PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bunu ozellikle bayanlarin okumasini isterim !!!

maganda
16 07 2003, 18:00
nick im seni korkutmasin, :) gozunu karart ve harekete gec, sormak istedigin her konuyu sor elimden geldigince yardimci olurum.

sedef782002
16 07 2003, 18:00
Benimde soracak cok seyim olacak ve bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim!!

ayrica bu frouma yazan herkese cok tesekkur etmek istiyorum ve ileride tecrubelerimi bende yazacagim :)

lady in red
17 07 2003, 18:00
Oncelikle kendini birkac zaman idare edebilecegim parani koy kenara, kredi kartini yaninda goturmeyi unutma ve herseyin en kotusu oldugu durumda ulasip gecici sure sana destek verip ayakta kalmani saglayacak arkadaslar bulmaya calis gidecegin yerde.Evlenmeyi mi dusunuyorsun? Evlenirsen daha rahat olursun kanunlar seni korur en azindan bazi konularda.Ama anlasamazsan da ikinci kez bosanip geri donmeyi dusunursen dedikodulara dedikodu eklemis olursun.Karar senin.Kendine guven kendini garantiye al.Hayat risklerle dolu ben de oyle bir risk aldim benimkisi sadece ve sadece askti ama sonuc arkadan vurulmamla bitti.Umarim hersey gonlunce olur...

cevizagaci
17 07 2003, 18:00
Sevgili arkadasim,

Senin orada yasadigin zorluklari anliyorum. Fakat karar verirken ozellikle icg da tanistigin kisiyle bilmiyorum evlenmeyi mi? dusunuyorsun dikkatli ol. Ben internet evliliklerine karsi degilim hatta ben esimle oyle tanistim ve evlendim. Fakat bazan bakiyorumda cok sansliyim diyorum. cunku cok obuk sabuk olaylar oluyor. Zaten sende daha once tecrube sahibisin. Fazla da korkmana gerek yok . Cesaretini topla ve ne istiyorsan yap . Bildigin gibi risk almadan bisey olmuyor. Umarim hersey istedigin gibi olur.

lady in red
19 07 2003, 18:00
Acemi yaziyi dikkatli bir sekilde oku ondan sonra yorum yap bence...

lady in red
<< Tesekkurler Lady in Red , saniyorumki seninde basindan benimkine benzer bir olay gecmis paylasmak istersen sevinirim ]]

Profilden ozel mesajlara izin ver kismini acarsan sana daha rahat ulasirim.Sevgiler

acemi
O ilk Arab'in ailesi teshisi dogru koymus, helal olsun. Bir de bu adamlari akilli yerine koymazlar.

sedef782002
Tesekkurler maganda , tamam nikine kesinlikle bakmayacagim :) Tam olarak karar vermedigim icin sorularimi kararimi verdikten sonra soracagim insallah izlere ulasabilirim :)

sedef782002
Boyle destekleyici bir yaklasimda olmaniz cok guzel, tesekkur ederim. Ben eski esimle internet araciligiyla tanismamistim,univeritede okurken tanismistim.ICQ yu da eski esimden ogrenmistim. Neyse ben ilk defa ICQ da birisiyle bu kadar samimi oldum ve beni ziyarete geliyor. Kamerada onu gormeme ragmen , yanyana gelmeden hicbirseye karar veremem. Ve ben eski esimle evlenirken arkamda birakacak fazla birseyim yoktu ama simdi var.
Bu arada , bana hikayeni anlatirsan cok sevinirim bana cok yardimi alabilecegini dusunuyorum , Esin Amerikalimi, Kultur farki yasiyormusun? Ben cok fazla yasadim , Hatirliyorumda evde manti yapmistim ama adam Bu neeeeeeeee ben bunu yemem demisti ve ben cok uzulmustum :( Hatta ucakta bir Turk bayanla tanismistim ve amerikali biriyle evliydi ve cok mutluydu . Ve bizim dinimiz ayni olmasina ragmen biz sorunlar yasadik , beni namaz kilmadigim icin elstirmeye bir sekilde ezmeye calisti cunku ben ona cok fazlaydim. Ama ucakta gordumki bunun muslumani , hristiyani falan yok insani var ve evlilik tamamen kumar.

sedef782002
Tesekkurler Lady in Red , saniyorumki seninde basindan benimkine benzer bir olay gecmis paylasmak istersen sevinirim.

sedef782002
Lady in red, ozel mesajlarimi actim mesajlarini bekliyorum .

lady in red
20 07 2003, 18:00
Dedigimi yapmak yerine yon degistirip bana saldirmayi secmissin acemi tebrik ederim.Benden uzak ol Allah a yakin...

acemi
20 07 2003, 18:00
lady,
ucu sana mi dokundu ? Yaraya parmak mi bastim ?

THE NOMAD
21 07 2003, 18:00
Sedef dikkatli ol derim ben kadinlarda cok tehlikeli bir durtu var sevmedigim ve gercekten kadinlara ozgu , herhangi bir seyi ihtirasla istedikleri zaman mevki gibi , okul gibi herhangi bir ulke gibi bunu elde etmek yolunda bu hedefi onlara kisaltabilicek daha kolaylastirabilcek bir erkek varsa kendilerini bu erkege asik oldukalarina inandirabiliyor ve cok guzel oynayabiliyorlar asik rolunu.

senin dikkat etmen gerekn ve bence yapman gereken kendi imkanlarinla bu kisi ve onun sana saglayabilegi hukuki avantajlar olmadanda usaya gelebilecek gucun varmi tekrar yok eger bu kisinin sagladigi avantajlar olmasa gelemem diyorsan bence kullanma bu insani derim yok eger dersenki ben her ihtimaldede gelicektim onun usa dan veya etiyopyadan olmasi muhim deil ben onmdan cok hoslandim o zaman mutluluk senindir onemli olan beynin arkasinda asktan baska hesaplara yer vermemek cunku o hesaplar sarmasik gibi aski cevreleyip boguyor belli bir zaman sonra.

sedef782002
21 07 2003, 18:00
Acemi, yazimda seni rahatsiz eden sey nedir.Belki yansis ifade yazmis olabilirim.Ama sevmeden birisiyle ayni yatagi paylasamazsin , yada kokusunu sevemezsin.Ben esimi seviyordum ama onun egitimli olmasi, kendi basina birseyleri basarmis olmasi benim ona sevgimi daha fazla artiriyordu. Ailesi yani annesi malesefki yanlis dusunuyordu.Benim bosanmam 1 yilimi aldi cunku esim hic bir zaman bosanmak istemedi. Su anda green karta basvurdu ve muhtemelen 1 yil icinde alacak ve beni arayip bu son sansimiz ancak simdi green karta basvurabilirsin benimle diyor ve sadece amerikadaki bosanmayi iptal etmemizin yeterli olacagini soyluyor hatta bana bosanma iptal kagidini yolladi ama ben bunu yapmayacagim biliyormusun neden BENI AILESI YUZUNDEN KAYBETTIGINI ANLAMASI VE BANA CEKTIRDIKLERININ IKI MISLINI CEKMESI ICIN. Eger kocundugun birseyler varsa bana yazda ogrenelim.

acemi
22 07 2003, 18:00
Ne gocunacam ben, icq' da koca arayanlar gocunsun.

adinler
<< Ne gocunacam ben, icq' da koca arayanlar gocunsun. ]]

Acemi bırak da insanlar istedikleri gibi yaşasınlar. Hatta en azından bırak da istedikleri gibi yazışsınlar, konuşsunlar...

Belki farkında değilsin ama birçok insan senin gibiler yüzünden bu ülkeden kaçmaya çalışıyor...

sedef782002
Tesekkurler adinler, Aslinda ben buraya hakli olup olmadigimi ogrenmek icin yazmamistim ama acemi ve ottomanempire da kendi yorumlarini yaptilar
. Bu arada ICQ , Bar veya cadde ne farkederki insanlar bir sekilde tanisiyorlar ve sonra anlasiyor veya anlasamiyorlar. Herkesin gorusu farkli olabilir , kiii olmalidir da.

ottomanempire
Adinler acemi haklı olabilir fazla ustune gitmemek lazım (herkez senin gibiler yuzunden kacıyor) falan yalnıs kavga etmiyelim.Hem sedef kendi penceresinden anlattı hikayeyi birde arap arkadasımızı dinlemek lazım.sedef bayan diye öyle hemen savunmayalım anlarsın ya.

acemi
23 07 2003, 18:00
adinler,
a benim gerizekali arkadasim ben senin kacip da gelmeye calistigin yerde yasiyorum, bu birrrrr.

Ikincisi, valla insaallah sedef de sen de Turkiye' den kacmayi basarirsiniz. Bak bunu cok icten soyluyorum. Sizden memlekete bir fayda gelmeyecegine gore bari yurtdisinda yasayin belki uc kurus doviziniz nasip olur. Hatta onu da istemez, kazandiginizin hepsi sizin olsun.

Ucuncusuuuu, sedef seni ogretmen yapanin aklina sasayim. Gozumde iki uc tane saygideger meslek varsa birisi ogretmenlik. Senden ne ogrenecek ogrenciler ? Yillar oncesinden kafana koymussun yurtdisina gitmeyi ve bunun icin elinden geleni yapmissin, halen de yapiyorsun. ICQ adi uzerinde I seek you ' dan gelir hanimefendi. Bir zamanlar biraz kalite vardi ama simdi senin gibi bati ulkelerine yerlesmeyi kafasina koyup da koca arayanlar ve burada toplumda hic bir yeri olmayan ama bati ulkesi vatandasi olmanin faydalanarak internette kadin bulmaya calisan uc bes abaza trailer trash den baskasi da kullanmiyor zaten icq yu artik.

Yazdiklarina soyle bir baksan biraz da iq un hic degilse 100 un uzerinde bari olsa kisiligin ve emellerin hakkinda ne kadar acik verdigini kendin de gorurdun. Sen pasaporta vurulacak bir vize icin herseyi yapmaya hazir bir insansin. Gecmisin ve simdi yaptiklarin bunun gostergesi. Birak, ogretmenligi Turk cocuklarina gercekten bir seyler verebilecek insanlar yapsin. Sen git kiminle dusup kalkiyorsan kalk.

Umarim en kisa zamanda istedigin ulkeye yerlesirsin.

Bu arada bu forumda seviye bu kadar hic dusmemisti valla. Ortalik zibididen gecilmez oldu. Bir de boyle adi yazilara canak tutanlar peydahlandi. Insan utanir senin su yazdiklarini yazmaya bir de ogretmen olacaksin da yeni nesiller yetistireceksin. Vay yavrum vay ! Oz saygisini yitirmemis bir ogretmen senin bu yazdiklarini okusa yerin dibine gecer boyle bir meslektasi oldugu icin.

Forumun mudavimlerinden kimse zaten seni adam yerine koyup cevap yazmamis, aslinda en guzeli de o. Bir iki zibidi cikmis aklinca Aman Turkiye' de yasanir mi muhabbeti yapacak senin actigin baslik altinda, baska adam yerine koyan yok. Ben senin bu yazina hayatta cevap yazmadim, fakaaaat ogretmenim dediginde isin rengi degisti. Turkiye yasanilmayacak bir yer haline geldiyse bile bu sen ve senin mentalitendekiler yuzunden. Bu milletin elinden alinmadik bir namus ve seref kavramlari vardi, onlarinda irzina gecmeniz an meselesi artik.

Allah sana en kisa zamanda bir bati ulkesi nasip etsin. Amin.

adinler
Acemi,

Ben sana nerede yaşıyorsun dedim mi?

Türkiye'deki düzgün insanların birçoğu senin gibiler yüzünden bu ülkeden kaçıyorlar dedim ama görüyorum ki, senin gibilerden kaçmak kolay değil gibi görünüyor.

Dediklerinin bir kısmına belki ben de katılabilirim ama o kadar salgıngan bir tavır içindesin ki...

Eğer evliysen (ki bekarsın görünüyor), allah eşine yardımcı olsun...

Ottoman,

Ben yorumumda o haklı ya da bu haklı dedim mi? Tabii ki her iki tarafın da hataları olmuştur. Bununla birlikte, insanların istediği gibi düşünme, yaşama ve konuşma hakkı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, bay ya da bayan fark etmez, ben herkesin bazı hakları olduğuna inanıyorum.

sedef782002
Bu kadar agresif olmana hic gerek yoktu.Bu senin sagligini bozar.Sen bosver beni :)

BE HAPPY !!

acemi
24 07 2003, 18:00
adinler,
sen hakikaten ilgincssin ya. Kadinlarin yaninda cantaya uygun olsun diye tasidigi aksesuar erkeklerin soyu tukendi saniyordum ama tukenmemis. Cantasina uygun dusecegin birini bulursun mezunda, cok var oyle aranip duran. Ha bu arada ilk satasmayi yapanda sensin, ondan sonra aklinca demokrat takilanda. Monitorun karsisinda otururken satasmak kolay tabii degil mi ;) ?

Simdi adinler e yesil kart ciksa, sedef ile ikisini evlendirsek. Herkesin dilegi gerceklesmis olur :) .

Not: Bu da bu basliga gonderecegim son yazi. Seviyeyi yukseltene kadar yalakalarinizin cevaplariyla idare edin.

sedef782002
<< adinler,

Not: Bu da bu basliga gonderecegim son yazi. Seviyeyi yukseltene kadar yalakalarinizin cevaplariyla idare edin. ]]Bence bu simdiye kadar soyledigin en mantikli sey, cikta seviye yukselsin

pebbles8
acemi, galiba burda sana katilan tek kisi benim,Allah insanlara akil fikir versin.Boyle birsey okuduguma inanamiyorum.kadinlar aptaldir derler hemen cingar cikar, tabi cingari cikaranlar da kadin.sedefcim, madem rahat bir ortam istiyorsun, o zaman o sacmasapan yorumlari yapan arkadaslarini degistir! 10dun bosandin 9 oldun gibi bir yorum yapan insanlarla birlikte oldugun surece sen daha cok uzulursun.hayatini niye baskasina baglamak istiyorsun?niye ona minnet duyasin ki?o insan herzaman senin yaninda olmaz, zaten sen bu mentaliteyle gittigin surece amerikada survive da edemezsin.burasi bagimsiz yasayabilmeyi bilenlerin ulkesi, cok istiyorsan buraya gelmeyi calis elde et,evlenip gelmeyi ben de bilirdim.
senin gibiler yuzunden bazen bayan olduguma utaniyorum.

sedef782002
25 07 2003, 18:00
pebbles8
Ben evleniyorum ,hayatimi okisiye bagliyorum gibi birsey yazmadim bence sen tekrar don ve ne yazdigimi oku tatlim. Cok fazla on yargili davraniyorsun. Beni taniyormusunki,yada nerede yasadigimi yada yasamak zorunda oldugumu biliyormusun ki bu sekilde yorumlar yapabiliyorsun. Bana boyle yorumlarda bulunan insanlardan uzak dur ozaman demissin , Sen hayati saniyorumki cokkk kolay kazanmis kendi basina hicbir seyle mucadele etmemissin , hic zorluk cekmemissin. Baban senin yerine her seyle ilgilenmis arkanda her zaman birileri olmus.Neyse senin gibileri ben cok gordum bana zirvalama.....

adinler
26 07 2003, 18:00
Arkadaşlar bırakın Sedef'i yargılamayı lütfen...

Birisi çıkmış, gayet safça başından geçenleri paylaşıyor, birileri de fırsat bu fırsat başlıyor eleştirmeye ve yargılamaya...

Acaba bu eleştirenlerin hayatları çok mu dörrt dörtlük? Herşeyi çok mu doğru yapmışlar?

Lütfen eleştirme huyunu biraz azaltsak, ne dersiniz? Ayrıca bırakalım herkes nasıl bir hayat yaşamak istiyorsa onu yaşasın öyle değil mi?

ottomanempire
28 07 2003, 18:00
sedef ve adinler in dikkatine!!!!
Acemi,

(Ben sana nerede yaşıyorsun dedim mi?

Ottoman,

Ben yorumumda o haklı ya da bu haklı dedim mi?

pebbles8
Ben evleniyorum ,hayatimi okisiye bagliyorum gibi birsey yazmadim)

dikkat ederseniz ikinizinde tartısma stili aynı, bakın çocuklar bazı şeyleri söylemeniz gerekmez.ima etmeniz yeterlidir biz sadece imalarınıza karsı yorum yaptık.Siz şimdi yorum yapın dedikmi dersiniz ben de gülerim. :D :p

adinler
29 07 2003, 18:00
Tamam tamam ben bu acayip tartışmadan çekiliyorum.

salt_farmer
04 08 2003, 18:00
Acemi yerden goge haklisin kardesim...agzina saglik...o kayinvalide ne kadindir biliyor musunuz, ne tecrubelidir, ne insan sarrafidir aferin iyi tanimis hanim kizi, ya iste boyle...hadi netten koca avina buyrun...kor topal birini bulun :D

sedef782002
05 08 2003, 18:00
Arkadasim sorunun nedir anlamadim. Buraya cok icten basimdan gecenleri yazdim.Benim kayin valideme gelince, arkadasin biri sunu yazmis o kayinvalide ne kadindir biliyor musunuz, ne tecrubelidir, ne insan sarrafidir aferin iyi tanimis hanim kizi, ya iste boyle...hadi netten koca avina buyrun...kor topal birini bulun Ben sana birsey sormak istiyorum.Esinle gece cok mutlu uyuyorsun ve esinin annesi sabah arayip esine yuksek sesle birseyler soyluyor ve esin sana allahasmarladik bile demeden hata yuzune bile bakmadan cekip ise gidiyor. Ne oldugunu bile anlamiyorsun , orada hickimseyi tanimiyorsun, ondan vazgecemiyorsunda. Acaba ne yapardin ne dusunurdun?
Sana ve senin gibilere daha fazla birseyde soylemek istemiyorum . Zaten buraya yazdigima bin kere pisman oldum. Allah beni sizin gibi insanlardan korusun.
Bu arada ben esimle nette tanismadim ama tanisanlara da helal olsun eger dogru insanla evlenip mutlu olabilyorlarsa.
Ayrica ozelden yazip banimle ayni fikirde olan ve beni anlayanarkadaslara tesekkurler.

altinci_gol
11 08 2003, 18:00
Sedef devam etseydin. Olayin sonunu merak ettim de. Evlenme veya evlenmeme konusunda kararini verdin mi henüz?

Kentucky
28 08 2003, 18:00
Sedef;
Iste gordun sana gelen cevaplardan. Turk'u aya gonder hala degismez! Ayni goruste olmadigimizda hemen kavgaya baslariz biz. Bu illet huy Turklere nereden geldi acaba? Bu is Amerika'da da ayni . Gelen Turkler hemen guruplasmaya basliyor.
Yakinda seni pisman ettirecekler yazdigindan. Tavsiyem ozelden haberles istedigin kisilerle. Bol Sans.

yigit©
02 09 2003, 18:00
acemi,misterno vs vs aynı zibidi cevap yazmayin bu nicklere adamin isi bu forumu kizistirmaya calisiyo.birbirinize dusmeyin.acemi yada misterno neyse artik kiz arkadasinin delinen spiralinden bahsedebiliyor ama bir baska kadininda yazdiklarina spiral olayini yazan o degilmis gibi baliklama atliyor.gaza gelmeyelim birbirimizi yemeyelim aman dikkat!!!

ottomanempire
02 09 2003, 18:00
<< Sedef;

Iste gordun sana gelen cevaplardan. Turk'u aya gonder hala degismez! Ayni goruste olmadigimizda hemen kavgaya baslariz biz. Bu illet huy Turklere nereden geldi acaba? Bu is Amerika'da da ayni . Gelen Turkler hemen guruplasmaya basliyor.

Yakinda seni pisman ettirecekler yazdigindan. Tavsiyem ozelden haberles istedigin kisilerle. Bol Sans. ]]sana aslında cevap yazmamam gerekir ama şu TÜRKLERLE alıp veremediğin nedir onu merak ettim.Dünyada nebiçim adamlar var be kızcaaz duygularını yazıyo insanların yorumlarına bak falan desen tamam anlardık,bu adam yalakalık yapıyo diye yorumlardık.ama birine yalakalık yapacam diye koskoca milleti asağlayamazsın amerikada hiçmi böyle insan yok maaşallah hemen amerikalı olmuşsun.

özelden mailles sedefle belki bi şeyler olur ha :)
sakın bir daha TÜRKLER şöyle böyle diye havlama koçum tamammı

moderator uyarılarını bu heriflere yap uyuma