PDA

Tüm Versiyonu Göster : 10 seneyi dolduranlar?

altinci_gol
10 08 2003, 18:00
Biraz ac bakem mesaji.

Can T.
10 08 2003, 18:00
Yeni gelen 10 sene kompleksi nedeniyle yaziyorum. ABD'de undergrad+grad+calisma seklinde 10. senemi doldurdum. Su anda New York'ta calisiyorum ve yakinda kendi isimi kurmak istiyorum. Bunun temelini ABD'de atip Turkiye'de devam ettirmek gibi bir dusuncem var. Benim durumumda olanlarla fikir alisverisine hazirim!

altinci_gol
11 08 2003, 18:00
Haklisin ama insanlarin durumu ortada. Greencard ve Havadan Sudan bölümlerine giren kişi sayisi foruma girenlerin %90'i. Millet bu bölüme girmiyor bile, kimse ülkeye dönmek istemiyor herhalde.

maganda
len altinci gol git UYU :)
hurmetler

Can T.
10 sene bana bir donum noktasi gibi geliyor. Yani ya ABD'de kalip suburban bir hayat stiline alismak, ya da burdaki birikimi bir anlamda bir kenara itip vatana donup birseyler yapmaya calismak. Cliche bir anlatim oldu ama eminim bu durumda olan baska insanlar da var. Herkes Turkiye'ye donme diyor peki kimse donmezse bu beyin gocu Turkiye'ye zarar vermeyecek mi? Amerika'da okumus ve burdaki basarili seyleri anlamis insanlarin bunlari Turkiye'ye tasimasi onemli degil mi? Sizler ne dusunuyorsunuz?

tackal
14 08 2003, 18:00
Selam,

11 sene oldu geleli. Senle ayni durumdayim, hicbir zaman buraya yerlesmeyi dusunmedigim icin cingene gibi yasiyorum hala. ama senle ayni dusunceleri paylasiyorum, geri donmek istiyorum.

yankeemert
18 08 2003, 18:00
ya simdi moralinizi bozmak gibi olmasin ama 10 senede bi$ey olamayan adam 11 sene hicbisey olamaz..

Can T.
19 08 2003, 18:00
<< ya simdi moralinizi bozmak gibi olmasin ama 10 senede bi bok olamayan adam 11 sene hicbisey olamaz.. ]]

Moral bozmak ve terbiyesizligi birbirine karistirdin galiba. Ayrica bu grubun konusunu da anlamamissin: bir bok olup olamamak degil, ABDdemi yoksa Turkiyedemi bir bok olmak.

zebze
20 08 2003, 18:00
o cingene gibi yasama olayini sanirim pek cogumuz cok iyi biliyor. sadece cesaret edip bir sonraki adimi atamiyoruz iste, neresi icin olursa... ben onu bulmadim ama yari yolu geceli oldu biraz. isi once burda kurmak istedigine gore Turkiye'ye donunce burayla is baglantini surdurmeyi dusunuyorsun. Ama onun icin bir sure daha burda kalip amerika'da belli bir temel yaratman gerekmiyor mu isin icin? burda ne kadar daha kalirsan donmen o kadar zorlasir mi peki? Dondugunde burdaki baglantilarini kaybetmeden is ortami yaratacak imkanin var mi Turkiye'de, cevre, para vs? benim ilk aklima gelenler....