PDA

Tüm Versiyonu Göster : nerede ölmek istiyorum

yankeemert
06 07 2003, 17:00
Duygusal insanlara,gecmmisiyle yasiyan insanlara hayat yok burda,GELME derim,kafayi yemek icten bile deil bir gunun uyanik oldugun 16 saatinin her saniyesi her ani TR ile gecermi ben ole yasiyorum burda ve bataklik gibi icine girdikce ,sure gectikce iyice batiyosun donulmez cikilmaz oluyo,sorarsan belki % 90 i mutlu bura ama gel gor gerideki %10 luk kisim neler cekiyoo,senin icin paradan onemli seyler varsa gelme derim siddetle..

makusen
06 07 2003, 17:00
çetin bir karar vermek istiyorum. vizem var amerikaya gidip bir mücadele ye hazır gibiyim. ama ben burada ölmek istiyorum. hayatın paradan öteden değerlerle süslendiği derin memleketimde. sadece köyümün taşfınında pişmiş ekmek bana yetmeyecek mi ? ya da saf dostluklar ne olacak. boş ver bunları desem. yaşım ilerlerse ve bir masanın etrafın da sadece sevdiklerimi görmek istersem. biraz ruhum dumanlandı ve aklım karıştı ama geceleyin kabuslara konu olacak kararı tek başıma verecek dirayetde değilim. herkese selam

duci
08 07 2003, 17:00
selam emre guzin, sen mesaji bir daha oku istersen herhalde yanlis anladin. yanke suanda abd, bu arada yanke kardes nerdesin hic arayip sordugun yok ne oldu senin o aksam 9 dan sonra beles olan telefona :) bence yankenin yanlis yaptigi yuzdelik kisimlar. %10 luk kismi ancak mutlu

Delirium
COK SACMAAA!!!!!!!!!!!
ÜSLÜP YALNISS!!!

merhaba
ben milliyetci degillim ama TURKİYE CUMHURİYETİ'Nİ bataklık gibi gostermenden rahatsiz oldum belki bende amerika'ya gitmek isteyen bir T.C. vatandasim ama burada kalan 65 milyon insan bataklıktamı ?

machinist
emre sen fazla gaza gelmissin birden... biraz sakinles ondan sonra tekrar oku elemanin ne yazdigini...

cotto
14 07 2003, 17:00
Nerede yasamak istiyorum yerine nerede olmek istiyorum. Ne alem insanlar var yahu?

xeina_tr
14 07 2003, 17:00
bu benim de Amerika'ya gelmeden once -ki daha kalacagim bile belli degilken- aklima geldiginde nefes almakta zorlandigim bir soruydu. sana yabanci topraklarda olmek, ait olmadigin bir yerde... Aslinda bu bir hayati burada tuketmek anlamina geliyor tabi... Asil nefesini daraltan da bu insanin. Eee on tane hayat yok ki insana bahsedilen, bir tanesini de ne kadar istedigimiz sekilde yasiyoruz... kimbilir... Ben hala nerede olecegim sorusunu kendime sormaktan cekiniyorum dogrusu. Ama 1 hafta sonra bu ulkede 365. gunumu dolduracagim. 366. gunununde de burada uyanan pek donmezmis. oyle rivayet ediliyor...

Hazelnut
16 07 2003, 17:00
Makusen,

cok onemli bir konuyu dusunuyorsun ve de cok dogru dusunuyorsun. Benim bir hafta once aklima geldi bu soru ve ben burada 3 yili askin yasiyorum. Duygusal dusunmek bir yana (Nazim'im memlekette gomulmek istedigi siiri aklima geliyor) kendi adima konusuyorum benim burda hicbir akrabam yok. Buradaki tek ailem arkadaslarim ve beni muthis urkutuyor boylesi bir konu. Memlekette olsan hic olmazsa sahip cikanin olur ama burada, yeterli paran da yoksa, kimsenin donup de bakacagini zannetmem.