PDA

Tüm Versiyonu Göster : American vatandasi ile America'da evlilikten, green card a kadar hersey...

Sayfalar : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

dollydoli
29 12 2003, 18:00
sko ne olcak bu senin isin sonu sence?

dollydoli
senin icin en hayirlisi ne o olsun sko kardes....yeni yilda sana tekrar green card diliyorum..

Sko_From_Bursa
Evet gecen uzun bir mail yazmistim ondan ben bir salaklik yaptim.Benim kadinin konustugu birinden suphelendim onla bayan nikiyle konustum oda benim hatuna ispilemis olayi hatun cok kizdi ve bitti falan dedi.ama daha tam karar verememis mezundan cicek yolladim belki biraz olsun hafifler cok moralim bozuk nasil boyle salaklik yaptim anlamiyorum

Sko_From_Bursa
doli hic bi fikrim yok ama su umutlandiriyor beni telefon aciyorum konusuyor,resimlerimi yollayimmi diyorum kabul ediyor web cami acayimmi beni gormek istiyormusun diyorum evet diyor benimle devam edecekmisin diyorum 1 dakika sessizce dusunup hayir diyor.ama zayif bir ihtimal devam etmesi bakalim bekleyip gorcez

ICINGFCS
Montanada islemler nasil olur bilemem ama bildigim birsey varsa: Esin calismiyorsa ve en az yillik 15 bin dolarlik geliri yoksa sen hemen esine bir is bul. Senin sponsorun olan esinin yillik duzenli vergi odemesi ve duzenli bir gelirinin olmasi gerekiyor.

ICINGFCS
Dear greenalmond,
Sana daha once soyledigim gibi, sana sponsor olacak kisinin yillik en az 15 bin dolar geliri olmasi gerekiyor, vergilerini duzenli odemis olmasi gerekiyor...Bunlar senin ilk basvurunda gerekli olan seyler. Diger olay kredi kartlari, faturalar adresler, kartlar vsss bunlar ikinci etapta onemli olan seyler...
Yasa ve gor,
Kartimi alali iki hafta oldu yani taze taze...
Ha oyle ayri odalara alip ta yok dismacunu ne marka, ne yer ne icer diye hic soran olmadi dogrusu. O evraklarinin duzenine ve de biraz sansina kalmis bir olay bence.
Bol sans....

greenalmond
30 12 2003, 18:00
tesekkur ederim.kendisine sordum yillik geliri 20 bin dolarmis.vergilerini duzenli odemis.evi var.insallah problem cikmaz.MUTLU SENELER

faustino
benim saglik raporu ile ilgili sorum var raporu benden ne zaman istiyecekler ne zaman yaptirmaliyim hepinize iyi seneler arkadaslar

Pamir
selam arkadaslar hepinize mutlu ve saglikli yillar....bu arada ben bugun yuzugumu aldim,begenmek cok zamanimi almisti,haftalardir onla ugrasiyordum,neyse hallettim...bide biz onumuzdeki ay evlenmeye karar verdik,yani yaza beklemeyecegiz.....tekrar mutlu yillar

dollydoli
sevgili faustino

saglik raporunu butun formlari yollarken yollaman gerekiyordu.sana racai olan kurum bunu sana bildirmis olmali ve butun formlar tamam olduktan sonra senin evraklarin yollanmis olmali. sen finger print icin gun aldim demistim.sanirim butun evr5aklarin tamam oldugu icin gun alabildin.

yoksa her departman islemleri ayri ayri yaptigi icin mi bir sorun cikmadi diye dusunmekteyim. eger saglik raporunu gondermediysen ileride sorun cikacaktir.

sen su saglik raporu isini sana calisan araci kuruma bir daha sorsana.

Sko_From_Bursa
Ben direk dondum son anda hatunu ikna ettim sanirim.Herkese ii yillar umarim yeni yil mutluluk ve guzellik getirir tum dileklerinizin gerceklesmesi dilegiyle

paprika
Sevgili IcingFCS,

Belgeler konusunda dedigine katiliyorum. Benim gozlemledigim de o. Bir sey eksik ya da yarim olsun, herseye bastan baslayabiliyorsun.

Avukat konusunda ise, ben ve esim o aralar cok yogun ve stresli oldugumuzdan avukatla basvurmustuk. Su aralar bazen pismanlik duyuyorum. Avukat parayi aldiktan sonra hicbir sekilde ilgilenmedigi gibi, herseyi yine biz arastiriyoruz. Bazen diyorum ki, o kadar paraya deger miydi? Hele bu forumdaki arkadaslarin hepsinin belgeleri kolayca doldurdugunu duyunca :)

ICINGFCS
Sevgili faustino,
Saglik raporunu ilk basvuruda istiyorlar. Eger INS'nin sayfasina bir goz atarsan doldurman gereken formlar ve hazirlaman gereken evraklar var. Bu listeden her hangi bir eksigin olursa basvurunu kabul etmiyorlar.
Ben nufus cuzdadinin kopyasini goturdum, benden TC'den nufus mudurlugunden faxs yada orjinal istediler. Ve tek bir cevap evraklarini tamamlada gel..Asla eksik evrakla gitme.Bosuna sira beklersin. Formlari simdiden doldurmaya baslarsaniz iyi olur cunki bogulacaksiniz. Eger paraniz varsa avukatla halledin derim hic olmazsa basiniz pek agrimaz.
Bol sans,
Herkese Mutlu Yillar.

ICINGFCS
Avukat konusunda isin sansa kalmis. Ben cok sanli idim bu konuda. Avukatim INS gorusmesine bile bizimle geldi vede fatura yazmadi. Ben cok memnun kaldim ve cok faydasini gordum. Eger vaktim var parada odemem diyorsaniz tabiiki kendinizde halledersiniz. Gozlemledigim bir konuda eger avukatiniz varsa INS size karsi daha esnek davraniyor, yanlis yapmaktan cekiniyorlar.
Bu islerde %30 sansiniza bagli. Karsiniza cikacak memurun insiyatifine kalmis.Allah kotuyle terbiye etmesin derler ya!!!
Herkese bol sans dilerim...

serkantalya0708
selam bana yardımcı olun lütfen

mn
31 12 2003, 18:00
bende hepinizin gelen yeni yilini kutlarim.
kizlar, benim esim calismiyor ve esimin babasi bana sponsor oldu. ins kabul etti. su anda ben calisiyorum. yakinda benim isyerim beni kesin ise aliyor. ve kendi kendime sponsor olabilecegim.
size sorum esimin calismamasi problem yaratir mi?
ileride kendisi part time ise girecek ama sponsor olabilecek para kazanmayacak.
esim anxiety ve panic attack, bu nedenle yillardir calisamiyor. calissada part time. biz doktor raporu felan alabiliriz ins kanitlamak icin.

bu konuda yardimlarinizi bekliyorum. lutfen bilen arkadaslar cevap yazsin.

mn
selam onun calismamasi herhangi bir etki yaratir mi, ben kendim ve sanirim benim esimin babasi bana sponsor olabiliriz.

faustino
arkadaslar!
formlari beraber doldurdugumuz ofis bundan bahsetmemisti bildiginiz gibi INS den dosyamin ve evraklarin tam olduguna dair 3 tane zarf aldim ve yine bildiginiz gibi 13 ocakta fingerprint icin gun aldim fingerprinten sonra ayni gunde veya 2 hafta icindede calisma iznimi adresime postalicaklar benim bildigim bu saglik raporunu alacagimi biliyorum ama ne zaman bunu kimse soylemedi sizinde bildiginiz gibi bu isler asama asama gidiyor saglik raporu konusundan haberim vardi fakat ne zaman gerekir onu bilmiyorum formlarimi yollarken saglikla ilgili hicbirsey yollamadim bunu haftaya benim ofise danismam gerekecek ileride basimiz agrimasin
pamir!
hayirli olsun simdiden mutluluklar

faustino
arkadaslar!
bu saglik raporu olayini onumuzdeki hafta dosyayi beraber hazirladigim ofise gidip ogrenicem dosyayi hazirlarken bana bahsetmediklerine gore belkide dosyayi hazirlarken gerekmiyordu neyse bu isi onumuzdeki hafta ogrenirim
paprika!
bu arada sanada tessekur ederim allah hepimizin yardimcisi olsun hepimizin bir amaci var bu ulkede

cevizagaci
Saglik raporunu almak icin interviewe kadar zamanin var. Kolay gelsin

Pamir
selam arkadaslar,ben pazartesi gidip gun alacagim evlenmek icin...bunu city halldan alacagim degilmi....court,city hall...ayni bina icindemi,ayni seymi.....neyse beni biri bu konuda bilgilendirebilirmi...ilk adim nerde basliyor yanii

dollydoli
sevgili Pamir
senin adina cok sevindim . tebrik ederim.yeni yil sana simdiden ugurlu gekdi bile huh?darisi forumdaki diger arkadaslarin basina .

sekerim Paprika insallah senin de islerin yolunda gitcek ve hersey gonlune gore olacak bende dua ediyorum senin icin...optum seker.

sevgili Faustino arastir su saglik raporu isini . esime sordum aciklamasi,bulundugun eyalete gore degisiyormus saglik raporu isi ve saglik raporunu zaten interwiew de kontrol ediyorlarmis eger interwiew 1 yildan fazla zaman sonra olacaksa senden interwiew e yakin zamanda isteyeceklermis yani anlayacagi bir sorun yok...ama sen yinede bir sor senin sirkete emin olmak icin...hadi sana kolay gelsin.

sevgili MN Aanlayamadim durumu biraz daha acik yazarsan sevinirim...simdi senin esinin babasi sponsor oluyorsa zaten olay cozulmus olmasi gerekiyor. neden esinin calismasi gerektigini anlayamadim.

Bad girl nerdesin yaw ...sag salim gittin mi? bi haber ver seker.

dollydoli
kacak oldugun zaman evlilik iptal olmaz ama biraz basin agriyacaktir...avukatsiz islerini halledemeyebilirsin...avukat ucretide $2000 ve civarinda.

Sko_From_Bursa
Mesela geldim usa ya vizem bitti kacak duruma dustum.ama genede birini buldum evlenmeye karar verdik.kacak almadan dolayi iptal mi olur?

paprika
Pamir,

Beklememek kararinizdan dolayi kutluyorum. The sooner the better ;) Gelismelerden bizi haberdar et lutfen.

Faustino, kolay gelsin. Sen de haber ver bize, OK? kendime dua ederken, senin icin de dua edicem.

faustino
01 01 2004, 18:00
sevgili pamir!
sana yakin bir courttanda gun alabilirsin mesala ben bronxta oturuyorum bronxtaki courttan gun aldim eger biz biraz daha bekleseydik yine bronxta evlenecektik cunku gun aldigimiz iki gun sonrasi ctesiye denk geliyordu nikahi kiyicak olan kisi ctesi yokmus ptesi kiyalim dediler olmaz dedik bizde acele etigimiz icin ta gittik yonkersta evlendik ctesi gunu

Pamir
city hall ve court a giderken yanimda getirmem gereken evrak varmi,pasaport vs gibi....bu islemde ne kadar para odeniyor vs.....

Pamir
1) evlendikten kac gun sonra evraklarin islemlerine basladiniz.....yada bu sorunun cevabini biliyormuyum ben?hemen?.....yani saglik raporu vs vs....
2)bide diyelim raporun birni doldurmaya basladim ve yanlislik oldu,yeniden raporu almam gerekiyor herhalde,az degil sonucta $250....yoksa yeniden print out alalabilme sansim varmi?

Pamir
tesekkurler arkadaslar......az once formlari print out ettim......allah bana ve bu yoldan gececeklere kolaylik versin valla.....cogunluk halletmis bu asamalari....bir ben bide bad girl var anlasilan

Pamir
arkadaslar herkesin immigrant visa number i varmi?.......pasaportta vize verirken verilen numarami bu yoksa hani su TRA.....diye baslayan numara,yoksa ayrica ona basvurmam gerekiyormu?......

ikincisi ise A# dedikleride ne?

dollydoli
pamircigim city hall dan gun alacaksin canim...sonrada court ta evleneceksiniz. genelde city hall ve court ayni binada. senin adina cok seviniyorum. hadi hayirlisi olsun seni de evliler kervanina katiyoruz. insallah sira sko da.

dollydoli
pamir biz city hall a $36 certifika icinde $35 odedik ben pasaportumu goturdum galiba fotokopisini cektiler.

dollydoli
pamircigim formlari doldurmaya evlendigin gun de baslayabilirsin. ama sana mariage lisansini yollayacaklar 2 hafta ya kadar .

saglik raporuyla ilgili soruna gelince sen doldurmuyorsun zaten INS in sana onerdigi kliniklerden birine gidiyorsun onlar seni kontrol ettikten sonra kendileri dolduruyor o formu...
bizde butun formlari bilgisayardan cikardik.
<< 1) evlendikten kac gun sonra evraklarin islemlerine basladiniz.....yada bu sorunun cevabini biliyormuyum ben?hemen?.....yani saglik raporu vs vs....

2)bide diyelim raporun birni doldurmaya basladim ve yanlislik oldu,yeniden raporu almam gerekiyor herhalde,az degil sonucta $250....yoksa yeniden print out alalabilme sansim varmi? ]]

dollydoli
sevgili pamir A# number demek alien number ve onu sana immigration verecek butun islemlerin sonunda. ben calisma iznimi almaya gittigimde verdiler.yani formda o kismi bos birakacaksin.

diger sorunun cevabi vizenin uzerindeki numara olacak. diger arkadaslar gelsin bide onlarin cevabina bakalim.cunki vizenin uzerinde birkac numara vardi.

Sko_From_Bursa
pamir kolay gelsin sen bitir islerini sirada ben varim :)

paprika
Pamir,

Ben ABD ehliyetimi ve SS kartimi gosterdim, pasaport sormadilar. Ama her eyalete ve memura gore degisik olabilir bu. Yaninda gotur derim.

Biz licence'a $20, evlendigimiz court'a da $32.50 verdik. Eyalete gore degisiyor mu bilemem. Dolly sen ne kadar odedin seker?

levko
02 01 2004, 18:00
dolydoli merhaba,

cok onceden konusmustuk ve sen hatirladigim kadariyla amaerikan vatandasi birisi ile evliydin. Tezasta oldugunu da hatirliyorum, sanirim durumum sana yakin. Benim nisanlim da texas ta ve evlenecegiz. Sen calisma iznini aldin mi? aldiysan ne kadar surede aldin? Green carddan ne haberler var o ne kadar surermis sen aldin mi onu da? Calisma izni alirsan vize durumun ne oluyor degisiyor mu? Diyelim calisma izni elinde texas ta bir yilda yasamis oldugunu kanitlarsan texas resident sayilirmisin? cok soru sordum ama gercekten onemli bunlar benim icin.

Levent

greenalmond
SELAM FAUSTINO
ben yakinda evleniyorum kismet olursa.kimligimde ve pasaportumda evli yazili ama Turkiyede bosandim bunlarida degistirmemistim.Nufustan kagit getirttim evli olmadigimi gosteren simdi ben pasaport ve nufus cuzdanimi konsolosluktan degistirmek zorundayim degilmi? ne kadar zaman aliyor bu? bu arada vizem 8 subatta doluyor herhalikarda extension icin muracaat edeyimmi ne dersin?

greenalmond
faustino
ben bu ulkeye yasal girdim ve hala yasalim.evlenme muracaati yaparken sizden ne istediler sadece pasaportmu? ve orda evli yaziyor olmasinin bir onemi varmi?degistirmek gerekirmi ?

faustino
arkadaslar!
evlenmek icin gun almaya giderken birth sertificate bunu turk konsolosluguna gidip 20$ odeyerek noterli tastikli sekilde aliyorsun senin nufus cuzdani ornegini yeminli tercumesini yapiyorlar birde pasapotunu aliyorsun yanina esindende ID ve SSN yi istiyorlar o kadar benden bunlari istemislerdi

faustino
arkadaslar!
birsey daha var evlendikten hemen sonra basvurmayin adamlarin aklina acaba bunlar kagit icinmi evlendiler diye supheleniyorlar bana araci olan ofis 20 gun beklememi soylediler dosyayi gondermek icin yani benim dosyayi evlendikten 20 gun sonra yolladilar

faustino
sevgili greenalmond!
ben buraya turist vizesi ile geldim bana kapida 6.ay oturma izni verdiler iceri girdigim tarihten itibaren ben bu sure bitmeden evlendim ama bildigim kadariyla oncelikle senin bu ulkeye nasil girdigine bakiyorlar yasalmi degilmi diye en onemli nokta bu ama sen yinede bir avukata git istersen pasapotunu ve nufus cuzdanini sorarsin

faustino
sevgili green almond!
evlenmek icin gun almaya giderken benden pasaportumu ve birthcertificate mi istediler pasaportundaki durumunu bence duzeltmen lazim ileride basin agrimasin bunu konsolosluktan veya bir avukat kanaliyla ogrenebilirsin
sevgili pamir!
bu konulari asama asama geldigimiz icin su anda bende ilerisi icin bir fikir sahibi degilim su andaki benim ilk amacim calisma izni,ssn ve newyorkstate ID sini almak :) gerisini sonra kafa patlatirim artik ne yapayim

Pamir
ya arkadaslar ben kendi tezimi curutuyor gibi olacagim ama immigrant visa number.....biz immigrant degilizki...buraya ya turist vizesiyle ya da benim gibi exchange vizesiyle ya da fiancee vizesiyle gelmisiz....yani biz immigrant olmuyoruz....yanlismiyim....

Pamir
sevgili dollydoli.....I-485...part 3processing information....nonimmigrant visa #????

Pamir
1)birth sertificate derken... nufus cuzdanini,driving license i yada pasaport u kabul etmiyorlarmi...illa noter tastikli olmasimi gerekiyor.....

2)I-485...sayfa 1....I-94 numarasi....kac rakamli(11 benimki ,ama iki numara daha bir asagida yazilmis nedense-pasaportuma eklenmis halde,departure number olarak geciyor).

3)current ins status...change of status mu?

4)part 2.....application type.....i am appliying for an adjustment to permanent resident status because:? ben nisanlisi olarak gelmedim buraya,ben burda ogrenciyim ve oyle tanistik....immigrant visa # i a SIKKININ ilk cumlesinde soruyorlar...

5)part 3.....were u inspected by a us immigration officer?....genel document inspection oldu tabii,muhur falan vurdular....so yes?.....altindaki soru nonimmigrant visa number?

yeterlimi simdilik,yeterince soruya bogdummu seni seker?

Pamir
tesekkurler dollydoli,inan cok yardimci oldun....umarim bir gun bu olaylar bittiginde,bir araya gelip ,yuz yuze sohbet sansimiz olur....yani newyork a yolunuz duserse....kalin saglicakla

dollydoli
sevgili pamir hangi formun hangi kismindan bahsettigini yazarsan bakar o numaranin ne oldugunu soyleyebilirim...benim butun dosyalarin fotokopisi elimde ordan kontrol edicem.

dollydoli
sevgili Levko

simdi konu cok uzun surecek forumun basina gelismeleri ekliyorum...ordan okursan daha cok bilgi edinirsin..baska sorularin olursa yazarsin...kolay gelsin.

dollydoli
sevgili pamir.

nonimmigration number...control number200222.......1 biz bu numarayi yazdik...

yani bu numara USA visa nin uzerinde yazan numara . bu form statu degistirmek icin bas vurdugun form...

seni ulkeye hangi kapidan ve hangi tarihte girdigini soran bolum...

<< sevgili dollydoli.....I-485...part 3processing information....nonimmigrant visa #???? ]]

dollydoli
<< 1)birth sertificate derken... nufus cuzdanini,driving license i yada pasaport u kabul etmiyorlarmi...illa noter tastikli olmasimi gerekiyor.....

1-) nufus cuzdaninin yeminli tercumana yaptirilmis tercumesi olacak kesinlikle...baska turlu kabul edilmiyor...bu evrak evleme dairesinde istenilen degil,statu degistirmede istenilen birt certifica yerine gecen nufus cuzdanimiz.

2)I-485...sayfa 1....I-94 numarasi....kac rakamli(11 benimki ,ama iki numara daha bir asagida yazilmis nedense-pasaportuma eklenmis halde,departure number olarak geciyor).

2-)evet o numara benimki de ole...9 numara beraber 2 numara ayri toplam 11 numara.

3)current ins status...change of status mu?

3-)senin statun ogrenciydi dimi vizen de onu yazacaksin, biz turist yazmistik ve vize turunu....
4)part 2.....application type.....i am appliying for an adjustment to permanent resident status because:? ben nisanlisi olarak gelmedim buraya,ben burda ogrenciyim ve oyle tanistik....immigrant visa # i a SIKKININ ilk cumlesinde soruyorlar...

4-)biz H 'i isaretledik ve US USC-Spouse yazdik. INS telefonda yardim edip boyle yazmamizi soyledi.telefon acip ogrenin bu kismi8.
5)part 3.....were u inspected by a us immigration officer?....genel document inspection oldu tabii,muhur falan vurdular....so yes?.....altindaki soru nonimmigrant visa number?
5-) cevap yes...numarada vize nin uzerindeki control number.

yeterlimi simdilik,yeterince soruya bogdummu seni seker? ]]

faustino
03 01 2004, 18:00
sevgili pamir
islemleri asama asama gidersen senin icin iyi olur karistirmazsin hemde iste benim gonderdigim dosyadaki formlar ve dokumanlar
1.biographic information birer tane senin ve esin icin
2.petition for alien relative
3.form I-485 application to register permenet resident or adjust status
4.application for employment authorization
bunun yani sira senin ve esinin birthcertificate leri esinin ID ve ssn fotokopileri ,senin nufus cuzdani , pasaportun ve vizenin fotokopileri
dolly dolinin dedigi gibi hangi vizeyle giris yapmissaniz o vizeyi gostermeniz gerekiyor
ve 4 er tane immigration fotoraf (yandan cekilmis) kendi veya esinizin adina banka ceki (555$) bu parayi money orderlada gonderebilirsiniz ayni zamanda ceki formun uzerine kopyalayin
arkadaslar
bunlar benim gecirdigim evreler; ileride size gelismeleri aktaricam asama asama umarim birilerine yardimci olabiliyorumdur tabiiki bende sizlerden yardim bekliyorum.

faustino
arkadaslar!
evlilik sertifikasinida ilistiriyorsunuz bunu yazmayi unutmusum

Pamir
if it is meant to be,it is meant to be.......so do nt worry....eger ki kaderinizde birbiriniz varsa ne engeller asilir,sevgi gercekse.....

Sko_From_Bursa
Arkadaslar hani su hep nahsettigim amerikali bayan arkadasim bir siir yazmis bana okurken goz yaslarima hakim olamadim belki bu biraz ozelimizi acmak gibi olucak ama sizlerle paylasmak istedim.

It is time to go, I must depart
I leave this house with an empty heart
This little house, we hoped to share
Is all packed up, the walls are bare
I found you here, or you found me
In our innocence we never knew what would be
Our love grew slowly, day by day
Never knowing that something would stand in our way
Happiness, sorrow, laughter and tears
Always here for each other to calm our fears
One night here together, everything changed
We became man and wife, our lives rearranged
From the first tender touch, we felt passion grow
To a fire so hot, we both had to know
That even though wedding vows were not spoken
The bond between us would never be broken
One day we learned just how much love would cost
A battle to fight and all could be lost
My husband, my love, so far away
Could not stand beside me to fight on this day
I stood tall and proud, and fought for our love
Asked for the help of God up above
The battle grew stronger with each passing day
I fought long and hard to find us a way
To truly become one in body and heart
So that never again would we be apart
My opponents were strong, much stronger than me
I cried and I reasoned but they would not see
That I loved you so much, my husband, my life
I loved you enough to become your wife
The battle was lost on a cold winters day
When I said to you askim, I must go away
I sit here once more, the tears on my face
I have lost someone whom I can never replace
This poem will be sent, the screen will go dark
The same darkness decending into my heart
As I leave this house and board the plane
My life will never be the same
The cold in my heart, the blue cold I know
Will no more allow my emotions to show
Something inside me has died on this day
This man whom I love, I have sent away
If all of our lives we remain apart
His love will forever remain in my heart

Pamir
04 01 2004, 18:00
faustino ben yarin newyork city e gelecegim the phantom of the opera yi izlemek icin,eger herhangi bir planin yoksa yarin icin,yada calismiyorsan belki beraber bir kahve iceriz.....beni haberdar et eger musaitsen

Pamir
ya sko yanlis anlama ama benim anlamadigim nokta...sen bu kizi seviyormusun sevmiyormusun....yoksa sirf kagitlar icinmi...bir kac gun once ya tanidiginiz biri varmi evlenebilecegim diye soran kimdi...ben mi karistiriyorum...oyleyse cidden ben yanlislik icin ozur dilerim....egerki sadece paperlar icinse onun yazdigi duygusal siir seni niye etkiliyor.....benim aklim karisti.
....

Sko_From_Bursa
benim durum pek ii deil paprika tam herseyi ayarliyorum bir sorun cikiyor bayanin yazdigi siir yukarda o siiri okuduktan sonra yogun bi duygusal moda giriyorum bekle ve gor diyor herkes neyi beklicem neyi gorcem bilmiyorum tel bildigim iyi olmadigim.

Sko_From_Bursa
Pamircim basta hersey paperlar icindi ama birseyler oldu.Mesela kadin kendi kendine turkce kelimeler ogrenmeye basladi,turk yemek tarifleri ve kulturunu anlamaya basladi,bursa hakkinda bilgi ve resim topladi ve islam dinini arastirmaya basladi halbuki ben hic boyle bir sey demedim.Degisik geldi bunlar bana alismaya basladim her gece onunla konusmak ister oldum.beraber gulduk,beraber agladik,beraber sorunlara cozum aradik ve hayaller kurduk.Bazen ben umutsuzluga kapildim bazen o ama hep beraberdik.Anlamsiz birseyler oldu ailesi istemiyo diye ayrilma karari aldi ama benim ona anlattiklarim devam etmemize yetti.Simdi nj ye gidiyor ne olacagi mechul.O siiri okudugunda sen duygulanmadinmi duygularini cok guzel yazmis en guzeli kendini ve beni yazmis.Bir gece aile baskisindan bunalip turkiyeye geleyim orda yasayalim dedi gel dedim ve hic bir amerikalidan en azindan benim tanidiklarimdan beklenmeyecek bir soz soyledi ailen beni ikinci kizlari gibi kabul ederlermi.Evet dedim evet yeterki gel.Seviyorum pamir ilk baslarda kagitlar icindi ama simdi baska iste.

Sko_From_Bursa
paprikacim tsk ederim ben kagit zaten karistirmiyorum ama bir sekilde orda kalmam gerekli eger hersey iyi gider ve evlenirsek.

Sko_From_Bursa
saol paprikacagim da simdi bi folder okuyordum aklima takildi.simdi benim askerlik 31 aralik 2005 e kadar tecilli uzun sureli pasaport vermezler sanirim.Evlenmeden once yasal giris yapicam gecici green cardi pasaporta damga olarak basip veriyorlar diyorlar simdi bu durumda konsolosluk pasaport suremi uzatmazsa 2 sene sonrasinda ben suresi bitmis bir pasaporta sahip olucam eger boyle bir sey olursa ne olacagi hakkinda bilgin varmi acaba?

Sko_From_Bursa
AMERIKAN VATANDASI ILE EVLILIK SONRASI BCIS'E BASVURU ILE ILGILI DETAYLAR folderi
Me-Gi yazmis
<< 25. gorusme sonrasinda pasaportunuzu getirin ve damgalatin diyecekler. O damga greencardin asli gelene dek greencardiniz sayilir. Yani rahatlikla cikis giris yapabilirsiniz. O tarihten 5 sene sonra da vatandasliga hak kazanirsiniz. Yani pasaporta damgayi almak basari. Kutlamaya deger. Karttan tek farki damga seklinde olusu. Greencardimi daha alamadim tribine girmeyin. Aha size greencard damgasi ]]

yani evlendikten sonra pasaportun sureside bitse bir sey olmaz mi?

Sko_From_Bursa
valla cok karisik bir durum bu green card alicam uzatin diyince uzatirlarmi ama work permit ve ssn aldiktan sonra pasaportu neden ihtiyacim olsun ki?

Sko_From_Bursa
ya aslinda iyi konusmayla bu olur nasil mi.ben nasilsa burada yasal kaliyorum bir sorun da yok ben gitmem ailem gelir ama uzatirsaniz dovizli askerlik yapicam benim kaybedecek birseyim yok bu durumda.

paprika
Selam arkadaslar,

Bir kac gundur bu dosyayi ihmal ettim. Nasilsiniz bakalim?

Benim cephemde degisen bi sey yok. Dollycim, bu arada, BCIS Philly ofisine ulasmak mumkun degil. BCIS genel merkeze sordum, onlar da numarayi bilmiyorlarmis. Websitesine gore benim basvurunun, is izni asamasinin su aralar tamamlanmis olmasi lazim. Biliyorum sen bana ofise gitmemi tavsiye etmistin. Onu yapacagim herhalde artik bu hafta. Tatilden donmuslerdir diyorum ofis ahalisi.

Bu yetersizliklerin uzerine, ben de avukatin e-mail kutusunu deli gibi dolduruyorum. Neden boyle, haber yok mu? filan... :) Giciklik degil mi, artik, basim agrisa yazacagim neredeyse Neden basim agriyor?diye. Esim de bana kiziyor Avukati karsimiza almak iyi fikir degil diye...Napayim acayip gerginlestim artik.

Neyse, Pamir, goruyorum ki aradigin cevaplari bulmussun, dosyadaki arkadaslar sagolsun. Hadi sen de aramiza katiliyorsun. Seninle birlikte teskere bekleriz artik.

Faustino, Sko size de selam, Bad Girl!!!!! NERELERDESIN???? Bir internet cafe buluver be abicim. :)

Hepinize kolay gelsin.

paprika
Sko ya...Valla seviyorsan pesini birakma. Seviyorsan da artik kagit magit bir kenara birak. Bak kiz seni seviyor demek ki, yesil kart filan karistirip golgeleme iliskiyi. Kizlar hisseder boyle seyleri.

Biraz bilmis bilmis konusuyor gibi oldu ama kusura bakma. Icimden abla tavsiyesi vermek geldi. Harbiden... :)

paprika
Hadi insallah hersey yolunda gider o zaman...

paprika
Sko, pasaporta damga olayini tam anlayamadim? Benim pasaportuma hic bir sey basilmadi henuz. Benim bildigim, gecici yesil karti almak en az bir yil suruyor. O da kart seklinde, uzerinde gecici yaziyor. Iki sene evli kaldiktan sonra temelli kart ile degistiriyorlar. Bana avukat boyle demisti. Seni yanlis bilgilendirmis olmayayim da...

paprika
Sko, yazdim yazdim sildim. Ben, Evlendikten sonra Turk konsoloslugu pasaportu neden uzatmasin? demek istiyorum AMMAAA askerlik benim HIC bilmedigim bir olay. Bir de pasaportsuz kalmayasin.

(Kalmazsin da Turk hukumeti de ya askerlik yapmadan ne yeni pasaportu? ' filan demesin????)

paprika
Benim aklima tek gelen care su: Geldin, evlendin, yesil karti beklemeye basladin. Acaba, bir okula kaydolup ya da kaydini uzatip askerligini tecil ettirsen. sonra da pasaportunu uzatsan?

Dedigim gibi benim aklim buna yetti. Bu kadar cambazliga gerek birakmayan bir yol vardir belki...

faustino
05 01 2004, 18:00
sevgili pamir!
yarin ise 4 de baslicam eger manhattan a gelirsen gorusuruz senin ozelinede yazicam beni ararsan gorusebiliriz

dollydoli
05 01 2004, 18:00
selam arkadaslar.

bildiginiz gibi yaklasik 1 ay evvel calisma iznimi ssn basvurumu ve finger print isimi 1 gunde halletmistim. neyse yeni bir mail geldi bu ********lar beni tekrar finger print e cagiriyor. gerekcede SSN in onlarda kayitli olmayisi. tuhaf cunki finger print vermeye gittiginde zaten SSN in olmuyor. ilk islem finger print ,sonra calisma izni, sonrada ssn aliyorsun.

burdanda anlamis ldugunuz gibi bize yine yollar gorundu.

paprikacigim nasilsin pek haberlesemedik bu aralar is nasil olumlu bir gelisme varmi?

bad girl kizzzzzz nerdesin yahu, insan bir ses verir tabi TR de keyfine diyecek yoktur onun icin bizi onuttun. bende kordonda sevgilimle basbasa soyle deniz manzarali bir cafede sicacik bir cay icsem,ben dunyayi unuturum herhalde.yada bogaz manzarali bir yerdew.
bad girl cugum saka bi yana sen keyfine bak. nasil olsa tilkinin donup dolasacagi yer kurkcu dukkani.USA ya gelince yazarsin seker.

bye...

Bad Girl
06 01 2004, 18:00
Gelıyor gelıyor bad gırl bad gırl gelıyor...
Taktak tak tak
Bu duyulanlar bad gırlun ayak seslerı.Sekerım bu koylulerdede guzel bır computer yokkı sıze yazayım.(hanı ıstanbuldan koye gıderler ya koylulerı begenmezler falan.Benınkıde o ıs ısde..Yok canım saka .Dogup buyudugum yer burası)

Kızlar kısmetse persembe gunu aksam ustu ordayım.Gelınce sızlere neler yazacagım .Bekleyın anacagım.

LackOfComprehension
Arkadaslar ben birseyi merak ediyorum.Benim kiz arkadasima lottery'den green card ciktiginda islemlere baslamadan once onunla evlenirsem ben de onunla ayni anda green card almaya hak kazanirmiyim? Ve eger bu sirada amerikada illegal durumda isem bu karti almama kesinlikle bir engel teskil eder mi? Yoksa yine de alma imkani var mi? Vakit ayirip cevap verebileceklere simdiden tesekkur ediyorum..

faustino
arkadaslar!
bu ins her ay birseyler degistirip cikartiyor :confused: anlasilan yeni formlar yeni isler

dollydoli
bak bu bilgiden haberim yoktu bunu da ekleyim istedim bilgilerinize...

evlilik yoluyla greencard sahibi olursaniz, vatandaslik icin 3 sene sonra basvurabilirsiniz. 5 sene beklemenize gerek yok. bu son sene ogrendigim bir bilgi. eskiden yazmamisim. yani kisaca 3 mart 2000de greencardinizi aldiysaniz (evlilik vasitasiyla) 3 mart 2003'ten itibaren vatandasliga muracaat edebilirsiniz.

dollydoli
selam arkadasim senin sorunun cevabini ben kisisel olarak bilemiyorum ve bu dosyayi ziyaret eden arkadaslarin cogu evli yada yasal yolla evlenme yolunda...benim sana tavsiyem bir green card lottarry dosyasinda bu soruyu sorman...kusura bakma yardimci olamadim...

<< Arkadaslar ben birseyi merak ediyorum.Benim kiz arkadasima lottery'den green card ciktiginda islemlere baslamadan once onunla evlenirsem ben de onunla ayni anda green card almaya hak kazanirmiyim? Ve eger bu sirada amerikada illegal durumda isem bu karti almama kesinlikle bir engel teskil eder mi? Yoksa yine de alma imkani var mi? Vakit ayirip cevap verebileceklere simdiden tesekkur ediyorum.. ]]

paprika
<< Arkadaslar ben birseyi merak ediyorum.Benim kiz arkadasima lottery'den green card ciktiginda islemlere baslamadan once onunla evlenirsem ben de onunla ayni anda green card almaya hak kazanirmiyim? Ve eger bu sirada amerikada illegal durumda isem bu karti almama kesinlikle bir engel teskil eder mi? Yoksa yine de alma imkani var mi? Vakit ayirip cevap verebileceklere simdiden tesekkur ediyorum.. ]]Lack of Comprehension,

Kiz arfkadsina green card cikmissa, interview tarihi gelmeden evlenmeniz lazim. Interview tarihinde evli olmalisiniz yani. Boylelikle, ikiniz de green card alabilirsiniz. Bu bir yakinim yapti, oradan biliyorum. Ancak illegal olman bir sorun yaratabilir. Bunun icin bir avukat tutun derim.

Saygilar,

yagmur34
SEVGİLLİ ARKADAŞLAR,
BENDE DV 2003 TALİHLİSİYİM VE ŞUBATTA GC VE SSN İÇİN BAŞVURACAĞIM.EŞİM DE BENDEN DOLAYI GC SAHİBİ OLACAK.BENİM MERAK ETTİĞİM;GC I ALDIKTAN SONRA BOŞANIRSAM EŞİMİN GC I İPTAL OLUYOR MU?YANİ BENİMLE 5 SENE EVLİ Mİ KALMASI GEREKİYOR??İPTAL OLMAMASI İÇİN??

SEVGİLER...

faustino
07 01 2004, 18:00
bad girl!
izmirden bahset biraz biraz ozlem giderelim

faustino
arkadaslar ben pamirle tanistim umarim sizlerlede tanisirim bende bir gelisme yok bildiginiz gibi sali gununu bekliyorum ben yinede bekleyemicem sali gununu yarin benim evraklari yapan ofise gidicem neler yapabilirim diye

faustino
merhaba ayfer_hozey
ben burda evlendigim icin senin durumunun hakkinda inan bilgim yok umarim bu dosyada bilen biri cikar ama bildigim kadariyla sizin islemlerin bizimkinden hizli gitmesi lazim

ayfer_hozey
arkadaşler hepinize merhaba. yaklaşık bir buçuk ay önce türkiyede evlendim.eşim amerikan.konsolosluk bize vize için eşin usa dan başvurcak dedi.eşim usa dan başvurduğu sırada biz usa dan vizenin uzun süreceğini öğrendik.ankara dan başvuracaktık.eşim ankara konsolosluğunu aramış ve bilgi almış.konsolosluk k-3 diye hızlı bir vize varmış. işemlere usa dan devam edildiği için kısa sürede alınıyormuş.yani aslında ben vizeyi usa da alacakmışım ben evraklarımı ona yolladım.eşim yarın k-3 vizesine başvuracak.ACABA K-3 VİZESİ ALAN VARMI VE NE KADAR SÜREDE ALDINIZ?lütfen alan varsa cevap yazsın.Artık daha fazla beklemek istemiyorum.eşimi özledim :(

Pamir
slm bad girl.....nasildi turkiye,anlat anlat....nisanlin,ailen nasildilar,anlasiyorlarmi guzel guzel.

dollydoli
bad girl sesini duyan cennetlik valla. hadi yolunu gozluyoz. iyi yolculuklar seker.

paprika
Pamircim ya senden naber?

Tarih aldin mi?

Bad Girl
08 01 2004, 18:00
selamlar
Ay nihayet budayim.Kavusturana sukur.Kizlar, erkekler yada bu folderi takip eden herkese selamlar.Henuz bensiz neler olmus bitmis onlari okuyamadim ama ben yazayim bari.Benim nisanlim turkiye sinavini gecti.Darisi siznkilerin basina.Butun herkes bayildi bayildi.Sapik annem demezmi ay ben bu cocuga asik oldum.Boncuk boncuk gozleri var diye.Ha suphan allah. :) Tabi sakasina canim
Nisanlim hic bir amarikan hareketde bulunmadi.Nereye gittikse hep saygili oldu herkese karsi.Tabi burada nasil haraket etmesi konusunda dersler aldi.
Annemin yaptigi her yemegi yedi.Bir tek kabak tatlisini sevmedi(bilirmisin firinda uzerine fistik ceviz falan dokulur.).Her yemege corbayla baslamak onunda hosuna gitti.Soylemesi ayiptir annem acili biber tursusu yapmisdi.Valla nisanlim o tursuyu bile pilavlarin ustune dokup dokup yedi.Ayyyyy!!!!
Nisanlima hoscakal demesini ogretdim.Allahim bakkala giriyoruz sigara aliyoruz bakkalciya hoscakal,dolmusa biniyoruz sofore hoscakal,ona hoscakal buna hoscakal demeye basladi .Sonunda dayanamadim dedimki burasi senin memleket degil ,burda herkese hoscakal denmez.
7 gun tr`de kalmamiza ragmen turkce baya kelime ogrendi.Eh artik seneye OSS`ye girer benimki.
Benden simdilik b kadar.Gene yazacagim.Kendinize iyi bakin...

faustino
hosgeldin badgirl!
izmiri anlatirmisin kordonboyu nasil biraz ozlem giderelim
arkadaslar bugun bizim ofise gittim sali gunu ins te parmak izim ve fotorafim cekilecekmis ondan sonra calisma iznimi eve postalicaklarmis ne zaman gelir allah bilir calisma izni geldikten sonra ssn ye basvurabiliyormusun ondan sonrada ny state ID icinde motorvechille ayriyetten gidicekmisiz kac ay surcek bunlar bekle allah bekle

Pamir
sevgili ayfer_hozey inan benim de o konuda hicbir fikrim yok...uzgunum yardimci olamadigim icin....

faustino biz konusmadik sali gunu hakkinda,neden ofise gideceksin...sali gunu ne olmasi gerekiyor?neyse umarim hayirlisi olur

sevgili paprika bu aralar hala gelinlik bulmaya calisiyorum,istedigim sade bir seyi bulamadim daha....ben etek kismi kalkik,kabarik bir gelinlik istemiyorum....bide beyaz yerine ivory istiyorum....yani daha cok kokteyl kiyafeti tarzinda bir sey bakiyorum...sonucta benimkide city hall islemi olacak...arti amerikalilarin bridal shower dedigi bir olay var....benim amerikali ailem en azindan bridal shower yapip bayan bayana eglenelim dedi,iste o zaman da arti olarak giyebilirim elbiseyi...yani sade bir sey olmasi lazim....

benim evlilik olayinin sade ,sessiz bir sey olmasi lazimdi,simdi nerdeyse butun mahalle biliyor :( .....jean my host mom,da en azindan bayanlar arasinda bir kokteyl yapalim dedi bende ok dedim....cunku burdada adetler biraz ayni,dugun dernek mevzu bahis olunca onu cagirdin beni cagirmadin davasi oluyor.....

isin komik yani da ben butun bu ailelere enazindan bir iki kez bebek bakiciligi yardimi etmis durumdayim.bir sure sonra herkes es,dost durumuna geldi...yani bebek bakicisi-patron iliskisi kalkti.....oylede olunca benim kokteyldeki insanlar eski patronlar yeni dostlar olacak....ben hep turkiyede dugun yapmaktan nefret ederdim,ailemin arkadaslari,akrabalari vs gelecek diye.....simdi benim basimda benim cevrem var simdi,herkes yok surda su gelinlik var,ben su ayakkabilari senin tarzina uygun buldum,elinde su tarz cicek hos olur,yok gercek olsun yok sahte olsun....

yani ben 3 seneye anca evlenirim...cunku orta yol bulmak istiyorum....

Pamir
valla bad girl yazdiklarinla sen beni guldurdun,allah da seni guldursun.....cok sevindim esinin ailenle anlasmasina ,darisi benimkinin basina....

Bad Girl
09 01 2004, 18:00
Selam herkese
Dun oturdum yazayim diye ama o kadar yorgundumki yazilanlari okuyamadim bile.Saat farkindan olsa gerek.Benim yoklugumda neler olmus neler.Pamircigim gozun aydin.Allah tamamina erdirsin.Sen yap islemleri ben senden ders alirim.Pamir askolsun hic cagirmiyorsun bridal show`a yada nikaha.Surda senle klavye dostlugumuz var demi.Gerci sen cagirmasan bile biz geliriz.Aliriz paprikayi yolun uzerinden,faustino gelir newyorkdan eh artik dolly doli`de ucar gelir.Sen bize tarih ver yeter.We are all ready.
Paprika`cigim,faustino,ve dolly doli kolay gelsin.bekle bekle .sabir sabir.
Sko hala senin durumda sonuc yok.Oglum bitir artik bu isi ya..

Dedigim gibi benim herif sinavi gecti.Herkes cok begendi.Size bir iki tip vereyim.Annenizin yaptigi her yemegi yerse annenizin en sevdigi damat olur cikar.Benimki oyle yapti.Turk ekmegine bayildi.Ayni bizler gibi yemegin sonunda ekmekle tabaklari bir siyiriyorki sormayin.Bizden guzel tabak parlatiyo.

Ha sunu anlatayim birde.Bir gun dolmusa bindik.Yer yoktu ona ayakda gitti o.Bende dolmusun arkasina oturdum.Tabi soforlerin ayakda yolcu almasi yasak.Bu yuzden soforler trafik polislerinin oldugu yeri biliyorlar ve o noktalara gelince ayakdaki yolculara oturun diyorlar.Sofor demezmi ` abicigim bir zahmet cokelim` ayol ne anlasin benimki `abicigim bir zahmet cokelimden`ben artik dolmusun arkasindan onune sit down sit down diye seslendim.Tabi butun dolmus bize bakiyor.Iki dakka sonrada sofor` tamam abicigim kalkabilirsiniz` dedi.Ben gene stand up dedim.Dolmusdan indik nisanlim dediki `ah bak goruyormusun soforun gorusunu engelledim diye bana otur ve kalk dedi demi`.Ben artik gulmekden yerlere yattim. Birak o oyle sansin.Memleketin sanini kotulemeyelim demi.
Bir iki dolmus tecrubesinden sonra bir gun soforun tam arkasina oturdu.Valla kim para uzatdiysa sofore hep benimki verdi sofore.Birde para ustlerini oyle guzel takip ediyorki.Insanlarin yuzune bakiyordu hep.Dogru para dogru insana gitsin demi.Ne yapayim canim ruhunda var muavinlik cocugun.

Nisanlima benim kardesimin yatagini ve odasini verdik.Bir gece benim kardesim eve ickili,sarhos gel,yanlislikla gir cocugun yatagina.Allahdan ikisinide saglam cikardik odadan.No accident. ;) Gelinceye kadar bu olaya gulduk gulduk durduk.

biz 7 gunlugune gittik.hic bir sey icin yetmedi.Eh zaten biliyorsunuz akraba es dost ziyareti.Eh birde buradakilere hediye falan filan..O yuzden yazamadim.Ister inanin ister inanmayin izmirde hatayda oturuyorum ama kordona bile gidemedik.Ne olur siz bu kadar sure icin gitmeyin.Take your time.burdan bos bos valizlerle gittik.Ordan ceyimizi buraya tasidik.Tabi tasiyabildigimiz kadarini.
Simdilik bu kadar.Ben gene buralardayim.Uzun uzun yazarim.
Herkese iyi gunler hayirli beklemeler.

faustino
badgirl! :D
izmir macerasi ilginc gecmis besbelli ama nisanlini izmire getiripte kordon boyu gezdirilmezmi saka saka neyse daha cok gider gelirsiniz artik izmiri o zaman gezdirirsin

indian
ben islemlerine 1 sene once baslamistim.simdiki durumu tam olarak bilmiyorum,amagelen reciept in anlami senin kagitlarini aldilar ve isleme koydular.her hangi bir sorunla karsilasirsan (calisma kagitlarini alamama gibi)bu faturayla belgeliye bilirsin.senden ikinci defa para felan alamazlar.bana gelen fatura kagidinda yazilanlar.benim kagitlarimda bir sene sonraki tarih vardi.ama onun anlami bir sene icinde kagitlarinda bir aksilik oldugunda itiraz hakkin var.sana tavsiyem gelen faturayi bir defa dikkatlice oku.cunku onlar faturadan sonra sana calisma kagidini alacagin gunun tarihiyle ilgili ikinci bir belge gonderiyor idiler.her zaman her seyin faturasi bana gelir,sonrada islemin yapilacagi tarih.

dollydoli
selam faustino

allah sabir ve kolaylik versin kardes valla bu beklemeler insani olduruyor bak hepmiz biseyler beklemekteyiz.

paprika bi haber varmi calisma izninden seker.

bad girl ozledik kiz seni gozumuz yollarda kaldi, seyahatinizin hos gecmesine cok sevindim onumuzdeki ayda biz yolcuyuz bakalim bizimki sinavi nasil gececek. ben simdiden ders vermeye basladik TR konusunda, ole herkese selam verme naber nasilsin deme falan diye.

pamir sen neler yapiyorsun ,uzatmayin su evlilik isini once nikahi yapin sonra dugun yaparsiniz uygun satlarda ve zamanda milletin gonlune gore. bence evlenip su evraklardi duzen kurmakti falan zaten en az 2 yil surcek yani simdiden baslamak avantaj olacaktir sizzin icin.

dollydoli
BG mecaralariniza cok guldum valla. allahta seni guldursun seker.

Sko_From_Bursa
Sko hala senin durumda sonuc yok.Oglum bitir artik bu isi ya..
Saldim cayira mevlam kayira artik bad girlcum

paprika
Pamir katiliyorum ben de Dolly'ye. Gidip nikahi basin, sonra gonlunuze gore dugun yaparsiniz. Biz herkesin gonlunu Sonra dugun yapacagiz. diyerek almistik. Aile cevre baskisini boyle atlattik biz. Aile ve akrabalari kirmamak da lazim.

Dollycim, valla bi haber yok. Benim su is olayi icin Insan Kaynaklari sozlesme hazirlamaya basladi. :) Beni ise alan disinda kart bekledigimi kimse bilmiyor isyerinden. Tabiri caizse dananin kuyrugu bir yerde kopacak ama hayirlisi :)

BG! Ben Izmir'i bilmem (Ic Anadoluluyum ben), ama sen anlat ben dinlerim, Izmir nasildi...Senin adam gecti ha sinavi? Aferin...Ne stres olmustur yazik. Benimkisi de ucakta, stresten tuvalete tasinmisti, ikide bir...Daha anlat anlat...

Faustino, sabir sabir ya sabir...

Bu arada benim esim de bir arkadasi ile ev tamiratina giristi sabah sabah...Ben evden kaciyorum!

paprika
:D Cok guldum yaw. :D

Dolmus olayi hele super.

:D

paprika
Arkadaslar, soyle garip bir durum oldu: Ben calisma iznini beklerken BCIS'ten receipt notice geldi. Eylul ayindaki basvurunuz isleme konulmustur, 15 aydan once bizi aramayin diye...Bak sen? Ben de saf saf calisma iznini bekliyordum. Bu ne ki simdi?Bu calisma izninden once mi sonra mi gelen bir sey?

Korkum o ki, benim calisma izni arada kaynadi...Neyse bu hafta esim avukata soracak (ben her konustugumda kavga etmemek icin kendimi zor tuttugumdan, o duruma el koydu) da ben size once bir danisayim dedim. Bu receipt olayi nedir bilen var mi?

paprika
Bu Amerikali nisanli/eslerin Turkiye maceralari bir baska oluyor. (Bize tabi, zavalliciklar bi de onlara sormak lazim :) )

Benim de aklima bi sey geldi. Biz Turkiye'deyken otelde oturmus kahvalti edecegiz, bir baktik, yan masada Abdullah Gul ve esi var. Benim esim tutturdu, illa resim cekecegim diye...Ortalik koruma kayniyor, adamcagiz esiyle sakin bir kahvalti icin oturmus, biz uykusuzluktan vs. sefil durumdayiz esim elinde fotograf makinesi, bir heyecan bir heyecan. Hani Amerikalilarin Bush'la zafer isareti yaparak cektirdikleri fotolar filan var ya, dusunsenize ben ve A. Gul, zafer isareti filan. Neyse, zor yatistirabilmistim.

Bu arada adamcagiz ve esi bir ara korktular sanki, iki sefil fotograf makinesini cekistirip duruyorlar yan masada...Hay allam ya...

paprika
10 01 2004, 18:00
tesekkur ederim indian.

Papatya
11 01 2004, 18:00
Bad Girl, Paprika... Hikayelerinize cok guldum.. Bunlardan cok guzel yazi dizisi olur.. Amerikalinin Turkiye macerasi seklinde... Cok sekersiniz yaaa :D :D :D

faustino
arkadaslar !
vallahi heyecan icindeyim sali gunu fingerprint icin ins gidecegimden dolayi sirf bunun icin ozel izin aldim isyerinden gerci biraz buyutuyorum bu isi ama ne yapayim ilk adim oldugu icin herhalde

Pamir
faustino bol sans yarin icin

Pamir
arkadaslar Carl bugun birth sertificate imi almak icin konsolosluga basvuracak....hemen ayni gun aliyor olmasi lazim,yanlismiyim....ben ona authorization mektubu verdim,benim yerime basvurmasi icin,nisanlim olaraktan...umarim herhangi bir sorun cikmaz,yoksa bana manhattan yollari gozuktuuuu

Pamir
slm arkadaslar herkesler nerdeeeeee.......unuttunuz burayi valla,sayfayi basta tutalim,bizden sonra baskalarida yararlanabilsin.....ben son gunlerde syyvodka nin reklamindaki hatunun uzerindeki elbiseyi bulmaya calisiyorum,kokteyl elbisesi tarzinda,eger bulabilirsem city halla onunla gidip,2 dakikalik olay icin milleti kendime guldurecegim.....ne yapayim bu olay bir kez,bende madem dugun dernek satafatimiz yok ,en azindan havali bir gelinligim olsun istiyorum,hakkim degilmi ama :)

Pamir
sevgili dollydoli ve paprika siz bu yolda benden once gectiginizden direk size sesleneyim....
I-485 de address c/o kismina ne yazdiniz,direk esinizin adini mi?
A# kismina n/ayazacagim dimi.....cunku suanda yok ve basvurulardan sonra gelecek elime
ayni formda, part 2 da,h SIkkina us usc-spouse dedim demistin bana dollydoli....united states united states citizen spouse,bu sekilde yazman mi istendi.....bide medical report u I-485 lemi teslim etti herkes.....ne yapayim sayfa uslerde kalsin diye her bir halti soruyorum,hani soru olsun da ne olursa olsun gibisinden...iyi geceler herkese

dollydoli
hadi hayirlisi olsun faustino. valla heycan yapmaya deger cunki ondan sonra calisma iznine ve ssn kavusacaksin. dile kolay o kadar bekledin yani.

Bad Girl
12 01 2004, 18:00
oh my got paprika .Biz senle tanisiyoruz.Eger papatyayi taniyorsan....Bir gece sen ben,papatya,yasiyorum,gokhan falan bethesdada barnes&nobelde cay ictik.O tanrim yoksa o ooo senmisin???

Bad Girl
small world valla.Uc aydir yazisiyoruz herhalde bu forumda ve bugun farkina vardimki ben ve paprika tanisiyoruz.Olsun paprikacigim sana olan askim dahada arti.Sapikmiyim ne be ? ;)

Isde boyle dollydoli..Seninle tanismisligimiz varmi .arastirsak kesin akraba bile cikariz

Bad Girl
Selam herkese
Nasil gidiyor?? Pamir dugun pardon nikah tarihi ne zamana, biz ona gore hazirlanalimda.Kendimi zorlan davet ettircem gorursunuz.Elbise konusunda detaylari yazarsan hatta bir foto yollarsan memnum olurum.Biliyorsun bende o yollardan geccem bir gun kismetse.

Paprika,
Nerden nereye.Bosuna dememisler bir fincan kahvenin kirk yillik hatiri vardir diye.Iyiki o gece cay,kahve icmisiz.38 yil beraberiz artik.(2 yil once tanisdimiz varsayilirsa)

Herkese iyi aksamlar.En guzel aksamlar ve geceler sizlerin olsun.(Boylemiydi bu be.) Hernerde yasiyor ve yasatiliyorsaniz.

faustino
sagol pamir!
yarin ola hayrola sen nasilsin gun aldinmi evlilik icin sen once gun al seni evlendirelim bas goz edelim ondan sonra formlari doldurmaya baslarsin sikma o tatli canini

dollydoli
ayyy pamir alem kizsin valla...sorularinin cevabini sole daha uygun bi zamanda cevapliycam seker...bu arada nikah icin gun aldiniz mi? soyledigin kiyafeti sanirim bilmiyorum ,ama ny daki insanlarin giyim kusamina bi bakarsin senin gelinlikle hicte abes olacagini sanmiyorum ...bence cok hos fikir...ben daha hayatimda provasina bile gelinlik giymedim...yani evlenecegimiz gun aklima gelseydi kesin giyerdim...

dollydoli
ne kaynatiyonuz arada...!!! kizlar!!!

dollydoli
kizlar ne guzel yahu tanisiyo olmaniz...kismetse birgun bizde tanisacagiz insallah....benim dugunde ha.ha..

BG ben hic mezuncularla daha evvel tanismadim yada bulusmadim...ama dedigin gibi bi bakarsin TR den akraba cikariz anadin mi.

pamir bana da gonder resmi yda buraya paste et biz de gorelim seker bak dugun yapacak co bu dosyada...ben, paprika,badgirl..yani ona gore bizide habedar et seker...

ya faustino ne oldu gelismeler kardes hic haber vermedin askolsu yani...bu arada siz dugun yaptiniz mi?

paprika
Pamircim,

Ben bizim gerzek avukatin gonderdigi kopyalari buldum, benimkinden senin sorulari cevaplamaya calisayim.

Adres kismina biz evlilikten sonra beraber oturmaya baslayacagimiz evin adresini verdik. C/O kisminda bir sey yok. c/o in care of demek, bu bolum, adresin toplu bir yerlesim yeri olmasi halinde dolduruluyor. Yani siz mesela ogrenci yurdinda kaliyorsaniz, veya esinin durumunda askeri uste kaliyorsa, gelip mektubun sizi bulmasi icin c/o diyorsaniz. Ev adresi veriyorsaniz buna gerek yok.

Baska...A# kisminda birsey yok, cunku ben daha once immigrant statusunde olmadim hic, senin de olmadigini tahmin ediyorum. Bu gocmen basvurularina verilen bir numara.

Part 2'de bizim avukat a sikkini isaretlemis. Immediate immig. visa number ile ilgili olan sikki. Neden bilmiyorum, bu konuda Dolly daha bilgili olabilir.

Baska sorun varsa sor...

Bu arada arkadaslar, bana parmak izi icin randevu gonderdiler. Hey! uzerimden bir yuk kalkti. calisma karti hala yok, randevuda soracagim, insallah Dollyciminki gibi benimkini de unutmuslardir :)

Faustino, bol sans. neler olup bitti bizi haberdar et lutfen, ben de ayni yoldan gececegim bir hafta icinde.

Bu arada Papish ya...Bu ne surpriz? Sen buralara takilir miydin? :)

paprika
BGcim, emin degilim????? Ozeline yazdim.

paprika
Hakikaten yaw...BGcim hayranlik bana ait. (o seref bana ait der gibi oldu). Sana ozelden ve diger bir yoldan haber saldim, aldin mi?(philly daglarinda ates yaktim, dumanini gordun mu?) Birbirimizi bildigimizi tahmin etmeliydim, kanim kaynadi zaten fokur fokur :)

Dolly sen de o gun B&N de miydin yoksa seker?

paprika
Bu arada Papatya gibisin beyaz ve ince ye de caktirmadan bizi tanistirdigi icin tesekkurler... :)

Bad Girl
13 01 2004, 18:00
Bakalim bu folderden ilk once kim evlenecek.Hayirlisi olsun hepimizin hakkinda..

faustino
merhabalar! :)
nihayet ilk adimi attim bugun INS te fotorafim ve fingerprintim cekildi ilk cektikleri fotorafi begenmedim bunun uzerine ikinci kez cektiler fotorafimi boyle hakkinda var begenmezsen soyleyebiliyorsun cunku cektikleri fotorafi senin ID de kullanacaklar sonra tek tek parmaklarimin izini aldilar iki hafta icinde work permitimi adrese postalicaklarmis o yuzden adresimi iki defa tekrarladim gorevlilere ne olur ne olmaz diye work permitimi aldiktan sonra SSN icin basvuracagim ondan sonrada state ID icin hadi bakalim

faustino
pamir
bu arada sen ne yaptin gun aldinizmi senden haber bekliyoruz

faustino
sevgili paprika!
ben newyorka gelir gelmez ise basladim tabii sen nasil bir is bakiyorsun orasi apayri bazi yerlerde soruyorlar bazi yerlerde aramiyorlar ozellikle newyorkta cunku newyorkta yasayanlarin hemen hemen %90 i yabanci veya gocmen

faustino
pamir!
hayirlisi olsun umarim sikintilari asip ileride mutlu olursunuz

faustino
arkadaslar!
guzel fikir aramizda bekarlarin listesini cikaralim kim evlenirse ona hediye alalim :)

Pamir
arkadaslar inanin cok tesekkurler ilginize,alakaniza.....Carl martta 6 haftalik boot camp e gidecek georgia da,sonra buffola(newyork) da olacak 3 yil icin.....suan icin hazirliklar tam olmadigi icin biz gene yaza bir tarihe erteledik dugunu,yani nikahi.....buyuk bir ihtimalle niagara falls civarinda bir hafta sonu yapacagiz bu isi.....tarih belli olunca ben sizide bilgilendiririm....niagara falls da bir hafta sonu gecirmek hos olurdu....bide havam olur selalede cekilmis dugun fotograflariyla :)
neyse daha sonra ben kocacigimi pek goremiyecegim,artik onu hangi ulkeye,hangi bush sacmaligina yollarlarsa orda olacak....bilmem artik sanatci adamdan ne kadar asker olur....
gelinligime gelince,yani hayalimdeki...ben bir deneyim scan etmeye calisayim....

Pamir
ne hos bad girl le paprika tanisiyor,faustino ile ben tanistim.....biz allah kismet ederse gun be gun herkesle tanisiriz valla

dollydoli
hadi hayirlisi faustino...ilk adim atildi dedigin gibi ondan sonrasi corap sokugu gibi gelecek arka arkaya.

valla isi gucu biraktik pamiri evlendirmeye konsantre olduk anadin mi....bak seker ne cok sevenin var bi an once seni bas goz etmek istiyoruz..hadi bekletme bizi daha fazla ver su mujdeli haberi.

Sko_From_Bursa
pamir hadi hayirli olsun bakalim umarim hersey gonlunce olur senin icin.

paprika seninde gozun aydin buyuk bir kisim bitmis senin acindanda

faustino seninde mutlu haberlerini bekliyoruz burada

bana gelince benim durumumda bi gelisme yok gunden gunede umutlarimi kaybediyorum

Sko_From_Bursa
once evlenene aramizda para toplayip hediye alalim

paprika
Sko, anlamadim abicim, nasil bir gelisme yok? Kiz arkadasin vaz mi gecti, yoksa evlenmeye karar verdiniz de vizede mi problem var?

paprika
Oh oh Pamir, cok iyi. Ben oralara gittim, cok romantik yerler. Yazin da fevkalade olur...Hadi hayirlisi olsun. Bu arada belki esin Incirlik'e tayin olur. Guzel olmaz mi o zaman?

Faustino bu arada senin de gozun aydin. Ben de haftaya gidecegim kismetse.

Bu arada bi sey soracagim. Work permit olmadan bi yerde calismaya balasam (kart filan sormuyorlar) yine de tehlikeli di mi? Yani ilerde ortaya cikmasin? Ne dersiniz?

Bad Girl
15 01 2004, 18:00
Simdi listede iki asil, iki yedek yarismaci var.Pamir ve ben asil sayiliz.Nede olsa henuz bir court wedding` mazimiz bile yok.Dolli`cigim ve paprika`cigim yedekler ama genede bekar katagorisine sokabiliriz onlarida.

Benim nikah tarihi eylul gibi gorunuyor simdilik.Pamir senden ne haber?

Bad Girl
Oh kizlar masallah konu hediye olunca 381 olan mesaj 388 firlamis.Herneyse
Simdi bu durumda ilk kime hediye alacagimizi biliyoruz demi.PAMIR`cigimize

Faustino,
Yok kardesim oyle uzakdan hediye yollamak falan.Herkes herkesin dugunune gidecek.Burad kac kisiyiz zaten.dc sana 4 saat.Gelmezseniz darilirim.Eh artik dolicik`de atlar ucaga gelir.

faustino
arkadaslar!
sozum soz hediyelerinizi yaa elimle vereyim yada postalayim bu isi simdiden dusunmeye basladim bile

faustino
arkadaslar

ben pek dugun telasina girmedim gayet sade oldu ufak bir toren yaptik o kadar

dollydoli soylemen yeter hediye almis gibi oldun

bad girl zaten bende ny disina cikicaktim sen DC ye gelmeme sebeb olursun bellimi olur

bir gun manhattana yolunuz duserse bana ugramadan gecmeyin calistigim yerde turk yemeklerini tadarsiniz

faustino
sevgili ayfer!
bu konuda bilgim yok ama diger arkadaslar belki biliyorlardir umarim bu konuda bilen biri vardir

ayfer_hozey
arkadaşlar bu form da hiç k-3 vizesi alan varmı?alan varsa lütfen ama lütfen cevap yazsın ne kadar zamanda aldığını.teşekkürler

Pamir
bak simdi amerikali olmak adina buyuk bir adim attiniz....amerikalilarin hemen hemen her gunu bir sey icin hediye almakla geciyor....yok xsmas iymis,hanukkahsiymis,thxgiving iymis,dogum gunleriymis,baby shower iymis,nisaniymis derken sizde olaya adim attiniz....neyse genede ince dusunce tabii.....ben listede olabilecekler adina tesekkur edeyim inceliginiz icin beyler.....ben once bir elimdekilerden kurtulayim,dusunmeniz yeter....

Pamir
bizimki haziran- temmuz -agustos aylarindan birinde olacak hadi hayirlisi

dollydoli
evet bizde hediye kuyruguna girmek istiyoruz paprikayla cunku daha dugun yapmadik..

hadi bakalim eylulede fazla kalmadi...surda sizi bi bas goz edelim super olacak arkadaslar.

dollydoli
tesekkurler faustina...sen dugun yaptin mi ona gore sanada hediye ayarlayalim icabinda...

Sko_From_Bursa
paprikacim konustugum bayandan bana pek hayir yok gibi neyse ben genede konusuyorum.ya ayrica bende baska sorunlar kafami cok kurcaliyor onlari halletmem gerekiyor oncelikle herseyi oluruna biraktim ne olucak bende bilmiyorum

paprika
BGcim benim son kararim dugun yapmamak, balayina gitmeyi planliyoruz simdi.

Balayi biletlerini hediye olarak gonderirseniz kabulum tabii ;)

Bad Girl
16 01 2004, 18:00
faustino
Dervis`de calismiyon demi sen? Ordada izmirli olan birilerini taniyorumda.Yoksa yoksa o senmisin...
Ay birde senle tanidik cikarmisiz.

faustino
bad girl :)
ozeline yazdim

Pamir
arkadaslar ya ben sizi merak ediyorum,benim ozelime birer resim yollayin,esinizle beraber,bende size yollarim arzu edersiniz....hos bir arkadaslik kuruluyor burda......belki nasip birgun yuz yuze bile bulusma sansimiz olur.....ne de olsa burda kendimize bir gelecek kuruyoruz.....kimsemiz yok buralarda,es dost edinmek lazim dimi....

Pamir
arkadaslar benim adresim pamir979@hotmail.com

Pamir
faustino ya buraya bilmem kac mesaj attik ,hala senle ben junior member iz,asil ben member olunca hediye istiyorum sallayin siz benim dugun hediyemi

dollydoli
selam dinamic003

bana ozelden yazmissin ben mesajini buraya koymayi uygun buldum, adini ve e mail adresini ozel bilgilerini korumak adina sildim. biliyorsundurki ben evliyim ve bu dosyanin amaci evlilik yapan yada yapacak arkadaslara yardimci olmak. sana tavsiyem sorunu vize bolumunde sorup derdine careyi orda araman. bol sans.

Merhaba! Istanbul'da oturuyorum.Mezun kullanici adim
dinamic003, Sen su an Turkiye'de misin yoksa Amerika'da mi?Ben Amerika'ya gitmek istiyorum.Acaba kolayca vize alabilmek icin Amerikan Konsoloslugu'nda bi tanidik bulmak mumkun mu? Gerci Amerikan Konsoloslugu Amerikan Disisleri'ne bagliymis ama gene de ne olur ne olmaz bir sorim dedim.Ayrica lutfen varsa email,icq numaran,yahoo veya hotmail messenger kullanici adini bana gonder lutfen,cok sevinirim.Cevabin icin simdiden cook tesekkurler.Bye...

Sko_From_Bursa
pamir ben yolladim sana resimleri.sagda solda arkadaslarin sorarsa bekarim :)

paprika
Hepimiz akraba cikacagiz yakinda :)

Ozzzie
Herkese merhaba! Foruma ilk defa mesaj yaziyorum. Bir kac gundur asagi yukari herbirinizin mesajini okudum (sanirim 134 sayfa mi ne tuttu toplam yazi). Ben su anda burada exchange visayla bulunuyorum (J1). Nedenini tam ben de bulamadim ama burada kalmak icin kagit uzerinde bir evlilik yapacam. Simdiye kadar yazdiklarinizdan az cok biraz bilgi edindim, herkese ayri ayri tesekkur ederim. Benim kafama takilan su sponsor olayi, evlenecegim kisi ogrencilikten calisma hayatina yeni gecmis gibi birsey, yaptigi para da oyle 15bin $'i bile bulmuyor. Ben herhangi birinin sponsorlugunu kullanabilir miyim? Yani ille evlenecegim kisi ya da onun ebeveynleri mi olmasi lazim?

Bad Girl
17 01 2004, 18:00
Araya haftasonu girdi fazla yazamadim.Eh kaynana ziyareti falan filan .Yarin oturur herkesin ne yazdigina bakar uygun cevaplari yetistiririm.

Faustino kardes ile tanidik cikmiyoruz abd`den.Birde su izmir yoresinden arastiralim , belki oralardan bir yerlerden tanidik cikariz.
Eh nasilsiniz millet...Nasil gecti hafta sonu...anyting new???

faustino
sevgili ozzzie!
esininin muhakkak calismasi gerekiyor ve taxlarini duzenli odemis olmasi gerekiyor mulakatta son 3 senenin dokumanlarini istiyorlarmis bunlari avukat soyledi banada yillik kazanc azami 21 000$ olmasi gerekiyormus bu benimde kafamda soru isareti bunu arastiricam
kagit uzerinde evlilik yapacakmisin cok dikkatli ol bu konuda bir kere beraber yasamalisin bu evlilik yapacagin kisi ile

faustino
arkadaslar!
bir gun bulusuruz neden olmasin ben yeni dostluklara herzaman acigim

Pamir
sko senin gibi hos cocugu nasil birakti gitti senin hatun ya,bak nisanli nisanli adami yoldan cikaracan simdi :) ....bende en kisa zamanda sana yollayacagim ama once benim kendi evime gitmem lazim

dollydoli
sko nun bu forum da hayrani cok pamircigim...havadan sudan da kizlar deli oluyordu sko ya.

dollydoli
BG ne oldu sonuc, faustino ilede tanidik ciktiniz mi? kizim masallah seninde tanimadigin yok . bende New York taydim acaba beni taniyormusundur diye dusunmeye basladim. ben seni kesin tanimiyorum ama, senden korkulur valla.(saka saka)dusun bakalim belki bizde tanidik cikariz. olmazsa TR den bide bak belkida akraba.

dollydoli
sevgili surviver, esin olacak kisi USA de yasiyorsa ve yasal olarak green karti varsa kimse sana al esini git TR de yasa diyemez.evlenecegin kisinin vatandaslik almasi gerekmiyor seninle evlenebilmesi icin, ayrica sen evlendikten belli bir sure sonra vatandasliga basvurabiliyorsun emin degilim ama 7 yil sonra olabilir.cunku green kartliyla evlenecegin icin.

evliliginizi gidip courta da yapabilirsiniz, TR konsoloslugundada ama court daha mantikli.evlendikten sonra ne gibi prosudur izleyeceginizi INS in sayfasindan ogrenebilirsin yada TR konsoloslugundan bilgi alabilirsin yada USA in TR deki web sayfasindan bilgi alabilirsin yada bir avukat tutarsiniz 1 saatligine verirsiniz$50-$100 bizimde baslangicta yaptigimiz gibi butun sorularini cevaplarlar.

kolay gelsin, bol sans.

dollydoli
ooooooo badgirl hanim hosgeldiniz cistak cistak....sekerim bu haftasonu yagisliydi burasi bizde depresif bir havaya burunup disari bile cikmayip butun haftasonu film izledik.

dollydoli
ayyy cok sevicliyim senin icin paprika nihayet biseyler basliyacak senin dosyanla ilgili..bu arada biliyorsun ben parmak izimi vermistim.. ama ********lar iyi alamadigindan mi yoksa ssn eksik oldugundanmidir nedir bana tekrar tarih verdiler bende onumuzdeki cumartesi tekrar gidecegim...hadi sana kolay gelsin seker.

Sko_From_Bursa
pamircim iltifatin icin tsk ederim sayende tebessum ettim biraz.doli yok be abartmayin o kadar bu kadar hayranim olsa ne diye arastirayim amerikali kadin :)
pamircim soranlar olursa bak sole arkadas bekar de :)

paprika
Sevgili Faustino, ben de heyecan seyettim simdi :) Dervis'te calisiyorsan bizim Mezun ile geldigimiz yemekte tanismis olabiliriz???

Dollycim ben eminim sen de birimizi taniyorsun. Arastirlmalara basliyorum, Ankara'da Koru Sitesi civarlarinda bulundun mu hic?

Demedim mi siza hepimiz tanidik cikacagiz diye?

paprika
Naber arkadaslar?

Biz de oyle...Bir tek bugun aile muhabbeti yaptik, yegenlerle oynadik...

Ben bu hafta parmak izimi vermeye gidiyorum SONUNDA!!! Heyo heyo. Ne kadar surer dersiniz? Sonra bir yere gitmem gerekiyor da, butun gunumu ayirmama gerek var mi, merak ettim.

Ozzzie
Faustino son uc senenin kayitlarina hangi mulakatta bakiyorlar? Evlenecegim kisi su anda calisiyor ama bundan onceki uc yilini soracaklarsa bize o zaman durum kotu. Sanirim ben de bir avukata gidip sormam gerekecek.

Survivor 75
Arkadaslar merhaba,

Foruma ilk defa yaziyorum. Su ana kadarkilerin buyuk kismini okudum ama soruma cevap bulamadim. Benim sorum su olacakti;

Eger evleneceginiz kisi Amerikan vatandasi degil ama uzun suredir (15 yil) green card sahibiyse nasil bi prosedur isliyor? Benim kart alabilmem icin onun Amerikan vatandasligina gecmesi sart mi? Eger evlenecegim kisi Amerikan vatandasi olmak istemiyorsa ve ben bir mahkemeye gidip evlenmissem, INS bana donup kusura bakma kardes esin hata yapmis seninle yasamasi gerekiyorsa sen al kendi ulkene gotur demeyecektir herhalde degil mi?

Konu hakkinda bilgisi olup da cevap icin zaman ayiran herkese simdiden tesekkurler. Amerika sartlarinda degisik sekillerde ama surekli hayatta kalmaya cabalayan diger butun arkadaslara da bundan sonraki mucadelelerinde bol sanslar.

Papatya
18 01 2004, 18:00
<< oh my got paprika .Biz senle tanisiyoruz.Eger papatyayi taniyorsan....Bir gece sen ben,papatya,yasiyorum,gokhan falan bethesdada barnes&nobelde cay ictik.O tanrim yoksa o ooo senmisin??? ]]

Aaaa??? yaw ben sizi birbirinizi taniyarak yazdiginizi dusunuyordum. Cok komik yaw :D :D :D

Iyiki bu folder'a girip okumusum, mesaj atmisim. Nerden nereye... Mutlu oldum :)

Bad Girl
Paprikacigim,
Gozun aydin kiz.Seytanin bacagini kirdin.Biz daha o asamaya gelemedik bile.Kismetse bir gun.

Bakin ben ciddiyim.Ilk kim evlenirse gelin onun dugununde bulusalim.Kiz pamir duyuyon mu? Geliyoz sana.... Hem ziyaret hem ticaret olsun.
Pamir gonder artik su elbise modelini.Catliyorum valla merakdan.Gece ilk kez nisanlimla ev almak yada apartmana cikmak konusunda konusduk.Cok heyacanli ya.

Dolly`cigim guzelim senden ne haber.Ya kizlar sizlerin kaynanasi yokmu? Benimkisi burda oldugu icin her hafta sonu onlarla yemek yiyoruz falan..

Sko,
Insanin nasibi ,kismeti nerdeyse o gelir seni bulur.Elbet bir gun.

faustino
sevgili ozzie!
sana e mail attim bu konuda dedigim gibi yani anliyacagin bu tip evlilikler de sokmuyor yani evlenecegin kisinin kredi durumu iyi olursa senin icin arti olur her nasil olursa olsun beraber yasamalisin birbirinizle

faustino
bad girl
ne yazikki tanidik cikmiyoruz artik restauranta gelen her turk bayana bunlarin hangisi bad girl hangisi paprika dir diye bakmaya basladim

faustino
paprika
hadi gozun aydin umarim bundan sonrasi corap sokugu gibi gelir

Pamir
paprika hayirli olsun arkadas

Pamir
paprika bu arada eger yolun duserse ny a mutlaka bana da haber ver,sonucta bende buradayim ama dimi yanii,bak kiskandim simdi faustino faustino...beni kimse sallamiyor

paprika
Sagolun arkadaslar,

Faustino, ne kadar surdu senin parmak izi proseduru? Bu arada Dervis olayina cok guldum. Ben oraya bi kere gittim, yakin gelecekte NY'a gelirsek ugrariz, ama simdilik buradayiz. Ben sana haber veririm oyle bir durum oldugunda. Tanisiriz bir gun insallah.

Dollycik, sana da bol sans seker. San Antonio'ya tekrar gideceksin mecburen... :( Gitmisken bir basketbol maci seyretsene, Hido orada oynuyor biliyorsun. C.tesi mac var mi SA'da bilmiyorum ama...

Gorusuruz

paprika
Bad Girlcum, tesekkur ederim, Darisi basina. Merak etme o gunler gelecek.
Bazen dusunuyorum da birbirimize neler diliyoruz arkadaslar, ben mesela BG'e simdi, bol beklemeler, BCIS'i defalarca aramalar, parmak izi verip sonra tekrar verip biraz daha beklemeler dilemis oldum. BG, Pamir, kizlar sizin sansiniz bizimkinden daha iyi olur insallah. Su adamlar gocmenlik islerini biraz hizlandirsalardi...
Pamircim, askolsun, seni aramaz miyim? Faustino, Dervis'te diye oyle dedim. Siz de Philly tarafina gelirseniz haberim olsun. Bu arada sen BG'un dedigi gibi su kiyafet modelini ne zaman gondereceksin?

Pamir
19 01 2004, 18:00
inanin bir iki kez denedim hem kiyafetin resmini hemde carl la benim resmimi yollamayi ama bir turlu olmadi....ben simdi carl la tekrar deneyecegim....bakalim ne zaman elinize ulasir,bu arada benim okulum bu donem icin yeniden basladi..ben pek kolay kolay buraya pek ugrayamam.....ama kalbim sizlerle ve dualarim.....bu arada bad girl resminiz bana pek net ulasmadi,yani resimler net degil.....cikarabildigim kadariyla cok hos bir ciftsiniz....bide benim eski bir arkadasima cok ama cok benziyorsun sen bu arada.....burcak diye bir akraban varmi....

Pamir
bad girl cugum,benim kaynanam bana 15 dakika uzaklikta oturuyor....evleri iki katli ,simdi alt kati ayri bir apartmana ceviriyorlar bizim icin....tabii bir seneyi bulur tum hazirliklar...gecen gun kaynanamla beraber banyo ve mutfak icin yok fayansmis,lavaboymus,dolabiymis,aynasiymis secmeye gittik tabii ben kafayi yiyordum.....ya binbir cesit sey var....rengi,cesidi vs vs.....bas agrisiyla geldim eve sonrada internet basina oturttu hatun beni,birde burdan bakalim diye.....
valla benim isim zor,hatun acayip alisti benim etrafta olmama,ne zaman kicimin ustunde oturuyor gorse ya saatlerce benle chat yapiyor ya da alisverise gidiyoruz.....gelin olmak burda da zor is yaa...gerci sevmeseydi bu seferde gecinemiyoruz diye sizlanirdim,beni de mutlu etmek hic kolay degil :)

Pamir
yok valla ne bendeki ne de carl daki scanner adam olmaz.....ben baska bir yolunu bulayim su isin....ne demisler azmeden dervis muradina ermis

Sko_From_Bursa
oda olur pamircim zamanla aslinda kolay is scan etmek

paprika
Newperi,

Bizim avukatin gonderdigi pakete bakip siralamayi sana yazarim.

Kolay gelsin.

newperi
merhaba paprica inan verdigin bilgilerden dolayi cok memnun oldum ve sana cok ama cok tesekkurler..
eger birde bana su green kart formlarini gonderirken yapilacak siralamdan bahsedersen sevinirim,cunku herkez bir siralamadan bahsediyor ve ben hic birsey anlamadim yine...bu siralama isi nedir ,lutfen yardim et..

newperi
BU ARADA BIR SORUM DAHA VAR...EVET BENDEN KURTULMAK BIRAZ ZOR OLACAK AMA..YAAA SU PARMAK IZINI BIZ GREEN KART FORMLARINI GONDERIRKEN MI YAPACAZ..YAPACAKSAK NERDEN YAPCAZ VEFORMLARLA MI GONDERCEZ YOKSA NE BILEYIM BURDA BIR SURU PROSEDUR VAR YANII...BANA BISEY SOYLEYIN BU PARMAK IZININ UYGULAMASI NEDIR,NE ZAMAN YAPMAM GEREKIR VE NASIL?TESEKKURLER..PAPRICA

Bad Girl
20 01 2004, 18:00
Dolicigim canim benim,
Gecmis olsun.Soyle kocacigina sana bir nane limon gaynativersin.Birseyciklerin galmaz.(Egeli oldugumda aksandan belli ha) Doli sen yap dugunu biz jet kiralarda geliriz oralara.Sen meraklanma guzelim.Sen yeterki yap..Dolicigim sirf senin icin bir espri var bu mesajin sonunda..Iyi oku.Seni cheer up yapayim bak..

Paprika,
Gozun aydin.You did it.Bak kolay isde.Ne oflenip,pofleniyon....Eh next step amerikan vatandasligimi simdi.Saka ,saka..

Ay pamir iki kisi olupda bir foto yollayamadiniz demi simdi.Ben`de vaktim olunca hani gelinlikcilere gideyim bir iki birsey deneyeyim.Hani hangi model yakisacak anlaminda..Bana ne gider ne gitmez.

Simdi nisanlim ve ben tr`deyken......Benim annem babam yasli olduklari icin kuvetin icinde oturaklar olurya hani su kucuk tabure gibi.Ondan kullaniyorlar yikanirken tamammi..Bende tabi 15 saat yol gitmisiz banyo yapcaz demi.Annem dediki `kizim banyo hazir soyle nisanlina gitsin banyo yapsin `.Bende nisanlima dedimki isde `honey here is the bathroom.You go take a shower` .Oda girdi banyoya..Iki dakka sonra geldi bana`honey there is a chair in the bath tub what I am supposed to do with that` dedi.Bende o ne be deve .Banyoda sandelyenin ne isi var dedim.Gittimki oturak bu be...Honey push it back and take your shower....hi hi hi hi hi............

faustino
paprika
oyle buyutulecek bir sey degilmis parmak izi umdugumdan kolay ve cabuk oldu ben INS geldigimde 13 ocakta gelecegim belliymis onlarin elinde liste var once case numarasina bakip beni listeden buldular yani oncede gitsen sonrada gitsen adamlara islemiyor

faustino
dolly doli
gecmis olsun bilmiyorum sizin oralarda havalar nasil ama burda inanilmaz soguk dikkat etmek lazim bu benim alisik olmadigim bir durum bir izmirli olarak

dollydoli
selam arkadaslar buralari biraz ihmal etmis gibi gorunuyorum ama cok hastaydim ondan yazamadim...BG cugum her firsatta diyorsun ki ilk kim evlenirse onun dugununde bulusalim doli de atlar ucaga gelir...kizm ilk ben dugun yapacam...hepinizde davetlisin atlayip gelin anlamam...ha..ha.

pamircigim hakkaten senin su gelinlik modeli bize dert oldu seker...hepimiz dugun yapcaz ya meraktan catliyoruz...

paprikacigim ne oldu bittimi parmak iziz muhabbeti mesajlarinda sonucu goremedim seker?

selam faustino senden naber? yani ben de NY ta bir sure yasadim o restaurant i bilmiyorum yahu..nerde ayiptir sormasi ozele yazsana.

dollydoli
sevgili faustino tesekkur ederim...buralarda hava ege havasi gibi yani bazen cok sicak ertesin soguk dikkat etmek gerekiyor....biliyorum NY un ne kadar soguk oldugunu onun icin kisin tovbeliyim oraya gitmeye....yazinda cok sicak oluyo diyorlar ama valla ben sicaga raziyim kardesim...

dollydoli
aaaaayyy BG kopardin beni be ne guldurdun kiz...tabi bizimde gitmemiz yaklasti bunlar hep bana hazirlik oluyor...ay cok guldum yahu...Allahta seni guldursun seker...hala agzim kulaklarimda...gulmeye devam..ben simdi bunu arada sirada doner doner okurum cok komikmis itiver sole huh...

benim kuzen nisanliyken TR ye getirdi cocugu onlarin evindeki alafranga tuvaleti kullanmiyorlar banyo olarak kullaniliyor orasi sadece...cocuk tuvalete gitmek istemis bunlarda normal alaturka olani gostermisler baska alternatif yok zaten...cocuk gitmis bakmis sonra donmus gelmis kuzenime sormus peki ben nasil micacam demis... ayy onada ne gulmustum cocugun sansinada nereye gitseler o tip tuvalet cikmis kardesim...neyse 1 gun bize geldiler cocuk girdi 1 saat cikmayinca merak ettim niye cikmiyor kucucuk tuvaletten diye o zaman soyledi kuzenim bu olayi.

ben simdiden bir cok seye hazirlamaya calisiyorum benimkini , iste diyorum biz kara carsaflarla dolasiyoruz turkiye col, ortalikta develer kayniyor ama tabiki inanmiyor...basta guzel guzel anlattik simdi sakada yapamiyoruz.

Bad Girl
21 01 2004, 18:00
acamadim ne olur guzel yolla sunlari kiz

faustino
paprika
finger printe ne zaman giriyorsun

Pamir
ya BG sen adami oldurursun valla,gunumu yaptin gene.....
dollycigim gecmis olsun,iyi bak kendine...valla sizler olmadan yapamaz oldum....
paprikacigim uzuldum islerinin rast gitmeyisine,sabir kardes...eninde sonunda hepsi senin olacak...
faustino belki hafta sonu sizin restorana gelirim,sehre inmeyi dusunuyoruz....gorurum seni insallah.....

Pamir
badgirl cigim mail box ini doldurmusumdur yolladigim resimlerle ya da yollamaya calistigim resimlerle

Pamir
sanada yolladim sko,ve dollydoli ye....paprikacigim senin adresin neydi.....bilmeyenler icin benimki pamir979@hotmail.com

Pamir
ya elimden geleni yapiyorum ama su paint job olayi beni asiyor

Pamir
olay oldum butun dosyaya valla,ne yapayim teknolojik olarak laggard sam

Pamir
siz gecin dalganizi bak bir gun buyuyup ne adam olacagim :(

dollydoli
bende acamadim valla...yani su bilgisayarla yapamadigim is yok niyeyse senin resmi bi turlu acamadim pamir.

Sko_From_Bursa
bana gelmedi ya resim

Sko_From_Bursa
pamircim 701 kb resim bravo ya ben biraz oynayim ustunde sana ufaltilmis halini yollim acilmasi uzun surmesin

Sko_From_Bursa
ben actim gordum pamir bayagi hos ve guzel bir bayan.pamircim istersen resminin dagitimini ustlenebilirim.bu arada ufaltilmis resmide pamire yolladim mail box ta %61 lik yer isgal etmisti bravo pamir bravo carl

paprika
Sevgili Faustino, gittim gordum yendim. Tam 4.5 SAAT bekledim. Sonra parmak izimi alabildiler...Bir de calisma kartimi sordum, beni baska bir yere gonderdiler, 5 mil ilerde. Orada yarim saat disarida bekledikten sonra, iceri alindim. Gorevli, elime bir kagit tutusturdu, tekrar basvuru yap diye...Dedim Ya noluyoruz, ben basvurumu yaptim 4 ay once. Dediler ki O zaman sira numarasi al, sistemden bakalim. Sira numarasi aldim, ama sira bir turlu ilerlemedi. Saat 5'e yaklastigindan ve bende sinirler tukendiginden aldim basimi ciktim. Bir de arkamdan guvenlik gorevlisi Hey lady what's your name? diye bagirdi. Ben de bir sey unuttum zannettim. Meger adam bana sarki soyluyormus...Sonra iki saat rush hour trafigine yakalandim. Eve geldim...AAARRRGGGGHHHH

Bugun ancak kendime gelebiliyorum. Sorduguna pisman etmedim seni insallah? :) Saka saka, sagol ilgin icin. Saka bir yana, Philly ofisi en kotuymus, harbiden. NY'tan bile kotu.

Neyse konu degistireyim yoksa, BGcum bana kizar Ne sikayet ediyorsun? diye. :D

Dollycim sagol seker sen de...Nasil oldun bakalim iyilesebildin mi? C.tesi gidebilecek misin?

Pamir, BG, kizlar sizden naber bakalim???

paprika
Pamir simdi aldim fotoyu, senin ozeline mesaj gonderdim.

Sko bravo iyi cekip cekistirmissin fotoyu, yani sen olmasan... (Pamircim saka)

faustino
22 01 2004, 18:00
pamir
beni unuttun herhalde gerci seninle tanistik ama carl la tanismadik

faustino
paprika
ben kendimi sabirsiz bilirdim benden de sabirsizlari varmis demekki o kadar beklemisin biraz daha bekleseydin keske hic olmazsa neticeyi ogrenirdin neyse baska zaman yine gidersin aman isin takipcisi ol banada iki hafta sonra work permit elinizde olur demislerdi ya bakalim

faustino
sevgili pamir
resminizi yollamisin ama ne garip istirki resminizi acamadim bir daha yollarmisin

faustino
pamir
resminizi actim sonunda restauranta gelmeden haberim olsun

faustino
artik bende memberlerinin arasina katildim seniora dogru yol aldik

faustino
pamir :D
darisi senin basina

Pamir
yani faustino ne evlendin diye,ne evraklari baslattin diye ne de parmak izni bile aldirdin diye catlamadim burda ama su member olusun beni oldurdu.....BE NE ZAMAN MEMBER OLACAGIM YAHUUUUUUU....AYYY BU BENIM KISKACLIK KRIZLERIM

dollydoli
pamircigim zamanla oda olur sekerim...biz simdi senior lugu bekliyoz hayirlisiyla.

Bad Girl
23 01 2004, 18:00
Ben cocuk bakiyorum.Tr`de anaokulu ogretmeniydim.Burdada gene bu ise devam gibi.Tabi evde bakiyorum okulda degil.

greenalmond
selam tum turizmciler sevgili meslektaslarim.Nasilsiniz...bende evlendim ve INS formlari ile ugrasiyorum.hepinize selamalr sevgiler.

faustino
bu foldurun asagilara dusmesine dayanamiyorum hoop! yukari

faustino
arkadasim
beyfendinin turkiyeye gelip hanfendi ile turkiyede evlenmesi daha mantikli ben hanfendinin konumunda bir sorun cikicagini sanmiyorum turkiyede evlenirlerse islemleri daha hizli gelisir

faustino
pamir
beni az cok taniyorsun zaten nasil olsa yakin oturuyor sayiliriz ne zaman istersen yardima hazirim elimden geldigi kadar

Pamir
bu arada ne is yapmaktasiniz arkadaslar,yani hepimiz nisanli ya da evliyiz,bunun disinda okulami gidiyorsunuz,isiniz varmi...kolay oldumu bransinizda is bulmak...vs....biliyorum konunun basligi bunla ilgili degil ama,madem biz hos bir arkadaslik kuruyoruz burda birbirimizi daha iyi taniyalim ne dersiniz....

Pamir
meslektas ciktik senle BG,bende bebek bakiyorum burda-au pair olarak gelmistim buraya 2001 agustosunda,ve yasli bir bayana yardimci oluyorum hafta sonlari,zaten suandada isteyim.....
ege turizm rehberlik mezunuyum ama kim sallar burda anadolu rehberini....
simdi isletme okuyorum,4. donemim...onumuzdeki donem mezun olup transfer olacagim....daha adam akilli is bakmaya baslamadim yanii.....

Pamir
bu arada nasil tanistiniz carl la....ozelden de yazabilirsin bunun cevabini seker....

Pamir
dollydoli meslektas ciktik,nerelerde calistin sen..benim mekan cesmeydi

dollydoli
ben turizmciyim...ama henuz burda calismiyorum..yani paprisiminde dedigi gibi cevre,cevre,cevre lazim....

dollydoli
pamircigim ben istanbul ve ankara da calistim

dollydoli
kolay gelsin Greenalmond formlarda takildigin yer olursa sor seker..hah

Sko_From_Bursa
2 yillik insaat mezunuyum ozel bir bilgisayar kursunda ogretmenlik yapiyorum

paprika
Heyo Faustino...

Bir yukari da bnden.

paprika
Pamir,
Ben finansciyim, burada master yaptim. Bir sure finansal analist olarak calistim, evlenip baska sehire tasininca ayrildim isimden. Su anda issizim.

Is bulma konusunda ben sansliydim, cunku 9/11 daha olmamisti, ekonomi az cok tikirindaydi yine. Okuldan ders verdigim ogrencimin annesi sirketine eleman alacakti, oyle duydum ve basvurdum.

Bu da kanitliyor ki iyi bir is ararken icin uc sart var: cevre, cevre, cevre...

paprika
Bu arada bugun avukatin yesil kart gorusmesine gitmeden once bize yardim etmek istedigini, bunun icin de borcumuz kalan $500'i istedigini ogrendim. Yani butun parayi vermemisiz. Heyo. Butun kozlar bende artik...Ben bu adami maymun gibi oynatip, sonra da No thanks diyecegim. Bir de belki baroya sikayet ederim...

carob
MERHABA ARKADAŞIM...
SİZDEN RİCAM SİZE BAHSEDECEĞİM KONUYLA İLGİLİ BAYAN ARKADAŞIMIN NE YAPMASI GEREKİYOR..
BAYAN ARKADAŞIM İSTANBULDA YAŞAYAN VE TÜRKİYENİN TANINMIŞ HOLDİNGLERİNİN BİRİNDE AVUKAT OLARAK ÇALIŞIYOR..VE BİR ARKADAŞININ VASITASIYLA AMERİKADA YAŞAYAN TÜRK ASILLI BİR BEYLE( AMERİKAN VATANDAŞI,16 YILDIR ) TELEFONDA TANIŞIYOR..BAYAN ARKADAŞ ŞEKER BAYRAMINDA AMERİKAYA GİDİYOR..VE BEYLE TANIŞIYOR..VE BİR SÜRE SONRA ARALARINDA BİR ELEKTRİKLENME OLUYOR..VE HOŞLANIYORLAR BİRBİRİLERİNDEN..SONRA BAYAN ARKADAŞ TATİL SONRASI İSTANBULA GERİ DÖNÜYOR..ERKEK ARKADAŞI SIK SIK TELEFONDA KENDİSİNİ ARIYOR VE KARŞILIKLI TELEFONDA KONUŞUYORLAR..ERKEK ARKADAŞI BAYANLA EVLENMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR..BAYAN ARKADAŞ KURBAN BAYRAMINDA 5 GÜNLÜĞÜNE YANINA GİDİP GELMEK İSTEDİĞİNİ VE EMİN OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR..
BAYAN ARKADAŞIMIN EVLENEBİLMESİ İÇİN ERKEK ARKADAŞININ İSTANBULA GELİP BERABER KONSOLOSLUĞAMI BAŞVURMASI DAHA SAĞLIKLI OLUR YOKSA BAYAN ARKADAŞIMIN AMERİKAYA TEKRAR GİDİP ORDA EVLENMESİ Mİ DOĞRU OLUR...
BANA BU KONUDA NE YAPILMASI GEREKİYOR ,AYRINTILI BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM..
TEŞEKKÜR EDİYORUM..
MAİL ADRESİM : gonennecm@hotmail.com

Bad Girl
24 01 2004, 18:00
Soylemesi ayipdir ben carl ile bard`a tanisdim.Nick`ime yakisir..Tanismamim ve baslangicimiz film gibi valla.Simdi burda meze diye bir turk bari var.Carl`in is ortagi`nin esi turk.Bunlar uc kisi bara geliyorlar.Bende 3 kiz bir oglan arkadas olarak gittik bu bara.Benim en yakin arkadasim filiz carl`in yaninda oturuyordu.Filiz kiz `konus sunla,tanis sunla,ayarla` dedim.Filiz `ay ben yapamam`.fazla ing.konusamiyor diye cesaret edemedi.Iyi bari sen ordan cekilde ben sana erkek nasil tavlanirmis gostereyim. dedim.Sonra ben carl`a hi dedim.Bir bok demedi bana.Bir sarhos bir sarhos anlatamam.Arkadaslarim benimle dalga gecmedi basladi.Oh bad girl tavlayamadin ne oluyor gibilerinden ayak yaptilar.Megersem carl`in ortagi turkce biliyormus ve benim carl ile ugrastigimi duymus.Birden ortaginin hanimi benimle samimi olmaya basladi.Email adresimi falan aldi yazisalim dedi.Sonra kendi evlerinde yemek yaptilar bizi tanistirmak icin .Ben bu yemege gene 4 kisi gittik.Bana arkadaslarimin yaninda erkek tavlamak cok tuhafima gitti.Birde carl`dan hic hoslanmamisdim zaten..Sonra turkiyeye 2 ayligina gittim.Anneme toplu cekilmis icinde carl`inda oldugu fotografi gosterdim.Annem cok begendi.Bakim kizim bad girl dedi.Gidince amerikaya bu cocugu bul arkadas ol dedi.Sonra ben buraya geldim.O ortaginin hanimini bir ay boyunca aradim durdum.Bana ne olur carl`i yap diye..Sonra isde boyle basladi....Amma uzun hikaye ha...Simdi evlilikden konusuyoruz.Yani o gece barda ben oyle konusmasaydim simdi boyle olmayacakdi.Nasip kismet...

Sizlerin hikayesi ne??

faustino
sevgili green almond
gelismeleri bekliyoruz senden asama asama

faustino
arkadaslar
bu arada bcis den dosyamin durumuna baktim 13 ocakta fingerprinte girdim fakat 20 ocakta islemi receive ettiklerini ve bana posta yoluyla work permitimi yollayacaklari yziyordu dosyamin statusunde bana iki hafta icinde elinizde olur demislerdi ya bakalim

Pamir
slm greenalmond sen neredensin?

Pamir
valla bara takilip, erkegimizle barda tanismak bizi bad girl yapiyorsa,arana ben de hos geldim BG :) ....2002 nin christmas gecesi,ben ve evli ve bosanmak(evlilikleri yurumedi ama hala iki iyi dostlar) uzere olan iki arkadasim bara gittik....bara girdik bismillah,2 dakka sonra Alicia varmi gozune carpan biri diye sordu,barda oturan cocuk hos dedim ki sadece sirtini gormustum,ben dalga geciyordum....hatun bara gitti,arkadasim senden cok hoslandi tanisin dedi....yani dalga ile baslayan is ciddiye bindi....bizim tanismamiz boyle oldu iste.....december 25 de baslayan dalga hala devam etmekte...peki siz paprika?dollydoli?

dollydoli
austin da partiler cok meshurdur kuzenimin verdigi partide tanistik...cok romantik basladik hala da ole devam etmekte...yani pek enteresan ve uzun degil ....
masallah sizinkiler pek heyecanli ve hos ama zaten USA de hemen hemen herkes barda yada okulda tanisiyor seker.

dollydoli
hayirlisi olsun sko...seninde guzel bi hikayen olcak bu azimle pek yakinda.

Sko_From_Bursa
milletin tanisma hikayeleri ne guzel valla bakalim ben ne yapabilcem benim hikayem ne olucak.umud gonlumun ekmegi ye babam ye

greenalmond
25 01 2004, 18:00
selam arkadaslar

gelismeleri size adim adim bildirecegim.her formun bir kopyasinida scan edip isteyen arkadaslara gonderecegim nasil dolduruldugunu gorsunler diye.su anda iki form kaldi onuda doldurup gondereyim.burdaki ins ekstra belgeler istemedi ama ben size sorayim hangi belge ile veya tum belgelerle hangi evraklari ilave edip yolladiniz ?resim kac tane nufus cuzdani falan gibi belgeleri bana tek tek siralama yaparsaniz memnun olurum.ha birde bu formlarin siralamasi falan diyorlar gercekten onemli bukadar ya?ve nasil olacakmis?formlari bir zarfami koydunuz yoksa dosyaya takip sonrami zarfa koyup yolladiniz? baksaniza ugrastigimiz seye...fotografcida gulmekten catladik.neden sag kulak gorunecekmis falan bir suru espiri.

pamircim ben newyorktayim esasen ama su an baska eyalette bulunuyorum evliligimi yaptim ve ins icin ugrasiyorum.tekrar newyorka gidecegim.Dolicim sende bizahmet bana yardimci ol lutfen yada sana ulasabilecegim bir numara varsa ozelimden yazarsan memnun olurum ..hata yapmak istemiyorum.

herkese selamlar sevgiler...

greenalmond
henuz bitmedi faustino kardes seni bugun tekrar arayabilirim bisey sormak icin.

faustino
sevgili green almond formlari doldurdurma isi bittimi

faustino
yaa sko bursanin kizlari guzeldir kismetini birde memleketinde ara istersen bellimi olur

dollydoli
oops

Sko_From_Bursa
faustino dedigin dogru bu konuyla ilgili bilgiyi ozeline yolladim
doli azimle seninde olur diyorsun aslinda bu konuda cok dertliyim en az 2 saat icimi dokebilecegim birini ariyorum ne yapmam konusunda yada bana verilcek tavsiyeler konusunda bugun icq da belki 15 bayana mesaj attim kimse cevap vermedi bilmiyorum nereye kadar surer bu sikintilar.cunku hergun yeni bir dert basliyor ama dedigin gibi azimliyim son noktaya kadar gitmeyede niyetliyim

Bad Girl
26 01 2004, 18:00
Paprika hurray..!!!! gozun aydin.Bakalim biz ne zaman bu asamalara gelcez.
Ay kizlar bu aralar bir usengec oldum.Aslinda gunde on kere giriyorum buraya okuyorum kim yazmis kim ne yazmamis diye ama nedense elim klavyeye gitmiyor.

Paprika su travel formu.Yani tam olarak evlendikden ne kadar sonra yurtdisina cikabiliyorsun?
Iyi aksamlar herkese

black-eagle
KAGIT UZERINDE EVLILIK HAKKINDA BILGIYE IHTIYACIM VAR.. DETAYLARI, RISKLERI ve INCELIKLERI.. bu isi yapmis, yapma asamasinda olan birileri varsa ozelime msg atarsa sevinirim.. icq, messengerdan gorusmek isterim

dolydoly ilk sayfadaki yazini okudum..

thanx

dagtepe1
selam. bu fingerprint olayini bilen varmi(ny) benim nerdeyse interview gelicek hala fingerprint vermedim. sadece calisma iznini alirken karta bi parmak attik okadar. tesekkur.

smileyzest
Arkadaşlar merhaba çok kısa 2 sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim,
benim daha önce ögrenciyken almış bulundugum ssn cardım var fakat pek tabiki üzerinde valid for work only with ins authorization yazmakta sorularım şunlar:

1- ssn cardımdan bu condition ı kaldirtmak için evlendikten hemen sonra marriage certificate ile başvurabilirmiyim? yoksa yeni EAD kartımın gelmesinimi beklemeliyim(en fazla 90 gün deniliyor) yoksa interviewden(6 ay ila 2 yıl eyalete gore degisiyor) sonra ki pasaporta vurulucak mührü mü? dedigim gibni benim zaten ssn card ım var zatece üstünde ki condition i kaldırtmak istiyorum.

2- serbest seyahat hakkı advance parole idi ismi galiba , basvurduktan sonra ne kadar zaman icinde alınabiliyor o da EAD card gibi 90 gun icinde mi geliyor?

tesekkurler

smileyzest
cevaplar icin cok tesekkur ederim. valla ehliyet california ehliyeti ve ogrenciykende gelmesi icin 4-5 ay bekledigimden ,insan PA ehliyetiyle degistirmeye kiyamiyo ama napalim, hayat sartlari :)
tekrar tesekkurler.

Pamir
sko benim adresimi biliyorsun bende messenger var....

Pamir
paprika bak ne guzel islerin yerine giriyor,cok sevindim adina arkadas.....darisi digerlerinin basina

dollydoli
arkadaslar cumartesi finger print i tekrar verdim umarim bu sondur artik interwiew u bekliyorum...burdakiler sanki hizli calisiyor gibi bakalim ne zaman cagiracaklar....

herkes ise guce daldi galiba.