden mektup,arabasinin ruhsati,ve baska bir sponsorun tax returnleri gecen yil $15.350(yani $300 eksik istenen rakamdan),ve son 3 ay pay check(checkler ne yazikki dusuk)ve i-864 formu ve ayrica ben su anda calistigim yerden bir mektup almayi ve turkiyede de subelerinin oldugunu ve benim oncedec orda calistigimi ve calisma iznimi aldigim takdirde burdaki isyerinde beni manager olarak aylik $2000 maasla calistirmak istediklerini yazan bir mektup yani ins in istedigi $15.660 yapmis bir sponsor yok ama extradan bir suru belge var ne dersiniz basvurumun bu sekilde kabul edilme sansi varmi.umarim cok karisik anlatmamisimdir

Sko_From_Bursa
Nedense her sey yalan...

bellys
selam poppy cake...
Ben bizimki kadar bekleyen gormedim.
Belki de avukat falan tutmadik ondan mi acabaa? butun islemlerle esim ilgileniyo...
Californiada o. Biz gecen 2003Martta basvurduk, inanir misin sonuc yeni geldi.
Sonuc derken bissuru evraklar geldi, yani final documents.
Onlari tamamlayip ankaraya yolluycam ordan da bana randevu tarihi vercekler.
Ama tabiiki biz bundan da once green carda basvurmustuk.
Su siralar onda da bi hareketlenme var.
Ordan da cevap gelme ihtimali var yakinlarda.
Ama duyduk ki green card icin de visa icin de hemen hemen ayni islemler yapiliyomus.
visa islemlerini yaparsam ayni islemleri 3-4 hafta icinde tekrar green card icin yapmam gerekcek. Onun icin simdi green carddan haber bekliyorum.
Siz hangi eyallette olcaksiniz...

umarim bir an once cikar
offf gercekten cok uzicu ve SIKICI

belinda

applesweet
Dun INSden gondermis oldugumuz ceklerin bankadan alindigina dair kagitlar geldi. Auni zamanda fingerprint ve resim icin 70$ gondermemizi istiyorlar. Fingerprint icin randevu almamiz gerekiyor, ama Hartford Immigration office randevu vermiyor....Yarin tel. acmayi dusunuyorum, 70$ ceki randevudan once mi postalamam gerekiyor?

TeaParty
ya arkadaslar ogrencilik yılları bitmis(tabii lise) sadece ingilizcesi olan birinin amerika vize basvurusu yaparken(ogrenci yada turistik,yeterki gidiyim) ve daha sıfır olan birinin bu vize denilen olaya giris yaparken yapması,hazırlaması gereken şudur budur belge dokuman vs.nelerdir,ayrıca konsoloslugun karsısındaki fotografcı olayı nedir,gereklimidir_?son 1 soru daha,amerikada tanıdıgı kisinin su anda gecerli olan fonksiyonu-yardımı ne olabilir_?sizce ona nasıl baskı yapmalıyım_?.
(gercekten baya tecrubesizim)

yazarsanız sevinirim...

WESTIN
24 10 2004, 17:00
arkadaslar isterse j.lo ya evlenin kultur farki one geciyor bir onlar bezbolu sen futbolu onlar food chanel sen cnn onlar israili sen irakli nrm insanlari sen turk muzugu onlar ing nrm olarak sen komsu akraba onlar yanlizlik yani oyle eve misafir fln hikaye iste tel konusurken senin konustugundan rahatsiz oluyorlar cunku anlamiyorlar ama isin gercegi annenle ing konusmanda ne kadar mantikli ki ing bilse dahi onlar o bush ben kerry baska onlar ayri yemeyi biz bir arada arkd yemeyi vs.... neyse sadece good luck to herkese ki kimseye inanmam ben mutluyum diyenlere cunku siyahla beyaz!

bellys
poppy cakecim...
tuh uzak dustuk ama cok diil...
LAde olcaz biz de kismet olursa...
bi ara paranoya olmustum her gelem kagidi tarih tarih tutyodum....
bana o kagit tam 1 temmuzda gelmisti.. Yani diyodu ki bundan sonraki kagitlar kime gitsin? avukatin mi sana mi ya da USten birini ver ki daha kolaty ilsesin kaybolmasin falan....

Dedigim gibi... 1 Temmuzda o geldi. 1 ekimde da ankaraya yollamam gereken final kagitlar geldi...
yani max 3 ayin var, ama sizinkiler neredeyse yari yariya daha kisa surmus bizimkinden...
her an gelebilir yani:]

simdilik bu kadar...
ciao

applesweet
ne?

poppy_cake
25 10 2004, 17:00
Mesajin ve sorularimi yanitladigin icin cok tesekkurler Belinda!!

Umarim gercekten soylediginiz kadar kisa surer !!

Bugun ben DS 3032 formlarini usa ya yollayali neredeyse 10 gun oldu , postahane 10-20 arasi yerine ulasir demisti, Sanirim varmistir.Gecen hafta esimde sponsor formlarinin ucretini yolladi , simdi formlarin ona postalanmasini bekliyoruz!!
Ardindan formlari doldurup gocmenlik burosuna gonderecek. Sanirim ondan sonra asil islemleri baslatacaklar!!

umarim dedigin gibi olur ve kisa surer Belindacigim!!

Bu arada siz seyehat izin formu doldurmus muydunuz?
Yoksa o formu amerikaya girdikten sonra mi doldurmamiz gerekiyor?

Bir de her seyehat ettigimizde ayni izin kagidini tekrar tekrar almamiz mi gerekiyor, Yoksa sadece bir kez almak yeterli oluyor mu?

Bir diger sorum da ; konsolosluga siz evraklari gonderdikten ne kadar sonra size donuyorlar ve gorusme tarihi veriyorlar ?

Simdi sizin konsolosluk gorusmenizin tarihi de yakinlasmistir, Gercekten cok imrendim , ama adiniza da bir o kadar da cok sevindim, o kadar uzun sure beklemek gercekten zor olsa gerek cunku!!

Size gorusmede basarilar diliyorum..

selamlar sevgiler

poppy_cake :)

applesweet
Hartford office 4 Aralik`a fingerprint icin randevu verdi. Benimse 24 aralikta Turkiye gidis ucak biletim var. Evraklarimla beraber I-131 seyahat izin belgesi de gondermistim. Insallah bu sure icinde elime ulasir.Bu konuda tecrubesi olanlar varsa paylasabilir mi?

gulumser
Herkeze oncelikle selamlar bir sorum olacak umarim icinizde duyan bilen veya bir fikri olan vardir umarim yardimci olursunuz ben bir amerikaliyla evlenmistim ama evlenmeden once turkun biri benim evlilik yapacagimi biliyolardi polise sikayet ettiler sahte evlilik yapacak para karsiligi felan filan neyse ben tabiki polis raporu almis vede imigireyjin bildirmis beni deportej edeceklerdi 10000 dolar karlisiligi benim mahkeme disardan goruldu vede bu arada evlilik yap kurtulursun felan demislerdi neyse evlilik yaptim bu olay 2 yil once vede iki defa intivyu oldu ikisindede vermediler yani proof bulamadilar vede yanlis cevap verdik sorulara aslinda ceyran su beraber evi banka karti hepsini gosterdik beraber ama yinede vermediler yani sorum acaba bu ulkeden atma durumlari olabilirmi beni cunku evliligimize imigireycindaki kadin proof bulamadik dedi vede pasporta felan bisey yapmadi ciktik vede benim onceki sikayet olayimin mahkemesi hala suruyo hakim burayi bekliyordu imigireyjinin verecegi karari ona gore cancel yapacakti davayi ama burasida oklemedi bilmiyom ne olacak sizce trye atma durumlari olabilirmi ?lutfen bilgisi olan bana yazsin usalda dogmus bide kizim var acba ondan faydalanabilirmiyim lutfen bilgisi olan cevap yazsin tsk ederim simdiden

gulumser
06 11 2004, 18:00
bu konu hakkinda hicmi bilgisi olan yok lutfen biseyler yazin

esracik
07 11 2004, 18:00
gulumser merhaba,
Anladigim kadariyla Amerikada evlendin ve su an burdasin. Sana green card vermediler mi peki, iki yil once evlendiysen ve sana onay vermedilerse bu sure zarfinda nasil kaldin burda?
Kizinin amerikan vatandasi olmasinin sana bir faydasi yok malesef. Biraz daha detay yazarsan daha iyi olur. Bol sans.

applesweet
11 11 2004, 18:00
Fingerprint ve biometrics icin iki hafta sonrasina randevum var... Iki hafta nedir ki bu kadar beklemisiz, iki hafta daha bekleriz... ( offff bitsin artik bu cile)