PDA

Tüm Versiyonu Göster : green kartli biriyle evlenmek

isy
24 06 2003, 17:00
Arkadaslar burda bir kız var turkiyede yani benimle evlenmek istiyo green kartini 1 ay once eline alabilmis sira anca gelebilmis ben ne kadar surede gidebilirim evlenirsem yada burda evlenip oraya simdi kacak gidip oyle yasasam nasil bir sey onerirsiniz yani aralik ayina kadar burdan ayrilmak istiyorum yardimci olan herkeze selamlar

isy
26 06 2003, 17:00
Diger mesajlara bak demeyin hepsine arattim baktim ama zamanla ilgili bir sey goremedim yardimci olan herkeze tesekkurler.. cok zor degil galiba yardimci olmak ? click reply

machinist
26 06 2003, 17:00
buraya kacak geldigin takdirde o kiza sorucaklar interview da hic kimseye yasal olmayan yollardan amerikaya girmesine veya amerikada kalmasina yardimci oldunmu diye.. e olduguda cikca belli olucagi icin green cardi ni kaybedebilir... kimse demesin kazanilan hakki alamazlar diye bal gibi aliyorlar.. degil green card vatandasligini bile aliyorlar.. yeterki sucu sahtecilik olsun INs e karsi.. akraba olursunuz yani INs le ona gore.... sana tavsiyem tr de evlenmen en iyisi.. orada evleniceksin ondan sonra da bekliceksin.. arkadas koreli ile evlendi.. adam amerikali kadin koreli islemler yaklasik 1 see kadar suruyor.. seninde o kadar surer.. 1 sene ama dikkat et. yasal olarak 1 sene.. yani bir derdin olmaz beklemekten baska.. askerlik yaptiysan bilirsin.. yok yapmadiysan da yapanlardan ogren.... gordugun gibi yardimci olmaya calistik.. ne kral yardimi yaptim sana.. kacak gelmemeni taklaya gelmemeni soyleyerek.. unutma.. amerikada devlete ne kadar durust olursan islerin o kadar rahat ve guvenli olur.. yapmak istemeyecegin tek sey INS le ayni ipte cambazlik yapmak...simdilik bu kadar.. okullarla ilgili bir sorun olursa... megalodon a danis. princeton lu ne de olsa kendileri.. herkesten daha cok bor bok biliyor o konuda...hem aksanida yok....princeteondan onayli.. kolay gelsin..
basarilar..

isy
27 06 2003, 17:00
sagol dostum bu yararli bilgiyi verdigin icin yok tr den cok arkadasim var orda en az 100 tane bitanesi sirf beni getirmek icin geldi buralara ne diyim olmadimi olmuyo galiba 1 sene beklemek lazim bunu hizlandirici bir sey olamaz degilmi amerikan vatandasi getiremediler belki o daha kisa surerdi yok I 20 falanda var bendede red verince okul tarihide basladi nitekim kiz da geldi ben gidemeyince kacak gidip vatandaslada evlenemiyomusun e tabi bende f1 le basvurup sonradan b1 e donsem iyice suphelenecekler oyuzden bu yol galiba son kalan ne dersiniz... tekrar tsk ler....... machinist

machinist
27 06 2003, 17:00
isy,
bu sureci hizlandirmak icin senin yapabilecegin tek sey sana gonderilen evraklari eksiksiz bir sekilde doldurup ertesi gunu konsolosluga APS ile postalaman.. bir gun bir gundur... sana dedigim 1 yillik sure tamamiyle amerikadaki bolgesel gocmenlik burolarinin ne kadar yogun olduguna bagli.. nerede oturuyor o hanim amerikada ?... neyse.. en kisa sure ihtimali ise 3 ay.. dedigim gibi.. yogunluga gore degisiyor.. bende sana tam su kadar gun surer diye birsey soyluyemiyorum.. kaldiki gocmenlik burosuda istatistik veriyor..onlarda gun veremiyor... dedigim gibi tek sey basvurduktan sonra beklemek evraklari halletmek...amerikaya I20 ile gelicen B1 e ceviricen.. bilmem ne yapican sudur budur bir ton para harcarsin avukatlar ivirtilar zivirtilar derken... hakki bokunu gecer... bu kadar vize degistirme isi kacak gelme isi INS teki lerle ip ustunde yagli gures tutmaya benzer... hem ne acelen var.. adim atiyon.. bastigin yerde izi ciksin...saglama al kendini kanunsuz is yapma basin agrimasin sonra.. hemde cok agrir..o haniminda daha da cok agrir... kolay gelsin..
basarilar..

orion
28 06 2003, 17:00
amerikan vatandasi biriyle evlenmekle green card sahibi biriyle evlenmek ayni sey degil. amerikan vatandasi ile evliliklerde islemler 1-2 yil surebilir ama green kartli birinin esine sponsor olmasi coook daha uzun yillar suruyor.

orion :)

senlepaylasim
29 06 2003, 17:00
lotarya ile ben green kart aldim. iki yil erteleme ile turkiyeye dondum. burada bir bayanla arkadasligim suruyor ve evlenelim istiyoruz. abd'de yasayabilmesi cok uzun sure alirmi? turist pasaportuyla gelirse ne gibi sorunlar olur. bekarlik abd'de daha iyimi. gelennek farklılıgi nedeniyle abd'li bayanlar erkekleri boynuzluyorlarmi? onlarla anlasmak mumkun oluyormu?

cotto
30 06 2003, 17:00
Arkadaslar,
Greencard sahibinin esi olarak greencard almak en az 5 sene suruyor. Lutfen Amerikan vatandasi ile greencard vatandasla evlilikten greencard arasinda farki ayirdedelim, yanlis yonlendirmeyelim. Bu konuda iki ayri dosyada yazdim ve bir kose yazim var. Lutfen ayrintilari okuyun.
Isy,
senin baska bir vize ile gelmen ve 5 sene baska bir vize ile burada kalman lazim.
ONEMLI NOKTA: eger greencard sahibinin esi olarak greencard a basvurursaniz basvuru isleminiz olan 5-6 sene suresince size burada oturma ve calisma hakki verilmez. Cunku dosyanizi acmazlar bile. Ancak gidip de B, F vb non-immigrant vize almaya kalkarsaniz da sen immigrant bir vizeye basvurmussun der reddederler. Haberiniz olsun.

Amerikali ile evlenirseniz genelde 2-3 ay icinde calisma ve oturma izniniz geliyor, greenc**rd cikana kadar 1 sene falan oyle idare ediliyor. Greencard li ile evlilikte boyle birsey yok.

<a target=new href=http://forum.mezun.com/messageview.cfm?catid=4&threadid=3713&highlight_key=y&keyword1=evlenmek%20istiy]Evlenmek istiyorum[/url]
<a target=new href=http://forum.mezun.com/messageview.cfm?catid=4&threadid=1073&highlight_key=y&keyword1=evlilik]EVLILIK[/url]
<a target=new href=http://www.mezunusa.com/icerik/columnists/MeZUN_Authors/articles.cfm]27.02.03 Greencard sahibi ile evlilik[/url]

machinist
len oglum boynuzun amerikani turku mu var?? boynuz heryerde boynuz insan heryerde insan... eger yok kardes ben beklemicem diyorsan hatunu turist vizesiyle gotur nikahi orda bas orda beklesin durun... yoksa tr de evlenirsen 1 yil belki daha da fazla bekleyebilirsin...kafana gore takil...

machinist
artik bizde vatandasligi beklicez..ne yapalim kader..hem birde evlenicegin elemanin harbiden seninlemi yoksa green cardinlami evlendigininde iyi bir sinavi olur.. bir de boyle bakmak lazim olaya yani.. biraz hunharca ama hayat iste..

cotto
01 07 2003, 17:00
ne yazdigini kendin anladiysan cevabini da kendin verebilirsin!

isy
01 07 2003, 17:00
Arkadaslar Cok tesekkur ederim vermis oldugunuz bilgilere ben evlendim sayilir yanlis yere yazmisim mesajimi zaten neyse evlendim sayilir simdi atlantada okuyo kiz green karti yeni aldi burda ben 3 kere f1 redi verdiler anlamsiz yere belgelerim cok iyiydi neyse benim orda arkadaslarim turkiyeden cok o yuzden oraya mutlaka gitmem gerekiyo simdi sorum su biraz degistriyorum sorumu ozaman simdi evlendigimi var sayin basvurduk falan f1 le artik gitmekten vazgectim geri zekalilar philadelphiadaki uniye vermediler vize neyse okulda basladi bu arada yanan para oldu sorunda degilde iste moral bozuyo :) neyse ben kizla beraber interview a girip bir vize alabilirmiyim iste esimin yanina gidiyorum gibilerinden yada o gidip ben tekmi girmeliyim inter e red yedigim baslangic mayis basi son mayis sonu bu arada her hafta basvurmusum ne alakaysa bu arada hangi vizeye basvurmaliyim cunku o sayede gidip orda bir amerikan vatandasi var onlada evlenebilirmiyim o amerikan vatandasi kizi buraya getiremiyoruz cunku bazi sebeplerden dolayi oyuzden benim vizeli bi sekilde oraya gitmem gerekiyo yada kacak yolu var ama onu denemek istemedim orda birini ayarla tr ye getir evlen bilmemne henuz iste durum bundan ibaret kiz atlantada ben im arkadaslar ny nj ve pa da lar gittimmi nasil olcak onuda bilmiyorum ama olsun yardimlarinizi bekliyorum

isy.

cotto
02 07 2003, 17:00
senle paylasim. bak asagidaki mesajimda uc tane link verdim. oralari oku. cevabini alcaksin.

ricardo
isy yazdigin paragraf oys paragraflarindan cok daha zor, anlamasi.

sen greencardi olan bir turkle evlenmiyormuydun?
amerikali kiz nerden cikti :D

vize garanti olsun diye 2 kisiyi birden mi idare ediyorsun :confused:

senlepaylasim
ben karimdan ayrildim. şimdi bir bayanla birlikteyim. lotaryayi kazandim ve green kartimi aldim. iki yil ertelkeme isteyip turkiyeye dondum. su anda turkiyede yasiyorum, iki yil sonra abd'de yasayabilirim. birlikte oldugum bayan benle evlenmek istiyor. bu bayanin abd'de yasamasi mumkunmu? benimle gelebilirmi? bd'de calisabilirmi?
abd'demi turkiyedemi evlenmem daha dogru olur. lutfen bana yanit veriniz?

isy
kusura bakmayin evet 2 kisi var da zaten birbirini taniyo bunlar biri tr de green kartli olan digeri usa de us vatandasi olan... ama onu buraya get-iremiyoruz sorun orda...

isy
ya beraber yasicaz kizla alla alla beni sevdigi icin yapamazmi ne alaka cotto mesajin icin tesekkur ederimde ben tercihler arasindan secmek istedigim icin bu sekilde yazdim orayi okudum tekrar tsk ... bu arada evlenmek tek yol gibi duruyo benim bir arkadasim var FBI da ny da ondan hic bu konuda yardim istememistim islemlerin hizliligi konusunda bana bir yardimi dokunurmu yoksa kasmaya gerek yokmu arkadasla bu konu hakkinda hic gorusmedim ...

bu arada tr de bu isi takip edecek tecrubeli avukat lar varmi amerikadaki gibi tesekkurler ..

machinist
Allah islah etsin olum sizi, daha ne diyeyim.. kolpadan evlilik oldugu nerden belli...foyaniz cikarsa ortaya ileride birgun..hemde surenin hic onemi yok iserse green card aldiktan 30 sene sonra olsun basarlar kiciniza tekmeyi..hemde hic acimadan.. ses gelir, hemde o bicim...